JOHNNY MOYSON /MOMENTEEL BUGGENHOUTS ~T TONNY THIELEMAN: BLOEMEN VOOR JARIGE MOEDER BESTE RENNER KENNY FRANSSENS DICHT BIJ EEN OVERWINNING WSCJVS PETER VAN DUYSE: NEGEN JAAR GEWACHT OP EEN OVERWINNING «OUDE» FRANCOIS NAUTS GEEFT ANDERMAAL HET VOORBEELD BART HEIREWEGH TROONT THANS BOVEN IEDEREEN UIT BOEKEN OVER SPORT BART HEIREWEGH DUBBELT AL ZIJN MAATS IN KEMZEKE ZUS BETTY ONTFERMT ZICH OVER BENNY VAN BUYNDER DIRK DE CAUWER KNOKT VOOR «ZIJN» TRUI De Voorpost - 7.6.1985 - 29 WIELRENNEN iln het Buggenhoutse wielerpe- loton is Johnny Moyson onge twijfeld de renner die momen teel het meest ophef maakt. Tien keer eindigde hij binnen je eerste vijf en zeventien keer binnen de tien eersten. ]n de nationale titelren liet hij dch als een werklustig renner topmerken die initiatieven nam [en enkele keren bij een ont snapping was betrokken. Hij behaalde een dertiende plaats. Vorige maandag was de joviale «ittekop» aan zijn tweede overwinning toe. Die kwam in het Brabantse 1 it.-Martens-Lennik tot stand, •j rfJa enkele kilometers ben ik samen met Patrick Decoorde n de aanval gegaan, zegt Moyson Spoedig kregen we het gezel- dijkt schap van Luc Dierickx Hij is itiptt eselekteerd voor de wereld- eens ampioenschappen in het zon- Duitse Stuttgart, op het snel- einij leidsnummer Kort daarop loop volgden ook Daniel Bergh- gacn mans en Patrick Van Buggen- hout. Tot het ingaan van de finale zijn we onbedreigd voor op gebleven. Toen heb ik een demarrage geplaatst. Luc Dierickx is ge volgd. De anderen moesten greep lossen. Onder ons twee zijn we op de aankomst afge stevend. Op zowat tweehon derd meter voor de streep kwam mijn gezel aan de lei ding. Toen heb ik mij op gang getrokken en had weinig moei te om als eerste onder het spandoek door te rijden». Johnny Moyson die nog een gans seizoen junior is, hoopt nog enkele keren te kunnen zegevieren. In de Ster staat hij als achtste gerangschikt In de tijdrit van zaterdag in Overme- re zal hij zijn beste troeven op tafel moeten leggen om Bart Heirewegh, die onmiddellijk na hem vertrekt, van de huid te schudden. Zondag start hij vanzelfspre kend in de rit in lijn, die in Gavere wordt gereden. E.D.M. Vorig jaar op 2 juni werd Ton- ny Thieleman provinciaal kam pioen bij de nieuwelingen. Dat was net op de dag waarop moeder jarig was. Vorige zon dag, op dezelfde datum be haalde Tonny een eerste sei- zoenzege. Moeder Thieleman kreeg de bloemen als geschenk. Tonny Thieleman heeft dit jaar een hoop tegenslagen en ellende te verwerken ge kregen. «De voorbereiding op het sei zoen was goed, zegt de junior uit Kieldrecht. «Ik werd vijfde in het klubkampioenschap. Daarna werd ik gekonfron- teerd met een aanslepende verkoudheid. Toen ik uitein delijk bij een andere dokter ten rade ging, stelde die een bronchitis vast. Meer dan drie weken heb ik antibiotica moe ten slikken. Je kunt denken welk een ongunstige invloed dat had op mijn prestaties. Ik kon geen poot meer mee. zoals dat in het rennersjargon wordt gezegd. Sedert vorige week vergaat het mij beter. In het criterium van Kemzeke werd ik vrijdagavond elfde. Vorige zondag in Nazareth kwam de eerste zege tot stand. Na acht van de twaalf af te leggen ronden zat ik in de kopgroep. Voor het eerst dit seizoen voelde ik mij echt be kwaam om met de anderen te wedijveren. In de sprint won ik met een duidelijk verschil». Na