Dendermondse Schelde- matige belangstelling en Denderjogging Ouden Briel vierde Brielkermis I EEDE «JOGGING 2000» IN 5INT-GILLIS-DENDERM0NDE De Voorpost - 7.6.1985 - 39 De organisatoren van deze kermis week op de Oude Briel (Aimi) Stedelijke Sportraad van Dendermonde pakte uit met eerste jogging in het centrum van de stad. Voor de werd een beroep gedaan op de ervaring die de van AC Denderland op dit stuk bezitten. Het uur, op zondagmorgen om 9.00 uur werd er het warme weer en vooral het feit dat men met eerste organizatie te midden van het seizoen zit en niet kan terugvallen op een gevestigde naam, kan als oorzaken aanvoeren voor een eerder matige igstelling vanwege de atleten. Een goede honderdtal van allerlei leeftijden liet zich inschreven. alleen de atleten bleken te hebben van de warmte, heel wat leden van de raad lieten verstek gaan heel wat vere ngen die lid zijn van deze stuurden gewoonweg kat. Spijtig natuurlijk, nu kregen ze kans om ten houwe van iedereen aan tonen hoe sportief ze wel stedelijke sportraad had de drie keuze-afstanden jeschoteld. Een eerste eks. waarvoor een 25-tal lo- hadden ingeschreven, tnde vier kilometer af te leg- n. Gestart op de Oude Vest id via de Brusselsestraat, de It-Rochusstraat en de Bc- nhoflaan, de aanloop geno- Daarop werden Zuid- n, Geldroplaan, Portmans- Paurdentrap. Klein- Galeidestraat, Oud r. Nieuwe Dender, jel. Sas. Greffelinck, Rid- itraat aangedaan om te fi rn op de Grote Markt aan stadhuis. Na een goede itig minuten kwamen de twee hijgend en zwe- binncn. Kort daarop arri- tde nummer drie en ruim kwartier later kwamen de ten uit die reeks moe, gelukkig, binnen. De al- ne kommentaar was dat >m een prachtige omloop maar dat die helaas heel meer dan 4 kilometer peg. voor de laatstcn van de kilometer arriveerden, de winnaar van de acht gelauwerd. Die atle- een zeventien in totaal, len de omloop van de vier af te leggen tot en de Ridderstraat, om dan Ie Dcndcrbrug, de Vlas- :t, Sint-Jorisgilde, Begijn- Zuidlaan enz. weer de Ridderstraat aan te Het gros van de deelnemers, nog een 60-tal. had ingeschre ven voor de langste afstand, wat wil zeggen 12 kilometer. Voor hen werd het een hele klus, want ondertussen was de zon naar haar hoogste J punt geklommen en werd het f^'ii»iii - - mi lopen dus dubbel zwaar. Maar jflHW ook zij arriveerden nog vlug- «s*. ■HBflmwk v.5'^ ger dan werd gedacht. -i. De deelnemers kregen van de 11VWw w organizatoren een tombolabil- jet aangeboden waarmee ze J°88'n8- ln de vter kilometer won Paul Van den Bossche uit kans maakten om een prachti- Oudegem, Patrick De Gendt uit Stekene was tweede (c) Jogging. De organisatoren van de Dender- en Scheldejogging bij de inschrijftafel (c) ge prijs te winnen. Voor de winnaars waren er natuurlijk trofeeën opzij gezet en die werden dan ook uitgereikt ter wijl buiten voor het stadhuis de Kon Harmonie De Een dracht zich opmaakte om het eerste koncert te verzorgen in het kader van het internatio naal jaar van de muziek. 'oor de tweede maal organizeert de Jongensschool in te Otterstraat te Sint-Gillis-Dendermonde zijn Jogging '000. Vorig jaar mocht men een massa lopers verwei- tomen en men rekent erop dat er ook dit jaar weer een tnorme toeloop zal zijn. Temeer omdat deze jogging in reite bedoeld is om het hele gezin een gezellige en vooral sportieve ontspanning te bezorgen, waarbij het er niet op aan komt de wedstrijd zo vlug mogelijk te lopen, maar ze in het eigen tempo tot een goed einde te brengen. Net zoals vorig jaar verlenen ook nu weer de kenners van AC Denderland hun bereidwillige en gewaardeerde medewerking. Men heeft de keuze tussen drie afstanden: 5, 10 of 15 kilometer en er wordt een gezamenlijke start genomen om 15.00 uur. Er zijn diverse bekers te winnen en voor alle deelne mers is er een herinneringsplakket weggelegd. De deelnemers betalen een inschrijvingsbedrag dat niet eens de moeite loont: 60 fr. voor de volwassenen en 25 fr. voor de kinderen beneden de twaalf jaar. Inschrij ven kan bij Freddy De Nert, Orchideeenlaan 22 te 9330 Dendermonde voor 15 juni e.k. door overschrij ving van het verschuldigd bedrag op rekeningnumn\er 750-9038403-04. Men kan het verschuldigde bedrag ook ter plaatse betalen. De jogging heeft plaats op zondag 23 juni en gaat langs goed beloopbare of bewandelbare wegen in een unieke sfeer. De uitslag Omdat enkel de deelnemers aan de 12 km.-loop blijkbaar belang hechten aan de uitslag en de anderen nog échte jog gers zijn. geven we ook enkel die uitslag. 