Creaflor in Dendermonde Autoleerrijpark vervolledigt Dendermondse infrastruktuur inzake verkeersopleiding Weldra Vier Zustersteden te Dendermoi Dendermondse PW-jongeren en het voorbije pausbezoek Geen vliegveld in Dendermonde Bloemschikken een kunstvorm die iedereen kan leren Cool die de ondernemingszin van de nieuwe Op initiatief van de karnavalgroep «De Chikkebollen» wordt op zaterdag 3 augustus weerom de «Vier Zusterste den» georganiseerd. Het is een komische studentenklassie- ker die aan zijn vierentwintigste uitgave toe is. Het waren de oud-stnden.en ™u'e P"» los eclaten in he' van Scaldis die indertijd het van e streep. .ouuciuiijiui-™ initiatief namen. Sedert enkele Het vertrek en de mschri,tang op de St.-Onoltsdijk jaren werd de fakkel door de r1 paa,s. aan Hen laatste stuiptrekking100® Dendermondse karnavalisten ™fe De „Saf, °P he' Stations Dete studen- Pjem te Dendttrmonde. Vandaar wordt er in stoet naai Appels is vervolgens at beurt. De remmen vV dichtgeknepen aan de gt teschool waarna een «tl door het gure polder l van Dendermondc volgi te belanden in het wilde ten van de «Pony Polden en de spurt voor de., plaats wordt ingezet aani - Peird. Het eindpunt vi °mas Gr°" M!"k' go'rokkcn lochI Aan de dce|ncme prijzen die daarbij te winnen ^!aa^ burgemeester Albert deze tocht worcjt een inj de b zijn, zijn o m de volgentic p»'de eer krijgt om officieel vi |d van 200 fi 6 het startsein te geven. - overgenomen, tenklassieker lijkt meer op een zomerse karnavalstoet. met de sensueelste lippen, de S"™ ^"v"8 Dendert»llc- w»eze waar het eerste gerste nat wordt genuttigd. Via Her- dersem-Gijzegem en Mespela- renner en renster met de mooi ste benen. enz... De afstand. 30 tot 35 km wordt in vijf etappes afgelegd. Wel te verstaan op één en dezelfde namiddag. Vermits de veiligheid van de deelnemers primeert, wordt de re bereikt men vervolgens Ou- openlucht T D. die niet van een verzekering k'Jna consumptiebonnetjes 1 5tee( fruit, boterhammen en 5®am van een gratis toegang t(c wa' -^eden ook Het politiekomitee van de PW-jongeren van Dcnder- monde is van oordeel dat het bezoek van een kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder aan ons land geen aanleiding mag geven tot een (eventuele verdere) minorizering van een andersgclovige of vrijzinnige overtuiging degem, waar een filosofisch pintje voorgeschoteld wordt kan het anders, café slaat voor de muzikale 05601 -De Filosoof.. zorg<ng Wic aa„ de„ sn I tikoze klassieker wenst dt 60 nemen, moet wel zestien oud zijn. Wie over geen beschikt kan er altijd één35560 in het station te Dei "u0 monde. bl!k< E akinj voor «Met de vrees dat door het charisme dat deze persoon uit straalt bij een deel van de bevolking, dienst aartskonser- vatieve ideeén in normerende teksten zouden kunnen wor den omgezet» steunt de PVV- jongerenafdeling van Dender- monde de motie van de Gentse zusterafdeling. In de motie van de Gentse PW-jongeren worden enkele voorbeelden aangehaald waar uit blijkt dat de paus helemaal niet luisterde. Zo is hij volgens de motie gekant tegen de mon digheid van de vrouw, tegen abortus, tegen euthanasie, te gen echtscheiding, tegen vrijen zonder huwelijk, tegen homo filie, tegen nco-liberalismc. pluralisme en vrijzinnigheid. Hij is, nog altijd volgens de tekst van de motie voor re- evangelizatic. celibaat, huwen, prokreatic, kerkgang, biecht, gezag en hiërarchie. De vliegclub van Aalst worstelde met problemen. Het terrein waarop deze bloeiende club haar aktiviteiten tot dusver ontplooide, zou worden verkocht. Bijgevolg werd uitgekeken naar een nieuwe vestigingsplaats. Die is niet z< makkelijk te vinden, dat is duidelijk. Bijgevolg werd ook uitgekeken naar een geschikte plaats buiten de stad Aalst. j^ti En waarom niet in Dendermondc? Temeer omdat tussen de leden van de Aalsterse vliegclub ook enkele Dendermondenaars zitten. Leden van de vliegclub zakten dan ook naar Dendermonde af en namen er kontakt op met schepen Dierick van openbare werken. De vraag was zonder meer duidelijk: ligt er in Dendermonde een terrein waarop de club haar aktiviteiten kan ontplooien? Schepen