Volksunieafdeling Lebbeke-Wieze-Denderbelle nam standpunt in Geslaagde Franse Week te Wieze Oude geneesmiddelen? Terug naar de apoteker Lebbekenaar Achiel Vermeiren vertelt (12): de zwette benne Vriendenkring Lebbeekse militairen organizeert avondwandeltochten 5 FIETSEN TE WINNEN ONDER ONS KLIENTEEL MEMflfi fiOEHfift TIPT0P DRBSS Lebbeekse gemeentelijke kassa rinkelde NIEUWE! LENTE TINTEN EN EEN SPORTIEF GELUID 12 - 24.5.1985 - De Voorpost PVV-eist ontslag OCMW-raadslid Leo Callaert Het politiek college van de Lebbeekse VU-afdelingen nam kennis van de persmededeling, vraag is of W. Van Vossole opgesteld op een «uitgebreide bestuursvergadering» van de Lebbeekse PW afdeling en met deze publiciteit zo geluk- formuleerde terzake, tijdens een vorige week zondag belegde perskonferentie, wel enige ki8 's' vooral in het licht van bemerkingen. De PW, aldus de VU, heeft het in zyn persnota over een uitgebreide bestuursvergade ring». Op die vergadering ontbraken echter de meest prominente PW-politici. Bepaalde personen werden op die vergadering overigens niet uitgenodigd en hebben die persmededeling dan ook niet onderschreven. het misbruik dat de meerder heid hiervan maakt. Wij stel len ons ook de vraag of de SP, mocht zij voor de keuze ge plaatst zullen worden, niet de voorkeur zou geven aan een dubbel mandaat, wat de zeker- J heid inhoudt van een dergelij- if ke werking in de gemeente raad én het OCMW. Dit tegenover verdeelde mandaten waarin, zoals nu het geval is, van een degelijke OCMW- werking geen sprake is. por De VU-afdeling Groot-Lebbe-tant ke, besluit de persnota tijdens) de perskonferentie bedeeld, blijft het vertrouwen in haar' mandatarissen bewaren en feli-kn citeert hen met hun werking. Nem na! Au suivant. Pierre Van Rossem Lebbeke. De Franse Week te Wieze in café Ajuin. Het ging er gezellig aan toe. (c) Met feestvlaggen die de lading dekken Een dozijn spannende kaatslutten, een reuze vinkenzet- Driessche, 9. Eddy Struyf, 10. Naar de mening van de PW, hielden ons nooit bezig met aldus nog de VU, zou Leo dergelijke politiek onfatsoen, Callaert de beslissingen van de ingegeven door onmacht tegen raad tijdens perskonferenties de door Leo Callaert naar vo- op tafel gooien. Nooit is tij- ren gebrachte argumenten. De dens perskonferenties een so- aanval op zijn beroepsleven is ciaal dossier, wat de inhoud door hemzelf overigens op een betreft, op tafel gekomen. Aan stijlvolle manier weerlegd. Wij de PW om het tegendeel te wensen hier verder niet op in bewijzen. te gaan, evenwel nog te wijzen Overeenkomstig de OCMW- op het feit dat alle VU-manda- wetgeving zijn de raadsleden tarissen hun zitpenningen van tot geheimhouding verplicht die bewuste raadszitting heb- omtrent de behandelde zaken, ben overgemaakt aan de aktie Volgens de wet mogen dossiers «Overleven», als steunaanvragen, proble- Wanneer de VU misbruiken men van gezinnen met finan- vaststelt, aldus nog het politie- ciële moeilijkheden, bestaans- ke college, dan formuleert zij het politiek college. Ten einde het inzicht en het toezicht op de OCMW-werking te