afloop was de vreugde groot bij de Thielemansen. Vader Tuur, een bekend en goed van de tongriem gesne den vishandelaar, had deze week weer de glimlach van de grote dagen. In de afspannin gen waar hij geregeld op be zoek komt, mochten de klan ten een pintje meer drinken. Op de gezondheid van onzen Tonny, voegde vader Tuur eraan toe. E.D.M. Kenny Franssens is zestien en pas het tweede jaar nieuweling begonnen. Vorig jaar startte de jonge knaap uit Beveren als een belovende renner. Gere geld eindigde hij binnen de tien, werd vier keer derde en toonde zijn werklust in vele wedstrijden. Het huidig seizoen is in minder gunstige omstandigheden ge start. Kenny Franssens zelf hierover: «Net voor de kompetitie van start ging, werd ik getroffen door een bronchitis. De dokter beveeldc mij antibiotica aan. Daar heb ik anderhalve maand de ongunstige invloed van qn- dervonden, wat zijn weerslag had op mijn prestaties. In de Ronde van het Meetjes land bleef ik diengevolge bene den de verwachtingen. Nu ben ik er aan het doorko men. Recent legde ik twee keer beslag op een derde plaats. Ik stel drie tot vier overwinningen voorop. In de sprint kan ik behoorlijk mijn plan trekken. Dat is een enorm voordeel. Ik volg latijn-grieks. Dat valt niet altijd gemakkelijk te kom- bineren met de wielrennerij! Kenny Franssens heeft intus sen al uitgemaakt waar hij de komende dagen aan de start verschijnt. Vrijdagavond is dat voor eigen deur in Beveren en zondag ofwel in Beveren ofwel in Temse. E.D.M. Wielrennen. Tony Thieleman (c) Wielrennen. Johnny Moyson uil Buggenhout is in goede ktn(c) Wie Bart Heirewegh vorig weekende aan het werk zag, kwam onder de indruk van de kracht die de junior uit Hamme uitstraalde. In het criterium van Kemzeke dubbelde hg gewoon al zijn maats. In het Brabantse Ternat, een wedstrgd over meer dan honderd kilometers, bovendien betwist op een heuvelend parcours, schakelde hg alle opponenten uit. Uitgenomen Patrick Sergoris, die geruime tgd stand hield, werd de rest van het deelnemersveld in de vernieling gereden. Hun achterstand op de overwinnaar bedroeg meer dan zes minuten. Peter Van Duyse beleefde vorig jaar in Haasdonk de ge lukkigste dag van zijn leven. Voor het eerst in zijn negenja rige loopbaan als renner, kreeg hij de bloemenruiker. Bij Willen is Kunnen uit Be veren werd de vlag in de top gehesen. Negen jaar geleden werd deze wielervereniging opgericht, waarvan Peter Van Duyse het eerste lid werd. "Wat is het een prettig ge voel zo voor het eerst de smaak van een overwinning te proeven, lacht de amateur uit Kruibeke. Ik heb er lang naar getracht. Neem het van mij aan dat ik leef voor de wielren nerij. Dat mag je gerust aan mijn vrouwtje vragen. In Haasdonk werd ik kort na de start lid van een tienkoppige vluchtersgroep. Die verenigde ook Peter Raeymaeckers, Gui- do Haantjes. André Van Pae- mel, Paul Van Vlierberghe, Johnny De Dobbelaer, Rudy Rombaut, Frankie Weemaes, Gunther Van Steelandt en Jan Joos. Onbedreigd zijn we voorop gebleven. Peter Raeymaeckers en Jan Joos poogden tever geefs voorop te geraken. Ik waagde mijn kans bij het in gaan van de laatste ronde en het lukte. Van dan af kreeg ik het gevoel dat ik ging zegevie ren. Sterker dan ooit trapte ik de pedalen rond." Peter Van Duyse heeft niet gewacht tot aan de streep om het zegegebaar te maken. Op meer dan tweehonderd