STADSBERICHTEN NATUURVRIENDELIJK WEGBEHEER IN DENDERMONDE KIOSKCONCERT VfV VERKEERSPARK SPORTKAMP JAARMARKT APPELS OP 15 JUL11985 ueurenn9 voor deze daq (rechterkant vande begraafplaats) SAMENSTELLING KERMISAFFICHE KINDERKRIBBE FABELTJESLAND GROOT HUISVUIL OPENBARE VERKOPING PERCEEL BOUWGROND ^^sssuusunaumMaiMiBiaüium, 44 - 7.6.1985 - De Voorpost Schoolfeest Op zóndag 16 juni vanaf 15 u. jaarlijks schoolfeest in de gemeenteschool. Alle kleuters en leerlingen lagere school, meisjes en jongens zijn er welkom. Optreden met vlaggen, dans en ntmische oefeningen waarna «Spel zonder Grenzen», uitrei ken van zwembrevetten, trofeeën van de Sportdag en van de titel «Sport-Aktieve School 84-86» besloten met gezelliq sa menzijn. 3 M Toegang kosteloos. Het oudercomité zorgt voor spijs en drank. Moorsel Moorselkermlis D.A,oaterda9 8 'uni te 15 u- wielerwedstrijd voor liefhebbers BWB te 20 u. T-Dansant t.v.v. kaatsclub «De Groendalers» in zaal Breughel en te 21.30 u. bloemenbal in zaal Katholieke Kring georganiseerd door NCMV en CMBV met Charly en de Musicmakers. Gratis tombola op de toegangskaarten met eerste prijs een fiets en tweede prijs een draagbaar TV-toestel. de' Landslfikc i^GHds '^zb !"k m6' 87 georganiseerd door Op maandag 10 fun! avondmaiM^d^Nieuw- Kloonter Dendermonde Gezinswandcling in Grembergen. De inwoners van hel Hagewijk-park Dendermonde. Gezinswandeling in Grembergen. Wie zelf nog me! kon marcheren, m - (v) Stationsstraat vanaf 17 u. m.m.v. de Faluintjeskapel. Te 19 u. opstijgen van luchtballon en op de speelplaats van de klooster- school kindermarkt georganiseerd door VOK. maar in de buggy mee op tocht genomen, (v) Kinderen onder de 12 jaar, vergezeld door hun ouders, kunnen plaats voor KAV. Fanfare De Kunstliefde zal zorgen voor er gratis hengelen. Vergunningen zijn te koop in de ontvangerij muzikale omliistinq te Beveren, Peperstraat 1. Bedevaart in Melsele Maandag 9 juni vindt te Gaverland een Gewestelijke bedevaart ter plaatse voor begeleiding. Veil Delta. Er is t per autocar om 7.30 u. Kinderkermls te Haasdonk CMBV-Melsele op reis De ouderraad Reynaert uit Haasdonk richt zaterdag 8 juni opf Dinsdag 11 juni gaat de Melseelse CMBV-afdeling op dagreis speelplaats van de gemeentelijke jongensschool een j naar Zeeland voor een kennismaking met de streek rond de Vlaamse kermis in vanaf 13 uur. Grof huisvuil Maandag 10 juni wordt in Berlare het groot huisvuil opgehaald Schoolfeest Onze Lieve Vrouw Beroepsschool Zaterdag 8 en zondag 9 juni heeft in de parochiezaal het schoolfeest plaats van de beroepsschool De Gaver. De nieuwe jonge mode wordt er voorgesteld, even als knutselwerk, dans en koreografïe. Aanvang telkens om 16 uur. Gemeenteraad Dinsdag 11 juni is er een vergadering van de gemeenteraad van Berlare om 20 uur. Op de agenda punten over de financies, de administratie, de technische diensten, OCMW en kerkfabriek. DendER^0^0 DENDERMONDE 4® JAARGANG SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Dendermonde. Het is lang geen lachertje om met zo een groot instrument onder de loden zon doorheen de straten te trekken. Maar hij heeft er blijkbaar geen last van. (c) Sakramentsprocessie Zondag 9 juni gaat na de eucharistieviering de