I •DERTIENJARIGE GEERT LAUREYS, KONING «iVAN S1NT-SEBASTIAANSGILDE IN DENDERMONDE MASH-INFO 1 VOLLEYBAL VOLLEYBALPROPAGANDA ALGEMENE BASISOPLEIDING De Voorpost - 14.6.1985 - 29 ivinciale Klachtenkommissie provinciale klachtenkom- ssie behandelde in haar zit- de klacht van VC Berlare, iend tegen het POC aan- le de beslissing een for- lerlaag toe te kennen VC Berlare. Deze zou een itscore opgelopen hebben wedstrijd Adegem-Berla- [in derde provinciale dames, februari. De beslissing gebaseerd op het wed- dat door VC Ade- werd opgesteld en opge- lakt zonder medeweten van Berlare. it onderzoek: Vermits voor de goede gang n zaken de noodzaak ont- om de officiëlen van wedstrijd Adegem-VC Ber- re te kunnen horen, alvorens beslissing te kunnen ne- •n, werden al deze personen igeroepen op de zitting van april 1985. Enkel dhr. Cor- leyn (vervangend scheids- chter), dhr. De Meyer (mar- erder) en mevr. De Crook iren op de ultieme zitting nwezig Stejt Gelet op de verklaringen n de delegatie van VC Berla- fft dat de reservewedstrijd wel gelijk doorging maar dat het ^strijdblad gescheurd werd, dat overeengekomen werd •c belangrijke wedstrijd op o andere datum te laten nrgaan. onder deskundige iding van een aangeduide heidsrechter 0 Gelet op de eerste verklarin- van dhr. Corveleyn (ver lagende niet-offïciële idsrechter) dat wel dege- het wedstrijdblad op de udd< xistrijd zelf ingevuld en on- ikend werd. Gelet op de verklaringen dhr. Roger De Meyer ter iting, dat het scheidsrechters- wei ad wel degelijk op zondagna- bej iddug ingevuld werd, terwijl wedstrijd gepland was voor iterdagnamiddag. Dat dit edstrijdblad ingevuld werd huize van dhr. Dobbelae- en dat Roger De Meyer D.liiitgenodigd werd bij deze per- het wedstrijdblad als larkeerder af te tekenen in iet bijzijn van mevr. Dobbe- Bere, kapitein van de ploeg en .'krctaris van Adegcm. Daarbij verklaart dhr. De leyer ook het blad van de Vei eservewedstrijd te hebben ge- ge chcurd omdat beslist werd de eo oofdwedstrijd uit te stellen. Gelet op de verklaringen aU jan mevr De Crook, echtge- °t ote Corvelyn. waaruit het nc' trmocdcn ontstaat dat inder- WJ aad VC Berlare nooit het 'h® edstrijdblad van de hoofd- redstrijd gezien (laat- staan in- L'u evuld) heeft. Dat deze dame :8° iet meer weet of zij en haar lts" ichtgcnoot (dhr. Corvelyn B) 1 ip zondag bij de familie Dob- cl> lelaere geweest zijn Gelet op de tweede verkla- ing van dhr. Corvelyn, waarin ndi nogmaals gesteld wordt dat hij een wedstrijdblad hoofdwed strijd heeft opgemaakt op za terdag en dit blijft volhouden tegen dhr. De Meyer, verkla ringen van de markeerder, en deze van Berlare. - Gelet op het feit dat dhr. Corveleyn B., als ex-scheids rechter, wel degelijk nog op de hoogte kan beschouwd worden van de reglementen terzake, PKC besliste: -de klacht is ontvankelijk: - de uitslag van de wedstrijd in derde provinciale B dames van 16 februari wordt vernie tigd; - een forfaitnederlaag ten na dele van Adegem wordt uitge sproken; - wegens medewerkingen en organiseren van het opstellen