De Voorpost - 24.5.1985 - 17 •Niklaas. Paul Verschelden, laert musiceren. Sint-Niklaas-Belsele. Pronostiekklub Onder Ons beslaat vijftig jaar. Willy De Baere, Magdalena Bordui en kampioen Eddy De Boom kregen een stadsmedaille (Iv) KA V-De Klinge Dinsdag 28 mei staat bij KAV-De Klinge de algemene vergade ring in het teken van het thema gezondheid. Vanaf 20 u in het parochiehuis. Belastingsaangiften Zitdagen voor het invullen van de belastingsaangiften worden gehouden op volgende data. In Sint-Gillis, Kerkstraat 54 op 30 en 31 mei en 3 juni. In Sint-Pauwels op 4 juni in het vroegere gemeentehuis en in De Klinge op 6 juni in het vroegere gemeentehuis. Telkens van 9 tot 12 en van 12.30 tot 14.30 u. Kampmateriaal Jeugdverenigingen die kampmateriaal willen laten vervoeren door het gemeentebestuur moeten daartoe uiterlijk op 15 juni hun aanvraag indienen. Op de aanvraag moet vernield staan plaats en datum van heen- en terugreis, juiste omvang van het te vervoeren materiaal, lijst met het aantal deelnemers aan het kamp. Open deur OLVrouw-Presentatie Zaterdag 1 juni «open schooldag» in het OLV-Presentatie- instituut, Kerkstraat in Sint-Gillis. Défilé door de leerlingen van de kledingafdeling elk uur in de namiddag, tentoonstelling van de afdeling kleding en humaniora van 14 tot 19 u. Naar Meerdonk Zondag trekt de JNM erop uit naar Meerdonk. Men vertrekt om 8.30 u aan de kerk van Sint-Gillis. Mis van Mozart Zondag 26 mei om 10.30 u. wordt in de OLVrouwkerk t.g.v. Pinksteren de «Krönungsmesse» van W.A. Mozart uitgevoerd door het koor Sint-Gregoriusgild uit Sint-Niklaas o.l.v. Robert Hellemond. Solisten zijn Lily Weyers, Maria Cornet, Paul Opsomer en Florent Verbeke. Erwin Van Bogaert bespeelt het orOel. Tijdens het offertorium zingt sopraan Lily Weyers de «Pfingstcantate» van Bach en na de zegen voert het gemengde koor uit «Denn die Herrlichkeit Gottes des Herm» van G.F. Héndel. Playbackshow In De Panda, Grote Markt, op 26 mei en 1 juni voorselekties van een play backwedstrijd. Finale op zondag 9 juni. Telkens om 20 u. Er zijn heel wat prijzen verbonden aan het initiatief. Info via tel. 777.18.18. Bloemenmarkten Vrijdag 24 mei van 16 tot 19 u. bloemenmarkt in Belsele. Zaterdag 25 mei van 16 tot 19 u. bloemenmarkt op de Dries in Sinaai De eetkamer Toneel in de schouwburg op dinsdag 28 mei om 20 u. KVS- Lokeren [ayak op de Amblève aterdag 25 mei kan je met de Culturele Centrale Lokeren mee aar de waterval van Coo. Dagje relaxen in volle natuur, vaar (spraak om 8 u op het marktplein. Men is terug in de lang krrmestad rond halfnegen 's avonds, iezondheid voor alleman rijdag 24 mei om 19.30 u verwacht KAV-OLVrouw de leden op b algemene vergadering in Hoogland. Tema van de bijeen- Dmst «Gezondheid voor iedereen». _-4iaar Oostakker aterdag 25 mei fietst KWB-Sint-Jozef naar Oostakker. De edevaart vertrekt om 13.30 u aan het parochiehuis. Spel zonder superstars laandag 27 mei kan je met KWB-H. Hart gaan ravotten en pelen «De KWB in het Wilde Westen» is het tema van het hSpel zonder superstars» dat om 15 u van start gaat, voor de en esde keer nu al, op het speelterrein achter de kerk van ieiende. Als toemaatje een optreden van Otorongo, naar eriuidt de enige Indiaan die Vlaanderen nog rijk 1s. Info bij ilarcel Steels, Kalkenstraat 3 in Lokeren. IGJG naar «Grandioos» 3e BGJG neemt deel aan de manifestatie «Grandioos» die op 1 mi in Brussel plaatsvindt, in het Koninklijk Circus en op de jrote Markt. Het massafeest wordt georganiseerd n.a.v. dertig nar jonge gezinnenaktie. Info bij het sekretariaat. Eikelstraat 9. teynaertkrlng Daknam )e Reynaertkring