Debat over Aalsters verkeersplan werd steeple-chase Wijkfeesten op De Meierskouter te Burst Kriskras door Aalsterse gemeenteraad Jonge ridders van de weg te Erpe-Mere gelauwerd Philatelia Alosta exposeert - 7.6.1985 - De Voorpost De inzichten van het stadsbestuur werden in een vorige editie i.v.m. het verkeersplan reeds voldoende uit de doeken gedaan. Voegen we er enkel bij dat de tonnagebe perking van 3,5 ton, tegen de zin van de VU in, werd opgetrokken door het stadsbestuur zelf tot 5 ton opdat een aantal bestelwagens niet onder de reglementering zouden vallen. We schetsen nu het verloop van het debat met eerst de tussenkomsten van de opposi tie. Weliswaar uiteraard ge voelig ingekort. Baita Dolores (SP) betreurt dat een plan dat dan toch ingrij pende wijzigingen meebrengt zo laat werd doorgespeeld en dat adviesraden noch bevol king er niet tijdig kennis van kregen. Er diende, bij eventuele gron dige wijzigingen, eerst een ont werp te komen. Als lid van de subkommissie die 8 maal ver gaderde voelt Dolores zich be drogen. Er was een jaar volle dige stilte en nu komt er plots een plan met punten waarover niet iedereen akkoord ging ter wijl punten die de unanimiteit kregen er niet in voorkomen. En wat het invoeren van het zone 30 regime betreft, dat aanziet ze als ogenverblinding. Gewoon om de invoering van tweerichtingsverkeer te kun nen «verkopen». Dolores stelt dat aan de tot standkoming van het struk- tuurplan Aalst-Centrum in vo rig bestuur ruime inspraak te pas kwam en vraagt dan ook de punten over deze materie gewoon te verdagen en en in spraakprocedure in te zetten. Denayer (VU) stelt dat het college de eindmeet van de rit dicht in de nabijheid legt en dan van achter de rug van verbaasde mederenners weg- spurt naar een verzekerde eindzege. De manier van doen van het bestuur noemt Denayer onde- mokratisch en hij vervoegdt dan de SP met eveneens de verdaging van het punt te vragen. T wee richtingsverkeer? Dat kan de VU niet aanvaar den op de wallenring. Liever ziet men de rijbanen versmal len en een fietspad aanleggen. Bij 2-richtingsverkeer zouden fietsers heel wat risiko's lopen en verder heeft hij vragen over de visie van de scholen en van de brandweer over deze materie. Verkeersvrije Kattestraat Voor Denaeyer ware het beter de Kattestraat van aan de Rid derstraat tot de Grote Markt verkeersvrij te maken. De VU is wel gelukkig met de tegenovergestelde richting van de De Ridder- en de Peper straat maar in de Zoutstraten zag ze de rijrichting liever om gekeerd. Ook in de Molen straat om het verkeer dan weg te leiden via de Kapellestraat Dat in de Zonnestraat het één richtingsverkeer in 1964 werd ingevoerd zou het gevolg ge weest zijn van verschillende ongevallen met dodelijke af loop. Tenslotte opteert de VU voor het invoeren van kleinere stadsbussen die het centrum zouden bedienen terwijl grote verbindingslijnen liever buiten Markt en centrumstraten zou den blijven. Gevaar voor fietsers Anny Dierick vindt dat het plan brutaal wordt doorge drukt. «Tweerichtingsverkeer is hier niet te verdedigen», stelt ze. «Op een fietspad zou den fietsers zich heel wat veili ger voelen». Ghisleen Willems (CVP), voor zitter van de subkommissie ad hoe memoreert de inspannin gen van deze kommissie en heeft het over zijn eigen en quête bij de burgers. In de kommissie kwamen alle me ningen aan bod en pro en con tra werden steeds genotuleerd. Een evaluatie zal trouwens volgen en de proef op de som zijn. Nadat Alois Adriaenssens (PW) had gewaarschuwd te