van een foutief wedstrijdblad met de vermelding, dat VC Berlare weigerde de wedstrijd te spelen om zodoende de twee wedstrijdpunten in bezit te krijgen, worden dhr. Dobbe- laere, dhr. Corvelyn, mevr. Dobbelaere effektief geschorst vanaf 28 mei 1985 tot 28 mei 1990, zijnde een periode van vijf jaar voor alle officiële funkties, bestuursfunktics en als spe(e)l(st)er. - Dhr. De Meyer krijgt een effektieve schorsing van één jaar vanaf 28 mei 1985, reke ning houderid met verzachten de omstandigheden ingevolge bekentenis ter zitting. - Voor de andere officiëlen en speelsters wordt niets weer houden. ingevolge het gebrek aan bewijzen, dat deze mensen aanwezig waren op zondag, dag van de schriftvervalsing. - Het remgeld wordt aan de klager teruggestort. - Vermits dhr Corveleyn en mevr. De Crook wel degelijk op tijd hun uitnodiging ontvan gen hebben, kan er geen spra ke zijn van miskennen van de rechten van de verdediging. Rekening houdend met de fei ten, dat beiden reeds één jaar verhuisd zijn wordt dhr. Baguc (penningmeester OVV) ver zocht de gebruikelijke boeten voor beide personen wegens het niet aanpassen van het adres op de vergunning, toe te passen. - De beheerraad OVV wordt wordt verzocht dc uitspraak voor verder gevolg over te ma ken aan het VIV. - De kosten, ten bedrage van 5.280 frank, vallen volledig ten laste van Adegem. Cassatie VIV Voorziening, ingediend door Volleybalklub Rapid St.-Ni- klaas tegen de beslissing van de beroepskommissic (op 1 ap ril 1985). Het betreft dc procedure om trent de wedstrijd Rapid St.- Niklaas-Luchtbal op 2 februari 1985 in eerste landelijke B Het verzoekschrift werd tijdig en regelmatig ingediend, zodat het ontvankelijk voorkomt. Vooreerst dient gesteld te wor den dat de kassatiekommissie niet kan oordelen over feite lijkheden, vermits het haar slechts behoort kennis te ne men omtrent de overtreding van statuten en reglementen, van de schending van regle mentaire pleegvormen of de elementaire beginselen van be hoorlijke rechtsbedeling. De kommissie aanhoorde na mens voorzienster in verbre king meester Colpaert, advo- kaat. Omtrent de middelen: De kommissie nam kennis van de ontwikkelde middelen, zo wel van deze neergelegd in het verzoekschrift als van deze die mondeling werden naar voren gebracht ter verduidelijking. Zij is echter van oordeel dat deze middelen geen verder on derzoek vergen, vermits de voorziening in verbreking slechts gericht kan zijn tegen de beslissing van de beroeps- kommissie. Hiertegen werd schriftelijk geen bezwaar geuit. Voorzienster ontwikkelde haar middelen uitsluitend tegen dc beslissing van de klachtenkom- De beslissing van de beroeps kommissie daarentegen kan haar wel worden voorgelegd, maar hier is de kommissie van oordeel dat een juiste beslis sing werd genomen vermits geldig tot de onontvankelijk heid werd besloten. Het beroep dient twee handte keningen te bevatten (voorzit ter en sekretaris), wat niet ge beurde. Om deze redenen zegt de kassatiekommissie voor recht: Dat de voorziening door Rapid St.