sakramentspro cessie uit in Berlare. De processie gaat naar de kapel aan het Sint-Annaplein. Junioreskoersen Zaterdag 8 juni heeft aan het Donkmeer ir net kader van de «Ster der Juniores» een individuele ti, c plaats over een afstand van 17 kilometer. Het vertrek is ai het restaurant De Pluim en déaanskomst aan de Donkse Bov.,ing. De eerste start wordt gegeven om 15 uur. Zondag 9 juni organizeert de supportersclub Van den Abbeele vrienden een wielerwedstrijd voor juniores. Vertrek om 15 uur aan café De Dreef. Wipschietingen Vrijdag 7 juni om 19.30 uur bij de Blauwe Duivers Sint-Hubertus. Zaterdag 8 juni om 15 uur bij SK Klappel en Ons Vermaak in Uitbergen. Om 20 uur bij Blauwe Duivels Sint-Hubertus (geboorteschie- - ting). Zondag 9 juni om 9.30 uur bij Voetbal Uitbergen en om 15 uur bij Blauwe Duivels Sint-Hubertus en Strijwegel Uitbergen. Maandag 10 juni om 15 uur bij SK Klappël Dinsdag 11 juni om 14.30 uur bij Donkhoeve voor 55-plussers Woensdag 12 juni om 19.15 uur bij Donkhoeve. Verzamelclub «De Biekorf» Zondag 9 juni van 9.30 tot 12 uur vergadering van de verza melclub «De Biekorf» in het oude schoolgebouw Dorp 101. Heem- en Oudheidkundige Kring Berlare Dinsdag 11 juni om 20 uur vergadert de Heem- en Oudheidkun dige Kring van Berlare in de vergaderzaal van de sporthal. De werkvergadering handelt over familiakunde en het opmaken van een eigen stamboom. Iedereen is welkom. Sport-mee-dag Ook Berlare doet mee aan de Sport-Mee-Dag die op 30 juni in het soort centrum van flnrHonum nlaatc haaft DnHnr Op 27 juni keurde de Vlaamse Executieve (op voordracht van Gemeenschapsminister Paul Akkermans) het Besluit houdende maatregelen inzake natuurbehoud op de bermen beheerd door publiekrechterlijke rechtspersonen goed. Dit besluit is het lang verwacht Wegbermbesluit, dat inmiddels de blijkbaar moeizame procedure en het advies van de Raad van State doorlopen heeft. Het besluit is toepasselijk op de bermen gelegen langs wegen, waterlopen en spoorwegen. Op deze bermen is voortaan het gebruik van biociden verboden. Begraasde bermen mogen niet meer voor 15 juni gemaald worden en een eventuele 2de maaibeurt mag slechts uitgevoerd worden na 15 september. Na iedere maaibeurt dient het maaisel verwijderd te worden binnen de 10 dagen. Het maaibeheer van bermen en taluds, hetzij in handwerk, hetzij machinaal, mag niet meer leiden tot beschadiging van houtige gewassen en ondergrondse plantedelen. Enkel en alleen door toestemming van de Minister kunnen de maaidata gewijzigd worden. Inbreuken op dit besluit kunnen worden gestraft overeenkomstig de artikelen 44 en 47 van de wet op het Natuurbehoud. Door de stedelijke technische dienst worden in Dendermonde ongeveer 340.000 m2 bermen onderhouden. Om een betere koördinatie van het onderhoud mogelijk te maken zal in het kader van het nieuwe wegbermbeheer een zogenaamde wegbermkaart opgemaakt worden. Op deze overzichtskaart worden niet alleen de bermen weergegeven in onderhoud van de stedelijke diensten, maar ook die welke door andere openbare besturen, waaronder het ministerie van Openbare Werken, de provinciaal technische dienst en de polderbesturen, onderhouden worden. Aan de hand van de verzamelde gegevens is het mogelijk een