gen het uit hun verband ruk ken van teksten, stelde Oscar Redant (PW) dat er sinds 1979 geen nieuwe elementen zijn, tenzij dan zone 30. De vorige meerderheid was toen akkoord over deze materie Als iedereen moet inspraak krijgen zullen we een referen dum moeten organiseren. Lambert Van De Sijpe (CVP) ervaart een aantal tussenkom sten als «demago-creatie» Men zei «Aalst is een moeilij ke stad. We blijven er buiten». Dit bestuur wil er iets aan doen. «In het plan zit verkeers technisch geen enkel nadeel. Wel is er verlies van bevoor rechte parkeerplaatsen voor de eigen deur» Van De Sijpe stelt dat een fietspad hier niet opportuun is en dat de beslissing die van daag te nemen is zal getuigen van politieke moed. Willy Van Mossevelde (VU) zegt zijn standpunt van 79 te handhaven doch toen «ontvluchtte de CVP haar verantwoorde lijkheid door de zaal te ver laten». Wanneer Hooghuys zegt dat men reeds de zaak ten gronde bespreekt en hij een stemming over verdaging had gevraagd zegt de burgemeester dat al leen na bespreking ten grond kan gestemd worden. Inspraak Nadat Denayer nog had ge steld in deze zitting te zijn nagetrapt «met maat 60» be treurt hij dat de hele materie gezamenlijk wordt behandeld. Liever zag hij wallenring en centrumstraten afzonderlijk behandeld Baita pleit andermaal voor in spraak: een informatieverga dering aan de bevolking, het inwachten van aanmerkingen. een open bespreking en daar uit dan het distilleren van een nieuw voorstel Struktuurplan Wanneer Denayer en Baita stellen dat het struktuurplan van tafel geveegd is en Mon sieur dat het gedésavoueerd wordt zegt Anny De Maght dat het blijft bestaan doch geak- tualiseerd wordt. In het plan, dat een politiek geladen probleem werd, zitten geen tegenstrijdigheden, zegt burgemeester Uyttersprot en wat nu wordt voorgesteld doet geen afbreuk aan het struk tuurplan. Alleszins is dit een poging om uit een slechte si tuatie te ontsnappen op het verkeersvlak. «Zone 30» werd reeds her en der ingevoerd. Men spreekt zelfs reeds over «zone 40». Evalueren? Op vraag van Toon Blom- maert wordt gesteld tegen ein de 1985 de situatie te evalue ren. Er komen alleszins geen onomkeerbare werken. Bij de stemming wordt de verdaging meerderheid tegen oppositie verworpen. Bij de stemming zelf zegt Ed- gard Hooghuys nog dat het allemaal te vlug en te geheim zinnig is gebeurd. De SP stemt dan ook op alle punten over het verkeersplan tegen en de VU doet zulks enkel over het 2-richtingsverkeer. Wel vindt de VU 30 km/u. tergent traag en opteert voor zone 40. LH Het bestuur van de jubilerende postzegelclub «Philatelia Alosta», 50 jaar jong en gemachtigd zich «koninklijk» te noemen, mocht zich verleden vrjjdag in heel wat belang stelling verheugen bij de opening in het belfort van haar j ubileumtentoonstelling. Voor leken in de materie een sés, merkwaardige stukken, aangename avond en voor boeketjes van leden, uitgiften postzegelliefhebbers een bron sierstempels, lijnstempels, van heelwat informatie en mo- vlagstempels, postmerken gelijkheden op het philatelisch Aalst, Bahnpost in Belgiën vlak (14-18). eerstedagomslagen, Staatssekretans Paula postwaard stukken, postbus- D'Hondt - Van Opdenbosch stempels, stempels van Oost- verheugde de jubilerende club Vlaanderen, rolzegels en ek- met de toezegging van de orga- semplaren van «Clubleven Phi- nisatie van de voorverkoop latelia Alosta» van de postzegels «Koningin Deze expo is nog toegankelijk Astrid» in de belfortzaal op tot en met zondag 9 juni. Op zaterdag 31 