meter voor de finish "danste" hij van vreugde. Nooit zagen we zo een zielsgelukkig renner de aankomstlijn overschrijden. Menig supporter pinkte een traantje weg. In het jonge ge zin Van Duyse en onder de fans was de sfeer nooit zo uit bundig. "Ik wil die krachttoer weldra een tweede keer overdoen", glunderde Peter alvorens on der het stortbad te verdwijnen. (E.D.M.) Franqois Nauts is 35 jaar ■Ms renner is hij aan zijn laat- ste seizoen toe. Voor de kom petitie begon had hij gewoon een paar ereprijzen in uit- ncht gesteld. Aan een over- *mning op zijn leeftijd had hij niet meer gedacht Zeker vorig «eekeinde niet, toen hij met gebroken vinger van start j. "Ik ben pas sedert veer tien dagen in een betere kondi- tie, zegt de amateur uit Stekcnc. Voordien verging het mij niet zo best. Ik voelde dat ik een 'oude man' begon te wor den. In Kemzeke ben ik voor op geraakt met Danny Jans- sens en Guido Haentjes. Toe vallig twee dorpsgenoten. Hoewel we in goede verstand houding leven zijn we de laat ste kilometers mekaar gaan be loeren. Vanuit een derde posi tie heb ik toegeslagen Mijn maats waren verrast. Ik won met ruim een fletslengte ver schil." Hoewel hij blijkbaar nog be hoorlijk meekan, heeft Fran cois Nauts besloten er aan het einde van dit seizoen definitief een punt achter te plaatsen. Hij is tevreden over zijn loop baan als renner. Vorig jaar zegevierde hij twee keer en het seizoen voordien bracht hij ze ven overwinningen op zijn aktief. Nu zondag in eigen Stekene wil hij een ereplaats afdwin gen. Dat hij na de recente overwinning met hevige tegen stand zal af te rekenen krijgen, ligt in de lijn van de verwach tingen. (E.D.M.) Bart Heirewegh vertelt geen geheimen, wanneer hij zegt dat hij zich momenteel in een blakende konditie voelt. «In Kemzeke is Dirk De Cau- wer in de aanval gegaan, zegt de git-zwarte, hoogopgescho- ten Hammenaar. «Ik heb een tegenaktie opge zet. Spoedig kwam ik in het gezelschap van mijn klubge- noot. We verstonden mekaar uitstekend. Even voorbij halfweg dubbel den wc het peloton. Op het verzoek van de B.W.B.-afge vaardigden, hebben we ons in de laatste ronde wat laten te rugzakken om een regelmatige sprint tussen ons beiden moge lijk te maken. Ik won met ruim een fietslengte verschil. In Ternat stond mij een zwaar dere opdracht te wachten Ik had deze wedstrijd uitgekozen omdat er meer dan honderd kilometers dienden te worden afgelegd en het parcours er bovendien nogal heuvelend is. - Het deelnemersveld was be perkt. Ik veronderstel dat vele renners de zware karwei uit de weg zijn gegaan Daarbij was er de warmte die een nefaste rol speelde. Van bij de start werd ik beloerd. Een paar keer heb ik gepoogd om in de aan val te gaan. Telkens kreeg ik tegenstrevers op de huid: Half weg ben ik in mijn opzet ge slaagd. Patrick Sergoris kon aanklampen. Onderling was de verstandhouding goed. We bouwden alsmaar een grotere voorsprong uit. Uitgerekend daar, waar het nogal bergop ging, heb ik ge demarreerd. Er waren toen nog vijftien kilometers af te leggen. Mijn gezel kon niet reageren. Ik ben alleen verder gereden». Kracht De achterstand van Patrick Sergoris bedroee 2 min. 15 Niet minder dan zevenenzestig ronden of een totaal van zestig kilometer dienden de deelne mers aan het criterium voor juniores in Kemzeke af te leg- fen. Edwin Enthoven was er dc eerste onruststoker. De