I ATTRAKTIEF DERBY MOEILIJK... ZOALS VERWACHT LANDELIJKE EINDRONDE MET 00STVLAAMSE JEUGDKAMPIOENEN TESTWEDSTRIJD OM DE TITEL: AT. TEMSE - S.H. WEMMEL AVANTI FEMINA EN BOULE D'OR LEBBEKE BEKERWINNAARS VOLKSSPORTENKERMIS, 0RIENTATIET0CHT EN PANNEKOEKENSLAG JAMMER VAN DAT BALVERLIES IN SCHOONHEID SQUADRA FEMINA LEBBEKE KAMPIOEN TEVERGEEFS... (4 HG LOKEREN DAN TOCH «MAAR» DERDE 32 - 3.5.1985 - De Voorpost N. KRAAINEM - BD LEBBEKE 25-29 Dat Kraainem zijn vel duur zou verkopen wist Lebbeke. De Brusselaars hadden inderdaad hun laatste twee wed strijden gewonnen en mits nu ook Boule d'Or te verslagen kon de buiteling naar 2de nationale wellicht vermeden worden. Kraainem speelde dan ook enorm gemotiveerd en vooral tijdens de eerste helft slaagde Lebbeker niet in zijn normaal spel te ontplooien. HANDBAL De thuisploeg had voor een bewaker voor Dirk Verhof- stadt gezorgd en hun bijzonder ver uitstappen op de linker hoek belette Lebbeke zijn nor maal aanvalspatroon te spelen. Maar ook in de verdediging vlotte het in die eerste helft niet zo best en samen met een fantasierijke wedstrijdleiding gebeurde het dan dat de Leb- bekenaars na 12 miuten met 7- 3 in het krijt stonden. Zes minuten later was Lebbeke dan toch langszij geraakt (8-8) en als Dirk Verhofstadt Boule d'Or even later 8-10 voor bracht, leek het erop of alles in zijn normale plooi zou vallen. Niets was echter minder waar want een niet afgevende thuis ploeg sloeg hard terug en aan gezien even voor de rust bij Lebbeke zowel A. Maes als F. Cornelis voor 2 minuten naar de bank moesten, leidde Kraainem met 14-13 na de eer ste 30 minuten. Ook in het begin van de tweede helft kon de thuisploeg het Lebbeke nog moeilijk maken maar als Luc Van Mol aan zijn doelpunten- festival begon, moest Kraai nem toch inbinden. Lebbeke speelde nu duidelijk beter georganiseerd maar toch duur de het nog een kwartier voor aleer Kraainem echt moest af haken. Via 19-20 ging het toen naar 20-26 en het was enkel naar het wedstrijdeinde toe dat Kraainem opnieuw evenwicht in het wedstrijdbeeld kon brengen. Volgende zaterdag moet Lebbeke nu nog HC Herstal gaan bekampen. Als daar kan gewonnen worden eindigd Boule d'Or op een zeer verdienstelijke derde plaats of laat het ons anders formuleren, als eerste ploeg die het uitsluitend met Belgi sche spelers doet. BD Lebbeke: M. Mertens J. Vermeiren, K. Verhofstadt 5, D. Verhofstadt 9, Cornelis 1, De Pauw 3. A. Maes. H. Maes 1, H. Vermoesen, L. Van Mol 9. B Van Rans- beeck, Ch. Agneessens 1. Reserven Kraainem 11 BD Lebbeke 29 Ruime zege voor het jeugdi ge Lebbeke dat de thuisploeg op alle vlakken overtrof. Via 2-5 na 12' leidde Lebbeke met 5-11 aan de rust, en in het tweede wedstrijdgedeelte werd 1" NATIONALE de voorsprong stelselmatig groter. Na 43' leidde Boule d'Or met 8-22 om uiteindelijk te stranden op 11-29 eindcij fers. BD Lebbeke: J. Vermeiren, M. Mertens. B. Van Rans- beeck 3, H. De Smedt 5. C. Agneessens 5, P. Hertsens 2. De Ketelbutter 1. P. De Smedt 5, E. De Smedt 2, F. De Rid der 6, St. Vlassenroot. (eva) JEUGDHANDBAL ZATERDAG IN LEBBEKE OM 20 UUR Aangezien Wemmei tijdens het voorbije weekeind zijn laatste wedstrijd tegen Wolvertem zegevierend afsloot, eindigt het samen met At. Temse op de eerste plaats in de provinciale reeks Oost-Vlaanderen, Vlaams-Brabant. Ook in de gewonnen wedstrijden staan