smoëlentrëkkers ebbeke en de overstromingen Zandwinning in Denderbellebroek: Akkermans zegt neen Kriskras doorheen de Lebbeekse raadszitting Callebaut huldigde verdienstelijke personeelsleden Lebbeeks schepenkollege ontmoette de pers De Voorpost - 14.6.1985 - 17 ,r ïjdens de jongste Lebbeekse raadszitting werd ook vry lang het probleem van de loop van de Vondelbeek be- iverstromingen in de O.L.-Vrouwgemeente besproken. Met wateroverlast worden houden moet blijven en dat het tpaalde gedeelten van de gemeente immers op regelmatige tijdstippen gekonfronteerd. gro<?,s.te de^'eI va" de Vondel- let was VU-raadslid Johan De Mol, die de problematiek ter sprake bracht. Uit de ^.e ngs de. '°°P mo^ iskussie die volgde groeide overigens de consensus dit probleem van nabij onder de da'| Jjj f^dêbie"de Vondel- loupe te nemen, via een op initiatief van de gemeente in het leven te roepen kommissie of beek 2 m3/sec. afvoert, terwijl tiek op de plannen itrgadering. besloot Johan De Mol zijn tus senkomst. hoog tijd dat aan dit alternatief een ernstig onder zoek gewijd wordt. Ons alter natief is ernstig. We herinne ren eraan dat wij bij onze kri- de herstromingen, een voortdu- dit wangedrocht verijdeld. Zo Visstraat - en te St.-Gillis-Den- ende dreiging voor flink wat werd afgestapt van de zinloze dermonde blijven een voortdu- ewoners verbreding en rechttrekking rende bedreiging voor de be- [eeds diverse malen, leidde van grachten en zal enkel de woners. ohan De Mol zijn tussen- verbetering van enkele duikers De meeste overstromingen zijn te wijten aan plaatselijke zuiveringsstation laten zuive- specialisten de zogenaamde omst in, kwamen we zowel in worden doorgevoerd. e gemeenteraad als in de Aan de overstromingsproble- faktoren: te kleine duikers, te choot van de Vlaamse Raad matiek, beklemtoonde Johan laag geplaatste overbruggingen lissen om een oplossing te ge- De Mol, werd echter niets en het niet snel genoeg afvoe- en aan de overstromingen te konkreets gedaan. Enkel werd ren van het water zijn er de .ebbekeDe voorgestelde op- voorkomen dat door de vroe- oorzaken van. ossing - binnen de sanering ger voorgestelde oplossingen De eerste twee oorzaken kun- jn de Pas- en Steenbeek - is de problemen zouden toene- nen via beperkte investeringen ranuit ekonomisch, technisch men. De bijna jaarlijks terug- snel opgelost worden. Het ekologisch standpunt im- kerende overstromingen te sneller afvoeren van het water mcrs totaal onaanvaardbaar Lebbeke - Rossevaalstraat, bij hevige regenval, is heel wat eblekcn. Dank zij een breed Baasrodestraat, Brugstraat, moeilijker op te lossen. Dit ipgezet front van landbou- Langestraat, Haagstraat. te hangt immers samen met het Kers, natuurbeschermers en Denderbelle - Hoge Brug, feit dat het water in de Dender «litieke mandatarissen werd Kruisstraat, Bertstraat, Dries, geloosd wordt. De Dender be hoort tot hetzelfde stroomge- js uitgebouwd, maar we bied en dikwijls gaat een hevi- vaarden ge regenval in Lebbeke, Op- dit bij topdebieten 7 m3/sec. Pas- en Steenbeek ook wegge- bedraagt. We stellen voor dat hoond werden door zogenaam- het laagdebiet steeds afge- de specialisten. Onze kritiek voerd wordt langs de Rijksweg op de zinloze verbreding en 60. Vermits het hier gaat om rechttrekking werd en wordt erg vervuild water, kan men nu echter volledig onderschre- dit «rioolwater» via het water- ven. We menen dat de niet- ren. Voor het afvoeren van dit «techniekers» duidelijk terecht beperkte debiet is bij open hebben gewezen. We zijn er beek slechts een beperkte trouwens van overtuigd dat ruimte nodig, terwijl eveneens ons