augustus. werkdagen van 14 tot 19 u. en Tevens is er dan de trekking tijdens het weekend van 10 tot van de jubileumtombola waar- 18 u. voor loten te koop zijn aan 10 Het Jubileumboek, een merk- fr. per lot. Met trouwens uit- waardig werk, is er te beko- Aalst. Een algemeen beeld van de grote belangstelling die er was bij de postzegeltentoon- zonderlijk mooie prijzen als men aan 220 fr. stelling, (a) landen verzamelingen, studies, postmerken, tema's, débour- LH Meer en meer tracht men het buurtschap in ere te herstellen en hierbij is het opvallend dat het vooral in de nieuwe wijken is dat dit fenomeen merkbaar is. Als totaal vreemden tracht men door middel van feestelijkheden allerhande, elkaar beter te leren kennen of toenadering te zoeken. Voor de zevende maal organi seert de VZW-Meierskouter wijkfeesten die op 14 juni van start gaan met een autoshow waaraan zeven plaatselijke ga ragisten hun medewerking ver lenen. De meevaller van vorig jaar moet dus uiteraard navol ging hebben en opnieuw zullen gedurende drie dagen de nieuwste modellen tentoonge steld worden. Zoals andere jaren zal de fan fare Sint-Cecilia uit Burst de feestelijkheden inspelen en reeds van 19 uur af kan men terecht op de jaarlijkse avond- markt die nu in de omgeving van de tent plaats vindt. Koop lustigen vinden alles en nog wat en krijgen er de kans om andere wijkbewoners te ont moeten. Het tweede weekend van deze wijkfeesten is voor een groot deel gewijd aan sportieve evenementen. Op 21 juni is er de vierde herinneringsjogging Jul. Hendrickx en in tegenstel ling tot vorige jaren zal elk van de drie afstanden (3, 6 of 9 km) afzonderlijk gelopen worden. Dit zal een beter beeld weerge ven van de wedstrijden. De eerste start gebeurt trouwens om 19 uur waarop de deelne mers aan de drie km de weg opgestuurd worden. Telkens met een half uur verschil gaan de andere twee afstanden van start. Het deelnemen aan deze herinneringsjogging is volledig gratis en elke voor-ingeschre vene zal een «herinnering- overhandigd worden. Daarbij kan hij of zij nog een prachtige prijs winnen in de reuzetombo- la. Naast de geschenken zijn er bekers voorzien voor de meest verdienstelijke deelnemers (bijv. voor de oudste vrouwe lijke of mannelijke deelnemer, voor de jogger die de grootste afstand aflegt om te komen deelnemen enz). Zelfs de vere nigingen die in groep deelne men zullen een speciaal aan denken ontvangen en de meest talrijke groep kan rekenen op een bijzondere onderschei ding. Voor inlichtingen en in schrijvingen voor deze jogging kan men terecht bij Ant. Van Den Rijse (053/62.48.34) en Kam. Goessens (053/ 62.52.55). Op zaterdag 22 juni wordt men uitgenodigd in de feesttent waar het PDS-Combo ten dans speelt. Hiermee tracht men de gezelligheid van vorige jaren terug te vinden want het orkest is versterkt met enkele be roepsmensen die er een ge slaagde avond kunnen van maken. Kaarten in voorverkoop (80 fr.) zijn te verkrijgen bij de bestuursleden van de wijk evenals in de herbergen «Bas- kuul» en «Bierwinkelken». Ook de kinderen komen aan de beurt want zij zullen de feesten bijna mogen besluiten op zondagnamiddag. Voor hen is er een optreden van «Kla vertje Vier» om 14 uur met een afwisselend programma met clowsact. buikspieren, gooche len, liedjes mime en andere spelletjes De Meiersfeesten worden definitief besloten met een TD waar een plaatselijke vedette voor de animatie zal zorgen. JV Ter gelegenheid van haar hon derdjarig bestaan stelt de Na tionale Maatschappij van Buurtspoorwegen