pdorp-jaarmarkt, tussen 10 en 12 irolerbruiloft te Buggenhout Kriskras doorheen Buggenhoutse raadszitting Buggenhout huldigt twee nieuwbakken priesters In '84 spendeerde België 120 miljoen aan de vernietiging van groenten en fruit De Voorpost - 5.7.1985 - 13 brijzen die Ijk maakten fcenszins De Buggenhoutse raad keurde, meerderheid tegen oppositie, de gemeenterekening 1984 goed. Die rekening vertoont een batig saldo van haast 21 miljoen. Negen van deze miljoenen zijn echter nog onzeker, omdat ze voorlo pig verworyen mandaten betreffen. Ex-ontvanger Verhe len dwaalt blijkbaar nog altijd rond in de Buggenhoutse gemeentelijke financiën. De Verbelen-perikelen waren er trouwens de oorzaak van dat de Gembel-oppositiefraktie weigerde de rekening goed te keuren. Ook al hadden zowel raadslid De Bis schop als Keldermans woorden van lof over voor de huidige gemeenteontvanger Leonard Segers. omdat hij het voorbije jaar reeds flink wat werk in positieve zin gepresteerd had. De bespreking van de gemeenterekening nam ruim één uur in beslag Van een diskussie ten gronde was echter geen sprake, vermits de oppositie zich beperkte tot vragen om toelichting omtrent bepaalde posten. Zo meende Freddy De Bisschop dat de bewering van het college als zou het kunstonderwijs de gemeente geen cent kosten, onwaar is. De cijfers uit de rekening staven mijn bewering, aldus het Gembel-raadslid. Er bestaat immers een negatief saldo van zowat twee miljoen tussen de lonen die de gemeente uitbetaald heeft en de toelagen die ze daartoe van het ministerie ontving. Wij hebben van het ministerie nog steeds toelagen tegoed, repliceerde de burgemeester. Maar dat antwoord bevre digde De Bisschop niet. A. Keldermans vroeg waarom de geplande verbouwingswerken aan het instruktiezwembad niet uitgevoerd werden en kreeg te horen dat de kosten hoger geraamd waren dan het bedrag voorzien in de begroting. In de Beukestraat zal een perceel van 7 a 43 ca. openbaar verkocht worden. Als minimumprijs wordt de schattingsprijs, bepaald door de ontvanger der registratie en domeinen, vooropgesteld. Aan het schepencollege werd de opdracht gegeven twee tafeltjes aan te kopen. Deze aanschaf is nodig ingevolge de uitbreiding van het computerbestand van politie en sekre- tariaat. Al haast tien jaar geleden werd de gemeenteschool langs de Hanestraat in gebruik genomen. Meteen na de inge bruikname werden echter tekortkomingen aan de gebou wen (vooral aan het dak) vastgesteld, zodat zich tussen de bouwheer (het gemeentebestuur) en de diverse aannemers een diskussie ontspon. Om zich in deze betwisting te verdedigen, besliste de raad aan het kollege de machtiging te verlenen, in die zaak een raadsman aan te stellen. Tijdens de bq^preking van dit agendapunt kwam aan het licht dat een twaalftal ernstige tekortkomingen vastgesteld werden en nu ook reeds een derde dossier geopend werd. De waarborgsom werd door de gemeente dan ook nog niet aan de aannemer terugbe taald, zodat deze op zijn beurt tegen het gemeentebestuur een zaak aanhangig maakte. Een raming van de kosten voor herstel van de diverse schadegevallen zou 4,5 miljoen bedragen. De Buggenhoutse raad was het unaniem eens met de motie van raadslid Willy Van der Jeught. het arrondisse ment Dendermonde te laten erkennen ais ontwikkelingszo ne. Dit met het oog op toekenning van Europese regionale steun. Pierre Van Rossem i vooral i srmen waren een bre. van nul ren of blauw was vorige maandag voor de inwoners van de Buggenhoutse meente Opdorp geenszins. Integendeel, de jaarmarkt, bekend uren in 't rond, een autochtoon ons met lichtjes zwellende borst toevertrouwde, jaarlijks evene- 5e afdelj^at trad'tionee' grote zomervakantie inluidt, groeide net als de vorige jaren uit eedc etfi n kleurrijk spektakel, dat opnieuw de grote massa naar de Dries, één van de dit aan Ie dorpspleinen van Vlaanderen, lokte. er inderdaad opnieuw koppen lopen. Reeds klok van tienen was ast onmogelijk gewor- Tgeen parkeerplaatsje in middellijke omgeving Dries te vinden en was BEN de talrijke kramen geblazen. :r om van al het ilde het ene al