PW-Waasland brengt twee of drie Gembelmensen uit Sint-Gillis in lijn u Aalsterse bakkers opnieuw de klok rond voor een goed doel Herrie rond verkoop slachthuis Aalst De R.M.S. Lokeren play-backt op zaterdag 15 juni Kommissie voor Verkeersveiligheid en Verkeersleefbaarheid in Erpe-Mere officieel opgericht Sint-Niklase Ecce-Homokapel redden, zegt K0KLW 4 - 7.6.1985 - De Voorpost Vervolg van b!z. 1 De PW-senaatsiijst, een Den- dermondse-Wase aangelegen heid, wordt opnieuw aange voerd door Lebbekenaar Oc taaf Van den Broeck. Als tweede effektief wordt Gustaaf Lauwaert uit Lokeren, die in 1981 óók die plaats bekleedde, genoemd. Het kan ook Julien Delausnay worden, of even tueel Sint-Niklazenaar Mauri ce Van Belle. In verband met de senaatslijst wordt de naam van Franz De Coeyere, ge meenteraadslid in Sint-Ni- klaas, niét meer genoemd, hij zou géén kandidaat meer zijn. Opvallende nieuwkomer is al vast Ludo(vic) Somers, 38, wiskundeleraar aan het athe neum in Sint-Niklaas, goed ge ïntegreerd inmiddels in het Wase politieke en sociokultu- rele leven hoewel hij van oor sprong Willebroeknaar is. So mers is sekretaris van het ar rondissementeel PW-bestuur én van de afdeling Sint-Ni- klaas, hij zit ook de Willems fondsafdeling Sint-Niklaas- Temse voor. Somers zal ofwel als tweede effektief op de ka- merlijst staan, ofwel als eerste opvolger (en Nicolas Saverys ofwel eerste opvolger ofwel tweede effektief). De bal zou in het kamp van Somers liggen nu, omdat Sint-Niklaas méér in de pap te brokkelen heeft dan Temse, bij de PW althans. De 'operatie verruiming' bij de Wase liberalen speelt zich dus met name in Sint-Gillis af. En kele Gembel(raads)leden zou den min of meer spontaan hun diensten hebben aangeboden. Nu heeft de PW in Sint-Gillis ook een éigen afdeling, zij het geen gemeentelijke mandata rissen (die via de koepelgroep Gembel opkwamen). De twee de plaats op de provincielijst Temse-Beveren-Sint-Gillis zou alvast naar een échte PW-er uit Sint-Gillis gaan. De Gem- bel-liberalen zouden gespreid worden over kamer, provincie en eventueel ook senaat. Voor de provincie wordt in het distrikt Sint-Niklaas-Lokeren Eddy Huybrechts uit Lokeren opnieuw kopman. Voor Tem se-Beveren-Sint-Gillis is de kandidatuur van Armand Fe lix, Steendorpenaar, schepen in Temse en uittredend provin cieraadslid, twijfelachtig om dat die de leeftijdsgrens heeft bereikt. Vermoedelijk komt een andere afdeling (Beve- ren?, Kruibeke?) nu aan de beurt voor de eerste plaats. Agalev: namen niet belang rijk Bij Agalev acht men het niét haalbaar dat een réchtstreekse kamerzetel wordt in de wacht gesleept; toch hoort een man daat als volksvertegenwoordi ger tot de Wase mogelijkhe den, maar dan via het ingewik kelde apparenteringssysteem. Maar bij de groenen liggen ze er niet wakker van. Ze hanteren andere kriteria in verband met de politiek, bij Agalev. De ambitie om macht te verwerven speelt mee, maar primordiaal daarbij is de be kommernis om iets te wijzigen in of aan het maatschappelijke bestel. Het komt op deskun digheid aan, zo signaleert men me uit de Wase groene kata- komben. Agalev zit bovendien met een tweeëenheid 'opge scheept', want er is 'de bewe ging' enerzijds en de partij an derzijds. Gisteren donderdag zou bij Agalev-Waasland op een ar- rondissementele vergadering zijn beraadslaagd over de mo- dellijst, die echter pas in sep tember wordt bekrachtigd. Men zou gisterenavond ook meer oog hebben gehad voor het programma (waarvoor een taakverdeling per deelregio