-Niklaas (15 april 1985) ont vankelijk doch ongegrond voorkomt, zodat de procedure definitief beëindigd is. Het remgeld wordt verbeurd verklaard terwijl de kosten (voorlopig geraamd op 1 frank) ten laste vallen van Ra pid St.-Niklaas. Beker van Oost-Vlaanderen: Bekerkompetitie bij de dames: a) eerste ronde: 31/8 - 1/9 of 7- 8/9/1985 Alle ingeschreven ploégcn van derde en vierde provinciale. Dit geeft 27 ploegen. Er zijn bijgevolg zes tornooien met vier ploegen en één tornooi met drie ploegen. b) tweede ronde: 2-3/11/1985 De eerste en de tweede van de zeven tornooien en de 18 inge schrevenen van tweede provin ciale. Dit geeft 32 ploegen. Wc hebben hier 16 wedstrijden. c) 1/16 finale: 28-29/12/1985 Zestien winnaars en de zestien overige ingeschreven ploegen (landelijke provinciale). Dit geeft 32 ploegen en dus 16 wedstrijden. d) 1/8 finales: 1-2/3/1986 1/4 finales: 29-30/3/1986 Halve finales: 3-4/5/1986 Finale: 24-25/5/1986. Bekerkompetitie bij de heren a) eerste ronde: 31/8-1/8 of 7- 8/9/1985 Alle ingeschreven ploegen van tweede, derde en vierde pro vinciale. Dit geeft een totaal van 52 ploegen. Er zijn 13 tornooien met vier ploegen. b) tweede ronde: 2-3/11/1985 De eerste en tweede van de dertien tornooien en de inge schreven ploegen van eerste provinciale. We hebben hier 38 ploegen met 19 wedstrijden te spelen. C) 1/16 finale: 28-29/12/1985 19 winnaars en de overige in geschreven ploegen. Dit geeft 31 ploegen en één beste verlie zer van de vorige ronde. Een totaal van 32 ploegen en zes tien wedstrijden, d) 1/8 finale: 1-2/3/1986 1/4 finale: 29-30/3/1986 Halve finale: 3-4/5/1986 Finale: 24-25/5/1986. Trekking van de 1/64 finale bij de dames: Tornooi 1: Hovoc Hofstade, Arboflora Schellebelle, Ever- gem en Waarschoot. Tornooi 2: Vitesse Kruibeke. St. Gillis Dendermonde, VC Adegem en Nivok Nieuw- kerken. Tornooi 3: Kontakt Temse, Madavoc Hamme. Keld Gent en Geraardsbergen. Tornooi 4: Snuffel Grember- gen, Scorpio Aaigem. VC Ber lare en Steenhuize. Tornooi 5: AVO Melsele, Meerbeke, Moerbeke en Michelbeke. Tornooi 6: Zelzate, Borsbeke, Hcusden. Eine. Tornooi 7: Kemzeke, Ertvelde en Kabaz Bazel. Trekking beker van Oost- Vlaanderen 1/64 finale Heren: Tornooi 1: ATB St.-Niklaas, Ertvelde, EVO Ename, Kan- geroes Aalst. Tornooi 2: Mart. Deinze, Hamvoc Hamme. Mariakerke, MJA Waarschoot. Tornooi 3: VC Kalken, VK St.-Gillis, Wontergem, Michelbeke. Tornooi 4: VC De Klinge, Blomberg Erembodegem. Lo- vendegcm, Sint-Martens-La- tem. Tornooi 5: Zomergem, Arbo flora Schellebelle. Asterix Kicldrecht. Toetsie Eeklo. Tornooi 6: Adec Baasrode. Thunderballs Berlare. Osiris Denderleeuw en VBK Elver- sele. Tornooi 7: Ninove. Filoes Ou- degem. VBK Heusden en Steenhuize. Tornooi 8: ,Wachlebeke. Blau we Hoek Hamme, Meup Eine en Denderwindeke. Tornooi 9: Bccrvelde. AVO Melsele. Sint Laureins en Küh- ne Zele. Tornooi 10: Borsbeke, VBC Melle, Evergem en VC Aalter. Tornooi 11: Martinus Belsele, Nilco Lebbeke, Overboelare. Olro Zelzate. Tornooi 12: Ajax Aaigem, Deurle, Meerbeke en CAL Sleidinge. Tornooi 13: