EEN BOEKHOUDER Stijgende belangstelling voor Pinksterfeesten Erembodegem-Terjoden Sint-Antonius- en Sint-Jozefsgilde verbroederden te Hamme Sint-Anna Word! «orde» in Aalst verstoord door lunaparken? Waterkwesties: baggerspecie, polder, Spawater Jaarlijkse Daemsdag te Aalst Uitbreiding gunstig voor tewerkstelling C. PEERS 2 - 7.6.1985 - De Voorpost Tydens het voorbije Pinksterweekend was de Nieuwe Wyk van Erembodegem-Terjoden voor de eenentwintig ste maal werkelijk één zonovergoten feestparadijs waarin het aktieve feestkomitee van de wjjk, samen met de verkoezen Miss Nieuwe Wyk '85 en haar eredames, gemengde grote groepen muziekliefhebbers, belotters, danslustigen, renners, rolschaatsers, gerrebowlingdeel- neemsters, supporters en kermisvierders zich in vreugde hebben uitgeleefd, vooral in en rond het «feestcentrum», de feesttent in de Beukenlaan. Reeds vrijdagavond 24 mei, rond 19.30 uur werd in de Nieuwe Wijk van Terjoden, voor dit grootse feestgebeuren verzamalen geblazen door de plaatselijke fanfare «De Terjo- denaren», een gulle muziek maatschappij die jaar op jaar steeds met genoegen aantreedt om in de Aalsterse regio een gamma festiviteiten een pas send muzikaal kleurtje te geven. Vanaf half negen hadden daar na tientallen belotters rendez vous in de ruime feesttent voor het 21*" Lentekampioenschap van Groot-Aalst belotten. Het werd een erg spannende, maar aangename en sportieve kaar tavond voor 64 deelnemers. Uiteindelijk werden de prijzen verdeeld; 5000 fr. vooruit de inleg, 50 fr. per persoon. Over winnaar werd Eemans Willy (4523 p.) voor De Zwaef José (4507 p.) en De Jonghe Nor- bert (4495 punten). Zaterdag 25 en maandag 27 mei is een legertje sportlief hebbers er vredig samengeko men om een flinke groep ren ners, nieuwelingen BWB, aan te moedigen tijdens de tradi tionele tweedaagse wielerwed strijd «Ereprijs Kamiel Huyle broeck», de 21' Grote Prijs Wielerclub De Nieuwe Wijk. Acht ronden van 8,200 km tel kens, wriemelden de renners zich daarbij langs de Beuken laan, Dennenlaan, Geraards- bergsesteenweg, Brilstraat, Edestraat, Bergstraat, Sint- Rochusstraat, Hoezestraat, Pijpenbeekstraat, Driesstraat en Beukenlaan. Zaterdag fi nishte Ronny Schepers als eer ste over de eindstreep, voor Schietecat Pascal, maandag kreeg Patrick De Thaey de palm (geschonken door dhr. Verbeiren). Eindoverwinnaar werd Pascal Baetens voor Thierry Triest en Pascal Schie tecat. Zaterdagavond zat D.J. Peter op het podium in de feesttent en vergastte er vooral de jeugd van Terjoden op ontelbare «geliefde» muzieknummertjes En... of er gedanst en gevierd werd! Op het feestprogramma van die avond stond omstreeks 21 uur de «verkiezing Miss Nieuwe Wijk '85». Zeven in woonsters van Terjoden deden een greep naar deze begeerde titel, onder het waakzaam oog van de jury, geleid door voor zitter Kamiel Huylebroeck. Anja Raes kreeg de meeste punten werd winnaares, werd «gekroond», ontving de over winningscepter, ook een 2- kleurig geborduurd lint over de schouders en een prachtige prijs: een TV-toestel. Ereda mes werden Tanja Verschae- ren en Anja De Decker. Zondag was dit voltallige «ho ge» gezelschap te 10,30 uur present voor de opening van de 4C prondelmarkt. Te 11 uur werd in de feesttent een Plech tige H. Mis opgedragen, 's Na middags lieten 54 Terjode- naars zich inschrijven voor deelname aan de 20' Grote Gerrebowlingwedstrijd voor dames. Iedereen had prijs. Vooraan in de wedstrijduitslag stond Van Vaerenbergh Odetta voor Gosseye Germaine en Cop- pens Renilde. En vanaf 21 uur speelde het gekende orkest «The New Spirits» ten dans tot in de «vroege