STREEKNIEUWS 40 - 14.6.1985 - De Voorpost Aalst. Postzegeltentoonstelling. Een stralend bestuur dat met fierheid kan terugblikken Aalst. Postzegeltentoonstelling. Veel belangstelling voor het initiatief (a) op een geslaagde dag (a) Aalst Eindeseizoenfeest Op zaterdag 22 juni in de Mikis klub, Nieuwbeekstraat 35, eindeseizoenfeest met optreden van het Oostends orkest -The Broadway Jazz Gang» Begin te 20 u. ledereen welkom. Kleuterschool «Klaproosje» Morgen zaterdag 22 juni in de kleuterschool aan de Oude Gentbaan Kinder-Vlaamse Kermis van 15 tot 19 u Kinderspe len voor peuters en kleuters, hapjes en drankjes op oude Vlaamse wijze. Opbrengst ten goede van de school, ledereen welkom op dit kinderfestijn met animatie voor groot en klein. Vrouwenwerking C.G.S.O. Cumontstraat 3, Aalst Woensdag 19 juni om 20 uur: Thema-avond: Feminisme en socialisme. Woensdag 26 juni om 20 uur: Klusjesavond: de fiets Inlichtingen omtrent deze aktiviteiten op bovenstaand adres of via de vrouwentelefoon: 21.75.13 (maandag- en woensdaga vond van 20 tot 22 uur en elke werkdag van 9 tot 12 en van 13 tot 17 uur). Patenque Club Apollo Terlinden Kasteel Ter Linden, Square J. Geerinckx. Het petanque spel is in volle expansie l.edere woensdag- donderdag- en zaterdagnamiddag van 14.30 u. tot 18.30 u. In juni en juli wordt er buiten gespeeld met attrakties. Zaterdag 29 juni zijn we te gast in Erembodegem, tijdens de «Namiddag van de Vrije Tijd». Kleinkunst Grote Markt Aalst, maandag 24 juni om 20 uur, Willem Vermandere Ter gelegenheid van het 3-daagse reuze bakkerfestijn. Toegang: 80 f, voorverkoop 60 F Kaarten te verkrijgen. Toeristisch Bureau, Belfort. Tel. 053/77.11.11, toestel 240 Alfons.Lowie, Bolleweg 49, Aalst, tel 053/21.16.76 Braderij Geraardsbergsestraat en Jacruette-kermis Van vrijdag 14 juni tot en met maandag 17 j-.ni Programma Vrijdag 14 juni Jacquette-markt vanaf 14 uur. Opening Jacquette-kermis en verkoopsweekend om 18.30 uur. Muzikale straatanimatie met Prinsen draaiorgel (orgelman Gaston) Volksvermaak in de drankgelegenheden. Zaterdag 15 juni: Jacquette-markt vanaf 10 uur, doorlopend tot 20 uur. Ambachtsmarkt (biezen vlechten, klompen maken, kantklossen, miniatuur schilderen) Rondrit muzikale paardentram van 14 uur tot 17 uur Muzikale straatanimatie. Volksspelen. Zondag 16 juni Jacqeuttemarkt van 14 uur tot 20 uur Muzikale straatanimatie Volksspelen. Vanaf 15 uur: play-backwedstrijd voor kinderen tot 14 jaar; tussenin optreden van de Star Sisters en trekking van de hoofdprijzen van zonnejachtactie. Maandag 17 juni: Jacquette-markt van 10 uur tot 20 uur Muzikale straatanimatie. Sluiting en volksbal in de drankgelegenheden Organisatie: Dekenij Geraardsbergsestraat Plantenwerkgroep Samenkomst om 8.30 uur Square J Geerinckx (nabij de St. Annakerk) Aalst, zaterdag 15 juni 1985. Plantenwerkgroep inventarisatie HOK D347 14 Lede-Ronken- burg. Leiding: Paul Van den Bremt, Laurent Annaert, Chris Breckpot. Meebrengen loep, flora, kijker, laarzen Einde omstreeks 12 uur. Organisatie De Wielewaal, afdeling Denderland. Muziek De Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst, zaterdag 22 juni om 21 uur. Optreden van jazz-mijn Sax Marc Van Hoof, producer «Jazzcafé BRTII» Toegang gratis. Organisatie: De Gele Limonade. Wandelen Vertrek om 13 uur op de Houtmarkt. Vertrek om 14 uur van de wandeling aan de kerk van Laarne. Zondag 16 juni «Per auto naar Laarne» Wegbeschrijving van Aalst naar het vertrekpunt van de wande ling (gratis) te bekomen bij Herman Talloen, Parklaan 93, Aalstei. 