RONNY WESTELINGK WINNAAR IN SINAAI JOSE ROOMS WINNAAR, BART HEIREWEGH SMAAKMAKER ERWIN MAEREVOET TROTSEERT WINTERSE BUIEN IN BUGGENHOUT WIELERFLITSEN JOHAN DE PREKEL WELDRA DE FIETS OP DE MARTELARE WINT SPURT VAN DRIE WERNER D'HONDT RIJDT SNELST DOOR DE KIELDRECHTSE POLDER EGHELSPOELS WINT, MAAR MARC BRACKE KNAPT HET WERK OP. luizingf loop va bender km Re [beroej pmloop skrijk. Ie, een kiende Wielrennen. José won de sprint voor Bt rewegh (arch.). misvei re Galle bckl Biesen als Schi rste plaats me puntei Mare Bracke heeft zich op 1 mei in eigen Berlare een werklustige renner getoond. Maar spreekwoordelijk ge zegd gaat de haver niet altijd naar het beste paard. Hiermee willen we zeker niets afdoen aan de verdiensten van Dries Echelpoels. De nieuweling uit het Antwerpse Kapellen muisde er bij het ingaan van de laatste ronde alleen vandoor. Hij realiseerde binnen de kortste keren een konfortabele voorsprong die zienderogen opliep en bij de streep bijna een minuut bedroeg. Een bewijs dat er in de groep niet werd gereageerd op de uitdaging of dat de verstandhouding zoek was. «Ik heb veel werk gedaan» zegde Mare Bracke voor wie de wedstrijjd in feite werd georganiseerd. «Bestendig heb ik het kom- mando gevoerd. Ik heb ook een «gat» moeten dichtrijden. Op steun of medewerking van kollega's heb ik nauwelijks of niet kunnen rekenen. Toen Echelpoels in de aanval ging had ik al te veel arbeid gepres teerd om de uitdaging te be antwoorden» Eénendertig renners waren aan de startlijn verschenen voor deze 1 mei-prijs. Er kwam vlug leven in de brouwerij. Reeds in de eerste ronde gingen Mare Bracke en Robert Van Waes in de aan val. Zij realiseerden tot vijf tien sekonden, maar werden in de tweede ronde opnieuw in gehaald. In de derde, van tien af te leggen ronden, kreeg men vooraan een andere situatie. Mare Raes en Dirk De Vriendt waren er vanonder getrokken. Spoedig realiseerden zij een voorsprong van twintig sekon den. Het zag er toen eventjes naar uit dat ze tot de finish gingen voorop blijven.. Vijfen dertig tot veertig kilometer bleven ze vooraan de plak zwaaien. Langzaam maar ze ker kromp hun voorsprong. Bij het ingaan van de zevende ronde waren de achtervolgers tot op tweehonderd meters ge naderd. Uit dat groepje was Dries Echelpoels weggespron gen, en voegde zich bij de twee leiders. Bij de achtste door tocht was het ganse gezelschap verenigd. Wie winnaar zou worden was op dat ogenblik een onbeant woorde vraag. Uiteraard ging de sympatie van het publiek uit naar Mare Bracke, of wat dacht je anders. Net voor het ingaan van de laatste ronde rafelde de kopgroep uit me kaar. Dries Echelpoels ging in de aanval. Geert De Mezel en Ronny Lievens poogden in het wiel van de vluchter te gera ken. Echelpoels trapte echter zo stevig de trappers rond, dat het voor de achtervolgers on begonnen werk was. Terwijl de latere winnaar zijn solo-ren WIELRENNEN onverminderd verder zette, werden De Mezel en Lievens door de rest van de groep weer bijgehaald. Metéén was duide lijk dat het geen Berlaarse overwinning zou worden. De supporters van Mare Bracke stonden er een beetje beteu terd bij te kijken. Maar zoals het verleden al vaak heeft be wezen, is winnen in eigen dorp, een uiterst moeilijke opgave. Intussen maakte Dries Echel poels bij de aankomst zijn op wachting. Het was bijna een minuut wachten om de tweede renner onder het spandoek te zien doorkomen. Die eer was voor Mare Raes weggelegd. Hij versloeg Werner Wuyts in de sprint. Dat was voor velen een verrassing, wan «Wuyts- ken» staat algemeen als een rappe sprinter bekend. De vierde plaats ging dan naar Luc Wyttinck voor de plaatselijk Mare Bracke, Thierry