m Technisch Instituut Sint-Maarten Aalst in de kijker Vierhonderd miljoen personeelskosten OCMW wegen zwaar door voor Aalst Johan Redant grabbelt eerste gouden papeterslepel op Groendal-kermis te Mere Bloedgevers van Burst vereremerkt EHBO-kursisten ontvangen brevet Olivier Matthias bij de finalisten voor «De Witte» van Zichem Biologisch kweken op 't Hof te Aalst mag worden beschouwd. Aalsterse bevolking vergrijst De Voorpost - 24.5.1985 - 11 Zondag 19 mei van 14 tot 18 uur in het Technisch Instituut eigen Vlaanderen. Dat heel ca-fanatici. En omdat wellicht Sint-Maarten, Esplanade 6 te Aalst: opendeurdag. Voor wat herinneringen hierbij op- iedereen naast radio. TV en een legertje belangstellenden beslist een aangename ken- gehaald werden is vanzelfspre- telefoon, binnen afzienbare nismaking met de afdelingen Handel, Boekhouden, Mo- kend! tijd ook nog met de computer van zondagse rust en kalmte: derne Talen en Informatica van het T.I.S. anno 1985... °p de eerste verdieping toon- zal te maken knjgen. mocht de biblioteek. waar zeker tot de de estetikaklas een voor- men een uiteenzetting hierover Om dit «zondagse schoolavon- ding konden de bezoekers op raad aan didaktisch materiaal: beslist niet missen. Heet van tuur-in-notedop» zo geslaagd verkenning door de school. In de klassieke kaart met. dito de naald is wel dat volgend mogelijk te laten verlopen, de boekhoudklas op de gelijk- aanwijsstok doet het nog jaar alle richtingen het konden alle belangstellenden vloerse verdieping van «blok steeds maar de konkurrentie «info» krijgen, vooreerst in het «introduktie- 9» ging het er zeer ernstig aan van dia's en videofilm is zwaar. Om het laatste lokaal binnen lokaal» terecht. Een puike dia- toe: een paar leerlingen uit het De technische vooruitgang valt te gaan. had je zeker geen hart montage gaf er een overzicht laatste jaar maakten een oefe- zeker op bij het talenonder- onder de riem nodig: met en- 0 _D van alle mogelijke studierich- ning «loonberekening» die richt. De leerlingen moderne kele simpele voorbeelden van het Technisch Instituut kaal binnen: schapsklas. Het slotakkoord uiting kwam dat in het Aalsters TIS. naast een gamma tech nisch didaktisch materiaal, <ak toch ook het klassieke (school- )boek er in de mode blijft. Zondag hebben direktie en leerkrachten, met medewer king van heel wat leerlingen. Sint-Maarten Aalst, de deuren van de school wijd open gezet. Ze laten ze echter steeds op een grote kier staan... Zo kan een frisse wind binnenwaaien. En dat kan voor goed onder wijs nooit kwaad! tingen in het Sint-Maartenin- meteen een deel vormde van talen werken met een modern bleek «statistiek» ineens een stituut. En omdat iedereen het eindeksamen en kwalifika- «taallabo», het middel om zelfs «hartige» tak van de weten- toch al vertrouwd is met het tieproef. Op simpatie van de de meest verstrooide leerling schap, klassieke keuzebeeld van het kijklustigen konden ze zeker aan het werk te houden! En De verdere schoolroute liep SMI - volledige oude en mo- rekenen! dat ze op die manier meer dan langs een geïmproviseerde bar derne humaniora, handelsaf- De klas ernaast was voorbe- een mondjevol Frans, Engels naar het «medialokaal». Wie deling ging de meeste aan- houden aan de godsdienstwer- en Duits geleerd hebben, werd wou kon daar nog even genie- dacht wel naar de recent opge- king. Is er een programma zondag zonneklaar bewezen. fen van wat Cantate Domino Tenslotte nog dit: op zaterdag Aalst. In het lokaal Sportleven in de Welvaartstraat werd het zesde clubkampioenschaD nchte nieuwe afdelingen bin- voor godsdienst? Welke rol Deze taalvaardige Vlamingen in de voorbije jaren aan muzi- 1 juni, vanaf 14.30 u, kan je darts georganizeerd. Jan Deghels werd algemeen kampioen (a) nen het TIS-Aalst. Wie vier speelt godsdienst op de zal