I NAAR FLINKE PRESTATIES MARC 6ALLE WINT, PETER HERVAT PHILIP DE RIDDER VOORLOPIG BUITEN STRIJD OP MAANDAG 27 MEI: NEGENDE WASE LENTEPALM DIRK DE GAUWER GEKLOPT IN DE SPRINT MARC LAUREYS ZET GUY VERBERCKMOES SCHAAKMAT IN EEN SPRINT MET DRIE JOSE ROOMS NU NAAR DE BAANKAMPIOENSCHAPPEN GINO PRIMO KLOPT DIRK DE CAUWER IN DE SPRINT GUY VERBERCKMOES OP WEG 28 - 24.5.1985 - De Voorpost De beker die Guy Verberckmoes in Lebbeke in ontvangst mocht nemen was een verdiende beloning. De junior uit Melsele heeft er een knappe wedstryd gereden. Hj bracht geregeld akties op gang en was globaal bekeken de meest akdeve renner. In de sprint moest hij de duimen leggen voor de snelle Mare Laureys. De spurt is niet het sterkste vooropgeraakt, opnieuw de wapen van Guy Verbe- aansluiting realiseren. Ik ver- rekmoes. onderstel dat ik alleen had "Toch ben ik daarin aan het voorop kunnen blijven, had ik verbeteren. Ik meen te mogen die tegenslag niet gekend. In stellen dat ik in Lebbeke flink de laatste rechte lijn heb ik heb gepresteerd. Het was een geruime tijd met Mare Laureys zwaar parcours. Bovendien kunnen wedijveren. Uiteinde- was het wegdek op vele plaat- lijk heb ik moeten plooien, sen beschadigd en moesten er Mare is een snelle sprinter die hindemissen worden geno- bekwaam is om vele opponen- men. Ik heb de basis gelegd ten in de luren te leggen." van de definitieve ontsnap- Guy Verberckmoes wacht ping. In de derde van de elf af nog altijd op een eerste over- te leggen ronden, heb ik gede- winning. Toch zijn de resulta- marreerd". Ik kreeg negen ten tot nu toe belovend, renners in mijn wiel. Met de regelmaat van een klok heb- "In de meeste wedstrijden ben we de voorsprong opge- eindigde ik binnen de eerste dreven. Op zowat twee kilo- tien. Voor wat het voorseizoen meter voor de finish ben ik in betreft, had ik geen hoge ver- de aanval gegaan. Ik realiseer- wachtingen gesteld. Ik ben ei- de een voorsprong van dertig genlijk maar pas een maand meter. In een verraderlijke volop aan het trainen. Mijn bocht kwam ik naast de weg trainingsschema was zo afge- terecht. Hierdoor konden steld dat ik pas tegen de maand Mare Laureys en Jan Van Be- mei de konditie zou bereiken sauw. met wie ik voordien was Tijdens de eerste weken van het seizoen heb ik weinig ge koerst. Regen en vooral koude spelen een ongunstige rol. Nu ik de konditiepiek heb bereikt en een periode van warm weer is aangebroken, verwacht ik binnen de kortste keren een overwinning. Ik ben nog een gans jaar junior. Daarin hoop ik enkele keren te kunnen ze gevieren en beslag te leggen op vele ereprijzen". Guy Verberckmoes neemt zaterdag deel aan een interklu- bwedstrijd in Baal en ver schijnt maandag in Zwijn- drecht aan de start. Voor broertje Gino, lid van de nieuwelingen, ziet de nabije toekomst er somberder uit. Hoewel hij vorige week een tweede plaats behaalde, on dervindt hij de laatste dagen last in de benen. Uit een diagnose is gebleken dat oververmoeide dijspieren er de oorzaak van zijn. Hij mag wel blijven verder koer sen, maar vanwege de dokter kreeg hij te horen dat hij de eerstvolgende weken niet bij machte zal zijn om naar erep rijzen te mikken. (E.D.M.) Mare Galle heeft zich in Sleidinge werklustig getoond. Zijn inspanningen werden be kroond met een verdiende overwinning, de tweede dit "Er werd hard gekoerst" al dus de junior uit Kieldrecht. "Na enkele kilometers ging Herman Ferket in de aanval. Hij werd ingehaald door Klaus De Munck. Later ben ik met zes anderen komen aansluiten. We vormden een negenkoppi ge leidersgroep en zijn tot de finish onbedreigd voorop ge bleven. Voor het