I OSE ROOMS RIJDT IEDEREEN IN DE VERNIELING DROEF! WERNER WÜYTS: EEN DERDE PLAATS IN BEVEREN KURT VAN DAM MET DE STEUN VAN RIK EN WILLY ABBELOOS GEERT PERSOON WACHT NU OP EEN OVERWINNING BART LEYSEN WINNAAR, CHRIS BRYSSINCK NUMMER VIER PIET DE WILDE: TE KORT AAN TRAINING De Voorpost - 14.6.1985 - 27 WIELRENNEN José Rooms heeft weer eens keihard uitgehaald. In de Ster- rit te Gavere stond er op de kracht van de Temsenaar geen maat. Zes kilometer voor de finish duwde hij, eventjes maar, wat krachtiger op de trappers. AI die andere jonge tjes, die tot dan toe met hem hadden mogen meerijden, schoten er het hachje bij in. Rooms is toen als een absolute heerser naar de streep gere den. Met de regelmaat van een klok groeide zijn voorsprong. Bij de aankomst waren er al meer dan dertig sekonden weggetikt toen de anderen pas hun opwachting maakten José Rooms was toen nog een frisse kerel en in staat om een grapje te maken. «Och het ging niet zo moeilijk vandaag. Ik heb al andere katten te geselen gehad. Op het laatst was ik samen met Bart Heire- wegh en Dirk De Cauwer voorop. Het zijn twee ploeg maats, Begrijpelijk dat ze sa menspanden. Een tijdje heb ben ze mij aan banden kunnen leggen. Maar toen was de kous af. Alvorens definitief weg te demarreren, leverde ik eerst een test. Ik zag dat ze het moeilijk hadden om te volgen. Toen heb ik toegeslagen». José Rooms heeft nooit de eindzege José Rooms torent boven zijn collega's uü (c) heanulrennen beoogt in de Oostvlaamse Ster. Had hij dat gewild, dan had allicht niemand anders moeten aantreden. De junior uit Temse kijkt uit naar andere wedstrijden, waarin meer poen te rapen is. De «Junior van het Jaar» bijvoorbeeld. Daarin wil hij de finale betwisten. Wat daar allemaal te winnen valt, daar kan de «Ster» in de verste verte niet tegenop. José Rooms is zeker geen geldwolf. Maar kun je het een renner ten kwade duiden erbij te zijn wanneer er iets te verdienen valt? Nog één keer zal José Rooms aanzetten in de Oostvlaamse Ster. Doodgewoon om een etappe te winnen. Op de dag dat de laatste rit wordt gere den, wordt ook de finale in de «Junior van het Jaar» betwist. De Temsenaar wacht nu tot zondag, vooraleer opnieuw aan de start te verschijnen. Dat zal het geval zijn in het Antwerpse Edegem. Dezer da gen heeft hij met examens af te rekenen. Die vindt de acht tienjarige junior van primor diaal belang. Een diploma op zak hebben, is altijd een voor deel, ook al breng je het ooit tot prof. E.D.M. Mochten we ons al een hele tijd vergenoegen in een prettig zomerweertje, de maand juni heeft zich alleszins slechter aangekondigd. Net nu de belangrijkste wielerwedstrijden op het programma staan. Een droever beeld van een troosteloos weekend dan deze foto kan waarschijnlijk niet gegeven worden. Al draaiden de renners van de VWB nog zo fel met de pedalen, kijkers stonden er niet in de doorregende straten. Grijs en triestig... (foto Piet Hermans) wel zeggen. In de nieuwelingenwedstrijd stak. Hij kreeg daarbij hulp Intussen kregen vooraan de van vorige zondag in Beveren van Tom Bosschaert, de man leiders het spandoek in het werd Werner Wuyts derde, die uiteindelijk alle streekren- zicht. Die werkte op Tom Bos- waardoor hij metéén ook de ners een neus zou zetten. Ook schaert als een rode lap op een eerste Waaslander werd. Werner