i AKTUEEL BERNARD HINAULT OPNIEUW FAVORIET IN DE TOUR ■JOS VAN ISTERDAEL, GERRIT DE CAUWER, WILLY NUEL EN JULIEN SCHAUKENS WINNEN JlN WIEZE Kermis en sportfestijn in Erembodegem-Terjoden! GUNTHER VAN DEN ABBEELE WINNAAR, GINO VERBRAEKEN SMAAKMAKER SGHELDESPURTERS UIT KALLO SCHREVEN MILAAN - SAN REMO OP HUN PALMARES ZONDAG WAOD-LIEFHEBBERS OP HET HERTJEN IN SINT-NIKLAAS BWCL-WIELRENNEN WIELRENNEN De Voorpost - 14.6.1985 - 33 NA DE GIRO Wielrennen. In de BWCL-wedstrijd in Wieze werd Jozef Van Islerdael uit Denderleeuw innaar in de B-reeks en Gerrit De Cauwer won de A-reeks (de eerste zege uit zijn bopbaan). Ze staan hier samen met het bloemenmeisje Wisken en hun supporters. :t was slecht weer zondag in biergemeente Wieze al viel niet te veel regen, vooral n tijdens de tweede wed- ijd, die van de liefhebbers, onafhankelijken (C en D) 'amen eerst aan de beurt en plaatselijke renner Arijs ïg er van in het begin van- or, achtervolgd door Sonck. ij werden echter na één ron- tot de orde geroepen. Ge ïnde enkele ronden wer- :n er enkel nog prikakties ivoerd, vooral door de regen- [vai en de gladheid in de boch ten. Dat was een kolfje naar de hand van Willy Nuel (C) die samen met Julien Schaukens (D) in de ontsnapping ging. Het peloton reageerde niet. Twee ronden later kwamen Van Der Vurst, Becké, Sonck $n Drocsbeke op de proppen maar ze geraakten niet tot bij de twee leiders. Ook Gaston Van Den Hoecke en Willy Roels konden uit de greep van de groep blijven. De plaatselij ke renner Alois Arijs probeer- de enkele keren te ontsnap- kj. pen. maar hij kreeg steeds 'man in zijn wiel Vooraan wachtte Nuel o_ spurt niet af. Hij nam een ito veert'8,a' me,er °P Schaukens om glansrijk te winnen, terwijl A laatstgenoemde de D-reeks won. Bij de liefhebbers barstte ,e|. de strijd van in het begin 1 los. )ns Dat blitzoffensief bracht een poep van tien vooraan. Toen de voorsprong een driehon derd meter bedroeg konden nog twee renners aansluiting krijgen: Rudy Pollet gust Van Lacthem. Dat was werkelijk op het gepaste mo- lijk ment. De vluchters, met Ne vens, De Cauwer, Van Houte, Van Haver, De Cabotcr, Tael- man, Pollet en Michels voor de A-renners en De Bruycker, Van Isterdael en Van Laethem als B-renners verstonden me kaar zeer goed. Er werd hard gefietst en het peloton reageer de fel zodat het nog in drie stukken uiteenviel en deze vier groepen deden ons denken aan een ploegentijdrit. Op een viertal ronden van het einde werd de laatste groep, waaron der enkele bekende namen, uit de wedstrijd genomen omdat de achterstand al meer dan drie minuten bedroeg. Dan barstte in de kopgroep de on derlinge strijd los, ondanks het hoge tempo dat gereden werd. Vooral D. Van Houte, A. De Caboter, J. Van Isterdael en H. Michiels waren bedrijvig in hun ontsnappingspogingen, die echter nooit verder droe gen dan vijftig meter wegens de hoge snelheid en de felle tegenwind op sommige plaat sen. Toen D. Van Houte en H. Van Haver dan toch eens 75 meter kregen, zagen de ande ren het gevaar in en weer wa ren de vluchters eraan voor de moeite. Ook M. De Bruycker en H. Michiels nog een drietal keer in de aanval, maar alles was tevergeefs. De ene demar rage volgde de andere op Op een tweetal kilometers van dc eindstreep ontsnapten Jos Van Isterdael en G. Dc Cau wer. Hun voorsprong schom melde steeds tussen 20 en 50 meter. Al drong de groep fel aan, ze konden hun voor sprong bewaren tot achter de kerk van Wieze, waar ze berg af mochten beginnen spurten voor de zege. Op de spurt van de man uit Denderleeuw, Jos Van Isterdael, stond geen maat. Gerrit De Cauwer won mooi de A-reeks, na een uit erst boeiende wedstrijd, waar in er keihard en met open vizier was