B.D. LEBBEKE SCHAKELT LANDSKAMPIOEN IN. HASSELT UIT R0BUC0 ZAKT AJAXKADETTEN VICE- KAMPIOEN LEBBEEKSE SUPPORTERS VERTREKKEN OM 12.30 U. BEROEPSKOMITEE BEVESTIGT SCHRAPPING A. POPPE De Voorpost - 24.5.1985 - 35 IWHHiaiiM Boogschieten. Marcel Du Tré won de koningschieting op de staande wip bij de Keizerlijke Sint-Sebastiaansgilde in Belsele. Boogschieten. Bij Willem Tell in Temse werd Flor De Waele koning op de staande wip. Hij is 45 jaar schutter en won voor Jdw)de tweede keer. (dw) HALVE FINALE BEKER VAN BELGIE HANDBAL Het is dan toch gelukt! Boule d'Or Lebbeke speelt de Finale van de Beker van België en bewijst hiermee dat het niet ten onrechte getipt werd om volgend seizoen België te vertegenwoordigen in de Europese Beker der Bekerhouders. Vooraleer het zover is, moet de typische Bekerploeg Beyne nog wel verslagen worden in de finale en by Boule d'Or doet men zeker niet aan zelfoverschatting. Dit kon echter de zorg niet wezen van de talryke supporters die in Hasselt voor een waarachtige Lebbeekse spionkop zorgden. Het feest was reeds ingezet zaterdag met een 20-16 zege op de landskampioenen en zondag werd het wel een 21-20 nederaag maar Lebbeke was niettemin de verdiende finalist. Als men Merksem, Neerpelt en Hasselt uitschakelt is dit zeker niet onverdiend en wie de Lebbeekse ploeg aan het werk zag kan enkel maar bewonderend opkyken. Uitblinkers in bepaalde wedstrijden zuHen er altyd zijn in deze 1/2 finales was dat ontegensprekelyk doelman Mertens maar Boule d'Or schitterde vooral dank zy de kollektieve kracht die uitgaat van een weer byzonder goed uitgebalanceerd geheel. Ook mag trainer-coach De "Nil eens in het zonnetje gezet worden. L. De Nil heeft op korte tyd het volle vertrouwen van zyn spelers gewonnen en het is duidelyk dat zyn rustige «coaching» optimaal resultaat heeft. Ook zondag bleek De Nil het by het rechte eind te hebben gehad toen hy stelde dat Hasselt tydens het wedstrydbegin een ware stormloop zou ontketenen maar dat pas daarna de wedstryd echt begon. Wellicht hebben de Lebbeekse spelers hieraan gedacht toen zy na 7' een 4-0 achterstand telden... De wedstrijden In Lebbeke: B.D. Lebbeke 20 In. Hasselt 16 In deze wedstrijd nam Boule d'Or de aanloop om landskam pioen Hasselt uit te schakelen. Lebbeke speelde een superieu re eerste helft en wij kunen begrijpen dat men bij de thuis ploeg niet onverdeeld gelukkig was met het feit dat aan de terugmatch finaal met «slechts» vier doelpunten voorsprong kon begonnen worden. Lebbeke had inder daad duidelijk meer verdiend. Zowel in aanval als verdedi ging toonde de thuisploeg zich deze maal beter. Kollektief werd er bijzonder sterk ge speld maar toch mag de presta tie van doelman (vjertens in de schijnwerpers worden ge plaatst en ook Dirk Verhof- stadt was weer groots, een paar slippertjes tijdens de laat ste 5' niet te na gesproken. Dat F. Cornelis weer overmoeibaar was hoeft zelfs niet meer ge zegd en de doelpunten van H. Maes getuigden van onberispe lijk pivot-werk. Luc Van Mol was weer goed voor vier doel punten en enkele «gouden pas sen» en het verdedigend werk van Vermoesen kan niet ge noeg onderstreept. Het begon nochtans niet zo best voor de thuisploeg. K. Verhofstadt, de laatste weken duidelijk in betere doen, had wel de score geopend maar Hasselt replikeerde gevat en leidde met 1-3 na 4'. Boule Handbal. Kapitein Koen Verhofstadt is reeds een paar weken opnieuw in goede doen. (arch) d'Or bleef echter gemotiveerd spelen en toen L. Van Mol met een prachtige lob vanop