gedenkpen ningen in gepatineerd kunst brons te koop. Twee pennin gen van verschillend formaat worden te koop aangeboden: een van 70 mm. diameter in een kistje verkocht tegen de prijs van 1,300 fr. en een van 35 mm. diameter in een etui verkocht tegen 300 fr. Vanaf dinsdag 28 mei zullen de pen ningen te bekomen zijn op de kommerciële dienst van de NMVB. Wetenschapsstraat 14 te 1040 Brussel, door over schrijving op rekeningnummer 000-3227-26 Aalst. De bezoekers werden uitgenodigd om het gulden boek te ondertekenen, (c) Watermeters Er zouden 2240 nieuwe watermeters moeten worden aangekocht om in de vervanging van oude eksemplaren te voorzien. Wat geraamd wordt op een uitgave van 2,5 miljoen. Danny Denayer wil het nut ervan niet in twijfel trekken. Toch heeft hij er vragen bij. Zo zouden in sommige wijken watermeters worden vervangen die nog geen 10 jaar oud zijn wat dan wel naar verspilling kan ruiken. Hij betreurt het verder nog geen rekening 1984 van de waterdiens! te hebben gekregen. «Er worden er vervangen waar er klachten zijn», repliceert schepen Bogaert. «Ook de mijne werd vervangen en mijn waterverbruik is noch gestegen noch gedaald», zegt Denayer. Doch de burgemeester vraagt het raadslid zich voor individuele gevallen eerst rechtstreeks naar een lid van het college te wenden en er pas in de gemeenteraadszitting mee te voorschijn te komen wanneer het gekregen antwoord hem niet zou voldoen. Nieuwe watertoren op rechteroever? De kosten van een nieuwe waterkamer bij de aftakking van de TMVW-lijn zijn ruim 600.000 fr hoger dan verwacht. «Een foutieve raming», zegt Denayer erbij voegend dat het resultaat ervan echter bedroevend is. Op de rechteroever zou men nog steeds met te weinig druk op de waterleiding te maken hebben. Waarom geen supplementaire watertoren! bouwen op de rechteroever, vraagt het raadslid zich af. Met de 100 miljoen in reserve moet dat makkelijk kunnen. Bouwpercelen Hof ter Leeuwergem een sukses De beslissing over te gaan tot openbare verkoop werd door de gemeenteraad nog maar pas genomen en reeds wordt de goedkeuring gevraagd voor de verkoop van 7 percelen van Hof ter Leeuwergem met een oppervlakte gaande van 405 m2 tot 582 m2 voor een Driis ^hommelend van 296.000 fr tot 495,000 fr plus een perceel van 744 m2 voor 633.000 fr. Willy Van Mossevelde verwondert zich over dergelijke «vluggertjes» en denkt dat personen reeds vóór de gemeenteraadsbeslissing waren ingeschreven Danny Denayer opteert voor het toeval voor wat betreft het toekennen van de percelen. Hij wil lotje laten trekken. Eddv Monsieur stelt echter voor de chronologische orde van inschrijving te volgen. Schepen Doorns zegt dat er inderdaad reeds kandidaturen binnen waren doch inschrijvin gen gebeurden pas na de gemeenteraadsbeslissing. En wie eerst inschreef kreeg prioriteit- «De verkoop is een sukses», voegt hij er aan toe, «op 3 percelen na is alles reeds volschreven» Men wü langs de overzijde van bewuste straat nu 8 10 percelen eveneens te koop aanbieden. Raadslid Edgard Hooghuys voelt zich gelukkig met dit sukses en zegt dat vlugge toewijzing goed is voor alle betrokkenen. 