Triest uit Wichelen en R Lievens.. Globaal bekenen werd het een aantrekkelijke en flink georga niseerde wielerwedstrijd. E.D.M. Wielrennen. Jean Boone uit Belsele maakt zich samen met zijn collega's klaar voor d^r< ivo van de nieuwelingenkoers in Schoonaarde (foto Piet Hermans). Tuimelpartijen waren sche ring en inslag in de wedstrijd voor amateurs in Sinaai. Enke le renners dienden zelfs voor verzorging te worden opgeno men in een ziekenhuis. In de tweede ronde, waarin Peter Punt kennis maakte met moe der aarde, was de helft van het deelnemersveld reeds uitge schakeld of in de achtergrond verdwenen. Op het einde van deze ronde vormde zich een leidersgroep. Die verenigde volgende renners: Ronny De Vos, Eric Wuytack, Ludo Giesberghs, Danny Janssens, Jan Joos, Peter Widooghe, Dirk Dingemans, Ivan Vereec- ken, Gerard Schenk, Ronny Westelinck en Rudy Heyens. Deze elf renners bleven enige tijd aan het kommando. Intus sen begonnen de inspanningen bij sommige akteurs door te wegen. Toen er wat steviger op de trappers werd geduwd, moesten Ronny De Vos en Danny Janssens hun greep los sen. Ook Ivan Vereecken en Eric Wuytack bleken enige tijd later hun beste pijlen te heb ben verschoten. De rest, zes in totaal, bleef voorop. Intussen werden in de achtergrond nog een paar ontsnappingspogin gen opgezet. Johnny De Dob- belaer, Patrick Van Duyse en Rudy Saelens liepen enige tijd van het peloton weg, maar de kloof met de koplopers zouden ze nimmer kunnen overbrug gen. Dat Ronny Westelinck met zijn snelle benen eigenaar van de bloemen zou worden, lag zo voor de hand. Gerard Schenk en Ludo Giesberghs die respektievelijk tweede en derde werden, maakten niet de minste kans tegen de snelle Zeienaar die wel met twee fletslengtes verschil winnaar werd. Daarna volgden de bloe men en de... kunnen, waarop Ronny zo verzot is... (k.d.m.) STER DER JUNIORES, WAASLAND BOVEN Door de eerste rit in de "Ster der Juniores" te winnen heeft José Rooms een zevende seizoenzege op zijn aktief gebracht. In de sprint te Wetteren had hg een wiel voor op Bart Heirewegh, die algemeen als de smaakmaker kon ge noemd worden. Wielrennen. Pascal Neirinckx is vlot spurtwinnaar voor Gunther Lievens bij de juniores in Lede. (per) Een wintertemperatuur en en- gemeld, niet eens de helft de kele fikse voorjaarsbuien wa- finish bereikten. Nochtans ren er de oorzaak van dat er werd er vrij vlug een offensief van de achtenvijftig renners ingezet. Reeds na enkele kilo die zich te Buggenhout voor de meters vormde zich een lei- 87ste «Grote prijs Wasserij dersgroep die volgende ren- Tip-Top» aan de start hadden ners verenigde: Mare Bal, West-Berlijn De Waaslanders, Patrick Van Duyse (Wase Wie- Ier klub), Guido Hoentjes (Hoop op Zegen) en Filip Zaman (WSC Oostakker) zijn zopas vertrokken naar West-Berlijn. Ze zullen er vijf dagen verblijven. Een periode waarin ze als amateurs aan enkele wielerwedstrijden zullen deelnemen. Guy Rooms Guy Rooms heeft nog niet veel geluk gehad dit seizoen. Eerst werd hij ziek, vervolgens had hij met mechanisch defekt af te rekenen en vorig weekeinde kreeg hij in het militair kampioenschap tijdens de eerste ronde tot tweemaal toe een lekke band. Voor de amateur uit Temse betekende dit meteen het einde van het militaire titelkampioenschap, waurin hij op een behoorlijk resultaat had gegokt. Luc Maes Wie herinnert zich nog Luc Maes uit Lebbeke. Tot voor enkele jaren was hij wielrenner. Bij de nieuwe lingen en juniores behaalde hij behoorlijk wat prijzen en werd hij vier keer eigenaar van de bloemen. Vier jaar geleden bergde hij fiets en ander rennersgerief naar de zolder. De «wittekop» begint echter opnieuw de