gestreden. Het was een wedstrijd van de bovenste plank. Mare Stijssijns die als volger wel al meer heeft gezien, was enthousiast. Zaterdag kan men de BWCL- renners aan het werk zien in Grembergen en zondag in Erembodegem. Lebbeke - 36 BWCL-renners, kat..A: 1. Gerrit De Cauwer (Moerzeke), de 77 km in 1 u. 48 min., 2. Antoine De Caboo- ter op 10", 3. Rudy Pollet, 4. Danny Van Houte, 5. Rudy Taelman. Lebbeke - 31 BWCL-renners, kat. B: 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw), de 77 km in 1 u. 43 min., 2. Mare De Bruyc ker op 10"; 3. August Van Laethem, 4. Ludwig Calle- baut, 5. Herman Van Laer. Lebbeke - 28 BWCL-renners. katC., 1. Willy Nuel (Lede) dc 63 km in 1 u. 34 min, 2. Richard Becke op 1'50", 3. Willy Roels op 2'; 4. Johnny De Paepe. 5. Marcel Van Geyt. Lebbeke - 30 BWCL-renners, kat. D; 1. Julien Schauckcns (Asse) de 63 km in 1 u. 34 min., 2. Oscar Van de Vurst op 1'50", 3. Désiré Sonck, 4. Paul Drocsbeke, 5. Gaston Van den Hoeck op 2'30". Op dertigjarige leeftijd behaalde Bernard Hinault zijn derde eindoverwinning in de Ronde van Italië. Geen Fransman deed hem dat ooit voor en alleen Alfredo Fausto Coppi tn Eddy Merckx deden het met vijf overwinningen beter. Hinault is dus terug. De Bretoen die twee jaar geleden door een weerbarstige kniekwetsuur, rondliep met de idee te stoppen met koersen kreeg in de Giro trouwens weinig tegenwind. De Giro 1985 bood weinig spankracht en moet, zo vertellen de ingewijden, drin gend herdacht worden. De formule met landenploegen wordt door mensen als Magni, Gimondi en ook Girobaas Torriani ernstig overwogen. Het moet de belangstelling bij het wielerpubliek opvijzelen en de wielersport zelf ten goede komen. Die bedenkingen zullen Bernard Hinault een zorg wezen. Hinault die, na twee jaar geleden wel erg snel door zijn ploegmaat toen Fignon van de hoogste plaats als ronderenner te zijn verdrongen, nu weer boordevol vertrouwen steekt. Hinault bewees in Italië opnieuw de meest begaafde renner van zijn generatie te zijn. Met Moser, Prim en bijvoorbeeld Van lmpe was het trouwens weer de oudere generatie die het mooie weer maakte. Eind deze maand, met start in het Bretoense Plumelec, vertrekt de 72ste Ronde van Frankrijk. Een nieuwe Tour, opnieuw met Bernard Hinault. Hinault is er nu zelf weer van overtuigd bij de besten thuis te horen. Fignon zelf is er niet bij en het lijkt of Guimard dit jaar geen pion tegenover Hinault kan plaatsen. Hij vertrekt wellicht opnieuw als favoriet maar men kan toch verwachten dat Hinault het voorzichtig aan zal doen. Anquetil en Merckx, met vijf eindoverwinningen de rekordhouders van de Tour, kunnen op 21 juli in Parijs het gezelschap van Bernard Hinault krijgen. De Bretoense kanibaal zelf heeft de tegenstand gewaar schuwd. Hugo Aekts 6 u» - iiRwr Wielrennen-VWBIn de kategorie C van de Vlaamse Wielerbond voerden Karei Alens, Karei Clerckx en Edward Willems hun reeks aan (c) Van zaterdag 15 juni tot en met zaterdag 29 juni 1985: kermis Erembodegem. Op het feestprogramma: maandag 17 juni: wielerwedstrijd voor bcroepsrenners om 14.15 u. en donderdag 20 juni: wielerwedstrijd voor liefhebbers ook om 14.15 u., telkens georganiseerd door de Koninklij ke Wielerklub Terjoden. Wielrennen. De BWCL-ploeg van Slagerij Martin in Oudegem: Claude Heuninck uit Oudegem, August Van Laethem uit Zellik, Alois Carmeliet uit Zele, Jacky Crabbé uit St.