21.21.90, vanaf de woensdag voor de wandeling Let wel: dit is de laatste wandeling vóór de zomervakantie. We hervatten onze regelmatige zondagnamiddagwandelingen op zondag 8 september. Onze wandelingen tijdens het seizoen 1985-1986 zullen vooral op het gebied van de provincie Brabant uitgestippeld worden Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Conditie- en muziekgymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst, maandag 17 juni om 19.30 uur. Voorlaatste uurtje konditie- en muziekgymnastiek vóór de zomervakantie. De abonnementstiketten zijn slechts geldig-tot maandag 24 juni 1985. Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 21.21.90 Organisait: VTB-VAB afdeling Aalst. Zwemmen Sint-Jozefscollege. Stoofstraat Aalst, donderdag 20 juni van 17.45 tot 19.45 uur. Wekelijkse zwembeurt. Het wekelijks zwemmen wordt hervat op donderdag 19 septem Organisatie: VTB-VAB afde.ing Aalst Kursus Generale Bankmaatschappij, Kwalestraat 94, Aalst, maandag 17 juni om 19.30 uur. 5* en laatste les van de VTB-kursus «Kennismaking met de computer» Inlichtingen: Herman Talloen, Parklaan 93, Aalst. Tel. 21.21.90 Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Petanqueclub Jonger dan je denkt Kasteel Ter Linden, Square J. Geerinckx. Het clubhuis is open iedere woensdag en donderdag vanaf 14.30 u. De 1ste, 3de en 4de zaterdag vanaf 19.30 u. Op dinsdag 18 juni komt de petanqueclub van de derde leeftijd uit St. Joost ten Node op bezoek om 14.30 u. Gratis koffietafel Op zaterdag 29 juni nemen wij deel aan de Vrijetijdsmanifestatie te Erembodegem. Socialistische postzegelkring Aalst Zondag 16 juni: laatste clubvergadering voor de vakantie met: nieuwigheden, ruilboekjes, informatie, materiaal, vakantietom bola, geen veiling onder leden... maar verrassingveiling. Natuurlijke bevalling Zwangerschap en bevalling zijn geen «ziekte»-toestanden maar kunnen integendeel hoogtepunten vormen in het leven van een vrouw. De medische kant van de zaak is één punt maar de emotionele kant moet ook aan bod komen. We moeten er tevens voor waken dat apparatuur en technische ingrepen niet te pas en te onpas gebruikt worden. De atmosfeer tijdens de weeën en de eigenlijke bevalling is belangrijk voor de vrouw zelf, voor het kind, en voor de partner Het is de vrouw die een kind krijgt, de hulpverleners (arts, vroedvrouw), begeleiden haar hierbij en grijpen slechts in als het nodig is. Een vrouw die «zelf» haar kind krijgt fnoet natuurlijk goed geïnformeerd zijn. Zo is er bijvoorbeeld de houding tijdens de bevalling: de bevalling in ruglig is momenteel de meest versprei de maar voor de vrouw is het zeker niet de gemakkelijkste houding. Tenslotte erkent men meer en meer het belang van het kontakt tussen de pasgeborene en zijn vader en moeder tijdens de eerste dagen en zelfs uren. Met deze punten wordt onder andere rekening gehouden bij een «natuurlijke» bevalling. Rond zo n bevallingen organiseren we een video-, dia- en praatavond. Zowel een ziekenhuisbevalling als een thuisbevalling komen aan bod. Donderdag 20 juni, 20 uur, video-, dia- en praatavond over «natuurlijke bevalling» in het C.G.S.O., Cumontstraat 3. Bijdrage 50 frank. Bij voorkeur vooraf inschrijven. Tel. 053/ 21.75.13. Jebron Begijnhof 1 Aalst Tel. 77.63.89 Zaterdag 15 juni om 18.30 uur: viering in Begijnhofkerk. Nieuw Leven: «Kinderen over hun ouderschap» Zondag 16 juni van 9.30 uur tot 17 uur: ontmoetingsdag voor verloofden 10 uur: open trekkersgroep: op punt zetten van volgend werkjaar Dinsdag 18 juni: 20 uur: gebedsmoment, afsluiting van het werkjaar van de Oecumenische kring. 