is bijzonder fier alle mensen van het omlig- |ende in dit jubeljaar te kunnen uitnodigen op één of meerdere an haar lenteaktiviteiten. Deze zijn begonnen op de tonen van Ie beiaard, op zaterdag 18 mei, waarop Boerke Naas en zijn lezellen, de reuzen Reynaert en Hermelyne meiavond hebben ngedanst op de melodieën van «Sandaraque» en «De Kove- :ens». P Sinksendag is een klassieke hoogdag voor dé Reynaertkring m heel Daknam met zijn vermaarde Kunst- en Ambachten- narkt. Daarnaast is er weer de klassieke entourage met trappist m andere lekkernijen. Dit dus op 27 mei Tentoonstellingen In de parochiezaal heeft een Groepsten- oonstelling plaats van 10 Daknamse kunstenaars onder het notto «Daknam en zijn kunstenaars Het gaat om Walter tathuenis, Christiane, Martha De Witte, Hedwig Geerinckx, Wyn, Monica, Gustaaf Noppe, An Reynvoet, Frans Van (erkckhove en Nelly Van Slycken. Opening op zaterdag 25 mei om 20 uur door schepen Herman Magherman. En verder op sterdag 1 juni van 18 tot 22 uur, zondagen 26.5 en 2.5 van 10 ot 12 en van 14 tot 22 uur, en maandag 27 mei van 10 tot 22 In de jongensschool stelt de hobbyclub «Vreugde en vriend schap» zijn werken tentoon met demonstratie: zondag 26.5 van 14 tot 19 uur, maandag 27.5 van 10 tot 21 uur, en op 2,3. 5 en 9 juni, telkens van 14 tot 19 uur. Ook Lentekoncerten ontbreken niet op het programma: zij gaan telkens door in de kerk om 20.30 u. en worden gevolgd door een hapje en een drankje in de parochiezaal Een eerste loncert, met Luk Bastiaens, Patrick Laureys en Trees Vaney- Jhem - Coppieters ging reeds door op zaterdag 11 mei Volgen nog: I- Zaterdag 1 juni: koncert met Joost D'Hont (orgel). Het kamerkoor «Ad Pamassum», o.l.v. Pieter Van Moorgastel, en Geert Braem (voordracht) 2. Zaterdag 22 juni: een koncert met Jenny Van Eetvelde - Stoop (orgel) het gemengd koor «Fiori Musicali» uit Sint- Niklaas, o.l.v. Jo Van Eetvelde, en Hugo Govaert (voordracht). Tentoonstelling Angelo Scafoglierl In het Centrum voor Ruimtelijke kunst, Stadspark ter Beuken, Groendreef te Lokeren. Deze tentoonstelling werd georgani seerd door de kommissie Kunstpatrimonium van de Stad Lokeren. De vooropening heeft plaats op zaterdag 25 mei om 17 uur. De heer Jan Hoet, zal in aanwezigheid van Dott. A. Sarilari, Consul van Italië de tentoonstelling inleiden. De ten toonstelling is vrij toegankelijk elke dag van 10 tot 18 uur, van 26 mei tot 15 oktober 1985. Stedelijke Gezinsraad en hypnose Op donderdag 25 april 1985 organiseerde de Stedelijke Gezins raad van Lokeren een informatieavond omtrent hypnose. De mens is een psycho-somatisch geheeleen normaal samen spel tussen lichaam (soma) en geest (psychè). Geestelijke spanningen veroorzaken lichamelijke problemen. De genees kunde moet dan ook voldoende aandacht schenken aan de -srzüh-~7FïZ. \Fii /-> i i t a lui Psychische componenten van de aandoeningen. Zij doet dat BeUe,e (Sml-Nlklaus). Onlangs was he, feest bi, milieugroepering Abblo. .Groene Open deur ,n de bisschoppelijke normaalschoc o.a. door de relaxatie-therapie: een groep van behandelings- jongen» Johan Rossaert huwde met Veromque Van Royen. U herkent verder Annie De voor de nodige decibels (Iv) technieken waarvan het gemeenschappelijk doel is: het berei- Jong, Erik Rombaut, Hugo Van Landeghem en Filip Brokken (carine) Sint-Niklaas Kermis en expo In Slnaai-Zwaanaarde De kermis in Sinaai-Zwaanaarde wordt vrijdag 24 mei geopend met een grote gaaibolling in de tent langs de Zwaanaardestraat op het terrein van Georges Vercauteren. 