WEPOGRO GIRLS EN SANICENTRAL LAUREATEN VAN HET JUBILEUMTORNOOI ^(liefhebbersvoetbai.( HET EERSTE INTERNATIONAAL V0ETBALT0RN00I IN SINT-PAUWELS: DE ORGANISATOREN VAN R.V.A. SINT- NIKLAAS WINNEN GLANSRIJK... BEKERWEEKEND WALIVONIEUWS WALIVO'S De Voorpost - 14.6.1985 - 39 Damesvoetbal. FC Raapse Girls, geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken, (dw) Walivo. De mannen van FC Siera moesten de finale spelen tegen een zeer sterk El Ayoune. (dw) VIJF JAAR V.C. BRISTOL IN SINT-NIKLAAS V.C. Bristol uit Sint-Niklaas heeft de kaap van het vijfjarig bestaan bereikt. Een mijlpaal in de klubgeschiedenis, die meteen met een promovering werd vastgeheid. In Walivo's zaterdagse derde afdeling werd V.C. Bristol onlangs nog vice-kampioen en dat was voldoende voor het debuut in tweede. De feestelijkheden werden door V.C. Bristol met een groots voetbaltornooi begonnen. Een organisatie waaraan vorige week in Nieuwkerken een zevental ploegen een spijtig forfait van S.V.B. Beveren met vier damesteams als aantrekkelijk toemaatje, hebben deelgenomen. Voor klubsekretaris Patrick Heyndrickx cn zijn groep dy namische medewerkenden meteen de aanleiding voor een grootse en voorbeeldige orga nisatie. De eerste in de klubge- schcidenis cn ondanks de on gunstige weersomstandighe den, was het resultaat bemoe digend. Alleszins een stimu lans voor het klubbestuur van V.C. Bristol met de volgende bezetting: Rudy Bracke (voor- zittcrondervoorzitter Luk Heyndrickx, sekretaris-pen- ningmeestcr Patrick Heyn drickx en de raadsleden: An- dré Van De Veire en als terug van weggeweest, Danny Van Den Durpcl. Reeds vrij vroeg zijn vorige zaterdag de eerste schiftingswedstrijden van dit groots voetbaltornooi gestart. Voor F.C. Sanicentral, de reekskampioen uit Walivo's zondagse tweede afdeling, be gon het gemakkelijk. Zoals ge legd liet S.V.S. Beveren het uit Belscle probleemloos tegen het Sint-Niklase F.C. Klapper beek. Een belangrijke kon- frontatie was F.C. Trappen Steels tegen F.C. Sanicentral. Eerstgcnoemden trokken daarbij aan het kortste eind en toen F.C. Sanicentral nadien ook nog won van F.C. Klap- perbeck, was de finaleplaats voor de voetballers van Her man Nicque een feit. In de tweede reeks werden de orga nisatoren al onmiddellijk ge counterd door F.C. Dino Boys uit Sint-Niklaas. Nadien nam V.V. Eendracht ruim de maat van F.C. Sporting Bazel cn verloor V.C. Bristol tegen dat zelfde V.V. Eendracht. F.C. Sporting Bazel zou na dien nog sneuvelen tegen F.C. Dino Boys en V.C. Bristol. De topmatch in die reeks werd gespeeld tussen V.V Een dracht en F.C. Dino Boys en aarin verzekerden deze laat- sten zich gemakkelijk een fina- lende dames werden de Cle ment Lady's uit Borncm met een forfaitscore verslagen door R.C. Raapse Girls en de An ker Girls, ondergingen hetzelf de lot tegen een bijzonder ge motiveerd F.C. Wepogro Girls uit Waasmunster. Vorige zon dag stonden de troostingen van dit jubileumtornooi gepro grammeerd en bij de dames wonnen de Anker Girls nipt van de Clement Lady's. Bij de heren-voetballers werd F.C. Sporting Bazel de winnende ploeg zonder tegenstrever cn haalde V.C. Bristol het met het kleinste verschil tegen F.C. Klappcrbeck. Ook tussen V.V. Eendracht en F.C. Trap pen Steels werd het spoannend en tenslotte hielden de man nen uit Belscle de bovenhand. Toen werd het stilaan tijd voor de finales en tegen F.C. Wepo gro Girls hebben de Raapse Girls zich bijzonder goed ver dedigd. Vooral in de verdedi maar toch skoorde Maggy De Ruysscher voor F.C. Wepogro Girls (0-1). De meisjes van de Raap reageerden verdienste lijk en Nancy Verdurmen. Ka- thy De