DE AMATEURS OOGSTEN VIER OVERWINNINGEN EN DE JUNIORES GAAN MET DE MEESTE VERDIENSTEN AAN DE HAAL BOY VERBERCKMOES BESTENDIG IN DE VOORSTE GELEDEREN FRANK VAN DEN ABBEELE DEMARREERT OP HET GEPASTE OGENBLIK JEAN-MARIE VAN GIJSEL IN BETERE KONDITIE BRUNO VERWULGEN ZWAARGEWOND NA VALPARTIJ WERNER D'HONDT TOONT ZIJN SNELLE BENEN LUC GALLE DERDE EN EERSTE STREEKRENNER Gunthe Voor Jean-Marie Van Gijsel renner is opnieuw in de wieler- is de donkere periode schijn- uitslagen te vinden. De 21- baar achter de rug. De naam jarige renner heeft dit seizoen van de amateur uit De Klinge nog niet veel geluk gehad. In is opnieuw in de wieleruitsla- Hamme kwam hij ten val. Hij gen te vinden. De 21-jarige werd voor verzorging naar een Wielrennen. Jean-Marie Van Gijsel uit De Klinge (c) ziekenhuis overgebracht. In tussen was hij ook het slachtof fer geworden van een bronchi tis. Daar heeft hij verschillen de weken de ongunstige in vloed van ondervonden. '"Nu ben ik er bovenop", glundert de Waaslander. "Vier recente ritten doorheen de Ar dennen bracht ik tot een goed einde. Alleen tijdens de laatste etappe moest ik enkele kilo meters voor de aankomst af stappen met een lekke band. Vorig weekeinde in Belsele werd ik vijfde. Dat was tot nu toe mijn beste resultaat. Ge ruime tijd heb ik alleen voorop gereden. Bij het ingaan van de finale was ik lid van een vijf koppige vluchtersgroep. Ver mits ik in de sprint maar nau- welijs kan wedijveren, moest ik vrede nemen met een vijfde plaats." Van het provinciaal kam pioenschap dat morgen zater dag in Buggenhout wordt gere den, verwacht Jean-Marie Van Gijsel niet veel. Mits wat mee val behoort een ereplaats tot de mogelijkheden. Op 21 september treedt de grensjongen in het huwelijk en hij gaat zich vestigen in Nieuw- kerken-Waas, (e.d.m.) Guy Verberckmoes was in de «Junior van het Jaar», een wedstrijd die vorig weekeinde in Temse werd gereden, een opvallende renner. De junior uit Melsele bracht vroeg een aktie op gang en lag daarna aan de basis van een definitie ve ontsnapping. Na vier van de dertien af te leggen ronden, werd hij lid van een vluchter sgroep die met Koen Veke- mans, Werner D'Hondt, Luc Hcuvelmans en Kurt Onclin, 's lands beste juniores verenigde. Guy Verberckmoes heeft geen duimbreed van hen moeten wijken. Integendeel. Hij nam initiatieven en voerde be stendig het kommando. Voor hem kwam het er hoofdzake lijk op aan, om vroegtijdig voorop te geraken en de sprint uit de weg te gaan. Daarin kan hij maar nauwelijks een vuist maken. «In dat opzet ben ik niet ge lukt», zegt de «Moes». «Nochtans werd ik door de opponenten op geen enkel ogenblik in moeilijkheden ge bracht. Ik was bekwaam om met hen te wedijveren, behal ve dan in de sprint. Daarin heb ik het onderspit moeten del ven. Anderhalve ronde heb ik in het gezelschap van Gunther Nauwclaers voorop gereden. Nog voor het ingaan van de Wil Frank Van den Abbeele een kans maken op de zege, dan moet hij vroegtijdig en alleen voorop geraken. In de sprint moet hij trouwens tel kens de duimen leggen. "In Bredene is het mij gelukt, om aan de aandacht van mijn bela gers te ontsnappen", zegt de amateur uit Dendermonde- .