65 J 8 Cabine en elektriciteit Zonder enige kommentaar werden volgende punten in de gemeenteraad aangenomen Het plaatsen van een cabine op een voorheftruck uit veiligheidsredenen en beschermingsovcr- wegmgen geraamd op 80.000 fr. De uitbreiding van de openbare verlichting in de sociale woonwijk Hof Ter Leeuwergem, vermits er in de plaats van 7 nu 34 bouwpercelen worden aangeboden. Deze uitgave wordt geraamd op zowat 480.000 fr. Uitbreiding eveneens v— de openbare verlichting te Erembodegem in de Kortestraat geraamd op 182.000 fr. Een fotozetmachine van b(jna twee miljoen Een punt op de jongste gemeenteraadszitting, de aankoop van een fotozetmachine voor de stadsdrukkerij, zorgde voor enige deining. Schepen De Maght stelt dat dc drukkerij regelmatig te kampen heeft met moeilijkheden wegens een machine die tegelijkertijd verouderd en versleten is. Men wil dan ook apparatuur aankopen beantwoordende aan de huidige eisen en aan de reële behoeften. Fotozetapparatuur is goed voor zichtbare bladschikking en dus tijdbesparend. Men kan ermee teksten opslaan op magneetkaart of in kassettc Jaarlijks terugkerende teksten moeten slechts gedeeltelijk herzet worden en er is een uitgebreide keuze aan lettertypes gewoon via een programmatoets Verder kan men vergroten en verkleinen en ontlasten v kamerawerk. De uitgave wordt geraamd op 1,9 miljoen. Willy Van Mossevelde, een handelaar, stelt dat een belangrijke aankoop impliceert dat de dienst ermede gediend is en dat de machine rendabel is. «De rendabiliteit van dc stadsdrukkerij noemt Van Mossevelde echter niet zo denderend «Vierkleurendruk is niet mogelijk. Soms is er geen papier! Als één persoon met vakantie is, ligt de dienst stil!» D dienst is aan reorganisatie toe zegt Van Mossevelde. Schepen De Magt zegt dat dc geplande aankoop het resultaat is van een gemaakte studie e» burgemeester Uyttersprot stelt dat de rendabiliteit van de stadsdrukkerij zal nagetrokken worden. Wanneer dan gezegd werd dat drukwerken voor het Jaar van de Jeugd en voor «10.000 jaar sport» in privé-drukkerijen gerealiseerd werden zegt schepen Gilbert Bourlon dat er prijs werd gevraagd en dat het in dc privé goedkoper was dan uitgave in eigen beheer. «Als dat waar is is aankoop van een zo dure machine totaal overbodig» repliceert Van Mossevelde. De aap komt echter uit de mouw als er dan bijgevoegd werd dat deze realisatie in privé gebeurde via... sponsoring. Wanneer wordt Hofstade-dorp erkend als herwaarderingsgebied? Op de perskonferentie ten stadhuize werd deze vraag gesteld en hierbij volgt dan het antwoord er op van het stadsbestuur. «Uit het verslag van de vergadering van de stuurgroep van 6 juni 1984 blijkt dat dc stuurgroep toen ver gevorderd was met zijn werkzaamheden, ii ccn unan'cm akkoord i.v.m. dc afbakening van het herwaarderingsgebied en allerlei andere elementen waren voldoende uitgepraat om tot een eindadvies te komen. Enkel de bouwmaatschappij «Goedkope Woningen» moest nog een konkreet voorstel doen betreffende zijn renovaticprojekt van he! woonblok tussen dc Hoogstraat, het Dorp de Lcopoldstraat en de Kerkstraat. Op 14 december 1984 ontvingen wij qcn brief van de Gewestelijke Landmaatschappij «Ons Zonnig Huis», waarin de maatschappij zich, na overleg met «Goedkope Woningen», kandidaat stelde voor dc verwezenlijking van het projekt Hofstade-Dorp. De maatschappij «Ons Zonnig Huis» werkte een schetsontwerp uit dat besproken werd in de vergadering van de stuurgroep op donderdag 18 april 1985. Dat rcnovatievoorstcl, dat verder reikt dan het bovengenoemde woonblik en onder meer ook de renovatie van de Achterstraat omvat werd door dc stuurgroep gunstig onthaald. Dc bouwmaatschappij werkt een ontwerp uit en onderhandelt met de betrokken inwoners. Zodra het ontwerp af is, zijn voor de stuurgroep alle elementen voorhanden om tot e eindadvies te komen. Inmiddels werd het Bijzonder Plan van Aanleg «Centrum-Hofstade» in herziening gesteld. Met de ontwerper werd de afspraak gemaakt het herwaarderingsgebied als «eerste dcclplan» van het BPA bij voorrang te behandelen. De ontwerper was aanwezig op de stuurgroepvergadering van 18 april 1985 om met zijn ontwerp zo goed mogelijk in te spelen op dc inzichten van de stuurgroep. Wij verwachten het eindadvies in de eerstkomende weken of maanden.» Voor de 19de maal werd in Erpe-Mere de veertiendaagse voor verkeersveiligheid georganizeerd. Het is een inter- scholenwedstrijd waarbij de jeugd zowel individueel als in groepsverband moet tonen wie de teorie het best in praktijk kan omzetten. Er komt evenwel ook behendig heid by te pas maar per slot komt het er toch op aan zo weinig mogelijk fouten te maken om als laureaat bekroond te worden of één van de vier wisselbekers weg te kapen. Het initiatief ging indertijd uit een mobiel verkeerspark van van Karei Verlaeckt, nu veld- de Hoge Raad voor Verkeers- wachter op rust, en van Roger veiligheid konden de kinderen Sergeant, promotor van de bewijzen in hoever voorlich- Vcreniging van Ouders voor' ting efficiënte resultaten kun de Bescherming van de Kinde- nen opleveren. Het betreft al- ren op de Wegen. Jaar na jaar leen de leerlingen van het vier- waren zij intens bezig met de de, vijfde en zesde leerjaar van veiligheid van dc jeugd van de lagere scholen van Erpe- Erpe-Mere en dank zij de sa- Mere. Uit de 450 deelnemers menwerking met het gemeen- werden dit jaar slechts 52 fina- tebestuur en de plaatselijke listen toegelaten wat wijst op politie, de steun van de rijks- een strenge beoordeling van de wacht en Via Secura is hun jury, die samengesteld is uit initiatief uitgegroeid tot een monitors, speciaal voor dit traditionele gebeurtenis die de werk opgeleid. Samen met een jeugd van drie leerjaren twee paar leden van de plaatselijke weken lang test op hun kennis politie leiden zij het mobiel en kunde en dit op het gebied verkeerspark en oefenen kon van verkeersreglementen en trole uit om het aantal fouten natuurlijk ook op dc uitvoe- vast te stellen en op te ring ervan, tekenen. Tijdens een feestzitting in de Veertien dagen onderricht gemeenteschool te Burst wer- Gedurende meerdere dagen den dc laureaten, meestal ver werd aan niet minder dan 450 gezeld door hun ouders, door leerlingen van de lagere scho- schepen Jeff Van den Steen len van Erpe-Mere theoretisch verwelkomd, en deze laatste en praktisch onderricht gege- verduidelijkte in het kort de ven waarbij de verkeersveilig- reden en de toedracht van een heid centraal stond. Daarna dergelijke veertiendaagse, werden testen afgenomen en in Daarnaast verwijst hij ook naar dc traditie in Erpe-Mere op het gebied van de verkeers- opvoeding en hij vergeet daar bij dc pioniers van dit lovens waardig initiatief niet te ver melden. Door dc betere wegen wordt het verkeer automatisch sneller en moeten de kinderen daartegen beschermd worden. Men moet hen zodanig opvoe den echter dat ze zichzelf kun nen beschermen en dit kan vooral gebeuren door een grondige voorlichting en even eens door hen vertrouwd te maken met dc onveiligheid van het verkeer aan dc hand van didaklisch materiaal en de praktijk in het mobiel verkeer spark De laureaten Het was Opperwachtmeester De Grave van het verkeers park van dc Hoge Raad voor verkeersveiligheid die de naamafrocping van de laurea ten mocht op zich nemen. Ook hij wees in het kort op het belang van een veertiendaagse vooral omdat hier de kinderen met een zekere graad van wer kelijkheid