I t r I VIJFDE TORNOOI B0WLIN6CLUB ZILVERSPAR OPNIEUW EEN SUKSES SKOMSTPERSPEKTIEVEN DE PROVINCIALE RAAD IKtnï BC ALLOO DUBBELE WINST PROVINCIALE FINALE KVKT IN BUGGENHOUT De Voorpost - 3.5.1985 - 37 BOWLING vio Longoni, enerzijds door zich van de laatste rang op te trekken naar de vijfde en ultie me finaleplaats. Anderzijds was er teleurstelling in het Erondegem. De vijfde uitgave van de Ereprijs Marc Van kamp van Zilverspar omdat Houdt is het kroonstuk uit de reeks suksesvolle tornooien hun voorzitter en tevens tor- nooileider Luc De Cooman van de 3de naar de 9de plaats werd verdrongen: begrijpelijk echter na een dergelijke ner veuze organisatieweek! Handicapreeks In de handicapreeks gebeur- nton. De debatleiders tijdens de provinciale vergadering voor badmintonklubs in de :huttershof in Oudegem (foto Piet Hermans). afwezigen ongelijk hebben is een geijkte uitdruk- dtIn elk geval was het opnieuw waar voor degenen die tekomen waren naar de provinciale badmintonraad ,rt|I^ost-Vlaanderen in Oudegem. Beslissingen werden er ,u glks de afwezigen toch genomen en er moet aangeno- letfrorden dat zij het dus met alle agendapunten eens BADMINTON tampi n van de ongeveer dertig jaamse klubs vulden de van herberg «De Fi- Ze waren het vlug met :ndapunten eens. De ipioenen van de pro- ,j jJe kompetitie kregen een 0pjge trofee uit handen ivJovmdaal sekretaris Luc 'et. Toen dat rumoer itgedcind stelde Bob van Wetteren zich Opiaat om volgend seizoen '~ingskommissie uit te Voorlopig gaat Bob e tornooikalender be- !n om ergens enkele tor- ije data te ontdekken. ■rdtj lissaert zag wel iets in ;tie van rekreantenver- Aprdelijke en zal evenals joemans toetreden tot de lEen eerste voorstel om _|e provincie Oost-Vlaan- jeen rekrcantcnkalender jte stellen werd unaniem Ïrd. Alsof plots iedereen O wou bijstaan werd ondigd dat Jacques Van jvan de Mintons de orga- van de Nationale jrofee van het Gemeen- jiet op zich neemt. Geen lidige opdracht, want tijnlijk zal elke provin- de distributie van de ingsformulieren moe- jen. Officieus ook zal selinck de organisatie nistratie van de Carl- 'terLss 'J" utic ton Jeugdcup overnemen. Een negatief bericht kwam van klasscmentsverantwoordelijke Eric Sieron die ontslag neemt. Deze funktie is echter noodza kelijk, want het is deze klasse mentskommissie die de klasse mentswijzigingen en de reeks- hoofden aanduidt. Kandidaten' voor deze funktie nemen kon- takt op met Luc Haelvoet. tel. 091/51.29.67. Er ontstond een diskussie toen de «jeugdkompetitie» aan bod kwam. De PBO wou vooral op zaterdagvoormiddag spelen, tcsamen met de seniores. Dat bleek echter voor vele klubs niet haalbaar. Tevens bleek dat niet iedere klub over jon gens en meisjes van minder dan 16 jaar beschikt. Daarom moeten geïnteresseerde klubs voor 1 juni e.k. het aantal jongens en meisjes opgeven die aan de jeugdkompetitie willen deelnemen. Als inter- klubperiode werd zaterdagna middag vastgelegd, maar ge scheiden van de seniores. Een ontmoeting zal bestaan uit een heren- en dames-enkel en ge mengd. Een ploeg moet uit minimum twee en maximum vier spelers bestaan. De bij drage van de klubs aan de PBO werd van 400 op 450 fr. gebracht en het inschrijvings geld voor deelname aan de provinciale kompetitie werd behouden op 250 fr. Uittre dend klassementskommissaris Eric Sieren nam dan het woord om de opiniepeiling over de stijging zoals ze nu door de badmintonliga wordt toegepast toe te lichten. Toch vonden de meeste klubs het normaal dat bijvoorbeeld in de C2 dubbel-gemengd de dame niet naar Cl kan over gaan, terwijl de heer dat wel kan. Eric Sieren besloot dan ook toepasselijk met «alles