men zeker geen appelen kale uitvoeringen reeds ge- 1■*-»«-«:— c00 6 jaar geleden aan de hogere school? Hoe wordt de ban voor citroenen verkopen bracht heeft. Voorlaatste halte cyclus begon, werd toen voor school-gezin-parochie gelegd? in de twee daktyloklassen kon werd het aardrijkskunde-ge- het eerst voor de keuze ge- Wat gebeurt er met het geld je met de elektrische typma- schiedenislokaal. Het publiek steld.de «handel» blijven vol- van de vastenwerking?... Alle- chines kennismaken, maar ook u~* gen of een stap wagen in de maal vragen waar je daar een met de moderne tckstverwer- nchting «informatica», «boek- antwoord kan op krijgen. ker: voor een leek zal het wel houden» of «moderne talen». In een ander lokaal stonden even wennen geweest ziin Elkeen kan zeker zijn (of zelfs buiten-schoolse aktiviteiten in maar de leerlingen leken haar!) gading vinden in dit de kijker; KSA-werking, rei- weinig last mee te hebben pakket. zen naar Londen, Parijs, Span- De bovenste verdieping wi Na deze geïllustreerde inlei- je... studie-uitstappen in ons voorbehouden aan informati- kreeg hier een primeur: het meubilari kan je echt design noemen. Er werden immers op school tafeltjes ontworpen die uiterst funktioneel zijn: om na een video-uitzending tot groepswerk over te gaan, is nu niet langer een helse verhuis nodig. Dit muiti-funktioneel meubilair werd zondag gretig uitgetest. En wie echt weer de schoolbank op wou kon daar een aktualiteitentest afleggen. Lichtjes aarzelend gingen de bezoekers het laatste klaslo- met de afdeling Erembodegem van het T.I.S. met de afdelin gen Technisch-Wetenschap- pen, Kleding en Informatica, met de basisschool O.L.V.- Termuren (Termurenlaan) en uiteraard met het werk van de leerlingen, kennismaken. En op zondag 9 juni organise ren de kleuter- en lagere meis jesschool en het T.I.S. afdeling Haaltert (Bruulstraat, Haal- tert) met de afdelingen Handel en Kleding een opendeurdag vanaf 14.30 u. Het beloven prettige, aangena me en toch leerrijke namidda gen te worden! D.B. Vierhonderd miljoen voor personeelskosten by het OCMW te Aalst, het is niet niets. Waar vroeger de mening gold dat er te veel personeel werd aangeworven en dat dit gebeurde op vooral politieke motiveringen zou nu blyken dat deze toestand fel overroe- pen was. Men verviel zelfs in het andere uiterste en had het over onderbezetting alhoewel iedereen ermee akkoord ging dat er alleszins opvallend veel onderhouds- en kuispersoneel in dienst is. Twee statuten Steeds wederkerende moeilijk heid qua personeelsbezetting is uiteraard het feit dat rekening moet gehouden worden met twee kaderstatuten: het zeer ruime «Statuut van Gent» en het meer beperkte van de cen trale overheid te Brussel. Wat betreft de verpleegkundi gen zijn beide statuten echter toevallig gelijk. Hier zou het wettelijk kader niet volzet zijn maar permanent opgevuld worden met stagiaires van de RVA en ook, zij het dan in mindere mate, met DAC-ers. Technisch personeel Hier vallen de statuten van Gent en Brussel echter niet samen maar het OCMW en het stadsbestuur opteerden voor het Statuut van Gent reeds in 1977. Wat dan volgens dat van Gent leidt tot een niet volzet statutair kader en volgens dat van Brussel tot een overbezet personeelsbestand. Wel is het zo dat openstaande of openvallende betrekkingen regelmatig door nieuw perso neel worden ingenomen. Zo zijn er momenteel examens voor schoonmaaksters, gezins- en bejaardenhelpsters en labo ranten. Doorlichten Feit is dat de personeelsuitga ven zwaar doorwegen op het budget. Installeren van een werkgroep die de personeel- sproblematiek eens grondig zou doorlichten was dan vol gens A.E. Bogaert alleszins geen overbodige luxe. Waarbij men zich vragen zou stellen als: - houdt de personeelsaangroei gelijke tred met de omzet van het