wielerkriebels te voelen en denkt er sterk aan om weldra de aktiviteit te hernemen. Chris Persoon Koen Persoon uit Waasmunster is vijftien en sedert een paar maanden lid van het peloton. In Berlare verdween hij vroegtijdig uit de wedstrijd. De konditie is nog niet zoals gewenst. Maar Koen laat de moed niet zakken. Bovendien staat zijn broertje Chris aardig te trappelen om ook het stalen ros te beklim men. Eens de kaap van vijftien bereikt, zal hij zijn broer in het koersen vervoegen. Dat wordt dan een hele familie Persoon in het peloton. Want naast Koen en Chris zijn er nog de neven Lieven en Geert. Het zal voor ons moeilijk worden, om ze alle vier uit mekaar te houden. Werner Wuyts In de sprint te Berlare werd Werner Wuyts verras send geklopt. Achteraf bleek dat de vijftienjarige nieuweling in de laatste honderd meters met krampen in de bil kreeg af te rekenen. Plots overviel mij een stekende pijn», zegt Werner, waardoor ik niet tot het uiterste kon gaan». Vorig weekeinde in De Klinge verging het hem al evenmin goed. Dat was het gevolg van het winterweer dat de jonge knaap schuwt als de pest. Patrick en Joeri In Dendermonde zijn weer een paar jongeren de wielersport beginnen beoefenen. Het zijn Patrick Tollit en Joeri Christiaens. Ze zijn pas vijftien. Momenteel is het nog wat te vroeg om hen te wikken en te wegen. We zullen ze zeker in het oog houden. Ook in Berlare Ls er nieuw talent opgedoken. Miguel Rasschaert en Danny Pieters. Zij draaiden vorige woensdag mee in eigen gemeente, in gezelschap van hun enkele maanden oudere kollega Mare Bracke. Benny Mechant, Alfons Die- rickx, Dominique Van Hove, Hendrik Redant en Roger Schelfout. Binnen de kortste keren reali seerden deze leiders een voor sprong die tot 35 sekonden zou oplopen. Intussen probeerden Mare Vluymans en Pascal Elaut de achtervolging in te zetten. Later kregen ze ver sterking van Patrick Smet, Ivan Schilders, Peter Van Huf- fel en Henry Mannaerts. Even voorbij halfweg konden ze de aansluiting realiseren. Naar mate de finale naderde en de kou en de nattigheid een hoge tol begonnen te eisen, moesten verschillende renners vroegtij dig inbinden. De laatste ronde werd ingegaan met negen ren ners aan het kommando. Een paar kilometers voor de streep heeft Erwin Maerevoet gede marreerd. Hij schoot als een pijl uit een boog en werd met een ruime voorsprong eigenaar van de bloemen. De sprint voor dc tweede plaats werd gewonnen door Hendrik Re dant voor Ferdi Dierickx, Mare Bal, Henry Mannaert, Franky Wielandt, Franky Weemaes en Peter Van Huf- fel. Danny Janssens, die ook tot de vluchtersgroep behoor de, diende in de laatste kilo meters de greep te lossen. Hij werd negende. Koud Ondanks het natte parcours en de winterse koude, kwam het tot geen noemenswaardige val partijen. Opvallend is trou wens ook de goede organisatie in Buggenhout. Een komplete verrassing bete kende verder de deelname van Eugène Peelman uit Hamme. Hij had nochtans de renners- fiets naar de zolder verwezen. Allicht zijn de koerskriebbels te sterk geworden. Eugene kan blijkbaar het koersen niet la ten. Wat wil je, wanneer het van kindsaf in je bloed zit. E.D.M. "De situatie veranderde voortdurend", doet José Rooms ons het verhaal. "In het begin heb ik een wat af wachtende houding aangeno men. Halfweg sloot ik aan bij een vluchtersgroep en bij het begin van de finale heb ik gedemarreerd. Bart Heire wegh is mij gevolgd. Op het laatst heb ik er alles uitgeperst om als eerste de finish te be reiken." "Ik heb dom gesprint", komt Bart Heirewegh tussen beide, "Ik heb als het ware de spurt aangetrokken voor José Rooms, die met de streep in zicht nog in mijn wiel vertoef