blijft bij het oude». Toen kwam de Carlton Jeugdcup aan bod. Het is een trainings systeem, waaraan per sessie gemiddeld een dertigtal jonge ren tussen 13 en 18 jaar zeer enthousiast hebben deelgeno men. Het voorstel om volgend seizoen de lessenreeks uit te breiden werd verworpen. Toch zal de tweede uitgave verschil len met de eerste omdat de PBO zalen met minstens zeven terreinen wil gebruiken en om dat er per sessie twee trainers zullen zijn. Rudy Weyns van De Mintons stelde dan voor om in eerste provinciale echte veren shutt les te gebruiken, maar ook dat werd verworpen. Als laatste punt op de agenda kwam Paul Panis van de sport- kommissie aan het woord. Hij verklaarde dat klubs die ploe gen willen inschrijven voor de provinciale kompetitie dat moeten doen voor 1 juli. Er bleek ook dat de PBO het aantal ploegen in eerste op zes wil behouden, maar in tweede zal het aantal minimum zes en maximum zeven zijn Derde provinciale zal eventueel in een vierde reeks worden opge splitst als blijkt dat zeer veel nieuwe ploegen inschrijven. Met een dankwoord aan de aanwezige klubs besloot Luc Haelvoet deze vergadering (LC.) die Bowling Club Zilverspar van Erondegem tot nu toe organiseerde. Niet minder dan 128 pryzen werden uitge reikt, verdeeld over een deelnemersveld van 273 inge schreven spelers. Een rekord voor een bowlingtornooi, maar tevens een bewijs van de hoge winstkansen die de organisatoren aankondigden. Niet minder dan 53 clubs schreven één of meerdere trio's in. Ook de dames, die bij hun inschrijving aangenaam de trouwens identiek hetzelfde verrast werden met een eau de toilette "Courrèges in en waarschijnlijk met dezelfde blue", waren dit jaar sterk vertegenwoordigd. Maar het redenen voor Iwein De Brau- zyn niet alleen die inschrijvingspresentjes die de spelers hifj^e vm deldï n'aa^de naar Erondegem lokken. Neem daarbij nog het vriendelij- 9dJe Iaa!s Peter pieters deed ke onthaal, de sportieve sfeer, de resultaatberekening met het beter Hij kegelde zich ui- een Wang-computer, een pracht van een tombola en een terst kalm naar een voorlopige prijzenfonds van meer dan 170.000 fr. en je mag zeggen 2de plaats voor de finales, ter dat je alle faktoren hebt die voor een suksesvol tornooi wijl de jonge Karl jr. Van kunnen zorgen. Heddeghem zich op schitte rende wijze wist vast te klam- De .schiftingsreeksen len volgde met slechts 7 kegels Pen aan zijn eerste plaats. Do scorekeepers - die heel Yf'sch» Dit i™Se leara met wat puik werk afleverden - Yves Van Ey<*e". Peter Van Finale noteerden in de eerste shift den Broeck en Guy Van Geem Handicapfinale reeds 21 scores boven de 200! behaalden 3716 pins. Dat ook Alie spe|ers van BC TiroIer- Twee spelers plaatsten zich de organiserende club BC Zil- hof waren opgekomen om te reeds veilig voor de finale na- v?rsPar met goede krachten supporteren voor hun André melijk André Lambot (1345) z' bewees het Palace Club De Kegej André. sterk gerue- van BC Charleroi 2000 in han- Bowlingteam met Norbert De ges,eund. versloeg zijn tegen- dicapreeks en Luc De Cooman Mol Valere De Vos en Iwein strever Daniël xflby met een (1212) van BC Zilverspar zelf De Brauwer, die samen goed verpletterende 263 (245 pins in de Scratchreeks. Het team waren voor 3»57 kegels en scratch) 191 score. De Kegel van BC Charleroi behaalde daarmee noê neJ de lafste moest dan ujtkomen tegen 3723 pins, won daarmee de PodlumP'aa,s wegkaapten. Jean-Pierre Renard, maar kon shiftpnjs, en zou met zo n serie finales Individueel 'n deze match toch niet meer nog moeilijk van het podium "alve 'mal®s lndlvld"ee' hetzelfde spel en koncentratie weg te denken zijn. acratcnreeKs