van het Waasland zou ter spra ke zijn gekomen) dan voor de namen. Aan de vergadering zou door een twintigtal Wase Agalev-ers, kandidaten voor de lijsten overigens, zijn deel genomen. Mogelijke kandidaten voor de lijsten zijn de twee stuurgroep leden Jef Bunkens (Temse), kamer-kopman vorige keer, en Hilaire De Prijcker (Waas munster). Ook Gilbert Cant, plaatsvervangend stuurgroep lid en bekend van de aktie tegen de Grote Ring, wordt genoemd. Agalev heeft mo menteel twee gemeentelijke mandatarissen in het Waas land, allebei in Beveren: Ludo De Block en Frieda Van Goet- hem. Of zij voor parlement of provincie meedoen is nog niet uitgemaakt. Bij Agalev wordt niét op zgn. verruimingskandi daten gerekend. De Vlaamsnationalisten De kleine Vlaamsnationale formatie Vlaams Blok, die ter rechterzijde van de Volksunie evolueert, maakte maanden geleden al de samenstelling van de lijsten bekend: Frans Wymeersch, Annemie Peeters e.a. leiden hier de dans. De Volksunie dan. Gemeld werd al dat op 10 juni de Wase arrondissementsraad bijeen komt. Die moet uitmaken of de uittredende mandatarissen hun plaats zullen behouden op de lijst bij de parlementsver kiezingen in december. Hun plaats, het wil zeggen voor de kamer: 1. Jan Verniers, 2. Nel ly Maes. De beslissing is bin dend voor het kieskollege van VU-Waasland, dat op 17 juni overgaat tot het samenstellen van de modellijsten. Stel dat de vroegere mandatarissen niét bevestigd worden dan mag de intrede (of, voorlopig, het aantreden) van Kruibekes bur gemeester Antoine Denert verwacht worden. Van Nelly Maes vemam ik dat indien uit tredend volksvertegenwoordi ger Jan Verniers niet zou be vestigd worden door de arron- dissementele raad zij alvast de kamerlijst wil aanvoeren. CVP: ja, maar... Zondag werden de modellijs ten voor zowel kamer, senaat als provincie bij de CVP goed gekeurd door bijna duizend le den die aan de poll deelnamen. U weet inmiddels dat Ferdi nand De Bondt (voorlopig?) afhaakte en dat de volgorde voor de kamer luidde 1. Miet Smet, 2. Lieven Lenaerts. 3. Georges De Meyer Deze volgorde is die voor 8 decem ber. Maar zo vlot ging het zondag nu ook weer niet: 58 procent van de leden gaven hun zegen over de volgorde. Bij de opvolgers raakten Patric Gorrebeeck en Jozef Van Re- moortel slechts met de hakken over de sloot, met 51 procent van de stemmen. Iets minder problemen waren er voor de senaat. Marcel Ver- donck (op 2) en Werner Ro giers (op 4) skoorden ruim 73 procent, tweede opvolger Ri chard Willems uit Beveren haalde 65 procent. De provin- cielijst-volgordc werd ook vlot goedgekeurd: 69 procent voor Sint-Niklaas-Lokeren (met dé- puté De Cuyper als kopman) en 68 procent voor Temse- Beveren-Sint-Gillis (aange voerd door Gust Deckers). De andere namen kreeg u vorige week al mee via De Voorpost. SP: akkoord Het kongres van de SP-federa- tie Sint-Niklaas keurde de lijs ten goed; na raadpleging van de leden van de diverse afde lingen en stemming op de alge mene vergaderingen kwamen die tot stand. In vergelijking met 1981 is er wel wat gewijzigd. Voor de kamer is deze volgorde de juis te: bij de effektieven 1. Freddy Willockx, 2. Paul Schroyens, 3. Magda De Meyer, 4. Wil liam Rooselaer; bij de plaats vervangers 1. Willy Van Kerckhove, 2. Lydia De Nauw, 3. Laurent Bursens, 4. Paul Noens en 5. Jean-Pierre Daman, 6. Rudy Van Vlier- berghe. Vorige keer stond Wil ly Van Kerckhove uit Lokeren nog tweede effektief en Ema Jansen en Eddy Maes resp. op drie en vier. Paks-kandidaat Paul