I I I •C HANDBALSPROKKELS MACHT SINT-GILLIS JIKT OP EERVOL RESULTAAT PAGANDAVOLLEY IN ST.-GILLIS-DENDERMONDE PB VOLLEYBALKOMPETITIE 1985 OLD CHAP SPEELT VOLLEYBAL mus» r KORFBALLEND AALST SMASH-INFO De Voorpost - 5.7.1985 - 25 VOLLEYBAL jdag 28 juni 1985 organi- De Brusselse ploeg was samen- lid van Limburgse derde pro- KWB St.-Gillis Center gesteld uit de gebroeders Cau- vinciale Heusden. I sporthal aan de Van taerts (Patrick en Hugo), bei- Ook oudgediende Willy De "lovestraat een propa- den aangesloten bij ere-klasser Schouwer van Univil Vilvoor- ïdstrijd volleybal tus- Ibis Kortrijk. Guido De Key- de en de KWB spelers Willem Volksverzekering uit ser. Paul Moeys van Olympia Torrez (Itterbeek) en André en een Oostvlaamse Leefdaal (eerste provinciale De Kinder (St.-Gillis) waren !yee d^l"es va" de partij: Ann gelijkopgaande strijd, want via Brabant) en Rat Eerdekens, aanweaia. Er waren eveneens XanBo.l.crdai1 (««nprtller 4-4 en 10-11 kon de Oost- bij Snuffel Grembergen) en vlaamse selektie zegevierend Lieve Van Rompuy De Oost- besluiten. Dit was vooral te vlaamse selektie bestond uit danken aan Danny Loyez, die een keuze uit de basis van de uitstekende spelverdeling Juvenes Zele, met name Etien- van Etienne Van Uytvang op ne Van Uytvang (kapitein), een sublieme wijze afrondde. Danny Loyez, Mare Cornelis, De vierde set. meteen ook de Yves De Cocker en speelster mooiste en de meest spannen- Linda De Cock. Deze namen de. werd gekenmerkt door werden aangevuld met twee «parades» in het achterveld 1 spelers van Nilco Lebbeke. van de gebroeders Cautaerts. Paul Vercauteren en Roland Via 9-8 kwam de selektie met Van Beveren en Johan Aerts twee korte kombinaties van (Adec Baasrode). Danny Loyez en Mare Cornc- .1 i lis (in het midden) op 9-10. Nu Onder een mange belangstel- b j Loyez enkeÊ schoon- hng (niettegenstaande de gra- hefdsfouten: hij was werkelijk c. tis toegang) hebben de toe- ïan mem de'ba| jn Volleybal m Smt-Gilhs-Dendermonde. De DW-ploeg uil Brussel was te gast bij de KWB. schouwers kunnen genieten te moge„ steken zonder enige van een wedstrijd met enkele bes,r,ffln(,. prachtige spclfazen. In de eerste set nam de DVV Hiervan maakten Hugo Cau taerts en zijn broer Patrick gebruik van om met legballen tbbersvolleybal. Gespannen volgde het publiek de wedstrijden van het KWB-tornooi ii in dibillis-Dendermonde (vh). Rangschikking op 28 juni 1985 Klassement reeks 1 1. Opwijk 2. ZclcC 3 Baasrode 4. Denderbelle 5. Overmcrc 6. Keur A 7. Mocrzckc 8. Schcllcbcllc 9. St.-Gillis Dcnd. Klassement reeks 2 1Grembergen AB 2. Baasrode C 3. Dcndcrmonö.' B 4. Nijverseel 5. Keur B 6. Kalken A 7. Denderbelle A 8. Overmcrc C 9. Overmcrc B Klassement reeks 3 1Zele Kouter 2. Masscmcn B 3. Hammc Center 4. Schcllcbcllc B 5. Grembergen D 6. Boonwijk 7. Dcndermondc C 8. Kalken B 9. Oudcgcm 10. Masscmcn A' (I maal forfait) 10 8 2 27 10 27 11 8 3 27 13 27 11 7 4 26 20 26 10 6 4 22 15 22 11 5 6 19 26 19 10 3 7 17 25 17 11 4 7 16 25 16 9 3 6 15 24 15 9 2 7 11 22 11 10 10 0 30 3 30 10 8 2 27 9 27 10 6 4 22 14 22 10 6 4 19 16 19 10 5 5 15 21 15 7 2 5 12 17 12 10 2 8 12 28 12 8 2 6 8 22 8 7 0 7 6 21 6 13 13 0 39 4 39 11 10 1 32 11 32 11 8 3 27 15 27 II 6 5 22 20 22 11 4 7 21 23 21 13 4 9 18 30 18 12 5 7 17 30 17 11 4 7 17 23 17 12 3 9 17 29 17 11 1 10 7 32 7 ploeg het niet al te ernstig op, aangezien ze niet met sterkste kombinatie op het ter- de set af te sluiten rein verscheen. Ze dachten dat de gebroeders Cautaerts het "Jdens de beslissende set ont- wel konden rooien zonder ver- sPon z'cb cen ware s,riid ,us" dere hulp. Ze keken zo al heel sen Johan Aerts en Hugo Cau- vlug tegen een 5-10 achter- 'aerts' Johan Aerts trok aan stand aan. De verzekeringboys bel lanSs,e eind- omdat hlJ waren niet bij machte om de door belere sPelers omringd kloof te dichten. was- DVV was heel vluB- la"gs