ingaan van de fina le heb ik geprobeerd om voor op te geraken. Die vrijheid werd mij niet gegund. In de laatste rechte lijn had ik weinig uitzicht op een zege. Ik bevond mij in zevende positie. Uit een bocht, net voor de aankomst, kon ik munt slaan. De sprint won ik gemakkelijk." Mare Galle heeft al behoor lijke resultaten behaald. Bui ten twee overwinningen, werd hij driemaal tweede en even veel keer vierde en vijfde Aan het nationale kampioenschap van vorige zondag in Sint-Lie- vens-Houtem heeft hij niet deelgenomen. Hij had zich vergist in de datum waarop de kandidaturen moesten binnen zijn. Tot 25 juni is Mare (en zijn tweelingbroer Luc) nog junior. Peter, de derde in het gezin, is net afgezwaaid. Hij is volop beginnen trainen en ver schijnt dezer dagen opnieuw aan de start. Na 25 juni kan het zijn dat de drie "Gallekes" samen in één en dezelfde wed strijd zullen zitten. Met drie renners in het gezin heeft moe der Galle alvast meer dan de handen vol. (E.D.M.) Wielrennen. Dirk De Cauwer (c) Deze uitgestelde wielerklassieker van de WAOD en ingericht door het Ankersportkomité is een traditie gewor den in het Waasland welke de sportmannen aantrekt. Zoals in het verleden wordt de klassieke route gevolgd langs de Noordelijk gelegen gemeenten met heel wat stukken slechte kasseien die van de wedstrijd een kleine Parijs-Roubaix maken. In de grote ronde van 99 km komen er ruim 25 km kassei voor, zodat na de stenen alleen de goeie renners overblijven. Telkens krijgen we tijdens de kleine ronden nog een boeiende finale ook. De vraag is natuurlijk: wie klopt Serge Van Daele? Als zijn bijzonderste tegenstanders worden vooral Wim De Waal, Dor Verplancke, William Despeels, Freddy Luyckx, en Francois Caethoven geciteerd. Andere goeie renners kunnen anderzijds moeilijk als valabele tegenstan- ders geponeerd worden omdat ze in dezelfde ploeg aantreden als Van Daele. Dat zijn ondermeer Oelbrandt, Seghers en Beelaert hoewel deze renners zeker hun woordje zullen meespre ken in de ontknoping. Terwijl de liefhebbers hun grote ronde afhaspelen, rijden de cydotoeristen een afwachtingskoers. Bij deze kan alleszins vastgesteld worden dat de drie jaar terug inge voerde kategorie van de toeristen maar weinig meer te maken heeft met roerisme aangezien velen stevig op de trappers kunnen duwen en een gemiddelde snelheid bereiken dat bijna evenwaardig is als dat van de liefheb bers. TECHNISCHE INLICHTINGEN Negende Wase Lentepalm, een wielerklassieker verreden met merkenploegn WAOD. Ook individuele renners mogen starten. De sportbestuurders mogen deze wedstrijd volgen en halen hun volgbewijs af om 13 uur. Inschrijven vanaf 12 uur in café Ankerhof in de Ankerstraat. Vertrek 13.30 u. aan firma Inter Service in Ankerstraat 144. Aankomst aan firma A M, Ankerstraat 127. Prijsdeling: lokaal Coop aan de Truweelstraat. Er zijn 20.000 frank prijzen en 5000 frank voor het ploegenklasse- ment. De omloop loopt over Sint-Niklaas, Nieuwkerken, Vrase- ne, Sint-Gillis, Kemzeke, Sint-Pauwels, Sinaai, Puivelde, Sinaai, Puivelde, Sint-Pauwels, Kemzeke, Sint-Gills, Vra- sene, Nieuwkerken en zo terug Sint-Niklaas. Vervolgens vier kleine ronden van 6 km via Ankerstraat, Klein Hulst, Antwerpse Steenweg, Lindestraat, Hogenakkerstraat, Breedstraat, Raap, Grote Heymelinckstraat, Vlasstraat, Klapperbeek, Vijfstraten, Truweelstraat, Mercatorstraat, Statiestraat, Kardinaal Mercierplaats en Ankerstraat. De organisatie ligt in handen van Anker Sportkomité en Sportkomité WAOD-Sint-Niklaas. Koersdirekteur is An- dré Dobbelaere en de koersleiding wordt gedaan door Alfons Verbraecken. M.N. Dat