de linkerhoek Lebbeke opnieuw op voorsprong bracht na 8' (4-) kon Hasselt nog éénmaal repli keren alvorens Lebbeke aan een groot nummer begin. Via 4-5 na 11' werd het 3' voor de rust 11-5. Eerst stelde Van Mol gelijk, dan maakte H. Maes er 6-5 van en hoewel de Hasseltse doelman Wojczak een drietal «gemaakte» goalen stopte, slaagde Lebbeke er toch in te blijven scoren. Maar ook Bou le d'Or-doelman Mertens deed fantastische dingen en het was K. Verhofstadt die via een 7- worp, afgedwongen door F. Cornelis, de 12-7 ruststand vastlegde. In de tweede helft, waarin Lebbeke regelmatig in numerieke minderheid ver keerde, kon Hasselt even de indruk wekken de achterstand te kunnen ophalen. Het werd 12-9 na 35' maar een knap doelpunt van D. Verhofstadt deed het tij opnieuw keren zodat na driekwart wedstrijd Lebbeke leidde met 17-11. Toen Hasselt dan naderde tot 17-13 redde Mertens enkele malen op wonderbare wijze en Van Mol en Dirk Verhofstadt zorgden voor 20-15 5' voor het einde. Toch ging het dan nog even fout bij de thuisploeg. Dirk Verhofstadt miste een 7- m worp Lebbeke liet zich nog tweemaal op balverlies betrap pen en Brouwers bracht Has selt tot 4 doelpunten terug. Een 6 7 doelpunten voor sprong was logisch geweest. B.D. Lebbeke: M. Mertens en J. Vcrmeiren, K. Verhofstadt 2, Dirk Verhofstadt 8, F. Cor nelis 1, J. De Pauw 1, P. De Smedt, H. Vermoesen, L. Van Mol 4, A Maes 1, H. Maes 3, B. Van Ransbeeck. Handbal. De Lebbeekse doelman Mario Mertens was gewoon briljant in de dubbe le konfrontatie met lands kampioen Hasselt, (arch) In Hasselt: Mertens opnieuw outstanding! Hasselt 21 B.D. Lebbeke 20 Het klinkt misschien ongeloof lijk voor wie doelman Mertens zaterdag aan het werk zag maar naar trainer De Nil ons vertelde, was de Lebbeekse goalie zondag nog een stuk sterker! Volgens de Lebbeekse trainer was Mertens dan ook de uitblinker in het bijzonder gemotiveerd spelend geheel en de applausvervanging enkele minuten voor het einde was zeker geen «sukses-melken». Collega Jan Vermeiren, die toen in het doel kwam, boekte ook al sukses. Eerst had Jan een 7- m worp gestipt en tij dens de laatste minuut wist hij tevens een tegenaanval te pareren! Het begon nochtans bijzonder moeilijk voor Boule d'Or. De verwachte Hasseltse stormloop kwam er en na 7' was alles te herdoen. Hasselt leidde toen met 4-0 waardoor beide ploe gen opnieuw vanaf zero kon den beginnen. Lebbeke had zich nochtans niet van de wijs laten brengen door dit offen sief en hoewel Hasselt bijzon dere aandacht schonk aan het afschermen van de pivots, be gon Lebbeke onder impuls van Koen Verhofstadt en F. Cor nelis aan de achtervolging. Trainer De Nil stuurde A. Maes op het terrein om de tweede lijn uit te blokken en na 25' had Lebbeke Hasselt te pakken (10-10). Dirk Verhof stadt zorgde voor 11-12 maar J. Smeets kon toch de 12-12 ruststand vastleggen. Lebbeke had duidelijk de moeilijkste periode zonder averij door- sparteld en wat meer was, het vertrouwen was zodanig ge groeid dat er gewoon voor de overwinning kon gespeeld worden. En inderdaad, loeiers van Dirk Verhofstadt zorgden voor 12-14 en na 45' leidde Lebbeke steeds met 15-17. Hasselt zette toen alles op alles met een pressing over gans het terrein en even ging Lebbeke toen wankelen. Een paar keer Lebbeeks balverlies liet Has selt toe opnieuw de leiding over te nemen (19-18 na 54') maar twee treffers van vechtjas Cornelis zorgden opnieuw voor rust in de Lebbeekse ran gen. Tijdens de laatste minuut (21-20) nam Boule d'Or dan geen