Bruyne en Monique Hogevorst liepen dicht tegen de gelijkmaker aan. Nochtans bleven de blauwhemdcn ook niet werkloos en tussen de pa len van R.C. Raapse Girls moest Chantal Vonck enkele goede tussenkomsten laten no teren. Na de rust werden de girls uit Waasmunster de bete re ploeg. Dat werd duidelijk gesteld door een nieuw doel punt langs de altijd gevaarlijke Marianne Bccrnacrt (0-2). Met een verdienstelijke Inge borg De Pelsmaekcr probeer de R.C. Raapse Girls nog iets te forceren maar het bleef alle maal bij vruchteloze inspan ningen. Op een dertiental mi nuten van het einde gebeurde dan een ernstig ongeluk: in een duel met Natasja Van Daclc werd de Raapse Kathy De Bruyne zodanig gekwetst aan de rcchtcr-knic. dat een eva- kuatic naar een ziekenhuis noodzakelijk was. Nadien speelde een vrij verras send F.C. Dino Boys de finale tegen F.C. Sanicentral. bij de bookmakers de algemene fa- sen langs weerszijden en na een twintigtal minuten, was er enige opschudding. Toen ver keek F.C. Sanicentral zich al een tijdje op de scheidsrech terlijke beslissingen cn een kri tiserende ERIK Van Der Leur keek tenslotte naar geel. Uit eindelijk werd dat nog rood en meteen stond F.C. Sanicentral onvolledig. Geen beletsel voor Patrick Goris en een hoek schop werd rechtstreeks omge zet (1-0). Na dat doelpunt wer den de inspanningen bij F.C. Dino Boys verdubbeld en werd er méér aangedrongen. Een vrijschop van Mark Van De Velde werd door Peter Maes, de doelman van F.C. Sanicen tral. mirakuleus gestopt. De tegenstoten van F.C. Sanicen tral waren echter niet altijd ongevaarlijk. Met een uitste kend schot verdubbelde Pa trick Goris toen de voorsprong (2-0) f.c. dino Boys met Erwin Smet. Mark Van De Velde. Lode Bleys cn doelman Rudy Joos als de beteren, zou nog méér in de vernieling worden gespeeld. Een slippertje van Erwin Smet schonk aan Fran- ky Dcurinckx een onverwachte gelegenheid (3-0). Tenslotte werden de inspanningen van F.C. Dino Boys langs Jacky met en met een listig lobballe tje werd deze door Anatolie Todts van F.C Sanicentral op de plank gespijkerd (4-1). Daarmee was het sportieve voetbaltornooi van V.C. Bris tol onder een degelijke leiding van Edmond Van Mieghem, André Van De Voorde, Rudy Michiels, Patrick Brijs en Mar cel Boone helemaal bekeken. Een reusachtige trofeeënuit- reiking met schepen Lieven Lenaerts als de stedelijke ver tegenwoordiger, was het ein de. Toen werden ook Patrick Heyndrickx cn Rudy Bracke. de lijsttrekkers van V.C. Bris tol, in de bloemetjes gezet en met de klanken van disco-bar Flash-Back werd dit geslaagde voetbaltornooi vele uren later afgesloten. Technische uitslagen REEKS A: Saniccntral-SVS Bcvcrcn 5-0(ff) Klappcrbcck-Trappcn Steels 2-6 SVS Bcvcren-Klappcrhcck (1-5 (ff) SVS Bcvcrcn-Trappcn Slecls 0-5 (ff) Saniccnl ral-Klappcrbeck 2-0 REEKS B Dino Boys-Bristol 3-1 Ecndrachl-Sp. Bazel 7-0 Brislol-Ecndrachl I -2 Sp Bazel-Dino Boys 1-4 Bnstol-Sp Bazel 3-0 Dino Boys-Ecndracht Voor bepaalde ploegen wordt het weekend van 15 en 16 juni bijzonder belangrijk. Dan worden er nog een aantal be kerfinales gespeeld en op de kampioenenhuldiging na, wor den Walivo's voetbalkam pioenschappen '84-'85 dan de finitief afgesloten. Een gun stige kwotering werd daarbij niet altijd bereikt. Enkele ploegen kozen al voortijdig voor een roemloze aftocht en de meerdere forfaits, vooral op het einde der kampioenschap pen ook belangrijke sleutel matchen en bepaalde beker wedstrijden werden met het zelfde resultaat geregistreerd waren duidelijke sympto- nen van een afzwakkende in teresse. In het verleden mani festeerde zich dat nauwelijks en met de