V Liefhei ibers sp orten zo 1 4* 7*1 VK WERE Dl (KAMPIOEN) EN ATLANTIC BEHEERSTEN VEERTIENDE «TORNOOI VAN STEKENE» JP VIERING LIEFHEBBERS VOETBALKAMPIOEN WERE DI IN STEKENE ■uüJi 38 - 14.6.1985 - De Voorpost 1 1 LIEFHEBBERSVOETBALTORNOOI GROOT-STEKENE Ondanks de nipte puntenwinst waarmee V.K. Were Di zich voor de vierde keer in de kampioenstitel heeft gevoetbald in het «Liefhebbersvoetbaltornooi van Groot-Stekene» kunnen we toch niet stellen dat dit 14* seizoen in het «Tornooi van Stekene» een spannend verloop heeft gekend. Integendeel zelfs... Het was dan ook slechts op de allerlaatste speeldag - wanneer de prijzen reeds waren verdeeld - dat Were Di z'n tweede nederlaag opliep, zodat Atlantic tot op één puntje kon terugkomen. Het was trouwens deze laatste ploeg die samen met Were Di het voorbije voetbalseizoen beheerste. Onder hun beiden verdeelden ze dan ook zowat alle te verdienen prijzen en/of trofeeën. Inderdaad, Were Di werd kampioen, Atlantic werd vice-kampioen. De trofee voor de sterkste aanval ging naar Were Di met 111 gemaakte doelpunten, de trofee voor de sterkste verdediging naar Atlantic met slechts 27 tegengoals. Bovendien werd Jackie Arbijn, een Were-Di speler, topscorer! Enkel de trofee voor de sportiefste ploeg ging niet naar de grootste twee: hier toonde Vagebonden zich alweer (6' of 7' keer!) de beste... Maar de lauweren voor de «grote twee» zijn nog niet ge daan. Inderdaad, zoals we twee weken geleden reeds be richten beheersten Atlantic en Were Di ook de eindronde in de «Beker van Stekene». At lantic wipte Bosdorp in de hal ve eindstrijd terwijl Were Di Anker opzij zette. In de finale konden beide opponenten géén afstand nemen na de nor male 90 minuten. Ook na 30 min. verlenging bleef het ge lijk. zodat uiteindelijk de elf- metertrappen dienden te be slissen. Hier haalde Atlantic het dan. Voor de rest van het 13-tallig deelnemersveld in het «Tomooi van Stekene» bleven er dus enkel kruimeltjes. En... die werden hen dan nog niet gegund door enkelen! Were Di van in de start Reeds na de eerste speeldag prijkte Were Di op een gedeel de eerste plaats, want het won op 2 september '84 met nipte en niet tenvolle verdiende 2-1 cijfers van Atlantic. Ook Ca nada, Anker en KWB Helle straat boekten deze eerste speeldag 2 punten en werden zelfs voor Were Di geplaatst omdat ze een beter resultaat lukten, namelijk respektieve- lijk 13-1 op Schuttershof, 2-0 tegen Vagebonden en 3-0 te gen KWB Stekene. Van de favorieten dus enkel Were Di en Anker mee op kop van in de start, terwijl Atlantic reeds 2 punten en Bosdorp 1 punt verloor van Sporthal. Na twee speeldagen stootte Were Di reeds eenzaam door naar de top: het won - alweer nipt - van Canada met 2-3 na een tumultueuze match, ter wijl KWB Hellestraat slechts 2-2 haalde op Safari en Anker De eindstand van het tornooi van Stekene Were Di 24 20 2 2 111 33 42 2. Atlantic 24 19 2 3 94 27 41 3. Bosdorp 24 16 3 5 99 29 37 4. Anker 24 17 5 2 92 28 36 5. KWB Hellestraat 24 12 9 3 60 37 27 6. KWB Stekene 24 12 9 3 69 56 27 7. Canada 24 10 11 3 70 67 23 8. Vagebonden 24 7 9 9 48 46 22 9. Sporthal 24 8 11 5 68 61 21 10. Sint-Andries 24 6 14 4 48 93 16 11. Gouden Leeuw 24 3 16 5 36 73 11 12. Safari 