r*C MOTORCROSS I I ftfSvY, Vleminckx - Verheyden .de zege ontnomen in Rally van Tienen BEKER VAN DE LEBBEEKSE GEMEENTESCHOOL DOLGELUKKIGE GUNTHER VAN DEN ABBEELE VAN AVERMAET IS TERUG De Voorpost - 14.6.1985 - 35 ww I' iing. ■kef hebbiï, ee lorige week werd de wedstrijd gereden in Axel maar van ||n |e stoiTerige omloop die op woensdag nog te zien was, kon i, tr nu gereden worden op een wat (te) natte omloop, die ^an ook heel wat vroeg van piloot en machine. Een ■t din verwinning werd behaald door Gian Franckaert, Kurt lussens en de Broers Van Vlierberghe, een prachtige weede plaats ging naar Luc Van Clapdorp, Leslie Van •uyvelde, Herman Lenaerts en Patrick Boesmans terwijl Luc Verbraecken en Ronny Volckerick op een derde a plaats eindigden. ,uc Van Clapdorp reed bij de 15 juniors 125cc terug een op- anise nerkelijkc wedstrijd waarbij Ham iet er zelfs naar uitzag dat de volg iverwinning naar hem zou landt -aan. Een goede start in de aeck icrste reeks gaf hem direkt een en\ lierde plaats en na een harde Uijd wist hij zelfs nog tweede E worden. In de herneming rerd het nog spannender om de to |e eerste plaatsen maar een lar ronden voor het einde wam hij ten val. Toch kon hij ijn plaats behouden. Uitein- dehjk wist hij bij de finish nog derde te worden waarmee hij weedc werd in de eindstand. X>k Ingmar Smet deed het ■er uitstekend waarin hij de «rste reeks na een goede start :n enkele plaats liet afne- en als zevende wist te ligcn. in de tweede reeks hij na de start terug een ite plaats innemen maar nu enkele haperingen loor hij dertiende werd of Ie in de eindstand. Patrick jVan Vlierberghe deed het hier k beter. In de eerste reeks ram hij naar een negentien- plaats terug en in de herne- ing na een betere start zeven- :ndc of vijftiende in de eind- tand. Ronny Heyrman eindig- [de op een 23c en een 22e laats, dit van de 35 deelne- en werd ook 22e in de jdstand. Kenny Vertenten hier niet teveel geluk want in de eerste reeks werd hij reeds na een ronde door moei lijkheden uitgeschakeld en moest in de herneming vrede nemen met een vijftiende plaats. Bij de juniors 250cc was het voor Gian Franckaert eindelijk zover, nadat hij dit seizoen al heel wat tegenslagen moest verwerken wist hij de laatste wedstrijden steeds in aanmer king te komen voor de over winning en vorige zondag haal de hij het en wel met een dubbele reekszege. In beide reeksen wist hij onmiddellijk aan de leiding te vertrekken en liet zich ook niet meer bedrei gen. Wordt dit nu een defini tieve start van zijn overwin ningen? Leslie Van Puyvelde, de lokale man van de organiserende klub M C. Staelens-Vervaet - Castor, kwam in de eerste reeks van een vijfde plaats te rug om uiteindelijk als tweede terug te keren en in de herne ming kwam hij na de eerste doortocht als vierde voorbij. Hij reed naar een tweede plaats maar was bij de eind meet uiteindelijk derde, om evengoed tweede te worden in de eindstand. Gino De Jonghe had hier in zijn thuishaven weer geen geluk want in de eerste reeks was hij van een zevende naar een tweede plaats opgerukt, maar in dë laatste ronden werd hij door een vastgelopen motor uitge schakeld. In de tweede reeks kwam hij niet meer aan de start. Luc Hemelaer nam in de eerste reeks niet zo'n goede start maar eindigde uiteinde lijk toch op een veertiende plaats en in de tweede serie kon hij een dertiende plaats innemen bij de eindmeet om in de totaalstand veertiende te worden. Bij de juniors 500cc