Wuyts en Yvan Smet s,ier P'ots snelde hij weg. «Wuytsken» moest Tom Bos- behoorden tot het vluchtersge- Wuytsken en Dries Echelpoels schaert en Dries Echelpoels zeischap. Intussen bleef de wisten aanvankelijk niet goed aan de streep laten vooraf reaktie in het peloton niet uit. wat aanvangen. Ze reageerden gaan. Het is al enige tijd gele- Gino Verberckmoes, Kenny toen de vogel al een heel eind den dat Werner de bloemen Franssens en Daniel Van gaa" vliegen was en met een kreeg. Eerlijk gezegd, we had- Steenberghen, maakten jacht niooi bloemstuk, hem over- den hem al een paar keer meer op de vier leiders. Maar de handigd door een knappe op het podium verwacht. «Dat kloof was intussen al tot veer- Waaslandse dochter, naar Sta- komt nog wel, knipoogt de tig sekonden opgelopen. Dus broek mocht keren. «Die bloe- vriendelijke knaap. veel te groot voor Verberck- mcn hadden best bij ons in de Je mag niet vergeten dat ik in moes en kompagnie. Kenny woonkamer gepast en ook van het provinciaal kampioenschap Franssens viel er bovendien d'e dr'e kussen was ik niet vies tegen de straatstenen ben ge- nog vroegtijdig vantussen, geweest», droop Werner tuimeld toen hij een lekke band kreeg. Wuyts af. t Zal voor ne vol- Dries Echelpoels was de eerste De Kenny mocht metéén ieder gende keer zijn Werner... renner die het vuur aan de lont uitzicht op een ereplaats vaar- E.D.M. Wielrennen. De tijdrit van de Ster der Juniores» aan het Donkmeer werd gewonnen door Hans Verlinden. Hij kreeg de gele trui, maar moest hem de volgende dag weer afstaan aan Dirk De Cauwer (jj) Wielrennen. Werner Wuyts (c) NIEUWELINGEN IN BEVEREN Geert Persoon heeft in Be- niet in geslaagd. Ik heb me winning. Die hoopt de renner P|?|i,|J,r PFR^nflW veren een knappe verrichting toen laten afzakken tot bij Da- uit Stekene weldra te kunnen UJuJulVA I IJ IVO U Uil geleverd en beslag gelegd op niël Van Steenberghen en Jan behalen. IITTWTfF Til? CDDTMT een tweede plaats. Kort na de Sprangers, die eveneens op De familie Persoon is overi- VVliil ll£j Ui ltlll 1 start waren Gino Vercauteren komst waren. In de allerlaatste gens goed vertegenwoordigd in en Jan Sprangers in de aanval kilometer heb ik gedemarreerd het peloton. Twee neven. Lie- UOflD 111? TWTF,F,HF' PT A ATS gegaan. Zij realiseerden een en legde met een lichte voor- ven bij de juniores en Koen bij wUUIV liMJ A If UU1/1J A Drlniü behoorlijke voorsprong. Geert sprong beslag op e'cn tweede de nieuwelingen, zijn reeds Persoon heeft toen gereageerd plaats." aan de slag. Volgend jaar ver- ~c"j renners die in Beveren de wens uitgesproken om ze en samen met Peter Van Hoof Geert Persoon heeft dit sei- schijnt ook broer Bart aan de bel k°mmando voerden, heb- nog diezelfde avond in zijn en de latere winnaar Yves Op- zoen al behoordelijkc verrich- start en een andere neef uit bcn Z1C" J het inSaa" vaa de lokaal te etaleren. Vijfenveer- peel met sukses de achtervol- tingen geleverd. Bewijzen Waasmunster, die Chris cltde en laatste ronde door tig renners, gekonfronteerd ging ingezet daarvan zijn de twee tweede noemt. lepe Yves Uppcel lelijk bij de met een stevige, maar kille Halfweg geraakte hij in een en evenveel derde plaatsen. Indien ze het ooit allen tot ne"s la,cn neme"- Zonder zich wind, maakten er nochtans een leidersgroep, die negen