ziekenhuis? - Is het financieel haalbaar al le personeelskategorieën van het «zwaar» statuut van Gent te laten genieten? - Is het politiek haalbaar op nieuw het statuut van Brussel toepasselijk te verklaren? - Is er een wanverhouding tus sen de omvang van het kader verpleegkundigen en dat van het onderhoudspersoneel? - Komt het huidig personeel in de OCMW-wasserij tege moet aan de effektieve noden van dergelijke dienst? - Voert het ziekenhuisperso neel niet te veel opdrachten uit voor het OCMW als instelling zelf? - Kunnen geneesheren ver plicht (of toegelaten) worden eigen personeel in het zieken huis te werk te stellen? LH De vier dagen durende kermis in de wyk Groendal te Mere heeft in de enkele jaren van het bestaan twee uitschieters op het programma: sedert een drietal jaar de stratenloop en de nu pas ingevoerde worp van de gouden papeterslepel. Deze laatste werd by de sluiting van de kermis voor de eerste maal te grabbel gegooid vanop de kiosk en het was een rasechte Meerse muzikant, Johan Redant uit Oostdorp, die het prachtige en waardevolle kleinood kon bemachtigen. Men geraakt niet uit de ban van E. Claes zijn wonderboek «De Witte». Sinds jaren kiest men de personificatie van deze belhamelfiguur en om het overvloedig aantal kandi daten te beperken worden er tegenwoordig voorverkiezin gen gehouden in de verschillende Vlaamse provincies. Dit gebeurde voor dit jaar in Erpe-Mere in de deelgemeente Aaigem en met een sterk deelnemersveld uit de organize- rende gemeente. Het was op de wijk «Langemunt» te Aaigem dat zestien kandidaten zich voor de Oost-Vlaamse voorverkiezing kwamen aanbieden. Hiervoor berustte de leiding bij Terry Van Ginderen die een zieke Gust Lancier verving. Maar geen nood, beroepsmensen kunnen zowat alles aan op dat vlak en het verloop van de avond werd met charme en kracht geleid. De voorverkiezing blijkt niet zozeer gebaseerd op het kulturele intellekt, doch veeleer op het uitvoeren van spektakelproeven die vooral tot doel hebben de aanwezi gen in een jeugdsfeer te brengen. Zo moesten de kandida ten, naar het voorbeeld van De Witte, zich uitkleden. Zij moesten evenwel niet zwemmen, maar hun blootje met stro tooien om zo goed mogelijk in de snaak van de jury te vallen. Om tot de halve finale door te dringen moest men ook een proef aan de schandpaal doorstaan waarbij elke kandidaat de andere met slagroomtaarten mocht bekoge len... een hele bedoening. Uiteindelijk mochten er vier van de zestien deelnemers naar de finale gaan nadat ze de proef met de gekookte eieren met sukses doorstaan hadden: wie zacht gekookte eieren uitkoos moest ze op eigen hoofd stukkloppen want het waren alleen de hard gekookte die punten opleverden. Na al deze lachwekken de schouwspelen werd Pieter Van Hcssche uit Schorisse tot overwinnaar uitgeroepen voor Olivier Matthias uit Erpe. De derde en vierde plaats ging naar twee lokale kandidaten Joachim Delvoye en Jo Lievens. Twee andere deelnemers uit Aaigem, Fillip Vettenburg en Pieter Raes waren respektievelijk zesde en achtste. Luc Claes en Raf Van Horenbeek, beiden uit Zichem, werden vijfde en zevende geklasseerd. Kreeg de winnaar een BMX-fiets, dan mochten ook de andere finalisten een waardevol geschenk mee naar huis nemen. Bovendien zijn de eerste twee geklasscerden nu reeds zeker dat ze op 4 augustus a.s. mogen deelnemen aan de finale die te Zichem plaats heeft. Hopelijk zal de Erpenaar het aldaar even goed doen en misschien uiteindelijk de titel van «Echte Witte» kunnen wegkapen JV Aalst. In lokaal Snoeperken werd tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen H. De Meulemeester nog algemeen kampioen. Hij kreeg de wisselschaal schepen Doorns. Tweede werd R. De Sadeleer en derde De Coninck. (a) Ter gelegenheid van het tieiyarig bestaan van de Vrijwilli ge Bloedgevers, afdeling