m L OPEENVOLGENDE KEER DE OOSTVLAAMSE BEKER! VOOR DE TWEEDE B.C. ZELE WINT PROPAGANDATORNOOI IN HET STADSPARK VAN DENDERMONDE! 1; BBC Cibo Zele viert tienjarig bestaan met kampioenstitel I STRAFSCHOPPEN BRENGEN DAN TOCH ^BESLISSING JEF STEVENS KREEG DE OOSTVLAAMSE SPORTIVITEITSPRIJS1985! moeten opnemen te- De finale in sporthal V.H.V.D. van de Oostvlaamse beker bracht de organiserende ploeg tegenover Wasocub Waas munster. Een «weerzien» na enkele seizoenen. Het was «V dan ook logisch dat het sportcentrum V.H.V.D. goed bezet was. De eerste provincialer had 10 punten voorgift H en Kinders en Acke namen zonder komplexen hun verant- W. woordelijkheid. De bezoekers konden hun tien j punten voorgift aanvankelijk goed verdedigen. Jan Van Den Bossche, vroeger al een boe man voor de Zeienaars begon met een 2 op 2. De thuisploeg was met een onuitgegeven vijftal gestart met drie «kleintjes»: Van Hoeyweghen, Stevens, Goet- maeckers en twee «groten» Van Den Broeck-Putteman, j en vonden haar goede draai niet. 10-20 aan de 5e minuut, i Aan de 9e minuut verving coach Piron Goetmaeckers I door Ongenaet en Dirk lukte j een 4 op 4. Van Hoeyweghen J trok het tempo op en Stevens I kon zich uitleven tegen de be- I zoekende verdediging. Putte- n onder de korf en Van Den Broeck vanop de vleugel, zet ten hun ploeg op het goede spoor en aan de 14e minuut scoorde Stevens 34-33. Rust 52-46. In de tweede helft moesten de bezoekers na 5 minuten 60-52 definitief afhaken en van 67-52 bijzonder precies met een 5 op 7 en 6 op 7 vrij worpen. Geluk kig voor de wedstrijd kon Waasmunster dan nog een vuist maken en langs Windey- Van Den Bossche-Van Dam me milderen tot 79-66, maar Zele had op dat moment De Brauwer, die gretig gebruik maakte van de assists van Ste vens om de thuisploeg op nieuw 20 punten voorsprong te bezorgen. 88-68 aan de 15e minuut. Aan beide zijden wer den de wisselspelers dan ook gebruikt en was de spanning uit de wedstrijd. Punten: B.C. Zele: Van Hoeyweghen 4-0, Goetmaeckers 0-2, Ste vens 14-16, Permentier 0-0, De Brauwer 0-8, Hendrickx 0-0, Van Den Broeck 12-5, Onge naet 8-3, Putteman 14-14. Waasmunster: De Kimpe 1-1, Windey 2-6, Kinders 10-6, Van Damme 4-6, Acke 10-0, Gerlo 2-4, Zaman 0-5, Hofman 2-0, Van Den Bossche 6-10. In de halve finale had B.C. Basketbal. In Zele werd B.C. Cibo op het gemeentehuis ontvangen omdat het de titel veroverde in derde provinciale (gb). Basketbal. Zele-Waasmunster 100-84. Putteman is tot onder de Wase korf doorgedrongen en Van Damme kan hem het scoren niet beletten, (bvw) Basketbalklub Cibo heeft haar tienjarig bestaan gekoppeld aan het veroveren van de kam pioenstitel in derde provincia le. Omwille van deze heuglijke gebeurtenissen werden deze Zeelse basketkampioenen met een officiële ontvangst be dacht. Tien jaar terug gestart onder de benaming Rimbo op teerden een aantal ex-spelers van het toenmalige Cabrita voor het bewandelen van eigen basketbalwegen. Met de sport als vorm van ontspanning in het banier bleven deze pioniers aktief in de nationale kompeti tie, zij het dan in derde provin ciale. De ambitie van deze vriendenklub verwoordde zich vlug in een eerste kampioensti tel en de promotie naar tweede provinciale. Hoewel het ver blijf in deze reeks zich tot een minimum beperkte werd met hernieuwde moed gestart om het verloren terrein te herwin nen. Het vooruitzicht om het tienjarig bestaan van de klub enige allure te bezorgen bete