beide ploegen gelijk zodat een testwedstrijd uiteindelijk de kampioen zal moeten aanduiden. Deze beslissende wedstrijd wordt reeds zaterdagavond gespeeld in de sporthal van Lebbeke om 20 uur. Het wordt beslist een bijzonder hardnekkige wedstrijd want beide ploegen "dromen" van een promotie naar 4de afdeling. Een favoriet aanduiden is onbegonnen werk, niet alleen omdat beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd zijn. maar vooral wegens de speciale sfeer die steeds rond een testwedstrijd heerst. Niettemin denken wij dat At. Temse zijn grotere ervaring kan laten spreken. In elk geval een wedstrijd die het bekijken waard is. (eva) Het komend weekeinde van 4 en 5 mei is men bij de jeugd aan de landelijke eindronden toe. De Oostvlaamse jeugd- ploegen vertrekken in de ver schillende leeftijdskategorieën zeker niet kansloos en het zou een teleurstelling zijn mochten enkelen onder hen er niet in slagen zich te plaatsen voor de nationale eindronde die ge speeld word tijdens het week einde van 11 en 12 mei. De Oostvlaamse scholieren kampioen, Ajax Lebbeke, is zaterdag 27 april reeds aan het werk geweest en hoe het daar verlopen is vindt U op een andere plaats. De kadetten spelen op zater dag 4 mei hun eindronde in Hoboken. Squadra Femina Lebbeke vertegenwoordigt Oost-Vlaanderen bij de meis jes en Ajax Lebbeke - waar van heel wat verwacht wordt - moet het doen bij de jongens. De miniemen spelen op zon dag 5 mei in Limburg. Bij de jongens werd HK Waasmunster Oostvlaams kampioen en bij de meisjes zal het Avanti Lebbeke of Squa dra Femina worden. Wie uit eindelijk Oostvlaams kam pioen wordt zal uitgemaakt worden op 1 mei als voorwed strijd bij de finales van de Oostvlaamse handbalbeker. De pupillen spelen hun eind ronde op zaterdag 4 mei in de sporthal van het Gemeentelijk Sportcentrum Meulebroeck te Hamme. Bij de jongens rekent Oost-Vlaanderen op HK Waasmunster en bij de meisjes is Squadra Femina Lebbeke de Oostvlaamse vertegenwoor diger. Het programma in Hamme: 13.10 u.: Waasmunster - West- Vlaanderen 13.50 u.: Limburg - Ant werpen 14.30 u.: Winnaar 1 - Verlie zer 2 15.10 u.: Winnaar 2 - Verlie zer 1 15.50 u.: Verliezer 3 - Verlie zer 4 16.30 u.: Squadra Femina Leb beke - Limburg (meisjes) 17.20 u Winnaar 3 - Winnaar ilvoet. Naudts Handbal. Eendracht Vrij Aalst werd kampioen in derde afdeling (c). 3" AFDELING AJAX LEBBEKE - EV AALST 25-29 Kampioen EV Aalst heeft het seizoen afgesloten met een logische overwinning tegen Ajax Lebbeke dat nochtans het spektakel hielp maken. De uitslag zelf had geen enkele invloed meer op het klassement, zodat de talrijke toe schouwers een open en dus attraktief duel kregen voorge schoteld. Uiteraard werd kampioen Aalst vóór de wed strijd in de bloemen gezet en ook de Aja^jeugd deelde in de viering. De stemming was er dus zodat de wedstrijd in de beste omstandigheden kon beginnen. Het was de thuisploeg die het best uit de startblokken kwam en langs De Batselier en 2 x Luypaert een 3-0 voor sprong nam na 5 minuten. De jeugdige Luypaert speelde ten andere weer een zeer opvallen de wedstrijd, scoorde 10 doel punten en bevestigt aldus al het positieve dat er over hem verteld wordt. EV Aalst liet zich echter niet in slaap wiegen en kollektief weer erg sterk en vooral gedisciplineerd spelend werd het evenwicht in de wed strijd hersteld. Het