r VAN CAUTEREN, TOPSPIN EN D V V-COPPIETERS LAUREATEN PAT. VAN CAUTEREN KAMPIOEN DW-COPPIETERS LUKT DUBBELSLAG ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE cammmmne SAHÏÏM 42 - 24.5.1985 - De Voorpost MINIVOETBAL Z.M.V.K.-VETERANENREEKS 1. DW Coppieters: 45 We moeten een sprong maken van zes punten in het klasse ment om de kampioen te vin den en dat wil wat zeggen. DW dat voor de tweede keer deelneemt behaalde vorig jaar een eerste titel na een testwed strijd tegen O. N. De Bruy- ne. In dat seizoen werden vijf punten verloren, dit jaar wa ren het er amper drie. Net als in de vorige kompetitie leed DW slechts één nederlaag, dat was eerder onverwacht te gen CS De Fontein met 2-3 op 21 januari 1985. Het laatste verliespuntje werd genoteerd tegen Den Draver, maar toen stond DW reeds vier punten voorop. Het won tegen de naaste konkurrent O. N. tweemaal en uiteindelijk profiteerde DW van de strijd om de tweede plaats tussen O. N. en Den Draver De belangrijkste schutters zijn André Bosmans (55), Maurits Van Lembergen (31) en Pros Seymortier (25). De ploeg: Dirk Schatteman, André Bosmans. Willy De Wilde, Eddy Van Hoebeeck, Alfons De Wilde, Maurits Van Lembergen. René Vermoens, Freddy M^yskens, Pros Sey mortier, Jozef Van Cauteren, Armand Christiaens en Paul Poppe. 2. O. N. Art. De Bruyne: 39 Dankzij een beter doelgemid- delde behaalde deze ploeg voor een tweede maal de twee de plaats. Na het seizoen 82-83 (titel) ondervond O. N. meer en meer tegenstand van andere teams. Dit jaar werden er nederlagen geleden tegen DW-Coppieters (2 x). Ver. Poppe-De Bus en tegen Den Draver werd tweemaal gelijk gespeeld. Luc Poppe (81) en Paul Meirsman (32) hadden een ruim aandeel in de goede prestaties van O. N. Ver melden we nog dat de spelers- kern vrijwel identiek bleef als vorig jaar. 3. Den Draver: 39 De verantwoordelijken van het vroegere MVC Ebes kre gen onder de naam Den Dra ver een goed team op de been. Het kende een moeilijke start, maar na enkele speeldagen kwam het goed op dreef. Er werd geregeld haasje-over ge speeld met konkurrent O. N. Topschutter is Kamiel De Meyer (72). 4. Verz. Poppe-De Bus: 31 Vorig seizoen behaalde deze klub, die voor de tweede keer deelneemt, de negende plaats op twaalf. In het tussenseizoen werd duidelijk versterking aangetrokken en er werd een knap seizoen gespeeld. De ver- liespunten werden vooral gele den bij de ploegen die voor hen staan geklasseerd. Top schutter is Marcel Verbeeck (29). 5. SV Telelec: 29 De mindere kompetitiestart is er de schuld van dat Telelec een mooie ereplaats zag ont glippen. Na de twaalfde speel dag kwam de ploeg goed op dreef en bereikte uiteindelijk een mooie plaats. Telelec ver stevigde die plaats met een zeer goed seizoeneinde. Ro- main Van Driessche is de top schutter met 34 goals. 6. Café Snack De Fontein: 25 Na een achtste plaats vorie Minivoetbal. De kampioenen en laureaten van de Zeelse Minivoetbalkompetitie, samen met de scheidsrechters en de bestuursleden, (bvw) jaar deed De Fontein het nu beter en in bepaalde belangrij ke wedstrijden kwam dit team goed uit de verf. Vooral tegen het einde van de kompetitie wist ze met een goede eind- jump een mooie zesde plaats te versieren. René Van Boxelaer trof 26 keren raak. Minivoetbal. Patrick Shop won de fair-playbeker bij de veteranen van de Zeelse kompetitie (bvw). 7. Patrick Shop: 24 Patrick Shop, een ploeg die voor de eerste keer deelnam, startte zeer goed en bezette lang de vijfde plaats. Enkele opeenvolgende nederlagen verwezen haar naar de zeven de. Marc Goossens is met 60 goals de beste doelschutter. 8. Mitsubishi - Gemeente person eel: 24 De resultaten van dit team zijn ongeveer te vergelijken met vorig seizoen. Het behaalde evenveel punten als Patrick Shop maar heeft een slechter doelgemiddelde. Louis Chris tiaens is met 31 treffers de topschutter. 