werkverdeling en maaischema op te stellen. DENDERMONDE OP DE GROTE MARKT ZONDAG 9 JUNI TE 11 U. K.F. De Ware Belgen, Oudegem Organisatie: Stedelijke Dienst Cultuur en Toerisme i.s.n de Stedelijke Culturele Raad Het nieuwe verkeerspark, gelegen nabij hef zwembad «Olym- pos» kan gebruikt worden: hetzij door scholen of andere groepen, na afspraak van dag en uur; hetzij individueel, iedere woensdag tussen 14 en 16 uur. De stedelijke dienst voor verkeersveiligheid en de plaatselijke politie zorgt voor een passende begeleiding. Voor afspraken of nadere informatie, dienst Verkeersveiligheid, telef nr. 22.08 80 toestel 262, De Stedelijke Sportdienst richt op 1, 2, 3, 4 juli 1985 een sportkamp in voor jongens en meisjes van 10 tot 12 jaar De disciplines zijn: badminton, volleybal, atletiek, jazz of turnen. De disciplines worden door alle deelnemers per 2 uren beoefend met jazz of turnen naar keuze. In de voormid dag wordt er gespeeld van 10 tot 12 uur, van 12 tot 13 uur gelegenheid tot eten (knapzak meebrengen) in de namid dag van 13 tot 15 uur. Wie een badmintonraket ter beschikking heeft, kan deze gerust meebrengen. De bijdrage voor dit sportkamp bedraagt 400 fr. per leerling voor de vierdaagse, de 72 eerste inschrijvingen op het bureel komen in aanmerking. Stedelijke Sportdienst - Van Langenhovestraat 203A Dendermonde Alle verenigingen en herbergiers van de deelgemeente Appels, welke hun activiteiten ter gelegenheid van de jaarmarkt wensen vermeld te zien op de JAARMARKTAF- FICHE en wel voor de periode van vrijdag 12 tot en met zondag 21 juli 1985, kunnen deze vóór 10 juni a s. mededelen aan: Marcel Borms, Zandstraat 93 Gaston Vermeiren, Hoofdstraat 37A Roger De Paepe, Lindestraat 12 Ook Berlare doet mee aan de Sport-Mee-Dag die op 30 juni in het sportcentrum van Oordegem plaats heeft. Onder leiding van DCPDAACDI AATC> TC PvnmkAannM - sportschepen Luc Vercruysen zal een afvaardiging naarOorde- DfcUHJUIrrLAAId It 11161110619611 KERMIS DENDERMONDE-CENTRUM Verenigingen die activiteiten inrichten t.g.v. Dendermonde- kermis en wensen dat bedoelde activiteiten worden opgenomen op de kermisaffiche, dienen de teksten binnen te brengen bij de stedelijke dienst Cultuur en Toerisme in het stadhuis, tel.: 052/ 21.39.56 - 21.39.57, uiterlijk op 17 juni 1985. Periode Dendermonde-Kermls: van zaterdag 24 augustus tot zondag 1 september 1985 Beveren Gehandikaptenzorg Zaterdag 8 juni kompetitiespeldag en behendigheidsspelen voor gehandikapten, te 14 uur in zaal De Bever aan de Vrasenestraat. Mill Mountain swing-avond Vanavond 7 juni vanaf 19.30 u. wordt in de jeugdklub aan de Hertog Van Arenberglaan een dansles gegeven door amateurs voor amateurs. Zaterdag 8 juni dansinstuif voor alle jongeren vanaf 16 jaar, om 19.30 u. Beverse Fotoklub Wie een diareeks wil leren maken kan terecht op vrijdag 7 juni vanaf 20 uur in de Stationsstraat 2 bij de Beverse Fotoklub. Het gaat vanavond meer speciaal over de apparatuur die daarbij nodig is. KAV-werklng Maandag 10 en 17 juni vinden in de Katholieke Kring te Beveren twee avonden plaats over «Sfeer in de woning». Deze info- avonden vangen aan om 20 u. en worden georganiseerd door KAV-O.L. Vrouw. Bij Sint-Lutgardis op de oude parochie