1. Jan Van Uytvang (Hamme), Luc Van Tienen, Rudy Troch, Benoni Michiels, G. Meert. F. Rocls, R. De Jonghc, F. Van de Cauter. G. Van Cauwen- berghc en P. Verhulst. De oudste deelnemer was Dolf Hcuninck van A C. Dender land, de vereniging die ook het meeste deelnemers aan de start bracht. Geruime tijd heeft het er echter naar uit gezien dat de buurtactiviteiten of ker missen tot verdwijnen ge doemd waren. Alles diende op een grotere schaal geor ganiseerd, op grootsere wijze aangepakt en vooral voor commersanten en voor gemeentebesturen een bron van inkomsten te zijn. Maar de gemeentebesturen inden dermate hoge stand plaatsgelden dat de comme- r^anten wegbleven, reden: te duur en niet meer winst gevend. Gevolg: uit met de jaarlijkse kermissen en mensen die elders hun pret gingen zoeken. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en jongeren nemen meestal het initiatief tot het op nieuw levendig maken van de buurten. Dit is alvast het geval voor de bewoners van de Buggenhoutse Ouden- Briel, waar een 5-tal jaren geleden de wakkere wer kers van Voetbalclub F.C. Briel en de Atletiekvereni ging De Brielvrienden be sloten de handen in elkaar te slaan en Ouden-Briel kermis nieuw leven in te blazen. Wat 5 jaar geleden met eni ge angst begonnen is, is ondertussen uitgegroeid tot een affiche met een reeks aan activiteiten, wel ke een hele week in beslag neemt en waar vooral de eigen mensen actief zijn en in de belangstelling staan. De ondernemende lui zijn: Pierre en Louis Van Cau- wenberg, Harry Cools. Jo zef Van Der Vreken, Her wig Ivens, Edgard Van Zur- pelen, Pieter en Mare Veyt, Luo Van Gucht, Johan Van Der Veken, Guy Staljans- sens, Erik De Visscher en vooral niet te vergeten dui- vel-doet-al en werker achter de schermen Louis Kaekel- berg. Met boven dit alles de steun van erevoorzitter Re- né De Man. Begonnen werd op vrijdagavond met mu- De plaatselijke ploeg F. C. Briel <Aimé) De start van de Dender- en Scheldejogging geeft een idee over het (c) aantal deelnemers. De lange tocht is De tijd verslindt de steden, geen tro nen blijven staan. Een waarheid als een koe. Maar hoeveel steden er ook verdwij nen of tronen omver gestoten worden, buurten of gemeenschappen van mensen blijven bestaan. Gelukkig maar, zouden we zeggen en meer en meer mensen gaan beseffen of opnieuw ontdekken dat de beste ontspanning nog altijd te vinden is m eigen midden en in eigen buurt. De gelegenheidsscheidsrechters (Aimé) De Sint-Amandse Leeuw kens waren ook te gast op de Oude Brie! (Aimé) Jogging. Ook oud-renner Benoni Michiels nam deel aan de 12 km. van de Den- Jogging. De winnaar van dermondse Dender- en 4 km Scheldejogging (c) Paul Van den Bos- sche, in volle aktie (c) Jogging. De familie Piron was het aan zijn sportieve status verplicht om deel te nemen aan de Dender- en Scheldejog- ziek van de Kon. Harmonie Leeuwkens, Spiegelken, Sinte Cecilia uit Baasrode. F am. Verheyden en F.C. Zaterdag 1 juni 1985 was er Briel zelf. Kampioen Spie- dan het voetbal tornooi met gelken zal als overwinnaar klaar ij ke ploegen als De uit dit tornooi treden. Ook op zaterdag was er een kaatsontmoeting tussen Briel en de ploeg Van Mal- deren uit Hamme, waarbij de Brielse gastheren met 7- 2 wonnen van hun Hamse tegenstrevers. Natuurlijk moest daarop een groot dansfeest volgen met het orkest Jonny Maes. dat tot in de vroege uurtjes uitliep en waarbij bleek dat tent en dansvloer met moei te de feest- en kermisvrien den kon slikken, 's Zondags echter diende men opnieuw paraat te zijn voor een he ren- en damesloopkoers, waaraan ook KWB Opstal zijn medewerking verleen de en welke een flink en volks succes kende. Kortom een buurt die ge tuigt van levenswil en waar men op geen moeite kijkt om de handen uit de mou wen te steken en de buurt levendig uitzicht De uitslag van het voetbal- tornooi. Ie ronde: F.C. Briel - F.C Leeuwkens 3-0 Spiegelken - Fam Verhey den 2-0 3e en 4e plaats: Leeuwken - Fam. Verhey den 1-2 Finale: F.C Briel - Spiegelken 1-1 Na strafschoppen 1-4. Aimé De Belgische Vereniging der Banken heeft in het nummer 35 van «Aspekten en doku- menten» over de «Ecu en de banken» De ecu is de Europe se munteenheid. Wie voor dit nummer belangstelling heeft, kan het bekomen door het overschrijven van 150 fr. op het rekeningnummer 210- 0046684-79 van de Belgische Vereniging der Banken met de vermelding van de titel. JOGGING

De Voorpost | 1985 | | pagina 39