alternatief veel waardevol- kan geopteerd worden voor Ier is dan de verbinding van de een tijdelijk overbrengen in de Vondelbeek met Denderbelle- afvalwaterkollektor. Dit wordt broek. dan een overstorten in omge- De gemeenteraad moet dan keerde zin. In deze laatste op- ook een ernstig onderzoek op tiek is een aparte beek niet zetten, opdat een aanvaardba- direkt noodzakelijk. re oplossing uit de bus zou Het is duidelijk, aldus nog Jo- komen. Terzelfdertijd moeten han De Mol, dat deze oplos- de plaatselijke oorzaken aan- sing nog niet volledig technisch gepakt worden. Een gemeen- i- telijke onderzoekskommissie evenmin het moet dan ook in het leven - - «georchestreerd» verwerpen worden geroepen. In deze wijk, Merchtem. gepaard met van dit voorstel door de Pro- kommissie moeten naast tech- een hoge waterstand in de vinciale Koördinatiekommis- nische en mandatarissen ook Dender. Wat inhoudt dat het sje £>e argumentatie die tegen burgers plaatsnemen overpompen van het water in deze oplossing wordt aange- de Dender meestal geen zin Voerd - te kostelijk, technisch Ja aan vergadering heeft. Het Broek te Dender- moeiliik helastino van het u_nc k m Willy Van Vossole verklaarde pompstation van de Schelde - mc, de |nci „orden 8 0n""aCh, "''«ngezet doc, collega Ee In onze oplossing knnnen de M°!«"drongeen kommis- aangelegde kollekloren (RW «e >n het leven te roepen. Het 60) iebmikt worden. Deze zul- ï°rdIh0°f, V1"/ a'dus Van len door het gebrek aan aan- Vossole' zclf dc handen de - 6 mouwen te steken i.p.v. steeds maar te slikken wat de technici belle wordt weliswaar als over stromingsgebied gebruikt, kan r maar ook deze capaciteit blijft erg beperkt. Oplossingen Groot - Lebbeke Groot-Lebbeke smalst Vergetelheid kan soms ver leiden. Wat we bedoe len? Enige tijd geleden be landde op de gemeentelij ke administratie een dos sier omtrent de verkiezing van een lid van het bestuur der kerkmeesters van de kerkfabriek van O.L. Vrouw. Het verslag van die verkie zing zag er uit als volgt: •De heer (geen naam ingevuld). 8 stemmen op 8 bekome ïebbende, wordt benoentot lid van het bureel der kerkmeesters, voor een termijn van drie jaren, die zal eindigen de eerste zondag van april 19.. (niet ingevuld). Hebben deelgenomen aan de stemming, de heren (8 namen) De sekretaris. de voor zitter Onfatsoenlijk, noemde Jo han De Mol deze manier van doen. De gemeente raad wordt als het ware belachelijk gemaakt. En gelijk had hij. Van de kerk gesproken. Vorige zondag, Sakra- mentsdag, moest de tradi tionele processie, wegens het slechte weer afgelast worden. Het is ruim tien jaar gele den, dat de verantwoorde lijken nog dergelijke beslis sing moesten nemen, zei ons iemand. Voor de café's, in de schaduw van de kerkto renwas die afgelasting anders een goeie zaak. Vooral de pompiers bleken rond de klok van twaalven van het lange wachten wellicht, op en top «in the mood". We zijn er haast 100% zeker van dat de Lebbeek se onderwijsschepen Frangois De Ridder een vurig bewonderaar is van de bekende, realistische politieserie Hill Street Blues-, die we elke week, via de Nederlandse NCRV-zuil, op ons televi siescherm vinden. Tot die vaststelling kwa men we vorige maandag avond toen bewuste sche pen het tweemaal tereke over «het NCRV- had, toen hij het NCMV het Christelijk Middenstands- verbond bedoelde. Missen is inderdaad men selijk. Over die middenstand ontstond vorige maandag, tijdens de maandelijkse ontmoeting van het sche penkollege en de pers, nogal wat discussie. Mid denstandsschepen Ger main De Ridder nam het immers niet dat met «Mid denstand Lebbeke- de to taliteit