21.30 uur: redactieraad: info-Jebron. juli-augustus. Zaterdag 22 juni om 18.30 uur: viering in Begijnhofkerk. Leerhuis «Amen» Zaterdag 29 juni om 18.30 uur: slotviering van het werkjaar door beide werkgroepen. Zaadschilderijen Tot 23 juni kan u in de belfortcrypte terecht op een merkwaar dige tentoonstelling van zaadschilderijen door Waregemnaar Jozef Gallant. Toegang vrij. Playbackwedstrijd In de Sint-Annazaal, Roklijf, op zaterdag 22 juni vanaf 19 u. playbackwedstrijd georganiseerd door Kunst en Vermaak. In schrijven door deelname vóór woensdag 19 juni via «Aalsterse Supertrofee» Molenstraat 11, bus 3 met vermelding van Identi teit. adres, leeftijd, gekozen artiest of groep en liedje Info: 053/ 77.97.10. Keizer Kamiel presenteert. Inschrijfprijs: 100 fr. Toe gangsprijs 100 fr. Fototentoonstelling In het BAC-kantoor Sint-Anna. fototentoonstelling. Resultaat van 3 jaar hobbyfotografie door Bart Wynant, Oude Gentbaan 165. Open elke voormiddag op werkdagen en ook op woens- en vrijdagnamiddag. Veroordeeld Stadsgenoot J.W., 43 jaar, werd te Dendermonde voor diefstal veroordeeld tot 4 maand cel waarvan de helft met uitstel en 12.000 fr. boete. Hij werd aan het station betrapt toen hij in een geparkeerde wagen trachtte in te breken. Bij hem thuis vond men heel wat gereedschap, wellicht voorkomend van andere Baardegem Erembodegem Tentoonstellingen In het Parochiehuis, Termurenlaan Paul Boonaert. Openingsuren: zaterdag 15 juni en zondag 16 juni: 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 uur, maandag 17 juni: 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 uur. In de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden: Geert Bau- wens (schilderijen) en Serge Bunoz (keramiek) op 15, 16 en 17 juni. Opening: vrijdag 14 juni om 19.30 u. Inleiding; Jan Van der Burght. Muzikale omlijsting: de jazz-band Mardi Gras e vo: diefstallen. Bezit van dolken en een springmes leverde hem één maand voorwaardelijk op. Boerenkermis In t Gareeltje», Beekstraat 84 organiseert jeugdatelier «Klak- son» voor de derde maal een boerenkermis op zondag 23 juni vanaf 14 u. Volksspelen en optreden van volkszanger Frans Jacobs en «den ouden Snas». Voor de allerkleinsten in een sfeervolie zaal tekenfilm van Walt Disney doorlopend. En voor de sportiévelingen is er een eierrace. Hoogtepunt wordt het opstijgen van een luchtballon met eraan gekoppeld een blitztombola met als prijzen o.m. een tocht met deze ballon. Ook barbecue waarvoor u wel op voorhand moet inschrijven bij Erwin De Sadeleer, Geldhofstraat 120. Tel. 053/ 78.33.78. Pnjs, inkom inbegrepen 200 fr. En te 20 u. belotting met tal van prijzen. Inschrijven ter plekke. Expo Polydoor Sonck In het Oud-hospitaal op vrijdag 21 juni vernissagen van de tentoonstelling van werken van Polydoor Sonck te 19.30 u in het Oud-hospitaal. Inleiding door Alfons Van den Bossche en openingstoespraak door cultuurschepen Chris Borms. Opluis tering door de Kon. Fanfare Sint-Cecilia Meldert. Deze expo is toegankelijk tot 30 juni op week- en zaterdagen van 14 tot 17 u. Op zondagen van 10.30 tot 13.30 u. en van 14 u. tot 18 u. Op vrijdag evenwel gesloten. Supertrofee Deze Play-backwedstrijd wordt niet zo maar georganizeerd als puur modeverschijnsel. Inderdaad het Play-Backen is werkelijk «in» Dè totale netto opbrengst gaat naar de financiering van de