enkel risiko meer, speel de op balbezit en was meteen geplaatst voor de finale van de Beker van België. B.D. Lebbeke: Mertens en Vermeiren, K. Verhofstadt 4, D. Verhofstadt 6, F. Cornelis 5, A. Maes, H. Maes, J. De Pauw 2, H. Vermoesen 1, L. Van Mol 2, P. De Smedt, B. Van Ransbeeck. EVA Op de valreep vernamen we dat Robuco Buggenhout door het beroepskomitee van de Vlaamse Handbalvereniging gestraft wordt met degradatie naar provinciale als gevolg van de straf die ook al uitgesproken werd tegen voorzitter Poppe. Volgende week meer hierover. JEUGDHANDBAL De nationale eindronde van de kadetten, georganiseerd door het P.K.O. in de sporthal van Lebbeke, bracht nog maar eens aan het licht dat de Vlaamse jeugd sterker is dan haar Waalse leeftijdsgenoten. Unif Luik en Charleroi werden naar de derde en vierde plaats verwezen terwijl de Vlaamse kampioen Kindervreugd uit Antwerpen het in de finale won van een zeer degelijk Ajax Lebbeke. De Lebbekenaars wonnen in de schifting, na een byzonder aantrekkelijke wedstryd van de Waalse kampioen Unif Luik en Kindervreugd, bijzonder sterk, veegde de vloer aan met Charleroi. In de finale bleek dat Kindervreugd een byzonder sterk geheel vormde waartegen Ajax gestalte en kracht ontbeer de. Niettemin een schitterend resultaat van de Ajaxkadet- ten, die dan toch vice-kampioen van België werden. De wedstrijden gaf Luik en in een schitterend UNIF LUIK 22 wedstrijdeinde legde Ajax nog AJAX LEBBEKE 16 een ruime 22-16 zege vast. Ajax Lebbeke, K Moens, W. De Proft 9, G. Bosman, B. Cooreman 2, D. De Batselier 5, F. Verheyden 3, G. De Busschere, W. Moens, St. Van Oudenhove, K. Cleymans 2, St. Parewijck 1. Ongetwijfeld de aantrekkelijk ste wedstrijd van de namiddag. Beide ploegen produceerden knap handbal en gedurende 40' toonden de ploegen zich vrijwel even sterk. Ajax leidde niettemin vrijwel bestendig maar met een 10-8 ruststand kon de wedstrijd nog alle kan ten uit. Gedurende een kwar tier in de tweede helft bleef hetzelfde spelbeeld zich hand haven. Een technisch knap Ajax behield steeds een paar doelpunten voorsprong zodat met nog 10' te spelen, 16-14 op het scorebord stond. Toen be- CHARLEROI 12 KINDERVREUGD 33 Kindervreugd, de Vlaamse kampioen, leidde aan de rust reeds met 6-18. Ook in de tweede helft stond op de over macht van de Antwerpenaars geen maat. 3e en 4e plaats UNIF LUIK 20 CHARLEROI 14 Unif Luik, door Ajax naar de troosting verwezen, won ge makkelijk en leidde aan de rust met 11-7. Ie en 2e plaats KINDERVREUGD 26 AJAX LEBBEKE 11 Net zoals in de finale van het V.H.V. kampioenschap, heeft Ajax Lebbeke zijn meerdere moeten erkennen in het op merkelijk sterk Kindervreugd. De Antwerpenaars beschikken over een uitzonderlijk sterke lichting kadetten die vooral in kracht en gestalte hun Leb beekse leeftijdsgenoten domi neerden. Kon Ajax tijdens de eerste helft nog min of meer aanklampen (rust 9-5), in het tweede wedstrijdgedeelte stond er geen maat meer op de overmacht van Kindervreugd. Na 10' in de tweede helft, wees het scorebord 15-8 aan en en duidelijk vermoeid Ajax kon daarna nog moeilijk de schade beperken. Ajax Lebbeke: K. Moens, W. De Proft 5, G. Bosman, B. Cooreman 2, D. De Batselier 2, F. Verheyden 2, G. De Busschere, W. Moens, St. Van Oudenhove, K. Cleymans, St. Parewijck. BEKER VAN BELGIE - FINALE Zondag 26 mei wordt in de prachtige sporthal van leper de finale van de Beker van België betwist tussen Beyne en Boule d'Or Lebbeke. Uiteraard verwacht Lebbeke een hele supportersmeute die de finale