gaat dinsdag 11 juni de jaarlijkse zomerreis door. Men trekt naar Monschau Wie meewil moet dringend de wijkmeesteressen opbellen KVLV aktief te Kieldrecht Donderdag 13 juni wordt in Het Centrum te Kieldrecht een algemene vergadering gewijd aan het tema: «Ambachtelijke bieren en Belgische Kazen». Na de uiteenzetting gezellig tafelen. Aanvang te 19.30.U. Wegens de reorganisatie van de begraafplaats te Grembergen, dienen een aantal graven te worden opgeruimd, dit in toepas sing van de wet op de begraafplaatsen en de lijkbezorging dd. 20 juli 1971 inzonderheid art. 26 en in toepassing van art. 40 van de stedelijke politieverordening op de begraafplaatsen en de lijkbezorging. Het betreft graven van personen die reeds meer dan 15 jaar zijn overleden en gelegen zijn op de rechterkant van de begraaf plaats te Grembergerr. De zerken en de andere zaken die het graf sieren dienen te worden opgeruimd tegen uiterlijk 15 Juni 1985. De lijst van de graven die dienen opgeruimd te worden is aangeplakt aan de ingang van de begraafplaats en aan het betreffende perceel dat voor de opruiming in aanmerking komt. Deze lijst is eveneens ter inzage op de burelen van de Technische Dienst Administratief Centrum Fr. Courtensstraat 11, 9330 Dendermonde, waar ook verdere inlichtingen aan gaande deze aangelegenheid kunnen bekomen worden. Voor de graven die regelmatig worden onderhouden en in goede staat verkeren, wordt de mogelijkheid geboden, ook tegen uiterlijk 15 juni '85 over te gaan tot de aankoop van een grafconcessie voor een periode van 25 jaar. KONINKLIJKE ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN DENDERMONDE OPEN-DEUR-NAMIDDAG ZATERDAG 22 JUNI 1985 vanaf 13.30 tot 17 u. TENTOONSTELLING In de klassen op zondag 23 juni 1985 van 14 tot 17.30 u. In de Hal: schetsen en voorstudies uit alle afdelingen vanaf het lager secundair en In de zaal: werken uit de finaliteiten, 3* leerjaar. Van 25 juni tot 28 juni. In de Zaal: Uitreiken van de prijzen en diploma's te 19.30 Kinderen houden van een gezellige huiselijke sfeer. Dit vind je in de kinderkribbe van het OCMW-Dendermonde, Otterstraat 183-185. Ook jouw kinderen kunnen er vriendjes worden met andere kinderen. Opvang is verzekerd voor kinderen van 6 weken tot 3 jaar oud. De bijdrage is aangepast aan het inkomen. Neem gerust inlichtingen in de kinderkribbe, Otterstraat 183-185, tel.: 21.74.28. Donderdag 6 juni: Oudegem Mespelare Donderdag 13 juni: Schoonaarde Appels Op dinsdag 11 juni 1985 te 11 uur stipt, zal in het Administratief Centrum, Fr. Courtensstraat 11 te Dendermonde, ten verzoeke van de stad Dendermonde, onder de gewone voorwaarden, een perceel bouwgrond te koop gesteld worden, gelegen in een woongebied met kulturele, historische en/of estetische waar den, aan de Oude Vest te Dendermonde, De instelprijs is 2.500.000 fr. Voor alle inlichtingen zich wenden in het Administratief Centrum, Fr. Courtensstraat 11 (dienst ZATERDAG 8 JUNI 7.30 u Uitstap naar zee, met in de voormiddag een geleid bezoek aJ het Zwin, door K.A.V en K.W.B.-Keur 8.00 u.: Reis naar Heuveland voor 2 dagen, door W.T C. Morgens Vertrek aan het lokaal Herleving, Burg. Potiaulaan 4, te 8 u. 9.30 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbertll Batselier. ingericht door C.S.C.