DE COSTER EN EDWARD VAN DE KLOOSTER DE TIJD X-SCHOLIEREN GEPLAATST JR DE NATIONALE EINDRONDE WALO HULDIGDE YVONNE DE RIJCK UIT DE KLINGE H. Maagdcollege Dendermonde heeft twee finalisten SK GREMBERGSE DEGRADEERT Crc Senator Van den Broeck huldigde de kadetten van Ajax Lebbeke die kampioen elkp-Vlaanderen werden (c) schd_ De Voorpost - 3.5.1985 - 33 MOTORCROSS slechte weersom- voor de wed- De omloop tweede wedstrijd modderbad omge- podiumplaatsen bij waren dan ook een overwinning De Jonghe en Guy en tweede plaats Boesman en Ron- en Edward Van werd derde in de 125 cc wedstrijd terug naar ilvoet. die beide reek- ijn naam wist te schrij- ider veel tegenstand éi Hassel en Magnus. INaudts kwam in de [eerste reeks ten val en moest van rond een dertigste plaats terugkomen om uitein delijk 22ste te worden bij de finish. In de tweede reeks werd hij na de eerste ronde reeds uitgeschakeld. Ingmar Smet kwam met een nieuwe machine aan de start die wel nog wat wendbaarheid vergt maar toch wist hij in de eerste reeks op de 24ste plaats te eindigen en negentiende te worden in de herneming met een 21ste plaats in de eind stand. Kenny Vertenten werd in de start der eerste reeks bij een hapering betrokken en kwam op een 25ste plaats om uiteindelijk nog vijftiende te worden bij de eindmeet. De tweede reeks verliep ook niet zo vlot waarin hij met een 23ste plaats vrede moest ne men en negentiende werd in de eindstand. Luc Van Clapdorp zeker met podiumkansen De kleine Luc Van Clap dorp liet in de eerste reeks zien dat hij duidelijk op weg is om in de komende weken de po diumplaatsen te gaan inne men, nadat hij als tweede was gestart kon hij in de eerste ronde aan de leiding komen en dit een vijftal ronden volhou den. Hij moest dan aan de overmacht van Holvoet toege ven maar wist nog met een goede voorsprong tweede te worden. In de tweede serie was hij na een mindere start reeds naar een zesde plaats gekomen maar door een val werd hij teru tiende en was hiermee vijfde in de eindstand. Gino De Jonghe behaalde te Oedelem zijn tweede opeen- 1st verraj jeugdwerking bij Ajax Lebbeke zowat optimaal ant \floemd worden bleek nog maar eens zaterdag in krafo Mechelen, waar de landelijke eindronde van de hjk. i wer<| betwist. "fc bescheiden ploeg uit derde afdeling, was er niet e aa° ges'aagd zich als Oostvlaamse scholieren kam- :d eM plaatsen voor deze eindronde, maar slaagde er i mi lien ook nog in zich te plaatsen voor de nationale ers ode door het prestigieuze Sasja te verslaan! HANDBAL replikeren (6-7) maar langs W. De Proft en D. Luypaert werd de Lebbeekse overwinning een feit. Ajax Lebbeke: H. Van Bos- beke. K Moens. W De Proft 2, F. Verhaevert. B Coore- man. F. Verheyden, D. Luy paert 4. G. De Decker 1, J. De Man 1, P. Jacobs. St. Crombé. J. Wesemael 1 ïlieren neemt Ajax Lebbe wedstrijd begin Verschillende ostein met de scholieren- doelpogingen sloegen te piet- Én landskampioen Has- ter op lat of paal en het was n Ml op tegen de twee ver- Sasja dat via 7 m.-worpen tot Anordigers van het frans- 1-5 voorsprong nam. Lebbeke issenjndsgcdeelte met de ti- bleef echter strijden en on- orthfflelgisch kampioen als danks de weinig hoopgevende 4. peze finale wordt ge- 2-6 ruststand wist de ploeg van óp woensdag 1 mei in F. Cooreman dat de Antwer- jdeliike sporthal in penaars te pakken waren. (strijden ebbeke De Lcbbckenaars begonnen dan ook aan een non-stop offensief en acht minuten voor het einde was de achterstand opgehaald kende een moeilijk (6-6). Sasja kon noR éénmaal Ajax Lebbeke 12 Hasselt 20 Ajax ondervond vlug dat het tegen super-favoriet Hasselt geen kans maakte en aange zien het duidelijk was dat ook Sasja dit Hasselt niet aankon werd ruim speelgelegenheid gegeven aan de jonge wissel spelers. Aan de rust leidde Hasselt met 5-11. Ajax Lebbeke: H. Van Bos- beke, K. Moens, W De Proft 2, B. Cooreman, F. Verhae vert. F. Verheyden 1, D. Luy