uurtjes» Maandag 27 mei was de laatste kermisdag, maar zeker niet de minst drukke! Om 10 uur ston den heel wat kandidaten reeds te trappelen van ongeduld, om in categorieën en volgens leef tijd de 17' Grote Prijs Rol schaatsen voor jeugd en vete ranen te betwisten: een ludiek schouwspel dat weinig Terjo- denaren wilden missen... Even een blik op de uitslagen: Bij de 7-8 jarigen werd Sonck Katthy winnaar voor De Ker- pel Heidi. Bij de 9-10 jarigen won Sonck Philip voor Matthijs Peter. Bij de 11-12 jarigen werd Geerts Steven eerst voor Volckaert Cindy. Bij de 13-jarigen eindigde De Kerpel Vanessa voor De Smet Chris. Bij de 16-jarigen kreeg Scheer- linck Peter de meeste punten voor De Schrijver Bruno. Twaalf veteranen zorgden ten slotte voor de plezante noot. Na de tweede rit van de twee daagse voor Nieuwelingen B.W.B. werden de 21' Sinksenfeesten afgerond met een geslaagde zangwedstrijd voor amateurs. De kandidaten werden begeleid door «The New Spirits». Rond 23 uur was de winnaar gekend: Haelters Johan uit Roeselare. De tweede prijs ging naar Claerhout Dirk. Twee groepen «zangeressen» uit Erembode gem-Terjoden «The Play Girls» en «Appolo Nia 6» be haalden respektievelijk de achtste en negende prijs. Het werden echt gezellige Sinksendagen voor alle inwo ners van de Nieuwe Wijk van Terjoden. Het feestkomitee betuigt hen alleen, ook de neringdoeners en symoathisanten van Terjo den en omgeving, zijn welge- Hamme Sint-Anna telt ontel baar vele verenigingen. Die bovendien ook nogal aktief zijn. Zodoende is het niet zo verwonderlijk dat de landelij ke gilde er geregeld in het brandpunt van de belangstel ling komt te staan. Daarnaast zijn er ook nog twee bloeiende broederschappen, die het volgens zover dat ze spreken over aen honderdjari ge oorlog. Maar het is lang alle maal niet zo erg als de volks mond het wil doen uitschijnen. De revaliteit is nu voorgoed achter de rug. Voor de gilden is dat een historisch feit dat ook passend diende gevierd. Kapellenfietstocht Met de onderlinge uitwisseling van leden werden de vriend schapsbanden nauwer aange haald en een fietstocht deed de rest. Fietsen is meer en meer in de mode gekomen Heel wat verenigingen trekken er met het zonnige weer met de fiets op uit om de omgeving te ver kennen. Gewoonlijk rijdt men dan langs rustige landelijke wegen een bepaalde afstand. Maar in Hamme Sint-Anna maakt men van een fietstocht een apart gebeuren. Men deed er een reeks merkwaardige ka pelletjes aan en had ook aan dacht voor een aantal beziens waardigheden uit de streek. Gegevens van historische, volks en religieuze aard wer den verzameld en aan de leden doorgegeven. Op tweede pinksterdag werd een tocht georganiseerd. Liefst 70 leden waren er voor inge schreven. Velen in gezelschap van hun hele familie en dat maakte dat het een bonte groep werd die de fietstocht langsheen dc beschermde schorren van de Durme begon. Een eerste keer werd op adem gekomen aan het gedenkteken van Filip De Pillecyn, de be kende Hamse Schrijver. Langs dc mooie Scheldedijk, die deze tijd van het jaar een nooit geziene pracht uitstraalt, ging de tocht naar Kastel, het glazen dorp aan de Schelde. Een tweede halte was voorzien in de zaal De Verenigde Krin gen waar de kans werd gebo den om de innerlijke mens te versterken. Boterhammen met kop en mosterd stonden op het menu. Het dient gezegd dat de groep het zich liet smaken en dat de bereidwillige dames die instonden voor de bediening amper tijd genoeg hadden om iedereen tevreden te stellen. In Kastel werden twee kapel letjes bezocht die zijn toege wijd aan de Heilige Jozef. Ook het alom gekende