initiatieven en het Instrumentenfonds van de Aalsterse «Ko ninklijke Fanfare Kunst en Vermaak». Het festijn heeft plaats in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat te Aalst, op zaterdag 22 juni 1985. Deuren te 18 uur. Aanvang van het spektakel te 19 uur. De toegangsprijs bedraagt 100 fr. De kandidaten (solistisch of groepsoptreden) dienen zich in te schrijven uiterlijk op woensdag 19 juni 1985 op volgend adres «Aalsterse Supertrofee», Molenstraat 11, bus 3 te 9300 Aalst, met vermelding in drukletters van naam, voornaam, volledig adres, telefoonnummer, leeftijd en gekozen artist of groep en titel van het liedje of act. Inlichtingen kunnen telefonisch ingewonnen worden op het secretariaat van de wedstrijd: 053/77.97.10 De inschrijvings som kan betaald worden aan de ingang van de zaal Het prijzenpakket is gewoon fantastisch. Telefoonwinkel Morgen zaterdag 15 juni te 10 u. opening door minister Herman De Croo en staatssecretaris Paula D'Hondt - Van Opdenbosch van de telefoonwinkel te 10 u. in de Albert Liénartstraat. Aktiviteiten in Netwerk Vrijdag 21 juni te 20 u. Kwis met als organiserende ploegen: Ossenboek en «X». Toegang gratis. Zaterdag 22 juni te 21 u. Fuif met het optreden van de brandnieuwe groep: Sauno-Sauna gevolg door een spetterende Netwerkfuif. Toegang 80 fr., 60 fr. (reducties). Organisatie: Netwerk. Zondag 23 juni te 20.30 u. R. De Smet, G. Belmans, H. Matthieu presenteren try-out: Verdric De Verbrande, een vertelling be doeld om te vermaken. Toegang 75 fr., 60 fr. (reducties) Organisatie: Rudie De Smet. Vrijdag 28 juni te 20 u. Kwis met als organiserende ploeg: Val- Buggenhout. Toegang gratis Koncerten Zondag 16 juni: in de feesttent, speelplein Gemeentesch vanaf 15 u. kermisfestival K F. Niet zonder Arbeid Eremba per gem, Katholieke Gilde Hekelgem, St.-Cecilia Hofstade, bnd: Cecilia Meldert, St.-Cecilia Moorsel, Kunst en Vermaak Aals pene Donderdag 20 juni: in de feesttent vanaf 19 uur kermiskor» «iek door de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia Erembodegem en Ni ui zonder Arbeid Erembodegem. iw De Terjodenaren programmeren een kermisuïtstap op Terjod olksi op 15 juni en deelname aan de optocht «Priester Daens- Aalst op 16 juni - Niets zonder Arbeid programmeert i kermisuitstap in Erembodegem. Centrum op 15 juni. Wielersport te Erembodegem-Terjoden 17 juni om 14.15 u.: wielerwedstrijd voor beroepsrenners derf donderdag 20 juni om 14.15 u.: wielerwedstrijd voor liefhebb (zie onze sportbladzijden). |lenc Voorbereiding Kapellekesdagen Dinsdag 18 juni te 20 uur in het Parochiehuis samenkomst i alle volwassenen die zich willen inzetten voor de Algen* organisatie en voor speciale vieringen van de Kapellekesdag Donderdag 27 juni worden de jonge mensen verwacht in bovenzaal van het Parochiehuis te 20 uur voor de voorbereicfcbs in de bovenzaal van het Parochiehuis te 20 uur voor voorbereiding van de jeugdviering tijdens de Kapellekesdagr ''Ps K.V.L.V. daguitstap naar Kortrijk Dinsdag 25 juni. Prijs: 600 fr. Dagindeling: vertrek te 8 uurèverr het Kerkplein, koffiepauze bij aankomst, stadswandeling om lubei leiding van een plaatselijke gids, gezamenlijk middagma jr b bezoek aan het «Lijsternest» van Stijn Streuvels te Ingooige laan bezoek aan het Nationaal Vlasmuseum te Kortrijk. Inschrijven voor 17 juni bij de K.V.L.V.