-Vormingswerk in het Brouwershi Buggenhout. Tot 10.15 u. 10.00 u Nationale landdag van de Kon. St.-Rafaélsgilde. ingericht dL de plaatselijke afdeling. Samenkomst te 10 u. aan het station! Dendermonde. Daarna optocht voor het Parochiehuis te St.-Gillis, de landdag verder verloopt Tot 15 45 u met daarna pl. Euchan ring te 16 u. in de St. Egidiuskbrk. 10.00 u. Culturele- en sportmanifestatie, ingericht door het o.._ zend personeel, vriendenkring en oudervereniging van de R B S. bergen, in de R.B.S. te Grembergen. 10 00 u Gevarieerd programma: «Klavertje vier», met muziek, ir views, socio-culturele info-kalender, dokters en apothekers met wa_ dienst, wekelijkse kwis en dierenbescherming (Blauwe Wereldketen)! Radio 't Ros - 106 5 FM. 10.20 u.. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger I De Batselier, ingericht door C.S.C.-Vormingswerk, in het Volkshuis!, Baasrode. Tot 11 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door Dhr. Schepen Hubert I ingericht door K.W.B.-Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St. Tot 12 u. 14.00 u. Schoonaardse Muziekdagen, door Die Fidelen Scheldelfln Musikanten, in het Dorp (gemeenteplaats). 14.00 u.: Bezoek aan de O.L. Vrouwekerk te Dendermonde, door V.TA V.A.B. St. Gillis en voor de leden van de foto- en diaclub. Verzami aan de hoofdingang van de kerk. 18.00 u. Start van de 2* Wijnhoevefeesten, ingericht door de D.._ mondse Wijnmakersgilde 't Vaatje, in de Wijnhoeve. Lange Dijkstraat* 20.00 u Kaarting: zevende kaarting voor het kampioenschap 19(1 1985, ingericht door K.W.B. Dendermonde-centrum in de Mariakring.1 ZONDAG 9 JUNI 7.00 u Fletsultstap: Ronde van Vlaanderen over een afstand van i| km. door de fietstoerismevereniging Club 71. Vertrek aan café Duivr kaal. Grootzand 108 te Grembergen 9.30 u Wandelconcert te Appels, t.g.v. de jaarlijkse processie, door! Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia Appels 10.00 u Wijnhoevefeesten, ingericht door de Dendermondse Wijrw kersgilde 't Vaatje, in de Wijnhoeve. Lange Dijkstraat 38 10.00 u Scheepvaartmuseum is open van 10 - 12 en van 14 - 17L, Plaats: St. Ursmarusstraat 137/139 10.00 u.. Pl. Eucharistieviering t.g.v. de Sakramentsdag, opgeluisl, door de St. Gregoriusgilde. in de O.L -Vrouwekerk te Dendermonde 10.00 u.: Instuderen van de vendelnummers voor 29 juni, i door V.V.K.B. Reynout, op de koer van het Kalleke-Step theater. 11.00 u Kioskconcert, t.g.v. het Europees Jaar van de Muziek, doorfk Kon. Fanfare De Ware Belgen Oudegem, ingericht door de De Dief Cultuur en Toerisme, i.s.m. de Stedelijke Culturele Raad, op de Gif Markt. r 14,00 u Een dagje dorp te Mespelare, met doorlopende demonstra van oude ambachten, alsook een rommel- en antiekmarkt en e barbecue, ingericht door het Feestcomité van Mespelare. op het K plein. 14.00 u Tweede vlswedstrl|d, ingericht door K W B -Grembergen, C de visputten van het Grembergse Broek. 14 00 u Schoonaardse Muziekdagen, door Die Fidelen Scheldelén Musikanten, in het dorp (gemeenteplaats). 