geestdrift van de goede oude tijd worden straks de bekerfinales begonnen. Be langrijk voor Wijnveld Girls uit Sinaai, de nieuwe reeks- kampioen bij de voetballende dames. De roodhemden zijn nog altijd kandidaat voor de super-trofee van het Nieuws blad-Sportwereld en Walivo's voetbadbeker. De mogelijkhe den van een uitzonderlijk sei zoen van Wijnveld Girls zijn niet denkbeeldig. Nochtans zullen Wepogro uit Waas munster en het Beverense Zil- lebeek Girls geen geschenken aanbieden. Interessant wordt ook de finale van Het Nieuws blad-Sportwereld tussen F.C. Troch Textiel (Sint-Niklaas) en F.C. Bondgalm uit Hamme, twee van Walivo's betere ploe gen die in hun reeks echter naast de titel Erepen en een Anker G.-WcpogrG. 0-5 TROOSTING Clement Lady's-Anker G. 0-1 FINALE Wepogro G.-Raapse G 2-0 Voor de zevende en achtste plaats: Bevcrcn-Sp. Bazel 0-5ff Voor dc vijfde cn zesde plaats: Bristol-Klappcrbeck 2-1 Voor dc derde cn vierde plaats: Ecndracht-Trappcn Steels 2-3 Voor dc eerste cn tweede plaats: Saniccntral-Dino Boys 4-1 Fair-playbckcr: Sporting Bazel cn Clement Lady's. Beste speler cn speelster: Eticnne Heyndrickx (Bnstol) cn Kattv Dc (Raapse Girls) degelijk seizoen schitterend willen afsluiten. Voor Walivo's algemene bekerfinale worden dan de Sint-Niklase formaties F C R. Sparta en F.C. Avanti aangekondigd. Niet voor de eerste maal trouwens en laatst genoemden wonnen onlangs nog de reekstitel in de zater dagse eerste afdeling. Mis schien wordt het straks een dubbelslag voor F.C. Avanti, alhoewel F.C.R. Sparta vol doende voetbaltalent in huis heeft om dat bravourstukje te beletten.. Zaterdag op het terrein van F.C. Gerda in de Klokkedreef te Sint-Niklaas. Finales om de trofeeën van het Nieuwsblad-Sportwerled: te 14 u. Wijnveld Girls - We pogro (Marcel Boone - Robert Felix en Willy De Dobbelaere) te 16 u.: Troch Textiel - Bondgalm (Jef Vergauwen - Bernard Van Hoomyck en Frans Van De Voorde) Zondag op het terrein van F.C. Gerda in de Klokkedreef te Sint-Niklaas Walivo's bekerfinales: te 14 u. Zillebeek Girls - Wijn veld Girls (Rene Plaquet - Patrick Van Geem en Luk Van Steelandt) te 16 u. Avanti - F.C.R. Sparta (Gilbert De Jonghe - Edmond Van Mieghem en Norbert De Bock) R.V.L. Resultaten halve finales Wali- vobeker Sparta - Bondgalm 0-4 El Aiyoune-Troch Textiel 1-3 Laatste kompetitieresultaten. Zondagse eerste afdeling: Slachthuis-1000 Appels 5-0(ff) Zondagse tweede afdeling: Siera-Sportclub Post 3-1 Vrijdag 21 juni in dc Stads feestzalen van Sint-Niklaas: Walivobal met huldiging der kampioenen. Aanvang te 21 u. met het orkest Bobby Prins en Tijdens het weekend werden er in het Waasland talrijke voetbaltomooien gespeeld. Een der belangrijkste daarvan was het eerste internationaal tornooi Sint-Pauweis en georganiseerd door de vriendenkring van R.V.A. uit Sint- Niklaas. Een vriendenkring waarvan over een tiental jaren terug Willy Pauwels en Walter Sterckendries de voornaamste initiatiefnemers waren. Voetbal stond toen centraal en blijkbaar zijn er nu ook al andere aktiviteiten. Toch worden de meeste lauwe ren op de palmares van de voetballende leden geschre ven. Er werd vrij regelmatig gespeeld tegen ploegen uit de openbare sektor en van het vakbondsfront. Reeds een drietal jaren is R.V.A. Sint- Niklaas te gast in het Duitse Mónchengladbach. In het in ternationaal voetbaltornooi al daar, werd door de Waaslan- tjers zelfs de hoofdvogel afge schoten. Belangrijk was tel kens de bevestiging der weder zijdse vriendschap en in die sfeer werd door de vrien denkring van het R.V.A. Sint- Niklaas ook het eerste interna tionaal voetbaltornooi in Sint- Pauwels