DEGRADATIE ONAFWENDBAAR VOOREENDRACHT ST.-GILLIS LOGISCHE UITSLAG VOLGEND SEIZOEN TEGEN SPARTA 'RED STAR GREMBERGEN - OPSTAL 4-0 m WENKT DEGRADATIE NOG? K.A.V.D. GEEN KAMPIOEN - TOCH FEEST! DOELTJES- KERMIS ZWAK Gillis - SK Lebbeke 0-1. Jean-Pierre Hals en neer in duel. (c) ïizoen de Red Star O Igcnhout c Wanneer eente iema De Voorpost - 3.5.1985 - 27 ST.-GILLIS - LEBBEKE 0-1 VOETBAL Eendracht St.-Gillis dat in de derby tegen S.K. Lebbeke de punten moest pakken wilde het nog enig uitzicht op redding hebben, is daarin niet gelukt. Was het de kon- frontatie met de gewezen ploegmaats Frans Peeleman en Frankie Van Hecke of gewoon het feit dat men er niet meer in geloofde bij Eendracht? De thuisploeg wist nooit het de baas in het middenveld, en initiatief in de wedstrijd te ne- jongens als Dirk Deferrere men en zeker geen vuist te kwamen herhaaldelijk gevaar maken toen ze op achterstand lijk opzetten. Doelman Renaat kwam. Het enige doelpunt in De Bruyne, wist zijn heiligdom de wedstrijd kwam rond de wel verder ongeschonden te twintigste minuut tot stand houden, ook al vloog een loei- toen Marnix Van Cauter, als er van Frankie Van Hecke nipt vierde in de rij vrijuit op doel naast. mocht koppen en de Een- Het doodsvonnis werd intus- drachtverdediging haar doelman nog hinderen. bovenal sen verder uitgesteld, zelfs bij t kwam een strafschop op Deferrere. Keeper Rudy Jansegers die de kwam bedrogen uit. S.K. Leb beke, toch ook Wie dacht dat de leerlingen taak op zich nam, lepelde het van oefenmeester Julien Peel- leder naar de rechterhoek man zich hierop in een wan- waar de Eendrachtdoelman Gillis - SK Lebbeke I hoopspoging zouden werpen, hem uit het doelvlak kon bor stelen. Het bleef uiteindelijk zwak, bleef bij 0-1 wat de degradatie voor Eendracht St.-Gillis naar der de tot gevolg heeft. Jeugd Voor de jeugd van St.-Gillis blijft er overigens belangstel ling bestaan vanwege grotere ploegen S.K. Beveren dat de jonge Van Hecke reeds aan trok, heeft nu ook Geert De Vlieger ingelijfd. Hij is een doelverdediger. Het gaat om een overgang van drie jaar. Ook Kurt De Geyter werd voor twee seizoenen door de eersteklasser aangeworven. Hij is een verdediger. E.D.M. Marnix Van Cauter •1. Een gans pak Lebbeke naars op de Sint-Gillisse gradins. (c) SK Lebbeke 0-1. Al poogden de geelhlauwen er iets aan te doen, toch verloren tegen buurman Lebbeke (c). endracht Opstal is de naar vierde provin- als onafwend- ziet er dus naar uit in Buggenhout vol de derbies krijgt Star Opdorp, Spar en Eendracht neemt in de- iemand het initia- drie klubs te vereni- i degelijke ploeg op brengen? werden de de eerste naar de (Jrembergen na een kwartier aan 'ia Marc Van Buyten. Vier minuten later verdubbel de Patrick De Waele de cijfers en met de rust in zicht dreef Chris Buydts de cijfers verder op. Voor de bezoekers was dit een uitzichtloze situatie. In de tweede helft namen de lokalen de zaken wat rustiger op. Hier door konden Van der Jeugt en zijn maats zich wat meer mani festeren. zonder echter doel man De Lathouwer in de ver legenheid te brengen. Halfweg werd binnen het Grembergse doelgebied een overtreding be gaan. Dét resulteerde in een strafschop. Marc Willems nam de taak op zich, maar keeper De Lathouwer kon de bal tij dig pareren. Kort daarna werd ook Grembcrgen beloond met een elfmetertrap Chris Buydts plaatste zich achter de op dracht en tegen diens schot had doélman Marino Spruyt niet het minste verhaal. Met één was het lot van Eendracht Opstal bezegeld. In de Buggcnhoutsc voet balkringen kan men zich over de teloorgang bezinnen. Eén zaak is zeker. Opstal beschikte over voldoende materiaal om zich minstens in derde te hand haven. Er liggen andere oorza ken aan de basis van de af gang. Men kan