Schroyens hebben we al eerder voorgesteld. Magda De Meyer uit Temse is vormings werkster, William Rooselaer uit Sint-Niklaas is zelfstandige. Voor de senaat is bij de Wase SP Pros Matthys nu eerste ef fektief, ingevolge een akkoord met Dendermonde. Derde ef fektief wordt de Kruibeekse schepen Herwig Caluwé (in 1981 waren René De Winne en Jean Paelinck kandidaat). Bij de senaat-plaatsvervangers op twee Arnold Vereecken, Jus tin De Dobbelaer (vier) en Mare De Gryze (vijf), ze wo nen in resp. De Klinge, Beve ren en Lokeren en zijn daar mandataris. De provincie. Sint-Niklaas-Lo keren eerst. Edi Van Puyvel- de. vorige keer kopman, ver schuift nu naar de tweede plaats bij de effektieven. Eén wordt het Lokerse gemeente raadslid Omer De Clercq. Ver der, van drie tot zeven: Urbain Vercauteren (Belsele), Jac queline Baetens (Lokeren), René De Clercq (Sinaai), nieu weling Henri Van Royen (Nieuwkerken) en ex-OCMW- voorzitter René Heyninck uit Sint-Niklaas. Voor Temse-Be- veren-Sint-Gillis opnieuw Fon- ny Boesmans als kopman, hij is bekend van radio en tv. Verder, van twee tot zeven, Jeannot Verschueren (Steke- ne), Walter Van Berlo (Kallo), Arlette Meersman (Temse), Albert Daman (Melsele), Eric De Saeger (Sint-Gillis) en Niett Gustaaf Meirte (schepen vj staf openbare werken in Kruibek meet woonachtig in Rupelmonde). jjet En dan is er Rita Muiier, .yer| echtgenote van de kort geli R c den in dramatische omstandi J,0.', heden verongelukte dokter J ly uit Sombeke-Waasmunste Hubt Zij wordt ongetwijfeld lijstdi slota' wer voor de senaatslijst, a voor kandidate voor het arrondiss feest; ment Dendermonde waaroa dat der Waasmunster ressort! Het bericht van deze 'verni 900 mingsoperatie' stond vorij gift week donderdag al in de krai groot De Standaard te lezen. Ri; Eet Muiier werd pakweg geleden nog door me viewd i.v.m. het projekt Onjgespt schakelen. Rita komt uit d «n vrouwenbeweging en verdia knaa de haar sporen in de journt tiek (De Nieuwe, De Niet Maand). Ze is 51 jaar. Wouter VLOEBERGrfbct druk' r. S Vervolg van blz. 1 De Leden van de raad van Beheer: Patrick Mangelschots, Frans Verhof- stadt en Patrick De Clerck. Een kleine maar hardwerken de groep bakkers. Natuurlijk zullen zij present zijn op de tweede «Nacht van de Warme Bakker», maar naast hen zijn er nog andere brood- en bank etbakkers aan de slag in de feesttent. Dat zal ook nodig zijn, want als de toeloop even groot is als vorig jaar, gaat men handen te kort komen. Men zoekt dan ook naar vere nigingen (jeugd- en kamaval- verenigingen) die bereid zijn een handje toe te steken op 22 en 23 juni. Niet in de reusach tige gelegenheidsbakkerij, maar wel om op te dienen en af te ruimen. Kandidaten kunnen kontakt opnemen met sekreta ris Alfons Lowie (Bolleweg 49). De Aalsterse Vlaaiengilde kreeg het eerste jaar van haar bestaan al enkele vleiende op drachten te vervullen. Zo werd onder meer de receptie ver zorgd van Flander's Printing, was men te gast op de «Dag van de Mattetaart» in Ge- raardsbergen, deed men mee aan «Toeristische dag van de streekgerechten» in Wachtebe- ke, was men present op de «Zoetemarkt» in Kemmel en nam men ook de receptie van «Stad op Stelten» in Mechelen voor zijn rekening. Nu al wor den er zeer goede kontakten onderhouden met het casino van Oostende om aanwezig te zijn op een streekgastronomie- weekend waaraan liefst 2.000 personen zullen deelnemen. De Aalsterse Vlaaiengilde wil op die wijze overal promotie maken voor de eigen typische produkten, die trouwens