opbrengen als in zijn vorige Tijdens de shift op de twee- De vier series boven de 1200 game Hij verloor met een 162 de speeldag regende het stri- bewezen dat er in dit tornooi tegen 184 Voor Jean-Pierre kes. Opnieuw 21 scores boven hard geknokt werd. Een mini- Renard was Peter Pieters de de 200 waaronder een 277 van mum van 1165 moest men sco- volgende te kloppen speler Yves Van Eycken (1170), uit ren om deze halve finales te maar Pieters was in een té het team van BC Mechelen. bereiken Slechts een verschil grootse forme en won dan ook Voor de finales zouden er uit van 55 pins scheidde de hoog- gemakkelijk met een 228 tegen deze shift 5 spelers komen: ste en de laagste uit elkaar. 152. Karl jr. Van Heddeghem m.a.w. een niet onoverbrugba- De match van het jaar was (1355) van BC Aalst, Peter re kloof. Opmerkelijk was Sil- daarmee in zicht: Pieters van Pieters (1723) van BC Alloo en Luc Vandenhaute (1269) van BC Gebo voor de handicap reeks. Peter Van den Broeck (1220) van BC Berkerys alsook BC Alloo tegen Karl jr. Van Heddeghem van BC Aalst, beide klubs spelend in bowling De Kat te Aalst. Met slechts 3 missers en één split voor Pie ters, en liefst 7 missers en 2 splits voor Van Heddeghem, niettegenstaande dat was de wedstrijd toch boeiend door het verschil in handicap, won Peter Pieters de tweede game tegen de 17-jarige Van Hed deghem met de score 401 tegen 389. Scratch-finale Dat Silvio Longoni van BC Anderlecht-Lions in goede doen was. had hij reeds ge toond in de halve finales. In de finales won hij dan ook match na match met volgende scores: 179, 224 en 164, dit respektie- velijk tegen André Rosenberg (172), Yves Van Eycken (171) en Rik Clerckx (156). Voor de 2 finale-games om de eerste plaats zou hij echter rekening moeten houden met een hele schare Esperanto- supporters die opgekomen wa ren voor hun speler Jean Lam bert. op de koop toe een vroe ge Anderlecht-Lions speler! Lambert, in topvorm - hij was trouwens topscorer in dit tor nooi - kegelde in de 2 games toch slechts 4 strikes, een re sem 9-spares en 3 ongelukkige splits bijeen, samen goed voor 326 pins. Het was muisstil in de bow ling toen de twee spelers elk om beurt hun frames afwerk ten. Silvio, onder druk maar de overwinning begerend, wierp 7 strikes. 1 split en 2 baby-splits, maar won toch nog nipt met 331 pins, slechts 5 pins meer dan Lambert. Op nieuw waren de finales te Erondegem één der spannend ste die reeds gespeeld werden. Prijsuitreiking Allereerst verwelkomde BC Zilverspar zijn eregasten: mevr. Van Houdt-De Coo man, de h. André Gillis, sekre taris van de Belgische Bowlingsport Federatie, de heer Jef Van den Steen, sche pen van sport en mevr. Solan- ge Van Renterghem-Plas. Onder oorverdovend ap plaus stapten de spelers op het podium en kregen zij hun prijs en trofee overhandigd door de eregasten. Achteraf dankte tornooilei- der Luc De Cooman de heer en mevr. Edgard en Frika Lal- mant-Van Horebeke, de be reidwillige eigenaars van het Bowling Center in Eronde gem. Tevens overhandigde hij ook prachtige bloemstukken aan de dames genodigden, mevr. Van Houdt en mevr. Van Renterghem, en aan mevr. Nadine Van Boxstaela die prachtig werk leverde als verantwoordelijke voor de tombola. Last but not least bedankte hij zijn hele tornooikomiteit. namelijk Iwein De Brauwer. Norbert De Mol, Lucien Be- kaert. Lucien De Moor, Benny De Bock. Erwin De Clercq. Nadine Van Boxstael en Paul Gabriels. Een receptie voor genodig den en prijswinnaars besloot deze 5de Ereprijs voorzitter Marc Van Houdt én rondde het geheel af tot het pronkstuk der bowlingtornooien in Bel gië. Iets waarin de goed geor ganiseerde