Sibok Sinaai. VK Stekene, Waarschoot en VBC Eeklo. De wedstrijdmeldingen voor de tornooien dienen ten laatste binnen te zijn op maandag 24 juni 1985. Ze moeten worden opgesteld met duidelijke vermelding van de zaal. Provinciale Beroepskommissie Teneinde twee ontslagnemen de leden te vervangen, doet men een beroep op eventueel belangstellenden en kandida ten om lid te worden van de voornoemde kommissie. Kan didaten stellen zich in verbin ding met de voorzitter: dhr. De Baets Vivien, John Schen kelstraat 9, 9060 Zelzate. Nilco Lebbeke Volleybalklub Nilco Lebbeke vraagt een trainer-coach voor zijn herenploeg in derde pro vinciale. Inlichtingen bij dhr. Robert De Meyer, O.L. Vrouwstraat 38, 9370 Lebbe ke. Telefoonnummer 052/ 21.53.83. T ornooi-nieu ws Volleybalklub Juvenes Zele organiseert haar vijftiende vol- leybaltornooi in sporthal «De Zeven», Koevliet 1 op twee terreinen. Zaterdag 24 augustus, vanaf 9.30 u. voor de dames eerste provinciale en landelijke. Zondag 25 augustus, vanaf 9.30 u. voor Heren landelijke en nationale afdeling. Inschrijven: 500 frank te stor ten op rekeningnummer 799- 5179043-21 van Juvenes Zele, met de vermelding Tornooi augustus 1985' Schriftelijk naar mevr. De Maesschalk Jeanne, Eikenlaan 9, 9140 Ze le. Tel. 052/44.63.68. Provinciale Volleybaldag Onder auspiciën van de pro vinciale sportraad gaat op za terdag 31 augustus een Provin ciale volleybaldag door in do mein Puycnbroeck te Wachte- beke. Er wordt continu op drie velden gespeeld en iedereen is van harte welkom: klubs, fami lie, vrienden... Op het einde van deze sportie ve dag worden er drie ballen onder de deelnemende ploe gen verloot. Elke klub krijgt een herinnering mee naar huis. Het provinciebestuur geeft aan de deelnemers 50% rcduktie op het normale tarief: 20 frank in plaats van 40 frank. Voor verdere inlichtingen kan er steeds kontakt opgenomen worden met Poffyn Theo. Vliegpleinkouter. 9910 Maria kerke. Tel. 091/26.49.77. Rekreatievolleybal. VC De Volleybalvrienden uit St.-Niklaas (dw) Rekreatievolleybal. VC Het spectrum behaalde een vierde plaats, (dw) KALENDER KWB VERBOND DERTIENDE FAL0SK0MPETITIE Reeks 1 16/6/1985: Overmere A - Baasrode B Keur A - Schellebelle A St. Gillis Dendermonde - Moerzeke Zele Center - Denderbelle B. De ploeg uit Opwijk is vrij. Reeks 2 16/6/1985: Denderbelle A - Dendermon de B Overmere B - Keur B Baasrode C - Kalken A Nijverseel - Grembergen AB Reeks 3 16/6/1985: Massemen A - Oudegem Kalken B - Schellebelle B Zele Kouter - Dendermonde C Massemen B - Boonwijk Grembergen D - Hamme Center. De K.W.B. van Sint-Gillis-Dendermonde organiseert op vrijdag 28 juni om 18.30 u. een propaganda-volleybalwed- strijd in de sporthal van Sint-Gillis aan de Van Langenho- vestraat. D.V.V.-Brussel zal er spelen tegen een Oostvlaamse selektie en de organisatoren hebben hun best gedaan om twee uitstekende formaties op het terrein te brengen. Voor D.V.V. spelen Hugo Cautaerts (Ibis Kortrijk, nationale ploeg). Patrick Cautaerts (Ibis Kortrijk. ex-nat. ploeg), Paul Moeys (Ol. Leefdaal. Ie prov. Brabant). Raf Eerdekens (Heusden '82. 