Dierick besloot dan maar eerst een kijkje te gaan nemen in Aalst zelf om zich een idee te kunnen vormen van de oppervlakte waarover men diende te beschikken Daarop werd volgens de regels van de kunst het grondgebied van Dendermondc overvlogen. Het bleek dat er drie terreinen in aanmerking zouden kunnen komen, althans wat de grootte aanbelangde. Dat waren het broek van Appels, het broek van Grembcrgen, en het broek van Baasrode Maar zoals U al kon vermoeden, de terreinen zijn totaal ongeschikt voor de aanleg van een vliegveld. Ze zijn te laag gelegen en hebben bovendien op het gewestplan een totaal andere bestemming gekregen. Dendermonde kon de Aalsterse vliegclub dus niet redden. Ondertussen is er hoop voor de vlicgtuigfanatcn Men moest in Aalst de baan ruimen omwille van privc- redenen. Ondertussen is men zover opgeschoten dat de stad Aalst bereid is gevonden de onteigeningsprocedure in te zetten, op voorwaarde dat de club van haar kant wil investeren. Wat de club wil doen. En meteen is ook aa netelige probleem een oplossing gegeven. grift prac Een en al bewondering voor de prachtige bloemstukken >.r «Jitór.va .cC-qrwV sG 14 - 5.7.1985 - De Voorpost Een bloemetje op de feest tafel, of gewoon elke dag om de leefkamer wat meer vreugde en feestelijkheid mee te geven. Het kan een frisse ruiker zijn, maar evenzeer nog een bloem- stukje dat je zelf hebt ge maakt. Probleem is dat het blijkbaar niet aan iedereen gegeven is bloemstukjes te maken die passen bij alle daagse en speciale gele genheden. Als leek weet je niet goed hoe eraan te be ginnen, je hebt geen flauw idee van de soort bloemen die je moet gebruiken, laat staan van de kleuren die je moet kombineren En toch is het niet zo moeilijk. Lieve Maes zegt dat het makkelijker is dan men wel denkt en dat het bloem schikken kan geleerd wor den. Drie lessen volstaan om de basisknepen vast te hebben. Je moet er alleen maar aan beginnen. Zelf genheden. Men vertrekt in elk geval van de beschikba re bloemen die met elkaar moeten kunnen gekombi- neerd worden Bloemen hebben immers ook hun specifiek karakter Daar kan men niet buiten. Bloemstukjes voor feestjes thuis, voor grotere feesten, zaolversieringen, kerkver- siering (waarvoor men spe ciale materialen gebruikt) rouwkransen, bruidsboe ketten, enz ze worden er naar wens gemaakt in tel kens weer verrassende maar schitterende uitvoe ringen. Zelf doen Als je al die bloemstukjes ziet pronken in al hun schoonheid, dan bekruipt je de lust om het ook zelf te gaan doen. Maar je weet niet goed waar je naartoe moet om het vak te leren, om de knepen onder de knie te krijgen. Lieve wil graag op verzoek van vere nigingen en organizaties een lessenreeks over bloe- menschikken komen ge ven. In een drietal lessen kan men de basisprincipes aanleren. Daaruit kunnen dan weer lessen volgen die meer gespecializeerd zijn. De lessenreeks vat Lieve zeer praktisch op. Telkens krijgen de kursisten een op dracht mee die ze moeten uitwerken, nadat eerst een voorbeeld ter plaatse werd gemaakt. In de volgende les wordt dan de opdracht Jozef Willemse en Lieve Maes Stationsstraat 4 - 9330 Dendermonde (052/22.11.98) Open elke dag van 9.30 u. tot 20 u. zaterdag van 9.30 u. tot 20 u. zondag van 9.30 tot 16 u. Samen beter en goedkoper Met de auto Ieren rijden. Iedereen die achttien wordt, begint er met veel goede moed aan. Maar autorijscholen kosten enorm veel geld én het wil wel eens gebeuren dat men niet slaagt bij de eerste praktische proef. In Dendermonde wil men daar wat gaan aan doen. Met een vrije oefenschool die men heeft opgebouwd in de dichtbevolkte buurt van de Serboswijk. Het initiatief ging ook uit van de KWB-afdeling van de Boonwijk en die mocht dan ook fier als een pauw het parcoers voorstellen afgelopen zondag. KWB-voorzitter Paul Schever- schepenen Maes, Hermans en zijn tijd komt en ook op de nels verwelkomde de vele ge- Van Gucht. de gemeente- goede plaats werd aange- nodigden die van het goede raadsleden De Cock en De bracht, waarna hij schepen weer profiteerden om ook eens Bonte, de vertegenwoordigers Hermans verzocht enige toe