gekonfronteerd werden. Volgens hem was het ook al ccn hele prestatie om tot de finale door te dringen omdat de normen van het beoordelen van de fouten zeer streng waren. Dc 52ste finalist is dus werkelijk één van dc beleren vermits er toch 45(1 deelnemers waren. Merkwaar dig is ook dat ccn meisje het van dc jongens haalde en dan nog bovendien tot de jongste reeks deelnemers behoorde. Het was Carla Van de Bussche uit Aaigem die met slechts twee fouten in Erpe-Mere als jonge Ridder van dc Weg be kroond werd. Na haar volgden vier leerlingen elk met vier fouten: dc winnaar van vorig jaar, Gert Osselaer uit Burst, Els Lammen uit Ottergcm van het 6de leerjaar kloosterschool Erpe, Andy Rottiers en Griet Fouquart. Een speciale vermelding gaat naar Kathleen Sergeant die met zes fouten negende ge rangschikt werd maar toch eer ste was van het buitengewoon onderwijs te Erpe. Dan volgden met vijf fouten: M. Govaert, J. Van Wescmael en F. Vettcnburg; ook zes fou ten: M. Cacckcbckc; 7 fouten: E. Uytcndacle, S. Van Acker, Chr. Van den Driesschc, K. Meerman, M Dc Nil, E, D'Hauwe, K. Bceckman. Ver der volgden: C. De Meyer, T. De Meyer, N. De Pauw. K. Francois, E. Vermeulen, St. Dc Bruccker, Em. Van Haver- beke, N. Van Gcyt. P. Cop- pens, S. Dc Landsheer, Chr. Jansscns, T. Lauwcrcys, L. Foucquact, F. Sergeant, A. Mives. Chr Dc Timmerman. Va" Hcri/wi,I Ton- pens, C. Timmermans. J An- toons, C. Fant, A. Van Snick, I. Bambust. E. Dc Nul. Y. Kcppcns, D. Aelbrecht, W. Dc Smet, P. Lanckman, F. Roesens, M. Dc Swacf, S. Quariau, L. De Nul, G. Schouppe en T. Dc Ncve. De beker van het gemeentebe stuur ging naar de school met de laagste koëfficiënt strafpun- ten, met name dc gemeentelij ke basisschool van Burst. Dc gesubsidieerde gemengde lage re school van Aaigem kreeg dc beker van het ministerie van Nederlandse kuituur omdat zij dc best geklasseerde finalist had van het vierde leerjaar. Voor dc best geklasseerde van het vijfde leerjaar ging dc be ker van het ministerie van on derwijs naar de gemeentelijke basisschool van Erpe en voor dc best geklasseerde van het zesde leerjaar werd dc beker van dc Hoge Raad voor Ver keersveiligheid toegekend aan de Vrije Basisschool van Erpe. Aan dc laureaten werden prachtige prijzen overhandigd; naast ccn bock aan elke finalist kregen zij vanwege de VOBKW nog een geschenk dat bestond uit boeken en bro chures i.v.m. het verkeer en vooral gericht op de jonge weggebruikers. De veertiendaagse voor ver keersveiligheid wekt niet al- Iccn veel entoesiasme bi^dc kinderen op maar is een voo beeld om verkeersverantwot delijkheid bij dc jeugd te kwi ken. Verkeersopvoeding is Erpe-Mere een gedeelte v het schoolprogramma gewo den en het kan geenszi kwaad om in de toekomst nog meer tijd aan te bestede De initiatiefnemers en mensen die ermee samen we ken kunnen zelf vaststellen hun inspanningen resultaat a leveren. Het verkccrsondt richt in de lagere scholen vooral op basis van 1 Erpe-Mere gebeurt, moet I tomatisch de veiligheid van kinderen bevorderen, ook weze dit op lange termijn. Vo gend jaar kan men het twee decennium vieren en wellit zullen de organisatoren er e groots feest van maken en ze ook andere mensen bij bctre ken om nog meer dit loven waardig initiatief te doen kco nen in Erpe-Mere dat op gebied van verkccrsveiligltci toch toonaangevend is. Een Australische firma zal b nenkort ccn renfedie op markt brengen tegen v dhcid door Jet Lag (lange vf gtuigreizen met grote tijdsw schillen) en door plocgwd

De Voorpost | 1985 | | pagina 6