Ne- duivels. Hij sloeg spoedig een derlandse jongen hield het ccn kloof. Dat was niet naar de zin paar ronden alleen vol, maar van Bart Heirewegh. Het werd toen door dc achtervol- Hamse «Bartje» ontketende gers gegrepen. Vóór halfkoers spoedig een tegenaanval, duw- ontbond Dirk De Cauwer ziin de stevig op de trappers en Wielrennen. Bart Heirewegh is de laatste dagen iedereen te sterk (arch.) bereikte de vluchter. De beide leiders, die lid zijn van dezelf de klub, verstonden mekaar wondergoed, liepen alsmaar verder uit en zouden op een bepaald ogenblik het peloton dubbelen. José Rooms, in ge zelschap van nog een paar ren ners, poogde nog tevergeefs een tegenaktie op te zetten. In de sprint gingen Bart Heire wegh en Dirk Dc Cauwer hun eigen kans. De Hammenaar won met meer dan een fiets lengte verschil en behaalde een zesde seizoenzegc. Dirk De Cauwer werd tweede en later finiste José Rooms als derde. Na afloop verklaarde José Rooms dat hij het niet gezien had, toen Bart Heirewegh in de aanval trok. «Ik bevond me achteraan in de Heirewegh voorop was geraakt en premies op zak begon te steken. Ik was verrast door die aanval. Ik gun Bart in ieder geval die overwinning. Tijdens de wedstrijden nemen we spor tief de handschoen op. Daar buiten keuvelen we onderling en zijn we beslist geen vijan- den. Integendeel sek. Een derde renner maakte pas na ruim... zes minuten zijn opwachting. Andermaal heeft Bart Heire wegh bewezen dat hij niemand uit de weg moet gaan. Door deze twee opéénvolgendcn overwinningen, bracht hij het totaal op zeven. Viermaal werd hij tweede en slechts drie keer eindigde hij buiten de eerste tien. Dat was toen hij het slachtoffer was geworden van mechanisch defekt of van een lekke band zoals in de nationale titelren. Bart Heirewegh wil zich ko mend weekeinde manifesteren in de Oostvlaamse «Ster» Za terdag staat een tijdrit in Over- mere op het programma en zondag een rit in lijn in Gavere. Op zondag 21 juli wordt in eigen Hamme voor de derde keer de «Grote Prijs Bart Hei rewegh» georganiseerd. Om dat die gelijktijdig valt met 's lands nationale feestdag wordt er een beker geschonken door kuituurminister Poma en door bestendig-afgevaardigdc AI- fons De Mol. E.D.M. Robert Janssens, Vreugde en verdriet in de Tour Uitgeverij Helios, Kapellen, 1985,230 blz, 495 fr. Een fraai uitgegeven en dege lijk geïllustreerd boek met een brede waaier teksten over alles wat reilt en zeilt rond die grote sportmanifestatie die de Tour toch is. Het i^ect^hronoloei beurtenissen, maar alles staat gerangschikt per tema en die worden dan wel door de be- staansgcschiedenis van de Tour heen behandeld. Robert Janssens kwam in 1960 toevallig in de sportjournalis tiek en koos bewust voor ver slaggeving van wielerwedstrij den, ook en vooral omdat de Tour van in zijiycued een Benny Van Buynder is een vriendelijke, eerder terugge trokken jongen. Als renner treedt hij niet vaak op het voorplan. De twintigjarige amateur uit Nieuwkerken- Waas wacht nog altijd op een overwinning. Een zevende plaats in het klubkampioen schap werd zijn beste resul taat. In Sinaai werd hij achtste. "Ik was lid van een achtervol gend groepje dat jacht maakte op drie vluchters. We zijn er niet in geslaagd om hen bij te halen. Dit seizoen ben ik enke le keren binnen de eerste tien geëindigd. Een overwinning is mijn streefdoel. De