paert 6, G. De Decker 1, J. De Man 1, Crombé, J. Wesemael 1, P. Jacobs. (eva) scholieren van Ajax Lebbeke werden kampioen van Oost-Vlaanderen (c) volgende zege en wel met twee reeksoverwinningen. Gemak kelijk heeft hij het zeker niet gekregen want met een harde tegenstander als een Jan Goet- hals bleef het spannend tot de laatste meters. Meerdere ke ren wisselden ze van leider splaats, maar toch wist Gino de laatste meters nog het snelst door te gaan en zijn overwin ning waar te maken. Leslie van Puyvelde moest de eerste reeks vanuit een vijftiende plaats terugkomen maar met doorzetting wist hij nog als vierde te eindigen. Ook in de herneming had hij in de eerste ronden tegenslag maar kwam weer terug naar een derde plaats en werd ook derde in de eindstand. Gian Franckaert kende te rug geen geluk op deze mod derige omloop. In de eerste reeks was hij als achtste ge start, kwam naar een zesde plaats maar door een hapering werd hij terug naar een tiende plaats gebracht. Hierna kwam hij ten val en verdween moe deloos uit de wedstrijd. Ook in de herneming verliep het niet zo vlot waarbij hij na enkele moeilijkheden de reeks stopte. Dirk Raman eindigde in de eerste reeks op de 23ste plaats maar in de tweede reeks nam hij een betere start en wist goed zijn plaats te verdedigen om uiteindelijk vijftiende te worden met een achttiende plaats in de eindstand. Johan Rombaut had in de eerste reeks problemen waarbij hij meerdere plaatsen moest prijs geven en uiteindelijk als 25ste finishte. In de herneming be haalde hij een negentiende plaats en was 21ste in de eind stand. Bij de juniors 500 cc ging de overwinning opnieuw naar Guy Dhaene met reeks overwinningen voor Lenaerts en Savat. Guy Dhaene was in de eerste wedstrijdhelft niet zo best en moest zelfs enkele plaatsen prijsgeven, maar in de laatste ronden kwam hij nog fel opzetten en eindigde op een achttal sckonden van leider Lenaerts. In de tweede reeks was hij van in het begin bij de eersten maar door een hapering moest hij ook deze reekszege laten varen, al nam hij toch de eind zege voor zijn rekening. Her man Lenaerts kon de eerste reeks op gang brengen en wist onmiddellijk een goede voor sprong te nemen en verder onbedreigd de eerste reeks te winnen. In de tweede reeks nam hij terug een goede start maar de omloop die inmiddels tot een modderbad was her schapen lag hem niet zo best en na enkele storingen werd hij naar een zevende plaats verwezen. Voor de ereplaatsen in de eindstand kwamen vier piloten met dezelfde punten in aanmerking en dus gaf de tijd de doorslag, waardoor Her man met een vijfde plaats moest vrede nemen. Eric Brems nam in de eerste reeks een goede start en kon bij eindmeet op een derde plaats eindigen. In de tweede reeks moest hij na een val van rond een vijftiende plaats te rugkomen om uiteindelijk nog sterk vijfde te worden en was hiermee vierde in de eind stand. Luc Daclman kon dit sei zoen met zijn nieuwe machine nog op niet veel geluk reke nen. want bijna wekelijks werd hij door moeilijkheden getrof fen. In de eerste reeks had hij moeilijkheden met de uitlaat en de achtervering en in de herneming werd hij terug met pech uit de wedstrijd geno men Geert Bruggeman kwam enkel in de eerste reeks met een uitslag maar werd zeker goed opgemerkt. Bijna de gan se reeks wist hij voor een acht ste plaats te strijden, maar in de laatste ronde op enkele honderd meters van aankomst kwam hij fel ten val waarbij de machine enkele meters in de lucht werd geslingerd, maar gelukkig kon hij de reeks nog uitrijden en achttiende wor den. Bij de nationalcn 250 cc kwam nu ook Eddy De Vlee- schauwer terug aan de start en hij kon in de eerste reeks een twintigste plaats rijden als elf de 250 cc'er maar werd in de herneming door moeilijkheden snel uitgeschakeld. Ook Dirk Vereecken finishte enkel in de eerste reeks met een 22ste plaats en Omer Coppieters eindigde op een 