duurde tot de 17de minuut vooraleer Ajax zich liet bijbenen en tot het einde van de eerste helft zagen de toeschouwers twee ploegen aan het werk die elkaar res- pekteerden maar toch geen duimbreed toegaven. Om beurten kwam dan Ajax, dan Eendracht aan de leiding, maar na de eerste 30 minuten was het toch Aalst dat met 12- 13 leidde. In het tweede wed strijdgedeelte moest Ajax, zonder M. Hendrickx, dan toch afhaken. Kampioen Aalst toonde zich plots op zijn best en in een minimum van tijd werd de kloof geslagen. Na 40 minuten leidde Aalst met 14- 19 en nu was het enkel nog een beste E. De Batselier die af en toe kon tegenscoren voor de thuisploeg. Ajax bleef echter mee het spektakel verzorgen en ondanks dat Aalst na 45' een maximum voorsprong van 7 doelpunten telde (15-22) bleef Ajax aandringen. Als Luypaert dan opnieuw ging scoren naderde de thuisploeg nog tot op vier doelpunten (22- 26), en deze vier doelpunten verschil bleven op het score bord tot het eindsignaal. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, J. Vermaesen. A. Qui- dé 1, E. De Batselier 10, D. Luypaert 10, P Heirman, J. Van Biesen 3. P Van Gucht, W. De Proft, J. De Man. Koe- nings. EV Aalst: J. Mertens, R. Coppens, G. Van Malderen 2, B. Arijs, D. Bayens 7, R. Bayens 6. J. Steemans 2, W. Van der Borght 4, H. De Cock 4, De Troch 1, M. Bayens 4, A. Van den Bossche 2. De Ajax-reserven in T hun voortreffelijk seizoJlV 1. met een zege. Aalst zt echter voor een verrai jeugd sterke weerstand want \jnoemd in de eerste helft kredjj Mec thuisploeg het moeilijk. werH 7-10. Onder impuls van!. tein Bosteels werd in het P de wedstrijdgedeelte aaF 8es achterstand geknaagd efe P'aa dens de laatste 10 milien oo moesten de bezoekers ode do ven. Ajax Lebbeke: H Van Bosbeke, KoeiJ Crombi 2, Vercammen 4 Decker G. 3, Cleymani Verhaevert. De Batselier er De Busschere, D Bostea P. Jacobs. an land EV Aalst: E. Van Mi op teg ren. R. Coppens, B. Ar^ordige De Troch 4, G. Janssen ndsged Verhofstadt 2, D. Corth; Belgis» A. Van den Bossche 4. >eze f ip wo< delijkc FINALE BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Avanti Femina won tegen TV Ekspress Gent met overtuigende 13-26 cijfers na een aantrekkelijke wed strijd, waarin de Lebbekenaars bij momenten op hoog niveau speelden. Bij de heren slaagde B.D. Lebbeke erin om E.V. Aalst te verslaan met 26-22. De 10-0 handikap was voor de Lebbekenaars dus geen onoverkomelijk probleem. Luc Van Mol scoorde tien treffers. Bij de miniemen-meisjes won Avanti Femina de titel van Oostvlaams kampioen der Squadra Lebbeke te kloppen met 7-10. Volgende week volgt een uitgebreide reportage over deze handbalhappening in Sint-Gillis- Dendermonde. ZONDAG 5 MEI IN LEBBEKE Zondag 5 mei organiseren de Avanti-dames i.s.m. de Federatie voor Rekreatie- en Omnisport een Vlaamse volkssportenkermis, een Oriëntatietocht en een panne- koekenslag. De Vlaamse volkssportenkermis wordt opgesteld aan het klublokaal "Vieux Temps" in de Leo Duboisstraat. Vanaf 13u30 tot 18u30 kan men aan deze in kompeti- tievorm gegoten prijskamp deelnemen. Men betaalt 10 fr. per spel, de prijsuitreiking van deze sportieve Vlaamse happening is voorzien om 19 uur. De oriëntatietocht vertrekt tussen 13u30 en 14u30. De tocht wordt gedaan in kleine groepjes van max. 5 personen. De deelnemers betalen 40 fr. (30 fr. voor