Dirk De Cauwer zich in Berlare door Gino Primo in de luren ging laten leggen hadden zelfs de supporters van de renner uit Sint-Amandsberg niet verwacht. Dirk De Cauwer staat immers algemeen als een snelle sprinter bekend. Wat van Gino Primo niet kan worden gezegd. Toch moest hy de duimen leggen. De ontgoocheling was na afloop groot. De al zo weinig spraakzame Waaslander vond geen woor den om zijn "verdriet" uit te storten. Vliegensvlug toog hij naar de plaats waar hij een paar uur voordien nog optimis tisch gestemd het rennersplun je had aangetrokken en in alle stilte op een overwinnig had gehoopt. Vader De Cauwer, als fervente supporter, kon zoonlief niet troosten. Hoewel hij ons vooraf had toevertrouwd dat het "vandaag ging gebeuren" begon de wed strijd voor de renner uit Sint- Gillis-Waas in geen al te beste omstandigheden. Tot bijna halfweg evolueerde hij in de laatste gelederen en we had den op een bepaald ogenblik de indruk dat hij vroeg zou stoppen. Tegen de verwachtingen in is hij aan een remonte begon nen. Samen met Bert Stevens toog hij in de tegenaanval. Langzaam maar zeker smolt de kloof met de leiders als sneeuw voor de zon. Met nog zowat twintig kilometers voor de boeg realiseerde hij de aanslui ting. Voor Bert Stevens was de inspanning te groot geweest. Hij kon met zijn ploegmakker niet meer mee. Dirk De Cauwer is toen even gaan rekupereren. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste hij een demarrage. Gi no Primo volgde hem in het wiel. Mamix Govaert, die voordien was voorop geraakt, werd door het tweetal gewoon voorbijgestoken. Onbedreigd gingen de beide renners de finale in. In de laatste rechte lijn spurtte Gino Primo van ver. Dirk De Cauwer leek ver rast, poogde te reageren, na derde de opponent, maar kwam bij de streep een wiel- breedte te kort. Tien overwinningen Dirk De Cauwer wil dit sei zoen tien overwinningen. In 23 wedstrijden eingide hij 19 maal binnen de eerste tien. Eén keer werd hij eigenaar van de bloemen, tweemaal werd hij tweede en zes keer sleepte hij een derde plaats in de wacht. "Hoewel deze resultaten goed zijn, had ik toch meer verwacht," zegt de Waaslan der. "Volledigheidshalve wil ik eraan toevoegen dat ik wel wat tegenslag heb gekend. Dat was o.m. het geval in het provin ciaal kampioenschap te Den- dermonde. Daar werd ik het slachtoffer van een lekke band. Er werd mij een andere fiets ter beschikking gesteld. Vijfhonderd meter verder reed ik opnieuw lek. Metéén kwam een einde aan een kampioen schap, waarin ik hoopte mij te kunnen manifesteren. Wat ik thans beoog is een ereplaats in de Oostviaamse "Ster". Ik ben derde gerangschikt, na José Rooms en Hans Verlinden. Een kanshebber op de eindze ge ben ik niet. Wie is er im mers bij machte om met ie mand als José Rooms op de vuist te gaan, om het spreek woordelijk te zeggen. Een der de plaats als eindresultaat zou mij enorm tevreden stellen. Lukt het mij om hoger te mik ken, des te beter natuurlijk. Nu zondag wordt er in mijn gemeente een "Stemt" gere den. Daarin hoop ik tot het uiterste te kunnen gaan, hoe wel het een geplogcndheid is in de wielrennerij dat je voor ei gen deur altijd scherper wordt beloerd. Gunstig teken is dat ik op nieuw meekan in de sprint. Die was in vergelijking met vorig jaar, sterk afgezwakt. In dat opzicht ben ik de laatste weken aan een gunstige evolu tie toe, hoewel ik recent in Berlare de duimen moest leggen. Hopelijk is dat de allerlaat ste keer geweest dat ik in der gelijke gunstige omstandighe den de verliezer moet worden. Dat mag mij niet meer over komen." (e.d.m.) Het is maar pover gesteld met