Bowling Club Zil verspar nu reeds voor de 5d emaal in slaagde en waarvoor ze beloofden volgend jaar nog beter te doen. (R.G.) Yves'Van Eycken "(Tl 70)'voor He' is voor BC Alloo-Ju weiier De Meersman afgelopen de scratchreeks. Het trio van BC Mechelen dit van Wuitens- Hamme speelden zich met hun respektievelijke series van 3716 en 3652 pins alvast binnen de prijzen van het trioklasse ment. weekend een dubbel sukses geworden. Op het veld van VVima wist men niet alleen een puntje uit de brand te slepen, dit in kompetitief verband, maar bovendien wist men ook door te dringen tot de finales van de beker van de voorzitter. In kompetitie begon het te- het onderspit zou moeten del- De shift tijdens de derde 8en Wima nochtans heel ven. Dat was echter buiten de speeldag was misschien wél de s,echt- Door het feit dat men waard gerekend want in het spannendste die we ooit mee- als kampioen iedereen zowat derde game maakten de Ajui- maakten. BC Ghent met Ro- speelgelegenheid wil geven, nen in één klap alles goed wat ger De Schepper, zoon Hen- kon BC Alloo zich in de begin- men voorheen verloren had drik De Schepper en Maurice fase nooit echt doorzetten. (820-923). Daardoor was het De Moor stond na het 4de Daarom was het ook bijna lo- ook mogelijk dat de Aalste- game gelijk aan de leiding met 8isch dat het eerste game ver- naars als nog de totaalzege en Anderlecht Lions en dacht de loren Iinë- hoewel het verschil ook een puntendeling in de shiftprijs te kunnen inpikken, slechts tot drie kegels beperkt wacht sleepten (2569-2614 en De uitstekende Silvio Longoni bleef (901-898). In het tweede 2-2). liet echter zien dat een Lion op sF>e? werd de sterkte van de Door het veelvuldig wisselen het gepaste moment heel sterk thuisploeg echter iets duidelij- krijgen de individuele presta- kan zijn Longoni geraakte ker in de verf gezet (848-793) ties dan ook een heel ander met zijn serie van 1165 nog net wMrdoor men dacht dat BC uitzicht: Willy De Ridder (1 in dc individuele finales terwijl Alloo-Juwelier De Meersman spel): 144 kegels, Johnny De Luc Vandenhaute van BC Ge- bo uit Erondegem met 1269 Bock: 544 kegels, Iwein Ae- rens (2 spelen) 309 kegels; Chris Everaert 523 kegels, Bruno Rossi 558 kegels. Mark De Bock (2 spelen) 383 kegels, Wilfried Van Delsen (1 spel) 153 kegels. Bekerfinale zonder Bruno Rossi Vorige zondag behaalde BC Alloo-Juwelier De Meersman na de titel ook nog een tweede sukses, men wist zich immers te kwalificeren voor de finale van de beker van de voorzitter. Deze eindstrijd die wordt be twist in Opglabbeek tegen Luik. Turnhout en Brussel A zal BC Alloo nochtans zonder voorzitter-speler Bruno Rossi moeten afhaspelen. Werkom standigheden beletten de sym- patieke Italiaanse restaurant houder immers om tijdig aan wezig te zijn. Niettemin heeft hij toch zijn bijdrage geleverd aan dit nu reeds schitterend resultaat. In de totaalstand wist men Sunney Pins met 5843-5670 te versiaan waarbij opnieuw enkele knappe per soonlijke prestaties werden ge lukt. In de A-ploeg scoorde Willy De Ridder met 688 ke gels, Johnny De Bock met 754 kegels, Chris Everaert met 764 kegels en Bruno Rossi met 856 kegels zeer hoog. Het B-tcam beet eveneens flink van zich af en hier waren Mark De Bock met 714 kegels. Iwein Arens met 638 kegels. Wilfried Van Delsen met 634 kegels en Den nis Joos met 794 kegels de meest in het oog springende figuren. (R.G.) genoeg kegels "omvcrknalde MADELON A TE LICHT BEVONDEN )e in ton. Er waren heel wat Oostvlaamse klubs komen opdagen voor de provinciale "Mering in Oudegem (foto Piet Hermans). TRO WINT DE BEKER! :mlj Ons Huis in Baarde- teel wat Hamsc