Nieuw gebouwenkomplex rijksscholen Temse officieel geopend Playbackshow in Kemzeke lokte vierhonderd belangstellenden VU-afdeling Temse bestaat twintig jaar Pastoor Arseen Lippens nam afscheid van Melsele Witte Molen in Sint-Niklaas wiekt weer De Voorpost - 7.6.1985 - 17 ii.Il L.-u J J i 11- L i t i Woensdag werd aan de Witte Molen in Sint-Niklaas gestart met de herstelling van de door een storm ferm toegetakelde 'reus'. De wieken werden opnieuw aangebracht. Zulks in het vooruitzicht van de zgn. molenfeesten, die in augustus plaatsvinden. Zelfs de vroegere molenaar kwam een kijkje nemen. fwv - fntn t Vrijdag 31 mei werden de nieuwe gebouwen van de rijksscholen in Temse officieel ingehuldigd. Er was een ruime belangstelling en vele prominenten, onder wie oud- minister Ramaekers (thans burgemeester in Mechelen), woonden de akademische zitting bij. Onderwijsminister Coens was verontschuldigd, hij werd vertegenwoordigd door de inspekteur Moermans. Na de akademische zitting en de onthulling van de gedenkplaat vond de vernissage plaats van een kunstsalon (met 27 deelnemende kunste naars). Mevrouw Stoffels, directrice RBS, schetste de historiek van de rijksschool in Temse. Ook dankte zij de ouders, die hun kinderen aan de school toever trouwen en de leerkrachten, bewust van hun verantwoorde lijkheid voor de groei en de bloei van hun school en gesti muleerd door hun plichtsbesef. De heer Antone. direkteur Temse. De rijksmiddenschool-rijksbasisschool viert feest. Leerlingen voerden toneel op en brachten shownummertjes, (dw) De Volksunie bestaat twintig jaar in Temse. Dat werd vorige zaterdag (1 juni) gevierd met een akademische zitting in salons De Oever. Sprekers waren Eddy Buytaert (voorzitter VU-Temse), Vic Anciaux (algemeen voorzitter VU), Raoul De Ryck (provincieraadslid en VU-fraktielei- der in de gemeenteraad) en Raf Spinoy (penningmeester arrondissement Sint-Niklaas). Yvette Vercruyssen presentearde het geheel. Het muzikale trio dat de akademische zitting omlijstte, bestond uit Kristine, Ilse en Gert Vaerendonck (Tielrode). Eddy Buytaert verwelkomde alle aanwezigen maar in het bijzonder Antoine Denert (eerste VU-burgemeester in het Waasland, met name in Kruibeke), senator Walter Peeters, Nelly Maes en alge meen voorzitter Vic Anciaux. Spreker bracht de ge denkwaardige datum van S no vember 1965 in herinnering. Op die dag kwamen ten huize van Alfons Heylen een aantal mensen samen, zij legden er de basis voor de VU-afdeling Temse. Onder de aanwezigen waren ondermacr Maurits Coppieters en Fons Van Raemdonck. Een eerste bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter Marcel Blommacrt, sekretaris Alex Suanct, hulpsekretaris Marcel Spildooren, propagan da Georges Pellccom, leden René Van Bogaert, Edward Van Daele, Simon Waltens en Luc Heylen In 1970 waren er gemeente raadsverkiezingen, de VU ba- haalde één zetel in Temse. Jef De Pauw werd eerste gemeen teraadslid. Jong en onervaren maar vol idealisme onder streepte hij de ideologie van de partij, stelde Buytaert. Volgens spreker was algemeen voorzitter Vic Anciaux. Deze onderlijnde de «onvervangba re rol van de VU». Uitgangs punt van de partij is de eman cipatie van ons volk, pleit An ciaux. Hij noemt vrijheid en gelijke kansen voor iedereen een inherent deel van het Vlaams-nationalisme. Anciaux zegt dat de Volksunie een cen- trumfunktie moet blijven inne men en niet mag afgeleid wor den door de