24 3 18 3 47 122 9 13. Schuttershof 24 0 24 0 31 201 0 Gremar niet speelde En... de geel-zwarten zouden nooit meer worden bijgehaald! Anker was in feite reeds uitge teld na enkele speeldagen, want op 23 september werd met 3-2 onverdiend verloren van KWB Hellestraat, de vol gende week kwam Anker niet verder dan 1-1 tegen Bosdorp en op 4 november - dus na amper 7 wedstrijden - waren de geel-blauwen reeds aan hun tweede nederlaag toe. Deze keer - en alweer verassend - van KWB Stekene. Anker tel de meteen reeds 5 punten ach terstand op Were Di en kon z'n titelambities vergeten. Were Di kreeg het na de twee openingswedstrijden die het met de nodige «chanche» won, niet zo moeilijk om de koppo sitie te handhaven: 16-2 tegen Schuttershof, 2-6 op Safari, 3-1 tegen KWB Stekene, 3-7 op Sporthal... Ook Bosdorp verliest terrein Bosdorp en KWB Hellestraat telden na 3 wedstrijden slechts één puntje achterstand. Helle straat rustte op de 4* kompeti tiedag en zakte dus weg in de klassering. Maar., ook Bos dorp werd uit het wiel gere den. Natuurlijk door het 1-1 gelijkspel tegen Anker. En At lantic maakte een moeilijke periode door en speelde ver rassend gelijk tegen Vagebon den. Wanneer Canada - dat zich trachtte op te werpen als één van de mogelijke titelkan didaten - op 30 september '84 met 1-4 door Atlantic werd geklopt en een week later met 3-0 door Anker, konden ook zij hun eventuele ambities be graven. Na 5 speeldagen telde Were Di 10 punten en KWB Hellestraat volgde - in theorie althans - het dichtst want het had slechts één punt verloren maar een match minder gespeeld, terwijl Bosdorp op 2 punten volgde, Atlantic op 3 enz Na 7 speeldagen prijkte Were Di op kop van de klassering met 4 punten los op Bosdorp. 5 op Anker en Atlantic, 6 op KWB Hellestraat enz. Er wel rekening mee houdend dat die achtervolgers één wedstrijd minder hadden gespeeld... Wanneer Atlantic en Bosdorp dan op 4 november 2-2 speel den, stond Were Di meteen 5 punten los. Toen reeds was dit 14* Tomooi van Stekene afge lopen. Vagebonden zorgen voor hoop V.K. Were Di bleef winnen: zelfs met 2-0 van «klein broer tje» Gouden Leeuw en op uit zondering van KWB Helle straat (0-2 verlies van Atlantic) deden ook de achtervolgers dat. Wanneer ook Were Di aan rusten toe was, kregen wc een juiste kijk op de klasse ring: 1. Were Di met 18 punten (geen enkel verliespunt). 2. Bosdorp met 15 p., 3. Atlantic met 14 p., 4. KWB Hellestraat met 12 p. en 5. Anker (1 match minder) met 11 p. Het duel aan de top van 2 december '84 werd door Were Di met 3-2 van Bosdorp gewonnen en meteen werd Atlantic de dicht ste achtervplger op 4 punten van Were Di. Anker werd de finitief teruggeslagen na een 2- 1 nederlaag tegen Atlantic. Op 9 december bracht F.C. Vagebonden dan plots en ge heel onverwachts een spran keitje hoop voor de spankracht van deze 14* kompetitie. Zij hielden de toekomstige kam pioenen in bedwang (2-2) en toonden dus meteen dat «alles nog mogelijk was» De ploe gen die nog voor enige tegen wind konden zorgen waren At lantic en Bosdorp, die nu op 3 en 4 punten volgden. KWB Hellestraat, dat met 2-0 van Canada verloor, stond op de 4* plaats en telde reeds 7 pun ten achterstand! Maar... ook