al leen bij de leden van de gilde te koop zijn. Programma Net zoals vorig jaar wordt er op de Grote Markt een reus achtige feesttent opgetrokken. Een hele klus, wanneer men weet dat men met dit werkje pas op zaterdagmiddag kan be ginnen (in de voormiddag is er immers markt). Om 20 u. gaan dan de festiviteiten van start. Het vuur in de reusachtige oven wordt aangestoken en dat betekent het begin van een nacht en een dag hard werken. Dat is ook het moment waarop een aanvang kan worden geno men met het smullen van aller lei gebakjes. Men heeft er trouwens een biezonderijke keuze: liefst een twintigtal ovenverse brood- en banketva- riëten. Zondagochtend staat de feesttent open voor ieder een die zijn ontbijnu eens wil gebruiken in de typische sfeer van de bakkerij, waar de geur van knappend lekkere koffie koeken de eetlust scherpt. Ontbijt op zijn best dus en voor de luttele prijs van 100 fr. kan men zich het buikje goed rond eten. Om 10.30 uur wordt er even verpoosd. Dan wordt er een eucharistieviering opgedragen waarin Rik De Gendt zal voor gaan. Daarna is het Etherisch Strijkersensemble Parisiane te gast voor een aperitiefkoncert met lichte herkenbare klassie ke muziek. Om 11.30 uur volgt dan de officiële overhandiging van de opbrengst van 1984 aan Levensvreugde. Want de Aal sterse bakkers werken voor een goed doel. ook dit jaar trouwens. Op zondagmiddag serveert men een broodmaaltijd aan een zeer demokratische prijs en in de namiddag kan men terecht voor een koffie met gebak en om 16 uur wordt er weer aan tafel gegaan voor het vieruurtje met als hoofdingre diënt Aalsterse vlaai. Tussen door staat er een heleboel ani matie op het programma, zo dat men zich in geen geval gaat vervelen. Trouwens, alleen al het bewonderen van de drukke bedrijvigheid om en rond de oven, is een bezigheid op zich zelf. De jeugd Werd er vorig jaar op zondag avond, moe maar gelukkig, de riem afgelegd, dit jaar gaan de bakkers verder en richten zij zich op maandag 24 juni meer bepaald tot de schoolgaande jeugd. Die krijgt de kans om eens een kijkje te komen ne men in de bakkerij tijdens de demonstratiedag. Een unieke Aalst. Net zoals vorig jaar verwachten de leden van de Aalsterse Vlaaiengilde ontzettend veel belangstelling voor hun initiatief ten bate van Levensvreugde, (arch.) kans die men niet mag laten voorbijgaan. Aan deze dag voor de jeugd verlenen ook de stad Aalst, de afdeling bakke rij van het KTI van Aalst en Cemov hun medewerking Van 9 uur hebben geleide be zoeken plaats voor de school gaande jeugd. Daarbij zal in een open bakkerij op een in- struktieve wijze uitleg worden verschaft over het produktiep- roces van brood en banket. De geleide bezoeken nemen onge veer een half uurtje in beslag en het bezoek is geheel gratis. Scholen die voor dit boeiende initiatief toch belangstelling moeten hebben, kunnen best onmiddellijk kontakt opnemen met de Dienst Kuituur van de stad Aalst, Kattestraat 33 te Aalst voor 15 juni. Willem Vermandere De tweede «De klok rond met uw bakker» wordt dan op maandag 24 juni besloten met een optreden van de Vlaamse Willem Vermandere. Het op treden van deze onvergelijkba re zanger en verteller vangt aan om 20 uur. Kaarten kosten in voorverkoop 60 fr. en aan de kassa 80 fr. Men kan nu reeds kaarten bekomen bij de leden van de Aalsterse Vlaai engilde. Bij de behandeling van de dienstjaarrekening van het slachthuis stelde financieschepen Etienne Bogaert dat dit wellicht het voorlaatste verslag over deze materie zou