-Schoonaardc. "Er kwam vroeg een aanval op gang van veertien renners. Ik behoorde niet tot dat gezel schap maar heb wel de achter volging ingezet, samen met een Franse renner. Wc hebben de vluchters ingehaald. Naar mate de wedstrijd naar het einde liep, volgde de ene de- Bredene. legde hij in Mecr- marragc na de andere. Bij het bckc beslag op een negende ingaan van de finale zijn vijf plaats. Met acht anderen ver- renners voorop geraakt. Ik scheen hij in de laatste rechte voelde mij fit en reageerde op lijn. Weerom trok hij in de de uitdaging. Ik vervoegde de sprint aan het kortste eind. koplopers Op ruim twechon- Frank Van den Abbeele derd meter voor de streep heb staat ook als deelnemer inge- ik fluks gedemarreerd. Ik duw- schreven voor het provinciaal de steviger dan ooit de pedalen kampioenschap dat zaterdag in rond en behield de kleine Buggenhout wordt gereden, voorsprong tot het einde. Het Hij vertrekt geenszins met am- werd meteen de eerste over- bitie omdat hij. zoals hij zegt, winning van het seizoen." tegen snelle sprinters en gerou- Frank Van den Abbeele is tineerde renners niet in staat pas vier maand amateur. In wordt geacht om de hand- vrijwel alle wedstrijden eindig- schoen op te nemen. Maar ook Wielrennen. De Temsenaars Gert Maes (tweede) en Pascal Bauwens (derde) hebben de hij binnen de eerste vijftien in een provinciale titelren zijn geruime tijd achtervolgd, maar het was tevergeefs. c Daags na zijn overwinning in verrassingen niet uitgesloten. 28 - 14.6.1985 - De Voorpost 7~ WIELRENNEN UIT HET WASE WIELERVAATJE finale werden we bijgehaald». Guy Verberckmoes heeft langs de andere kant ook eventjes geluk gehad. In het begin van de wedstrijd kwam hij ten val. Hij liep schaafwonden op en na afloop werden aan de enkel innerlijke kneuzingen vastge steld. Een andere vaststelling was de schade aan de fiets, die veel groter was dan aanvankelijk werd verondersteld. Het bleek dat hij ruim zeventig kilometer had gereden met een gescheur de kader. Guy Verberckmoes heeft, zonder het zelf te weten een risico genomen. De kans was immers niet denkbeeldig dat de fiets het zou hebben begeven, met alle ernstige ge volgen vandien. Of een afdoend en veilig her stel mogelijk was, leek op het eerste zicht twijfelachtig. Het is niet uitgesloten dat hij zich een nieuwe fiets zou moeten aanschaffen, wat ook flink wat geld zou kosten. Dat Guy Verberckmoes een regelmatig renner is, bewijzen de jongste resultaten. Twee keer werd hij tweede, viermaal vierde, twee keer vijfde en voor de rest eindigde hij vrij wel altijd binnen de tien. Vorige donderdag leverde hij in Deinze een opvallende ver richting toen hij er gans alleen in slaagde om een kloof van veertig sekonden dicht te rij den en een ereplaats af te dwingen Guy Verberckmoes die nog een gans jaar lid blijft van de juniores, wil zich zater dag manifesteren in de trofee van het Waasland, die in Bel sele wordt georganiseerd. Tus sen 15 juli en 3 augustus ver blijft hij in het Groot-Hertog dom Luxemburg, waar er en kele wedstrijden op het pro gramma staan. E.D.M. versterking van Primo, San- tens. De Clercq, José Rooms en De Cauwer. Niet naar de zin echter van de Temsenaar die er iedereen afreed om streeks halfkoers maar nader hand nog het gezelschap van de aanklampende Bart Heire- wegh en Dirk De Cauwer moest dulden. Twee Gillis- naars dus tegen Roomsken die zonder zijn deelname aan de baankampioenschappen wel licht een gelukte greep had gedaan naar de Ster-overwin ning. Bart en Dirk probeerden de Temsenaar dan om beurten af te matten maar zonder suk- ses: José sloeg in de laatste ronde zelf een gat van ruim een halve minuut. Dirk De Cauwer pakte de tweede plaats en nestelde zich hiermee weer in de leiderstrui, Bart Heire- wegh werd derde en Erwin Enthoven was vijfde. Inmiddels verstevigen de Vooruiters hun voorsprong in het ploegenklassement en blij ven José Rooms en Bart Hei- rewegh de naaste belagers