wist Geert Bruggeman in de eerste reeks naar een negende plaats terug te komen na een minder goede start maar hij kwam in de tweede reeks niet meer in de wedstrijd. Herman Lenaerts was in de eerste reeks ook niet zo best gestart en kwam na de eerste ronde pas op een achtste plaats voorbij om uiteindelijk bij de eindmeet vierde te worden De tweede reeks verliep dan beter waar hij als derde uit de start kwam, na enkele ronden naar een tweede plaats oprukte en een drietal ronden voor de eindmeet aan de leiding kwam, de reeks won en hiermee twee de werd in de eindstand. Guy Dhaene wist de eerste reeks te winnen maar had in de tweede serie enkele haperingen, waar mee hij bij de finish vrede moest nemen met een zevende plaats er. vierde werd in de eindstand. Kurt Bussens was de eerste reeks der nationalen rond een zesde plaats uit de start geko men. werd door een hapering enkele plaatsen teruggewezen, maar kwam tenslotte nog naar een vijfde plaats terug als eer ste 250cc piloot. In de herne ming nam hij terug een goede start, kwam op een derde plaats maar half wedstrijd werd hij door een val naar een zevende plaats gebracht maar hij kon niettemin terug derde worden bij de eindmeet. Hier mee was hij terug eerste van zijn reeks met als gevolg zijn Het lijkt wel of de duivel ermee gemoeid was. Het rallyteam Vleminckx, vorige week nog ichitterend tweede algemeen en eerste provinciaal in de rally van Bocholt, zag zich dit teer gedwarsboomd door de organizatoren van de Rallt van Tienen die blijkbaar liever udden dat de plaatselijke ploeg Van Damp - Devos op het erepodium verscheen, i Sportief is evenwel anders. Vleminckx - Verheyden dienden prompt klacht in, maar die rd ondertussen al verworpen. Men gaat nu beroep aantekenen tegen de uitspraak van raad van beheer van VAS. werd "bde AUTOSPORT int a vleminckx - Verheyden staken a lochia ns met kop en schou- m fiers boven de andere deelne- fcners uit in deze vierde rally fan Tienen Eenmaal verlost van hun belagers, de ploeg De :ck, had men zelfs tijd te )vcr om voor de show te zor- ;en. Maar toch liep het ver eerd af, want de zege gin Van Camp - Devos. Vanbij de start al nam Vle- AaJminckx met zijn Opel Kadett dc leiding en hij zou die niet meer atstaan. Na iedere ronde krijgt men immers een uitslag >en daaruit bleek dat hij afgete kend op de eerste plaats stond. Het was dan ook een koude dochc toen bij de einduitslag bleek dat hij met twee secon den was geklopt door de plaat selijke piloot. Alles liep al verkeerd voor de organizatoren in de eerste spe ciaal. Dc 00 wagen die gaat verkennen en dit keer be stuurd werd door een ervaren Rally. Eric Vleminckx wordt in triomf rondgedragen rat Patrick Snijers. verknalde de hele organizatie. Zeven mi nuten voor Vleminckx gestart, haalde de Buggenhoutse piloot de OO-wagen toch nog in cn werd hij er zelfs door opgehou den Dat kostte tijd. Een wed- strijdkommissaris onderteken de prompt een dokument waaruit bleek dat Vleminckx zacht gezegd dertig seconden had verloren door het incident. Het is precies dat dokument, zo zegt het VAS bestuur nu, dat wordt verworpen. VAS gaat nog verder in zijn uit spraak en beweert dat de pilo ten daarvan ook op de hoogte waren gebracht. Maar nie mand lijkt van iets te weten. Een kluif dus voor de Nationa le Kamer van de Sportrecht- bank die nu het beroep van het team Vleminckx te behandelen krijgt. Dc organizatoren van Tienen deden hun duit in het zakje: ze schrapten