zijn. Het wachten Ls inderdaad op de goedkeuring van het vorig jaar afgesloten verkoopskontrakt door de provinciale overheid. Ingevolge de faling van de vorige firma Buys werd naar een valabele oplossing gezocht. En alleen verkoop bleek de enige uitweg. De schepen prijst zich gelukkig omwille van dit goed verkoopskontrakt met een hogere prijs dan de schattingswaarde gekoppeld aan Financiële voorwaarden en een investeringsprojekt van 140 miljoen voor tewerkstelling van 50 personen ofwel te betalen schadevergoeding. Een grootse computershow... Huurgeld betalen? Maar raadslid Roger D'Hondt (SP) gooit het over een andere boeg en vraagt naar de ware reden van het talmen door de hogere overheid om de goed keuring aan het verkoopskon trakt te verlenen. Hij vraagt of dit te maken heeft met de geloofsbrieven van de kandi daat-koper (Verbiest uit Aar schot) of met eventuele terug betaling van door de Staat ver leende subsidies wanneer het bedrijf in privé-handen over gaat? Roger D'Hondt noemt de heer Verbiest een «super- begunstigde» die reeds maan den gebruik maakt van het slachthuis als ware het zijn ei gendom. Hij zou nog niets be taald hebben en zich verschui len achter het kontrakt dat zou stipuleren dat hij de eerste schijf pas na de goedkeuring van het kontrakt door de hoge re overheid moet betalen. Spreker is van mening dat in afwachting van het verlijden van de verkoopakte de eige naar in spe huurgeld zou moe ten betalen. Spreker vraagt zich af wat er zou gebeuren indien de overheid een het kontrakt wijzigingen aan brengt. Zal de uitbater, die reeds in West-Vlaanderen een ander slachthuis zou hebben opgenomen, ervan gebruik maken om de verkoop niet te laten doorgaan? Vier maand huurgeld zowat 5 miljoen meer verlies is dan geraamd en dat de uitbater enkel de keurrechten betaalt en nog niets van de 4,5 miljoen per jaar te storten. Caudron vraagt hoever het staat met de tewerkstelling van 50 personen. Hoever het staat met de nodige aanpassingswer- ken die volgens spreker nooit einde 1985 kunnen voltooid zijn. Moet de ruim 15 miljoen toelage nu al dan niet terugbe taald worden? Wanneer zullen de drie tijdelijke keurders ei genlijk eens uitbetaald wor den? Waarom is er een verschil in de vergoeding van 111 fr. per uur? Tenslotte stelt Cau dron vast dat niettegenstaande de kwalijke geur van het hor monenschandaal het aantal slachtingen te Aalst stijgt De jongste tijd werden er weke lijks meer dan 5000 varkens en meer dan 400 runderen ge slacht wat dan toch een mooi aantal is. Uiteindelijk vraagt Jan Cau dron zich af hoelang het slacht huis de EG-exportstempel nog zal kunnen behouden Repliek Schepen Etienne Bogaert geeft inderdaad toe dat er meer ver lies werd gemaakt. Wat dan het gevolg is van het in faling gaan van de koncessionaris wat memand kon voorzien. Wat betreft het investerings projekt liep dit inderdaad ver dagen zal 't dossier volledig in orde zijn, belooft de schepen. Eigentijdse slachthuizen in Frankrijk en Duitsland werden ter informatie bezocht. Uiteraard konden nog geen aanwervingen gebeuren ver mits de bouw er nog niet is. Het zal vanzelfsprekend snel- bouw moeten zijn en wat be treft de vertraging voor het verlijden van de verkoopsakte zegt Etienne Bogaert dat zulks ook voor hem veel te lang duurt. Aan Caudron wordt be? loofd dat de keurders eerlang zullen betaald worden. De be rekeningen zijn korrekt, voegt de schepen eraan toe. Het ver schil van 111 fr. per uur zou komen door het verschil in de aard van het