MireilJ RED STAR-DAMES ALWEER GEWIPT TEGEN TE STERKE TEGENSTANDER HILDE GEERINCK SPEELT BIJ DE NATIONALE DAMESVOETBALPLOEG KAMILLEKES SPEELDEN TORNOOI IN NEDERLAND EENDRACHT ZELES DERDE JEUGDTORNOOI «PIERRE VERBEECK» WAS GROOT SUKSES ONTKNOPING BEL0FTENT0RN00I OPLOKERSE SV De Voorpost - 24.5.1985 - 31 Waiter jRCMr KWAUFIKATIEMATCH VOOR PROMOTIE RED STAR HAASDONK - IZEGEM 2-2 (strafschoppen 4-5) DAMESVOETBAL Zoals U zelf kunt lezen zijn de rood-gelen pas na het strafschoppen nemen in het verlies gespeeld door een Izegemse formatie die over het geheel van de wedstrijd gezien oprecht het best was maar dat meesterschap niet in doelpunten kon uitdrukken. De speelsters uit de schoe- nenstad waren inderdaad vlug ger aan de bal zodat de rood gelen pas in de 13de minuut voor het eerste gevaar konden zorgen. Een schot van Els Van Daele werd door de voorstop per van de opponenten met de hand uit het doel geslagen en zo kreeg Haasdonk al een uit gelezen gelegenheid om de score te openen. Chris Gie- bens schoot de strafschop kurkdroog binnen. Uit deze- wat uit de lucht gevallen ope ningstreffer putte de Van Mieghem-ploeg kennelijk heel wat moed want hoewel het niet zo vlot draaide, versierden ze i toch de beste doelpogingen. Rond het kwartier belandde een hoekschop van Els Van Daele goed tot bij Nadine De Meester maar diens kopbal werd mirakuleus door de doel- vrouw over het doel geduwd. - Els Van Dale die haar normaal 1 peil haalde maar verder weinig steun vond bij voorspeelsters Lich en Giebens schopt even later nog eens rakelings naast en dan was het beste van Wase kant gezegd. Aan het halfuur resulteerde de izegemse druk dan toch in een goeie doelgele- genheid maar de ingekopte hoekschop, waar doelvrouw Hilda De Meester onderdoor ging, werd nog in laatste in stantie door Lesley Van Have- re van de lijn weggehaald. Wie gedacht had dat de tweede helft wel wat anders te zien zou geven kwam bedro- ven uit. Izegem luidde immers van bij de spelhervatting een echt dol kwartiertje in. Meer dere schoten suisden rakelings naast het Wase doel maar in de 46ste minuut was het toch raak. Een sterke doorbraak over rechts werd keurig naar het centrum toegespeeld en daar nam een kwieke speelster de kans te baat om met prima vluchtschot de bal in doel te kegelen. Door dit prachtig doelpunt raakten de roodgelen uit normale doen want nog geen tien minuten later ston den ze zelfs op achterstand. Een diskutabel duel tussen Bourgeois en een Westvlaamse spits eindigde op een val van eerstgenoemde en zo kon de Izegemse makkelijk doel man De Meester vloeren (1-2). Red Star begreep nu wel goed genoeg dat men dicht bij de uitschakeling voor de pro motie was en als bij wonder forceerden Van Daele en Cie de beste kansen. Een vrijschop van Els werd goed besloten door De Meester maar de doelvrouw redde weer met een prachtige save. Vervolgens ging een schot van Giebens voorlangs en belandde een loeier van Van Daele nog eens rakelings naast. Twee minuten voor inrukken raakte Haas donk dan toch nog verrassend op gelijke hoogte met een doelpunt van Giebens, deze verlengde een zoveelste prima hoekschop van Els Van Daele met het hoofd in doel. 2-2 na 80 minuten spelen en zoals het reglement voorziet volgen er dan strafschoppen en geen verlengingen, welke de dames wellicht toch niet zou den aangekund hebben. Het was zaterdagmiddag in Bergen immers goed warm en de fy siek werd wel degelijk tot op het uiterste op de proef ge steld. De eerste strafschoppen- reeks van vijf eindigde op 4-4 met