van de Lebbeekse middenstanders bedoeld werd. Middenstand Lebbe ke is uitsluitend het NCMV, zei de schepen. Dat gaf iedereen ook vol mondig toe. En, werd er van beide kanten aan toe gevoegd. «Middenstand Lebbeke» zou er beter aan doen duidelijk kleur te be kennen. Schepen Frangois op zn smalst.... naamgenoot Germain schepen van de midden stand te Lebbeke niet uitgenodigd was op de ver gadering die door en nu moeten we op ome woor den passen «Midden stand Lebbeke» (met NCMV-strekking om volle dig te zijn) belegd was rond de geplande kollekto- renwerken Schepen Tirez en burge meester Moeyersoon wa ren dat wel. Enkele dagen geleden werd door de Gemeentelij ke Kulturele Raad een werkvergadering lees het eerste lid van die sa menstelling nog maar eens belegd, waarop alle Lebbeekse kulturele vere nigingen uitgenodigd wa ren. Bedoeling was een aantal festiviteiten o.a. een 11 juli-viering, een Dorps feest en de viering van St.- Maartensvuur, voor te be reiden. Je mag raden hoe veel vingers je nodig had om de aanwezigen te tel len. Twee handen was net te weinig, drie handen ech ter al veel te veel. persmen sen weten nu onderhand ook al wat de uitdrukking vijgen na Pasen» bete kent. Enkele maanden geleden verzochten ze, via een be leefd schrijven, aan de voorzitster van het OCMW een perskonferentie te be leggen. De pers had van een PW-schepen immers te horen gekregen dat tij dens de maandelijkse ont moeting van het college met de schrijvelaars, vra gen gesteld werden die in feite tot de interessesfeer van het OCMW behoor den. De onderwerpen waarover de pers zich graag geïnformeerd zag, werden netjes aan dat schrijven toegevoegd. Vandaag, medio juni, wachten de schrijvelaars nog altijd op enige positie ve reaktie Wel kregen de persmensen van de voor zitster de belofte dat de perskonferentie na Pasen belegd zou worden en ruim een maand geleden werd, via een tussenpersoon, medegedeeld dat het, in gevolge bezoeken van de arrondissementskommis- saris, nog even wachten geblazen was. Vraag is natuurlijk. Hoe lang nog? Toneelkring «Omme- kaar- maakte nu ook zijn tweede produktie van het komende toneelseizoen bekend. In de loop van de maand maart van volgend jaar wordt Het atelierop gevoerd, een stuk van de hand van J. Claude Grune- berg, dat zich situeert in een confectie-atelier in het na-oorlogse Parijs. Mare De Vlieger voert de regie. Moeilijkheden om de sfeer te tekenen zal de regisseur niet hebben. In Lebbeke lopen momenteel immers generaties dames rond, die gedurende een kortere of langere tijd van hun le ven een boterham verdien- rfrrn in rferonM MRlim Daarom moet voorkomen worden dat enerzijds de kom- berging wordt beperkt en an derzijds dat de watervoorraad uit andere beken naar Belle broek wordt afgeleid. Enkel op deze wijze kan Denderbelle voor een overstromingsramp behoed worden. De werking van het pompstation is daarin bepalend. Voor de overstromingen in de Brugstraat, Baasrodestraat (Duivekeet en Haagstraat) en soms_ de Stationsstraat is het probleem te herleiden tot het verbreden van de duiker (Ros sevaalstraat), en het verhogen van de duikeropening (Baasro destraat, Brugstraat) en het wegdek. Het sneller afvoeren van het water is echter even noodzake lijk. Dit probleem, aldus J. De Mol, moet echter met de nodi ge omzichtigheid benaderd worden. Het overstromingsge vaar in St.-Gillis-Dendermon- de mag immers niet verhoogd worden. Wij hebben steeds gepleit voor het afleiden van een deel van het debiet van de Vondelbeek via de geplande rijksweg 60. Het is duidelijk ddt dc huidige sluitingen ver van hun normale kapaciteit zitten. In onze defi nitieve oplossing wordt een o"s voorze88en- bock gegraven met een debiet B»8Cmeester Moeyersoon van 2 .3 per seconde. Het is ™n z,jn ka."' s;eldede 'aadsle- duideiijk dal hiervoor geen ka- de" da" «n naai noodzakelijk is. maar dat ff1"'!