ku- dan het andere te was je te laten opne- de massa en je ogen, neus de kost te geven, kt toe ook je smaakpa- ui te spreken. Dat de- ook Met volle teugen, lijkt door een zon die lang voor het eerst zomerallures had loeten. Bsieke kermisattrakties [wc links liggen. Van de jaarmarktattrak- dieren en standwerkers gekste dingen via verba- gheid aan de man pro- te brengen genoten ■te meer. En of ze talrijk I' de advokaten van de I Stuk voor stuk ver- I ze kwalitcitsproduk- u tegen te zeggen, die de krisis be waren de verko- keukcnmachientjes, waarmee moeder wonderen kan ver- makkelijk in het madam en je hoeft eens af te wassen in aantal. Ze de- aan de lopende draaiden de wortel- en in de ver een genot om vanzelfspre- de briefjes van in de binnenzak te stoppen en deden grappen ver- ten. in de hongerige magen, kopend gouden zaken. In het nabije park van het Ook de verkopers van was kasteel van het jongenstehuis voor de wagen zij richtten hadden zelfs twee «collega's», zich hoofdzakelijk tot de man- René en Manu Verreth, achter nelijke jaarmarktbezoekers dergelijke braadplaten postge- waren flink vertegenwoordigd, vat. En zoals het gehaaide ak- Eén van hen overtreed zelfs de teurs past. wisten ze hun waar brandveiligheidsvoorschriften, degelijk aan de man te bren- zette immers zijn motorkap in gen. 't Wordt, leek ons, anders de fik, maar bleek gelukkig wel tijd dat een of andere ves- ook een behendig brand- tigingswct.de aangroei van de- blusser. ze volksrestaurants aan ban- Opdorp-jaarmarkt trekt blijk- den legt. Hun aantal gaat in dit baar niet alleen standwerkers land van ons langzaam maar uit eigen land aan. Vorige zeker het aantal dokters over- maandag botsten we tegen een treffen, heuse Japanner aan, die er Eigenlijk een beetje verloren «kabuki» aanprees. Een ogen- tussen al die mensendrukte blik waren we ervan overtuigd stonden de beesten: paarden in dat de Japanners de Europese alle formaten, koeien met eti- markt ook via de jaarmarkten ketten in de oren, dom kijkend proberen in te palmen, maar of rustig grazend. Af en toe Buggenhout. Opdorp jaarmarkt. De koopwaar aan de man brengen is een echte kunst. we hadden het bij het verkeer- werd het gezegde «men moet (vh) de eind. De man in kwestie een gegeven paard niet in de woonde ergens langs een Brus- bek zien» wel eens verkracht, selse «chaussée» en verkocht maar enige hinder bleken de geenszins Hightec-materials dieren er niet van te ondervin- maar eenvoudige «Boules Ja- den. Sommige eigenaars liepen ponaises», die veel weg had- er heel wat zenuwachtiger bij. den van Vlaamse smoute- In hun karakteristieke school boden. meesterkielen zetten ze aan de Ook de klassieke kermisfoto- potentiële kopers de kwalitei- graaf die de jaarmarktbezoe- ten van het dier uiteen. Net als kers met of tegen heug en dat decennia geleden ook ge- meug op de gevoelige plaat beurde zette, ontbrak niet op het ap- En dat precies die kombina- pel. Ongetwijfeld het best ver- tie van oud en nieuw maakt tcgenwoordigd waren de ver- een bezoek aan een jaarmarkt kopers van hot-dogs. witte of als deze van Opdorp aantrek- zwarte pensen en andere ham- kelijk. De gezonde geur van de burgers, die naarmate de mid- paardelijven kreeg echter dag naderde drukke tijden be- geenszins de kans lang in ons leefden. Bij tientallen verdwc- neusorgaan te verwijlen, want nen deze van kaloriecn bul- vlakbij stond een zoveelste kende hongerstillers, geprand pensenkraam doordringend te tussen een puntbroodje of een geuren. En die keer konden kadetje, gegarneerd door blin- we evenmin aan de verleiding kend bruin gebraden uischij- weerstaan... ven en kladden mosterd die de Pierre Van Rossem traanklieren aan het werk zet- Buggenhout. Opdorp jaarmarkt. Paarden zijn er niet alleen om gekeurd te worden, ze moeten ook bereden worden, (vh) de «patron» van het café «Den Driehoek» langs de Provincia le Baan te Buggenhout. Mo menteel staat Stan, schoon broer van Bernard er achter de toog van het tot klubhuis om gedoopt café. Het moet er trouwens zalig vertoeven zijn onder het alziend oog van God de Vader, die de