-wijkverantwoordelijka Bond Grote en Jonge Gezinnen Erembodegem Wil je informatie over de verschillende diensten en aktivitei L van de B.G.J.G. breng dan even een bezoek aan de Crypte zaterdag 15 juni vanaf 17 uur of op zondag 16 juni vanaf 151 Sekretaris P Pereboom en voorzitter Van Gucht Fr zullen e te woord staan. U kan er de plaatselijke BGJG-afdeling o steunen door het smullen van lekkere pannekoeken met kol jng of door er een drankje te consumeren. Herdersem wen' Schoolfeest In de vrije school schoolfeest op zondag 23 juni vanaf 14.30 met o.m. een Persijn in het programma «We kleuren een wi Hert regenboog». Volgende week meer détails. Hofstade Horizongeesten In Ribso - RLSBO, Molendreef 57 te Aalst. 8ste tuinfeesten het instituut zelf vermits de nieuwbouw klaar is. Vrijdag 14 juni 1985: Kaarting: Wisselbeker Minister Mare Gal medaille van Minister Poma. 5.000 fr. vooruit. Aanvang 20 Zaterdag 15 juni 1985: 20 u. tot 24 u.: Restaurant 21 u.: Patrick van Leeuwen, Disco Bar Climax. 22 u. Kiwanis Bar, Jos Martin Hammondorgel. Zondag 16 juni 1985:11.30 u. tot 20 u.: doorlopend restaui tea-room aan zeer democratische prijzen. 13.30 u.. Volk., len. Rommelmarkt ten voordele van Artsen zonder gren; Hammondorgel Jos Martin. Ikssp jk enzrV Openluchtmis Op zondag 16 juni openluchtmis aan 't Schuurken te 20 u. ter ere van het H. Hart. Oecumenische kring Op dinsdag 18 juni te 20 u. ter afsluiting van het werkjaar oecumenische gebedsdienst in de abdij Maria Mediatrix te Affligem waarna door de zusters koffie en thee wordt aange boden. Priesterfeest Op 6 juli wordt Luk Verhasselt te Gent in de katedraal priester gewijd. Een autocar vertrekt te Baardegem aan de kerk te 7.30 u. Men kan hiervoor inschrijven bij Pol Van Langenhove, Elderberg Tel 052/35.35.17. Jeugdleiders van scouts. Chiro, Jonge Kerk worden er alleszins venvacht Meldert Schoolfeest in gemeenteschool Op zondag 16 juni organizeert de «Gemengde Gemee teschool» samen met het ouderkomitee het jaarlijks scha feest. Na een welkom openen de kleuters op hun eigen plezier* wijze het feest. Daarna vergasten alle meisjes en jongens de lagere school on op hun leuke en zwierige dansjes, kranige vlaggezwaaiers besluiten dit eerste deel. Verder ni een play-back show. Vervolgens treden alle leerlingen op in volksspelen of in fx «Spel zonder Grenzen». Ouders worden uitgenodigd om het tegen de winnende ploegt te nemen. Zoals ieder jaar besluiten de leerlingen van het 5de en 6< leerjaar het feest met fantastische sprongen in hun demons!/ tie «Ritmische Turnoefeningen». Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Leo Wille en echtgenote. Volgen weekend Alfons en Maria Maesschalck. Naar Blankenberge Vanaf 4 juli elke donderdag per autocar naar Blankenberge m vertrek te 8 u. Inschrijven bij Constant Van den Broec Stevensveldstraat 12. Naar Brugge Met ACV-CM op zaterdag 22 juni naar Brugge «die scone- Start aan het parochiecentrum te 7.30 u. Verder de gewon opstapplaatsen. Bezoek aan het historisch hart van Brugge e aan het Boudewijnpark. Inschrijven bij Roger Plets, Hoogstrai 7 en Harry Rabbaut, Eeckhoutstraat 15a. Terug thuis rond 22 Prijs: 250 fr. Moorsel Algemene hobby en ruilclub St. Gudulavrienda Moorsel Ruildagen: elke 2de en 4de zaterdag van de maand van 14* 18 u. Uitgezonderd juli en augustus. Lokaal: Gemeentel# jongensschool, Kaalherg 1 Moorsel. Berlare Miniementornooi bij Kumiuchi Zaterdag 15 juni organizeert de Berlaarse judoclub KimiucÉ een tornooi voor miniemen in de sporthal van Berlare. Aanval» om 14 uur. Er nemen ploegen deel uit Aalst, Dendermor Lebbeke, Moorsel, Hamme en Zele. -Si.".

De Voorpost | 1985 | | pagina 40