belang- I ja g voor de bekerfinale Patro en Vlicrkouter. Hamsc klubs die clkan- de ogen moesten kijken ct op een open strijd j w n lag voor de hand om- ,\flC handikapformule voor zwaar kon doorwegen toch begon het goed jPatro. Peter Van Caute- r0 rslocg Andre Dc Kimpe 2. Op dc andere tafel n vinnig duel tussen Pier- Schoeisitter en Mare culcn. In de belle echter ierre het laken naar zich mJ innen trekken 14-21 en 0- UI dc globale stand. Met gstelling werd er uitgeke- c laar Frans Hermans die «n tegen Mare De Key- voorgift kreeg van iten Maar in de eerste 'am Marc al op 13-13 en in dc tweede set werd al bijgehaald op 15-15. gelijk waren er geen pro- en meer voor Dc Keyser len stond Patro met 0-3 *2 aan de leiding. Twee ferfente verdedigers stonden dan tegenover elkaar: Vermeulen en Van Cauteren. Er was zelfs een tweede scheidsrechter no dig om de terugslagballen te tellen. Hoe dan ook het werd 1-1 en de belle was zenuwslo pend. Voor al naar het einde toe. Mare Vermeulen zou het halen met 29-27 Vlierkouter zou echter nog terugkomen langs De Kimpe die met zijn acht punten voorgift te zwaar uitviel voor De Keyser: 2-3. Op dc andere tafel kon Pierre De Schoeisitter de negen pun- ten-handikap op Hermans goed maken en de eerste set winnen met 20-22 en ook in de tweede bleef Pierre de meer dere: 2-4. Maar Vlicrkouter zou nog eens milderen toen .Hermans, Peter Van Cauteren versloeg: 3-4. Toen was het liedje van Vlierkouter uitge zongen. Pierre De Schoeisitter kon Dc Kimpe verslaan met 2- 0 en toen was Patro met een 3- 5 score al zeker. In dc laatste wedstrijd versloeg Dc Keyser nog eens Vermeulen en de eindcijfers stonden op het bord. Patro won met 3-6 de bekerfinale. De eerste jeugdbekcr, in het zelfde lokaal betwist, ging tus sen Patro en Pardaf Kruibcke. In de eerste ronde verloor Bart Van Cauwenbergh tegen Kris- tof Zaman, Thomas Behiels tegen Wim Buytaert. Maar Ene Verdonck versloeg Van der Reyssen. 1-2. Deze laatste zou even later Kruibcke nog verder naar omhoog duwen: 1- 3. Er kwam spanning toen Thomas na een harde kamp Zaman versloeg in de belle: 2- 3. Maar de Patrovrcugde was van korte duur. In de resteren de wedstrijden kon Patro nog éénmaal een overwinning naar zich toetrekken. Opnieuw zou het Thomas Behiels zijn die door een overwinning op Van- derreyssen kon milderen. Pardaf won meteen dc jeugd bekcr met 3-6. In elk geval het was voor de tafeltennissport in Ons Huis ongetwijfeld een hoogdag. i de handicapfinales te be reiken. De vierde speeldag gaf geen verandering in de diverse klas sementen. Dc eerste shift van dc vijfde speeldag leverde op nieuw een Zilversparspeler een opmerkelijk resultaat: Iwein De Brauwer scoorde 1318 pins, goed voor een mooie finaleplaats! Samen met zijn teamgenoten Valère De Vos en Norbert De Mol was dit Palace Club Team niet te kloppen met hun serie van 3657 pins, net voldoende voor een derde plaats in het trio- klassement! Shift 8 van die speeldag was de zwakste van het tornooi. Amper 14 scores boven de 200 en het beste trio, R.S. Quilleurs van Brussel haalde slechts 3566 kegels om ver. Dit in tegenstelling met de zesde speeldag. De spelers wa ren blijkbaar goed uitgeslapen want het werd de meest pro- duktieve shift voor de finale plaatsen: maar liefst 6 spelers konden doordringen tot de eindstrijd. Het waren Rik Clerckx (1201) van BC Cobra, Jean Lambert (1215), van BC Esperanlo, en André Rozen berg (1165) eveneens van BC Esperanto voor de scratch, ter wijl Mare Nuyens (1279) van BC Oostende. Renard Jcan- Pierrc (1303) van BC Esperan to en Jacques Lebon (1297) van BC Cordial-Jumet zich voor de handicapfinales plaat sten. Tevens