Vorstelijk onthaal voor koning Boudewijn in Dendermonde Vrijdag 7 juni. Terwijl de hemel met de minuut grijzer wordt, neemt de drukte in de Breestraat te Sint-Gillis-Dendermonde toe. Achter het dranghekken staan al kort na 2 uur in de namiddag een massa schoolkinderen te wachten op het grote moment: de aankomst van koning Boudewijn die weliswaar nog in Sint-Niklaas vertoeft, maar die verwacht wordt om een bezoek te brengen aan de dertig jongens en meisjes die binnen het kader van het onderwijsprojekt Lenssens in het OCMW dienstencentrum nieuwe kansen op een hoopvolle toekomst krijgen geboden. de rijkswachters draaien de Breestraat in. Politie en rijkswacht staan in de houding, vinger op de naat van de broek. De wagen van de koning houdt precies halt waar het was voor zien. Gemeenschapsminister Lens sens en burgemeester Cool stevenen erop af en dan verschijnt Koning Boudewijn, minzaam glimlachend, een en al vriendelijkheid. Veiligheids agenten doen hun uiterste best om de entoesiaste menigte op een afstand te houden. Dat lukt maar gedeeltelijk en de fotografen moeten zelfs met zachte hand gedwongen worden om wat op zij te gaan. Van overal hoort men Leve de koning» roepen. Het deed de vorst ook duidelijk plezier. Een hartelijke ontvangst. Handjes worden uitgestoken en de koning drukt ook de Met de minuut groeit de massa aan en ook het entoesiasme stijgt naarmate het uur verderschrijdt. Ook de zon komt piepen. Ondertussen zijn de vlaggen bovengehaald, hebben de be jaarden die de «Zonnebloem» bevol ken hun balkonnetjes opgevrolijkt, proberen schoolkinderen nog even te herhalen wat ze graag zouden zeggen. De spanning stijgt. Wit gehand- schoende politie-agenten in galauni form lopen naarstig over en weer en de auto's van de rijkswacht zijn overal aan te treffen. Ook de prominenten arriveren beetje bij beetje: gemeen schapsminister Lenssens die een stormachtig applaus krijgt, burge meester Cool die vriendelijk naar de bevolking wuift. Plots is het zover. Twee gemotorizeer- Dendermonde. Koninklijk bezoek. Gemeenschapsminister Lenssens heeft heel wat te vertellen en de koning is een aandachtig luisteraar (v) Dendermonde. Koninklijk bezoek. In naam van Blijdorp gaf deze jon gen aan de vorst een geschenkje af. De koning verklaarde daarmee blij te zijn en de kaktussen goed te zullen verzorgen (v) vele handen. Van overal worden bloe men aangereikt, maar natuurlijk is het voor de vorst niet mogelijk om die allemaal aan te nemen. Tussendoor wordt een praatje gevoerd met ge meenschapsminister Lenssens en bur gemeester Cool. Allicht over Dender monde. Maar daar hebben we het raden naar. Geschenken Terwijl de koning vaderlijk over de hoofden van de kinderen wrijft, hen vriendelijk toespreekt, wordt plots vanuit het publiek een boek uitgesto ken. «Sire» lezen we als titel. Me vrouw Bertha Melaerts uit de Rozen- laan 29, vraagt zomaar of de koning het boek wil handtekenen. Tot haar grote vreugde en verrassing haalt de vorst zijn ballpoint te voorschijn en schrijft hij met vaste hand in sierlijke letters zijn naam. Bertha straalt van geluk en krijgt als bedankje nog een glimlach van de koning. Zo baant het voornaam gezelschap zich een weg naar «De Zonnebloem». Herhaalde lijk wordt de stoet opgehouden. Er worden tekeningen aangereikt door kinderen, die een beetje verlegen gauw-gauw in het oor van de Koning hun naam prevelen. En koning Bou dewijn, hij laat het zich welgevallen, toont veel aandacht voor de mensen. Luistert met belangstelling naar wat een dame in een rolstoel hem te vertel len heeft en blijft dan staan bij een jongen van Blijdorp, die voor de koning een apart geschenk heeft. Drie mooie cactussen, zelf gekweekt. De koning is wat blij met die lieve attentie en wil meer weten over Blijdorp. Omstaanders vertellen meteen hon derduit. Uit het volk verschijnt dan de zevenja rige Erika De Rycke uit de Platanen- laan. Zij heeft een ruikertje in de hand. Met veel vrouwelijke charme biedt ze het de koning aan en ook voor de kleine Erika heeft de vorst een vriendelijk gebaar over. Net voor het betreden van de Zonne bloem wordt hij omstuwd door men sen met ukkepukken op de arm. Moe ders willen de vorst hun kind laten zien, widen aan «hun» koning wat vertellen. Koning Boudewijn heeft daar begrip voor en luistert aandach tig, reageert ook op vragen die vanuit het entoesiaste publiek worden gesteld. Projekt Lenssens Dan volgt het officieel gedeelte. In