de. Ach, zo'n domme dingen moet ik afleren. Ik mag zeggen dat ik een behoorlijke verrich ting heb geleverd. Ik koos als eerste het hazepad in gezel schap van mijn ploegmaat Ed win Enthoven. Later, zo onge veer half koers, kregen we het gezelschap van Hans Verlin den, Johnny Moyson, Peter De Clercq, José Rooms, Gino Primo, Eddy Van dc Kerck- hove, Dirk De Cauwer, Rik Claeys, Stephan de Beleyr, Carl Van de Casteele en Her man Ferket Ik ben enkele ki lometers verder alleen wegge sprongen, realiseerde aanvan kelijk een boni van 20 sekon den. maar kreeg later weer de elf in mijn gezelschap. De groep verbrokkelde geleidelijk en heel op het laatst sprong José Rooms weg. Ik wipte mee. Wij bleven alleen voorop. Dan volgde de sprint. Ik was niet bij dc pin ken, liet José Rooms rustig in mijn wiel hangen. Een 'fau teuil' van waaruit hij op het gepaste moment rechtveerde. Ik heb nog gepoogd om hem bij te benen, maar op dat ogenblik lag de streep al te kort bij." Geen kandidaat José Rooms, beresterk, wordt algemeen als de favoriet op de eindzege getipt. Tenmin ste wanneer hij aan alle ritten zou deelnemen. "Dat zal niet het geval zijn", zegt de junior uit Temse. "Ik zal drie keer op het appel ont breken. Drie sterritten vallen samen met andere wedstrijden die mijn voorkeur genieten. Er is de "Junior van het Jaar" waarin ik momenteel de lei ding aanvoer en de eindzege beoog. Voorts zijn er de piste kampioenschappen in Langer- brugge, waar ik zoals ik vorige week al zei, op een nationale titel aas. Ik moet dus drie rit ten missen in de Ster. In de overige etappes kan ik te wei nig punten halen om een eind zege af te dwingen. Er zijn andere kandidaten die in aan merking komen". José Rooms is dus geen fa voriet. Wie kan het dan anders zijn dan... Bart Heirewegh. "Ik hoop geen tegenslag te hebben", stelt de Hammenaar. "Lekke banden en ander me chanisch defekt, daarmee kreeg ik dit seizoen al genoeg af te rekenen Belangrijk zijn ook de ploegmaats. We heb ben een sterk team. De onder linge samenwerking is primor diaal. Zeker voor wat de eind zege van het klubklassement betreft, waarin wc momenteel de reeks aanvoeren." Met W.S.C. Vooruit Sint- Gillis als eerste en de Wase Wielcrklub Kruibeke op de tweede plaats is het voorlopig "Waasland-boven" in de Oost- vlaamse Ster. Een triomf... (e.d.m.) Vee Wielrennen. Junior Heirewegh werd maar heeft een kans Ster der Juniores nen. (arch.) f» Wielrennen. Gunther Lievens arriveert met ruime voor sprong in de junioreskoers in Impe. (per) Johan De Prekel is nog niet op het wielertoneel verschenen. Studiebezigheden weerhielden hem ervan om zich voor te bereiden en in kompetitie te treden Volgende weck ver schijnt hij opnieuw aan de start. «Ik moest een eindwerk doen op school en had derhalve geen vrije tijd om ernstig te trainen», zegt de amateur uit Melselc. «De laatste dagen ben ik mij volop aan het voorbereidenIk hoop de kilometers rond te krijgen». Johan De Prekel boekte vorig seizoen als junior opmerkelij ke resultaten. Hij won het tus- senklassement in de «Junior van het Jaar» en werd boven dien zes keer eigenaar van de bloemen. Geregeld legde hij beslag op ereplaatsen Reeds vier keer wedijverde hij met de dmatcurs, met een negende plaats als beste resultaat. Broer Theo De Prekel is nog een jaar junior. «Ik voel mij nog niet in kondi tie», zegt dc jongste De Prekel «Ook ik kan in de voorberei ding niet voluit gaan. Daar voor staan mijn studies in de weg. Na afloop van dit school jaar, staan er nog vijf studieja ren voor de boeg. Ik volg we tenschappelijke A. Je begrijpt dat, wat dc school betreft, ik niets aan het toeval wil overla ten. Ik zou trouwens