ZEVEN WINNAARS KAMWIELTJES WAOD-KERMISPROGRAMMA SINT NIKLAAS EERSTE BLOEMEN VOOR KENNY FRANSSENS EDWIG DE THAEY VERSLAGEN OP DE EINDMEET - 5.7.1985 - De Voorpost g: café Stad Lcuve Markt, Kokkelbe lat, Brocdcrstra a an. Vcrzuslcrin Its- iegaaicn. Hazcwii >dc wielerkoersen. achter SLAGC»*» WIELRENNEN Duyse 19de en Gunther De Bauw 22ste. In de juniorenkategorie wa ren er voor het eerst sinds lang niet de meeste overwinningen IET WASE WIELERVAATJE maar daar had dat tikkeltje geluk toch wel veel mee te maken. Kijken we immers Die twijfelachtige eer kwam fCI WTTITT1 lui IV f Mark Laurevs in Ertvelde toe 111 I ri 1 If I 111 i en wel omdat Mare De Backer uit Wondelgem overtuigend u- uithaalde in de ultieme rush. Voor deze batige oogst zijn Ongenae in Serskamp Hij ïoral de liefhebbers verant- sloeg toe in de laatste ronde en jordelijk met niet minder liet na een gelukte achtervol- **ieJ Va" Vlaanderen was 1hier .n vier overwinningen, de ju- ging mannen als Eddy De Pot- der^e- ,u\ "*®ngV!i. f ores met één vallen lichtjes ter en Walter De Veirman ach- en Francis Maras tiendeOok egen maar de nieuwelingen ter zich. Natuurlijk hebt U het Stefaan De Beleyr was lang in met 2 zegepralen doen het recht op de andere noteringen slag voor de overwinning goed. De volledige lijst van van zaterdag. In Denderwin- ereplaatsen is op zijn minst deke bijvoorbeeld kwam Jan gezegd indrukwekkend. Een Joos even tekort tegen lokaal bemoedigende vaststelling dus renner Jan Goessens Gino De voor de wielersport in onze Pauw werd daar twaalfde In kontreien. Ottergem behaalde Mark Beginnen we zoals gewoon- Macharis een 12de en Jean- lijk met de profs dan merken Marie Van Gfjssel een 16de we dat Temsenaar Jan Bogaert plaats. In Puurs plaatste Guy in de vlakke aanloop van de Rooms zich als vierde. Paul Tour weinig opvalt in de eind- Van Vlierberghe als 14de. Filip spurten. Hij werd dan wel Van Walle als 16de en Danny 23ste in de derde rit tussen Cant als 19de. In Bonheiden Lorient en Vitré en pakte twee kwam Beno Present als zeven- dagen na mekaar een 15de po- de en in Herenthout Franky sitie, dinsdag in Pont Audemer Weemaes als 11de binnen. En Ster der Junioresproef in Bra- kel. De Kemzekenaar werd door Brakelnaar Luc Dierickx op de lijn geklopt Edwin Ent hoven werd daar vijfde. Pa trick Suy negende. Bart Heire- wegh elfde en Dirk De Cauwer veertiende. Laatstgenoemde mag zich bijna zeker (zonder ongelukken) eigenaar noemen van de leiderstrui in deze Ster der Juniores welke zaterdag aanstaande in Melle zijn apo theose krijgt. Ook het ploe- genklassement kan Vooruit Sint-Gillis-Waas niet meer ont- en woensdag in Tourcoing, de verdere uitslag in Hamme Saan zodat f f,"? maar mits een betere steun van gaf ons Ronny Mettepenningen OTnr" PPK wn ,n p de Verandalux-kollega's kan op drie, Franky Wielandt op hij toch wel meer voorin het vier, Erik Wuytack op vijf. grote pak eindigen. De dagen Peter Galle op zes. Jean Blom tellen alleszins af voor Jan die maert op zeven, Guido Haent- met gemengde gevoelens het jens op 8, Rudy Saelens op 10, hooggebergte ziet naderen. In Rudy Heyns op 13. Peter Van groot feest wordt in de Nij- persgemeente. In het indivi dueel klassement prijken Bart Heirewegh op drie (184 pun ten). Edwin Enthoven op vier (190 punten), José Rooms op zeven (159 punten). Herman woensdag was er immers een wedstrijd in Lochristi en dat bracht voor Bevernaar Guy Verberckmoes de tweede zege van het seizoen op. Guy moest daar wel snelle opponenten als Gino De Muynck (2de). Pascal Fauconnier (3de). Stefaan De Beleyr (4de). José Rooms (6de), Gino Verbraeken (7de), Edwin Enthoven (8ste) en Mare