optima liseren, heeft de VU het nuttig geoordeeld dat Leo Callaert beide mandaten waarneemt. Dit feit garandeert de VU- fraktie in de gemeenteraad een meer rechtstreekse betrokken heid en een duidelijker kontro- Buggenhout doet mee De KAV zet in het Vlaamse land een aktie op met het doel oude, vervallen geneesmiddelen naar de apoteker terug te1 ra j i"i mind®r kan j'j brengen. De Buggenhoutse KAV-afdelingen - Opstal, mi Sft'lZÏr <:cn,r"m,tn Opdorp goed voor zowat 1.000 leden -L spijt. Deze mogelijkheid is nemen <H> k aan deze aktie deel. Enige tjjd geleden werdraS overigens ingebouwd in de wet enke,e bestuursafgevaardigden door het schepencollege en werd door de burgemeester ontvangen. Ze verkregen er de volledige steun voor hun bijgetreden. De beide meer- initiatieven. derheidspartijen hebben trou- Doel van deze aktie, die loopt lijkheid zal gekreëerd worden ting, een knal T-dansant, een grote wielerkoers, een knapperende pannekoekenslag en een rommel- en antiek- Willy Van Springel. Het min der gunstige weer had blijk- minima. enkel door de leden overeenkomstig de wet, hierte- wens elk gemeenteraadsleden onder het motto «Oude ge- oude geneesmiddelen op een I uon Hp nrWU/.rooH iirnrHan OPn izloohton Kii Ho kona,. in H i P tPVPHG in Hp OPMW.raaH n A A IUi - - markt... dat waren de hoofdbrokken van het vierdaags l5331 ®e.en 'nv'oed °P bet p koersverloon koersverloop. Dit kan echter niet gezegd worden van de antiek- en rom- feestmenu van de bevlagde Ajuin tijdens de zesde Grote Franse Week te Wieze. Tussen deze bijzondere "gangen' in waren er nog tombola's, diverse opwarmertjes, Kro- melmarkt aan de Schoolstraat, nenbourgse verfrissingen, een varkensprobleem en zelfs Daar moest men af en toe vele perikelen met een "vliegend" tapijt... en grote vellen plastiek gebrui ken om het oude goedje tegen versloegen de K.S.R. met een de opdringerige regen te be- Manifestaties De Ajuinkermis begon al op 74 score. De Jempi Boys dre- schermen. Het is ongelooflijk donderdag (O.L.H.Hemel- ven de Nachtridders op de wat op zo'n u* vaart) met de grote schiftmgs- vlucht met 7-2 en de Sint-Joris- komt: sier- gildebroeders bleven met 7-4 werpen, markt" terecht gebruiksvoor- recipiënten in alle cijfers baas over de Kapio's. In vormen, maten en kleuren, de voorlaatste lutte moest de schilderijen, beelden, vazen. kaatsluttes op het trapezium in de zonovergoten Schoolstraat, waar welgeteld twaalf binnen- en buitengemeentelijke vijftal- Sint-Jorisgilde de duimen leg- boeken, stripverhalen, postze- len mekaar partij gaven Na Sen voor de Smiskes met 7-2 gels en -kaarten, eremetalen, aflop van de vinnige, maar fair en bij het ultieme treffen tus- uniformen, koper- en tinwa- betwiste wedstrijden vonden xn de Jempi's (in de hoed ren, alaam, keukengerei en zo we volgende uitslagen in het gevallen) en de Lebbekenaren, veel meer nog. Tussen de vla notaboekje van scheidsrechter werd het eerstgenoemde vijftal gen door gingen vele kleino- Willy Bruylandt: K.S.R.