r. 1-2, 2-6 en 2-7 op achtervolgen De tweede set werd hun spel- aangewezen. Bij 5-8 werd er verdeler vervangen en de a ploeg draaide beter en vlotter. Ze kwam met 6-0 cijfers aan de leiding. Linda De Cock slaag de erin met haar opslag drie van kamp gewisseld. Nu ging Paul Vercauteren in de fout, zodat DW op gelijke hoogte kwam bij 8-8. Waar eenieder een spannende strijd verwacht- puntcn te skoren. Nog enkele ,e- b'e,d de Oostvlaamse ploeg spelerswissels werden bij 12-0 de bovenhand in de aanval.. doorgevoerd. De Oostvlaamse dank zij haar spelverdelers selektie kon nog via Johan Lo>'ez en. ^an Omvang- Deze Aerts en Yves De Cocker tot organisatie van KWB St.-Gillis Uitslagen van de reeds ge speelde wedstrijden: De'frissx*ieucdfonêens van het 14-9 'erugkcrcn, alvorens de met Gaspar Van Wezemael, jeugdhuts klopten slaap uit door DVV na twee setbal- - - de ogen van de Kalkenaars. len "'tgemaakt werd. I rmtcpi BPfflTMM KIICO mmsEH HJLCO t&Wfy.' verdient zeker en vast nabol- ging. Maar indien men propa ganda wil maken, moet men de In de derde set bracht Johan damesspeelsters weren en de Volleybal in Sint-Gillis-Dendermonde. De ploeg Nilvo uit Lebbeke (vh) Aerts het eerste punt op het ploegen in hun sterkste opstel- Hamzog-Old Chap: 3-0 Rik De Trainer heeft duidelijk scorebord. De set kende een ling laten aantreden, de bloeilsmaak te pakken. Hij wil telkens weer bloed zien bij elke volleybalwedstrijd. Ham zog kwam traag op gang en het speelde duidelijk mei lood in de benen. ri jOS LLEYBALKOMPETITIE tijden van 7 juli 1985 Lil. A - Ze e Center slra - Denderbelle B Dcnd. - Opwijk B - Mocrzckc e A is vrij Wa l*rgcn AB - Overmcrc B Keur B - Nijverseel Overmcrc C - Kalken A Denderbelle A - Baasrode C Dcndermondc B is vrij Reeks 3 Schcllcbcllc B - Masscmcn B Kalken B - Boonwijk Grembergen D - Dcndermondc C Oudegcm - Kalken B Hammc Center - Zele Kouter Dendermonde-Old Chap Toen het jeugdhuis met 2-0 cijfers een voorsprong had op gebouwd. werd het scenario over hoop gehaald. De bloed dorst van Rik De Trainer was duidelijk gestild want zijn jon gens werden gedwongen het onderspit te delven tegen de ploeg uit Dendcrmonde. Zondag 7 juli 1985: 10 u.: Old Chap-Masscmen (in de sporthal De Wuiten) 13 u.: deelname aan het tor nooi van KWB Mocrzckc Dinsdag 9 juli 1985: Om 20 u. en 21 u. volleybal training in sporthal De Wuiten KORFBAL Op de vrijdagen 5 en 12 juli 19S5 geeft Korfbalclub Ago Aalst demonstratie- en initiatiekorfbal met als bedoeling meer mensen aan te zetten om korfbal te beoefenen. Dit heeft telkens plaats op het Volksplein te Aalst en dit vanaf 19 u. ledereen is welkom. Alle dames en heren vanaf 15 jaar kunnen onmiddellijk meespelen. Komen is spelen! Inlichtingen bij De Mil Marc, Bedrijvigheidstraat 8, 9300 Aalst, of bel eens met Martine Philips, 0531 21.53.90. Provinciale Beroepskommissie Teneinde twee ontslagncmen- Op zondag 1 september voor plaatsje vrij*. Nilco Lebbeke. herenploegn: rekreatie en vier- tweede geklasseerde in de de leden te vervangen, doet de provinciale. eindronde, kan aldus de reeks men een beroep op belangstel- Inschrijvingen dienen te ge- vervolledigen. Proficiat! lenden om lid te worden van beuren voor 10 augustus 1985 Nilco Lebbeke II kan na de de voornoemde kommissie, bij Hans Van Aarschot, Kerk- promotie van broertje Nilco I Kandidaten stellen zich het plein 19, 9330 Dendermonde. n nu ook aanspraak maken op best in verbinding met de voor- Telefoon 052721.67.48 (enkel een deel van de derde provin- zitter, dhr. Vivien De Baets, voor informatie). ciale-koek. John Schenkelstraat 9. 