™" van het provinciaal 1/3 van de huidige breedte en bas,uu/; ,waann de optatsing diepte van de Vondelbeek hier *Dc M,° de volstaan. voorgesteld door de .Lande],,. ke Waterdienst» met elkaar Het argument dat het pompge- vergeleken werden. Daaruit rnaahn surplus reeds hel water bjeek dal de oplossing .De v>" het zuiveringsstation op- Mol» hcc, wat duurdcr neemt en dat hierdoor de ka- ene variante wordt geraamd op paciteit bereikt wordt, houdt 98 „.iljoen - de andere op 143 geen steek Het aandeel van de miljoen dan de2e eeS„gge- de rcerd doQr dc Landelijke Wa- terdienst die slechts 47 miljoen zou vergen. In een eerste reaktie noemde de Lebbeekse volksvertegen- Mcn voert ook aan dat de Woordiger deze vergelijkende Vondelbeek kan immers kollcktoren van RW 60 mak kelijk aangevoerd worden, zo dat geen overbelasting ont staat. bodem van de nieuwe water loop 3,5 4 m. onder het studies onvolledig. Van diver se kanten, zowel op de opposi- Gemeenschapsminister Akkermans heeft ongunstig advies verleend aan de zandwinning in Denderbellebroek. Raldes, de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde, herademt en zegt dat de milieubeschermende krachten eindelyk aan het langste eind trekken. Met dit ongunstig advies van de bevoegde minister wordt het landschap van Denderbcllebroek, de landbouwgrond en het trekvogelrescrvaat beschermd. huidige maaiveld zou moeten tie als op de meerder. aangelegd worden. Een uitleg heidsbanken - werd toen ech- die kant noch wal raakt, omdat aangedrongen een vergade- ene rzijds de koliektoren dan ring samc„ ,c roe„n lijdens ook op een dergelijke diepte dewe|kc deze problematiek gelegd moeten worden. Men onijer de loupe zou worden kan zich, deze uitleg volgend. gcnomen. afvragen hoe diep de kollekto- Voorlopig is het dus wachten ren in de Dendermondsesteen- geblazen op dit evenement, weg moeten liggen. Het wordt, Pierre Van Rassem Tijdens de jongste Lebbeekse raadszitting werden de raadsleden in kennis gebracht van de namen van de leden die deel uitmaken van de diverse kerkfabrieken. Voor St. Salvator Wieze zijn dat Jozef Callebaut, Adolf Moens. Frans Coppens, Oscar De Smedt, Willy De Bièvre en E.H. Louis Paelinck. In Denderbelle (St. Martinus) maken E.H. Robert Vertenten, Lucien Bosteels. Pierre Mathijs, Wilfried Huttener. Kamiel Beeckman en Pierre Hofman deel uit van het bestuur. Gustaaf De Kinder. Robert De Ridder, Jan De Kinder, Alfons Van Mulders. Paul Van Biesen en E.H. Walter De Beer besturen de kerkfabriek van het H. Kruis Jozef Aelbrecht, E.H. Frans Verberckmoes, Paul De Naeyer, Theofiel De Kinder, Marcel Pieters en Leon Verhavert doen dat in Heizijde (H.J.M. Vianney). Aan het roer van de O.L. Vrouwparochie staan E.H. Deken Omer Van den Bergh, Jozef Keppens, Jozef Dauwe, Petrus Van der Steen, René Aeyels, Marcel Coppens, Robert Hiel, Richard Mannaert, Gerard Moens en Alfons Ringoet. De gemeenteraad keurde vroeger reeds de aankoop goed van het huis op de hoek van de Klein Antwerpenstraat en de Heesterstraat. Nu verleende de raad de goedkeuring daartoe een lening, groot 1.200.000 fr. aan te gaan. De VU-fraktie zei tevreden te zijn over deze aanschaf, vermits de Meesterstraat op die manier beter bereikbaar wordt en vooral de zichtbaarheid voor de weggebruikers die vanuit voornoemde straat de Klein Antwerpenstraat willen bereiken, bevorderd wordt, De NV