Dendermonde. Koninklijk bezoek. Ging het in het begin wat stroef, naarmate het gesprek vorderde kwamen de tongen los (v) standige Jacky Van Raemdonck uit De Klinge wil verzekeringsmakelaar worden, helper-zelfstandige Filip Van Waelvelde uit Lokeren volgt een opleiding tot garagehouder en arbei der Eric Waumans uit Puurs wordt tot koeltechnicus opgeleid. Negen studenten, één koning: tien in totaal dus aan de eretafel. In hetzelf de zaaltje zaten ook de andere geno digden. Met de koning praatten de kursisten over de meest uiteenlopen de onderwerpen. Ook over het paus bezoek. Ontspannen, spontaan, har telijk was de sfeer. Rudy Lenssens maakte de vorst vriendelijk attent op de hoge belastingen, toen de koning informeerde naar de toekomstper- spektieven als zelfstandige. «Wan neer mogen wij eens naar Brussel komen?» vroeg Rudy nog aan de koning. Zalm, lam, gebak Het royale menu werd klaargemaakt door het team van Etienne De Bock. Zij prepareerden een heel lekkere maaltijd. Bewust, en op verzoek van het hof, had men soberheid aan de dag gelegd. Toch was b.v. het voor gerecht «rollade van wilde verse zalm met gerookte Schotse zalm», van exquise kwaliteit. Ook de hoofdscho tel, «gegarneerd lam op de Sint- Niklase markt», mocht er wezen. En het dessert, Reinaertgebak, was een op basis van Grand Marnier bereide lekkernij die in het Land van Waas burgerrecht heeft verworven. Mare Serwir leidde de aktiviteiten in de zaal, zorgde ervoor dat alles in de goeie plooi viel. Direkteur André Baetens van het CMO en mevrouw J. Broos van het vormingsinstituut hiel den een oogje in het zeil. Het geroe zemoes (er waren een tachtigtal ge nodigden) in de zaal speelde de vorst wel parten, want op een gegeven moment werd om wat meer stilte aan tafel verzocht, zoniet kon de koning z'n gesprekspartners niet meer ver staan. Geschenken Koning Boudewijn kreeg behalve de «oscar» nog een vijftal geschenken. Twee boeken vielen hem ten deel, allebei uitgaven van Danthe in Sint- Niklaas: het boek met. Wase etsen van Romain Malfliet en de publikatie «Een schilder, dertig schrijvers» van Moerzekenaar Victor Suy. Verder een originele ets die werd vervaar digd door mevrouw Marie-Louise Van Duyse-De Cauwer en de markt in Sint-Niklaas voorstelt. De bloe men die Boudewijn kreeg waren van zelfsprekend bestemd voor de konin gin (die volgende week naar Melsele komt). Het Reinaertgebak, uit het atelier van meester-banketbakker Georges Laureys, mag de koning ten paleize verorberen. Film en video Een hele tros (pers)fotografen ver eeuwigden het bezoek van de koning aan het CMO-Waasland. De vor mingsinstelling zelf liet een videore portage aanmaken. En zoals we dat onderhand gewend zijn in Sint-Ni- klaas was ook de tandem Martin De Bosschere-Hugo Lybeert present, zij realizeerden ten behoeve van de stad Sint-Niklaas een film. Puike organisatie Bij de direktie van het CMO-Waas land toonde men zich na afloop van het koninklijke bezoek heel opgeto- n gen. Zonder meer kan immers ge steld worden dat de organisatie af was. Eén détail misschien: de hoofd schotel liet wat te lang op zich wach ten, en dat komt doordat de keuken van het CMO zich wat ver van de (geleg'enheids)eetzaal bevond (men is niet op gezelschappen van tachtig mensen voorzien) en men het eten natuurlijk warm wilde serveren. Alle medewerkers van het CMO werden nadrukkelijk gefeliciteerd voor hun inzet. Ook het Instituut voor Voor tdurende Vorming van de Midden stand, dat met een delegatie ter plek ke was, droeg zéér bij tot het welsla gen van dit bezoek, van de rondlei ding ook. Het koninklijk bezoek werd, zo rond halfdrie, afgerond met het signeren van het guldenboek. Een erehaag van CMO-kursisten deed de vorst uitgeleide. Rond drie uur al waren de vlaggemasten, waaraan de trikolore vaandels wapperden, opnieuw opge laden. Tekst: Wouter Vloebergh Koninklijk bezoek bij 't CMO-Waasland. De traiteurs-in-de-dop, die vrijdag jl. Foto's: Luc Verstraeten mee koninkiijice spijzen toebereidden, werden door de vorst gefeliciteerd crard Lyssens VQOr kwaiiteit van gerechten (dw) Koninklijk bezoek bij 't CMO-Waasland. Aan het slot van een werkvergadering kreeg de vorst uit handen van Piet Sablon de 'oskar' voor middenstandsopleiding. (Iv) Koninklijk bezoek bij 't CMO-Waasland. De koning wordt voorgest'eld aan de genodigden. Op de achtergrond o.m. Albert Van Daele en Remi Gecrinckx. (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 13