de eerste speciaal en schonken de overwinning aan de plaatselijke piloot Nog een feit dat het vermelden waard is; de wedstrijd diende gedu rende een drietal uren te wor den stilgelegd en een aantal wegen was gewoon onberijd baar geworden. Tien zal in de toekomst over andere papie ren moeten beschikken wil het nog enige betekenis hebben in het rallywereldje. In het VAS kampioenschap heeft Vle minckx met zijn maat Verheu- den nu de leiding overgeno men. De Boeck staat op de tweede plaats. Ook in het pro vinciaal kampioenschap van België voert Vleminckx de rij aan en in het nationaal kam pioenschap staat jij op een schitterende tiende plaats. Zondag is het team aan de slag in de 12 uren van Aalst. tweede eindoverwinning. Met deze wedstrijd, tellende voor het B.L.B.-kampioenschap, komt hij nu op een tweede plaats. Luc Verbraecken was in het begin der eerste reeks door een val naar een 25e ""plaats vérwezen maar ondanks de zware omloop wist hij nog naar een twaalfde plaats terug te komen als vierde 250 cc-er. In de herneming nam hij een be tere start en wist de ganse tijd vooraan te strijden waarin hij als zesde finishte of derde van zijn reeks met ook een derde plaats in de eindstand. Dirk Vereecken wist het hier anders ook goed vanaf te brengen met in de eerste reeks een algeme ne vijftiende plaats of zesde der 250cc-ers en in de herne ming werd hij eveneens zesde van zijn reeks op een twaalfde plaats en was door zijn regel matigheid vierde in de eind stand. Franky Van Clapdorp kwam na de eerste ronde op een twaalfde plaats en kon hier een sterke strijd leveren door naar een zesde plaats toe te rijden waarmee hij tweede 250cc-er werd na Kurt Bus sens. In de tweede reeks was hij eveneens sterk op dreef waarbij hij reeds een zevende plaats had ingenomen, ook als tweede 250cc-er maar hij werd een drietal ronden voor het einde door een vastgelopen motor uitgeschakeld. Zonder deze tegenslagen zou hij in de tussenstand van het B.L.B.- kampioenschap reeds naar een vierde plaats zijn gekomen en hij moet nu vrede nemen met een voorlopige zevende plaats. Herneming zondag in Rijke- vorsel! Karei Hcirbaut eindigde bij deze nationalen 250cc op een veertiende plaats in beide reeksen en was algemeen op een 24c en een 22e plaats geëindigd. Omer Coppieters finishte als 26e cn 24c en werd zestiende en vijftiende van zijn reeks met ook een vijftiende plaats in de eindstand. Eddy De Vlecsschauwer zagen we enkel in de eerste reeks waarin hij door moeilijkheden met een 27e plaats vrede moest nemen. Bij de 500cc-ers wist Patrick Boesman dc eerste reeks di rekt aan de leiding te vertrek ken cn werd omzeggens voor déze plaats niet bedreigd waar door hij zonder risico's deze reeks kon winnen. Ook in de herneming nam hij een snelle start maar moest toch vrede nemen met een vijfde plaats als derde 500cc-cr waarmee hij tweede werd in de eindstand na Peter Nefs. In de tussen stand van het kampioenschap blijft hij aan de leiding met veertien punten voor op Nefs en 28 op Dhauwe. Ronny Volckerick wist hier ook een opvallende eerste reeks te rijden waarin hij de ganse tijd op een tweede plaats kon blijven en op het einde zelfs dichter naar de eerste plaats toe kwam. In dc herne ming was hij rond een achtste plaats gestart maar door een val werd hij naar een vijftiende plaats verwezen om uiteinde lijk negende te worden in de klassering en derde in de eind stand. In de stand van het kampioenschap komt hij op een