schipperska- pelletje. toegeschreven aan Onze Lieve Vrouw in Moerze- ke werd aangedaan. Daarna werd de tocht naar huis aangevat. En daar was er gelegenheid te over om in het lokaal tussen pot en pint nog verder te verbroederen, wat ook uitgebreid werd gedaan. Aalst. Pinksterfeesten in Erembodegem-Terjoden. Wat een drukte in de feesttent, (a) Een deel van het gewijzigd en aangevuld politiereglement Maar de burgemeester rcpli- in verband met lunaparken werd door de gouverneur ceert dat andere gouverneurs geschorst. De gouverneur stelt dat door de lunaparken een ander standpunt innemen orde en rust niet in het gedrang komen zodat de «materie- waarbij hij naar andere provin- Ie orde» niet worden gestoord. En wat betreft de «morele ^es verwijst- «Het college was orde» is de gemeente niet bevoegd. trouwens reeds akkoord om de De gemeenteraad kon nu de wijziging intrekken of de kwestieuze artikelen handhaven. getroffen beslissing te handha ven en de aansporing van raadslid Denayer was dan ook «Handhaven», zegt de VU ontkrachten vraagt Denaeyer overtoodig., zegt de bulge- J mppstpr - dat de juridische dienst een Danny Denayer stelt namens „ieuwe 'waterdichte formule- Hooghuyf gaat met Denayer de fraktie voor het reglement ring brouwe„ en dal hel ";1„akkoor<1 belr,ef' de ta handhaven. Denayer vraagt sla»dpunl ïiul de gemeente- ■bcUermg van het punt d,e met 7irn af nf pr mtccrnipn mnnt j, ca Li** knrrplcf nrn nip hh«»ll«»rino zou gehandhaafd blijven. zich af of er misschien moet «gevochten» worden alvorens op te treden. Hij hekelt verder Beschaamd! videospelletjes waarin geweld een alledaags gebeuren is, de korrekt is. «En die libellering kreeg ik pas vandaag te 16 u. onder ogen», voegt Denayer er Edgard Hooghuys (SP) zegt aan toe. Daarvoor was er geen dat het hier om een bevoegd- kans die te zien te krijgen» Aalst. De ploeg Kannernieopkommen die overal hoge ogen gooit, (a) verslaving hieraan en andere heidskonflikt gaat en dat de «We gaan alleszins in beroep aspecten ervan als het spijbe len en het geldverteer. En om argumenten over on duidelijkheid in formulering te gemeenteraad in deze materie hij de minister», besluit de niet bevoegd is. «Nu staan we burgemeester. «Die heeft 40 hier weer met beschaamde ka- dagen de tijd,. ken» voegt hij er aan toe. LH Bij de aanvang van de gemeen teraadszitting deelde burge meester Raymond Uyttersprot mede dat het stadsbestuur be roep heeft aangetekend bij de Vlaamse Exekutieve tegen het toekennen van een vergunning door de Bestendige Deputatie voor het storten van bagger specie te Erembodegem achter de sporthal. Raadslid Jan Caudron (VU) herinnerde aan zijn vraag om het grondgebied van de stad Aalst buiten het gebied van de Polder van de Beneden-Den- der te houden zodat de bewo ners aan de «polderbelasting» De jaarlijkse Daemsdag te Aalst zal dit jaar een bijzonde re betekenis hebben. Hij wordt gehouden op zondag 16 juni te Aalst. In de eucharistieviering te 10 u., in de Sint- Martinuskerk, zal de homilie worden gehouden door pater Goedghebeur, Abt van de Abdij Affligem. Nadien te 11 u. wordt een optocht gehouden naar het monument op de Werf, waar J. Van Der Mecrsch, Voorzitter Priester Daensvrienden, in een korte toespraak een boodschap zal brengen. Te 12 u. in het stadhuis zal het woord gevoerd worden door P. Daels, Voorzitter van het IJzerbcdevaart- comité, die zal handelen over de toekomstige Vlaamse Staat in het licht van de tema's van de komende Ijzerbede vaart. Nadien wordt een drink aangeboden. Op de middag heeft een gezellig samenzijn plaats in zaal Madclon, Grote Markt. Iedereen wordt er toe