wérd in deze shift de vorige topscorc van het bord gehaald met een kegel meer. namelijk 278 pins voor Jean Lambert! Dc spanning steeg in dc laat ste shift omdat 2 scratchspelers zich alsnog tussen dc finalisten poogden te wringen. De ex- kampioen van Belgic. Jean Imielski (1181) van Cordial- Jumet alsook Emiro Cazzolato (1188) eveneens van Cordial Jumet, slaagden in hun opzet Trioklassement Na al deze shifts werd het trioklassement afgesloten. Als winnaars van de 5de Ereprijs Voorzitter Marc Van Houdt kwamen het trio André Lam bot. Nicole Bransewijck en Roger Schcepmans van BC Charleroi 2000 uit de bus met een prachtprestatic van 3723 pins! Het trio van BC Mechc- TAFELTENNIS In de eerste reeks van de KVKT-tafeltcnniskompetitie heeft Madclon A een zware nederlaag geleden op verplaat sing naar Patro B-Hammc In het begin ging de lokale forma tie eerder gemakkelijk naar een goede voorsprong: 4-1. Maar toen zakten ze wat in elkaar Hetgeen gelegenheid gaf aan dc bezoekers om dich terbij te komen. Ze naderden op zeker moment tot op 1 puntje: 4-3. Toen echter was hun liedje uitgezongen en moesten ze toezien hoe Patro daarna al haar wedstrijden in winst afrondde. Meteen stond er een grote lokale overwin ning op het bord. G. Dc Block met zijn drie overwinningen was de beste man. Met twee overwinningen volgden Van Hecke en Straetman. Pardaf A heeft in eigen lokaal ondervon den dat Patro B een moeilijk te overwinnen tegenstander is. Het werd ingepakt met zware forfaitcijfers 0-10. Een tweetal keer kon de thuisploeg wel een belle uitlokken, maar telkens opnieuw werd deze toch weer afgerond in bezoekende winst. Er was echt geen houden aan de bezoekers die hun plaats als vice-leiders in deze reeks alle eer aandoen. In dc tweede reeks heeft Prado thuis een geduchte rammeling gekregen van Vlierkouter A. Ze werd ingepakt met 1-9 cijfers Het was enkel Robby Segers die de eer kon redden door Andre De Kimpe te verslaan. Voor dc rest was het al Vlierkouter wat de klok sloeg. Vice-leider Pra do D kreeg Madeion B Bug- genhout voorgeschoteld en dit was een kolfje naar hun hand. Het haalde het zeer gemakke lijk met 9-1, Het was alleen in het dubbel dat Madeion B kon milderen Baccke en Van den Broeck klopten Carl Goossens en Dirk Stallaert. Voor de rest was het al Hamme wat de klok sloeg. Patro D kreeg thuis een van de betere ploegen uit de reeks voorgeschoteld: Dyna mica Waasmunster Maar de Patro-jongens hebben toch be wezen hoe sterk ze wel zijn. Ze hebben dc bezoekers met een grote 9-1 nederlaag huiswaarts gestuurd. Ook hier kon de be zoeker in het dubbel milderen. In de enkelspelen was het al Patro wat de klok sloeg. Zelfs Ch. Oosterlinck en Gerlo kon den deze keer voor de ploeg uit Waasmunster geen enkele overwinning laten optekenen. Datzelfde Patro D heeft op verplaatsing naar Buggenhout B een klinkende 1-9 overwin ning laten optekenen Bij de Madeion B-ploeg was het en kel Chris Vcrcauteren die een overwinning kon laten op schrijven door Mare Stallaert te verslaan. Prado heeft het seizoen kunnen afsluiten met een overwinning. Het versloeg op eigen terrein Pardaf C met nipte 6-4 cijfers. Maar deze twee punten kunnen het be houd in deze reeks niet verze keren. Aanvankelijk scheen Prado naaf een grote overwin ning te zullen gaan. Het speel de voortreffelijk en liet dra een 4-1 voorsprong optekenen. Maar dan verzwakte het zien derogen. Het werd 4-3 en de spanning steeg ten top. Prado werd nu echt in het nauw ge dreven en op één wedstrijd voor het einde was ze niet zeker van de overwinning 5-4. In dc allerlaatste wedstrijd heeft Salcmbier dan vrij onver wacht Van der Reysen versla