- Jans Molenbeek, Antoine De Caboter uit Grimbergen en ernaast slager Martin. Op kermismaandag 17 juni 1985 is het 64 jaar geleden dat dokter Tistaert, Kamiel De Meyer, René Dierickx, hoofd onderwijzer Joseph Verleysen, Philemon Droessaert, Theo Van Den Steene, Alfons Van Mulders, Leo De Clercq, Ju- docus Van Vaercnbergh, Pros per Van der Stockt en Ernest Baeyens in lokaal Sportwereld te Terjoden samenkwamen, de Koninklijke Wielerklub Terjo den stichtten, en er voor 't eerst een koers voor juniores organizeerden. Hun doel was ieder jaar ter gelegenheid van de plaatselijke kermis wieler wedstrijden te organizeren en zodoende de kermis in stand te houden. Maandag 17 juni is deze Terjo- dense wielerklub aan zijn 64' organizatiejaar toe: de 64'" Grote Prijs van Terjoden voor beroepsrenners. Hiervoor is het bestuur nu samengekomen in het lokaal, Geraardsberg- sesteenweg 61, Terjoden. Het is ere-voorzitter Frans De Schrijver, voorzitter Freddy Van lmpe, sekretaris Johan Verdoodt, penningmeester Frans Van de Velde en be stuursleden Roger Van der Stockt, Hubert Van Mulders, Kamiel Soetinck, Marcel Bou- JUNIORES IN BERLARE Gunther Van Den Abbeele uit Schoonaarde heeft in Berlare een eerste seizoenzege be haald. Die kwam tot stand vlak voor dc deur van zijn suppor terslokaal. Het was trouwens door dc supportersklub van Van Den Abbeele dat deze wedstrijd werd georganiseerd. In het begin rezen er wat moei lijkheden toen bleek dat men over te weinig seingevers be schikte, en dc B.W.B. - afge vaardigden veiligheidshalve besloten om dc wedstrijd even tjes op te houden. Zoals ge zegd werd Gunther Van Den Abbeele dus de winnaar. In de laatste kilometer verschalkte hij zijn medevluchters en be reikte licht afgescheiden de aankomstlijn. Pascal Ney- rinckx Icg4c beslag op de twee de plaats voor Gino Verbrae ken en Gunther De Kerpel. Vijftien sckonden later maak ten Gino De Munck en Patrick Nimmegeers hun opwachting. Vierentwintig renners waren aan de start verschenen voor een wedstrijd die fel werd be moeilijkt door een stevige wind en enkele fikse regenbui en. Na twee van veertien af te leggen ronden ontketende Gi no Verbraeken een aanval. Gi no was weerom dc smaakma ker van de wedstrijd. Be stendig heeft hij het komman- dun crc^HoeweMiij Wielrennen. Gunther Van Den Abbeele uit Schoonaarde won in Berlare de junioreswea- strijd (jj) naarmate dc finale in zicht kwam. Gino Verbraeken knapte het rcuzcdeel van het werk op. Dc aanval van de Waaslander werd onmiddellijk beantwoord door Gunther De Kerpel. Later realiseerden ook Gunther Van Den Abbeele, Pascal Neyrinckx, Gino De Munck, Patrick Nimmegeers Philip De Backer dc langzaam maar zeker een kom- fortabele voorsprong op. Door een lekke band verdween Phi lip De Backer, die nochtans een behoorlijke verrichting weggaf, uit de kopgroep. Zes renners bleven dus aan het kommando. Gunther Van Den Abbeele draaide als eerste de laatste bocht in. Op het hel lend parcours naar de streep hij de arm in de lucht. Zijn eerste overwinning was een realiteit. Uitgerekend drie da gen nadat zijn broer Frank dc eigenaar van de bloemen was geworden. Ook voor hem werd het de eerste zege van het seizoen In het supporterslo kaal van de beide broers werd na afloop een stevige pint meer gedronken De feestvreugde man, Walter Van den Eynde. Octaaf Bael, Jozef Suenaert, Pierre Van Den Steene, Eli Van Cauter, Eddy De Backer, Willy De Meyer, Caigneau Ed- gard. Herman Roels, Marcel Remu en Van Pottelbergh André. De 64*" Grote Prijs van Terjo den voor beroepsrenners wordt verreden in zeven ron den over Terjoden, Haaltert, Kerksken, Heldergem, Aai- gem. Mere, Nieuwerkerken, Terjoden een afstand van 140 km. De inschrijvingen worden genoteerd vanaf 13 uur tot 14 uur, in café Safir bij Monsken, Krakeelstraat. Het startsein wordt gegeven te 14.15 u. aan café Musica, Driesstraat, Ter joden. En de aankomstlijn is getrokken aan Marcel Bouman en café's Tikki-Pondorosa en Biljart 2000. Inbrengen rug nummers en prijsuitreiking is