Brandweer Aalst: Belgisch kampioen en drie rekords Verdienstelijke politiemannen vereremerkt in Aalst «Dolly Dots» zegevieren in Meldertse Play-backwedstrijd Meldert heeft ook een verdoken stortplaats! Golden Play-backshow 'De Gouden Ajuin' Caritas Gemeenschapsdienst vraagt vrijwilligers Gospelschepen varen door Vlaanderen Overval in Oudegem Diefstallen met inbraak De Voorpost - 7.6.1985 - 3 Vorig jaar sleepten de twee ingeschreven Aalsterse ploe gen op een totaal van 57 deelnemende korpsen aan het nationaal kampioenschap voor brandweerlui te Poperinge een schitterende zevende en vierde plaats uit de brand. Het werd goed bevonden voor goud voor een ticket naar de Olympiade die dit jaar in Salzburg wordt gehouden. Ook daar heeft Aalst een titel te verdedigen. In het provinciaal kampioen- wel, zo werd toen gezegd. De schap dat voor enkele weken Aalsterse pompiers hielden in Ronse plaats had, liep het woord, want voorbije zaterdag heel even mis. De Aalstenaars maakten ze er in Hasselt een keerden met lege handen terug walk-over van onbedreigd naar huis, maar dat betekende Belgisch kampioen en nog drie niet dat ze teleurgesteld wa- gloednieuwe rekords als toe ren. Integendeel, het was ge- maatje. bleken dat de nieuwe taktiek Men vertrok dus met goede die ze hadden uitgedokterd, moed naar Hasselt, want er prima was. Alleen nog wat was de voorbije weken en da- inocfencn en tijdens het Bel- gen nog duchtig getraind op gisch kampioenschap zien we alle onderdelen. Liefst 40 in- terventieploegen waren in de Limburgse hoofdstad present om te strijden voor de fel be geerde Belgische titel. Dat Aalst alles in het werk zou stellen om de misstap van Ron se uit te wissen, dat beseften ook de andere ploegen die zich op hun beurt dubbel en dik zouden inzetten om de Aal sterse brandweerlui van de overwinning te houden. Bij Aalst liep lang niet alles gesmeerd. Sportofficier luite nant Karei Ruyssinck, die vo rig jaar in Poperinge nog de B- ploeg naar schitterend resul taat voerde, diende verstek te geven. Hij was voor een opera tie in een ziekenhuis opgeno men. Men diende de ploegen }rer Aalst. De A-ploeg in aktie onder leiding van Guido Lefevre. (a) Verleden donderdag dankte, huldigde en reikte schepen Robert De Pauw namens het stadsbestuur eretekens uit aan personeelsleden met 25 of 35 jaar trouwe dienst of aan mensen die met rust gingen. Een terugblik naar het verleden brengt wellicht het weinig bemoedigend onthaal in berinnering waarmede jonge personeelsleden meestal in de kringloop komen. Meestal dan wel gechaperoneerd door een of ander begrijpende «ancien». Dc werkgemeenschap is een bij ouderen voorkomt. de. De zilveren palmen van de 'ingrijk deel van de leefge- Kroonorde gingen naar poli- inschap en gelukkig zij die D® *'ar tieinspecteur Albert De Smet kunnen terugblikken op een Voor gepensioneerden is het en naar politiebrigadicrs Vale- rijk gevulde loopbaan, zo op nu gedaan met de kar te trek- T Corthals, Kamiel Beulens. <asl hei professioneel als op het ken. Die nemen nu zelf plaats Lodewijk Tombeur en Gerar- getx algemeen menselijk vlak. En op «de kar» Daarom ook deze dus Van de Putte en die van de dat in een zich steeds wijzigen- intieme viering. Op rust ge- orde van Leopold II naar ad- de maatschappij waar onder stcld zijn kan echter niet bete- junkt-politiekommissaris Al- invloed van dc derde industrie- kenen op non-aktief te staan, bert Keymeulen. lie revolutie het levenspatroon Samenkomsten met de stuur- De burgerlijke medaille eerste est#ingrijpend veranderde groep en aktiviteitcn allcrhan- klasse werd toegekend aan po- de voor gepensioneerde stad- litiekommissarisscn Emiel Steeds kwamen er nieuwighe- huiswerkers wil daartoe bij- Buyle en Alfons Van den den op het personeel af om het dragen. Broeck. aan adj.