aangezet deze Daensdag bij te zouden ontsnappen. Iets waar voor de burgemeester reeds had beloofd een steuntje in de rug te geven. Hij zal trouwens andermaal aandringen bij de bevoegde minister om tot een onderhoud te kunnen komen over deze materie. Wat betreft het Spa-water- waarvoor «onze Waalse broe ders» een supplementaire taks vragen zou Caudron aan het etiket te zien geen gelijk heb ben gekregen bij zijn vraag liever Vlaams water, in casu «Parking» van de Aalsterse brouwerij in de raadszaal te serveren. Dat was volgens dc burge meester wel voorbarig. De stad heeft nog een voorraad van dergelijke Waalse vloei stof doch eens dat deze opge bruikt is zal het voorstel onder zocht worden. LH Naar aanleiding van de «dag van het rijksonderwijs» in Temse heeft de Regie der Pos terijen een propagandadagtc- kcningstempel gemaakt die nog tot 26 juli zal gebruikt worden in het postkantoor van Aalst. Kwistetweerni zit blijkbaar in nesten, (a) Wij zoeken voor onmiddellijke in diensttreding De kandidaat is in het bezit van een diploma graduaat bgekhouder A1/A6 Leeftijd: 28 a 40 jaar Enkele jaren ervaring en praktische kennis zijn onmisbaï Perfekt tweetalig Nederlands/Frans Kennis Engels en Duits wenselijk Belangstellenden sturen hun sollicitatiebrief met curriculum vltae naar: Firma JANSSENS Gebroeders, Dorp 3 - 9290 BERLARE 23WH Aalst. Pinksterfeesten in Erembodegem-Terjoden. Anja Raes werd de nieuwe Miss Nieuwe Wijk en volgt in die funktie Anja Verschoren op. Voorzitter Huylebroeck en sekretaris A. Geerts omringen de juffrouwen en hun eredames, (a) meende en hartelijke dank voor hun milde steun en mede werking en smeedt nu reeds plannen voor het volgend ren dezvous in hetzelfde dekor: 16, 17, 18 en 19 mei 1986! Je hoort er nog wel van! DB KANTOOR VAN NOTARIS TE AALST-EREMBODEGEM, BRUSSELBAAN 160 TEL. 053/77.65.01 VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING VAN UITZONDERLIJK GELEGEN DOMEIN TE EREMBODEGEM-AALST «Kasteel Osbroeck» met ongeveer 4 hectaren Park Alfons Van Maelestraat 78 en TWEE WELGELEGEN PERCELEN VILLAGRO* EN TWEE PERCELEN BOUWGRONDEN (Halfopen bebouwing) te EREMBODEGEM-AALST Alfons Van de Maelestraat (aan de overkant v.h. Domein) en in samenwerking met Galerij H. Van De Steen te Aalst, L. 0e Bethunelaan 10 ZEER BELANGRIJKE OPENBARE VEILING GEKATALOGIZEERDE ANTIKWITEITEN EN AUTHENTIEKE INBOEDEL VAN «KASTEEL 0SBR0ECK> Notarissen Christian PEERS, te Erembodegem-Aalst, Michel DE GHEEST, te Aalst, zullen openbaar te koof A. De nagemelde zeer welgelegen onroerende goed weten: STAD AALST -EREMBODEGEM Vrijdag 21 juni is dc inaugura- ticdag van dc uitbreiding van machinepark en gebouwen van de firma Benelux Dickinson en Ed.mont Europe gevestigd te Erembodegem in het indus triepark. Gemeenschapsminis ter Mare Galle zal aanwezig zijn namens de Vlaamse Exekutieve die een investe ringspakket van 128 miljoen bezorgde. De uitbreiding^betrof o.m. de schoenen voor éénmalig ge bruik. In deze afdeling, vooral gericht op export, werd reeds van in 1983 een «experiment Hansen- ne» doorgevoerd onder de vorm van continu-werk, 24 u. per dag en 7 dagen per week. De produktiekapaciteit wordt dan ook ruim met de factor 3 vermeerderd. Wat dan weer een gunstige weerslag heeft op soneclslcdcn in dc firma werk zaam zijn. Verder werd de kantoorafdeling gemoderni seerd en een nieuw trainings centrum voor hoogwaardige laboapparatuur geïnstalleerd. Op 21 juni is er eerst een akademische zitting in het stadhuis te Aalst waarna een bezoek aan de bedrijfsgebou wen en een buffetlunch. Dé tails volgen. KOOP 1: Een zeer welgelegen domein, genaamd «Kast