vierde plaats gevolgd door Ronny Vcrcauteren uit Vrase- ne. Hij moest in de eerste reeks van een 24e plaats terug komen om bij de eindmeet nog tiende te worden als zevende 500cc-cr. De tweede reeks kende hij een beter verloop, waarin hij als zevende eindigde cn vijfde werd in de eindstand. Peter Dhauwe met tegenslagen Peter Dhauwe was hier wel de pechvogel want nadat hij in de eerste reeks van een tiende naar een vierde plaats was te ruggekomen werd hij half wed- 'strijd door moeilijkheden uit geschakeld. In de tweede reeks nam hij echter weerwraak en hij wist deze reeks op zijn naam te schrijven waarmee hij cnigzins de schade kon beper ken. Hierdoor is hij wel naar een derde plaats teruggebracht in het kampioenschap. Bij de inters 250cc was het voor Lieven De Vylder ook geen geluksdag want in de eer ste reeks had hij een minder goede start en enkele haperin gen en zo behaalde hij een achtste plaats. In de tweede serie had hij ook geen beste start en kwam na de eerste ronde pas rond een twaalfde plaats voorbij. Hij kon uitein delijk nog vierde worden bij de finish en had een zesde plaats in dc eindstand. To Van de Walle kon in de eerste reeks terug een goede start nemen maar kwam enke le keren ten val en moest bij de eindmeet genoegen nemen met een negentiende. In de tweede reeks kwam hij niet meer aan de start. Ook tweede overwinning voor Gebr. Van Vlierberghe De Axelse omloop lag er door het slechte weer niet zo best bij voor de zijspanpilotcn Motorcross B.L.B.-er Luc Van Clapdorp mikte vorige zondag bij de juniores 125 cc naar de eindzege, maar stond als tweede op het schavotje (dh) hinderpaal. In de eerste reeks waren ze na een harde strijd naar de eerste plaats gekomen en ze konden de reekszege op hun naam schrijven. In de her neming waren ze van een zesde naar een derde plaats terugge komen hetgeen voldoende bleek om hun tweede eindzege te behalen. Luc Fruytier met André Van den Bossche ein digden in beide reeksen op een veertiende plaats en waren hiermee twaalfde in de eind stand. Ronny Van Laere met Luc Van Driessche eindigden in de eerste reeks op een acht tiende plaats maar in de herne ming moesten ze met moeilijk heden aan de machine de reeks stoppen. Bij dc inters 500 cc. ging de overwinning naar een opval lende John de Meyer die de eerste reeks op gang trok en ook de meeste ronden deze plaats innam voor Dhaemers en Van der Maede Dhaemers wist ook nog op die eerste plaats te komen maar moest uiteindelijk nog door een knel lende schouderkwetsuur terug zakken naar een zesde plaats. De Meyer won uiteindelijk de ze reeks voor een sterk terug gekomen Van Baelen. Joos. Schroyen en -Van der Maede. De tweede reeks was het Van der Maede die de wedstrijd beheerste voor een sterke John de Meyer en Hugo Dhaemers die nu op een derde plaats kon stand houden. De eindzege ging uiteindelijk naar De Meyer voor Van der Maede, Joos, Van Baelen en Dhae mers. Peter Dhanis kon hier in eigen organisatie M.C. Samen Sterk - Staelens Vervaet Castor reeds een betere wedstrijd rij den, waarin hij de eerste reeks rond een tiende plaats was ge start maar door een hapering toch enkele plaatsen moest verliezen. Uiteindelijk wist hij bij de eindmeet achtste te wor den. De tweede reeks verliep zelfs nog beter waarin hij half wedstrijd op een zevende plaats reed en bij de finish tot op een vijfde plaats kwam waarmee hij zesde werd in de eindstand. Edward Van de Klooster was de eerste reeks als