9. SV Callaert: 23 Callaert is duidelijk nog een middenmotor en telt zeven punten voorsprong op zijn dichtste konkurrent. Al speel de het voor de eerste keer mee, het speelde een even wichtige kompetitie Ronny Feusels stond 55 keer achter het kanon. 10. De Stube: 16 In het begin van de kompetitie kende deze ploeg verschillende tegenslagen, maar uiteindelijk werd toch acht keer gewon nen. Topschutter Albert Van Beveren vond 29 keren de weg naar het doel. Tijdens de officiële prijsuitreiking van de Zeelse Minivoetbalkompetitie hield sekretaris Paul Quintijn een la jjj^ toespraak, waaruit we de belangrijkste punten noteerden. «Gewoontegetrouw moet ik elk jaar terugkomen op de groei van de kompetities. De veteranenkompetitie startte t e| jaar geleden met zes ploegen en is thans meer dan verdubbeld. Ook de ZMVK-kernreeks telde één ploeg meer dan vorige seizoen. In totaal zyn er 36 ploegen aktief en dat komt neer op ongeveer vierhonderd aangesloten spelers, g Het organisatorisch aspekt is duidelyk afhankelijk van het aantal deelnemende ploegen. Het voorbereiden i organiseren van twee of meerdere kompetities gaat zeker tot de mogelijkheden behoren. Het kernbestuur momenteel uit drie leden bestaat zal vanaf volgend jaar zes leden tellen. Een vermeldenswaardig feit is de vaststelling dat in de voorbye seizoenen de kampioen van de kernreeks ook ste^y bekerfinalist of -winnaar werd. Dit jaar werd de finale echter gespeeld door twee ploegen die zich niet in het titelde konden mengen. Dat is een aangename verrassing en een goede zaak voor de beide ploegen en voor het Zi minivoetbal. We mogen ons erover verheugen dat we momenteel geen alarmklok moeten luiden voor wat de sportivi p|. betreft. Er mag gezegd worden dat er tijdens het voorbye seizoen heelwat minder woelige wedstrijden waren en er ook heelwat minder schorsingen werden genoteerd. Ondanks de toename van het aantal klubs is de kwaliteit van het spelpeil in stygende lyn blijven gaan. In vergelylfl met andere kernen blijft Zele hoge ogen gooien. Bewys daarvan is ook het nationaal sukses dat Pimpernel in de hoor reeks heeft. Mede door het sukses van de nationaal spelende klubs geniet de ZMVK van een hoge waardering buitel gemeentegrenzen. Daarom moeten wy iedereen danken die daartoe hun steentje hebben bijgedragen: de spelers, bestuur; verantwoordelijken en sponsors van de klubs voor hun grote inzet en het blijvend vertrouwen in de organisatie scheidsrechters die weer wekelijks hun matchen hebben geleid; de verantwoordelijken van sporthal VH-VD vo< goede samenwerking en de persmensen die de wekelijkse verslaggeving verzorgen. A-REEKS 1. Pat. Van Cauteren: 64 p. Reeds in de elfde editie werd Van Cauteren laureaat. Dit jaar werd slechts één match verloren en wel op 10 oktober tegen Drankencentrale De Pie ker. In het tussenseizoen werd de ploeg gevoelig versterkt, zodat ze van in het begin als favoriet werd beschouwd. De skoremachine bleef steeds on der stoom zodat liefst 421 maal werd geskoord. Op deze even wichtige ploeg stond geen maat, zodat zij ongetwijfeld de titel heeft verdiend. De spelers: Toon, Chris en Paul Van Cauteren, Rudy Bruggeman, Piet Abbeel, J.P. Vehent, Jan Berkers, Rudy Vercauteren, Paul Van Door- selaere, Frank Van den Ab- beele en Patrick Van Hecke. 2. Plastiekcentrale: 53 Met ongeveer dezelfde- kern slaagt Plastiekcentrale er elk jaar in om een hoofdrol te spelen, ook vorig jaar werd er dicht vooraan geëindigd. In de heenronde werd er verloren tegen Pat. Van Cauteren -en Pat. De Koning en de terug ronde werd aangepakt met dri£ punten achterstand op de eerste. Pat. Van Cauteren, Oud en Nieuw en Arsenal wa ren in de terugronde de spel brekers, zodat definitief voe- i.ng werd verloren met de toe komstige kampioen. Uiteinde lijk kwam Pat. De Koning nog aardig opzetten en moest er nog geknokt worden voor de tweede plaats. Topschutter is Hans De Graef (83), gevolgd door Peter Boefje ens (57^. 