omgezette penalties van Giebens, Van Daele, Pat Van Cleemput en Bourgeois. Tus sendoor plaatste Nadine De Meester een penalty naast. Vervolgens was het om en om en miste een Westvlaamse zo dat Frea Cheveaux normaal gezien kon beslissen. Zij miste echter en na een Izegemse goal zorgde een nieuwe misser van Lesley Van Haevere voor de uiteindelijke nederlaag. Ondanks de begrijpelijke ontgoocheling was voorzitter Coene na de wedstrijd bijzon der sportief en gaf hij grif toe dat Izegem een technisch bete re ploeg was en de overwin ning ruimschoots verdiende. Voor zijn eigen ploeg wordt het daarentegen weer geen si necure om voldoende gemoti veerd aan een nieuw seizoen in eerste provinciale Oost-Vlaan deren te beginnen. Het is im mers de bedoeling om de nodi ge versterking in te brengen en vooral de fysieke paraatheid van de ploeg op te drijven. Een derde titel moet immers de aanhef zijn van een door stoot naar de nationale reek sen, een oud Vlaams gezegde luidt inderdaad "derde keer, goeie keer" en in die wijsheid sluit Red Star Haasdonk dit seizoen af. (m.n.) Damesvoetbal. De Kamillekes in Nederland, vergezeld van enkele supporters (da) ijdens het voorbije weekend trokken twee ploegen van de Aalsterse Kamillekes naar het Nederlandse Heeswijk-Dinter, dichtbij 's Hertogenbosch. Zij gingen er deelnemen aan een internationaal tornooi, waar voor tien ploegen waren inge schreven. Zaterdag moest de provin ciale ploeg het Nederlandse veld in omdat de eerste ploeg nog een kompetitiematch moest afhaspelen. Op zondag moest de eerste ploeg dan aantreden tegen Esch-sur-Alzette (Lux.) en te gen Rotterdam. Uiteindelijk kregen de Vlaamse dames een vierde plaats. Damesvoetbal. De Aalsterse dames, Ann, Sigrid en Sandra vechten nog voor de zevende plaats (da) JEUGDVOETBAL S.K. Sint-Niklaas. Een minivoetbaltornooi waaraan alle jongere spelertjes deelnamen kreeg deze formatie als laureaat, (dw) Damesvoetbal. Hilde Geerinck uit Hamme speelt bij «Brus sel D'71» en werd gesblekteerd voor de nationale ploeg die zal spelen tegen Frankrijk en Rusland (vh) Sinds OLH Hemelvaart loopt op de terreinen van Lokerse SV een groots beloftentornooi waaraan niet minder dan 12 ploegen deelnemen. Intussen werden reeds alle schfitings- wedstrijden in de vier reeksen gespeeld. De uitslagen: Lokerse-Wichelen 2-1 Overmere-Appels 2-1 Heikant Zcle-Lebbeke 0-2 St.-Gillis-W.-Baasrode 4-1 Baasrode-Lokeren 1-4 Lebbeke-Berlare 7-0 Appels-Sombeke 0-6 Wichelen-Serskamp 6-0 Sombeke-Overmcrc 0-4 Berlare-Heikant Zele 0-2 Lokeren-St.-Gillis-W. 0-0 Serskamp-Lokerse 0-6 De halve finales van dit presti gieuze tornooi worden morgen zaterdag gespeeld met om 14.00 u. SK Overmere - SK Lokeren en om 16.00 u. Lo kerse SV tegen S.K. Lebbeke. Volgens insiders is vooral SK Lebbeke de favoriet, niet en kel voor de finale, maar ook voor de eindzege. Vermelden we tenslotte nog dat de slotdag van dit tornooi, zondag op eerste Pinksteren wordt betwist met om 14.00 u. de troostng en om 16.30 u. volgt dan de eigenlijke Finale IE. Het derde jeugdtornooi, georganiseerd door het jeugd- bestuur van K.F.C. Eendracht Zele is opnieuw uitgegroeid tot een sportief sukses en een groot voetbalfeest. Bij de pre- miniemen viel in de schiftingen reeds de eerste verrassing te noteren want onze jongens lie ten zich na een bijzonder span nend duel kloppen door SK Grembegen. Beide ploegen amen daarna de maat van O.F.C. Rupelmonde en de eerste finalist werd SK Grem- bergen. In de tweede reeks verdedig den onze allerjongsten zich bij zonder knap