er nu alleen nog over treuren. (e.d.m.) BURST 1 HERDERSEM 1 Burst en Herdersem hebben er op een zwaar veld een goede wedstrijd van gemaakt. Zoals iedereen allicht wel weet ver keren beide ploegen in de de gradatiezone. Het behoud voor beide teams in derde pro vinciale is nog niet gegaran deerd maar het lijkt er nu wel op dat Burst een stap in de goede richting heeft gezet. Voor Herdersem blijft de zaak prangend daar de ploeg op de voorlaatste plaats geposteerd blijft. Voor Burst waren de aanvangsminuten vrij interes sant. De ploeg draaide vlot en de doelkansen volgden auto matisch. Het bleef echter lang wachten voor de lokalen voor aleer de openingstreffer kon genet worden. Vijf minuten voor de rust schoot Glorieux de Burste- naars verdiend op voorsprong. Na de rust bleef Burst verder op zoek gaan naar een tweede doelpunt. Het spelpeil bleef hoog, ook al waren de omstan digheden waarin diende geak- teerd te worden verre van ideaal. Herdersem bleef ook in zijn kansen geloven en kwam enkele keren gevaarlijk opzet ten voor het doel van Vol- kaert. Tien minuten voor af fluiten werd dit de thuisploeg fataal. De Thaey tekende de gelijkmaker aan. Bij dii doel punt ging doelman Volkaert verre van vrijuit. Herdersem behaalde een gouden puntje en kon daar achteraf wel aan spraak op maken. De bezoe kers speelden alvast met veel inzet en kunnen zodoende vol doende gewapend zijn om de strijd verder aan te gaan met Berlare inzake behoud. (G.D.T.) E. MELDERT 0 ST. DENDER LEEUW 3 Normaliter kan Eendracht Mcldert niet meer degraderen naar derde provinciale. On danks het verlies tegen St. Denderleeuw behouden de manschappen van trainer Bert Michiels nog vier punten voor sprong op het eveneens in ge vaar verkerende Sint-Gillis Dendcrmonde. Het zou trou wens deze laatste formatie zijn die samen met Gandasparta de tuimelperte naar derde maakt. Nochtans hebben de gastheren in dit duel nooit aanspraak kunnen maken op de zege. De bezoekers namen van meet af aan het initiatief in handen en daaruit resulteerde diverse kansen langs Van Limbergen en De Petter. Het was echter Van Limbergen die in de 25' voor de eerste keer de netten bol zette. De sporadische mo gelijkheden die Meldert voor de voeten geschoven kreeg werden echter niet op de juiste wijze afgewerkt. Dat kwam ook door het feit dat de loka len hun topschutter Van Den Driessche, voor één jaar ge schorst, moesten missen. De 0-1 stand bleef dan ook tot de rust gehandhaafd. Na de herneming kregen we eigenlijk een gelijkaardig spel- beeld. St. Denderleeuw ving de plaatselijken rustig op om daarna razendsnel voor de tegenaanval te opteren. Dat leverde succes op in de 60' toen het opnieuw Van Limber gen was die voor de tweede keer raak trof. Het doek viel helemaal over deze confronta tie wanneer Peerlinck in de 61' doelman Redant voor de derde maal het nakijken gaf. Een verdiende overwinning vanwe ge de Standardboys die daar mee de bevestiging brachten van datgene wat zij in dit sei zoen reeds meermaals lieten zien: een jonge, krachtige ploeg die het in de nabije toe komst zeker kan maken. R.G. - SK Lokeren 1-1. De Sombeekse R. Aubroeck kwam in botsing met de bezoekende en moest verzorgd worden (vh). K.A.V.D. heeft na een slechte kompetitie start, waarbij de kampioenstitel kon vergeten worden, to tb nog een sterke remonte gedaan. Een tweede plaats, vice-kampioen, behoort nog steeds tot de mogelijkheden. En dit is toch het bewijs dat het goed gaat met K.A.V.D. Om het seizoeneinde te vieren, organiseert Club 57 supportersklub van K.A.V.D. een Jazz-Evening op zaterdag 11 mei 19S5 te 21 uur in zaal Casino (Roxy) te Dendermonde. De 2 Dendermondse jazz-formaties The Jeggpap New Orleans Jazz Band en The Crescent City Dreamers staan borg voor een fijne avond. Presentatie Wim De Lathouwer. Ondanks het feit dat K.A.V.D. 