Burst, heeft men er een feestely- ke aangelegenheid van gemaakt. Naast een bloedinzame- ling, die op 12 april reeds plaats greep, werden de donors door het gemeentebestuur van Erpe-Mere vereremerkt. De kermis werd ingezet met een eucharistieviering opge dragen door rustend pastoor M. Decubber, in de tent die tot alle gelegenheden dient. Eens te meer kon men van hem een opmerkende homilie aanho ren, waarin hij vooral de bete kenis van de groene kleur be nadrukte, het groene dal van de hoop, maar ook «van de kracht en de onafgebroken moed om die hoop te verwer kelijken. Op die manier zal Groendal niet ten onder gaan». Hij had vooral waarde ring voor het werkelijk en konkrcct pluralisme van de VZW-Grocndal omdat zij hun «samenwerking niet gebruiken om anderen te kelderen». Hij verklaarde zich bereid om ook in de toekomst verder mee te werken omdat het doel van de VZW-Groendal eerlijk en ge meend is, nl. «Groendal doen leven en streven naar vrijheid, vrede en kuituur» wat volgens E.H. Decubber het «echt- mens-zijn» zeer sterk bena dert. De verbroedering kon in feite beginnen met het na de mis aangeboden aperitief en hier reeds bleek dat er een nauwe samenwerking was en een goe de verstandhouding heerste De hulpvaardigheid van velen was noodzakelijk om een der gelijk projekt tot een goed ein de te brengen en alras bleek dat de zenuwslopende dagen van de voorzitter ongegrond waren vermits een schare me dewerkers op elk ogenblik (zelfs met beplaasterde voet) klaar stond om bij te springen. Het programma was feilloos georganiseerd en men had zelfs de gemeentelijke kiosk gehuurd om de muzikanten van de fanfares van Merc en Erondegem enkele nummers te laten uitvoeren die boven dien door de talrijke aanwezi gen zeer gewaardeerd werden. De festiviteiten werden beslo ten met een aanlokkelijke nieuwigheid waarop zelfs een groep Chirojongens gebrand lag. Voor de eerste maal in de kermisgeschiedenis van Groendal wierp men een paar honderd lepeltjes vanop de kiosk de menigte in. Eén ervan vertegenwoordigde de gouden papeterslepel die vervaardigd was bij juwelier M. Fleurinck te Mere. Het is een prachtig kleinood dat uiteindelijk in handen kwam van Johan Re dant uit Mere. De gelukkige «grabbelaar» is bovendien mu zikant bij de fanfare Hand in Hand van Mere, een muziek vereniging die sinds een paar jaar nauw samenwerkt met de fanfare van Erondegem. Met deze papeterslepel wil de VZW-Groendal de lapnaam van de «Meerse papeters» in ere houden. Als vele niet-Me- renaren willen zij zich op die manier integreren en hebben er zelfs een spotnaam voor over. In ieder geval een vrij duur, maar toch origineel ini tiatief dat in de toekomst voor veel mensen een aantrekkings kracht moet hebben om veel volk naar de kermis te doen komen. Trouwens ook voor de vele andere prijzen loonde het moeite om even enkele lepelt jes te grabbelen. Dat de inwoners van Groendal als Mcrenaren willen be schouwd worden is dus nu vrij duidelijk tot uiting gekomen en met de impulsen van een dergelijk wijkkomitee zal er in Groendal nog heel wat geker mist wordfin. JV De afdeling Mere bestaat reeds twintig jaar en bij de aanvang kwamen ook mensen uit de omliggende dorpen bloed geven. Sommigen waren zo regelmatig en waren zo be gaan met de bloedinzameling dat ze, na ruggespraak met het bestuur van Mere, een eigen afdeling wilden stichten. Zo ontstond te Burst, onder im puls van enkele oud-donors, een vrijwillige bloedgeversaf deling in 1975. Een eerste inzameling greep plaats in de parochiezaal waar 29 donors kwamen opdagen. De initiatiefnemers waren eer der beteuterd over de opkomst maar hun peter-afdeling Mere vond een schitterend resultaat. Zo volgde er hetzelfde jaar een tweede afname en de gelever de inspanningen aan propa ganda kenden een schitterend sukses want meer