29ste plaats als zestiende 250 cc piloot. Franky Van Clapdorp kwam rond een vijftiende plaats uit de start maar later werd hij naar een achttiende plaats verwezen. Hij wist bij de eindmeet toch nog tiende te worden als vierde 250 cc'er. In de start der twee de reeks kwam hij tot stilstand, achteraf gezien door een losge komen bougieskabel, enkele ronden kwam hij nog in de wedstrijd maar stopte hierna toch de reeks. Luc Verbraec- ken reed in de eerste reeks als 23ste maar nam bij de eind meet een vijftiende plaats voor zijn rekening of zevende 250 cc'er. In de herneming kon hij naar een zesde plaats rijden als vierde van zjn kategorie en hij werd ook vierde in de eind stand. Kurt Bussens leverde een felle strijd voor de eind overwinning tegen Rik Claus want in beide reeksen werd het een hard duel. Beiden namen om beurt de eerste plaatsen in maar door enkele storingen moest Kurt steeds vrede ne men met een tweede plaats en werd hij ook tweede in de eindstand. Bij de 500cc'ers kon Ronny Vercauteren de eerste reeks enkele ronden op een zesde en zevende plaats rijden maar werd achteraf door moeilijkhe den nog uitgeschakeld. Ook in de herneming moest hij de wedstrijd stoppen. Frank Dec kers was in de eerste plaats ook niet zo best gestart, kon uiteindelijk nog naar een der tiende plaats rijden als zeven de 500cc'er maar moest in de tweede reeks ook na enkele ronden de wedstrijd stoppen. Ronny Volckerick was in het begin der eerste reeks ten val gekomen en moest met een achterstand terug achtervolgen om uiteindelijk vrede te ne men met een 25ste plaats of elfde van zijn reeks. In de herneming reed hij enkele ron den aan de leiding maar door een val werd hij terug naar een achtste plaats verwezen en was nog zesde 500cc'er in de eind stand. Peter Dauwe reed nu toch een veel betere wedstrijd op zijn zwaardere machine dan wat we tot hiertoe gezien had den en reed zich werkelijk in de kijker. De eerste reeks kwam hij van een veertiende naar een vierde plaats terug als tweede 500cc'er en ook in de herneming reed hij lang op een vijfde plaats maar door een val werd hij nog elfde met een vierde plaats in de eindstand. Patrick Boesman was terug in strijd en in vorm voor de over winning bij deze 500cc natio- nalen. In de eerste reeks reed hij meerdere keren aan de lei ding maar werd telkens door mechanische problemen naar een minder goede plaats ver wezen om steeds terug naar de kopgroep te komen, maar in de laatste ronde moest hij uit eindelijk genoegen nemen met een negende plaats. In de tweede serie reed hij terug met de eersten, werd na een hape ring negende om nog vijfde te worden bij de finish en was tweede in de eindstand. Bij de zijspannen was het duo Roger Vercruysse-Eddy De Coster niet zo best gestart maar na enkele bochten reden ze reeds op een vijfde plaats maar ze hadden in de modderi ge stukken teveel moeilijkhe den en werden ook nog enkele keren getroffen door een afge lopen ketting waarna ze vrede moesten nemen met een twin tigste plaats. Voor de tweede reeks kregen ze de machine niet aan de praat bij de start en moesten direkt afhaken. Omer en Luc Van Vlier- berghe kwamen in de eerste reeks aan de leiding na de tweede ronde maar werden daarna door technische moei lijkheden getroffen en ze moesten uiteindelijk vrede ne men met een dertiende plaats. In de herneming waren ze achtste en ze hadden een ne gende plaats in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Lan- duyt konden in de eerste reeks van een twaalfde naar een ze vende plaats terugkomen en in de herneming namen ze een vierde plaats in bij de eind meet waarmee ze vijfde wer den in de eindstand. Het duo Fruyttier-Van den Bossche werd in de eerste reeks door moeilijkheden uitgeschakeld maar in de tweede reeks kon het toch knap de wedstrijd uit rijden op een vijftiende plaats. Bij de inters 250cc had Lie ven De Vylder ook geen geluk want in de start