in kon- flikt komen met mijn ouders, moest ik mijn studies niet ern stig opvatten. Tijdens de vakantieperiode hoop ik nochtans geregeld bin nen de eerste vijf te eindigen.» Voor de broers De Prekel, flinke studenten als ze zijn, blijft de wielrennerij een vrije tijdsbesteding E.D.M. Met De Martelare en Joeri Verstractcn doken in de trofee Mare Galle, die te Bambrugge aan zijn achtste sclcctierit toe was, opnieuw oude bekenden op. En dat ze niet gekomen waren om er zomaar een ge- zondheidswandelingctjc van te maken viel tijdens het wed- strijdverlop duidelijk te mer ken. De 38 deelnemers hadden nog maar pas het startschot gehoord of De Martelacre trok de voetriempjes dicht, zette zich recht en zei het peloton gedag. Meteen was de beslis sing reeds gevallen. In de der de van de tien af (e leggen ronden kreeg De Martclaere het gezelschap van Verstraeten en Van de Velde en dat was ook koren op zijn molen. Bei de laatstgenoemden werkten immers duchtig mee zodat de voorsprong van het leiderstrio gestadig de hoogte in klom. In dc achtergrond bleef men echter niet bij de pakken zit ten. Bombois trok aan dc bel om een tegenaktic op het ge touw te zetten en dit voorbeeld wekte bij Van Keer, Vari Im pe, Schouppc, Van Biesen. Coppens en Spruyt inderdaad de nodige aanvalslust op. Zij sloegen eveneens dc handen in elkaar en vooral door het feit dat de leider in de tussenstand van de trofee Pascal Schictte- cat, zich had laten verrassen trok Van Biesen hard van leer. In die mate zelfs dat men De Martelaere, Verstraeten en Van de Velde in het vizier kreeg. Voor De Martelaere was het blijkbaar het sein om de noodklok te luiden want met een scherpe demarrage liet hij zijn twee metgezellen in dc steek. Niet voor lang want hij werd afgeremd door mecha nisch defekt. Dit gaf Verstrae ten en Van de Velde t genheid om hun opnieuw aan te haken spurt uitsluitsel moest nopens de winnaar. De laerc liet er geen rond bestaan dat hij i was geweest en met nog resterende krach hij zich als eerste over meet te jumpen. Van t werd tweede terwijl ten de derde plaats in sleepte. De spurt van de werd gewonnen door voor Spruyt, Coppens Biesen, Schouppe Keer. In dc rangschikking trofee Mare Galle zowel Van cat de eerste punten voor punten), Spruyt (25 De Martelaere 19 p In grensgemeente Kieldrecht is Werner D'Hondt als eerste over de streep gekomen. In de sprint versloeg hij Kurt Van Heeringen en Tommy De Laet. Slechts 28 passeerden dc inschrijvingstafel. Na zowat dertig kilometer werd de groep opgesplitst. Tien renners gin gen aan de haal. Het waren Werner D'Hondt, Dirk De Cauwer, Mare Galle, Eric Rij men, Dirk Van Der Jonkhcit; Werner Feycn, Kurt Van Heeringen, Mare Laureys, Tommy De Laet en Peter van Vlaanderen. Met de regelmaat van de klok dreven de vluch ters hun voorsprong op. In de achtergrond werden nog wel een aantal pogingen opgezet om dc aanval in te dijken. De kloof met de koplopers was evenwel al te groot geworden In de laatste ronde demarreer den vooraan vijf renners. Ze zouden later beslag leggen op de dichtste ereplaatsen. Wer ner D'Hondt won de sprint voor Kurt Van Hcerineen en Tommy De Laet. Met een lich te achterstand legde Dirk De Cauwer beslag op de vierde plaats voor Dirk Van Der Jonkheit die vijfde werd. Waaslanders Opvallend was de povere deel name van de Waaslanders aan deze wedstrijd. Dat was enigs zins te verwachten, vermits verschillenden onder hen s'an- derdaags in Wetteren aan de start van de Oostvlaamsc Ster der Juniores werden verwacht. Wielrennen. De Martelaere won de nieuwelingenkoers in Bambrugge. (per) 30 - 3.5.1985 - De Voorpost Niewelingen in Berlare

De Voorpost | 1985 | | pagina 30