Osbroeck» met aangelegd park en opstaande oude landgeh wen met uitweg via de Kasteelstraat, te Erembodegem-Ai Alfons Van De Maelestraat 78, gekadastreerd Sectie B, re mers 69/D, 69/H. 71/G, 71/K. 152/B, 163, 165/A en 165 palende of gepaald hebbende, noord Stad Aalst, oost versd lende eigenaars, zuid de Alfons Van De Maelestraat en westl O.C.M.W. te Aalst en de Kasteelstraat. Totale oppervlakte: 03 ha. 85 a. 70 ca. Onmiddellijk vrij van gebruik, na betaling van koopsom kosten. Het kasteel omvat: Inkomhall, vestiaire, salon, bibliotheek, eetplaats en keuken. 1e verdiep: 4 slaapkamers met badkamer, 2e verdiep: 5 kamers. Voorzien van: water, electriöteit, T.V.- en telefoonkabel, alarmsysteem. Bezichtiging: Enkel na afspraak met verkopende Notarissen. Volgens het gewestplan is dit domein gelegen deels in natu gebied en deels in natuurgebied met wetenschappef waarde. KOOP 2: Een zeer welgelegen perceel villagrond, gologen Erembodegem, aan de Alfons Van De Maelestraat, gekad streerd Sectie B deel van nr. 154/C, 167/H/3, en 158/A. Totale oppervlakte:( 06 a. 26 ca. 56 dm2. Breedte aan de straat: 34,45 m. KOOP 3: Een zeer welgelegen perceel villagrond, gelegen Erembodegem, aan de Alfons Van De Maelestraat, gekad streerd Sectie B deel van nrs. 154/C en 167/H/3. Totale oppervlakte: 04 a. 54 ca. 41 dm2. Breedte an de straat: 18 m. KOOP 4: Een zeer welgelegen perceel bouwgrond voor In open bebouwing, gelegen aan de Alfons Van De Maelestn gekadastreerd Sectie B deel van nrs. 154/C en 167/H/3. Totale oppervlakte. 03 a. 52 ca. 86 dm2. Breedte aan de straat: 12 m KOOP 5: Een zeer welgelegen perceel bouwgrond voor hl open bebouwing, gelegen aan de Alfons Van De Maelestn gekadastreerd Sectie B deel van nrs. 154/C en 167/H/3. Totale oppervlakte: 04 a. 00 ca. 59 dm2 Breedte aan de straat: 18 m. (Goedgekeurde verkaveling dd. 09.04.1985. ref. 41002.1282V Inzage plans stedebouwk. voorschr. ter studie van Notarissen. ENIGE ZITDAG maandag 24 juni '85 om 15 u. in de tent aan het Kasteel «Osbroeck». B. In samenwerking met Galerij H. Van De steen, te AaS Leo de Bethunelaan 10 (tel. 053-70.08.89). Zeer belangrijke openbare veiling van gekatalogizeerde anti* teiten, en authentieke inboedel van «Kasteel Osbroeck», Allo Van de Maelestraat 78, te Erembodegem-Aalst, tel. 05 21.45.72, (nabij autosnelweg E5 - afrit Aalst) en dit op Zaterdag 22 juni 1985 te 14 uur stipt Zondag 23 juni 1985, te 14 uur stipt en Maandag 24 juni 1985, te 19 uur stipt ter plaatse in de tent aan het Kasteel Overzicht van de te veilen goederen: Meubelen: Pracht, kasteelmeubil. w.o 18e E. hangkas* secrét., dress., commodes, consoles, unieke salontafel (sèvrê plaketten).Oude Perzische Tapijten: Bidjar, Kazak, Kon san, Karaghe, Kashmir (zijde), wandtapijt, Klokken: 18e E. i! E. E. Cartels en écaille, schouwgarnit. Porselein - Rariteit» en Slervoorw. 18e E. Chin, en Jap. porselein, Eetservies Limoges, sèvres vazin, Oud Parijs. Oud Brussel, grote tafelzilver (18e E. en 19e E.), verzamel. Val St. LamW Schilderijen: F. Francken, P. Coucke, School Rubens, Jordaens, B. Van Orley, J. Carabain, L. Spanoghe, Lamorinièit Is. Verheyden, A.J. Heymans, Franz Courtens (2), Leon Pirar.l Robbe (2), R. Venneman, J.B. Ommeganck, enz.. Bronzen: Ji Lambeaux (2), Chiparus (2), Hyp. Moreau, Math. Moreau, enz Boeken: 4.000 stuks) en wijn 1.500 flessen): MAANDAG-AVOND VEILING. TENTOONSTELLING: In het Kasteel: vrijdag, zaterdag. i0 dag maandag 14, 15,16 en 17 juni 1985, telkens van 14 u. 20 u. Velllngskosten: 25% Geïllustreerde katalogus en Reservatie plaatsen: Tijdens* tentoonstelling.

De Voorpost | 1985 | | pagina 2