der eerste Motorcross. Edward Van de Klooster behoort net als vorig jaar nog steeds bij de besten in de zwaarste klasse. Vorige week nog eindigde hij op de derde plaats, (arch.) reeks werd hij in een valpartij betrokken en moest bij de laat- sten terug vertrekken om na enkele ronden uiteindelijk door moeilijkheden te worden uitgeschakeld. In de heneming ging hij als vierde de reeks in en wist tenslotte nog winnaar te worden. Daniel Paelman werd in de eerste reeks ook in die val betrokken na de start en moest bij de eindmeet vre de nemen met een 24ste plaats maar in de tweede serie bracht hij het er veel beter vanaf. Nadat hij in de middengroep kon vertrekken wist hij ook sterk zijn plaats te verdedigen en eindigde op een zestiende plaats en was zo zeventiende in de eindstand. To Van de Walle werd in de eerste reeks ook door moei lijkheden uitgeschakeld en in de tweede serie moest hij na enkele haperingen vrede ne men met een twintigste plaats. Bij de inters 500cc ging het er bijzonder heftig aan toe voor de eerste plaatsen, hetgeen de einduitslag bewijst met drie pi loten op dezelfde punten. Hu- go Daemers won de eerste reeks voor een sterke Ronny De Coster die onmiddellijk mee in de spits was en na ae tweede ronde een tweede plaats innam. Edward Van de Klooster nam een derde plaats voor zijn rekening en dit waren meteen de drie piloten die de strijd gingen aanvatten voor de eindzege. De tweede reeks bleef André Corens aan de leiding voor een knappe Ed ward Van de Klosoter die zich zijn tweede plaats niet liet af snoepen en achter hem werd het een felle strijd tussen Ron ny De Coster. Hugo Dhae- mers. Martin De Winne en Danny Joos. Ronny De Coster kon naar een derde plaats terugkomen maar uiteindelijk ging de eind zege naar Hugo Dhaemers met drie/tiende sekonde voor De Coster en een tiental sekonden voor Edward Van de Klooster. Nu zondag wordt de wed strijd gereden in Maldegem- Donk, een omloop van weide en maïsveld die gemakkelijkst te bereiken is langs de Expressweg Antwerpen-Zee- kust met afrit Brugge. Inschrij ving in café Telstar en parking op zaterdag toegelaten. Kam- pioenschapsproeven voor nieuwelingen 125cc, juniors 250/500cc, zijspannen en inters 500cc. Ook wordt de eerste wedstrijd gereden voor Oldti mers. Eerste start om 10u45. (D.H.) Walo. Tijdens de perskonferentie van Walo. (foto Delro ATLETIEK Op zondag 12 mei wordt in Nieuwerken door Walo voor Panda te Sint-Niklaas een Volgens de klubarchieven de vierde maal de halve mara- perskonferentie belegd. Bij werd dat Yvonne De Ryck, thon georganiseerd In dat ver- deze gelegenheid werd ook het thans woonachtig in De Klin- band werd vorige vrijdag in De 150* lid van Walo gehuldigd, ge. Haar wieg stond in de om- HANDBAL «N.S.V.O. De kwart- en halve finales van de Bekers van het Katholiek Onderwijs zijn zopas achter de rug. Dit compe titief gebeuren waarbij meer dan 2.000 leerlingen zich sportief hebben ingezet, werd op alle vlakken een De diocesane N.S.V.O-werk groep Oost-Vlaanderen, onder de kundige leiding van E.H. R. Cooreman, die instond voor de organisatie mag ter echt tevreden zijn, het was een organisatie die «af» was. - Het H. Maagdcollege Den dermonde behaalde gewoon weg schitterende resultaten. Zowel de kadetten als de scho lieren wisten zich te plaatsen voor de finale die op 1 mei gespeeld wordt in Mechelen. Daar vertrekken de Dender- mondse kadetten als favoriet tegen de andere finalist St. Amands Noord Kortrijk. Om tot deze finale door te dringen moest het H. Maagdcollege eerst het St. Jan Berchmans- college Merkscm uitschakelen in de voorronde.. De kwart finale die wonsdag 24 april ge speeld werd in de sporthal te Appels, verliep bijzonder spannend. Na een 7-18 over winning tegen St. Rombouts- college Mechelen moest Den dermonde het in de 1/2 finale opnemen tegen het Limburgse St. Aloysius Zepperen. De Limburgers hadden in de kwart-finales