-politiekom- o.m. klaar te stomen voor het missanssen Theodoor Wauters jaar 2000. inzet van het absolu- <-eP«ns'one«rden en Albert Van Vaerenbergh en te computertijdperk Verlieten dc dienst: Celine aan politie-inspecteurs Jozef Brunclair, Judocus Bruyland, Tombeur en Polydoor De jongeren opleiden en weg- A. Coen, Marcel Coppcns, Jan Geeroms. wijs maken blijft voor oudere De Cooman, Hendrik De Burgerlijke medaille tweede personeelsleden, zelfs voor ge- Groote, Albert De Leeuw, klasse voor hoofdinspekteurs pensioneerden, een heerlijke Raymond Dc Man, Romanic taak Het bestuur spant zich De Neve, Robert De Poorter, daarbij in bekwaam personeel dementia Huylcbroeck, Al- aan te werven, op te leiden, te bert Lievens, Frederic Lie- bcvorderen en te vcrvolma- vens, Marie-Louisc Rombaut. ken. Kennis en ervaring van Alfons Schockacrt, Julicn Van 'y Troch en voor de politiebri- oudere collega's dienen zonder den Borre en Karei Van gadiers Paul Borms, Julicn De enig voorbehoud te worden Mulders. Groot, Raymond De Man, doorgespeeld aan de jongeren Robert Van de Walle, Paul in een sfeer van volledig wc- Eretekens Van Goethcm, Jan Van Mol gen derzijds vertrouwen. Wissel- Afdelingschef Roger Van de en Gustaaf Wellekcns. werking die frustraties bij jon- Wiele werd vereerd met het EH geren en zich geïsoleerd voelen ridderschap in dc Leopoldsor- dan ook te wijzigen. Willy Alloo, sportmonitor van de ploeg, voerde de noodge dwongen wijzigingen door en voor het aanvalgedeelte wer den nieuwe richtlijnen uitge werkt die aan een hels tempo werden ingeoefend. Met suk- ses overigens, want de B-ploeg zette met 58 sekonden al on middellijk een scherpe tijd neer. Vorig jaar in Ronse deed die ploeg het ook al uitste kend. Het was de eerste keer trou wens dat men onder de zo befaamde minuutgrens kwam. Met een totaal van 415 punten verbeterde de B-ploeg haar beste prestatie met 10 punten. Goed voor een nieuw Belgisch rekord. Daarbij kwam ook nog de titel voor de Aalsterse B- ploeg en was het sukses dus kompleet. De overwinning werd door de hele ploeg unaniem opgedra gen aan sportofficier Karei Ruyssinck, die later een be zoek kreeg van zijn manschap pen en bedacht werd met de prachtige wisselbeker die werd gewonnen. De inbreng van Fons Wijns, vorig jaar nog reserve bij de A- ploeg, werd voor het B-team een uitstekende meevaller. Hij wist onmiddellijk in te werken in de ploeg en kweet zich per- fekt van zijn taak. Hij wist ook zijn zenuwen te bedwingen en bewees daarmee uit het goede hout te zijn gesneden. Voor de toekomst zit men dus ook goed. De kampioenenploeg bestond uit Fons Wijns. Freddy De Schrijver, Leo Huylebroeck. Luk Quintelier, Jaco Van Doorselaer, Rene Ringoir, Paul De Pierre, Roland Wey- meersch en sportmonitor Willy Alloo. En de A-ploeg? Ook de Aalsterse A-ploeg be haalde een flink resultaat. Vo rig jaar eindigde men zevende en die plaats wilde men ook verbeteren. Het dient gezegd dat de manschappen hun op mars verder zetten en dat men mits een nog meer doorgedre ven inspanning zeer snel tot zeer grote resultaten zal ko men. De A-ploeg krijgt stilaan de grote vorm te pakken en dat betekent dat ze een goede wis sel is op de toekomst. Na het kampioenschap beloofden de leden van deze ploeg trouwens dat ze zich nog meer dan vroe ger zouden inzetten om waar dige opvolgers te worden van de kampioenenploeg. Het A-team bestond uit Guido Lefevre, Donald Van de Mae- le. Mare Mortier, Willy Van de Velde, Louis De Bondt. Gun- ter Laureys, Eddy De Backer, Jean-Paul Van de Velde en Mare Holvoet. Kampioenenviering? Nu de titel op zak is en men ook drie rekords mocht note ren, kan een viering niet uit blijven. Een sportieve pretatie van dit niveau verdient trou wens de jubel van het hele Aalsterse bevolking. Het stadsbestuur zou er dan ook goed aan doen om uit te kijken naar een geschikte datum. Of wacht men misschien tot de kampioenen terug zijn uit Salz burg, waar wordt deelgeno men aan de Olympiade en ver wacht men ook daar een me