van huidig leider De Cauwer op respektievelijk 18 en 23 punten achterstand. Naast deze exploten waren er eigenlijk weinig noemenswaar dige prestaties van onze junio res al willen we de tweede plaats van Gunther De Bauw in Bredene van vorige woens dag niet wegvlakken, Stefaan De Beleyr was daar overigens derde en Gino Verbraeken vierde. In Petegem eindigde Patrick Suy zesde, Guy Verberckmoes zevende en Pat- riek Heirwegh negende terwijl in Berlare Gino Verbraecken als derde aankwam en Patrick Heirwegh 15de eindigde. Zieli ger was het te moeten vaststel len dat de koersen in eigen regio door de massale Ster- deelneming uit handen werden gegeven. Zo won Kurt Van Herrewegen in Stekene en klasseerden Luc Galle en Mare Galle zich respektievelijk als derde en zevende. In Temse was het nog slechter gesteld met achter winnaar Werner D'Hondt, Guy Verberckmoes als negende, Werner Van Bo- gaert als tiende, Gino Ver braeken als 13de en Pascal Bauwens als 14de. Zelfs bij de nieuwelingen en kele ereplaatsen mee te geven. Zo bijvoorbeeld in Beveren op vrijdag met na winnaar Yves Oppeel uit Deinze Geert Per soon op 2, Gino Vercauteren op 5 en Kenny Franssens op 6. Op zondag was Beveren op nieuw het strijdtoneel voor een nieuwelingenkoers en nu werd Ivan Smet vierde en Gino Ver berckmoes zevende. Terzelf- dertijd was er een «Gouden Fiets»-rit in Temse en ook daar kwamen 'vreemde' renners de eerste plaatsen wegkapen. Kris Bryssinck was nog vierde, Gi no Vercauteren vijfde, Yvan Van Hese achtste, en Peter Saey tiende. (MN.) Maar deze week bekijken we ook eventjes de prestaties van de broodrenners en dat is zeker niet slecht. Francois Van Vlierberghe werd dan wel 15de in Wielsbeke en Jan Bogaert 24ste in Kalmthout. Ronald Van Avermaet kwam door toedoen van zjjn ploeggenoten als eerste over de streep in Belsele en William Tackaert stond een zo goed als zekere overwinning af aan zjjn ploeggenoot, Filip Van Vooren in de Ronde Van Luxemburg. In de vierde rit van Vianden naar Diekirch was William alweer voorin maar moest zich tevreden stellen met de derde prijs, terwijl Etienne De Beule achtste werd. Inmiddels maakte sportbestuurder Roger Swerts ook al bekend dat Temse naar Jan Bogaert van start gaat in de Ronde van Frankrijk en dat zal waarschijnlijk ook het geval zijn voor Ronan Onghena in de ploeg Kelly. Voor het eerst sinds jaren dus weer twee Wase renners in het grootste wieier- gebeuren van het jaar. Op meer bescheiden niveau Buynder zeventiende. Peter maar daarom niet minder ver dienstelijk bewegen zich de in ternationale liefhebbers Galle 18de, André Van Pae- mel 19de en Rudy Heyns 20ste. In Daknam bestond er hierbij onderscheidde Zele- geen enkele twijfel over wie de naar Ronny Westelinck zich al weer tweemaal. Vorige don- sterkste renners waren, zowel Walter De Veerman ais Ste- derdag won hij te Drongen phan Van Leeuwe waren wer- voor Johan Gavaert en Carlos kelijk een klasse te sterk en Malfait, met Peter Van Huffel fietsten de tegenstanders op op vier en Yvan Vereecken op een fikse achterstand. Tot een zeven. En maandag vierde hij sprintduel lieten de beide Lo- zijn 14de triomf van het sei- keraars het echter niet komen zoen in eigen gemeente door want hand in hand overschre- Marc Sprangers en Mario Van den ze de aankomstlijn zodat Vlimmeren te vlug af te blij- er een dubbele eerste prijs ven. In deze wedstrijd klas- werd toegekend. Verderop seerde Luc Beniers zich als werd Ronny De Vos tweede, zevende, werd Franky Wie- Erik Wuytack zesde. Mark landt 12de, Peter Burms 13de Macharis