's anderendaags zijn laatste kompetitiematch moet spelen, met de tweede plaats als inzet tegen Evergem, blijven de organisators optimistisch gestemd. Met dergelijke orkesten op de affiche is het sukses van deze jazz-evening immers gewaarborgd. De opbrengst van deze jazz-evening is bestemd voor de opleiding van de K.A.V.D.-jeugd. Kaarten voor deze avond kunnen gekocht worden in voorverkoop aan 100 fr. (kassa 150 fr.) bij: VVV Dendermonde AUe K.AV.D.-lokalen. Klublokaal Club 57 - Café Tijl, Grote Markt - Dendermonde Honky Tonk Dendermonde Sombeke - SK Lokeren 1-1. White Star Sombeke heeft nog steeds uitzicht op de titel, (vh) VLIERZELE BAMBRUGGE Vlierzelc en Bambrugge heb ben er een aantrekkelijke par tij van gemaakt. Bovendien werd het ook een zeer even wichtig duel waarin geen van beiden op speltechnisch gebied voor elkaar hoefde onder te doen. Het begon uitstekend voor de gastheren die in een tijdsspanne van twee minuten evenveel doelpunten scoor den. In de 19' opende Renne- boog de score en even later stond hij opnieuw aan het ka non om de netten voor de tweede maal bol te zetten. Bambrugge leek door deze achterstand evenwel niet aan geslagen want zij reageerden vliegensvlug. Blijkbaar moet het voorbeeld van Vlierzele in- spiratief hebben gewerkt want ook de bezoekers slaagden erin om tweemaal tereke raak te treffen. In de 24' was het Gabriels die voor de aanslui tingstreffer zorgde terwijl Van Gijseghem in de 26' Bambrug ge langs zij knalde. Meteen stond met 2-2 ook de ruststand op het bord. Onmiddellijk na de hervatting namen de plaatselijken op nieuw afstand van hun bela gers na een goal van Echeva- ria. Op dat ogenblik leek Bam brugge even door zijn beste krachten heen te zijn doch in de 65' sloeg men nogmaals te rug. Gabriels mocht vanop de witte stip de lokale portier fu- sielleren en daarmee stond er een 3-3 score op het bord. Vlierzele, die op dat ogenblik reeds met tien spelers acteerde na de uitsluiting van Van Royen, legde in de slotfase van de wedstrijd zijn zege echter vast na een treffer van Renne- boog. R.G. APPELS - BAASRODE 0-0 De Dendermondse derby tus- beter dan het zwakke Appels», sen Sparta Appels en F.C. filosofeerde trainer Walter Baasrode is ver beneden de Bauwens van Baasrode. Sparta verwachtingen gebleven. was de betere ploeg, werd ons «Wij hebben slecht gespeeld, in het Appclsc voctballokaal maar alleszins waren we nog gezegd. Ixtkeren 1-1. Ralf Aubroeck van Sombeke was voortdurend in de aanval (vh). Voetbal. SK Aalst is kampioen! (per) De blanke score weerspiegelt allicht best de weergave. Langs beide zijden werden er wel een aantal doelkansen afgedwon gen. Het was opvallend dat zowel doelman Gino Ringoot als zijn Appelse kollega Wie- rinckx bij de zaak waren en zich op geen fouten lieten be trappen. Bij Appels was Pa trick Wets de centrale figuur in de defensie Hij liet niets aan het toeval over. Het is overi gens duidelijk dat de Pat meer talent in petto heeft dan velen van zijn kollega's. De beste kans kreeg Baasrode. Dat was geheel op het einde van de wedstrijd. Van Keer bevond zich in het Spartaanse doelgebied op slechts drie me ter van keeper Wicrinckx. Iedereen verwachtte een doel punt. Hij besloot evenwel par does. op het lichaam van de Appelse doelman. Voor Baasrode is het kompeli- tievuur nu stilaan aan het do ven. Appels moet nog op zijn tellen letten en zien dat het niet wordt voorbij gestoken door Eendracht Opstal. An ders wenkt de degradatie naar vierde provinciale Wij menen echter dat de leerlingen van Rene De Man in de resterende twee wedstrijden nog bij machte zullen zijn om hun vel te redden. E.D.M.

De Voorpost | 1985 | | pagina 27