daille, liefst de gouden? Die kans is lang niet denkbeel dig. want ook op internatio naal vlak zijn de Aalsterse brandweerlui hoog gekwo- teerd. Al wacht hen in Oosten rijk de sterke konkurrentie van Oosteuropese teams, stuk voor stuk professionelen Toch reist men met veel vertrouwen naar de Olympiade van de Brand weer af. Die heeft plaats van 14 tot 25 juli in Salzburg. De tijd die de pompiers nu nog rest wordt voor een flink deel gespendeerd aan doorgedre ven trainingen. Met de mede werking van het stadsbestuur en onder leiding van kapitein Wim Bauwens hoopt men het ginder ook te kunnen waarma ken. Men doet in elk geval een gooi naar de titel. Aalst. De titel is op zak. Roland Weymeersch steekt de fel begeerde beker in de lucht. De triomftocht kan beginnen, (a) Aalst. De Aalsterse pompiers op weg naar een gouden medaille, (a) In de feesttent op het voetbalterrein van Eendracht Meldert had verleden zaterdagavond een groots play- back-gebeuren plaats gekoppeld aan een drive-in-show. DJ Harry Van Helder van Radio Dender zorgde voor een puike presentatie van de verschillende deelnemers. Laureaten werden Maggy Van den Stock en Co (Affligem) met de «Dolly Dots» vóór Kris De Poorter en Co (Aalst) en Juul Kabas en Lieven Goffin (Moorsel) met «Urbanus» Els Fisack (Baardegem) die verleden week de eerste prijs wegkaapte werd mooi vierde met Cindy Louper Volgen dan Sylvia Vermoesen met Laura Bramgan, Wim Van Rossem (Meldert) met André van Duyn. Anja Meulcman (Erembodegem) met Kate Bush. Kns Fisack (Baarde gem) met Danny De Munck, David Beeckman en Co (Mel dert) met The Mini-Shorts en Antoinette Buyl (Meldert) met Vader Abraham. Elfde werd Jeannine De Wit (Buggenhout) met Whiting Houston, 12' Christina Pesse- mier (Meldert) met Joan Jett, 13' Daisy Moens (Ternat) met Corry Van Gorp, 14' Jean De Cock (Lebbekc) met Tootsie. 15' Laurent Christel (Baarde gem) me' Emily Star, 16' Ann Fisack (Meldert) met Corry Van Gorp. 17' Lima De Valck en Co (Affligem) met Pia Za- dora, 18' Alfons De Baerde- maecker (Asse) met Roy Orbi- son, 19« Stefaan Van Hols- beeck (Meldert) met Pat Sena tor en 201 Hubert De Groelle (Affligem) met André Van Duyn. Ook de DJ's Bart De Wachter en Marnic De Graaf verdienen alvast een pluim. De prijs van het publiek werd gewonnen door de imitators van Juul Kabas vóór de Dolly Dots, Danny De Munck, Va der Abraham en The Mini Shorts. Bij het ermee gepaard gaande eetfestijn werden zowat 650 eters bediend. LH Zaterdag 15 juni 1985 - zaal Okapi - Aalst van politie Victor Bascour, Benjamin De Decker en Henri Van Geit. Eveneens voor poli- tieinspekteurs Franciscus Brack, Henri Breckpot en Wil- •Vakantie. i>ok voor [instellingen. Vaak wordt ver gelen dat ook mensen die wer ken in instellingen recht heb ben op vakantie. Daarbij moest men er dan ook reke ning mee houden dat dc pa tiënten hun nodige verzorging •rijgen. Lang een niet gemak kelijke taak Maar gelukkig bestaal er zo iets als Caritas 'Gemeenschapsdienst die zich precies tijdens deze drukke va kantieperiode biczonder ver dienstelijk maakt door het jn- tetten van vrijwilligers in dc rickenhuizen van Aalst. Dein- te, Dendcrmondc, Gent, Ge- ntbrugge en Wetteren, in de V-diensten van Aalter, Gent en Markedal, in dc bejaarden tehuizen van Aalter, Deinze, Destelbergen, Ecklo, Eke, Er- Pe. Gent, Hcusdcn, Huise, Maarkedal, Sint-Kruis-Win- kcl, Sint-Niklaas, Sint-Pauwels en Wachtebckc, in dc psychia trische instellingen Gent. Mcl- 'e en Zottcgcm, in dc vakan tiekampen van alle Vlaamse provincies cn in het MPI van Bachte-Maria-Laarne. Iedereen die dc leeftijd van 17 jaar heeft bereikt kan zich voor deze dienst beschikbaar stellen. Dat kan op verschillen de manieren. Onder meer door gewoon in te staan voor een eenvoudige verzorging van JWtellingsbcwoncrs. voor ont haal, bezighcidsbegelciding, animatie, spel, pastoraal, bib- door sneciaal tiid en aandacht vrij te maken