negende gestart maar door een hape ring moest hij enkele plaatsen prijsgeven, maar hij kon uit eindelijk bij de eindmeet nog een zevende plaats innemen. In de tweede reeks had hij een zesde plaats in handen maar hij werd enkele ronden voor het einde door moeilijkheden aan de machine uitgeschakeld. Hij werd nog als vijftiende ge noteerd en was hiermee tiende in de eindstand. Ronny De Coster had na de start der eerste reeks een ze vende plaats ingenomen maar werd daarna door een val naar de achterste plaatsen verwe zen. Hij kon na de dertig mi nuten wedstrijd terugkomen tot een negende plaats. In de herneming moest hij na moei lijkheden de wedstrijd stoppen. Dit weekend wordt de wed strijd gereden te Rijkevorsel op een prachtige omloop met kampioenschapsproeven voor Juniors 500cc, Nationalen 250/ 500 cc. zijspannen en inters 500 cc. Verder zijn er provin ciale kampioenschappen voor Antwerpen en zijn er recht streekse videobeelden op de omloop. Op de M.C.B. wedstrijd in Veurne werd de omloop zeker herschapen tot een modder poel waarin Franky Apers bij de inters 250cc telkens op een tweede plaats kon eindigen op een algemene vijfde en zeven de plaats. Ook in de eindstand was hij tweede na De Strijc- ker. Eddy Van Geert ging het hier op deze omloop ook niet zo goed als bij zijn overwin ning van de voorgaande week. Hij eindigde de eerste reeks als derde en in de herneming na enkele valpartijen als vijfde 250cc-er met een vierde plaats in de eindstand. Nu zondag hebben ze hun wedstrijd te Rollegem-Kapelle. In de B.M.B. wedstrijd in Stochem wist Lieven Vercruys- se zijn tweede overwinning te behalen bij de juniors 500cc waarin hij de eerste reeks rond een zevende plaats was gestart en naar een tweede plaats kon terugkomen. In de herneming was hij eveneens als zevende uit de start gekomen maar kon nu oprukken naar een eerste plaats om met ruime voor sprong deze reeks te winnen en ook de eindstand op zijn naam te brengen. Bij de nationalen 500cc had Tony Hofman in de eerste reeks een tiende plaats gere den maar in de tweede serie werd hij bij een valpartij be trokken en moest de wedstrijd stoppen Brik Schelfaut kon in de eerste reeks een goede start nemen maar op de zeer gladde om loop had hij enkele haperingen en hij moest uiteindelijk vrede nemen met een dertiende plaats bij deze nationalen 250cc. In de herneming had hij eer zesde plaats in handen maar ir de laatste ronden kreeg hij ee- sputterende machine waardoc hij terug naar een dertiend, plaats werd verwezen en ne gende werd in de eindstand. Pascal Bal kon het hier ook gunstig afmaken waarbij hij in de trainingen op een nog droge omloop een tweede beste trai- ningstijd kon rijden maar bij de aanvang van de reeksen was de omloop herschapen in een gladde modderpoel. Na wat geduw en getrek in de start kwam hij als dertigste in de eerste ronde maar hij kon bij dc eindmeet nog vijftiende worden. Voor de tweede reeks was de omloop bijna onmense lijk geworden waarbij er van de 48 vertrekkers nog minder dan de helft konden uitrijden maar Pascal was hier toch goed voor een derde plaats waarmee hij negende werd in de eind stand. Deze B.M.B.