gepland. Zes ploegen hebben daaraan deelgenomen en met de gasten uit Mónchengladbach liep het bij na nog verkeerd. Door de spontane medewerking van de rijkswacht en met politiebege leiding kwamen de Duitse voetballers tenslotte nog tijdig in Sint-Pauwels terecht. Daar werd op de terreinen van F.C. Herleving gespeeld en door de bijzondere ongunstige weers omstandigheden waren er vori ge zaterdag slechts weinig be langstellenden Desondanks een aantrekkelijk tomooi met uiterst sportieve matchen wel ke door het trio Bernard Van Hoornyck, Roger De Backer en Omer Van Doorsselaere uitstekend werden geleid. De deelnemende ploegen werden in twee reeksen ingedeeld en in groep A., kon R.V.A. Sint- Niklaas slechts tijdens de aller laatste minuut afstand nemen van dc voetballers van het A.B.V.V. uit Sint-Niklaas. Door een eerder gemakkelijke zege tegen F.C. Korschen- broich uit Duitsland, verzeker den de mannen van het Sint- Niklase R.V.A. zich nadien een finaleplaats in het eigen voetbaltornooi. De match tus sen F.C. Korschenbroich en het A.B.V.V. was bijzonder spannend. De Duitse gasten scoorden slechts éénmaal en voor de overwinning, was dat voldoende. In de B-reeks won R.V.A. Mechelen ook al met het oneven doelpunt de wed strijd tegen het A.C.V. uit Sint-Niklaas. De maneblussers speelden nadien SP. Mónchengladbach duidelijk in het verlies en laatstgenoemde ploeg inkasseerde ook nog een nederlaag tegen het Sint-Ni klase A.C.V. Voor de vijfde en zesde plaats in dit interna tionaal voetbaltornooi werd er gestreden door Sp. Mónchen gladbach en A.B.V.V. Sint- Niklaas. De Waaslanders haal den het hierbij gemakkelijk en F.C. Koschenbroich, had meer last met het A.C.V. Sint-Ni- klaas. Eén doelpunt was ook hier beslissend en dat werd nog door de Duitsers besteld. Voor de grote finale stonden nadien de ploegen van het R.V.A Mechelen en R.V.A. Sint-Ni klaas tussen de kalklijnen. De ze wedstrijd verliep aanvanke lijk vrij evenwichtig en voor het R.V.A. uit Sint-Niklaas, doelde Johan Van Eetvelt het eerst (1-0). Nadien zou Rik Pceters deze score nog verdub belen (2-0). De Mechelaars probeerden het dan allemaal een beetje te forceren. Er werd alleszins méér aange drongen maar zonder veel doelgevaar. Na de rust werden de technisch betere akties meestal op de Wase rekening geschreven. Toen scoorde Jo han Van Eetvelt voor R.V.A. Sint-Niklaas wéér (3-0). Met een ook de eindstand, want een bijzonder moedig R.V.A. Mechelen bleef verder over eind tegen de beter voetballen de organisatoren. Tijdens het gezellig samenzijn nadien wer den ook de prachtige trofeeën uitgereikt en werd Willy Pau wels de Sint-Niklase lijsttrek ker, met een bloemetje be dacht. Vele uren nadien werd het eerste internationaal voet baltornooi van het R.V.A. Sint-Niklaas afgesloten. Een uitstekende organisatie van de vriendenkring onder leiding van Willy Pauwels. Rudy Van Steene, Daniël Geerts, Rik Peeters en met de bijzondere medewerking van Guido Ser- mijn, Patrick Van Wezenmae- le en Edmond Van Eetvelt, als dienstdoende sekretaris... Liefhebbersvoetbal. Het Sint-Niklase ACV deed het niet slecht in het tornooi van de RVA (dw) Liefhebbersvoetbal. Het ABW van Sint-Niklaas nam deel a van de RVA. (dw) i het internationaal tornoi Roger Van Laere ff El Ayoune speelde de finale tegen FC Siera (dw) Damesvoetbal. De Wepogro-girls wonnen de finale van het tornooi in Nieuwkerken. (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Sanicentral was finalist in het tornooi te Nieuwkerken (dw). Liefhebbers. De Dinoboys traden aan in de finale te Nieuwkerken (dw).

De Voorpost | 1985 | | pagina 39