kende een ekstra motovatie dit seizoen hoge ogen te gooien. Via een lange reeks overwin ningen op rij stevende Cibo op een nieuwe kampioenstitel af. Na twintig wedstrijden zonder nederlaag was de titel binnen schot en de promotie naar tweede provinciale een feit. Burgemeester Jozef De Bruy- ne was tijdens de officiële ont vangst de tolk van het gemeen tebestuur. Hij richtte geluk wensen tot het bestuur, de spe lers en het hele klubentourage naar aanleiding van deze dub bele viering. Spreker wenste de klub een goede vaart voor het komende seizoen. Cibo- voorzitter Werner Van Mie- groet dankte op zijn beurt voor de ontvangst en de jaarlijkse subsidies die voor een sportklub steeds welkom zijn om de klubwerking in goede banen te leiden, (ajz) Basketbal, iets te laat Zele-Waasmunster 100-84. Putteman komt net om Kinders het scoren te beletten, (bvw) gen Eeklo. Het werd een zeer moeilijke kwalifikatie voor de organisatoren. De bezoekers hadden vijf punten voorgift en Turpijn toonde zich de groot ste en de beste onder de korf. Voor Eeklo resulteerde dit in een 0-10 voorsprong aan de 3e minuut. Van Kerschaver steunde zijn pivot en voor Eeklo betekende dit 12-20 aan de 9e minuut. Van Hoeywe ghen met een 5 op 9 en enigs zins Stevens konden dan toch hun vijftal op gelijke hoogte brengen via 22-24 en van 34-32 ruststand. Eeklo bleef in de tweede helft lang aanklampen. Van Hoeyweghen bleef met een 3 op 6 goed afwerken en ook Putteman - Van Den Broeck rendeerden beter zo dat via 59-47 de bezoekers aan de 13e minuut op een 67-48 achterstand keken. Zele speel de in de tweede helft heel wat sterker en gekoncentreerder in verdediging en toonde zich kollektief de betere van Eeklo. Punten: Putteman 4-13, Van Den Broeck 4-14, Stevens 12- 6, Van Hoeyweghen 12-6, On genaet 4-3, De Brauwer 0-6, Goetmaeckers 0-3. In de tweede halve finale stond Waasmunster een tweede keer tegenover Vlierzele in even veel weken. In Aalst om de titel moest Wasocub nipt het onderspit delven. Het nam nu revanche. In deze halve finale om de beker speelde Waas munster aanvallend goed met Kinders als exponent van de aanvalskracht. Waasmunster liep uit tot 8-0. Van Damme ving het falen van Van Den Bossche (1 op 88) goed op en Acke hielp zijn ploeg na 20-18 opnieuw aan een 28-20 voor sprong, om te rusten met 39- 28. In de tweede helft herpakte Van Den Bossche (5 op 9) zich en samen met uitblinker Acke en Kinders liep Wasocub maximaal uit tot 61-44 aan de 9e minuut. Vlierzele wilde van geen begeven weten en Van Trappen Van De Velde en Lie- vens zorgden voor late span ning maar Gerlo stelde de zege veilig. 84-82. Punten: Waasmunster: Kin ders 18-10, Van Damme 8-7, Acke 9-16, Gerlo 2-2, Van Den Bossche 2-10. Vlierzele: Van De Velde 4-8, Schorreel 4-9, Lievens 10-8, Ghijs 0-2, Van Trappen 0-20, Philips 10-7. BENO MET DE MEDEWERKING VAN DE VOORPOST! Op tweede pinksterdag is basketbal nog eens troef in het stadspark aan het station) van Dendermonde. Op het pleintje waar B.B.C.D. zijn beste tijd kende wordt, als de weermaker een handje toesteekt, een promotie- tornooi georganiseerd. Initiatiefnemer Rie Putteman bezorgde het laatseizoentornooi enig allure, door vier sterke ploegen op de been te brengen. Het wordt in feite een vier-stedentornooi met een ploeg uit Aalst, Gent, Dendermonde en de gemeente Zele. VDB Aalst is samengesteld uit ex- en huidige Okapi spelers met Herman Van Den Broeck, Ronny Hen