Opening van nieuw heem voor Chiro - Wieze Sint-Niklaas Afscheid bij NMBS en douane in Sint-Niklaas herstellen van de bres in de dijk aan uitbrekerspat voorzit! NMBS. 46 - 3.5.1985 - De Voorpost Kursus bloemschikken Dinsdagnamiddag van 13.30u. tot 15.30 u.: 7/5 (6* les) Kruidenwandeling Op zondag 2 juni 1985 heeft de kruidenwandeling plaats die ingericht is door Z.I.A.C. Samenkomst om 14 uur aan de kerk van Zele-Durmen. De eigenlijke kruidenspeurtocht zal bestaan uit een wandeling langs het «Moerdistelwandelpad» over een afstand van onge veer 1.400 m te rekenen vanaf het einde van de Donkerput straat. De deelnemers zullen dus tot het einde van de Donker putstraat met de wagen kunnen zijden. Temse. In feestzaal De Eekhoorn organizeerde de liberale vrouwenbond het jaarlijkse banket. Van de partij waren senator Van den Broeck. volksvertegenwoordiger Anthue- nis. schepen-provincieraadslid A. b'elix en hun echtgenotes. Erevoorzitster Van Dun n,>ndermonde De werd in de bloemetjes gezet voor haar vijfentwintig dienstjaren als voorzitter en tien jaar wa(ten eeiee(i tv\ als erevoorzitter. De PW-damesafdeling wordt voorgezeten door mevrouw R. Van Cleemput; penningmeester is mevrouw Riské, sekretaresse mevrouw Parein en be- stuurs/eden zijn de dames Merckx en De Wilde, (dw) genodigden op deze parochiale ontmoetingsdagen werden in Op zondag 5 mei 1985 organiseren Chiro Sablid en Tip-Top samen met het chiro-ouderkomitee een DEUR-dag ter gelegenheid van de officiële van het nieuwe heem door de chirojongens. Stekene. Stampvolle zaal voor het (lute) Paasfeest van de Katholieke Vereniging voor Sint-Niklaas. Open deur in het Berkenboominstituut. De expressiegroep Gehandikapten, voorgezeten door Freddy De Smedt gremarhumaniora bracht zes sekwentics uit een toneelwerk van Liliane Wouters llv Deze OPEN-DEUR heeft plaats in dc lokalen en op de terreinen van de beide chiro- grocpen, gelegen in de KLOOSTERSTRAAT. te Wieze De ouders van dc chirojcugd en alle belangstellenden krij gen de gelegenheid ter plaatse te komen kijken hoe de chiro jcugd gehuisvest is. Tevens kunnen zij zich bij die gelegenheid ook een idee ge ven van de manier waarop het chiro-oudcrkomitcc dc op brengsten van bal en barbecue besteedt. Programma van de 10 u.: Chiro-dankmis in aan- ddHtaMui 14 u.: verwelkoming van aanwezigen door dc van het ouderkomitee daarna een receptie door ouderkomitee aangeboden de aanwezigen. Vanaf 14.30 u. doorlopend tivitcitcn: - infostands over Chiro algemeen foto's kamp Scmois '85; - spelen naar keuze, ook dc kinderen niet bij de Chiro; - rommelmarkt; - minivocthalwcdstrijd leiders, leidsters, en ouderkomitee; - spektakel met grote RASS1NG. De vrouw als kunstenares Donderdag 9 mei bezoekt de Federatie van Vlaamse Vrouwen groepen in Berchem-Antwerpen het atelier van Veerle Rooms, een Wase kunstenares die aan de zo merkwaardige Cogels- Osylei 7 woont. Vertrek aan de hoofdingang van het Sint- Niklase stadhuis, met eigen wagens, om 19u30. «De vrouw als kunstenares» is het thema van de uitstap. Modeshow Berkenboom Vrijdag 10 mei om 15 en 20 u in hotel Serwir modeshow van het Technisch Instituut Berkenboom, met modellen ontworpen en/of gerealizeerd door ASB-kleding, 5de en 6de jaar TSO- en BSO- kleding. Kaarten bij het Berkenboominstituut via telefoon 776.54.36, toestel 2. Uiteraard wordt de zomerkollektie getoond. Stekene. Proost Vermeersch ging voor tijdens de eucharistieviering opgeluisterd door het jeugdkoor van Stekene n.a.v. de paasfestiviteiten bij de KVG (gremar) Dijkbreuk in Stekene. Met het men de handen vol. Men moest gebruik maken van een groot vlot, hydraulische hamer stonden. waarop de kraan Naar Scherpenheuvel Zaterdag 4 mei 33ste voetbedevaart