-Oud eindoverwinnaar, zodat de den als koek van de hand, en mooie beker naar Moorsel ver huisde. Uitslag: 1. Jempi Bous, 2. Smiskes, 3. Sint-Jorisgilde, Leiders Chiro 7-0; Jempi-Den Troep 7-1; St.-Jorisgilde-Wol- venklikkers 7-6; 't Smisken- Ajuir 7-2; Kapio's-Kraks 7-3; Nachtridders-Leo's 7-2. 's Avonds vergastte de Sint-Ceci- liafanfare van Wieze, o.l.v. Adolf Breynaert op een den derend optreden in "de de moedigste standhouders, de regen trotseerders, deden nog goede zaken. van de OCMW-raad worden gen klachten bij de hogere in- behandeld. stanties. Gesteund op een Voor elkeen die vreemd is aan zorgvuldig voorbereid dossier, het OCMW is het verboden voorzien van de nodige argu- hiervan inzage te nemen en a mentatie. Op deze wijze zijn fortiori hierover te beslissen. momenteel negen klachten bij Uitgangspunt voor de wetge- de heer gouverneur van Oost ver is, dat de miserie en de Vlaanderen ingediend, problemen van het individu De PW daarentegen eist het niet in de openbaarheid mogen ontslag van een OCMW-raads- gebracht worden. Dat Mevr. lid onder de vorm van een De Mol, aldus de VU, raad persbericht, maar gaat niet vraagt aan raadgevers is haar over tot het formuleren van volste recht. Hun de dossiers een officiële klacht, bij gebrek ter behandeling voorleggen en aan enige gegrondheid, het bijwonen van vergaderin- Voor het dubbel mandaat dat gen daaromtrent door vermei- Leo Callaert bekleedt, bestaan de raadgevers, is verboden, gegronde reden, beklemtoont Dit is een inbreuk op artikel 36 van de Organieke Wet op het OCMW van 8 juli 1976. Dit ter kennis brengen van de bevol king is de taak en de plicht van de oppositie en zeker geen in breuk op de wet. Al te veel wordt dit artikel over geheimhouding misbruikt die tevens in de OCMW-raad neesmiddelen, breng ze naar milieuvriendelijke wijze van F de apoteker», is de apoteek- de hand te doen. Via bvb. een De VU blijft echter principieel kast te zuiveren van oude, ver- gemeentelijk containerpark. F- tegen. De plaatselijke toestand vallen geneesmiddelen en ze Het Buggenhoutse schepen- P1 verantwoordt echter de beslis- naar de apoteker te dragen, kollege beloofde tijdens zijn Fe[ sing van het politiek college. Daar zullen zich tijdens de ak- gesprek met de KAV-verant-e De tussenkomst van Leo Cal- tieweek, die loopt van 27 mei woordelijken deze mogelijk- f laert in de gemeenteraad om- tot 2 juni, kontainers bevin- heid te zullen onderzoeken en i.ec trent het vexatoire karakter den, waarin het publiek zijn bvb. jaarlijks een inzamelaktie f van het samenroepen van bei- «verjaarde» pillen en zalfjes op te zetten, de raden tegelijkertijd, werd kwijtkan. Zodat deze achteraf De aktie zelf start in het Cen- door de burgemeester volmon- op een milieuvriendelijke wij- trum op vrijdag 31 mei, vanaf 1 dig beaamd. ze kunnen vernietigd worden. 