jeugdgroeperingen). Naast het sportief gebeuren wordt er ook aan de supporters gedacht. Die kunnen voor de prijs van 60 fr. genieten van 2 pannekoeken 1 tas koffie of thee. Voor alle inlichtingen: M. Cools, Zijpestraat 1, Oude- gem. Tel.: 052121.60.82 of in café "Vieux Temps". (eva) 16 AFDELING TONGEREN - AVANTI FEMINA LEBBEKE 18-17 Bij Avanti Femina was men niet helemaal ontevreden na de 18-17 nederlaag. De ploeg, zonder de gekwetste Biese- mans, deed het helemaal niet slecht en vooral in de verdedi ging toonde Lebbeke zich ste vig. Niettemin was men teleur gesteld over het feit dat er teveel balverlies werd geleden. Hiervan kon Tongeren profite ren om met snelle tegenaanval len M. Van Langenhove Istrijdi ebbeki meestal kansloos te laten. Tel kens als LeÈbeke erin slaagde het balverlies te beperken, bleek duidelijk dat Tongeren niet voorbij de Avanti-defen- sie geraakte en dit kwam voor al tot uiting tijdens de laatste 10 minuten toen een 18-12 ach terstand vrijwel werd opge haald. Het scoreverloop was dan ook tekenend. Na een ka- tastrofaal begin (4-0) herpakte Lebbeke zich volledig en leid de zelfs met 6-7 8 minuten voor rust. Toen werd het balverlies weer afgestraft zodat Tonge ren met een 10-7 voorsprong van kamp kon wisselen. Ook in de tweede helft hetzelfde wedstrijdbeeld. Zolang Avanti Femina geen balverlies leed. raakte Tongeren niet voorbij de Lebbeckse defensie (12-11 na 40') maar dan gebeurde het weer en de thuisploeg leidde met 18-12 12' voor het einde. Onder impuls van K. Damme begon Lebbeke aan een geweldige achteT ging die echter op één r punt strandde. Avanti Femina LebbekJ Van Langenhove, J. VanF Meersch, H Bleyaert 31 Van Damme 7, Cools 1J Troetsel 1, Hermans 2,1 sens, Maes 3, Walracvens.l 2* AFDELING ROBUCO BUGGENHOUT - TV EKSPRES GENT 14-15 Robuco Buggenhout nam zaterdag in schoonheid af scheid van tweede afdeling. Het verblijf in deze hogere reeks heeft amper één seizoen geduurd en het was een feit dat Buggenhout reeds voor het sei zoen besefte dat het bijzonder moeilijk zou worden. De ploeg werd inderdaad niet versterkt, integendeel, enkele speelsters haakten om verschillende re denen af zodat het een onmo gelijke opdracht werd voor L. 3* AFDEUNG SQUADRA FEMINA LEBBEKE - DESSELGEM 25-7 ROBUCO BUGGENHOUT - FR. BEERSE 21-16 Squadra Femina Lebbeke won, zoals verwacht, zijn laat ste kompetitiewedstrijd tegen Desselgem zodat het jonge ploegje van trainster K. Moo- nen het eerste kompetitiejaar afsluit met een kampioenstitel. Op zichzelf niet zo een grote verrassing want met de inbreng van het ervaren trio Hauwe- laert-De Meersman-Van den Broeck was Squadra samen met het op de tweede plaats eindigend Ros Beiaard Den dermonde vertrokken in een favorietenrolNiettemin heeft de ploeg van sekretaris W. Van Hove de verwachtingen overtroffen. Het is verbazend welke opvallende vooruitgang sommige jonge speelsters in de loop van het seizoen maakten. Wij denken hier o.a. aan A. Van Cauwenberghe en P. Luy paert die duidelijk over een aangeboren talent beschikken en ook aan S. Roels, M. Step pe, N. Bosman en A.M. Bos teels, die als neofieten bewe zen heel wat in hun mars te hebben. Als men dan bedenkt dat Squadra ook aan een inten se jeugdwerking doet - de re sultaten zijn er - lijkt de jong ste Lebbeekse handbaltelg een mooie toekomst te wachten. Over de wedstrijd