drickx, Danny Podevijn, Pierre Rombaut, Dirk Dene- ve, Frank Van Impe. Elite Gent brengteen ploeg in lijn van spelers die in de jeugdrangen furore maakten en later uitzwermden naar verschillende ploegen: Benny Mertens, Mare Temmerman, Chris De Meyer, Luc en Marc Vernim- men, Dirk Ongenaet. De ploeg uit Zele wordt gedragen door o.a. Peter Moens, Johan De Brauwer, Michel Stevens, Luc Blancquaert. Dendermonde selekteerde een aantal spelers waaruit er een Dendermonds team zou kunnen samengesteld worden, dat in de nationale reeksen niet zou misstaan. Het is wellicht een utopie, maar coach Raoul Cleem put, staat voor die enige dag toch achter een groot gezelschap: Mare Minnebo, Guido Bieseman, Rie Putteman, Filip Leys, Pat Van Lembergen, Rudy Vermeersch, Geert Moens, Rudy Van Leemput, Jan Goqssens en J.P. Coeckelberg. Programma: I3u30: Aalst-Zele, 15 u.: Gent-Dender- monde, 18u30: troosting, 20 u.: finale. Er is gratis toegang en het loont zeker de moeite een spannend en interessant tornooi te komen bekijken. De prijsuitreiking heeft om 22 uur plaats in het lokaal bij Norbert Piron, aan het Stationsplein en zal gebeu ren door volksvertegenwoordiger Norbert De Batse- lier. BENO BASKETBAL De Voorpost - 24.5.1985 - 33 r. LIEFHEBBERSVOETBAL j OUDERS PRE-MINIEMEN - BESTUUR FC STEKENE SPORTIEF: 7 - 7 |0m een suksesrük seizoen af te sluiten, werd op het B- 4 3 terrein van FC Stekene Sportief een ludieke voetbalont- 4 it moeting gespeeld tussen een ploeg samengesteld uit ouders jjvan de pré-miniemen en het bestuur van FC Stekene. Alle 4 j|normen in acht genomen werd het een «bijzonder span nende en motie-rijke wedstrijd, die naar het einde toe ontaardde in vulgair voetbalgeweld». We willen de ge- interesseerden dan ook het verslag van deze «doorzichtige partij gelegenheidsvoetbal» niet onthouden. nemen voorsprong aftrap van deze match werd :geven door schepen van mevrouw Persoon - De gher, die wel enige beden- igcn had bij het feit dat het het FC Stekene irticfbcstuur verdedigd 'erd door liefst 2 vrouwen. Op sportief gebied begon deze wedstrijd onmiddellijk sensa- :ineel, want na 6 minuten eds kanjerde R. De Block »g in dc touwen: 1-0 voor de "udersploeg». Amper 2 mi lten later kon E. Wittock :zc voorsprong verdubbelen, >ch hij miste flagrant z'n elf- etertrap. na handspcl. Aan overzijde een bijzonder mo rele Raoul De Rudder, die ïvenwcl twee maal onbeheerst Jvcr het doel schoot. Even atcr kon Bo Behiels mooi al leendoorgaan voor dc be- lluursplocg, doch doelman Van Goethem redde als een «echte». Even later redde de «halve» keeper aan de overzij- ÉttlUiiUiiUilSUa lange tijd 1-0, want nadat keeper Van Goethem voorzit ter Herman Thuysbaert in de fatale zone had «gepakt», joeg deze laatste de penalty hoog over. Géén voorbeeld... Na een persoonlijke door braak tijdens dewelke De Rudder 3 tegenspelers in 't zak zette, scoorde hij 1-1 voor de bestuursploeg. Het ijs was ge smolten en er volgen nu enkele doelpunten op een rijtje. Na handspcl van Werner Hey- mans zette Georges van Hoye dc ouders op 2-1 doch even later verwerkte Pat Goosscns onhandig in eigen doel: 2-2. De spanning bleef want met een ver schot maakte Heymans er 3-2 van terwijl (nogmaals) De Rudder voor 3-3 zorgde. Net voor rust zette Georges van Hoye de ouders evenwel op een 4-3 voorsprong. Strafschoppen beslissen Kranige Jef Dullaert zorgde voor het vervolg van deze «sportieve thriller» door het te te brengen (4-4) terwijl dc «andere halve doelwachter» Maria Beek prachtig redding bracht voor de aanstormende Richard de Block. De «andere helft» redde even later mooi een schot van G. Van Hoye, maar op aangeven van Hey mans kopte Pat Goossens de 5- 4 stand op het bord. Diezelfde «kwieke» Goossens zorgde voor 6-4. Maar het was nog lang niet gedaan! Een eerder dubieuze vervanging junior» Thysbaert kwam z'n zuurstof loze vader vervangen en „ju nior» Dullaert deed dit even later! was aanleiding tot nieuwe spanning, want het was de jonge Thuysbaert dia er 6-5 van maakte. De ouders sloe gen via de Bruyne terug (7-5) en dan begon het tumult: de gebroeders Van Hoye aan tredend in verschillende ploe gen geraakten in elkaar ver strengeld, er ontstond een handgemeen en... een verwar rend tumult was het gevolg. Resultaat: 4 gele en 2 rode kaarten. Het kwam zelfs zó ver dat scheidsrechter Lieven De Cock (zeer korrekt nochtans) de wedstrijd stillegde en be sloot om èlle spelers naar de kantine te sturen om er te kalmeren bij het drinken van een pint.. Bij de herneming maakte G. Van Hoye er on middellijk 7-6 van en even la ter begin Pat Goossens (ver moeid?) een fatale penalty- fout. Een kalme Boudcwijn Behiels zette beheerst om tot 7-7. Meteen de einduitslag. Strafschoppen dienden dus de winnaar van dit ludieke duel aan te duiden. Hier toonden de ouders zich uiteindelijk dc besten: ze wonnen met 4-3. Te vermelden was nog dc doorzichtige medewerking van de lijnrechters met opvallend zichtbare vlag «Van Belle» Liefhebbersvoetbal. Het bestuur van FC Stekene Sportief bond de strijd aan tegen de ouders van de preminiemen met twee vrouwelijke keepers. Een unicum (gremar). Een wedstrijd om van te genie ten, zodat velen zich afvragen: Wanneer nog eens zo'n folklo ristische wedstrijd»? Panters Baasrode en Jef Ste vens zijn door de jaren heen één begrip geworden. Jef Ste vens stelt zich reeds jaren aan als de voortrekker van zijn klub. Hij is de man zonder één officiële bestuursfunktie bij de ploeg, maar iedereen in de provincie, en ver daarbuiten kent Jef Stevens als de minza me klubleider. Een persoon voorbestemd om een sportver eniging in goede banen te lei den. Dit is dan ook zijn «hoofdfunktie», maar zijn minzaamheid, zijn sportieve ingesteldheid en vaderlijke omgang met vriend en tegen stander, hebben Jef steeds in een goed daglicht gesteld. Niet alleen naar buitenuit straalt hij de sportieve Panter- sgeest uit, maar enorm is zijn werkkracht in eigen kring. Jef Stevens is onvermoeibaar voor Panters. Hij is haast het sym bool van alomtegenwoordig heid. Hij bleef in de schaduw in de suksesperiode van zijn klub, maar komt naar voor als het moeilijk gaat, soms op sportief, ook al eens op organi satorisch vlak. Het provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen duidt jaar lijks een laureaat aan voor de ere- en sportiviteitsprijs Guy Carpentier. Voor 1985 werd Jef Stevens van Panters Baas rode gekozen. Een zeer verdiende keuze en een stimulans voor de basket- balsport in het algemeen om iemand te bekronen met een zeer grote verdienste als klub- dirigent. We juichen de keuze van het Oostvlaamse komitee toe en wensen Jef met zijn trofee van harte geluk. BENO Liefhebbersvoetbal^t^teken^peeld^er^loe^det^uder^ai^reminiemer^ Damesvoetbal. Tussen beide wedstrijden in trachtten de Aalsterse meisjes via de radio te vernemen wat de collega's i het

De Voorpost | 1985 | | pagina 33