Laureys (12de) voor kloppen maar hij legde het slimmetjes aan boord. Op die zelfde woensdag klasseerde Patrick Suy zich als derde in Zomergem waar Herman Fer- ket als vijfde binnenkwam. En om de volledigheid na te stre ven was er vrijdagavond nog een kriterium in Assenede waar Ivo Ivens negende. Pa trick Heirewegh 10de en Dan ny Van Overtveldt 13de ein digde. De nieuwelingen eisen van hun kant verhoudingsgewijs meer aandacht op dan in de vorige weken. Daar waar er gemiddeld één of geen vikto- riekraaier mag vermeld wor den zijn er deze week twee van deze zeldzame exemplaren. Op vrijdag was Hammenaar Paul Engels er als de kippen bij om in Buggenhout de eerste bloemen uit zijn wielerkarrière in te pikken. Dit leverde hij ten nadele van Geert Van Bug genhout en Gert Bjjl (vijfde) en Mare Bracke (zesde). Nog op vrijdag pakte Peter Saey een achtste plaats in Asscnede en was er een koers in Doel Wielrennen. In Sint-Niklaas werd junior Mark Laureys gevierd door zijn supporters, 't Was feest in lokaal Memling Hazewindstraat. De renner werd bedacht met nieuw koersmateriaal dat men zich kon aanschaffen met de een koers op rollen (dw) «rgërïattdpakTwTl^ T,ï: Z* opTs UrepZ °P ovrrmach, kaert bijna de zege in Lede op 19 en Filip Saman op dus ze8Sen ver- werkelijk Ie groot was voor de maar moest in de laatsle kilo- 20 tegenwoordige™ bij de eerste meier Mare Maertens aan de Over dan naar zondag dat ,len- als £een wee'de is. winnende hand laten. In deze ;en flauw beestje opleverde. Nog op zaterdag werd Edwig koers plaatste Francois Van Rudy Saelens werd vijfde in De Thaey in Vosselare geklopt Vlierberghe zich als 19de. En- Lovendegem en Danny Jans- door Benny Fivé en werd Em- kele dagen daarna pakte Fran- sens liet zich als zevende note- manuel Cornu twaalfde. In qois een twintigste stek in We- ren in Deinze. Maandag bracht Kontich was José Rooms nog zembeek-Oppem en in Herk- dan de logische verbetering zesde en Gino Verbraeken de-Stad raakte Dirk Heirwegh met twee nipt geklopten. In veertiende niet verder dan een 16de en Watervliet werd Puiveldenaar Mark Dierickx niet verder dan Eric Wuytack met gering ver- de 23ste plaats. schil voorafgegaan door Geert Bij de amateurs was het za- De Buck. Johan Koppen tikte terdag al goed prijs met niet hier als 12de aan. En in Wach- streekdelegatie. Geert Persoon was vijfde, Tom Bosschaert zesde en Gino Brijs achtste Op zaterdag koers in Bor- nem met Patrick De Thaey op zes. Yvan Van Hese op zeven en Gino Vercauteren op tien. Zondag dan opnieuw feest en wel omdat Bevernaar Kenny minder dan drie triomfators, tebeke verrasten Wim Arras Yvan Vereecken die de jongste en Patrick Buysse Waaslander weken toch al blijk gaf van een Stefan Van Leeuwe in de laat- puike konditie mocht zijn eer- ste meters. Guy Rooms (4de), stc zege van het aan gang zijn- Rudy Heyns (8ste), Rudy Sae- - u u. r» de seizoen vieren in Zingem. lens (12de) en Lucien Van gem Pat«"ick Heirewegh finish- achtste en Danny Daelman ne- Daar was de Stekenaar bij de Goetbem (12de) kleurden de d,"elfde Ook op zondag enkel een Franssens in Laarne overeind pak zijgaaien zoals de derde bleef. Kenny won daar niet plaats van Gino De Muynck in zomaar maar legde samen met Brasschaat, en de zesde prijs Luc Verschraegen de basis in van Edwin Enthoven in Sint- de wedstrijd zelf door meerde- Lievens-Houtem. Emmanuel re keren in het offensief te Cornu werd vijftiende in Sint- gaan Peter Saey werd er nog Pieters-Leeuw en Herman Fer- derde. Mark Bracke vierde, ket raakte niet verder in Zin- Yvan Smet zesde. Gino Brijs pinken om eerst de ontsnapte uitslag nog wat bij. In Zevene- Rudy Roels