tegen de titanen van VW Hamme en KAVD. In de wedstrijd tussen deze twee laatste ploegen domi neerde KAVD maar Hamme scoorde en voor het eerst kwa men onze vrienden uit Hamme in de finale. De finale tussen VW Hamme en SK Grember- gen groeide uit tot een prachti ge eerste Finale en de vice- kampioenen van Oost-Vlaan deren schreven ons tornooi op hun reeds goed gevulde ere lijst. In de kategorie miniemen kregen we twee boeiende reek sen, Eendracht A versloeg SK Grembergen, dat daarna VW Hamme in bedwang hield. De beslissende wedstrijd tussen Eendracht en VW Hamme ein digde onbeslist, zodat we een eerste Finalist kregen. In de tweede reeks kwam er een bie- zonderc prestatie van Een dracht B. Er werd nipt verlo ren tegen Buggenhout en RC Wetteren werd in bedwang ge houden. De beslissing tussen Buggenhout en RC Wetteren kende een boeiend scorever loop en werd nipt gewonnen door de Wetterse roodgroe nen. De Finale tussen Een dracht en Watteren was van een hoog niveau en werd na een spannende wedstrijd door Eendracht gewonnen. De ka tegorie van de knapen was ge kenmerkt door een elite-bezet ting, waarin we het kruim van het Vlaamse knapenvoetbal aan het werk zagen. In de eerste reeks versloeg Een dracht A de Oostvlaamse titel houders RC Wetteren, die daarna de boot ingingen tegen KAVD. Eendracht versloeg daama vrij vlot KAVD en plaatste zich voor de finale. In de tweede reeks was het niet minder spannend en Een dracht B hield zowel gelijke tred met Svelta Melsele als met H.O. Merchtem. Uiteindelijk zou H.O. Merchtem zich plaatsen voor de finale. In de ze finale bewees Merchtem dat het niet voor niets gerang schikt slaat tussen de beste ploegen van België en versloeg dan ook duidelijk Eendracht. Preminiemen, Reeks A: Een dracht Zele-SK Grembergen 0-1, O.F.C. Rupelmonde-SK Grembergen 0-1. Eendracht Zele-O.F.C. Rupelmonde 4-0. Reeks B: VW Hamme-Een- dracht Zele B 10-0. KAV Den- dermonde-Eendracht Zele 7-0. VW Hamme-KAV Dender- monde 1-0. Finales: O.F.C. Rupelmonde- Eendracht Zele B 1-2. Een dracht Zele A-KAV Dender- monde 1-1 (2-3). SK Grember gen-VW Hamme 0-3. Eindstand: 1. VW Hamme, 2. SK Grembergen, 3. KAV Dendermonde, 4. Eendracht A, 5. Eendracht B, 6. O.F.C. Rupelmonde. Fairplay: KAV Dendermonde. Beste doelman: P. Govaert (SK Grembergen) Doelschutters: A. Quintelier en P. Rasschaert (VW Hamme; Miniemen. Reeks A: Een dracht Zele A-SK Grember gen 2-1. VW Hamme-SK Grembergen 0-0. Eendracht Zele A-VW Hamme 1-1. Reeks B: Sparta Buggenhout- Eendracht Zele B 1-0. RC Wetteren-Eendracht Zele 0-0. Sparta Buggenhout-RC Wette ren 4-4. Finales: SK Grembergen-Een- dracht Zele B 3-0. VW Ham- me-Sparta Buggenhout 7-0. Eendracht Zele A-RC Wette ren 1-0. Eindstand: 1. Eendracht Zele A, 2. RC Wetteren, 3. VW Hamme, 4. Sparta Buggen hout, 5. SK Grembergen, 6. Eendracht Zele B. Fairplay: Sparta Buggenhout Beste doelman: Andy Van Poel (RC Wetteren) Beste doelschutters: Raf Ver- meir (VW Hamme) en M. Verhulst (Buggenhout). Knapen. Reeks A: Eendracht Zele A-RC Wetteren 1-0. KAVD-RC Wetteren 1-0. Eendracht Zele A-KAVD 3-0. Reeks B: Svelta Melsele-Een- dracht Zele B 1-1 H.O. Merchtem-Svelta Melsele 1-1. Eendracht Zele B-H.O. Merchtem 0-2. Finales: RC Wetteren-Een dracht Zele B 1-0. KAVD- Svelta Melsele 1-3. Eendracht Zele A-H.O Merchtem 0-3. Eindstand: 1 H.O. Merchtem. 