een kijkje te gaan nemen naar van de politie en natuurlijk de lichting te willen geven, de volksspelen die werden KWB verantwoordelijken. georganizeerd. Hij heette in Daarop zei hij dat het oefen- Mentaliteitsverandering het biezonder welkom aan de terrein voor zelfbegeleiding op Schepen Hermans die ook Dendermonde. Geen makkelijke opdracht om je wagen haarfijn tussen deze paaltjes te sturen, (v) Dendermonde. Inspekteur Van Lijsebetten hield e me van het verkeerspark, (v) i oogje in het zeil bij de ingebruikna- waakt over het verkeer in de stad Dendermonde, begon al dadelijk met de lof te zwaaien van de KWB afdeling Boon- wijk van wie het initiatief is uitgegaan. Op 14 februari van vorig jaar werd de eerste stap gezet. Onder het KWB motto «samen beter en goedkoper» werd dan via de schepen aan het stadsbestuur de vraag ge richt om een oefenparkoers aan te leggen ten voordele van alle inwoners van Dendermon de die via een systeem van vrije begeleiding op een beter- kope wijze hun rijbewijs wil den behalen. Op 15 februari 1984 hechtte het schepencolle ge zijn goedkeuring aan het voorstel en werd gestart met de konkrete uitwerking ervan. Eerst ging men op zoek naar informatie en die werd gevon den bij de Vereniging van Bel gische Steden en Gemeenten. Men ging ook een kijkje ne men naar Deerlijk waar de KWB-afdeling een «autoleer- rijkpark» had weten te realize- ren. Daarna werd een behoef- tenplan opgemaakt en dan kwam het berekenen van de kostprijs, die 32.000 fr. be draagt Een van de belangrijkste vra gen was: waar ergens vinden wc een geschikt terrein? Na enig zoekwerk belandde men in de Wastijnc in Sint-Gillis Dendermonde waar in een mooie en groene omgeving het terrein werd aangebracht Het kon echt niet beter, want het terrein lag meteen in de deel gemeente waar de eerste stoot tot de realizatie ervan werd gegeven. Hulp van iedereen Schepen Hermans sprak dan zijn waardering uit voor de KWB die initiatieven om de verkeersleefbaarheid te bevor deren ondersteunt Wat nodig is, want we zijn hoogdringend aan een mentaliteitswijziging toe ten overstaan van het ver keer. «We leven zowat in een tijd waarin de mensen een ge voelen van verkeersonveilig heid hebben», zo zei de sche pen die eraan toevoegde dat de stad de plicht heeft om steun te verlenen aan alle initiatieven ter zake die ten goede komen aan de medeburgers. Hij riep diezelfde medeburgers ook op om te waken over deze nieuwe realizatie. die niet mag ten prooi vallen van vandalisme. Hij zei ook nog dat met dit -oéfenparkoers een nieuwe schakel wordt aangebracht in het geheel van de stedelijke infrastruktuur inzake verkeers opleiding en -opvoeding, nadat het enkele weken geleden als een verkeerspark in gebruik was genomen Drie redenen KWB verbondssekretaris Luc Van Hecke zou dan de aktie «rijbewijs» die door de KWB in 1978 was gelanceerd toelich ten. Die aktie had een drie dubbel doel. Eerst en vooral informatie verschaffen over de vrije begeleiding. In de tweede plaats deze metode uit de stief moederlijke behandeling halen en in de derde plaats info- en begeleidingsavonden rond het behalen van het rijbewijs op zetten. Het is verheugend te weten dat een aantal KWB- afdelingen zich honderd pro cent voor deze aktie hebben ingezet en op die wijze heel wat mensen de kans hebben geboden zich op een goede manier voor te bereiden op hun praktisch rij-eksamen. Het oefenparkoers van Den dermonde staat ook ter be schikking van de hele bevol king. De verbondssekretaris dankte ook het stadsbestuur voor de welwillende medewer king en hij zag in die steun een erkenning van de aktie. Ten slotte hoopte hij dat het terrein permanent bereikbaar zou zijn cn dus ook steeds zou te ge bruiken zijn. Zijn laatste wens bij de opening was dat men zo spoedig mogelijk zou kunnen beschikken over niet verplaats baar materiaal. Schepen Macs opende dan het parkoers voor de vrije begelei ding, waarbij hij zijn collega, schepen Hermans, huldigde voor diens inzet op hel vlak van de verkeersveiligheid, waarna een van de leermees ters demonstreerde hoe men het parkoers moet beheersen. Er zijn vier