te remonteren en ken sneuvelde Peter Van Huf- vervolgens het hazepad te kie- fel als zevende en moest Wal- zen naar de eindmeet. In Ham- ter De Veerman het met een me was het een erg geanimeer- achtste plaats stellen, de vertoning waarin een kop- Op dinsdag werd de koers- groep van 19 het gebeuren do- week dan waardig afgerond mineerde. In de laatste ronde door Peter Van Huffel in Tiel- demarreerden Peter Van Huf- rode. De Hammenaar liet het fel en Didier De Witte uit deze nu niet op beslissende spurt op Vlk Waar blijft dan die enige voormacht weg en bij de eind- aan komen en verwees Guido overwinning, zult U zichmis- ifrekening stond er werkelijk Hacntjens naar de tweede posi- schien wel afvragen. Wel. ei- tenslotte als zevende in gende. Op diezelfde zondag Aartselaar waar Ivo Ivens ne- werd Gino Verberckmoes vier- gende en Francis Maras tiende de in Zottegem en behaalden werd. Op de eerste dag van de Gerry Van Lierop de derde en julimaand wierp enkel José Gert Bijl de zesde prijs in Rooms zich in de kijker met Groot-Bijgaarden, een tweede plaats in Bellcgem. KURT VAN DAM AAN GENEZING TOE Een onvoorzichtige toeschouwer was er de oorzaak van dat Kurt Van Dam tijdens de wedstrijd voor nieuwelingen te Buggenhout ten val kwam. Kurt werd naar het ziekenhuis van Dendermonde gevoerd. Nog dezelfde avond mocht hij huiswaarts keren. Hij had gelukkig niets gebroken. Kurt ondervindt evenwel nog vrij veel last van de tuimelpartij. Allicht is dat het gevolg van een gekneus de rib. De sympatieke Buggenhoutse jongeling hoopt echter binnen de kortste keren opnieuw aan te treden. BART HEIREWEGH LAST VAN TENDINITIS Tijdens de voorbije week heeft Bart Heirewegh niet gekoerst. De Hammenaar ondervond last van een onwillige knie. Hij ging op doktersonderzoek. Een diagnose bracht een begin van tendinitis aan het licht. De Hamse junior heeft het enkele dagen rustiger moeten aanpakken. Dit weekeinde verschijnt hij weer aan de start. De finale in de Oostvlaamse Ster staat op het programma. Een kandidaat eindoverwinnaar is hij niet. Zijn ploegmaat Dirk De Cauwer leidt afgetekend. GINO VERBRAEKEN TREIN GEMIST Gino Verbraeken uit Sint-GiUis-Waas leverde "Junior van het Jaar" een knappe verrichting, me tijd zag het er naar uit dat hij voor een ereplaats aanmerking ging komen. De Waaslander miste wel de goede ontsnapping. Dat is Gino in het nog overkomen. In Temse bijv. liet hij ook de trein zij neus voorbijgaan. Het is broodnodig dat meer bij de pinken is wil hij weldra een worden op de overwinning. Nu zondag gaat hij in wedstrijd in Wichelen van start. FRANK SAEY - MIGUEL RASSCHAERT Het wielerpeloton van Berlare is aangegroeid. Kort geleden zijn ook Frank Saey en Miguel Rasschaert v start gegaan. Ze zijn allebei zestien jaar en behoren dezelfde klub van Mare Bracke. Hij is ook nog nieuweling en aast binnen de kortste keren op een overwinning. FERDY DIERICKX VIJFDE Ferdy Dierickx is er vorige dinsdag niet in geslaagd om voor eigen deur te zegevieren. De Buggcnhoute- naar was wel lid van de kopgroep, maar werd tijdens de ontknoping in de luren gelegd. Hij moest vrede nemen met een vijfde plaats. (E.D.M.) De jongste van het broederduo kwam daar iets tekort tegen over Christophe Feys uit Wer- Het stedelijk feestkomitee, helpers Pierre Depuysseleire, Wielerkoers voor dames, 42 met als voorzitter Schepen Joris Carton. Willy Cappaert km. of 8 ronden. Palm en •Ook maandag nog een ver melding en wel de zesde plaats van Sinaainaar Kurt Noten- baert in Brakel-Everbeek, ter- vijl er vorige woensdag nog Van Daele. heeft in samenwer- en Yvan Van Vlacndcrcn de 3.000 fr. prijzen. u jens naar