de renners in Dendermon- de. Buiten de broers Van den Abbeele uit Schoonaarde die blijkbaar aan een gunstige evo lutie toe zijn en de naar Grem- bergen uitgeweken Hamme- naar Mcttepenningen, is er niemand die zich momenteel toont. Philip De Ridder trad vorig jaar als nieuweling een paar keer op het voorplan en werd twee keer eigenaar van de bloemen. Nu als junior vergaat het hem veel minder. De Dendermondenaar zelf hierover: "Ik eindigde een paar keer binnen de eerste vijf tien. Nu sukkel ik met de ge zondheid. Ik mag een maand lang niet koersen. Een dok- tersondcrzock heeft uitgewe zen dat mijn bloed zes virussen verenigt. Het koude en vochti ge weer van het voorjaar zou er de oorzaak kunnen van zijn. Dokter Ludo Van Wezer, bij wie ik in behandeling ben, heeft mij rust aanbevolen. Dat wil zeggen dat ik wel een licht trainingsschema mag volgen, maar zeker aan geen koersen mag deelnemen. Rust is het enige geneesmiddel, zo heeft de dokter gezegd. Het is niet uitgesloten dat het meer dan een maand zal duren, alvorens ik opnieuw lid word van het peloton". Philip De Ridder nam vorige week aan zijn laatste wedstrijd deel. In Asse was hij mee aan het kommando Twee ronden voor het einde kreeg hij de "klop van de hamer", ver dween in de achtergrond en bereikte als twaalfde de finish. Aan inzet en overtuiging ontbreekt het de Dendermon denaar in geen geval. Op dat vlak kan je hem als een voor beeldig sportman bestempe len. Moeder De Ridder liegt niet als ze zegt dat Philip alles doet voor de wielrennerij. Wielrennen. Philip De Ridder uit Dendermonde (c) JUNIORES IN LEBBEKE Wielrennen. José Rooms bekijkt nog eens zijn spurtnederlaag in het kampioenschap v Oost-Vlaanderen (c) Iemand vooraf tippen als een uitgesproken favoriet voor een nationaal wielerkam pioenschap, is een gewaagde onderneming. Eerst en vooral bewijs je er de renner in kwestie een slechte dienst mee. Voor iedereen wordt hij metéén een beloerde konkurrent. Ten tweede kom je zelf in je hemd te staan, wanneer die favoriet tot de gebuisden behoort. Daarmee willen we geenszins de prestatie van José Rooms, die beslag legde op een elfde plaats, minimaliseren. Integendeel. Hij heeft gereden zoals het een favoriet past. Doorlopend bevond hij zich aan het kommando en geregeld hebben we hem een kloof zien dichtrijden toen enkele renners op de vlucht waren. José heeft, hoewel hij geen winnaar werd, toch naam gemaakt in de titelren. Hij heeft er zijn visitekaartje achtergelaten. "Ik meen dat ik een flinke verrichting heb geleverd", zegt de Temsenaar. "Het was een zware opgave. Bovendien was het moeilijk om weg te geraken. De favorieten zalen mekaar te beloeren. Poogde er dan toch iemand in de aanval te gaan tijdens een beklimming, dun werd hij in de daaropvolgende afdaling weer tot de orde geroepen. Toen op het laatst weer vijf renners in de aanval gingen, was ik in de veronderstelling dat een definitieve afscheiding tot stand was gekomen. Ik heb mijn krachten gebundeld en ben in achtervolging gegaan. Hel peloton volgde. De inspanning was een maat voor niets geweest. Op het laatst heb k het moeten bekopen. Ik was niet meer zo fris. José Rooms blikt intussen naar de toekomst. Zondag en maandag staan de baankampioenschappen in Langerbrugge op het programma. Die genieten de voorkeur op andere wedstrijden. Het is dan ook zeer onzeker of de Temsenaar zaterdag aan de start van de Oostviaamse Ster in Sint-Gillis-Waas zal verschijnen. (e.d.m.) Mare Laureys uit Sint-Ni- klaas heeft in Lebbeke een eerste seizoenszege behaald. In een sprint met drie versloeg hij Guy Verberckmoes en Jan