-piloten hebben voor de komende twee weken geen wedstrijd op het programma. D.H. MINIVOETBAL In het kader van de schoolfees ten, voorzien voor zaterdag 15 en zdndag 16 juni organiseren dc leraren Verdoodt en D'Hondt een minivoetbalkom petitie met een beker als inzet voor oud-leerlingen vanaf 16 jaar, ouders van leerlingen en ouders van oud-leerlingen. Er wordt gespeeld in twee reeksen: 1. vanaf 16 tot en met 34 jaar 2. vanaf 35 jaar en ouder De trekking van 7 juni gaf ons volgend programma: Zaterdag 15 juni 14.00 u.: Primulantus-Colleee (A) 15.00 u Rapide-Casinoboys (B) 16.00 u.: Kleding Octaaf- Strangers (C) 17.00 u.: Smisken-Oudstrij ders (D) 18.00 u.: De Shotters-MVC 67 (E) 19 00 u.: "t Smisken-Queens Park Rangers (F) Zondag 16 juni 15.00 u.: Strangers-Oudstrij- ders 16.00 u E-B 17.00 u.: E-F 18.00 u KI. Octaaf-Smisken 19.00 u.: Finale reeks I 20.00 u.: Finalist I tegen win naar 2. Alle matchen worden gespeeld op de speelplaats van de ge meentelijke jongensschool. Voor, tijdens en na de matchen kunnen de dorstigen gelaafd worden cn de hongeri- gen gespijsd. Gedurende deze tweedaagse kunnen de niet- sportliefhebbers terecht in de gemeentelijke meisjesschool voor play-backshow. kleuter- feest. volksspelen, pannekoe- kenbak, Met de arm hoog in de lucht. Wielrennen Junior OunOierVan Den AöheeU .on ,oor "f" zijn eigen lokaal m Berlare. Hij geraakte weg in de laatste Gumher Van Den Abbeele in kilometers en arriveerde met een lichte voorsprong (jj) Berlare als eerste de aan- WIELRENNEN Hammenaar Ronald Van Avermaet is langzaam maar zeker teruggekomen uit de diepe put waarin hij tijdens het ganse voorseizoen heeft gezeten. Zijn sportbestuur der, Paul De Baeremaecker, had het er zelfs van op zijn heupen gekregen, want de ploeg TV-BladJPerlav had vooral op Ronald gerekend om in het kermiscir- cuit de prijzen binnen te rijven, iets wat hij trouwens vorig jaar in zijn éénmansploeg wel kon presteren. Dinsdag in Belsele heeft de ganse ploeg gewerkt om Van Avermaet zijn eerste zege te bezorgen. In de eindfaze zaten ze nog met negen renners voorop, waaronder drie rood-witten: Van Avermaet, Schurgers en De Smet. Met gevaarlijke kerels in de groep als Eddy Planckaert en Verleyen, waarmee in de sprint niet te lachen valt, moest er dus gedemarreerd worden en dat deden Schurgers en De Smet om beurten tot de tegenstanders er murw van werden. Toen Van Aver maet sprong was er dan ook geen reaktie meer. Met dertig sekonden voorsprong reed de dolgelukkige Ronald over de meet. Wordt dit het begin van een iHiUMdiHIittfiiiHtflttiH komstlij n. Het was ook de eei ste keer dat de junior u Schoonaarde won. «Het is mij eindelijk gelukt: kraaide een dolgelukkige Gur ther. Na twee van de veertie af te leggen ronden, vie! d definitieve beslissing toen zie een leidersgroep vormde waarvan Gino Verbraeken i feite de basis had gelegd In dc laatste kilometers poog de ik twee keer voorop te gera ken. Een eerste keer lukte mi dat niet. Gans op het laatste i het mij dan wel gelukt. Lich afgescheiden draaide ik d> laatste bocht in. Ik behield dt voorsprong tot de streep». Gunther Van Den Abbeele heeft al behoorlijke resultaten bijeengefietst. In het Oost- vlaamse kampioenschap werd hij zesde. Enkele keren eindig de hij binnen de tien. Bart Heirwegh die vaak samen met Van Den Abbeele koerst, maar op de dag van diens over winning in de Oostvlaamse Ster te Gavere aan de slag was, had volgend kommentaar «Als iemand een overwinning verdient, dan is het Gunther In iedere wedstrijd toont hij zich een noeste werker. Meer dan wie ook. gun ik hem de zege». In het sympatieke gezin Van Den Abbeele was het ker mis. Net drie dagen tevoren had broer Frank ook een eer ste overwinning op zijn aktief

De Voorpost | 1985 | | pagina 35