e omliik werd deze voorgaande Kenny Franssens en een ne- :een maat meer op het spurt- ne, Ronnv Mettepenningen gemijK wera acze voorgaanue neesterschap van de Sint-Ni- werd er vijfde. Luc De Bruyne week veroverd maar in ons gende van Mario De Maere in tdazenaar. De derde zege werd tiende. Patrick Van Duyse vorig overzicht werd het U nog Sint-Katelijne-Waver, behaald door Zeienaar Walter 12de. Jan Joos 14de. Peter Van n'et meegegeven. Vorige (m.n.) Kenny Franssens was vorige zondag in Laarne de koning ..Het is dic Verschraegen die te rijk. De nieuweling uit Beveren behaalde er een van bij de eerste ronde in de allereerste overwinning. In de sprint versloeg hy Luc aanval ging", vertelt Kenny Verschraegen, die nochtans zeven overwinningen achter Franssens zijn naam heeft staan. "Ik ben in de achtervolging een zevende plaats was van king met het Sportkomitce handen vol gehad. Maar met Om 16 u.: Grote Prijs Rijwie- WAOD een heel wielerpro- de vele Waaslandsc renners is len Lucien Vermeulen, Merca- gramma op het getouw gezet, het sukscs van de wielerkoer- torstraat 78. Met drie wielerkoersen op een sen WAOD verzekerd. Wielerkoers voor liefhebbers week hebben voorzitter Fons Op zondag 7 juli start het wie- WAOD van categorie B en C, Verbraecken en zijn trouwe Icrprogramma met 2 koersen 62 km. of 12 ronden. 5.000 fr. op de St.-Gillisbaan. Om prijzen en palm aan de 14u30 starten de dames-ren- winnaar, sters in een koers over 40 km. Omloop: St.Gillesbaan, Be- gevolgd door de liefhebbers kclstraat, Spieveldstraat, "van de katcgoric B en C. Ge- Hoogstraat, gegaan, maar werd gegrepen stelling was dat ik niet bij zien er maar één wedstrijd op Alle kocrsformalitcitcn: café door het peloton. Intussen machte zou zijn om zijn wiel te de WAOD-kalcndér voorkomt «De nieuwe sportvriend». St.- bleef de vluchter buiten schot, grijpen. Dat lukte mij. Meer verwachten wij een massa ren- Gillcsbaan. Ivan Smet, Peter Saey, Ronny zelfs. Met de streep in zicht, ners. Een goede inzet van de Maandag 8 juli: eerste Grote Lievens, Mare Bracke en Dirk wipte ik hem voorbij en won kermis op St.-Gillcsbaan. Prijs Taverne Dancing Bistro. Van de Woestijne hebben toen komfortabcl." Kenny Frans- Maandagavond brengt het Wielerkoers voor liefhebbers een aktie ontketend. Ik sloot sens doet het de laatste tijd Sportkomitee een nicuwig- WAOD Ereprijs N.V. Dcsco- even later aan. Intussen ver- opvallendI goed. In acht reccn- heid. Voor de eerste maal in schop Waasland loor Verschraegen. die nog al- te wedstrijden eindigde hij tel- dc geschiedenis een wieier- Afstand 76 km. of 20 ronden tijd het kommando voerde, kens bi| de eerste tien. Hij koers op het Stationsplein. De via Leopold II laan. K. Eiiza- vcld. We kregen hem in het werd o.m. twee keer derde. sympatieke waard van de ta- bethlaan. Brcedstraat, Magno- zicht en haalden hem bij. verne-dancing Bistro wil dc lialaan, Goudenrcgcnlaan. Het peloton was intussen in Tot maart van volgend jaar mensen de weg wijzen naar Lindestraat, Mercatorstraat en een verloren positie terechtge- blijft hij lid van de nieuwelin- zijn etablissement en bij goed Stationsplein, komen, zodat we tot de finish gCn Alvorens het seizoen ten weder zal een groot terras de Palm aan dc winnaar en 11.000 buitenschot bleven. Op een ki- einde is, hoopt hij nog een sportmensen de gelegenheid fr. prijzen. Vele premien lometer van de streep demar- paar keer met de bloemen naar bieden om rustig de koers te Alle koersformaliteitcn in ta- rcerde Verschraegen opnieuw, huis te komen. Ik sprong mee, maar bleef eni ge tijd op twee meter hangen. Ik meen dat hij in de veronder- telrennen. In