zevende, Patrick De en Walter Ongena 19de. Naast Waegemaecker elfde. Peter deze tweevoudige winnaar Burms dertiende en Stefan mochten er nog twee andere Wauman veertiende, zegepralen genoteerd worden Voor de rest een ganse rits van op zondag. In Stekene was ereplaatsen die we U toch niet Johan Koppen heel de duur wensen te onthouden. Te be- van de wedstrijd erg attent en ginnen met vorige week don- steeds vooraan te vinden, bij derdag. In Kapelle-op-den- de laatste ronde sprong hij ook Bos werd Guy Rooms zesde, weg van zijn vluchtgezellen en en in Bredene tikte Jan Joos kon hij aldus zijn eerste bloe- als vierde aan Op zaterdag men van het seizoen wegka- werd Walter De Veerman vier- pen. Peter Lemaire was daar de in Ursel, en eindigden Fran- tweede, Danny Janssens der- ky Weemaes derde. Peter de, Firmin Franckaert negen- Burms zesde, en Patrick De de. Guido Haentjens tiende, Waegemaecker zevende in Jan Joos elfde, Patrick Van Schellebelle. In Moorsel fi- Duyse dertiende, Benny Van nishte Peter Van Huffel als vierde, Guy Rooms als vijfde, Walter Ongena als negende, en Gunther D'Hooghe als 14de. En nog op zaterdag be sliste Hendrik Redant het pleit in zijn voordeel te Belsele door in de spurt zijn elf vluchtmak- kers te verslaan. Patrick Van Duyse werd daar tweede,- Jean-Marie Van Geysel vijfde, Eric Wuytack zesde, Rudy Saelens achtste, Filip Saman negende. Lucien Van Goe- them tiende. Dirk Onghena elfde, Franky Wielandt 14de, Rudy Heyns 17de en Luc Be niers 19de. Tenslotte op zon dag nog een wedstrijd in Schel derode waar Peter Van Huffel in extremis werd teruggewezen door Jean-Pierre Heynderickx, Dirk Ongena was in deze kon- frontatie vijfde. Bij de juniores werd het hele weekend overschaduwd door de dubbele proef in het kader van de Ster der Juniores. Zoals u wellicht weet behaalden onze vertegenwoordigers reeds een drietal overwinningen en droeg Dirk De Cauwer tot za terdag de leiderstrui in de indi viduele stand cn stond er op de supprematie van de Vooruit- jongens geen maat in de ploe- genklassering. Zaterdag begon het allemaal met een tijdrit in Overmere-Donk en daar liep het uit op een lichte anti-cli- max. Merelbekenaar Hans Van Linden was immers de snelste en zette Josc Rooms op 13" (2de), Bart Heirewegh op 27" (4de), Dirk De Cauwer op 35" (5de) en Herman Ferket op 39". Met die overwinning pakte Van Linden ook de gele trui over van De Cauwer maar dat duurde nog geen 24 uren want in de zondagetappe te Gavere zetten de Waaslanders de puntjes op de i. Van bij de start drie geelhemden van Vooruit Sint-Gillis in het of fensief (Ferket, Enthoven en Heirewegh) samen met Deolet en Moyson. Nadien kregen zij Wielrennen. Bruno Verwulgen is zwaar gewond, (c) Bruno Verwulgen is tijdens een criterium in Gentbrugge zwaar ten val gekomen. De junior uit St.-Niklaas liep een ontwrichting op van de schou der en werd erg gewond aan de rechterhand. De beide lichaamsdelen wer den ingepakt in een gipsver band. Voorlopig blijft Bruno Verwulgen vier weken inak- tief. «Een rotseizoen tot nu toe, aldus de eerstejaarsjunior. In het begin werd ik het slachtof fer van een spierschcuring. Het duurde enige tijd alvorens ik kon aanzetten. Pas rond Pasen kon ik het wielrennen hervatten. De laatste weken groeide de konditie. Recent legde ik beslag op een derde plaats. Als piepjonge junior beoogde ik niet direkt een overwinning. Wel lonkte ik naar ereprijzen. Hoewel ik vorig jaar als nieu weling maar één keer won, eindigde ik vrijwel altijd bin nen de eerste tien. Zoals het zich nu laat