Marie Lynn, bij de bevolking beter bekend als «de Caroline» vroeg om gedeeltelijke verlegging van wegel nr 324. Aldus, legde schepen A Tirez uit, ontstaat de mogelijkheid de bedrijfsgebouwen uit te breiden. Iedereen was het met deze aanvraag eens, mede omdat vanuit geen enkele hoek bezwaar daartegen was aangetekend. Krachtens een vonnis van de Rechtbank van Eerste Aanleg van Dendermonde werd de koopovereenkomst tussen de gemeente Lebbeke en Dr. J. Gossens Van de Velde, betreffende de loten 188 en 189 in het BPA-Stationsstraat, verbroken. Omdat de kopers de voorwaarden van de notariële akte niet hebben nageleefd. Deze loten, aldus schepen Hiel, werden door de Ontvanger der registratie geschat op 700.000 fr. elk. Het college stelt voor lot 189 toe te kennen aan de Flie Van Gucht en lot 188 aan het gezin De Prins - Van Bosbeke. Clement Vlassenroot meende dat de prijs erg hoog lag en vroeg zich af of iedereen de kans gekregen had zich kandidaat te stellen. Met die laatste vraag zat ook raadslid Dirk De Cock. Schepen Hiel verklaarde dat beide familiés reeds jaren om die percelen gevraagd hadden en de sociale achtergrond van de betrokkenen bij de toewijzing een rol gespeeld hadden. De SP-fraktie onthield zich bij de stemming. 1500 fr. per m2 is allesbehalve een sociale prijs, verantwoordde Willy Van Vossole deze onthouding. Bovendien zijn we van oordeel dat dergelijke verkoop openbaar had moeten gebeuren. Het kerkhof is dringend aan verruiming toe. Daartoe zal langs de Oude Baan overgegaan worden tot de aankoop in der minne van een perceel van 1 ha 18 a 81 ca voor een (geschatte) prijs van 3.165.290 fr. Daarnaast zullen door de gemeente eveneens pachtver- brekingen uitbetaald worden. Aan André De Medts - De Jonghe een bedrag van 116.181 fr. en aan Jean De Medts - De Jonghe een bedrag van 181.057 fr. Leo Callaert zei dat de VU-fraktie niet gekant is tegen de uitbreiding, maar kloeg aan dat het dossier omtrent de aankoop totaal leeg was. Wij vinden het een vorm van elementaire beleefdheid een dossier volledig ter inzage te leggen, benadrukte het VU-raadslid. Flagrant was dit dossier betreft is de afwezigheid van enig plan. Het is hier steeds hetzelfde liedje voegde Johan De Mol er nog aan toe. Wij, gemeenteraadsleden worden nog altijd onvoldoende geïnformeerd. De gemeentelijke administratie lijkt me daarvoor te moeten zorgen. Wat je daar vooropstelt, antwoordde burgemeester Moeyersoon, is niet altijd even makkelijk te realiseren in diensten waar iederen zich om een of andere reden, veilig voelt. Wij zijn echter bezig in die toestand verandering te brengen, menen zelfs op de goeie weg te zijn. Stel elke schepen verantwoordelijk voor zijn dossiers, repliceerde Johan De Mol. De raad keurde het aanvullend verkeersreglement goed dat erin voorziet in de Aalstersestraat een doorlopende witte lijn op het wegdek aan te brengen, vanaf het kruispunt Aalstersestraat - Olmendreef tot het huisnummer 84. Clement Vlassenroot drong aan het verkeersprobleem van de Aalstersestraat in zijn geheel te bespreken. Omdat de gemeente heel wat werk in eigenbeheer uitvoert, stelde schepen Tirez voor snelbouwsteigers aan te kopen. De aankoop die zowat 150.000 fr. zal vergen, zal onderhands gebeuren. Opnieuw kloeg Leo Callert het feit aan dat dit dossier én een ander dat eenvoorstel tot aankoop van een verfspuitmachine behelsde, leeg waren. Het VU-raadslid stelde dan ook voor beide agendapunten te verdagen en werd hierbij gesteund door SP-collega Willy Van Vossole. De meerderheid legde dit voorstel echter langszij. Pierre Van Rossem Raldes mag met fierheid zeg gen dat het samen met een aantal aktiekomitees deze be- Raldcs diende nog 28 anderen een bezwaarschrift in.