polarisatie welke anderen willen opleggen. Tot slot onderstreepte hij het be lang van de komende verkie zingen. De voorzitter ontving na zijn speech eengeschenk en een bos bloemen. Raoul De Ryck besprak 15 jaar VU in de gemeenteraad van Temse. Eerst was er een éénmansfraktie, daarna 4 ge meenteraadsleden, thans 3. De VU zit bij de oppositie in de gemeenteraad. In het OCMW zetelt' de VU evenwel in de meerderheid. De Ryck beklemtoonde dat de VU (algemeen) geducht moet zijn voor mensen die een ver keerd etiket op de partij willen plakken. «We moeten in het spoor van de stichters blijven voortijveren», stelde hij. Raf Spinoy zei dat de VU alterna tieven heeft inzake tewerkstel ling. Hij meent dat een pro gramma moet primeren boven al het andere bij de lijstvor- ming voor de komende parle mentsverkiezingen. Aan het eind van de stijlvolle akademischa zitting werden o.a. de afdelingstichters be dacht met een geschenk en een bloemetje. Kregen eveneens een geschenk aangeboden: Jef De Pauw en echtgenote, voor zitter Eddy Buytaart en echt genote, penningmeester sekre taris Koen Troubleyn, Jean- Pierre Temmerman, Hector Baert en echtgenote, Simonne Raes (OCMW-raadslid) en echtgenoot, de gemeente raadsleden Raoul De Ryck, Lode Broeckx (tevens OCMW-raadslid) Werner Maerevoet en hun respektieve echtgenotes. R.V. RMS, sprak als tweede, vorige vrijdag. Hij noemde het fees telijk in gebruik nemen van de gebouwen een belangrijke ge beurtenis. De prachtige nieuw bouw zal worden aangewend om de meisjes en jongens nog beter te instrueren en te bege leiden. Ter gelegenheid van de eerste steenlegging (1978) ver klaarde de toenmalige minister Ramaekers dat een vernieu wing in het onderwijs slechts kan slagen als èn het personeel gemotiveerd is èn de gebou wen en lokalen geschikt zijn. Het gebouw noemde Antone indrukwekkend, maar ook op de maat van de jonge mens. Hij prees architekt Charels. Het schoolleven zal gekoncen- treerd zijn op de binnenplaats met aktief groen, polyvalente hal, gigantische refter, over dekte doorgang met sanitair, dekoratieve speelplaats, me- diateek, informatiehal, werk- nissen en bijzonder luchtige lokalen. Direkteur Antone dankte verder iedereen die bij de realisatie van het gebou wenkomplex betrokken was geweest en al degenen die de feestelijkheden hadden helpen organiseren. Hoop en toekomst Inspekteur Moermans bracht in zijn rede een hartelijke groet over vanwege minister Coens, die niet persoonlijk kon aanwezig zijn wegens vroeger aangegane verbinte nissen. Moermans wees erop dat een inhuldiging als deze een feest betekent, maar vooral een ver rijking voor de school. De funktionele gebouwen waar mee de school is uitgebreid zullen de kwaliteit van het on derwijs verhogen. Maar de kwaliteit staat of valt er niet mee, de leerkrachten zijn erg belangrijk. Spreker had woorden van dank voor degenen die het nieuwe gebouwenkomplex hebben gerealiseerd: de plan nenmakers, architekten, amb tenaren, de aannemers en hun arbeiders. Hij sprak de hoop uit, dat deze gebouwen een nieuwe start mogen betekenen voor nog beter onderwijs, ge richt op de toekomst. De in spekteur belichtte verder de opvoeding in het algemeen. Onze jongeren moeten voor bereid worden op de 21ste eeuw, de eeuw van de chips en de robotika, aldus spreker. Verlenging van de leerplicht werd een noodzaak. Het on derwijs moet een brede basis vorming geven en door voort durend bijleren dienen we, volgens