achtervolgers struikelen Bosdorp kwam aan thuis tegen KWB Hellestraat niet verder dan 1-1 en zag z'n achterstand uitgroeien tot 5 punten. Wan neer Atlantic dan noodged wongen (staat van het terrein) een week diende te rusten schoot Were Di alweer de hoogte in. Na een té lange winterstop zorgde KWB Stekene bijna voor de verrassing, doch na 90 minuten was de uitslag KWB Stekene Were Di 4-5! En zeg gen dat de geel-zwarten een 10-tal minuten voor tijd nog op achterstand stonden... Atlantic scheen op de «goeie weg» om een felle belager te worden van Were Di, want op 24 februari klopte het Bosdorp met 0-3 en nadien werd KWB Stekene ingeblikt met 1-6. Maar. Atlantic draaide niet écht zeer goed, want op 10 maart geraakte het slechts met de hakken over de sloot tegen KWB Hellestraat, dat zelfs aanspraak kon maken op de halve inzet. En één speeldag later was het dan zover: de tweede nederlaag van Atlan tic» 2-1 tegen Anker, dat ein delijk op de betere weg was. En toch liep. Were Di maar één puntje verder uit op Atlan tic, want de geel-zwarten zelf speelden 1-1 op Bosdorp. En toch klopte Atlantic leider Were Di op 24 maart 1985. Voetballogika, nietwaar... De paarsen zorgden voor nieuwe hoop door de geel-zwarten met 3-1 naar huis te sturen en mits winst van de achterstallige par tij, kwam Atlantic terug tot 2 punten! Er kwam dus inderdaad terug een beetje spanning. Vooral door het feit dat Were Di nog een uitgesproken zwaarder programma dan Atlantic te verwerken kreeg. Ondertussen was onderaan al les reeds lang bekeken, want Schuttershof had reeds 19 wed strijden op 19 verloren, terwijl voorlaatste Sint-Andries reeds 8 punten telde. Een Sint-An dries dat een sterke tweede ronde speelde. Maar... Atlantic kon het niet waarmaken! Op 14 april - nor maal had de kompetitie toen Liefhebbersvoetbal. FC Sporthal, aangekondigd als een sterke ploeg, bracht er niet ze veel van terecht. In het begin van de kompetitie haalde het wel enkele fraaie resultaten. He werd een negende plaats, (gremar) Liefhebbersvoetbal. In het Tornooi van Stekene was S.K. Anker nooit écht groots, maar h slaagde er in om kampioen Were Di te kloppen en door te dringen tot de bekerfinale. A geelblauwen eindigden in de eindstand op een mooie vierde plaats op zes punten va kampioen Were Di (gremar) Liefhebbersvoetbal. In het Tornooi van Stekene speelde Sint-Andries een sterke terugroni en het eindigde uiteindelijk met beperkt potentieel op een tiende plaats, (gremar) reeds tot het verleden moeten behoren - verloor Atlantic on gelooflijk maar waar één punt je tegen Gouden Leeuw, het «klein broertje,; van Were Dj!!! Meteen was de kompeti tie afgelopen, want met nog 3 wedstrijden te spelen had We re Di terug 3 punten voor sprong. V.K. Were Di bibber de weliswaar nog enkele ke ren. maar won met 4-0 van KWB Hellestraat en met 5-1 van Vagebonden. De vierde titel was meteen een feit. Uit eindelijk naderde Atlantic nog tot op één puntje, doch Were Di gaf die laatste wedstrijd zowat kado aan Anker, door slechts met 8 spelers aan te treden op de laatste speeldag Voor ingewijden was het een weinig sportieve weerwraai van de kampioenen voor dr bijzonder nipte én spijtige ne dcrlaag van Were Di in dc