gepresteerde werk. Schepen Bogaert zegt over een eerste betaling te beschikken: een cheque van 4.5 miljoen wat door Jan Caudron beaamd wordt. Over het betalen van een eventueel huurgeld kan in de kommissie gesproken wor den, zegt Bogaert die verder stelt dat men een nieuw slacht huis zou bouwen en het oude gebruiken als lokaal voor de vleesuitsnijderij. Bij de stem ming onthouden zich SP en VU wegens de stuntelige ma nier waarop de verkoop werd georganiseerd». LH Dat de computer een vaste waarde is voor het bedrijfsle ven moet niet herhaald wor den. Als hulp voor de kleinere en middelgrote ondernemer, en zelfs als hobby-instrument heeft hij een belangrijke plaats verworven. In het onderwijs krijgt hij ook, langzaam maar zeker, zijn verdiende plaats als didaktisch middel en als deel van het lessenpakket. De Rijksmiddenschool Groen- dreef Lokeren mag en kan niet achterblijven. Vanaf volgend schooljaar wordt omgaan en werken met de computer een deel van het lessenpakket. Dat is dus voor de leerlingen van de lagere secundaire school. De Rijksmiddenschool Loke ren is immers als pilootschool voor Vlaanderen uitgeroepen. Daarom is de computershow op zaterdag 15 juni, ter gele genheid van de opendeurdag juist daar precies op zijn plaats. Jonge computerfreaks tonen waartoe zij al in staat zijn: computermuziek compo neren, modellen besturen, gra fische computerkunst schep pen, etc. etc.. Zij krijgen assistentie van vele leden van computerclubs en van tientallen firma's, waaron der de bekendste merken. Die geven demonstraties met hun types en programma's. Gezien de schermen in groten getale beschikbaar zullen zijn, krij gen de geïnteresseerden zeker de kans hun eerste computer- stappen te zetten. Tevens krijgt de bezoeker een overzicht over alles wat de markt te bieden heeft aan soft ware, programma's, spelen, di dactische programma's etc. Ondertussen heeft op het ani matiepodium een play-back- show plaats waar de nationale en internationale vedetten haarfijn worden geïmiteerd. Wilt U Danny De Munck of Lionel Richie zien als echt? Wie vaardig kan fietsen, mag deelnemen aan een fiets- gymkhana met een reglemen taire wegfiets en... nog een prijsje meekapen ook. Iets voor jong en oud!!! J.V.L. CVP- SP-lijsten klaar VU: maandag arrondissementsra Agalev: programma primeert Stilaan wordt Erpe-Mere een toonbeeld op gebied verkeersveiligheid: terwijl de kinderen van de lag< scholen er elk jaar hun veertiendaagse wedstrijd levei werd in de schoot van het gemeentebestuur een offici kommissie opgericht. Deze zal niet alleen zorgen voor veiligheid van de weggebruiker maar ook voor de k baarheid van de inwoner in het algemeen. Neem daai de initiatieven van de VTB-VAB-afdeling Mere en andi groeperingen waardoor in Erpe-Mere dus echt wat gedi wordt om de risiko's van voetgangers, Fietsers en autot* stuurders tot een minimum te herleiden. Van bij de aanvang was het dc de deelgemeente Erpe. bedoeling om elke politieke ook reeds vooropgezet werd i strekking bij het initiatief te betrekken. Zo wordt burge meester Pr. De Lat voorzitter, bijgestaan door de mandataris sen J. De Wolf (SP), Fr De Brouwer (PW), Jan De Vuyst (VU) en Noëlla Ghijssels (CVP). Reeds meerdere malen kwam N. Ghijssels tussen in dc gemeenteraadszittingen om bepaalde projekten uit te wer ken of voorstellen te doen, Samen met dhr. Cooman, ambtenaar van het ministerie van verkeer, heeft zij dus al heel wat geijverd om in Erpe- Mere een waarlijk veilig ver keer tot stand te brengen. Ein