Moermans, te evolue ren naar een «lerende maat schappij»: bijscholen, herscho- De'insnektenr «triHr Har PPn Temse. Burgemeester Van Riet aan het woord n.a.v. de inhuldiging van nieuwe toè^rioög^TgSg m°e° sch""'lokalen bij de RMS-RBS. (dw) komen tussen het onderwijs en de arbeidswereld. Opvoeden is nog meer dan begeleiden naar volwassen- heid. Het is ook morele kracht j' meegeven om het leven aan te ^Büv I *1 kunnen. Men moet de jonge- j j^^B ren zoveel mogelijk troeven en fl| U kansen meegeven, aldus Moer- I- J mans. Hij eindigde als volgt: «Meer hoop op toekomst ge- ven een grote opdracht. - d „Jpv xj|F Daarvoor rekenen we op de leerkrachten, de veldwerkers ijLjNÉ waarmaken, |^Br maar ook op alle mensen die in W teamverband werken in de fa TH scholen vanzelfsprekend op I e ^^^BO w w I f - werd de gedenkplaat onthuld. K Daama overgegaan I - y. "BI van kunstsa- werken herbergde van f maar liefst 27 kunstenaars. De i aanwezigen werden toegespro- >^y')^B':: ken door de heer Ostyn, en doctor in de kunstgeschie- I door burgemeester Van en door Jozef en mede- BBI^^HHIHBHi^^Bii^HBiiHLiflK^BI^^BBBi^^BiBi^^^^^^B werker van Kunstkring Pogen Hamme R.V. Temse. Het ging er gezellig toe tijdens de receptie van RMS-RBS. (dw) Arseen Lippens, tot nu toe pastoor in de Beverse deelge meente Melsele, wordt pastoor-deken in Wetteren. In de aardbeiengemeente viel de zieleherder een mooi af scheidsfeest te beurt. Men had het over o.m. de schrander heid en het dynamisme dat hij aan de dag heeft gelegd, vier (slechts vier) jaar lang. Arseen Lippens 'toverde' de kerk tot een juweel om, Ga- verland kreeg een opknap beurt, jeugdhuis Djem kreeg een financiële injektie en de jeugdverenigingen beschikken nu over behoorlijke akkomo- daties. Het Melseelse vereni gingsleven toonde zich dank baar om wat de pastoor heeft gedaan. Bijna vanzelfsprekend ge schenk voor de pastoor: een krrf aardbeien. Op de andere foto ziet u het jongerenkoor, dat enkele liederen vertolkte (wv - foto's Iv) Hét evenement van de jubileum-Sinksenfeesten in Kemze ke die over het algemeen zéér suksesvol verliepen was ongetwijfeld de byzonder geslaagde en suksesvolle plavbackwedstrijd van vrijdagavond. Niet minder dan vierhonderd enthoesiaste en vooral jeugdige aanwezigen vulden het Kemzeekse parochiecentrum, dat dikwyls daverde op z'n grondvesten. Eerste kategorie treden. Ze vormden aldus een Dc Kemzeekse Heidczangers bijkomende attraktie voor het én de Alpenzusjes verkozen jonge volkje. Dit samen met om «buiten kategorie» aan te een «good old» orkest (enkele ex-Jumpers) dat enkele stevige en gesmaakte nummers van voornamelijk The Shadows bracht. De allerjongste deelnemer (amper 7 jaartjes jong!) moest de spits afbijten in de katego rie geboren in 1972 tot '78. Katerien De Brandt imiteerde Boy Georges (wat een keuze van deze ouders) met enkele gesmaakte danspasjes. Maarten Baes en Tom Comu ook nog bitter jong de den het reeds héél wat beter met hun optreden van «Tears for Fears» en Ann de Grote uit Nieuwkerken bracht er de éch te playbacksfcer in (zeer goed lippenwerk!) met het num mertje van Ann Christy «Ge lukkig zijn». Ze zou dan ook héél wat hoger skoren bij de deskundige jury bestaande uit de heren Pat Vermeulen, Rol De Block, Charl De Bruyne en Adolf De Hooghe. «Tears for Fears» waren er terug met Inge De Schrijver en Chris Janssens uit Kruibeke Niet zó gek. Daarna kwam er een groepje jonge dametjes die het «maar voor de leute» deden: Nathalie Descamps, Els van Hoey, Tan- ja Van der Heyden en Kitty Van de Waert trachtten Jer- maine Jackson, Pia Zadora en Co te doen herleven. Daarna bracht Anncmie Dullaert met haar vriendinnen «She's a liar» van de Dolly Dots. Alweer een loffelijke poging, die door het dankbare publiek steevast op applaus werd onthaald. Dit was ook het geval voor Jessy De Groote, Carolien Bone cn Katrien Soctens uit Nieuwker ken die met veel bravoure de Star Sisters imiteerden. Het werd een schot in de roos: het was af! Nadia Vcrhclst uit Kallo had dus het nadeel met haar num mertje van Carola juist nè de re toekomstige winnaars op het Kemzeke. Playbackwinnaars van links naar rechts: Wham uit Nieuwkerken (Anja pod^n, te moeten... Ann, Els Peersman en Carla Dullaert), Divine uit Kemzeke (Geert Heyndrickx), The Star Sisters en Christel De Decker 'pro- Hfr Nieuwkerken (Jessy De Groote, Carolien Boone en Katrien Soetens) foto gremar beerden als Dons Day and the Pins furore te maken (ze mis lukten) en Kris Meerschaert hield het bij de ondertussen voorbijgelopen Danny De Munck met «Ik voel me zo verdomd alleen». Hij haalde het net niet voor de eerste plaats. Tweede kategorie Dan was er nog de groep van playbackers geboren in 1971 cn vroeger. Hier ging het na tuurlijk reeds iets geloofwaar diger aan toe. Martine De Brant en Ilse Meerschaert brachten een flinke vertolking van het winnend Eurovisie Songfestivalliedje «Let it Swing» van The Bobby Soeks. Ze deden het voortreffelijk, maar de konkurrentie was groot. Dat ondervonden dui delijk Chantal van Duyse cn Els Schelfhout, die hun best deden om «Wake me up» van Wham naar best vermogen te brengen. De Aspi's van dc Kemzeekse Chiro deden mee met «Dikke Nek» van The Marlets. Duide lijk een ludieke poging zonder werkelijke pretentie. Daarna kregen de neutrale toeschou wers ongetwijfeld dé sensatie van de avond: Gert Heyn drickx met het sluikse nummer «Love Reaction» van «Divi ne». Een niet zo schitterend nummer, maar subliem ge bracht door iemand die zoals hij nadien verklaarde voor 't eerst in die gedaante op de planken kwam. Niet te ver wonderen dat hij voor deze magnifike prestatie de prijs van de aanwezige pers kreeg toegekend, terwijl hij in dê algemene klassering tweede werd. Ongetwijfeld dé revela tie van deze play-backwed- strijd te Kemzeke. Maar de èllerbesten moesten nog komen. Anja Peersman en Carla Dullaert uit Nieuwker ken twee schattige meisjes die het klappen van de play- backzweep reeds kennen deden het méér dan voortref felijk: zonder plankenkoorts brachten ze op voortreffelijke manier «Everything she wants» van Wham. Zij en nie mand anders kregen dan ook de eerste plaats toegekend van de deskundige jury. Ann Van Haute kreeg een «Heel apart gevoel van binnen», een num mertje van Corry. Ze diende echter op te tornen tegen de twee besten van de avond... en eindigde uiteindelijk vierde. De uitslagen Kategorie '78 tot '72: 1. The Star Sisters met 87 punten en 2. Danny De Munck (87 p.), 3. Carola (84 p.), 4. Ann Christy (83 p.), 5. Tears for Fears (80 p.), 6. Dolly Dots (77 p.), 7. Tears for Fears en Doris Day and The Pins (75 p.), 9. Jer- maine Jackson Pia Zadora (74,5 p.), 10. Boy Georges (74 Kategorie '71 en vroeger: 1. Wham met 92 p.. 2. Divine met 88 p., 3. The Bobby Socks met 86 p., 4. Corry met 81 p., 5. The Marlets met 80 p. en 6 Wham met 79 p, Gremar

De Voorpost | 1985 | | pagina 17