- Er kwa- dan ook negatieve advie- slissing in de hand heeft ge- zen van stedebouw, het mijn- werkt. In 1983 werd op c enz. Op 26 december volksvergadering onder het van vorig jaar diende Raldes motto «Handen af van Belle ook bezwaar in tegen de nieu- Broek» de eerste stap gezet in we exploitatie-aanvraag voor de goede richting. Liefst 189 dan 1 jaar. Ook toen toen een resolutie die onder tussen geschiedenis gemaakt. aanwezigen ondertekenden werd een petitielijst overhan- ndcr- digd waarop ook de 189 hand- heeft tekeningen voorkwamen. Bij het openbaar onderzoek kwa- De zandwinning vormt een men een tweehonderdtal apart hoofdstuk. De aanvraag klachten binnen die op 20 fe- ervoor dateert al van 27 sep- bruari 1985 bij de gouverneur tember 1982 en was bedoeld werden gedeponeerd. Maar om de realizatie mogelijk te die heeft ondertussen nog geen maken van bruggen te Wette- ren-Hamme Dendermonde. uitspraak gedaan. Dat deed Sint-Gillis gemeenschapsminister Akker- Maar Raldcs mans wel. Hij was van oordeel diende tijdens het openbaar dat de aanvraag strijdig was onderzoek een bezwaarschrift met de bepalingen van het ge in. Men stoelde zich op het feit westplan en met dc algemene dat het gewestplan van Den- stedebouwkundige voorschrif- dermonde een dergelijke zand- ten en adviseerde negatief, winning niet toeliet. Naast Lebbeke. Chocolaterie Callebaut reikte eretekens uit aan zijn verdienstelijke medewerkers (v) Op zaterdag 8 juni was de Chocolatterie Callebaut uit Wieze in feest. Men mocht er immers aan een zeventigtal personeelsleden de eretekens van de arbeid uitreiken. Dat gebeurde tijdens een intieme plechtigheid waarbij natuurlijk ook enkele woorden van dank voor de inzet van deze personeelsleden werden uitgesproken. De gouden palmen van de kroonorde voor 24 jaren dienst werd uitgereikt aan Herman Vermeersch. Kregen de gouden medaille van de kroonorde (het aantal dienstjaren is tussen haakjes vermeld): Herman Buyle (34), Marcel De Bruyn (16), Louis De Ridder (2), Roger De Wolf (28), Emilie Hoffman (37), Robert Kina (24), Arthur Perdaens (27), Odilon Smekens (39), Louis Van den Steen (36). Jeanne Van den Wyngaerde (21), Frans Van Driessche (35), Oscar Van Gucht (13), Jozef Van Hecke (10), Paul D'Hondt (34), Pierre Vermeir (6), Alfons Vermeiren (15), Louis Willems (20), Denis Moortgat (36). Jozef Van Beveren (3), Julien Van der Jeught (27) en Rudolf Van Haudt (35). Kregen het ereteken van de arbeid eerste klasse: Camiel Cami (12), Denise Clerinx (18). Jozef Cooreman (20), Marcel De Meyts (33), Kamiel De Smedt (18), Hector De Smedt (22). Alfons Domen (21), Pierre Mathijs (24), Richard Mathijs (21), Pierre Moeyersoon (31), Roland Mondy (13), Alfons Van den Wyngaerde (23), Jan Vanderstraeten (18), Paul Van Haudt (22), Remi Van Haudt (22), Willy Van Haudt (31) en Antoine Van Riet (7). Kregen het ereteken van arbeid tweede klasse: Lodewijk Ardans (23). Etienne Batselier (51. Robert Christiaens (10). Estclla De Rop (22), Willy De Schepper (25). Roland De Smedt (26), Paul De Smet (24), Willy De Swaef (6), Frits De Wolf (21), Julien De Zutter (7), Francois Guns (17), Anny Hermans (22), Camiel Heuninck (8), Francois Heuvinck (18), Robert Impens (23), Jeanine Liekens (8), Cecile Lisson (11), Raymond Moens (10). Pieter Pessemier (17), Maria Ravi ju (3), Adolf Uyttersprot (4), Jean Vanaubel (9), Louis Van Cauter (24), Michel Van Cauter (22), Pierre Van den Abbeele (25). Marcel Van Nuffel (12), Wilfried Verleyen (3), Jean Verspeet (27), Alfons