's Zaterdags is er een grootse kindershow. Ten huize van Lea Laureys aan de Weimanstraat 6, wordt dan een tentoonstelling geopend met werk van een hele reeks Sinaaise kunstenaars Naast het werk van Lea Laureys zelf, schilderes van landbouwtaferelen. is er brengt «The dining room» van A.R. Gumey. Een eetkamer in de hoofdrol; in pracht en vergane glorie. Smakelijke komedie derhalve. Natuurwandelingen Wielewaal trekt zondag 26 mei naar de Bomemse «orchi- deeënreservaatjes» Men vertrekt om 8.30 u. aan het stadhuis in Sint-Niklaas en is om 9 u. aan de kinderboerderij in Bomem. De J.N.M. gaat zondag 26 mei naar Meerdonk. Men vertrekt om 8 u. aan het bushokje van de Grote Markt in Sint-Niklaas, om 8.30 u. aan de kerk in Sint-Gillis. KWB-ers op reis KWB-Duizend Appels trekt samen met KWB-Sinaai naar Zegelsem, waar André Bracke nu pastoor is. Zaterdag 25 mei wordt om 8 u. met eigen wagens vertrokken. Sinksenfeesten in Kemzeke Het programma van de twintigste Sinksenfeesten in Kemzeke, ingencht door vzw Katholieke Werken Vrijdag 24 mei: 20 u. playbackwedstrijd plus optreden Bobby Ritchie Band. Zaterdag 25 mei: 14 u. voor zestig-plussers; 20 u. café Chantant met Kemzeekse verenigingen. Zondag 26 mei: 12 tot 18 u. restaurant; 14 u. Kindernamiddag: volkscafé in KWB-lokaal; 20.30 u. knal t.d. met «Telstar». Maandag 27 mei: 12 tot 18 u. restaurant, vanaf 13 u. fietsralley en om 19 u. prijsuitreiking fietsrally en trekking hoofdprijzen tombola. Eerste Bloemwijkfeesten Eén van de «nieuwe» wijkkomités is dat uit de Stekense Bloemenwijk, de sociale woonwijk tussen Kerkstraat, Heikant, Molenbergstraat en Sparrenhofdreef. De aandacht gaat uit naar de groots opgevatte en voor het eerst georganiseerde Bloemen- wijkfeesten». ..Ze starten op vrijdag 24 mei met een grote schieting op de liggende wip met 1.000 fr. gratis, vanaf 19.30 u. Zaterdag 25 mei worden de feesten officieel geopend om 14.30 u. met allerlei volksspelen en vele attrakties. Diezelfde avond in de ruime tent groot bal met de discobar van radio Horizon en deejees Frank Haring en Eddy de Langhe. Zondag 26 mei vanaf 14.30 u. (14 u. voor de deelnemende ploegen) start van een groots «Spel zonder wijkgrenzen»: een alternatief spel-zonder- grenzen tussen zes Stekense wijken: Bloemenwijk, Kerkwijk, Bosdorp, Hellestraat, Kiekenhaag en Drieschouwen. Per wijk nemen drie heren, drie dames, drie kinderen én nog een aantal theorie- en juryleden deel aan een aantal ludieke proeven. Zondagavond (rond 20.30 u) dan prijsuitreiking, Oevolgd door een groot «aktiviteitenbai». Maandag 27 mei worden deze eerste Bloemenwijkféesten afgerond met om 14.30 u. een gezellige namiddag voor de derde leeftijd uit de wijk. Om 17 u. trekking van de «Super tombola» en om 19 u. worden de wijkfeesten gesloten met piering, gaaibolling en kruisboogschieting voor jong en oud. Vlaamse kermis o Koewacht Reeds voor de achtste keer viert de wijk Koewacht een Vlaamse kermis, een organisatie van het ouderkomité van de vrije lagere- en kleuterschool. Zaterdag 25 mei worden de kraampjes geopend om 14 u. Een grootse «play-backshow» mag natuurlijk niet op het programme ontbreken. Vanaf 15 u. kan iedereen luisteren en kijken naar Will Tura, Vanessa. Luv, Opus, de Nolan Sisters en vele andere bekende artiesten die worden geïmiteerd door minder bekende artiesten. Presentatie door Carlo van Enneke Penneke. 