wil bijwonen. De supportersbus(sen) vertrekt (vertrekken) om 12.30 u. aan het lokaal Vieux Temps, Leo Duboisstraat te Lebbeke. Men kan inschrijven in het lokaal of bij Willy Van Ransbeeck. tel. 052/21.28.06 tot vrijdagavond 21 uur. De prijs is 250 F. een gereserveerde plaats in de sporthal inbegrepen. Jongeren van minder dan 16 jaar betalen 200 F. Het wordt in elk geval een moeilijke klus voor de Lebbekenaars. Beyne is inderdaad een heel stevige ploeg die met de Joegoslaaf Cuk de topscoorder van het voorbije seizoen in haar rangen telt. Ook in de kompetitie had Boule d'Or het niet gemakkelijk tegen de Walen. In Lebbeke werd gewonnen met 20-18 maar in Beyne moest Boule d'Or genoegen nemen met een 17-17 gelijkspel. Niettemin vertrekt Lebbeke als favoriet, aan motivatie zal het beslist niet ontbreken en kollektief moet Boule d'Or sterker geacht worden dan Beyne. Nu Lebbeke op zoek is naar een hoofdsponsor voor volgend seizoen kan een overwinning in de Bekerfinale met de daarbij horende Europese kampagne het visite kaartje duchtig opfleuren. Maar ook zonder deze extra- sportieve motivatie wil Lebbeke de Beker veroveren. De steun van de supporters zal het beslist kunnen ge bruiken. Het programma 13.30 u. Sasja-Tongeren (finale dames) 15 15u. Beyne-B.D. Lebbeke (finale heren) 16.30 u. Prijsuitreiking en slotwoord. Wedstrijdplaats: Stedelijke Sporthal, Leopold Ill-laan, 18, ieper. EVA Handbal. Hasselt kreeg het zaterdag bijzonder moeilijk met de Lebbeekse pivotspelers. Hedwig Maes glipt hier opnieuw door de Limburgse verdediging (c). Handbal. B.D. Lebbeke In. Hasselt. Hedwig Maes maakt er 6-5 van na 14 minuten (c). Het beroepskomitee van de V.H.V. bevestigde de uit spraak van het sportkomitee in verband met de zaak van Robuco-voorzitter A. Poppe. De Buggenhoutse voorzitter wordt dus geschrapt van de bondslysten wegens wat men noemt: «een poging tot en daad van omkoperij». Meteen zyn vrywel alle mogelijkheden om via de V.H.V. nog een andere uitspraak te krijgen vrywel uitgeput. Klubverantwoordelijke Jan Van Hoezen heeft nog wel een schrijven gericht aan het uit voerend komitee maar tot nu toe kreeg men bij Robuco hierop geen reaktie. In ieder geval, voorzitter Pop pe wil het hierbij niet laten. Hij wil de zaak aanhangig ma ken bij een burgerlijke recht bank om via het B.Ó.I.C. het dossier te betwisten. Ook zijn er door Robuco nu twee klach ten naar het uitvoerend komi tee op weg. In een eerste klacht eist Buggenhout een on derzoek naar de beslissende wedstrijd Heusden - Antwerp waarin gewezen wordt op het feit dat Heusden drie basisspe lers niet opstelde zodat Ant werp zich in extremisch kon redden ten nadele van Buggen hout. Een tweede klacht is gericht tegen het V.SK. en betreft wat men bij Robuco doelbewuste aanduidingen van scheidsrech ters noemt. In o.a. de wed strijd Haacht-Robuco werd door scheidsrechter De Schrij ver aktief lid van Antwerp tijdens het wedstrijdeinde «eigenaardige» beslissingen genomen die Robuco punten kostte. Deze beweringen kun nen gestaafd worden door on- partijge getuigen zegt A. Pop pe. «Het is tevens opvallend dat Robuco tijdens het sei zoeneinde dikwijls bij Ant werp aangesloten scheidsrech ters kreeg», aldus de Buggen houtse voorzitter. In ieder geval, Robuco Buggenhout wil zich tot het uiterste verdedigen in deze on verkwikkelijke zaak. Jan Van Hoezen denkt er zelfs aan de klub op non-aktief te plaatsen indien de volgens hem on rechtvaardige uitspraak niet gewijzigd wordt! EVA

De Voorpost | 1985 | | pagina 35