voor menselijk kontakt. Dc voorwaarden zijn al even eenvoudig: belangeloos je wegschenken, acht uur per maand gedurende ten minste vier maanden, tijdens ccn wec kend of in dc week, tijdens een week in dc vakantieperiode of tijdens een vakantiekamp. Maar men mag niet onvoorbe reid aan deze dienstverlening beginnen. Daarom wordt op zaterdag 29 juni van 9 tot 17 uur in het Provinciaal Instituut voor Verpleegkunde aan de Nonncmecrstraat 21 te Gent een infodag opgezet voor iedereen die zich als vrijwilli ger wil melden. Deze infodag is bedoeld om de kandidaat vrijwilligers wegwijs te maken in enkele verzor gingstechnieken, plichtenleer, en de psychologie van zieken en bejaarden. Natuurlijk wordt ook dieper ingegaan op de praktische werking en de konkrete dienst langs Caritas Gemeenschapsdienst. Dc dag wordt afgerond met een eucha ristieviering. Voor inschrijvingen kan men terecht bij Caritas Gemeen schapsdienst. Coupure 275, 900 Gent (091/24.42 15) of na- 18 uur bij Celine Van Acker (091/28.23.07). Op zaterdag 15 juni heeft er in zaal Okapi in Aalst een grote play-backwedstrijd plaats die op stapel werd gezet door ver schillende organisatoren. Ook de Belgische Kampioen Pa trick De Coninck zal erbij zijn. Met een begeleiding van meer dan 25 mensen heeft hij al verschillende wedstrijden ge wonnen. Deze mensen zijn nodig om een geslaagde immi- tatie te geven van de video clips «Beat-it» en «Thriller». Patrick De Coninck zelf hier over: «Reeds van mijn zestien jaar bezocht ik een paar disco theken in Aalst, waar ik stond te swingen om Michaels mu ziek. Toen de play-backrage van Nederland naar België kwam overgewaaid, daagden een paar vrienden me uit om eens deel te nemen aan zo'n wedstrijd. Maar ik had te veel plankenkoorts en weigerde. Na enige tijd lieten die vrien den me inschrijven in Hekel- gem, zonder dat ik het wist. Toch kreeg ik een zeer goede plaats in de uitslag. Zo volg den er nog verschillende op tredens en mijn plankenkoorts smolt als sneeuw voor de zon. Het hek was helemaal van de dam toen de eerste grote play back in Aalst plaats vond en Benelux-Theater me kontrak- teerde, zodat er elke week telefoons en brieven toe stroomden. Toen ik er zo'n jaartje mee bezig was, zat er een uitnodiging in de bus om deel te nemen aan een Bel gisch kampioenschap. Eerst moest je er liefst door drie preselecties geraken, dan kwamen nog de kwart en hal ve finales, vooraleer ik in de finale mocht uitkomen. Van zodra ik wist dat ik in de finale zat, ging ik zoveel mogelijk vrienden bij mekaar zoeken om een echte show te beko men. Na zowat twee maanden keihard oefenen, hebben we de eerste plaats behaald. We wonnen ook nog het kam pioenschap van Vlaanderen en enkele kleinere wed strijden. Nu ik de nodige mensen leren kennen heb en voldoende er varing heb opgedaan, kan ik eindelijk een eigen play- backwedstrijd organiseren op 15 juni in de zaal Okapi in Aalst. Daar zal ik de speciale show opvoeren waarmee onze groep naar de Beneluxkam- pioenschappen gaat. We hopen nu dat deze show best zal meevallen. Vermelden we nog dat de deu ren geopend worden om 19 uur, waarna om 20 uur de show begint. Er is deelname van o.a. Dolly Dots, André Ha- zes, Prins, Liza Minelli. enz Het prijzenpakket met een waarde van 100.000 fr voor ziet voor de winnaar een video en de supertrofee «Gouden Ajuin», de tweede prijs is een tv en de trofee «Zilveren Ajuin», de derde prijs is een stereo-radiocassette en de «Bronzen Ajuin». Kaarten in voorverkoop kosten 100 fr, aan de ingang 150 fr In het zo landelijke Meldert, waar de natuur nog rustig en het landschap zo lief is, is men bezig een verdoken stortplaats te kreëren. Het is bedroevend dat be schaafde moderne mensen hier de schuld van zijn, of worden. In de hobbelige met kinder kopjes kasseistenen belegde Putstraat was er toendertijd een stukje ongerepte natuur schoon te bewonderen, zowel tijdens