gen en meteen kon Prado jui chen. De twee punten werden met een 6-4 score binnenge haald. Maar voor Prado kon den deze punten niet baten. Ze zullen ongetwijfeld volgend seizoen een reeks lager moeten aantreden. Bij Pardaf C won alleen Kristof Zaman zijn drie wedstrijden. De anderen kwa men er met bij te pas. In de derde afdeling heeft Patro F nog eens grote cijfers laten afdrukken toen BAC D er op bezoek is gekomen Het was alleen aan een 5-0 score dat de bezoekers konden milderen Het was Franqois Boel die Luc Pellegnn versloeg. Maar het is ook bij deze eerste overwin ning gebleven voor BAC D dat met 9-1 cijfers werd geklopt In de vierde reeks heeft OGS Baasrode B nog eens kunnen vlaggen toen Troelant C daar zijn wedstrijd kwam spelen. Aanvankelijk ging het gelijk op (2-2) en even later na het dubbel stond het nog 4-3 Dat was het dichtste punt. Verder is Troelant C niet gekomen. Het werd door OGS Baasrode een stevig halt toegeroepen en meteen stond de score op het bord: 7-3. De beste man bij Baasrode was ongetwijfeld Dirk Lijneel die alle wedstrij den met winst kon afronden. Maar met twee overwinningen kwamen nog Dirk Casier. Ge rard De Vadder en Vcrcaute ren voor Troelant C. Vlam- mers A van Hamme-Zogge kreeg in eigen zaal Bobo A Buggenhout op bezoek. Maar deze formatie was te sterk. Dat was in het begin al duidelijk toen het met 0-4 op een achter stand werd geplaatst. Later kon de thuisploeg wel iets mil deren. Maar veel vaart zat er duidelijk niet in. Vlammers werd met 3-7 ingepakt. Zoe kend naar de beste prestatie komen we ongetwijfeld terecht bij Meuris die alles won wat er te winen-was. Maar ook Breda en Rademacker deed het goed met twee overwinningen. Vlammers A moest het alleen hebben van Walter De Rijcke. KWB B heeft in eigen midden de volle lading gekregen van Patro G en een 0-10 nederlaag moeten slikken. De thuisploeg kon in twee wedstrijden een belle afdwingen. Maar deze kon niet worden omgebogen in lokale winst. In -de vijfde afdeling zat er voor Madeion C een overwin ning in op verplaatsing naar Juvenes B. Na een 2-2 score kwam de lokale formatie echt aan haar trekken en lidp uit tot 4-2. Maar de bezoekers kwa men even later bijna op gelijke hoogte. De sprong om gelijk te komen is er nooit gekomt. Uit eindelijk werd het een kleine 6-4 overwinning voor Juvenes. Op vrijdag 3 mei gaan in het lokaal van tafeltennisklub Bobo. Rcrum Novarum, Kerkstraat 111 in Buggenhout. de provinciale finales door van de Beker de Hollogne en Minibeker. Te 20 u. wordt er gestart. In de Beker de Hollogne, hogere reeks, is het een Patro Hamme finale met Frans Messagie en Guido De Block tegen Mare De Keyser en Pierre De Schoesitter. Het belooft een spannend duel te worden Toch lijkt ons laatstgenoemde formatie iets sterker. Of ze dat ook in een overwinning zal kunnen uitdrukken is een andere vraag In de lagere reeks is er ook een Patro Hamme ploeg die aantreedt: Patrick D'Hossche - Carl Goossens tegen Chris Oosterlinck en Geert Gerloo van Dynamica Waasmuns ter. Ook hier kan men spreken van een evenwichtige finale die wel eens zou kunnen uitdraaien in het voordeel van Patro. Maar ook in de Mini-beker zit een Hamse ploeg: Thotras Behiels - Bart Van Couwenberghè die het zullen ->n'inen tegen het sterke duo van Ons Huis Baardegem: Patrick en Gilbert Robijns. Hier is een pronostiek zeer moeilijk, gezien het hier om evenwichtige formaties gaat. Een zege van Ons Huis lijkt ons de meest waarschijnlijke. In elk geval zal er in zaal Rerum Novarum heden vrijdag, een flinke brok tafeltennis te zien zijn. De organisatoren heten u van harte welkom.

De Voorpost | 1985 | | pagina 37