zelf valt niet zo heel veel te vertellen. Nadat Van Cauwenberghe de score had geopend, zorgden De Meersman en Van Den Broeck voor 4-0 na 6 minuten en via 8- 3 na het eerste kwartier leidde Squadra aan de rust met 12-5. In de tweede helft bleef "sco remachine" De Meersman vrijwel bestendig op de wissel bank maar toch bleef Squadra de voorsprong opdrijven. Na driekwart wedstrijd werd het 21-7 en de stevige Lebbeekse verdediging liet niets meer pas seren. Na het eindsignaal de ge bruikelijke tonelen, de cham pagne werd ontkurkt. Squadra Femina Lebbeke: R. Roels, L. Hauweiaert 1, De Meersman 9, Van Cauwen berghe 5, Bosteels 1. Steppe, Bosman 3, Ravijts, Van Den Broeck 2, Van Hauwermeiren. (f-va) Handbal. Squadra Femina Lebbeke mag gerust champagne drinken. De klus is geklaard. De Lebbeekse meiskes zijn kampioen in hun reeks, (c) Het is allemaal tevergeefs geweest.. Robuco Buggen hout won nu ook van Fr. Beer- sc maar aangezien Antwerp bij Heusden won komt Robuco één puntje te kort om het be houd in derde afdeling te ver zekeren. Bijzonder jammer en eigenlijk een beetje onlogisch want in een uitstekende twee de ronde bewees Buggenhout tot de betere ploegen van de reeks te behoren. Het bewijs hiervan zijn de 14 punten die behaald werden, maar de heenronde, waaruit amper 4 punten werden gehaald, is hen uiteindelijk fataal geworden Hoe het zover gekomen is ho pen wij een van de komende weken meer gedetailleerd te kunnen verklaren maar het feit is er: Robuco Buggenhout de gradeert naar 4de afdeling. Als men de ploeg zaterdag aan het werk zag is deze degradatie nog onbegrijpelijker. Bcerse, nochtans gemotiveerd spelend, werd gewoon overklast door een Buggenhout dat zowel tak- tisch als technisch de tegen stander een lesje gaf. Was zowat elke speler indi viducel op peil, doelman F. Dierick had beslist zijn ap- plausvervanging verdiend. Hoe deze speler groeide naar gelang de kompetitie vorderde is ongelooflijk. Ook M. De Proft speelde weer voortreffe lijk Hij was werkelijk het brein van de ploeg en zijn passen waren pareltjes van sjaeldoorzicht waarvan o a. het duo De Vuyst-Van Nuffel uit stekend gebruik maakte. H. Trienpont. vóór de wedstrijd gehuldigd als 20 jaar akticf handbalspeler, demonstreerde weer zijn leeuwenmoed en Brouillard was zowel verdedi gend als aanvallend bijzonder nuttig. Na 17 minuten leidde Buggenhout dan ook met 6-2 en aangezien doelman Dierick zowat alles tegenhield, stond een verbauwereerd Bcerse 14- 7 achter aan de rust. Ondanks de tweede helft iets minder goed begon - twee open doel kansen werden gemist door Robuco - kon Robuco de be zoekers toch gemakkelijk op afstand houden. Met een 20-12 stand 12 minuten voor het ein de, kon coach Van Hoezen gerust overgaan tot vervangin gen van basisspelers zonder dat Beerse hiervan kon profi teren. Een Macharis bijvoor beeld was gewoon meege groeid met de ploeg en speelde als een ervaren rat. Ondanks een 21-16 overwinning in de wedstrijd die zeker niet mocht verloren worden, moet Bug genhout het volgend seizoen een reeks lager doen. Als men het spelerspotentieel kan bij een houden zien wij niet goed in wie Robuco daar van de titel kan houden. Voor Buggenhout scoorden: De Proft 2, Trienpont 8, Brouillard 3, De Vuyst 4, Ma charis 2, Van Nuffel 2. Reserven Robuco Buggenhout 12 FY. Bcerse 20 Ondanks de 12-20 