Temse-Scherpenheuvel. Zestig kilometer wandelen. Om 4 u moet je al paraat zijn aan de kerk, rond 19 u. arriveert men bij Onze-Lieve-Vrouw. KWB-Tielrode en 't verkeer Zaterdag 4 mei van 14 tot 21 u. en zondag 5 mei van 10 tot 19 u. in het Gildenhuis van Tïelrode tentoonstelling als apotheoze van de aktie i.v.m. verkeersveiligheid, opgezet door de KWB. Zondag 5 mei rond 17 u. prijsuitreiking. De aktie «Kinderen Snelheid minderen» kwam tot stand m.m.v de gemeentepolitie, de Sint-Niklase verkeersdiens Zone 30, Via Secura, KWB, e.v.a. Wandelen - Zondag 5 mei wandeling van Ecotest, aan het Schoussel- broek. Vertrek om 14.30 u. aan het Scheldepark. - Zondag 5 mei wandeling van de VTB-VAB naar Bornem- Veert, met bezoek aan het streekmuseum De Zilverreiger. etsen B-VAB organizeert op 5 mei een fietstocht over zowat 20 km. i10 vertrekt men aan de school in de Schoolstraat towijding idag 5 mei aan de Kapel OLVrouw-van-Zeven-Weeën, itweg in Eiversele om 14.30 u. lof gevolgd door autowijding k fietsen en motorfietsen worden gewijd. I Lokeren. Zaterdag opende op de terreinen van de NMBS, nbij 't station, de autoshow, een initiatief van het Liberaal Verbond van Zelfstandigen. Op 4 en 5 mei kan je nog gaan kijken (polo) Sint-Niklaas. In regie van Freddy Van Hove vertolkte de jeugdtoneelgroep van bisschoppelijke normaalschool Tijl Uilenspiegel en de inbrekers op het (tv) >de en mooi zijn andag 6 mei om 20 u. bij KAV-Jonge Vrouwen in Steendorp, iet Centrum, gespreksavond over 'mode en mooi zijn'. Wandelen Zondag 5 mei afspraak aan Nieuwdorp 28 Stekene om 14 u. voor een wandeltocht van Vakantiegenoegens. Na de 8 km lange tocht gratis picknick Schoolfeest Broeders Zondag 12 mei bij het technisch instituut Sint-Andries open deur vanaf 12 u. Met barbecue, toneel ('Ie joueur de flüte' wordt om 15 u. en 16.30 u. opgevoerd), volksspelen, turnen, badminton (vanaf 17 u. finale van een leerlingentomooi), optreden van funkgroep Stage Fried (vanaf 18 u.) Koorkoncert Door het Ruysscheveldekoor wordt i.s.m. het Stekense jeugd koor een religieus koncert ingencht in de H. Kruiskerk én in het ontmoetingscentrum van Klein-Sinaai. Men deed een beroep op o.m. Schola Cantorum van Gent-Sint-Baafs en Pro Musica Diversa-Antwerpen. Info via tel. 779.89.06 of 779.84.06. Jozef De Raedt en René Van Damme hebben op zich genomen de rol van «Gids» te vervullen. Het gevolgde trajekt gaat in de richting Hamme-Sint-Anna, vervolgens naar en langs de Dur- medijk tot de vroegere brug, naar de oude kaai en terug. Taal- en werkvakanties Vanaf heden kunnen jongeren in het Zeels Informatie- en Adviescentrum de nodige informatie krijgen omtrent taal- en werkvakanties. Er is documentatie om taaivakanties door te brengen in België, dit geschiedt door uitwisseling van Vlaamse en Waalse jonge ren via geschikte gastfamilies. Zeker een goede manier om onze tweede taal beter te leren kennen. Er zijn mogelijkheden in Frankrijk, Groot Brittannië en Duitsland om taal- en werkvakanties door te brengen. Voor meer informatie: Z.I.A.C. De Deckerstraat 19, Tel. 44.61.31. Driestedentocht Zaterdag 18 mei vertrekt de Stekense afdeling van het Werk van de VooJVolkstuinen om 7 u. aan de Kerkstraat (bejaarden tehuis) naar Sint-Truiden, Tongeren (en Aide Biezen), en Hasselt. Wie meewil kan bellen naar 03/779.75.44. Kinderwerking Z.I.A.C. Alle kinderen vanaf drie jaar zijn van harte welkom op de kindenwerking in huis Peeters, De Deckerstraat 19 (1* verdiep) en dit elke woensdagnamiddag van 14u. tot 16u. De meiboom Zaterdag 4 mei wordt door het jubilerende Reintje Vos aan de Voorhouthoeve in Kemzeke de meiboom geplant. Info via tel. 779.71.14. Temse Oudstrijders In het Gemeentemuseum, Kasteelstraat, opent vrijdag 10 mei