14 u. Alle apotekers van het n De tussenkomst van W. Van KAV, die haar oproep ook Centrum werken mee. Op den P Vossole (SP) was voor de pers lanceert tot niet-leden, hoopt Opstal loopt de aktie op zon- f een prachtige gelegenheid om dat de aktie niet zal beperkt dag 26 en maandag 27 mei. L hieromtrent voldoende rucht- blijven tot die ene week en dat Wat Opdorp betreft werd de f baarheid te produceren. De in de toekomst ook de moge- datum nog niet bepaald, (pvr) Op de turnzaal geurde het om ongezonde zaken, die geen K.S.R., 5. Kapio's, 6. Na- inmiddels naar de lekkere pan- rechtstreeks sociale inhoud chtridders, 7. Wolvenklakkers nekoeken met vakkunde door hebben, uit de openbaarheid (kregen ook beker als sympa- de Charlottekens gebakken, te houden. x v~t— n Ook zij kregen vele klanten tiekste ploeg), 8. Kraks, Lco's. 10-Ajuin, 11. Den over de vloer. Hen kon de regen niet deren, ze hadden w immers "binnenwerk". Zelfs nog vele uren lang na in de en voor scheidsrechter Willy de kraampjes van de kamaval- Ajuin". Het intens blazen en Troep, 12. Oud Chiroleiders. roffelen en tingeien zinderde Proficiat voor de iaureaten omgeving van het gemeen- Bruylandt om zijn billijke en groepen aan de Ajuin hadden tehuis. vastberaden leiding. Vrijdag heerste er in de an ders zo drukke Schoolstraat, een uur lang, een ongewone Kermis stilte, enkel onderbroken door Avonds hielden Chiro het aanhoudend slaan van de Oudleiders in de poort van de 75 vinkjes die er door een 50- Ajuin hun T-Dansant om de tal liefhebbers voor een kom- g petitie samengebracht waren veel te doen, en menige ha ring, wafel, hot-dog of pens moest er aan geloven. In de Ajuin werd het steeds maar drukker; daar kregen de De onbekwaamheid van de OCMW-voorzitster, stelt het VU-bestuur verder, blijkt overduidelijk uit haar afwezig heid op diverse raadszittingen waar belangrijke dossiers wor den besproken en een passen de oplossing moeten krijgen. Ook het nooit beantwoorden van vragen omtrent het OCMW die in de gemeente feeststemming tijdens de Fran se Week te stimuleren, en te- Op de lijst met de uitslagen vens als steun aan een jong vonden we als eerste twintig: koppel dat eerlang naar Boli- tombolatrekkingen hun be- raad worden gesteld, zijn een slag. Het tapijt, dat door Jean duidelijk bewijs van haar on- 1. Beeckman Marcella, Moor sel (677), 2. De Smedt Jozef, vië vertrekt om er een water- winningsprojekt bij de Ayma- Baardegem (556), 3 Coppens ra Indianen in het Andesge- Paul, Herdersem (546), 4. De bergte te helpen verwezenlij- Koker Gaston, Herdersem ken. Het opzet van de chiro- (520), 5. De Waegeneer Al- jongens mag op zijn minst suk- fons, Baardegem (495), 6. De sesvol genoemd worden Block Franky, Wieze (462), 7. Voor de grote kermisprijs "Boldersklub De Greivers" cyclosportieven van zon- Pierre Cuvelier t.v.v. de wie lertoeristen "Het Vliegend Wiel" werd geschonken, ging Alois Van Rossem en Pierre Robijns raadde het juis te gewicht (14,5 kg.) van het varkentje dat hij naar huis kon meenemen. bekwaamheid. Haar voorkeur stemmen ten spijt. De PW, dixit VU, maakt ge- naar Alois Van Rossem en wag van een groter aantal voorkeurstemmen voor Arsène De Mol, dan voor Leo Cal laert. Bij nazicht van de cijfers is duidelijk dat de verhoudin- Verder was er nog lange gen helemaal anders liggen, uurtjes gezelligheid in de Arsène De Mol behaalde Pannekoek Godelieve, Lebbe ke (458), 8. De Meersman Vi- Ajuin bij