bekerfinale? Of... was het wille van enkele «dwaze» inci denten tijdens diezelfde fina le? Nee toch. zo kleinzielig zijn voetballers niet. Liefhebbersvoetbal. FC Vagebonden brak dit jaar geen potten. Wél speelde het gelijk tegen Were Di, maar weer was Vagebonden bij de laureaten. Ze werd de sportiefste ploeg (gremar) Liefhebbersvoetbal. KWB Hellestraat speelde in het Tornooi van Stekene één van de zwakste seizoenen van de laatste jaren. In de kompetitie werd het een gedeelde vijfde plaats Voetbalklub Were Di is andermaal kampioen in het Liefhebberstornooi van de gemeente Groot-Stekene. Dt geel-zwarten beheersten dit voorbije voetbaltornooi zo'ï beetje en toonden zich - duidelijker dan de eindstand laf uitschijnen - gewoonweg de beste ploeg uit het tornooi. It volle strijd werd slechts één wedstrijd verloren, namelu tegen tweede Atlantic. Een Atlantic dat evenwel nkt regelmatig genoeg was en té veel steekjes liet vallen oa écht in aanmerking te komen voor de titel. Ook de laatst wedstrijd (tegen Anker) werd verloren, doch daar kunna «andere» redenen worden voor aangehaald. Bovendia ging VK Were Di bijna met de dubbeslag aan de haal: M haalde zonder diskussie de finale, waar het slechts met di strafschoppen na verlengingen dus door... Atlantic wed geklopt. Liefhebbersvoetbal. SK Bosdorp gestart als één van de favorieten, kon het niet waarmaken viering en diende genoegen te nemen met een derde plaats, vlak achter de «grote twee». gremarZo'n kampioenstitel moet na- de spelers van dc kampioene» tuurlijk gevierd worden. En ploeg willen er meteen uit zoals wc het bestuur van Were drukking geven van hun erken- Di kennen, wordt dit op een tclijkheid tegenover allen dk passende én waardige wijze ge- het tornooi het voorbije ja# daan. Uiteraard samen met de hebben gedragen. Spijtig tod echtgenotes én met «tweede wel dat andermaal het aanded ploeg» Gouden Leeuw van ons blad gewoonweg Bovendien worden voor het geten» werd. eerste deel van deze kampioc- Voor Were-Di - Gouda ncnviering héél wat mensen Leeuw gaat het feest dan ver uitgenodigd Alle leden van der vanaf 20 uur (stipt). Mfl het schepenkollegc van Steke- een koud buffet in chald ne. dc leden van straf-, bc- «Noortgaever», gevolgd doflt rocps- en scheidsrcchterskom- een dia-montage (begin rond missie, alle klubafgevaardig- 21.30 u.) samengesteld door E den en de leden van het hoofd- Picters. l j bestuur van het liefhebbers- Na deze interessante dia's be- -i I j i i H Wb voetbaltornooi inderdaad gint de «eigenlijke» hulde r welkom voor de eucharistie- Eerst en vooral van de «klub- me- jJlfy viering om 17 uur in de kerk vriendelijkste», met daarna dt van Stckcne-Hcllestraat en op verdiende hulde aan de kam de receptie die aansluitend piocncnploeg. Na dit min ol daarop (van 18.15 tot 19.30 u.) meer officieel gedoe volgt dan wordt gehouden in chalet nog een gezellig samenzijn: «Noortgaever» te Stekene- leuke babbels, interessante uil- Hellestraat. dus langs het voet- ccnzcttingcn-tusscn-pot-en- i balterrein van Wérc Di - Gou- pint, diskussics over spcclslij Liefhebbersvoetbal. V.K. Were Di eerhor slechts tweemaal, eerzame/de 42 punten uit 24 Baal „„„„„m, nam^cc/hii

De Voorpost | 1985 | | pagina 38