dan 50 do nors waren op deze afname aanwezig. Vanzelfsprekend zagen de or- ganizatoren van dan af de toe komst rooskleuriger en in al hun optimisme - dat blijkt zeer gegrond te zijn - vormden zij een bestuur met als voorzitter de man van het eerste uur en met ondervinding, Paul De Sa- voye. Hij werd bijgestaan door Julien Van Canegem, Remi Goossens, Luc Bovijn en Pier re Schouppe. Ze hadden zelfs twee ere-voorzitters: Gaston Van Durme en Leon Van Ruyskensvelde. Het eerste jaar werd glansrijk afgesloten met drie bloedafna- men waarop in totaal 165 do nors zich hadden komen aan melden. Door de «bevorde ring» van P. De Savoye, oud donors van bij de beginperiode van de bloedgiften te Aalst, werd in die afdeling als afge vaardigde aangesteld J. Van Canegem volgde hem op als voorzitter maar niettemin bleef hij nog als stuwende kracht van de afdehng Burst voortijveren. Het dynamisch bestuur heeft in tien jaar tijd 39 bloedinza- melingeji bewerkstelligd. Meer nog, het tweede jaar - van hun bestaan was het aantal inzame lingen tot vier gebracht en het aantal donors verdubbeld en in de periode daarna schommel de het aantal telkens om en bij de 400 per jaar. In 1984 werd het sukses bekroond met liefst 435 donors wat het totaal aan tal op 3.776 brengt. Met zijn 229 donors is Burst een van de bloeiendste in het land van Aalst, rekening houdend met het aantal inwoners. Intussen is er een lichte wijziging in het bestuur doorgevoerd en zijn nieuwe belangstellenden zich komen inzetten om zoveel mo gelijk bloed in te zamelen. Gaston Van Durme is nu on dervoorzitter, A. De Spiege- leer schatbewaarder, Lydie Meurrens sekretaresse, en P. Goossens bestuurslid. Samen met P. De Savoye vormen zij een volwaardige kern naar het voorbeeld van de afdeling Me re waarvan de voorzitster A. Baten het zelf zei tijdens de feestzitting in het administra tief centrum van Erpe-Mere: «Burst is een afdeling die be slist op eigen benen kan staan, dat hebben ze ten voeten uit bewezen tijdens hun tienjarig bestaan. Zij hoeven dus ook geen inmenging van het over koepelend orgaan, maar toch zijn ze bereid te helpen, maar dan alleen als het strikt nood zakelijk is». In het gemeentehuis werd nog meer de loftrompet gestoken o.a. door de schepen van kui tuur J. Van Den Steen en voorzitter P. De Cock. De af deling Burst mag de toekomst met optimisme tegemoet zien dank zij het hard werkend be stuur en de schare nadere me dewerkers (die er altijd brood nodig zijn). De vereremerking van de donors had zelfs een feestelijk tintje want zij moch ten een mooi geschenk in ont vangst nemen. Brevetten aan EHBO-kursisten In feite waren er in «Steen berg» twee plechtigheden want het vereremerken van de bloedgevers van Burst werd voorafgegaan door het uitrei ken van brevetten aan de men sen die geslaagd waren in de EHBO-cursus van de Rode Kruisafdeling Mere. In haar toespraak wees Annie Baten vooral op het feit dat men wel graag een EHBO- kursus volgt maar dat er heel wat moed toe nodig is om op het einde ook nog eksamen af te leggen. Het is begrijpelijk dat een eksamen sommige mensen afschrikt maar de vol doening is achteraf des te gro ter. Acht laureaten kwamen de andere EHBO-geslaagden van vroeger kursussen vervoegen. Het ligt in de bedoeling ook in de toekomst nog dergelijke kursussen te organiseren en men hoopt stellig dat een eksa men geen verontschuldiging zal zijn om deze kursus te volgen. JV Zaterdag 13 april gingen de dere biologische kwekers. 