een frisse Kronen- bourg. Van die gelegenheid 14,62% van het totaal aantal PW-stemmen, terwijl Leo maakte de Greiversvoorzitter Callaert 19,19% van het totaal Francois Van Hove - wat een op de vu uitgebrachte stem- tal, Wieze (434), 9. De Koker dag waren er 32 renners aan de speakerstalent! - gebruik om men in de wacht sleepte. Peter, Herdersem (426), 10. start bij de Ajuin. Met de alle medewerkers, schenkers wij verzetten ons met klem, Véé n'oorlog emmen op Lebbeek een zwette benne (zwarte bende) g'ad. Echt wau! Mau ze wauren nie kontraure, zelle. Belange nie. En.veir va gevaurlijk. Ze noemde ze oeëk de Blieëke Blaa- (bleke blauwen). 't War giën benneken. Ne nieë! 't Was een benne, ne groeit'n oeip, want z'ain (ze hadden) e meziek. Jejau, een echt fanfaar en z'emmen oeëk konsëèr gespelt. Bij Karlin va Sjassens, in de Nieve Zaul en dau was oeëk 't lokaul van eele meziek. Aadere mensen zeilen eelen da nog rappeleren (herinne ren), mau joenge mensen emmen dau g'ieël zeker nog noeit nie oeëre over klappen. Oe da dei ontstaun wauren? 't Es gieël simpel... De fanfare ai (had) onderieën rieze gemokt. Vraug mij nie wauvee of waurom, want n'ieënen zei dauvee en n'anderen daurom en. wa d'es de waureit (waarheid)? As ze op Lebbeek van de fanfaar sprauken, tein waan (wilden) ze daumee zeggen 't meziek van de blaa. Da wa zeggen de libberaulen. De sossialisten oin oeëk een fanfaar, mau dau zein ze gewoeën 'de sossialistentegen. As ze van d'armoenie sprauken, tein wauren da de kattolieken. En da d'es nog zoeë. As dei mannen d'er uitgetrokken zen, tein zat de fanfare redelijk noiëg in de palotten. Want 'l wauren nie de slechtste da d'er uitgetrokken wauren. Om te beginnen al da van de Manne was, da wilt zeggen, al da Van Goethem oeit'n. Staaf me zijn drei zeuns: Frans, Albert en Felix. Dau was ook Porfier uit de Manne, da stammenee ief (hield) en wau dasse Misjevvestegen zein en zijne zoon Walter (Waltèèr zein ze in dein tijd). Van eig'n wauren d'er nog ander Sjaale va Misjevves, de Kleine va Manskes, Mauris va Feliksens, Jefken va Soeëke Wet, lef Stassijns.. Véé d'er nen dieël te noemen. Van de mambers wauren d'er 't oeëk ne gieël'h dieël afgeboltKamilleken van de Fijnens, da was de véézitter, Paul Stassijns, angriéé in de stausse. Sjaan Boemmes, Serril Brandt, Feliks den bakker... Feliks den bakker was oeëk voorziuer ven Thalia bij de blaa. Hij was 't afgestapt me nog ieënegte: Paul Van der Mèèen. Ulrik Jacops en nog ander. Dei emmen tein bij Karlinnens onder naum van Thalia voitgespeh. Dee't feil dat de Nieve Zaul in de Staussestraut was en da d'eele veezitter oeëk veezitter van de Staussestraut was, wauren »de zwette benneoeëk 't meziek van de Stausse straut. Ze noemd'n eele zeiven Vrijhield en Kunst-, mau de blau noemd'n eele karremang -de zwette De bewijzen bestaun dauvan nog Zauterdag 1 augistis en zondag 2 augistis 1931 vierde de fanfare Orpheus Jules De Wolf véé 25 jaur dirigentschap. Op de kaut met fotto van Jules De Wolf leze men wa volgt: -Al onze fanfaristen en oud-muzikanten (de zwarte uitge zonderd) worden vriendelijk