aanzien, zal het enige tijd duren alvorens ik weer meekan. Tijdens de va kantiemaanden hoop ik zo vlug mogelijk de konditie te kunnen aanscherpen.» Bruno Verwulgen is momen teel immers aan examens toe en dat primeert. E.D.M. Werner D'Hondt uit Kapellen heeft in Temse zijn snelle be nen getoond. In de sprint ver sloeg hij moeiteloos Guido Roes. Later maakte Wim Lambrecht als derde zijn op wachting. Voor de vierde plaats kwam het tot een sprint. Koen Vekemans won die voor Luc Hcuvelmans en Kurt On clin. Deze wedstrijd, die drieendertig renners aan de start kreeg, begon met veertig minuten vertraging, wegens een dodelijk verkeersongeval, dat plaats had kort voor de start. Na twee van de dertien af te leggen ronden kreeg men reeds vijf renners aan het kom mando. Guido Roes, Gunther De Bauw, Guy Verberckmoes, Gunther Nauwclaers en Wer ner Van den Bogaert. Kort daarop kwam het tot een val partij Gunther De Bauw dien de voor verzorging naar een ziekenhuis te worden ge bracht. Guy Verberckmoes, die eveneens ten val was geko men, kon de wedstrijd verder- zettcn. In de vierde ronde viel de definitieve beslissing. Toen vormde zich een twaalfkoppige leidcrsgrocp die volgende ren ners verenigde: Wim Lam- brechts, Bart Horemans, Gun ther De Kerpcl. Koen Veke mans. Guy Verberckmoes, Luc Hcuvelmans. Kurt Onclin. Dirk Janssen, Werner Van den Bogaert, Werner D'Hondt, Guido Roes en Gunther Nau- welaers. Deze renners bouw den stelselmatig een voor sprong uit die niet meer te overbruggen viel. Gino braeken die de trein had mist heeft gans alleen ee k*5' moedige achtervolging inge q( zet, zonder sukses. Naar de finale in zicht kwam den vooraan enkele rcnneiier[I voorop te geraken. Dat o.a. het geval met GuntheAe(j, Nauwelacrs, Guy Vcrbcrck ,e(j moes en Kurt Onclin. aanvalspogingcn nooit ver. Pas in de ronde werd er nog even aan boom geschud en konden kele renners een lichte sprong realiseren. Vermelden wc er nog bij dal Robby Brijs ten val is men door een loslopende hom die de weg overstak en dt renner niet kon worden. Wielrennen. Danny D'Hondt won de bloemen in Temse (dw) De Waaslanders hebben zich in Stekene in de luren laten leggen. Kurt Van Heeringhen uit Wuustwezel won er de wed strijd, licht afgescheiden voor Hans Bevers. Luc Galle uit Kieldrecht was als derde de eerste streekrenner. Vijfendertig deelnemers waren aan de start verschenen. In het begin bleef alles beperkt tot schermutselingen en een paar akties die nooit ver droegen. Even voorbij halfweg vormde zich een kopgroep die toevallig zes renners van dezelfde klub, W.S.C. Vooruit St.-Gillis- Waas, verenigde. Het waren Bert Stevens, Patrick Suy, Ivo Ivens, Mare en Luc Galle en Peter Van Vlaenderen. Later kregen ze het gezelschapvan o.a. Biermans, Kurt Van Heeringhen en Hans Bevers. Bij het ingaan van de laatste ronde - er waren er elf af te leggen -, gingen Bevers en Van Heeringhen in de aanval. Met twee trokken ze de laatste kilometers in. Kurt Van Hee ringhen lukte er nog in om een flukse demarrage lager van de huid en licht afgescheiden te zeg crick vieren. Hans Bevers werd zoals gezegd tweede en Galle derde. Voor de Kieldrechtcnaar het tot op heden het resultaat. Luc heeft minder gelegcnhei iterc om te trainen en bereiden dan zijn kollega's dit ingevolge werkomstandi c, i heden. JUNIORES IN TEMSE - JUNIORES IN STEKENE Wielrennen. De liefhebbers Walter de Veerman (l) en Van Leeuwe behaalden gezamenlijk de eindzege wedstrijd in het eigen Lokeren met ruime voorsprong, in hand, kameraden... (polo)

De Voorpost | 1985 | | pagina 28