favoriet St. Jozef Kortrijk uitgeschakeld zodat Dendermonde wist welk vlees ANDERLECHT - SK GREMBERGSE 25-20 De kadetten van Ajax die kampioen van Oost-Vlaanderen werden (c) Door het toch wel onver wachte verlies van HBC Den dermonde zaterdagavond te gen De Panne, waren de West vlamingen onbereikbaar ge worden voor G.S.K. maar mits een zege tegen Anderlecht kon DB Zwijnaarde eventueel nog bijgehaald worden. SK Grembergse speelde dan ook bijzonder gemotiveerd in Anderlecht maar al vlug bleek dat de thuisploeg toch moeilijk zou te kloppen zijn. In de eerste helft behield G.S.K nog enig uitzicht op de zege. J. De Proft en Co klampten goed aan en met een 12-10 ruststand kon G.S.K nog hopen. In de tweede speelhelft werd het dan duidelijk. Anderlecht was de betere ploeg en ondanks G.S.K. zich tot het uiterste verdedigde, moesten zij uitein delijk berusten ni een 25-20 nederlaag. Voor SK Grembergse speel den: A Dauwe. J. De Proft. P. Impens. Rasmussen. H. Van Haute. J. De Smedt. F. Renneboog. (eva) men in de kuip kreeg. Het werd een 10-12 overwinning na een prachtige wedstrijd die be slist een finale waard was. Voor het H. Maagdcollege speelden: I. Maljkovic, K. Cleymans, St. Van Oudenho- ve. B. Cooreman, G. Bosman, St. Parewijck, G. De Bussche- re, F. Verheyden. - Ook de scholieren van het H, Maagdcollege plaatsten zich voor de finale van de «Kardi naalsbeker. Zij moeten in Me chelen optornen tegen het zeer sterke Neerpelt. Cendermon- de, woensdag wel met Jo We semael, vertrekt zeker niet kansloos zodat de finale tot een prachtwedstrijd kan uit groeien. In de 1/4 finale schakelde Den dermonde eerst St. Lambertus Ekeren uit met 15-10 cijfers en in de 1/2 finales liet G. De Decker en co Don Bosco Kortrijk kansloos. Het werd een 13-19 overwinning. Bij de miniemen verloor H. Maagdcollege Lebbeke in de 1/ 4 finale met 16-5 cijfers van het Berthoutinstituut Mechelen dat zou doordringen tot de finale. Op 1 mei ziet het programma voor het H. Maagdcollege Dendermonde er uit als volgt: finale kadetten: 13.30 u St. Amands Noord Kortrijk-H Maagdcollege Dendermonde finale scholieren: 15.30 u H Maagdcollege Dendermonde- St. Hubertus Neerpelt EVA geving van de Barbierbeek in Bazel. Op 28 januari 1945 werd Yvonne De Ryck daar geboren en op 23-jarige leef tijd werd Francois Meynen- donckx als echtgenoot geko zen. We schrijven juli '68 en lang zouden Franqois Meynen- donckx met Yvonne De Ryck niet kinderloos blijven De thans 16-jarige Johan werd de eerste telg van het jonge echt paar en twee jaar nadien, werd Els geboren. Als beroepsmili tair te Werl in Duitsland, heeft Franqois Meynendonckx zijn gezin daar ook gevestigd. Als sportbedrijvigheid werd door dit Wase kwartet voor atletiek geopteerd. Aangesloten bij een plaatselijke klub in Werl. werd dit voor Yvonne De Rijck ook de aanloop naar het reeds populair geworden jog ging- en wedstrijdlopen. Al waren haar aktiviteiten niet al tijd regelmatig toch won Yvon ne De Rijck een tweetal wed strijden in haar leeftijdskate- gorie en nadien werd voor het gezin Meyendonckx de Duitse periode afgesloten. Vanaf au gustus 1984 werd terug voor het Waasland gekozen en be paald voor de Warandewegel 7 in De Klinge. De sportaktivi- teiten van Yvonne De Rijck zouden door deze verandering echter niet worden opgeschort. Samen met Mats, de huishond - een Duitse staander -, wer den wekelijks een 60-tal kilo meters onder de schoenen ge schoven. Halfweg april 1985 werd dan bij Walo aangesloten en zoals eerder vermeld, werd Yvonne De Rijck daar het ISO' lid. De dag nadien werd al in Ruisbroek gelopen en in de 10 kilometers voor veteranen werd Yvonne De Rijck tweede achter Rose-Marie Cools uit Schoten. Een uitstekende prestatie en straks tijdens de vierde halve marathon van Walo te Nieuwkerkcn. wordt dat door Yvonne De Rijck misschien nog eens overge daan. Roger Van Lacrc

De Voorpost | 1985 | | pagina 33