verzocht zoveel mógelijk te vlaggen en te versieren op de doortocht Mau jan zoeas alles gaut en komt, zoeë es oeëk de zwette benne gegaun. N'oorlog es gekommen en tein was er gieën sprauk ne mieë van meziek. Vier jaur lank sprak niemandnemieë van d'armonie, de fanfaar, de sossialisten of de blieëke blaa. En as n'oorlog gedaun war zijn de drei ieëste erbegost. mau van de zwette benne sprak gieëne mens nemieë. D'afvalle- gen ginken vanèèr nau eele stal en de zwette benne was geschiedenis. Van Peteghem Eric, Lebbeke vlijmscherpe eindspurt bleek (425), 11. Bosteels Danny, Guido Van Eesters de snelste Moorsel (419), 12. Callebaut en hij ontving dan ook de zege- Hector, Wieze (412), 13. De palm met een klinkende zoen Smedt Luc, Wieze (407), 14. De Landtsheer Gustaaf, Baar- en bezoekers te danken voor hun inzet om de Franse Week te doen lukken. Het inrichtend bestuur, met van Sonja er bij. Uitslagen: 1. aldus het politiek college van de VU, tegen het vermengen van het privéleven en de politie ke loopbaan van een mandata- een ijverige sekretans en enke- en wij iaken dan de degem (406), 15. De Ridder Heester, 2. Leo Taeleman, August, Lebbeke (399), 16. Jean Van Hove, 4. Dirk Spi- superverdienstelijke leden als hoekstenen, mag terugblik- aantijgingen van de PW het beroepsleven van De Meersman Vital (394), 17. De Baerdemaeker Jacqueline. Lebbeke (391), 18. Bosteels Campenhout, Pierre, Moorsel (387), 19. Merckx Julia, Lebbeke (379), 20. Maesschalck Anny, Aalst (378). Kaatsfinale Voor de eindkaatsingen van zaterdag was er veel volk naar de Schoolstraat gekomen en de supporters en sympatisanten kregen er waar voor hun geld. De mannen van 't Smisken noy, 5. Ludo Helse, 6. Theo Heremans, 7. Freddy Van Jean Van ken op een geslaagde feest- Leo Callaert. Om misbruiken week met vlaggen die de lading Van politici aan de kaak te ruimschoots dekken. stellen namen we nooit een J. Van Landuyt blad voor de mond, maar we Op zaterdag 1 juni organizeert de Vriendenkring van de Inschrijvingen voor de avond- Beroepsmilitairen van Lebbeke na een jaar onderbreking, wandeltochten worden inge- opnieuw zijn wandeltochten. Het zijn de twaalfde in de wacht voor het vertrek vanaf reeks. 15.30 uur in het lokaal - «Atle- tico» aan de Opwijksestraat 219 waar ook vrij kan gestart worden vanaf 16 uur. De af standen bedragen 12 of 21 kilo meter. Voor een brevet betaalt Rode men 30 fr. en voor een lukse- badge 60 fr. Om 16.30 uur wordt er massaal gestart voor de 12 kilometer groeps- en ge zinswandeling, waarvoor een speciale oproep wordt gedaan tot de scholen en de jeugdor- 053/21.48.99 Open alle dagen 9-19.30 u. Zondag 10-12 u. Jeugd Enkele tijd geleden verdeelde 3.717; Blijf Jong 7.240; SW Kerk 10.737: het Lebbeekse schepencollege Lebbeke 5.615; Landelijke Kruis 8.297. de subsidiekoek onder de di- Gilde Lebbeke 3.361; Davids- verse socio-kuiturele en jeugd- fonds Lebbeke 5.184; Vlaamse Verenigingen voor verenigingen. Voor hun aktivi- Club Wieze 3.070; VWG amateuristische teiten opgezet tijdens het jaar 4.662; CMBV-Lebbeke 7.822; kunstbeoefening voor 