's Avonds in de tent groots volksbal met Bingo. Zondag 26 mei is het Koewachtse restaurant open vanaf 11.30 u. Vanaf 14 u. zijn de kraampjes weer open en om 15 u. brengt poppenkast Toepeneus een nieuw spetterend spektakel voor alle kinderen, 's Avonds wordt deze achtste kermis afgesloten met een gezellige dansavond met deejee Nic. t-Niklaas. Leerlingen zorgden KWB-Belsele vertoeft met Sinksen in Bellem, waar men zich bezint over moraal en geloof. Begeleider is pater Trudo Delille. Amberioup Het vakantiecentrum Ste. Ode in het Waalse Amberioup (pro vincie Luxemburg) stelt z'n deuren open. Deze brok Waasland in de Ardennen is het bekijken waard. De Wase Federatie van Kristelijke Ziekenfondsen verwacht tijdens het Pinksterweekend heel wat Wazenaren in Amberioup. Chili en Bolivië Vrijdag 24 mei om 20 u. in het parochiecentrum op het Sint- Jansplein (Baenslandwijk) organizeert KWB Sint-Jan een bij eenkomst in het kader van Wereldsolidariteit. Jef Smet vertoe fde twee maand in Bolivië en Chili en brengt verslag uit. Voetreflexzone Dinsdag 28 mei organizeert KAV-Tereken (Sint-Jozef) een avond over voetreflexzone-massage. Lebbeke isiekafee te Denderbelle ms de komende Sinksendagen worot in de ex-Pierkensbar, r de kerk te Denderbelle een Missiekafee opgezet Dit ir het tema «Yaka Tosaja bandeko ba Boende» - «Kom, wij n onze vrienden van Boende». Wie in Boende verblijft is r Maria Uyttersprot, E.Z. Wivina. Momenteel is ze met intie, maar eigenlijk vertoeft ze al 36 jaar lang in Zaire, dan 'n de meest achtergebleven gebieden, i zuster Wivina te helpen, zal ter gelegenheid van de sterkermis door familie en vrienden een gelegenheidscafé i missiekafee opengehouden worden. De integrale Dbrengst van dit initiatief gaat naar het werk van Zuster Wivina ~aire. café is open op zaterdagavond, op zondag en maandag (25 27 mei), ilnshow traditionele tuinshow georganiseerd door de Vriendenkring Voikstuinders van het Lebbeekse H Kruis is gratis toegan- op zaterdag 1 juni van 18 tot 21 u, op zondag 2 juni van 10 12 en van 16 tot 21 u en op maandag 3 juni van 18 tot 21 u. In B parochiale feestzaal Lange Minnestraat 55, vanzelfspre- pokjend. Jekendag WB H. Kruis organiseert op zaterdag 25 mei te 15 u in de arochiale feestzaal, Lange Minnestraat een «ziekendag» voor ingdurige zieken. 0V( Jedevaartreis "3 Denderbelle gaat op zaterdag 1 juni op bedevaartreis naar stakker, Achteraf volgt een bezoek aan het Waasland, i kvondwandeltocht e Vriendenkring der Beroepsmilitairen organiseert op zaterdag juni een avond wandeltocht. Start te 16 u. Inschrijvingen en l ertrek in café Atletico, Opwijkstraat. Vanaf 15 u. ken van innerlijke rust. Een van die technieken is hypnose. Hypnose is een natuurlijk fenomeen, dat in principe door iedereen kan ervaren worden. In de geneeskunde wordt hypnose gebruikt als: a. relaxatietherapie: het bereiken van innerlijke rust is hier het opzet. b. ontdekkende therapie: om vroeger verborgen oorzaken van problemen op te sporen. c. curatieve therapie: om langs het onderbewuste in te werken op de psyche. J.V.L. Veiling oude en moderne kunst De 47* veiling Oude en Moderne Kunst, van gouaches, akwarel- len, tekening, grafiek en beeldhouwwerken heeft plaats in de mime zaal van Kunstgalerij De Vuyst, in de Kerkstraat 24-52 te Lokeren. Tentoonstelling van de aangeboden werken vanaf donderdag 23 mei tot en met donderdag 30 mei van 10 tot 12 uur, en van 14 tot 20 uur. De veiling zelf haeft plaats op zaterdaq 1 juni 1985 om 14.30 u. SSni-GiSlis»Waas Café chantant Zondag 26 mei café chantant bij Drieske Nijpers aan de Kronenhoekstraat 8. Info via tel. 770.65.85. Rerum Novarum Zaterdag 25 mei verwacht men in het parochiehuis van De Klinge belangstellenden voor de biljartprijskamp of de vijfkamp die in het kader van Rerum Novarum wordt georganizeerd. Gestart wordt om 19 u stipt en vanaf 17 u kan je inschrijven. ook grafiek van Margo Van den Bossche en beeldhouwwerk van