konditie evolueert gunstig. Als werk zoekende beschik ik over een zee van vrije tijd. Die gebruik ik om te trainen en me voor te bereiden. Veertien dagen geleden werd ik ziek. Ingevolge een diarree kon ik een week lang niet aantreden." Benny Van Buynder wordt door zijn zus Betty met de beste zorgen omringd. Zij zorgt ervoor dat hij iedere dag een gezonde voeding ter be schikking heeft. "Op de koers ben ik Benny's beste suppor ter", zegt zus Van Buynder fier. Bij de Van Buynders staat de wielrennerij al vele jaren centraal. Oudere broer Freddy was lange tijd lid van het pelo ton, en behaalde zeven over winningen. Hij heeft inmiddels het wielrennen stopgezet, hoe wel hij de prestaties van zijn broer nauwgezet blijft volgen. Met hem wacht het ganse gezin op een eerste zege. Benny zelf heeft die inmiddels in uitzicht gesteld. (E.D.M.) Wielrennen. Benny Van Buynder (c) zijn leven moet verwoorden, kingskracht op hem had. Men vindt artikelen over Hen- 1o^Utee ronde r' Desgranges, over de heren van 1962 en ging er dan onaf- Goddet en Lévitan. over de gebroken naartoe. In die vele kostprijs van zo'n Tour. over jaren bouwde hij een stevige doping en de fabeltjes errond. relatie op mei de Tourdirektie, over de specifieke klimmers en zag grote vedetten komen en sprinters, over het eten en de gaan en kreeg zo goed als vrije avonturen van de persmensen toegang tot ver achter de en zelfs over de vrouwen van schermen van het spektakel, de Tourrenners. Kortom, met Zodat het maar vanzelfspre- dit boek zit je midden tussen kend was dat hij dit boek het gesnotter van de koereurs schreef, omda, men loch alt.id Dirk pe Cauwer leidt in de «Ster der Juniores». Die gele trui wil hij tot het uiterste verdedigen. Dirk steekt het niet onder stoelen of banken dat hij «Oostvlaamse Ster» wil worden. Zoals hij zich momenteel in konditie voelt, is hij bekwaam om met iedereen te wedijve ren. De jongste resultaten spreken boekdelen. Twintig keer eindigde hij binnen de eerste acht, waarvan vijftien keer zelfs binnen de vier. Ondanks die knappe verrich tingen behaalde de renner uit St.-Gillis-Waas slechts twee overwinningen. Enkele keren heeft hij zich in de luren laten leggen. Inzake tegenslagen heeft hij ook zijn deel gehèd. Dat was vorig weekend in Haasdonk het geval. Met Pascal Fockenier en Gino Verbraeken was hij voorop en werd als een belangrijk kans hebber getipt. «Misschien hebt u het niet ge merkt, maar erg fit voelde ik mij niet, zegt Dirk eerlijk. «Ik ondervond last van het zware criterium, de avond voordien, waarin ik tweede werd. Op het laatst, toen ik samen met Fockenier en Gino Verbraeken voorop was, be gon ik in de zege te geloven. De verstandhouding met mijn dorpsgenoot was uitstekend. Zowat drie kilometer voor de finish kreeg ik een lekke band. Ik verloor metéén ieder uit zicht op de overwinning en kon alleen de derde plaats veilig stellen». Dirk De Cauwer is zich intus sen flink op de tijdrit van za terdag aan het voorbereiden. Omgord met de gele trui, wil hij 's anderendaags in Gavere aan de start verschijnen en de leidersplaats tot het uiterste verdedigen. Op de medewerking van zijn maats van W.S.C. Vooruit zal hij beslist kunnen rekenen. E.D.M. Wielrennen. Dirk De Cauwer (vooraan in beeld) i weekend in "De Ster" zijn trui verdedigen (c)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29