een tentoonstelling georganizeerd door de Nationale Strijders- bond. Ook toegankelijk op 11, 12, 18 en 19 mei. Zondag 12 mei bloemenhulde ter herdenking van de oorlogsslachtoffers en, om 11 u., eucharistieviering. Meiboomplanting Zaterdag 4 mei om 15 u op Temses marktplein meiboomplan ting m.m.v. Krabbeke Steur, De Hakketenen, Drieske Nijpers en Willen is Kunnen. De VW en het gemeentebestuur organize- ren. Om 14 u. is er een optocht, om 20 u. verzorgt fanfare Eendracht maakt macht een koncert, dat laatste in de Kristus Koningzaal. Vredeskoncert te Zele Op vrijdag, 26 april 1985 om 20 u. presenteert het Gerardus- koor uit Buggenhout-Opstal in de Kouterkerk te Zele. een koncert dat in het teken van de vrede staat en waarvan de opbrengst gaat naar Father D'Silva, direkteur van de Kardinaal Cardijn Technische School te Bombay. Op die avond wordt de Maria-klok van de Kouterkerk, als een vredesklok, voor de eerste keer ingeluid. Op het programma dat het Gerardus-koor zal brengen, staat o.a. het slavenkoor uit «Nabucco» van Verdi, «Go down Mozes», gebracht door een vierstemmig gemengd koor, dat instrumentaal begeleid wordt door trompet, trombone, bas gitaar, drums, sax, piano en de solisten zijn Lutgarde Peleman (sopraan) en Mare Raes (bas). Verder op het programma «Bewaar de droom» uit «Wir wollen Frieden für alle Zeiten» van G. Sommer. «Vrederoepen zij», met tekst en muziek van Jan Van Pittem en «Ode a/d Freude». De inkomprijs bedraagt 120 fr. en in voorverkoop 100 fr. als bankwerker te Antwerpen. Daarna werd hij tewerkgesteld als «klerk-interimair» te Sint- Niklaas, een zittende dienst die hij staande uitvoerde aan de reizigersloketten. Na een jaar stationsfakteur te zijn ge weest werd hij toldeklarant in de entrepot. Z'n beroepsken nis was zo groot dat hij het aandurfde om met de doua niers in diskussie te treden Edward Thuy begon z'n loop baan bij de douane als aange- In feestzaal The Chappel, aan Vijfstraten, te Sint-Niklaas waren vrijdagavond ruim zestig personeelsleden-met-hun- wederhelft samen gekomen om er plechtig afscheid te nemen van drie kollega's. Het werd een stemmig afscheid voor Gilbert Heyninck, Florimond Herreman - beiden vele jaren werkzaam bij de NMBS - en Edward Thuy van de douane te Sint-Niklaas-Entrepot aan de Grote Heyme- lindestraat. stelde te Antwerpen, lukti kele eksamens en kwam «kommies der accijnzen» de aksijnssektie van C recht, waarna hij naar klaas muteerde. Na een re ziekte hernam hij z'n te Gent, daarna nog een te Antwerpen om in 1975 nitief terug te keren naar Niklaas. Als minzaam man hij niets dan vrienden. Florimond Herreman, Ward Thuy De Sint-Niklase ontvanger van de douane, Pieter Noreille, las de plechtige redevoering waar in hij de drie scheidenden aan de aanwezigen voorstelde. De dames - indien aanwezig - ont vingen bloemen terwijl de drie afscheidnemende ambtenaren elk met een passend geschenk werden bedacht. Flor kreeg een prachtige fiets aangeboden door z'n kollega's, Gilbert kreeg een pakket met videota pes om er z'n favoriete voet balploeg mee te filmen en Ed ward ontving een mooie verre kijker die hij zeker zal kunnen gebruiken tijdens z'n natuur wandelingen. Florimon Herreman trad in 1951 in dienst bij de NMBS als rangeerder, daarna kreeg hij een job als spoorlegger en daarna als lader. Na 1964 ver huisde Flor naar Antwerpen en wanneer hij, op eigen ver zoek, terug naar Sint-Niklaas terugkeerde werd hij chef-ma gazijn in de entrepot. Hier werkte hij nauw samen met de tolbeambten, zodat men hem ging beschouwen als een «hal ve douaan». Gilbert Heyninck begon z'n loopbaan bij de NMBS in 1945 Afscheid bij NMBS en douane in Sint-Niklaas. Gilbert Heyninck (lv)-

De Voorpost | 1985 | | pagina 46