2. Eendracht Zele A, 3. Svelta Melsele, 4. KAV Dendermon de, 5. RC Wetteren, 6. Een dracht Zele B. Toen men in Hamme enkele jaren geleden op het gemeen telijk speelplein voor de eerste maal een damesvoetbal wedstrijd organiseerde bracht dit een schok teweeg. Een nieuwigheid die opkwam als een onweer op een zomerdag om later even snel te verdwijnen. Voor deze wedstrijd was het toch drummen om op het terrein een plaatsje te veroveren. Voor de meeste kijkers was naderhand deze primitieve wedstrijd een lachertje. Damesvoetbal is dan ook na een poosje de mist ingegaan. Men nam deze sporttak niet ernstig. Maar toch zijn er een paar klubs geweest die on danks deze devaluatie ernstig bleven sleutelen aan de op bouw. Ook al was het een tijdlang, om het in klassieke termen te zeggen "vechten te gen de bierkaai". Na de verwateringsperiode kreeg damesvoetbal weer uit zicht, via een nationale bond werd het stabieler uitgebouwd. Er kwam een landelijk ge- strukturccrdc kompetitie, een Beker van België en een Euro pees kampioenschap. Damesvoetbal heeft nu ook jeugdreeksen ingeschakeld en dat was de eerste stap naar een forse uitzwerm van deze sport. Wie nu op dit moment naar de nationale damesreeksen gaat kijken is verrast! De snelheid, dc vitaliteit, het spelvertoon, de kwaliteit zijn fors opgevij zeld. Nationale ploeg Wie zich interesseert aan da mesvoetbal was verleden week toch verbaasd toen men ver nam dat Hilde Geerinck, doch ter van Edward en Marleen Van Couwenbcrghe, Spinner- straat 23, aangeduid was voor de nationale damesploeg. In gewijden wisten wel beter. Hil de behoort momenteel tot het kruim van dc damesvoetbal- top. Verleden week speelde ze haar eerste interland tegen Frankrijk. In een voorronde voor het Europees kampioen schap. Dat Hilde Geerinck door dc voetbalmikrobe zou zijn gebe ten lag in de lijn der verwach tingen. Vader Edward speelde eertijds bij Vigor en heeft ach teraf een late, prachtige bloei periode gekend bij de Jonge Wuitens waar hij zich ontpopte als de grootste steunpilaar. Aan hem heeft Hilde niet al leen een vurige supporter maai ook een deskundige raad gever. Ze speelt al een poos bij de eerste nationaler Brussel 71. Hoe komt nu een Hamse speelster in het Brusselse te recht? Daar speelde Lutgart Catrijsse en ze lokte Hilde mee. Ze startte daar in dc jeugdreeksen en sedert enkele tijd in het eerste elftal. Eigen lijk is dat Brussel 71 iets uniek. Het is als een nomadenploeg die alle terreinen afholt om haar wedstrijden te spelen. Een eigen terrein heeft de klub niet. Gisteren speelden ze op de Heizei, vandaag op Neder- over-Heembcek cn morgen weer op Jet Brussel. Als dichtste ploeg staat het koortsachtig tegen de degrada tie vechtend Aalst. Een ploeg die wellicht de tuimel niet zal kunnen vermijden. Dc andere ploegen liggen kriskras ver spreid over het hele land: Herk, Scherpcnheuvcl, Stan dard Luik, Herentals, Cede Brugge, Gent (met twee Ham- menaars Pascal Cornelis cn Chantal van Santvoort) enz... Dit jaar deden ze een jump naar de eindoverwinning. Al hoewel ze lekker bleven mee draaien aan de top, zit de titel er niet meer in. Op Zaventem, ten aan- schouwe van een 1500 vurige kijkers, werd dc eerste match gespeeld in de voorronde van het Europees kampioenschap tegen Frankrijk. De Rode Duivels hebben zich met een fraaie en verdiende 3-1 over winning op kop gespeeld van de rangtabel. Na drie minuten spel lonkte België al naar de overwinning. De produktieve Marina Verdonck (Herentals) had de netten al doen trillen. Het tweede gedeelte was nog maar pas gestart en er stond een komfortabele 2-0 op het bord, toen een vrije schop van Natalie Schrijnmacckers (het enige meisje dat Duits spreekt tussen de tien Nederlands pra tende speelsters) de