ren- Hij werd ook vierde, vijfde, amateur brengen, zou het goed echt te moeten torceren, reed. aantrekkelijke wedstrijd van. ners verenigde. twee keer zesde, driemaal ze- kunnen dat het in sommige ,J ^an dc opponenten weg. Jan Sprangers en Gino Ver- "In de voorlaatste ronde vende en twee keer negende, wedstrijden een echte "Per- J9crdc ^ve" om e" bouwde cautcrcn gingen al in de eerste heeft Yves Oppccl een aanval In de provinciale titelren bc- soon"saangelegenheid wordt. b,nn®n de kortste keren een ronde aan de haal. Na een ontketend Ik heb gepoogd om haalde hij een vijfde plaas. Het Hopelijk blijft het dan ook bij comfortabele voorsprong uit. voorsprong van pakweg zes die af te slaan, maar ben daar enige wat uitblijft is een over- een gezonde naijver. rcnner u'< Deinze was voor tien sekonden te hebben ver- de start de bloemen al komen worven werden ze achterna ge- te.d.m*; bewonderen en had openlijk zeten door Peter Van Hoof, Yves Oppeel en de Waaslan- NIEUWELINGEN IN TEMSE Jonge Chris Bryssinck heeft zich in eigen Temse kunnen manifesteren. De zestienjarige nieuweling kwam net niet op het podium om dat te onderlij nen. Hij werd vierde, net voor zijn dorpsgenoot Gino Vercau teren. Het waren toch wel de niet-streekrcnncs. die zich in de kijker hebben gefietst. Vooral Bart Leysen uit Kaster- lee. Hij won voor de tiende keer dit seizoen. Samen met Carl Roes en Jim Kloeck was hij de meest opmerkelijke Toen ze even voorbij halfkoers uit het uitgebreide peloton konden ontsnappen, leek de beslissing dan ook gevallen. Mede door het knappe achter- volgingswerk van renners als Chris Wuyts, Jan Van Linden en de Temsenaar Chris Brys sinck en Gino Vercauteren voltrok zich dan toch een alge mene hergroepering. Op het einde van de voorlaatste ron de. in de neergutsende regen, was inderdaad alles opnieuw samen. In de ultieme kilometers slaag de het Antwerpse trio Leysen, Kloek en Roes er opnieuw in de konkurrentie voor schut te zetten. Een reaktie van Chris Bryssinck kwam net te laat. Hij werd afgescheiden vierde. Zijn dorpsgenoot Gino Ver cauteren, die de spurt van de groep won, bemachtigde wel een ticket voor de Gouden Fietsfinale die op 4 augustus in het Brabantse Wolvertem wordt gereden E.D.M. Wielrennen. Bart Leyssen won de koers in Temse bij de nieuwelingen (dw). der Geert Persoon. Deze ren ners die mekaar zouden ver voegen, kregen er later nog het gezelschap bij van Daniel Van Steenbergen, Denis Elaut, Marc Bracke, Kenny Frans sens, Kurt Bryssinck en Kurt Heirman. Laatstgenoemde zou later greep moeten lossen. Met negen leiders trok men door de smalle straten van Beveren. Enkele kilometers voor de streep rukte Yves Oppeel zich los en won afgescheiden. Geert Persoon won later de sprint voor de tweede plaats, voor Jan Sprangers en Daniel Van Steenbergen. Wat later legde Gino Vercauteren beslag op een vijfde plaats voor Ken ny Franssens en Mare Bracke. Yves Oppeel was na afloop een joviale gesprekspartner. «De streekrenners zaten me kaar te beloeren. Ik heb daar uit de konklusie getrokken en bij het ingaan van de laatste ronde heb ik gedemarreerd. Het verwonderde mij dat ik spoedig een kloof kon realise ren. Ik moet eerlijk toegeven dat ik mij voordien wel even heb weggestoken. Maar ja, ie der bouwt zijn koers uit, zoals hij dat wil. Bovendien reed ik