voorzien in het lokaal wie lerklub Terjoden, Geraards- bergsesteenweg 61, Terjoden: 100.000 fr. prijzen en premies, een prachtpalm en trofeeën. Donderdag 20 juni blaast de Koninklijke Wielerklub Terjo den opnieuw verzamelen voor de wielersportliefhebbers, dit maal voor dc 35' Grote Prijs Marcel Boumon, de omloop der Denderstreek voor inter nationale liefhebbers, over een afstand van 140 km of zeven ronden langs Terjoden. Haal tert, Kerksken, Heldergem, Aaigem, Mere. Nieuwerker ken, Terjoden. Deelnemers aan deze wed strijd worden van 13 tot 14 uur ingeschreven in café Tikki. Het vertreksein wordt te 14.15 u. gegeven in de Drecfstraat en de aankomst is voorzien aan Marcel Boumon.' en café's Ponderosa en Tikki, Biljart 2000. Inbrengen rugnummers en prijsuitdeling - 33.000 fr., 31' tot 50* geklasseerde renner: 400 fr., klassementssprinten 10.000 fr. (2', 4', 6' ronde) en 20.000 fr. premies, ereprijzen en trofeeën - zal plaatshebben in het lokaal van de organise rende wielerklub, Geraards- bergsesteenweg 61. DB. Druppelteller Op 8 september 1985 heeft de vijfde Gordel rond Brussel plaats. Dat is een fietstocht van 75 kilometer doorheen de 18 Vlaamse gemeenten rond de hoofdstad. Men kan van 7 tot 10 uur individueel van start gaan en voor groepen zijn er vertrektijden om 7u30, 8u30 of 9u30. Visumat, dc vakbeurs voor de moderne winkel, heeft voor de tiende maal plaats in het Ten toonstellingspark van Brussel en dit van 12 tot 15 oktober. Voor meer informatie: Visu mat - Franchising 86, Marian- Wielertoerisme. De Scheldespurters uit Kallo reden Milaan-San Remo. Insiders hielden het voor wielertoeristen als een onmoge lijke opgave, maar de Scheldespurters uit Kallo hebben het tegendeel bewezen: twaalf leden van de klub hebben de bekende wielerklassieker Milaan-San Remo op hun pal mares geschreven. De Scheldespurters waren met die opmerkelijke prestatie overigens niet aan hun proefstuk toe: om enige ervaring op te doen werd eerder ook al de afstand tussen Par\js-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik verreden. De wielertoeristenklub «De Scheldespurters» telt ruim veertig leden en op zon- en feestdagen trekken ze er tel kens op uit voor een tocht van 60 km. Tweemaal per jaar wordt ook een rit van honderd km. verreden. Het seizoen loopt van maart tot oktober en in 1986 vieren de Scheldespur ters hun tienjarig bestaan Klassieker Binnen de vereniging werden plannen gemaakt om naast de normale aktivitciten zich ook eens aan een echt klassieker te wagen. Het groepje wielertoe risten dat zich voor dit initia tief erg aangesproken voelde bestond uit: A. Thuysbaert, Maurits Claessens, Willy Bo- gaert, Jan Cleiren, Walter Rombauts. Eddy Smet, Albert Heyrman, Fons Dc Jonghe, Raymond Cap, René Van Mieghem, Jerome Van Gasse en Sylveer Van Mieghem. Om in hun opzet te slagen zou niets aan het toeval worden overge laten. Reeds in oktober 1984 werd het volledig parcours ge durende een driedaagse tocht grondig verkend. Een en ander resulteerde in een gedetail leerd reisschema. Ook de ho- telakkomodatie werd geregeld en voor proviand tijdens de rit zelf werd geopteerd voor Vlaamse gerechten: twee kip- pebillen, twee gehaktballen en enkele rijstvlaaien. Om vol doende voorbereid aan de start van de wielerklassieker te kun nen verschijnen werd uiteraard ook nog extra getraind: er wa ren de wekelijkse trainingen in klubverband, twee bijkomen de trainingen per week voor de beperkte groep en een voorbe reidende rit van 210 km, tussen Drongen-Valenciennes-Dron- gen. Geslaagd opzet Alle leden van de Scheldespur ters die voor de klassieker mee naar Italië waren afgereisd zouden uiteindelijk in hun op zet slagen. Om 7 u. al werd het