Terjoden behaalde Ronny Schepens zijn eerste overwinning v ij de nieuwelingen (per) Wielrennen. De Kon. Wielerklub van Terjoden organiseerde de grote prijs voor beroepsren- leigengemeenl^per) Edwig De Thaey heeft nog nooit de smaak van een overwinnig geproefd Vorig weekeinde was het bijna zover. In het Antwerpse Vossclaar was hij alleen voorop geraakt. In dc laatste rechte lijn werd hij door Benny Fivé bedreigd. Even zag het er naar uit dat de junior uit Bclsclc zou standhouden. Net voor de streep werd hij voorbijge stoken "Nooit ben ik zo dicht bij de overwinning geweest", zucht Edwig De Thaey. "Na zowat vijftien kilometer ben ik in de aanval gegaan samen met vier renners onder wie Gunther Lievens. Later zijn nog twee renners ons komen versterken. Daar was Benny Fivé bij. Na nog een reeks van schermutselingen en demarrages, ben ik weggespron gen op ruim een kilometer van de streep. Toen is Fivé komen opdagen. Ik heb er alles uitgeperst om toch voorop te kunnen blijven en een eerste overwinning op mijn akticf te brengen. Dat geluk werd mij niet gegund. Met een tweede plaats heb ik mij moeten tevreden stellen. Ener zijds was ik ontgoocheld. Anderzijds tevreden. Tweede worden was mij nog niet overkomen. Drie keer eindigde ik als zesde, een keer als zevende. Ik werd ook al eens negende en twee keer legde ik beslag op een tiende plaats." Edwig Dc Thaey heeft het overigens niet zo gemakkelijk om met zijn kollega's te wedijveren. Hij is tewerkgesteld in een weverij waar hij in een dricploegcnstelscl is ingedeeld. Een dergelijk, onregelma tig leven, is niet gunstig voor dc konditie van een renner. Toch tracht de Belsclcnaar er het beste van te maken. Nu zondag neemt hij deel aan het kriterium in Lokeren en volgende week dinsdag wijkt hij uit naar Waarschoot. Nog tot 1 mei van volgend jaar is hij lid van de juniors. Alvorens hij naar dc amateurs overstapt, hoopt hij op zijn minst een zege in dc wacht te slepen, naast meerdere ereplaatsen. (E.D.M.) volgen bij een fris glas bier. (e.d.m.) Om 19 u. gaan dc renners van start in een wedstrijd over 80 km. Om de kermis te besluiten geeft het sportkomitee zijn tra ditionele wielerkoers op de Markt. Van een kriterium is geen sprake meer gezien de verkeersmoeilijkheden en zo wordt het nu een open wed strijd met grotere ronden De gelegenheid om tussendoor een goeie pint te pakken. Deze koers over 80 km. en 22 ron den wordt des te spannender daar zij is uitgeschreven en voorbehouden aan de Waas- landse liefhebbers, versterkt met enkele Antwerpenaars en Nederlanders. Een unieke ge legenheid voor dc vorig jaar nipt geklopte Freddy Luyckx om de bloemen mee te nemen. Technische inlichtingen Zondag 7 juli: 14u30 Grote Prijs 't Beenhouwerke, Hof straat 115. e-dancing Bistro, Stations plein. Vrijdag 12 juli: Grote NMKN - ASLK Agcn(sch| IC pen Mevrouw Van Hocc Rcckmans. Wielerkoers liefhebbers WAOD over km. of 22 ronden. r Inschrijven: café Hemelrif-'*- Vertrek: café Commerce. Aankomst: aan de café 's M rison. Dc Fortuin en Graanmaat. Or Kongostraat, Cardijnlaan, laan. Driegaaicn. straat. Dalstraat en Markt. De wedstrijden van 8 en tellen voor de Trofee land met de medewerking garage carrosserie Deyaert, St Gillcsbaan, nc-dancing Bistro, laan. De Heer Van Daele. van feestelijkheden zal wedstrijd vereren met zijn wczighcid. Het sportkomitee dankt langs deze weg al patisantcn die hebben dragen tot het tot stand van deze Wielrennen. Ronny Pauwels uit Affligem leidt het gende peloton bij de nieuwelingen in Meldert (per) BWCL-wielrenners in Haasrode. Claude Heuvinck werd laureaat in de A-reeks (hij

De Voorpost | 1985 | | pagina 24