Besauw. Éénenveertig renners waren aan de start verschenen voor een wedstrijd die over smalle en kronkelende wegen werd gereden. Reeds na enke le kilometers gingen Tony Thicleman, Bert Van Gucht en Guy Verberckmoes in de aan val Vlug werden ze door een attent en jagend peloton bijge haald Intussen verdwenen er enkele renners vroegtijdig uit de wedstrijd. Frank Pauwels uit Wettercn door een valpartij en Rudy Brusselmans en Pa trick Hcircwegh door een lek ke band. In de derde van de elf af te leggen ronden viel de definitie ve beslissing. Tien renners ruk ten zich los uit het peloton. Dat waren Jan Besauw, Sven Van Immerseel, Gert Joos, Mare Laureys, Guy Verberck moes, Guntjer De Bauw, Al- bert Canty, Robby Brijs, Ed- wig De Taeye en de plaatselij ke renner Bruno Hcyvaert. In nauwelijks enkele kilometers hadden deze tien leiders een voorsprong van dertig sckon- den gerealiseerd. Mare Tal boom, Bruno Aelbrecht en Tony Thicleman poogden nog een tegenaanval op te zetten zonder enige kans op sukses. Halfweg wedstrijd bedroeg de voorsprong van de leiders ruim anderhalve minuut. In de laat ste drie ronden werd het tem po stelselmatig opgedreven. Edwig De Taeye en Guntjer De Bauw poogden voorop te geraken. Binnen de kortste ke ren werden ze gecounterd. In tussen moesten Sven Van Im merseel, Gert Joos en Albert Canty greep lossen. Bij het ingaan van de laatste ronde kreeg men drie leiders aan kommando. Dat waren Jan Van Besauw, Mare Laureys en Guy Verberckmoes. Verras send snel bouwden zij een voorsprong op. De rest van de groep verdween in de achter grond en had bij aankomst bijna twee minuten achter stand. Intussen hadden Mare Laureys, Guy Verberckmoes, cn Jan Van Besauw reeds de finish overschreden. Gunthcr De Bauw won de sprint voor de vierde plaats voor Bruno Heyvaert cn Edwig De Taeve. JUNIORES IN BERLARE Wielrennen. Guy Verberckmoes haalde een tweede plaats in Lebbeke (c) weg. Kort daarvoor was ook ••fICI ncMNPM l Marnix Govaert aan de haal nlCLinCrincn gegaan. Hij werd door De Cauwer en Primo ingehaald en doodgewoon voorbijgestoken. Gino Primo uit Sint- de lurven gevat. Ook Robby Gino Primo en Dirk De Cau- Amandsberg heeft in Berlare Brijs en Gino De Geest poog- wer bleven dus tot de finish zijn eerste overwinning be- den een kloof te slaan, maar voorop. Op een licht hellend haald. In de sprint versloeg hij, kregen nauwelijks enige vrij- parcours kwam het tot een tegen eenieders verwachting heid. sprint tussen deze twee ren in, de nochtans snelle Dirk De Halfweg viel het peloton, ners- Iedereen gaf De Cauwer Cauwer uit Sint-Gillis-Waas. dat aanvankelijk drieëntwintig ^s favoriet. Maar dat was zon- A1 na enkele kilometers gingen renners verenigde in stukken der de waard gerekend. Gino Carl Van de Casteele, Ives en brokken. In de achtste ron- Primo haalde zodanig sterk uit Petereyns, Maurice De Vuyst, de gingen Ives Petereyns, Gino dat De Cauwer niet meer bij Patrick Heirewegh en Mamix Steenssens en Gunther Van machte was om hem voor de Govaert in de aanval. Binnen den Abbeele het kommando streep te verschalken. De de kortste keren volgde er ech- voeren. Ook zij werden spoe- strijd voor de derde plaats ter een hergroepering. Carl dig door de achtervolgers ge- werd gewonnen door Johan Van de Casteele poogde later counterd. Bij het ingaan van De Kerpel voor Carl Van de nog even alleen voorop te ge- de laatste ronde sprongen Dirk Casteele, Robby Brijs en de raken, maar werd spoedig bij De Cauwer en Gino Primo man Ult Schoonaarde, Gunther Van den Abbeele. (e.d.m.) j/gieifgnnen. Mare Galle (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 28