startsein gegeven en na 170 km. werd de finale van de rit aangevat. Gust Thuysbaert: «Aankomen aan de welbeken de fontein in San Remo was uiteraard een grote genoeg doening. De Italianen, die op de terrasjes zaten, vermoed den waarschijnlijk het opzet achter onze onderneming. Ze vergastten ons op een uitbun dig applaus. Een goede sfeer dus. waarmee we overigens al eerder hadden kennisgemaakt: toen we de Italiaanse wegen bereden maakten automobilis ten zich niet druk over het soms hinderend verkeersge drag». Cfjfers Wielertoeristen die Milaan San Remo op hun aktief schrijven: het is niet niks. Bovendien kunnen de wielertoeristen uit Kallo een aantal toch wel op merkelijke cijfers voorleggen. Dc gemiddelde snelheid be droeg ruim 23 km. per uur, waarvan de eerste 170 km. zelfs aan bijna 26 km. per uur. Een deelnemer: «Beroepsren ners volbrengen dit aan onge veer 40 km. per uur, maar dan in de meest optimale omstan digheden. Onze groep had met nogal wat pech af te rekenen, het normale verkeer en last but not least de verkeerslichten». Byna tien jaar De Kallose Scheldespurters vieren volgend jaar hun tienja rig bestaan. Ter gelegenheid van die «verjaardag» zal een twaalf uur durende wielerhap pening in de Beverse deelge meente worden georganiseerd. Het is de bedoeling dat op een gesloten parcours steeds hon derd wielertoeristen aktief zouden zijn, maar omdat aflos sing mogelijk is kunnen er tot 200 belangstellenden worden ingeschreven. Het parcours ligt overigens als vast: Fa briekstraat, Victoriestraat en Kruisdijklaan. Dit wielerge- beuren zal tijdens het Pinkster- weekeinde doorgang vinden. Iets dichterbij staat er nog een drie uur durende happening op het sportief agenda. Op 16 juni wordt er een tocht verreden op een vooraf uitgestippeld par cours en dat voor een afstand van 70 km. doorheen de Wase polderstreek, tenminste datge ne wat er nog van overblijft. Inschrijvingen in café «'t Sas» van 9 tot 11 u. LVB WAOD-WIELRENNEN Na een jaar onderbreking zijn de sportmannen van Dam straat Sportief opnieuw uit hun krammen geschoten en pakken uit met een wielertweeluik. De eerste wedstrijd is voorbehou den aan de dames die op 't Hertjen nog niet aan bod kwa men en hier dan 6 ronden of 39 km. voorgeschoteld krijgen. Kampioene Christiane Goe- minne lijkt de laatste weken opnieuw over de goeie kondi- tie te beschikken en aast op de bloemen, maar de konkurren- ten in de persoon van Brigitte Wieles en Chantal Versluys liggen op vinkenslag om bij de minste hapering van Goemin- ne de situatie in hun voordeel men alle streekrenners aan de start en mannen als Freddy Luyckx en Benny Vermeulen hebben natuurlijk heel wat ze- gehonger. Bijgevolg zijn ze te duchten op 't Hertjen, doch dan moeten zij de rasspurters zoals Van Daele en Seghers wel kwijt spelen en dat bete kent nogal wat. Gezien het mooie parcours draait het in deze wedstrijd gewoonlijk uit op een massaspurt en in een lange spurt komen de kansen van Vermeulen of Wim de Waal (de vorige winnaar), wel meer naar voren. Mooi weer was er altijd op de koers van Damstraat Sportief ën waarom zondag aanstaande niet? son, wielerkoers voor dames over 39 km. óf 6 ronden, 3.000 fr. prijzen en palm aan de eerste. Om 15.30 u.: Wieler koers voor Liefhebbers over 84 km. of 13 ronden de Grote Prijs Damstraat Sportief met de medewerking van het stads bestuur, de café's en nering- doeners van de wijk en de omloop. De omloop: Hertjen, Dam straat, Decauwerstraat, Brandstraat. Eigenlo. Houten Schoen. Demeulenaerstraat, Voskenslaan en Hertjen. Inschrijving in café «De Rappe Duif», vertrek aan café «Her tenaas». Prijsdeling en aan komst aan café «Hertenhof».

De Voorpost | 1985 | | pagina 33