3e prov, Limb Ann Van Boterdael (Snuffel Grembergen, 3e prov. O.-VI.). Willy De Schouwer (ex-Vilvoorde, 4e nat Willem Torrez (KWB Etterbeek), Jos Geeraerts, Lieve Van Rompave. André De Kinder (KWB St.-Gillis. Ie KWB-reeks) 'en Guido pe Keyser (Ol. Leefdaal, le prov. Brabant). De Oostvlaamse selektie bestaat uit Etienne Van Uyt- vangh, Danny Loyez.en Marc Cornelis van Juvenes Zele, Yves De Cocker (ex-Juvenes. Wetteren), Paul Vercaute- ren (Moderna Lebbeke). Roland Van Beveren (Mod. Lebbeke). Johan Cooreman (Osiris D'leeuw), Linda De Cock (Juv. Zele) en Johan Aerts (Adec Baasr De toegang tot deze propagandamatch, waarvan het program ma alleszins veel belooft, is volledig gratis. Inderdaad een match om niet te missen! Zondag had de traditionele en zeer uitzonderlijke konings- j schieting plaats van de Dendermondse handbooggilde it-Schastiaan. Een 25-tal schutters hoden zich aan om jji mee te dingen voor de titel. Het werd de 13-jarige Geert K Laureys die tot ieders verbazing, maar na een bijzonder I goede schieting, de nieuwe sire werd van de maatschappij. Dc Sint-Sebastiaansgilde is rijk De momenteel jongste koning aan tradities. Haar konings- van het land, haalde de ko- schicting die slechts elke vijf ningsvogel neer met zijn derde jaar plaats heeft, gaat dan ook poging. Hij had hem voordien gepaard met allerlei feestelijk- ook al twee keer geraakt. Ook heden en ceremoniële geplo- andere schutters hadden reeds Edhcdcn. De leden van de verschillende keren dc houten dbooggildc trekken die vogel goed geraakt. Dc Sint zondag dan begeleid door mu- Scbastiaansgildc zit dus goed. ziek cn in gezelschap van hun Binnen vijf jaar zal ze nog eigen reus Indiaan naar het steeds een jonge koning heb- JChuttcrshof aan de Paarden- ben als opvolger van Jean trap. Daar wordt dan gekampt Schoof die nu zijn prachtige voor de koningstitel. breuk om dc fiere hals van de BOOGSCHIETEN jeugd mocht leggen. Uiteraard mocht hoofdman Frans Meyers, zoals steeds in rok, de feestelijkheden nadien in zetten. Een vleugje historiek De Sint-Sebastiaansgilde is ontstaan in het begin van de vijftiende eeuw en vrij vlug onderscheidde zij zich in vele prijsschietingen, zowat overal te lande. Het eerste St.-Sebas- tiaanshof bevond zich op de Vest. Later kwam dc schiet- stand in de Dijkstraat cn nog later, na de fusie met de Sint- Gillisgildc belandde ze in het gewezen Sint-Gillishof. Tij dens de Franse Republiek werd dc gilde ontbonden, maar in 1805 was ze er al opnieuw. De vereniging werd koninklijk onder Willem I, ko ning van het Verenigd Konink rijk der Nederlanden en Leo pold I bekrachtigde deze ere- benaming In 1856 schonk Fi- lips graaf van Vlaanderen en erevoorzitter van de gilde een nieuw banier in rood fluweel met zilver en goud versierd. Eindrangschikking van de Nevenkompetitie Vierde Provinciale 5 5 0 15 1 10 5 5 0 15 3 10 5 4 1 14 3 9 5 3 2 10 10 8 5 2 3 10 10 7 5 2 3 8 10 7 5 14 7 13 6 5 14 3 13 6 5 14 6 14 5 (één forfait) 5 14 4 14 5 (één forfait) Aanpassing