klanten be zweert niet te vloeken, een «regulateur» die de tijd verge ten is. het verhaal van Genove- va van Brabant - och arme, dat schaap - in diverse prenten op de muur en twee gestrenge voorouders in soldatentcnuc, in lijsten waarop geen jaartal meer te kleven valt. De sfeer van toen die er heerst aktic had en welk bedrag daar bij gespendeerd werd In zijn antwoord, benadrukte de staatssekretaris dat de com munautaire interventieregeling in de fruit- en groentcnscktor reeds sinds 1967 van kracht is en slechts betrekking heeft op acht fruit- en drie groenten- soorten. Voor ons land gaat het om appelen, peren, bloem kool en tomaten. Het doel van de interventie is niet de prijzen hoog te hou den, maar bij machtsverstoring de eventuele verliezen van de telers binnen redelijke perken te houden en hen aldus een levensstandaard te verzekeren. la-i, jodela-oü Jwordt op 13 juli a.s. jodelen geblazen te Buggenhout. De «Bernardvrienden», en dat t flink wat, organizeren die zaterdag in de bosgemeente immers een heus rfeest. middags reeds trekt een Tiroler-bruiloftsstoet, met alles erop en eraan, door de wijken van de gemeente en 's avonds staat een bal geprogrammeerd, tijdens k de aanwezigen op hoempapa-klanken de waltjes kunnen aaneenrijgen, zich op tijen kunnen kletsen of hun levensblijheid kunnen uitstoten via al dan niet geslaagde tlkreten. dore en Gcmütlichkeit dus, op 13 juli te Buggen- De solidariteit staat ech- venzccr centraal, vermits .opbrengst van dit cvenc- pr nt in zijn geheel overgedra- 'p' nwordt aan de Buggenhout- ™socialc inrichting voor men- anders-validcn MPI-Blij- iele ibilf p Stel F a kei Bernardvrienden «Bernardvrienden». een -jdenkring die zich in de ('f op van september 1984 in de '""r *m van een vzw officiële sta- '"J ten toemat, draagt de naam de vorig jaar overleden lard Potoms. Bernard was moet de mens van vundaag aanspreken, want de vzw telt niet minder dan 220 ingeschre ven leden. Doelstelling van de vzw is het Buggenhoutse MPI- Blijdorp te steunen. De op brengst van het klubhuis gaat dan ook naar die instelling. Eén van de leden van de «Ber nardvrienden» is Paul De Raedt, cx-rijkswachtkomm. Alledaags is het evenement geenszins. Welke gemeente kan er immers prat op gaan dat twee van zijn ingezetenen op dezelfde dag tot priester gewijd worden en op eenzelfde dag hufi eerste mis opdragen? Dat gebeurt volgende zondag 7 nieuwe priester wordt om 14 u. juli te Buggenhout. Dan zullen aan zijn ouderlijke woning, Luc Van Den Velde uit de Bosdreef 60, afgehaald. Voor- Bosdreef en Marc Van Steen afgegaan door een stoet, ge- van de Provinciale Baan, elk in vormd door ruiters, muziek- hun eigen parochiekerk hun maatschappijen. vlaggedra- Buggenhout. Opdorp jaarmarkt. De zusters hebben even het klooster verlaten. Ook zij eerste mis celebreren. Daags gers, een brandweerdelegatie komen jaarlijks een kijkje nemen op de jaarmarkt, (vh) tevoren, op zaterdag 6 juli. en de buurtbewoners zal Luc worden beiden in de Gentse Van De Velde zich via de Bos- v.yOÊES/mSB^ÊHÊBÊÊtSfr- ^int-Baafskathedraal tot pries- dreef, de Kasteelstraat, het V Myl ter gewijd. Lentepark. de Bosstraat Omdat het bovendien ruim (plaats waar het schepencolle- acht jaar geleden is dat een ge de priester begroet), Lin- *«>(-?-l.öA inwoner van de bosgemeente denlaan, Groenlaan, Pastorij- het priesterkleed aantrok, straat (daar wordt in de pasto- worden beide priesters in hun rij even halt gehouden, opdat resp. parochies gevierd. Luc Van Den Velde zijn mis- gewaden zou kunnen aantrek- ne' ken). Maalderijstraat en de Op zondagvoormiddag viert de Kerkstraat naar de paro- Brielparochic Marc Van chiekerk begeven. Daar begint Steen. Rond c klok van tienen te 15 u. de eucharistieviering, wordt hij bij zijn ouderlijk huis Achteraf wordt in zaal Rerum door een feestelijke stoet afge- Novarum, nog een receptie haald. Om 10u30 begint de aangericht, misviering. Tijdens deze ontvangst wordt Achteraf worden alle paroc- aan E.H. Van De Velde het hianen, familieleden en vrien- cadeau van de buren en sym- den van de nieuwbakken pries- pathisanten - een elektrische ter op een receptie uitgeno digd. Deze heeft plaats in de lokalen van de school achter de kerk. Centrum Buggenhout. Opdorp jaarmarkt. Jasje aan, jasje uit en zoeken en passen tot hel nieuwe ye|\'e danfen akticTbövendlen'in'de kledingstuk je aanstaat. Wie zei er ook weer dat alleen vrouwen ijdel zijn. (vh) Vlaamse Haflingcrklub, een vereniging die bezitters en lief hebbers van het Haflinger- paard - een paard van Oosten- f rijks-Tiroolse origine - vere- ,er,eest °P- nigl. Samen mcl zijn kollcga s Tirolcr-bruiloft Bcrnardisten zette hij het Tiro- Om de viering van Luc Van Den Velde in goede banen te leiden werd een feestkomitee het leven geroepen. De schrijfmachine en de video band van de viering die even tevoren afliep - overhandigd. Daarnaast mag de priester ook nog een som geld - resultaat van een kollektc - in ontvangst nemen. (pvr) voortgetrokken door rasechte Haflingcrpaarden. Op de koet sen. bevolkt door figuranten Dergelijke Tirolerbruiloft, al- - leden van de «Buggenhoutse dus Paul De Raedt, werd vorig Toneelliefhebbers» - zal van jaar voor het eerst gcorgani- zelfsprekend het bruidspaar zeerd, ter gelegenheid van een plaatsnemen. Daarnaast zijn jubileumjaarmarkt in het ook de ouders van het ccht- Waalse Libramont. Met derge- paar-in-spe en alle personali- Iijk groot sukses overigens, dat tcitcn die bij dergelijk cvene- het initiatief navolging ver- ment horen - de pastoor, de diende en wij van de «Vlaamse burgemeester, de notaris, een Haflingcrklub» besloten daar- sjampetter enz. - van de par- voor te zorgen. De link met de tij. Stuk voor stuk in echte «Bernardvrienden» was vlug Tirolerkledij gestoken. Op één gelegd... van de wagens zal zich boven dien een groep Tirolermuzi- koppen sterk - voor de muzi kale stemming zal zorgen. Vanzelfsprekend zijn er tij dens het bal Oostenrijkse wij nen te verkrijgen. Bij hun initiatief mochten de ambassade Een dergelijk ini- «Bernardvrienden» ook reke- tiatief verdient overigens alle nen op de medewerking het Buggenhoutse gemeente bestuur en van de Oostenrijkse mogelijke steun. (pierre v In de loop van 1984 besteedde de EEG ruim twintig miljard aan de vernietiging van ruim Hel Tirolcrfcest bestaat in fei- kanten installeren, zodat deze twee miljoen ton groenten en te uit twee delen, 's Namid- optocht niet alleen een streling fruit. Senator Octaaf Van Den dags vertrekt, te 15 u vanaf voor hct 008 wordt, maar ook Broeck vond deze uitgaven het autocarbedrijf Heyvaert- ^ct oor er wat aan heeft. Spinoy. langs de Bcukenstraat te Buggenhout. een bruilofts- Om 18.15 u. wordt de bonte stoet die alle wijken van de stoet aan het gemeentehuis gemeente (Beukenstraat. Mei- verwacht, waar de deelnemers regat. Fabriekstraat. Provin- op een receptie uitgenodigd nogal onzinnig lijken en in schrille tegenstelling met de roep om voedselhulp voor de ontwikkelingslanden, hoewel hij wel besefte dat dergelijke akties gevoerd worden met het ciale Baan, Den Haan, Op- worden De apotheose volgt doel de prijzen van groenten dorp-Dries. Vidtstraat. Heu- echter 's avonds. Tc 20 u. •- vel. Hoge Linde, Opstal. Kal- wordt dan in de garage van het kestraat. Buggcnhout-Bos. bedrijf Heyvacrt-Spinoy (Beu- Gemeentehuis) zal aandoen. kenstraat) het huwelijk ingeze- De stoet zal gevormd worden gend en volgt een bal, tijdens door een twaalftal koetsen, hetwelk een Tirolerorkcst - 25 fruit voldoende hoog te houden. Aan de staatssekretaris voor Europese zaken en landbouw vroeg de Lebbeeksc senator welk aandeel ons land in deze die vergelijkbaar is met deze in andere sektoren. Geïntervenieerde produkten, aldus nog de h. De Keersmacc- ker. worden niet zomaar ver nietigd. Een groot gedeelte er van krijgt een bestemming in de veevoeding, distilleerindus- trie en sociale instellingen. Vernietiging gebeurt enkel in laatste instantie, wanneer alle andere alternatieven ontoerei kend blijven. Tijdens het seizoen 1983-84 werd in de Gemeenschap voor 20 miljard BF produkten uit de markt genomen, het aandeel van België bedroeg 120 miljoen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 13