3. Pat. De Koning: 53 Deze nieuweling in de kompe titie werd opgebouwd door de familie Christiaens en wie die naam uitspreekt die denkt aan voetbal. Toch kende De Ko ning' een zeer matige start en telde na zes speeldagen amper zeven punten. Maar van dan af werd er de beuk ingegooid en de ploeg steeg van een zestien de naar een stevige vijfde plaats bij het einde van de heenrondc. In de terugronde werd maar één keer verloren. Al kon in uiterste instantie de tweede plaats nog veroverd worden. Pat. De Koning behaalde toch een ereplaats. Topschutter is Armand Christiaens met 66 doelpunten. 4. Drankcenter De Pieker: 51 Omdat enkele nieuwe elemen ten deze ploeg kwamen ver sterken, werd het een geducht team. Na de eerste ronde had De Pieker nog maar drie keer verloren en stond het op een derde plaats. Ook in de tweede ronde bleef De Pieker sterk spelen en enkel de topwedstrij den werden verloren. Van een achtste naar een vierde plaats: een mooi resultaat! Topschut ter is Erik Kindt met 51 goals. 5. O. N. Bontinck: 47 Reeds jaren draait deze ploeg mee aan de top van de ZMVK Ze speelde een sterke heen ronde maar moest toch toezien hoe de koplopers stilaan meer voorsprong namen. In de te rugronde werd nog vijfmaal verloren, maar de vijfde plaats kwam^niet tymeer^ drang. Patrick Van de Velde is topschutter met 61 treffers. 6. Topspin: 43 Nog een nieuwkomer. Dat de ze ploeg goed voor de dag ging komen had men verwacht, maar een zesde plaats is toch uitstekend. Vooral de tweede ronde verliep naar wens. Top spin verloor slechts viermaal. Als nieuweling doorstoten tot de finale van de Beker van Zele is ook niet aan iedereen gegeven. Marc Van de Velde is de topskorer met 77 goals. 7. Arsenal: 38 Arsenal was vorig jaar kam pioen in de B-reeks en dit jaar kon het zich goed in de A- reeks vestigen. De prestaties- waren zeer goed. Vooral de terugronde verliep iets moeiza mer zodat slechts acht punten werden gesprokkeld. Top schutter is Eddy Van Puyvelde met 110 treffers. 8. MVZ Toyota: 36 Tot de achtste speeldag stond Toyota aan de leiding. Toen kwamen enkele zware mat chen en de ploeg zakte terug tot een zesde plaats aan de terugronde. In die ronde kon MVZ zich onvoldoende her stellen om een beter resultaat te behalen. Robert Van Dorp is met 51 goals de topschutter. 9. Klodde: 35 Klodde eindigde op dezelfde plaats als vorig seizoen. Het had geen enkele moeite om zich in de A-reeks te klasseren en speelde een goede tweede ronde. Het absolute hoogte- Bekerfinale. Vincent De Smedt voert de schutterslijst aan met 53 doelpunten. 10. Ness Jeans: 32 Deze ploeg kan terugblikken op een goede eerste ronde, waarna ze op een negende plaats stond. In de moeilijke A-reeks werd nog driemaal ge wonnen zodat ze uiteindelijk na evenwichtige prestaties tiende eindigde. Topschutter is Eric Van Doorselaere met 62 11. SV Telelec: 30 Telelec moest zich vorig sei zoen tevreden stellen met een vijfde plaats in de B-reeks. Maar na het einde van deze eerste ronde kon de ploeg zich na veel goede prestaties in het eerste deel van het klassement nestelen. Zij bleef die elfde plaats behouden tot het seizoe- neinde. Kris Roels en Jules Van Eet- velde skoorden allebei 26 doel punten. 