van het klassement van de reeks dames derde provinciale B De klachtenkommissie heeft in dc wedstrijd Adegem- Berlare een forfait uitgesproken ten nadele van Ade gem. Dit wegens valsheid in geschrifte Dc uitslag wordt dus 0-3 in plaats van dc oorspronkelijke 3-0 forfaitscore van Berlare Dit leidt lot een nieuwe rangschikking in deze reeks 1Delta Eksaarde 1. Nilco Lebbeke 2. Filoes Oudegem 3. BI. Hoek Hamme 4. Sleidinge 5. Denderhoutem 6. Melle 7. Meerbeke 8. Wetteren 9. Moerbeke 10. Eeklo Assenede 3. VC Temse 4. Snuf. Grembergen 5. Melsele AVO 6 Eeklo 7 St.-Gillis-Dend. 8. Ertvelde 9. Kemzeke 10. Berlare 11. St-Niklaas 12. Adegem Boogschieten. De Sint-Sebastiaansgilde schiet maar elke vijf jaar voor het koningsschap. Reus Indiaan is altijd van de partij en koning Jan Schoof droeg zijn breuk voor de laatste KURSUSSEN In 1865 verhuisde de gilde naar het nieuwe schietplein, buiten dc Vcerpoort in Grembergen. Het gildebcstuur wijkt enigs zins af van de oorspronkelijke samenstelling. Vroeger waren er immers slechts twee gezwo renen en een knaap. Later werd de Eed volledig georgani seerd zoals bij de vroegere Sint-Jorisgildc. namelijk: hoofdman, deken, griffier en leden van de Eed (gezwo renen). De huidige breuk werd ver vaardigd voor dc koningsschie- ting van 1910. de nog be waarde onderdelen van de ou de breuk waren erin opgeno men Op 14 september 1952 vierde de gilde haar vijfde 'lf K°- «De Leeuwerckenaers. De jongste hoofdmannen wa ren L. Walraeve (1914 - 1948), E. Van Durpel (1948 - 1961), R. Oosterlinck (1961 - 1970) G. Van Wambeke (1970), H Callens (1971 - 1978), Frans Meyers (1978 tot nu). De jongste koningen zijn Cl. De Dijn (1945), R. Ooster linck (1950 en 1955); R. Bij- nens (1960), N. Verbist 1965). H. Callens (1970 en 1975), G. Schoof (1980) en G. Laureys (1985). In het stedelijk museum van Dendermonde worden nog verscheidene voorwerpen van dc Sint-Sebastiaensgilde be waard: de vaandels van 1713, 1829, en 1856. het oud blazoen (18c eeuw), drie boogkasten. d.' h„-„k rn <1,- .Inn.™ De L.C.K (Landelijke Kom missie Kadervorming) organi seert opnieuw een reeks cur sussen A B.O. Deze starten gewoontege trouw in de maand september. Situering van de kursus De L.C.K.-koepel heeft be slist. de A.B.O.-cursus te plan nen vóór het hulptrainersni veau. Zodoende zal de A.B.O -kursus vanaf het vol gend kursusjaar ("85-'86) de schakel vormen tussen het ini tiators- en hulptrainersniveau. Uiterste inschrijvingsdatum: 15 jmK Kursusgeld Het kursusgeld bedraagt 2.500 fr., kursustekst inbegrepen en dient te worden betaajd op de eerste lesdag aan de kursusver- antwoordelijke. Werkzoeken den die de cursus volgen en slagen voor het eksamen. kun nen bij overlegging van een R.V.A.-attest en vermelding van hun bankrekeningnr.. 50% van het cursusgeld terug krijgen. Inschrijvingen: De inschrijfformulieren kun nen bekomen worden bij: In- spekticdicnst - BLOSO. Zui derlaan 14. 9000 Gent. Ofwel: jportdienst. Gemeentehui IWWmA.. virrdr f,,„ h« kn„T.„ ird,r<

De Voorpost | 1985 | | pagina 29