1984 ontvingen (of zullen wel- NCMV 2.556; Primulantus volwassenen: dra ontvangen) de verenigin- 6.448; Ziekenzorg 6.222; SW Koninklijke Harmonie St -Ce- g3"'231'"- 1975 is immers het gen volgende bedragen: Denderbelle 3.353; De Samen- cjija Lebbeke 35 171 Ko- In,ern3"°naal Jaar voor de Sodo-kultureel vormingswerk werkster 2.480; PW-Vrou- ninklijke Fanfare Orpheus Jcugd" Er ziJn speciale prijzen met volwassenen: wenbond Wieze 2.860; Man- 20.739; Koninklijke Fanfare voorzien voor groepen met mi- Socio-kulturelc Bond 4.173 F; "inbond l^bbefce 1^317; CTVP- Dc Jonge D„derli„gen PW-Vrouwenbond Lebbeke gouwen Plï'T 21'948; Zd je eê .LiïfT.I 5 212 PW-Vrouwenbond belle 2 630; CC Lchbcke St.-Cecilia Wieze 26.066; Ko- ouds,e en dc Jongste declne- Dendcrbelle 5.414; PVV-ge- HS' u"f mnkli»ke Fantarc De Vriie Sch?" n""™" V?'"'1""' pensioneerden Lebbeke 1 899; °rde van Lietbcka Werklieden. 21.076. bedacht. De wandeling ge- 10.726; PW-gepensioneerden 3.J31; Landelijke Gilde Den- Trommelkorps Harmonie sch,edt la"8s ™sj!ge landelijke ge-^-S °neeraen derbelle 3.644 7.204; Tromme.korps Orpheus He^Rode Kru,s van - r Lebbeke zal instaan voor een eventuele verzorging. Ook kunnen starten. vanaf 17.30 Denderbelle 3.797; KAV- Dendcrbelle 3.515; KAV-Jon- 4-970; Trommelkorps Dendria ge Vrouwenwerking 2.553; Jeugdverenigingen: 4.295; Trommelkorps St.-Ceci- w KAV-Wieze 6.942; KA V-Be- VP-Dendcrbelle 5.793; Chiro Iia Wieze 5.663; Socialistisch ].og_g_e!! WOe_" VC!^3^ht' 1 langstellingsgroep 4.743; Tip top Wieze 16.333; Chiro trommelkorps 4.592; Majoret- KAV-Centrum 12.093; KAV- H. Kruis 12.001; Krikojo ten Orphea 3.321; Muziekka- H. Kruis 6.429; KVLV-H 15.469: Sonneveld 16.355; Sa- Pe' "55; Toneelkring Wij Kruis 10.652; KVLV-Wieze blid 15.332; KSA Flambouw 8.617; Sint-Jorisgilde 11.242; 3.499; KVLV-Lebbeke 5.379; 17.361; KSA Denderbelle De Iverlingen 9.002; Konst- KVLV-Denderbelle 6.488; 10.480; WKM 13.030; VKSJ minnende Jonkheyt 12 921; KWB-O.L. Vrouw 10.647; Heizijde 9.719; VKSJ Dender- Po8en 4.887; Ommekaar KWB-Denderbelle 4.880; belle 13.259; Kabouterland 10.983; 't Schabbernaksken KWB-H. Kruis 7.515; KBG 4.574; KU 12.434 2.348. O.L. Vrouwparochie 6.602; ,nC3r 31.375; Zomerzon 8.625. KBG-Heizijde 5.188; KBG CVP-Jongcren 6.962; Jong So- Sange Jo 2.543; Sint-Salvator- Denderbelle 7.180; KBG-Wie- cialisten 6.497; PW-Jongercn koor 1.632; O.L. Vrouwekoor ze 6.638; Kristelijke Vrouwen- 6.541; Toreken 10.000. 2.458; Denderklokjes 1.976; bond Wieze 2.275; CSC Den- Milac 2.570; Liberaal Jong Bellekantorij 2.969; Sine No- derbcllc 4.080; CSC Lebbeke Syndicalisten 3.931; Liberaal mine 3.422. 3.869; Grijzer maar wijzer Jong Mutualisten 4.465; Jonge Pierre Van Rossem de Algemene Spaar- en Lijf- rentekas, Kreupelenstraat 12 te Brussel, wordt een tentoon stelling opgezet rond het tema «Muziek als inspiratiebron in de Belgische kunst van de 13de eeuw tot de 20ste eeuw'. De tentoonstelling is toegan kelijk tot 14 juli, alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur. Brusselsestraat. 100 DENDERMONDE Tel. 21.69.76

De Voorpost | 1985 | | pagina 12