Wellekens (6) en Gaston Lissens (24). Collegeklap In de loop van augustus, na de traditionele vakantieweken, wordt begonnen met de uitvoering van de kollektorenwerkcn. In een eerste fase zal de Dendcrmondsesteenweg, vanaf de Lindenlaan tot de Vondelbeek, aangepakt worden. Met het doel deze werken in de best mogelijke omstandigheden en met voor de middenstand de minst mogelijke brokken te laten verlopen, riep «Middenstand Lebbeke» een vergadering samen, waarop o.a. burgemeester Moeyersoon, verantwoordelijke voor het verkeer, en schepen Tirez, die de openbare werken onder zijn bevoegdheid heeft, uitgenodigd waren. Tijdens deze vergadering werd van de kant van de aanwezige middenstanders aangedron gen het verkeer tijdens de werken zoveel mogelijk door het centrum van de gemeente te laten verlopen. Een doorgang voor het verkeer van en naar Dendermonde toe, zou bovendien altijd vrijgehouden worden. De aannemer zou de werken zodanig plannen dat eind van dit jaar wel al een laag asfalt zou gegoten worden, maar de definitieve slijtlaag pas volgend jaar zal aangebracht worden. De aannemer beschikt over 200 werkdagen om de klus te klaren, al bij al over een volledig kalenderjaar dus. Enkele maanden geleden stelde de gemeenteraad Marc Van den Broeck aan als brandweerkommandant. Op gemeentelijk vlak, aldus burgemeester Moeyersoon, zijn alle formaliteiten vervuld. Enkel de gouverneur moet de benoeming nog goedkeuren. De nieuwe kommandant voldoet aan alle door de wet gestelde voorwaarden ln de verkaveling «Meerskant» te Denderbelle zullen de wegeniswerken wellicht vóór de jaarlijkse vakantie uitgevoerd zijn. Gepland is bovendien dat tegen de komende septem bermaand de nutsvoorzieningen zullen geïnstalleerd zijn. Van de 39 beschikbare percelen, maakte schepen Hiel bekend, werden er tot nogtoc 12 _toegewezen^Informatie over de verkoop kan steeds bekomen worden bij het gemeentebc- stuur of bij DDS. In het BPA-Stationsstraat liggen voorlopig nog twee percelen, die door de gemeente uit ter hand verkocht zijn, er onbebouwd bij. De eigenaars kregen, op grond van sociale overwegingen, respijt tot eind 1986. Wat de twaalf percelen betreft die achteraf openbaar verkocht werden, liggen er nog meerdere onbebouwd bij. Deze kopers kregen immers geen bouwverplichting binnen een bepaalde termijn opgelegd. Onderwijsschepen Francois De Ridder karakteriseert het dossier omtrent het gemeen schappelijk leerlingenvervoer als «ambetant». Besloten werd een vergadering te beleggen waarop een afgevaardigde van de Dienst van het Gemeenschappelijk Vervoer, de verantwoordelijken van de scholen die over een eigen busvervoer beschikken, zal informeren. Deze vergadering heeft nog deze maand plaats, maar de invoering van het gemeenschappe lijk leerlingenvervoer ziet de schepen nog niet voor het komend schooljaar. De reakties in andere gemeenten op de invoering ervan zijn overigens niet onverdeeld gunstig, zei de schepen nog. Wat dc woonwijk «'t Roth» betreft, zei schepen Hiel, dat het voorlopig wachten geblazen is op de bouwvergunning. Gebleken is dat eveneens aanpassingswerken nodig zijn aan de riolering van de Lange- en Heizijdestraat en aan de Klakbaan. Op vrijdag 28 juni a s. wordt de watertoren langs de Omleidingsweg plechtig ingehuldigd. Er staan diverse toespraken op het programma. Minister Lenssens zal o.a. het woord voeren en ook een gedenkplaat wordt onthuld. Onmiddellijk na de officiële inhuldiging is de toren toegankelijk voor het publiek. Begeleiding van deskundigen is voorzien vanaf 19 u. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1985 | | pagina 17