5^ JBk deuren °Pen van de winkel in Door de inkoop van biologi- /j5BA Wbiologisch fruit en groenten sche produkten bij de kwekers Onder biologisch verstaan de van het landbouwkooïpcraticf BBgBp../ c#" M fl» leden van 't Hof dat men bij dit wordt er een vrij ruim gamma fiBa® fruit of groenten geen gebruik aangeboden ^lY INF JUL IH maakt van syntetische sproei- De prijzen zijn doorgaans de '^^5- jHHfr middelen tegen ziekten, onge- gemiddelde winkelprijzen. Mf flisi W dierte of onkruid. Ook schei- Naast groenten en fruit wordt kundige bemesting wordt ge- er in de winkel ook een plaats- r ...BjV weerd. Behalve kompost en je vrij gehouden voor de vcr- stalmest wordt alleen gebruik koop van enkele wereldwin- ^B k gemaakt van enkele hulpmid- kelprodukten. In de wijkwe- gp&ta- delen zoals lavameel en zee- reldwinkcl zullen Algerijnse TP - Wi wierkalk. wijnen, koffie uit Arabica en 'jlgB VI 2° kan men een natuurlijk Tanzania, ananas uit Nicara- gfljML W" g|gekweekte, zuivere en goede gua enz. te koop worden aan- if" ijk. eHBB vruch' aanbieden en blijft het geboden. De openingsuren jSSSt. N w natuurlijk milieu gezond en in zijn voor de winkel op dinsdag evenwicht. van 17u30 tot 19 u. en op Aalst. Muzikaal huwelijk in Herdersem. Nadine Willems, de hoofmajorette van de De e'8en produktie is nog be- zaterdag van 9u30 tot 13u30. Koninlijke Fanfare Concordia et Docilitas trad er in het huwelijk met Gaston De Wolf Perkl op 1 Hof en wordt aan" Beë,n mei was er ecn nieuwig- a.» gevuld met produkten van an- heid. Vanaf dan kan men ook k tr men®€n u,t Jet Aalsterse hebben voor op het gezellige binnenkoertje daar van harte welkom. Er is ook een speelruimte voor zichzelf al uitgemaakt dat 1985 het jaar moet zyn waarin van het honderd jaar oude hof Je kan er de zondagnamiddag de kinderen voorzien. Tussen 't Hof grote bekendheid zal krijgen, 't Hof, aan de Oude terecht. Daar pakken de initia- doorbrengen met een gezond en 23 u. op zondag staat het Dendermondsesteenweg nr. 31, te Aalst, is bedoeld om defnemers elke zondag uit met biertje, een biowijntje, milk- zomerterras ter beschikking, iedereen die zich bezighoudt met biologisch kweken een een zomers terras. Iedereen is shakes, fruit van het seizoen. JM Heyman kans te geven. De entoesiaste medewerkers z^jn de mening 1 toegedaan dat de aanvangsperiode nu stilaan als voorbij a Vroegere studiën i.v.m. de socio-ekonomische toestand van het arrondissement Aalst worden momenteel door een permanent sekretariaat in de schoot van het expansieko- mitee geaktualiseerd. Bevolking, arbeidsmarkt, infrastruktuur, ekonomie, in dustrialisering en welvaart worden achtereenvolgens op de korrel genomen. Bevolking groeide tot 1973 Sinds de eeuwwisseling groei de het bevolkingsaantal gesta dig tot in 1973 toen het een hoogtepunt bereikte. Aan groei die trouwens parallel liep met de bevolkingsaangroci van het hele land. De aangroei lag in Aalst zelfs iets hoger. Maar terwijl in provincie en staat vanaf 1973 het aantal blijft stij gen, daalt het bevolkingscijfer van het arrondissement Aalst. Geraardsbergen was daarbij dan wel een uiitschieter in ne gatieve zin. Het geboortecijfer lag ook lager in het arrondisse ment dan in provincie en staat. Met een (voorlopig) diepte punt in 1982. Maar ook het sterftecijfer ligt hier onder het gemiddelde. De uitwijking uit ons arrondissement werd hier steeds groter wegens ontsten tenis van voldoende werkgele genheid ter plekke. Door een verkeerstechnisch betere ont- sluiting nam die emigratie af in 61-72 doch steeg weer vanaf 1973. Vrouwen Het aantal vrouwen in het ar rondissement bleef steeds iets hoger te liggen dan het aantal mannen maar Herzele heeft dan wel een mannenoverschot. De bevolking veroudert sterk van 11,1% in 1961 steeg het aantal 65-plussers tot 14,2% in 1981. Maar het aantal jonge ren daalde van 25% in 1961 naar 19,7% in 1981. Kent Ge raardsbergen de hoogste ver oudering. Aalst heeft het minst jongeren samen met Geraards bergen trouwens. Qua dichtheid van de bevol king per km: is Aalst dichtstbe volkt in Oost-Vlaanderen dat na Brabant en Antwerpen hoogst skoort.

De Voorpost | 1985 | | pagina 11