12. Ford Neyt: 22 In het seizoen '83-'84 was Ford Neyt de ongenaakbare kam pioen met slechts één verlies- punt. Door het verdwijnen van enkele spelbepalende figuren moest het zich nu beperken tot een tweedeplansrol. Toch ge raakte Ford Neyt in de A- reeks, al werd er in deze reeks slechts één puntje behaald. Patrick Heerebaut zorgde voor 52 treffers. B-REEKS 13. MV De Balans: 34 De Balans speelde vorig jaar 16. MV De Hoppe: 29 Was in deze reeks lange tijd in de running voor de titel. Deze ploeg die al drie jaar meedraait stootte door tot de kwartfina les van de Beker. Jan Van Nuffel is met 63 goals de top schutter. 17. Play Time Juvenes: 29 Ook Juvenes eindigde op de zelfde plaats als vorig jaar. Pas rond de 10* speeldag begon deze ploeg punten te verzame len, zodat bij het einde van de heenronde er 14 op het saldo stonden. Een goede terugron de bracht het totaal op 29. Bart De Kegel skoorde 39 doelpunten. 18. Opt. De Bisschop: 24 Hoewel deze ploeg al jaren meedoet, behaalde ze ook dit jaar dezelfde plaats van vorig seizoen. Vooral de tweede ronde in de B-reeks leek min der gelukt. De ploeg behaalde slechts 8 punten van de 24. Dirk Van Uytfangh is top schutter met 60 doelpunten. 19. Florist Hofman: 23 Deze derde nieuweling in de kompetitie was in de tweede ronde nogal wat beter dan in de heenronde. Patrick Van Buynder zorgde voor de goals: 63. 20. Boerenbond: 19 In dit aanpassingsjaar behaal de Boerenbond elf punten in de tweede ronde, wat veel be ter is dan in de heenrondc Hans Van Wiele is topskorer met 61 treffers. 21. Transport Hofman: 12 Deze nieuweling in de ZMVK had acht punten bij het afslui ten van de eerste ronde, maar speelde een ontgoochelende inivoetbal. Bij de veteranen van de Zeelse kompetitie behaalde MW Coppieters de titel, ■vw) '.MVK-KERNREEKS Om echt een belangrijke rol te spelen stond VSO te veel on volledig op het terrein, van daar ook dat deze uitslag min der is dan vorig jaar. Emiel Verberckmoes jaste de bal er 55 keren tegen de netten. 12. Smederij Van Damme: 4 Vorig seizoen was deze ploeg vierde en deze keer pas voor laatste, net als twee jaar gele den. De ploeg won twee keer, tegen Bouwbedrijf De Raedt en VSO. Guido Poppe scoorde 27 doelpunten 13. Bouwbedrijf De Raedt/ Van de Ven: 2 Al speelt deze ploeg haar tweede seizoen, zij kon toch maar één keer winnen en dat was tegen vóórlaatste Van Damme. Franky Van Wese- mael scoorde 27 maal. nog in de A-reeks, maar ge raakte dit jaar niet zover. In de B-reeks werd nog driemaal verloren, maar omdat tegen rechtstreekse tegenstanders punten werden geoogst mag De Balans verdiend aanspraak maken op de titel in de B- reeks Geert Van Kerckhove is met 35 goals topschutter 14. Pat. Heirman: 30 Hcirman behaalde dezelfde plaats als vorig jaar. In de tweede ronde waren enkele opeenvolgende nederlagen er de oorzaak van dat de titel in de B-reeks ontglipte. Luc Van Doorselaere skoorde 69 keren. 15. Kleding Bracke: 30 Bracke greep nipt naast een ticket voor de A-reeks en zette zich dan tenvolle in voor de titel in de B-reeks. Omdat en kele basisspelers moesten ge mist worden, is het resultaat niet zo goed als vorig jaar. Johan Van Eetvelde skoorde 38 doelpunten. Minivoetbal. In de B-reeks Minivoetbal. Kapitein Toon Van Cauteren ontvangt de beker voor zijn team dat l kampioen speelde in de Zeelse kernkompetitie (bvw). Minivoetbal. Optiek De Bisschop mocht in de Zeelse kernkompetitie voor de tweede k trofee van de fair-play ontvangen (bvw). i de Zeelse kernkompetitie was de <iir! voor De Balans (bit terugronde. Patrick Van Aver- maet skoorde nochtans 86 goals. 22. Ijzerwaren De Pik: 7 Vorig jaar laatste en nu voor laatste in de twee jaar dat De Pik aan de kompetitie deel neemt. De ploeg behaalde drie overwinningen en Patrick Bau- wens is topschutter met 17 goals. 23. Fiat Verheyden: 7 Fiat Verheyden moest twee jaar geleden ook al tet| den stellen met de rode 1 taarn. De ploeg won twee kl en speelde drie keer gel* Hans Heirman werd metl goals de beste doelschutter/

De Voorpost | 1985 | | pagina 42