Roger De Bock en Frans Heirbaut. Behalve op zaterdagna middag is de tentoonstelling ook te bezichtigen op zondag en maandag van 10 tot 18 uur. Op Sinksenzondag zal Zwaanaarde vanaf 10 uur 's ochtens ook vanuit de lucht kunnen bekeken worden want een helikopter vliegt van dan af een hele dag rond. Maandag wordt dan de kermis besloten met een grote dieren- jaarmarkt met paardenprijskamp. Ook nu worden weer meer dan 150 dieren verwacht. Hand in Hand Pinksterweekend: apotheoze van de aktie Sint-Niklaas Hand in Hand. In de feesttent op de Grote Markt vrijdag 24 mei officiële opening 20.30 u. Zaterdag 25 mei promotiekaktie van het Rode Kruis, kindernamiddag 14.30 u. en avondfeest. Zondag 26 mei familielunch 11.30 u., stadwandeling 15 u., volksfeest en dans. Maandag 27 mei promotieaktie van het Rode Kruis en 14.30 u. Eddy Wallyshow. De opbrengst komt ten goede aan enkele sociale instellingen. Raadszitting De gemeenteraad van vrijdag 24 mei 19 u. heeft het over het waarderings gebied Het Lam, de aanpassing van kasteel Walburg, de dekoratie van Cipierage en Oud Parochiehuis, een nieuw bibliotheekfiliaal in de Clementwijk, e.a. Helmolenfeest Maandag 27 mei om 15 u. bedevaart aan de Kapel van O.Vrouw van de Ijzer op Heimolenhoek (nabij de E3, grens Waasmuns ter). Voor de vijfentwintigste maal vorden volksspelen ingericht (kaarten in de tent ondertussen). Vanaf 15 u. eucharistieviering. Garret Jazz Combo In Quasi. Dalstraat 70. zaterdag 25 mei vanaf 21.30 u. optreden van The Garret Jazz Combo. Oostvlamingen Johan Frencken, Paul Verschelden, Jan Van Caeneghem en Frederika Schol- Maandag 27 mei om 19.30 u. fotoles in Studio 18B aan de Nieuwstraat, in het Gildenhuis, bij Foto- en Diaklub Sint-Niklaas. Jos Rummens en Richard Van Hese geven uitleg. Schoolfeesten Zaterdag 1 juni open deur in de rijksmiddenschool II en de rijksbasisoefenschool aan de Slachthuisstraat en, de Rode Kruisstr. en de Noordlaan. Er is een radiozendstation, een kreatieve (namiddag) happening en een kinderfeest. Zaterdag 1 juni vanaf 14 u. open deur in de Sint-Rochus- school aan de zang en toneel en er wordt een kindermusical uitgevoerd. Volkskunstgroep Boerke Naas, turnvereniging Kracht en Geduld en vele anderen zijn te gast. Verder: springkasteel, voetbalwedstrijd, volksspelen, boekenshow en fototentoonstelling. KWB-wandelzoektocht Zondag 2 juni start om 14 u. aan Ten Bos in Nieuwkerken een verbondswandeling die de KWB organizeert ten behoeve van de gezinnen. Inschrijven vanaf 13.30 u. in de Katholieke Kring op Ten Bos. Oud-Wezenbond honderd Van 30 augustus tot en met 7 september wordt in de mall van het Koopcentrum een fototentoonstelling georganizeerd rond «Koninklijke Oud-Wezenbond op naar de honderd jaar». Men sen die foto's, kleren of ander materiaal hebben dat met het weeshuis in de voor- en naoorlogse tijd te maken had, heeft kunnen kontakt opnemen met Willy Van Boven, Moleken 89, tel. 776.97.48, of met Werner De Cauwer, Brugsken 6 in Sint- Niklaas. i Stekene Wandelen In 't Gelaag Maandag 27 mei vertrekken de jonge KA V-vrouwen van Steke- ne-Center voor een wandeling in het Stekens gelaag om 14 u aan het Gildenhuis. Wakava op kamp Van vrijdag 24 tot maandag 27 mei vertoeft Wakava (kampeer ders) in Sint-Komelis-Horebeke in de Vlaamse Ardennen. Info via tel. 772.35.32 of 111.73.13. Fotoles Voor de viering van het vijftigjarig bestaan van de Wase vereniging van Sint-Niklaas. Ook in de VTS (vrije technische scholen) vond een open deur plaats (Iv) tserve-officieren, op het stadhuis, was er grote belangstelling (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 17