nederlaag zal men bij Buggenhout toch niet helemaal ontevreden zijn. Vooral in de eerste helft (7-11) bleek dat Robuco over enkele echt beloftevolle jongeren be schikt Naast De Sitter en Ver helen kwamen ook De Meyst en De Wolf nu op het voor plan. Robuco Buggenhout: D. Bosteels. R. De Sitter 2, De Meyst 3, De Wolf 1. Berten, Verhelen 2, Mcrckx 1, P. De Smedt 2, P. Van Keer I. (eva) Van Damme Co. Enkele wedstrijden groei den de Buggenhoutse meisjes toch boven zichzelf uit en ook zaterdag tegen Gent verdedig den zij zich voortreffelijk. On danks Gent vrijwel gans de wedstrijd leidde, met één of twee doelpunten verschil, bleef Buggenhout strijden en 3 minuten voor het einde stelde A. De Croock zelfs gelijk (IS IS). Toch zat de overwinning er niet in want opnieuw nam Gent een 13-15 voorsprong vooraleer A De Croock vanop de 7-meterlijn de 14-15 eindcij fers vastlegde. Ook in de eer ste helft was Robuco even ge lijk gekomen (3-3) maar daar- St na bleef het achtervolgen! de rust (5-7). Ook in de twé 1 helft bleef het bestendig I tervolgen voor de thuispi I die na 49 minuten zelfs li achter raakte. Langs Blcyifl en Sanders werd aan de aclf stand geknaagd tot De Crd0' gelijkstelde (13-13)k In elk?s'-M val, RobUco nam in schi, heid afscheid van de 2de q ling Robuco Buggenhout: J.l luwaerts, A.M. Bleyaert 2 Van Damme 2, D. Van Berghe, A. De Croock f Sanders 2, Verstappen. Stichel. 4* AFDEUNG HC LOKEREN - VITAL GENT 18-20 Een ontgoochelde voorzitter Fl. D'Hanis zegde ons: "Na deze wedstrijd ben ik er nog meer van overtuigd dat Loke ren dit seizoen onder zijn mo gelijkheden bleef. Kampioen Gent is zeker niet sterker dan wij. Er werden fouten begaan en ik denk er sterk aan mijn bedrijvigheid in de club te be perken. In het bestuur zal er over gesproken worden hoe het verder moet met de club Niet zozeer het feit dat wij met die derde plaats niet meer in aanmerking komen voor pro motie, heeft mij getroffen wel het feit dat niet alle mogelijk heden om te promoveren wer den benut. De manier waarop er dit seizoen gewerkt werd, kan zeker niet optimaal wor den genoemd". Tot daar een ontgoochelde voorzitter met wie wij in de nabije toekomst opnieuw zul len kontakt opnemen. Lokeren was nochtans sterk aan de wedstrijd begonnen en leidde met 7-4 na een kwartier. Het ontbreken van de geschor ste A. De Brouwer en de afwe zigheid van J Beeckman werd in deze periode niet zo sterk aangevoeld omdat Rombout. tot dan zonder persoon! lijfwacht, vrij gemakkn scoorde. Vital-trainer Er De Vlieger, reorganise»»!/. I. echter zijn manschappen ondanks Christiaens van d"~ bij bewaakt werd door I landt, slaagde Gent erinl evenwicht te herstcllne. J D'Hanis lie zich vangen aal intimidatiepogingen van I "uitgekookte" De VlicgeB het was de Gentse trainer die even voor de rust v 9-10 voorsprong zórgde. Itfl tweede helft bleef de wcdsB nog een kwartier gelijlj gaand verlopen (14-14), dan sloegen de bezoekers d nitief toe. Lokeren moeilijk voorbij een bijzi knap spelende doelman Hove en Gent stevende tijcfl de tien laatste minuten l een 18-20 zege. Meteen n Lokcren zijn tweede plaat4 staan aan Mcchelsc dat zon moeite voorbij hekkenslii Sparta Aalst raakte HC Lokeren: Fl. D Hal Laureys, Sonck, Vermeilf Lcnaerts 4. Bocklandt 2,1. D'Hanis, Verguit 1. Rombf' 7, Van Mille 3. Van Driesstj

De Voorpost | 1985 | | pagina 32