proeven die men moet afleggen, liefst van al vlekkeloos. Bij die proeven het dagelijks voorkomend ach terwaarts parkeren in een open ruimte, het binnenrijden in een garage die amper breder is dan de wagen zelf, het door een lange smalle afgeboorde weg rijden, voorwaarts en ach terwaarts waarbij het er al evenzeer op aan komt de paaltjes die aan weerszijden op enkele decimeter van de auto staan niet te raken en tenslotte tussen een afgebakende strook in drie maal de wagen een bocht van 180 graden laten maken. Een modern werkstukje dat de kundigheid van Lieve ten volle onderstreept heeft er ze er langer over gezet, maar ze is dan ook een specialiste in het vak. Dat hebben we met eigen ogen kunnen vaststellen toen we enkele dagen gele den «Creaflor» binnenstap ten. Opendeurdagen, zo hadden we gelezen en dus wij erop of. Een bezoek dat we ons in geen geval heb ben beklaagd, want de bloemstukjes die we gezien hebben zijn stuk voor stuk maken bloemstukken voor alle gelegenheden. Op be stelling en naor een idee van de klant. Maar ook werken we onze eigen ideeën uit, ideeën die na tuurlijk passen bij de plech tigheid die wordt her dacht». Originaliteit Lieve Maes zit al van jongsafaan in het bloem schikken Haar moeder vond het een aangename bezigheid en voor Lieve het Lieve volgde eerst avond- kursus, moor spoedig scha kelde ze over naar een vol waardige kursus bloemen- schikken. Een hoog aange schrevenlessenreeks die ook werd gevolgd door heel wat vooraanstaanden. Be gonnen werd met een klas sieke opleiding, om na ver loop van tijd over te scha kelen naar het vegetatief bloemschikken, waarbij men dan rekening diende te houden met de plaats van de planten en bloemen in hun natuurlijk milieu. Met die basis gewapend, werd begonnen aan de meer moderne strekking in de bloemensierkunst. Eigen tema's werden uitgewerkt en van elk stukje wordt een uniek eksemplaor ge maakt. De inspiratie vindt Lieve in zovele opdrachten en gele- besproken, verbeteringen worden indien nodig aan gebracht en ondertussen wordt een hele boel teoreti- sche kennis meegegeven. Verenigingen die zitten te wachten op een dergelijk aanbod, kunnen best kon- takt opnemen met «Crea flor». Extra's voor de klant Dat de klanten worden ver wend, hoeft geen betoog. Er zijn in de eerste plaats al de bloemen op zichzelf, die een festijn vormen. Dat geldt natuurlijk ook voor de planten en de vele variëtei ten aan kaktussen. Maar maar zelf eens op ontdek king gaan bij «Creaflor». Dan is er het boeketje van de week. Voor amper 200 fr. per week heeft u telkens op donderdag aan huis be zorgd frisse snijbloemen in huis. «Creaflor» werkt met een systeem van abonne menten. Dat wil zeggen dat je voor een periode van drie maanden 2.600 fr neertelt om dertien weken lang ze ker te zijn van mooie, goed verzorgde, bij de tijd horen de bloemen die aan huis worden bezorgd. Misschien een ideetje om als ge schenk te geven bij een verjaardag, een huwelijk, pareltjes. Modern van op maak, origineel van opvot- ting, sierlijk, biezonder feestelijk, kortom juweeltjes die eenieder wel in huis wil hebben. Dan rijst natuurlijk ook de vraag of dat kon; «Tuurlijk», zegt Lieve, «wij eigenlijk goed besefte, was ze zelf al een hele kraan in het vak. Haar grote droom was een bloemenzaak te runnen en die droom is nu werkelijkheid geworden. In de Stationsstraat nr 4 te Dendermonde is ze met haar man Jozef Willemse de hele dag bedrijvig aan de slag tussen de vele bloe men en planten Die heb ben verzorging nodig en die verzorging moet dan weer gebeuren met kennis van zaken. Burgemeester uitbaters onderstreepte Na de plechtige opening bleef er tijd genoeg over om een gezellig babbeltje op te zetten. een jubileum. Moor het kan best ook voor het eigen gezinnetje waar een bloe metje in de woning toch voor een heel aparte eigen sfeer zorgt Vermelden we ook nog dat men bij Creaflor terecht kan voor de aanleg van binnentuinen en voor het onderhoud ervan. daarnaast krijgt men nog een aantal extra's. Onder meer een klantenkaart die een niet te versmaden voordeel inhoudt. Je moet

De Voorpost | 1985 | | pagina 14