14.00 u.. Fietstocht doorheen het Dendermondse door A T B. Natuurvrienden Vertrek aan het lokaal Voor Allen, te 14 u. MAANDAG 10 JUNI 7.00 u Reis naar Tongeren en de voerstreek, met een geleid bezoek J de siroopfabriek en de foretlenkwekerij. door K.A.V. Baasrode Ver 8.00 u Natuurreis naar Nonceveux. aan de oevers van d door K.A.V Dendermonde Vertrek aan de Zuidlaan te 8 u. 11 00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Bi ingericht door v.z.w. t Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendern— Tot 12 u. 17.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, i Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. 21.00 u.: Zwemcursus voor K.A.V. Oudegem, in het Heilig-Maagdc ge te Dendermonde. DINSDAG 11 JUNI 14.30 u Maandelijkse vergadering met een voordracht over gedlctL- voor de Federatie Vlaamse Gepensioneerden Dendermonde in I Mariakrtng. 18.00 u.: Kultuurlnfo over Grembergen, Appels, Schoonaarde. C gem en Mespelare, op Radio Delta 100.2 Mhz. Tot 19 u 19.00 u Fietstocht te Grembergen en omgeving, ingericht door K Grembergen. Vertrek aan de kerk te 19 u. 20.00 u Informatief programma: -Wegwijs-, over stadsb socio-culturele info-kalender en persberichten van Dendermondse V nigingen, op Radio t Ros 106.5 FM 21.00 u Mlnl-voetbalmatch: K.W.B. St. Gillis-center Delhaise. ii door K W B. St. Gillis-center. Plaats: Sporthal te Oudegem. 21.00 u Informatief praatprogramma: -Open eter- met ir. stoel Dhr. A. Hermans. Schepen van tewerkstelling, over het oi Voorstelling van de werk- en stuurgroep tewerkstelling WOENSDAG 12 JUNI 19 45 u Hand- en voetverzorging, ingericht door K.A.V. Appels ifl Parochiaal centrum 20.00 u.: Fotografie: Werkavond: testen van de nieuwe donkere ki voor de fotografische Kring, Kerkstraat 26. 20.00 u.: Bestuursvergadering: Evaluatie van de 7* Meiviering, j V.V.K.B.-Reynout in het lokaal (bar). DONDERDAG 13 JUNI 18.00 u.: KuLtuurlnfo over St. Gillis en Lebbeke, op Radio Delta ifl 20.00 u.: Fotografie: Werkavond en vergadering clneclub, ingericht fl de Fotografische Kring. Kerkstraat 26. 20.00 u Panelgesprek: «Straten van goed en wezenboeken» i door de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, in lokaal Kasteelstraat 2 te Dendermonde VRIJDAG 14 JUNI 9.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. ml Sociaal Centrum. Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10 00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger I De Batselier. ingericht door C.S.C. Vormingswerk, in de SP-Fec Noordlaan 21. Tot 12 u. 18.00 u Kultuurlnfo over Baasrode en Dendermonde, op Radio d 100.2 Mhz 1 19.30 u Bedrijfsbezoek aan De Morgen, door de Culturele Certi Grembergen. Vertrek aan 't Ros Beiaard, te 19.30 u. 19.30 u Samenstelling van de dansparen voor hel optreden op 29M in Wolvertem. ingericht door V.V.K.B Reynout, in het lokaal. 19.30 u Blijspel: «Maandag aanstaande», ingericht door de denkring R.B.S.i.s.m. de Oudervereniging R.M.S.I. en de oudervt ging van het K.A.. in de feestzaal van het Koninklijk Atheneum, Zuil 3 te Dendermonde. 20.00 u Zomcrsouper, met daarna een kwis. ingericht door P.l, Grembergen, in de Oude Molenstraat 5A te Grembergen 20.00 u Informatieavond: «overgang van kleuter naar lager o. wijs», ingericht door de oudervereniging Gemeentelijke Jongenssc aan de fiootjencweg te Grembergen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 44