delijk is het zo ver na dc op richting van deze officiële kommissie, waarin o.a. nog ze telen: rijkswachter Viane, po litieagent Bayens, gemeen teambtenaar F. Arents en Ro ger Sergeant, voorzitter van de VOBKW. In de kommissie ging men vrij vlug akkoord om een regle ment van inwendige orde vast te stellen en de nodige doku- menten aan dc voorzitter over te maken om ze eventueel aan alle kommissieleden te kunnen bezorgen. Als eerste opdracht zal men een inventaris opmaken van verkeersmoeilijkheden en daarbij degene vastleggen die in prioriteit moeten behandeld worden. Hierbij drongen J. De Wolf en N. Ghijssels aan om dit te doen voor de Oude- naardscstcenweg en ze willen alle knelpunten behandeld zien die liggen tussen de Vijf huizen en Burst. Vooral het knelpunt aan het slachthuis te Mere moet onbetwistbaar op dc voorrangslijst staan, samen met een paar uitvalswegen in de toegangsweg tot het admin stralief centrum dat eerlaa door talrijke kinderen zal h zocht worden als de bibliotec definitief zal opengesteld zijl Op die plaats is een bestend gevaar om over te steken e het zal in het belang van bi biblioteekbezoek zijn om hit een betere verkeersregelüi toe te passen. Daarmee is d lijst echter niet volledig, ii tegendeel het is een begin ook Fr. De Brouwer merk! op dat in verschillende anda deelgemeenten nog gevaaif kc kruispunten zijn. Eén crvi is o.a. dit aan de windmolen: Mere waar sinds het aanleggi van de Diepestraat al heel zware ongelukken gebeurde Men kwam wel overeen d alle commissieleden hun voa stellen aan de voorzitter den overmaken, om dc inve» taris te vervolledigen en zet uit te breiden. Er was ook reeds een verzot van dc VTB-VAB-afdelil Mere om tot dc commissie mogen toetreden. Alhoewel al enkele prestaties m.b.t ve kcersveiligheid op hun akti hebben, was men toch van ooi deel dat dc samenstelling vi dc commissie moet bepert blijven maar toch zullen verr nigingen en zelfs individufl hun wensen en suggesties al dc commissie kunnen overn» ken. Initiatieven mogen zelf via de gemeentelijke kulturtk raad aan de voorzitter overgt maakt worden. Alle vooi len zullen besproken wordfl en voor bepaalde gevallen S men desnoods beroep doen of een afgevaardigde van de pro Nieuwkerken-Beveren. Tien jaar bestaat het Arboretum Waasland. Bij deze gelegenheid Sekretaris C. Derboven van dc Kon. Oudheidkundige Kring van het Land van Waas richt een ludieke, maar daarom niet minder geméénde oproep tot de bevolking van Sint-Niklaas. «Red een zoen-offer, breng de verzoe ning met uw verleden mee tot stand». In het geding is de Ecce-Homokapel, gesitueerd aan de hoek van dc Castrodreef en dc Nieuwstraat, vlakbij het Hendrik Heymanplein dus. Bewoners uit de omgeving proberen de bidplaats te redden van 'de totale aftakeling'. Het monument werd in 1757 door Fr. Jos. Sanchez de Castro y Toledo en jonkvrouw Ph-A. de Neve opgericht. De Wase Oudheidkundige Kring diende bij de Koning Boudcwijnstichting een dossier in. Die instantie startte met de aktie «Verenigingen zetten zich in voor monumen ten» en stelt in dat verband financiële steun ter beschik king van groeperingen die zich inspannen voor het behoud van waardevolle getuigen uit het verleden. Vanuit de KOKLW wordt nu gehoopt op een positieve be oordeling van het restauratieprojekt. Mocht men erin slagen, de typische devotieplaats van verder verval te behouden dan kunnen dc eigenlijke restauratiewerken vanaf de lente '86 worden uitgevoerd (wv) 75 aka

De Voorpost | 1985 | | pagina 4