Franse doelman versloeg. Verdonck zou naderhand nog 3-0 vast pinnen. Meteen greep België naar de absolute macht. Mus set kon voor Frankrijk, Ann Noë (Standard) nog van de wijs brengen 3-1. Noë zou zich nog extra moeten scherp zet ten om de twee verschroeiende vrijschoppen van de Fransen over te tippen. Maar hoe dan ook, als de Westduitse ref As- scnmacker met zijn snerpend fluitje afblies, sprongen de Belgen een gat in dc lucht. Hilde Geerinck, de getalen teerde Hamse speelster, liet een soliede indruk en had on getwijfeld een groot stuk bijge dragen tot het fraaie eindresul taat Trainer Albert Bers was ontstellend eerlijk als hij ons vertelde meer dan tevreden te zijn over deze prestatie. Belgic speelt in de reeks met Frankrijk, Zweden, en Neder land. Zweden wordt algemeen als de sterkste formatie voor uitgeschoven. Deze ploeg barst van allerbeste elemen ten. Misschien wel omdat in Zweden in de jeugdkompetitie tot 12 jaar jongens en meisjes, net als in korfbal, in een en dezelfde ploeg optreden. In augustus speelt België tegen Finland en Hilde Geerinck hoopt er natuurlijk weer bij te zijn. er uit tegen hel moeilijk te kloppen Hcrentals. Deze laat ste startte bijzonder gemoti veerd maar al te zenuwachtig. Het werd een onvervalste thril ler. Tijdens het eerste halfuur dat met een verschroeiend rit me werd gespeeld veroorzaak te Gijbeis een strafschop. Els Janssens van Brussel 71 liet de kans niet onbenut. Na de rust kreeg Brussel 71 weer een strafschop te trappen en prijs- schutter Vandereeckt mikte raak 2-0. In de slotminuten rolde een flitsende Hilde Gee rinck de hele Herentalse ver dediging op, maar de gouden voorzet voor haar ploegmaat werd verkwanseld. Na de wedstrijd ontplofte het entoesiasme. De Bekerfi nale mogen spelen is voor elke klub een absoluut hoogtepunt. Men danste en zong in het rond. Maar het traditionele liedje werd om beterswil ver wrongen "En als we winnen is dat met penalty's. Voor Brussel 71 is dit dc tweede opeenvolgende maal dat het de Bekerfinale bereikt. Verleden jaar werden ze het veld ingejaagd tegen bekerspe cialist Begijnendijk. In de twee allerlaatste minuten werden ze twee keer kopje onder geduwd 2-0. Hun tegenstande in dc finale wordt tweedeklasser Ekeren. De ploeg van Georges Lee- kens die voor de verrassing zorgde door Cercle Brugge neer te halen. Het is daar een ware zenuwslag geworden en strafschoppen beslisten over de uitslag Op het kruciale mo ment versloeg Linda Struyft haar opponente. Ze plaatste zich daarna terug in het doel en hield de strafschop van de Cerclc-speelster. Op 2 juni komen Brussel 71 en Ekeren in de grote eindfina- le. Ekeren heeft het al gewel dig gedaan. Het schakelde in de schiftingen al vier eerste klassers uit. Maar Brussel 71 spreekt durvende taal: we winnen de Beker. In elk geval nu Hamme voor de eerste maal een da mes-internationaal heeft kan dat de belangstelling voor da mesvoetbal in de regio gewel dig stimuleren. (b.d.) IMct Brussel 71 speelt Hilde Geerinck nu al een hele tijd in de hoogste nationale afdeling. De verplaatsingen zijn enorm. Bekerfinale Deze week grepen ook de 1/ 2 finales plaats voor dc Beker van België. Brussel 71 kwam Jeugdvoetbal. Red Star Haasdonk organiseerde een jeugdtornooi. De finalisten waren de Broederschool uit Sint-Niklaas (staand) en de Sint-Rochusschool. (dw) Fairplay: RC Wetferen Beste doelman: Willem Coec- kelberghs (H.O. Merchtem) Beste doelschutter: Geert Christiaens (Eendracht Zele). (A.J.Z.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 31