de winter als in de zo mer, waar wandelaars en peu ters zich konden uitleven in de zandige en gezellige dreefjes. Men noemde het «De Gensjt» of de zavelputten van Meldert. reeds eeuwen gekend in zijn historische betekenis. Doch menige universiteit en diverse amateursverzamelaars van mineralen, gesteenten en fossielen hebben deze plaats herschapen in hoge of diepe obstakels, verder «gedeko- reerd» met akelig huisafval! E.P. Van 24 juni tot en met 14 juli zullen de beide gezelschappen «De Ark» en «De Eben Hae- zcr» aanleggen te Aalst aan de Pierre Corneliskaai. Twee «spitsen», vroeger als binnen schepen gebruikt op interna tionale routes, doen nu een ronde door Vlaanderen. Beide schepen zijn afdoende inge richt: de Ebcn-Haezcr als woonruimte voor 8 personen en de Ark als koffiebarschip met ruimte voor zowat 100 personen met mogelijkheden voor filmvertoningen en mu ziekuitvoeringen. Een internationaal team. een zestal jongeren uit Vlaande ren, Nederland en Groot-Brit- tanië. bevolkt de schepen. Opzet van deze tournée is mensen cn verenigingen aan te zetten zich te bezinnen over de aktualiteit van de evangelische boodschap en haar effekt op de mens van vandaag. Dit dan via veelzijdige kulturcle pro gramma's met mogelijkheden tot nabespreking. Deze pro gramma's vinden vooral plaats tijdens het weekend vanaf 20 u. en de inkom is steeds koste loos. Programma voor Aalst Vrijdag 5 juli: nieuwe film «Sporen in de sneeuw» Zaterdag 6 juli: Gospelgroep uit Ninove met eigen nummers speciaal voor dc jeugd. Zondag 7 juli: Amerikaanse country- en westemmuziek «Jimmy Lawton» Vrijdag 12 juli: Luisterliedjes door Frans. Rudi en Berlinde. Zaterdag 13 juli: Kleinkunst- avond «Ben en Marian» Zondag 14 juli: langspeelfilm «The Prodical». LH Groot was de verwondering van Lucicn Hcirman, Berke straat in Oudegem toen er zon dagavond rond twintig voor tien nog bij hem werd aange beld In pijama cn kamerjas ging hij dc voordeur openen, maar hij werd er onmiddellijk onder dc voet gelopen van zo dra hij de deur opentrok. Ge lukkig is dc heer Hcirman van geen kleintje vervaard en hij kon de indringer buiten wer ken. Op het terras voor zijn huis kreeg de overvaller echter hulp van een tweede man die zich achter de bomen verscholen had. Toen Heirmans echtgeno te, Gaby Van den Broeck hem helpen, kreeg die een slag van dc tweede overvaller Geluk kig kon het echtpaar veilig het huis bereiken cn de politie alarmeren. Naar verluidt zijn dc daders van deze aanslag bekend. Lucien Heirman hield er een gebroken linker-ringvingcr aan over Of een zinloos telefoontje een kwartier voordien iets met deze feiten te maken heeft, moet nog uitgemaakt worden Op dc hoek van dc Vrijheid- juwelierszaak «Zwitserland», en de Kattestraat. in dc er werd voor zowat 2 miljoen sinds 8 jaar gevestigde firma meegegraaid. Rond 3 u. in dc Berko. werd voor zowat morgen hoorden dc bewoners 1.000.000 gestolen aan een harde klap en gerinkel van sportkledij en andere textiel- glas. Inbrekers hadden met waren. Lederen vesten, kers. blousons. jeans e.a veranderden 's nachts van binncngcraakten. Achter: kon langs een groot raam dc Aalst. In het lokaal Safken in de Korte Zoulstraat werd Jean De Troch gehuldigd als buit dan worden doorgegeven kampioen van de PVV-kaartklub. Hij kreeg de schaal volksvertegenwoordiger Van cn in een wachtende wagen Renterghem. Tweede werd J. Camu en derde Achiel Putternan. (a) geladen. jok- een BMW-wagen het metalen hek uit de hengcis gereden en raakten via een opening ge- genaar. maakt met een zware hamer in Met een zwaar voorwerp werd dc winkel. Juwelen, uurwer- cen ruit in de Vrijheidstraat ken en sieraden werden mee- stukgcslagcn zodat de dieven genomen. Dit alles gebeurde wondervlug want via de alarminstallatie was dc politie in no-time ter plekke doch de wagen was reeds verdwenen in de richtng van de Pontstraat.

De Voorpost | 1985 | | pagina 3