goed vandaag en voelde ik mij in staat om initiatieven te nemen Voor de renner uit Deinze werd het de vierde zege van het seizoen. Gerry Van Licrop, die als fa voriet was vertrokken voelde zich ongemakkelijk Hij had pijn in de dij en achtte zich niet bekwaam om een aanval op te zetten. Hij eindigde gewoon in de groep Geert Persoon met een tweede plaats redde, dan maar de Waaslandse eer. E.D.M. Het Buggenhoutse wiclerpelo- ton groeit. Met Gert Bijl, Ger ry Maes, Lieven De Backer, Carl Van Biesen. Jan Van Keer en nu ook Kurt Van Dam, verenigt de gemeente zes nieuwelingen. Kurt Van Dam is nog niet zo heel lang aan de slag. Hij heeft zestien wedstrijden achter de rug. In Beveren vertolkte hij tijdens het voorbije weekeinde een aktieve rol. Enige tijd zet te hij een achtervolging in op negen leiders. Hij heeft de kloof niet kunnen over bruggen. «Een negende plaats werd tot nu toe het beste resultaat», zegt de jonge Buggenhoute- «Ik hoop nochtans dit seizoen een wedstrijd te winnen en een aantal ereprijzen te behalen. Vroeger heb ik gevoetbald. Ik was lid van het Brabantse Pei- zegem. De wielersport heb ik altijd bewonderd.» Toen jonge Kurt besloot om wielrenner te worden, werd dat in de familie op gejuich onthaald. Willy en Rik Abbeloos, waar tegen Kurt nonkel moet zeg gen, waren indertijd bekende wielrenners. Willy Abbeloos heeft eind van de jaren '60 tot twee keer toe deelgenomen aan de Tour De France. Voor dien als liefhebber was hij ge start in de Ronde van Bulga rije en de Ronde van Algeriè. Als beroepsrenner heeft hij Wielrennen. Kurt Van Damme komt het Buggenhoutse wielerheir versterken, (c) aan vele klassiekers deelgeno- centraal heef! gestaan, men. Hij heeft ook vele over- Kurt Van Dam kan op de winningen op zijn naam ge- steun en wijze raad van Rik en bracht. Rik Abbeloos was als Willy Abbeloos rekenen. Een liefhebber een zegekaper. Het niet te versmaden voordeel hoeft dus niet gezegd dat de voor een jonge renner, wielrennerij in de familie altijd E.D.M. Piet De Wilde verwacht weinig van de provinciale titelren die zaterdag in Buggenhout wordt gereden De amateur uit Ber- lare is gehandikapt in die zin. dat hij momenteel zijn leger dienst vervult en weinig gele genheid krijgt om te trainen. «In het begin waren mijn over sten op dat vlak nogal soepel. De laatste twee maanden is daarin verandering gekomen. Zelden krijg ik de gelegenheid om de fiets te beklimmen. Van ernstige voorbereiding is er dan ook geen sprake. Boven dien trek ik weldra voor een periode van twintig dagen op kamp naar Duitsland. Van trainen of koersen zal er dan zeker niets in huis komen. Ik verwacht niet veel meer van het seizoen. De provinciale ti telren zal te zwaar uitvallen voor mij. Ik heb te weinig iraimng in de benen. Ik vree, widrt„„en. Pie, De wiUe (arch) dat ik geen honderdvijftig kilo- meter zal kunnen afmalen». de hij geregeld binnen de vijf- de omstandigheden waarin hij In het begin van het wieiersei- tien. Een laatste overwinning momentcel verkeert nog het zoen realiseerde Piel De Wilde dateert van vorig jaar toen hij beste van te maken. Zonder nochtans een aantal behoorlij- pas amateur was. veel ambitie, ke prestaties. In Gent-Gent Piet De Wilde, die op 4 sep- werd hij vijfde. Voorts eindig- tember afzwaait, hoopt er in

De Voorpost | 1985 | | pagina 27