9060 Inschrjivingsgeld bedraagt 500 Patrick Annemans. met wie Zelzate. frank, te storten (eveneens Filoes Oudegem de onderhan- voor 10 augustus 1985) op re- delingen zo goed als afgerond ornooi-meuws keningnummcr 001-156394-91. had. blijft na zijn aanvankelij- Snuffel Grembergen organi- Rekening op naam van Hans ke vrijheidsaanvraag bij zijn seert zijn eerste volleybaltor- Van Aerscot, Kerkplein 19, huidige klub aangesloten, nooi in de sportzaal van de 9330 Dendermonde, met ver- Het bestuur van Nilco Leb- gemeentelijke jongensschool melding van «volleybaltornooi beke heeft een nieuwe trainer te Grembergen op twee terrei- Snuffel Grembergen». aangetrokken: Rudy Cruyp- ncn met maximum tien ploe- landt, ex-speler van volley gen Nilco Lebbeke balklub Malderen. Hij is thans Op zaterdag 31 augustus voor Door het fusioneren van Ha- inwoner van de gemeente en damcsploegen uit tweede, der- des en Kontakt Temse komt er hij voldeed aan de door het de en vierde provinciale. in tweede provinciale een bestuur gestelde eisen VOETBAL icht Sint-Gillis-Dcndcrmondc wil in de komende :litie een prestatie neerzetten die de miserie van het hijgfbijc seizoen moet doen vergeten. Dit werd alvast door een opgetogen voorzitter Leonard Baetens die cen gezellig onderonsje de nieuwe spelers voor- wdrachtvoorzittcr beklemtoonde dat de klubleiding, ;r en spelers zich eendrachtig zullen inzetten om de 'e supporters te geven waarop ze recht hebben. fe kenden vorig seizoen te egenslag om overeind te n. Wc zijn gedegradeerd de derde provinciale, de wil is bij iedereen :zig om alles in het werk Hen om het verloren ter- zo snel mogelijk terug te In de eerste plaats tn wc daarom de ploeg f cnlijk versterkt. Het is hicn niet gebruikelijk dat ilocg die degradeert zich lerk manifesteert op de fermarkt. Hiermee willen nen dat wc opnieuw ho- willen." k trainer Julicn Peclman verder het vertrouwen van de Ecndrachtlei- sprak de hoop uit dat een zich voluit zou inzet- •m de Ecndrachtklcuren uw aan de zegemast te Hij benadrukte hier- et belang van een goede ■creiding en de deelname de Beker van de Dender- waarin men o.a. zal ifrontcerd worden met Baasrode en ibergen, die toonaangc- zijn geweest in de voor- kompetitie en nu recht- Jkïe tegenstanders worden [Eendracht Sint-Gillis. Na- de eerste afspraak nog I Vastgesteld op dinsdag 23 ||c 19 uur (eerste training) de nieuwe spelers [esteld. de eerste plaats de 27- Luc Maes. Een midden- die voor één seizoen tomi van VW Hammc. de voorbije drie seizoe- jjtkwam voor SK Bcrlarc. Vervolgens de 26-jarige Pa trick De Maesschalck van Een dracht Zele. Verder de 27- jarige Patrick Wets, een ach- tcrspeler van Sparta Appels. Hij komt voor één jaar over naar Sint-Gillis. Definitief komen naar Een dracht Sint-Gillis: de 26-jarige Luc De Waegenccr en Raoul De Cock, twee aanvallers van SK Lebbeke, Eric De Geyter, de gewezen Ecndrachter en steeds goed voor een doelpunt komt terug na een jaar bij Herzele te zijn verbleven. Eric De Geyter is 35. Franky Moens van Red Star eveneens voor een jaartje over net als doelman Marius Van Hemelrijck bij FC Liedekcrke werd weggehaald. Tot slot is er nog Luc De Lentdeckcr. die van de eerstcprovincialer KAV Dendermonde voor twee seizoenen naar Sint-Gillis overwipt. Drie spelers verlaten defini tief de Ecndrachtrangcn. Fran- kie Van Beveren naar FC Lut- terzele én Frans Peeleman en Frankic Van Hcckc. Zij ble ven bij SK Lebbeke waar ze vorig seizoen reeds aan het werk waren. Een drietal jeugd spelers kregen ook een extra kans aangeboden. Zo stapt de knapcndoelman Geert De Vlieger voor drie seizoenen op en wordt lid van SK Beveren. Kurt De Geyter, scholier, zal zich tijdens de twee volgende seizoenen bij SK Sint-Niklaas pogen waar te maken en Sigi Van Ransbeeck. miniem, stapt eveneens voor twee seizoenen op naar KAV Dendermonde Julien Peclman blijft uiter aard trainer van de kern en van de juniors. De scholieren zul len worden getraind door Luc Van Nuffel. De knapen krij gen Eric De Geyter als oefen- meester. De miniemen Roger Van Beveren en de preminie- men worden toevertrouwd aan Gaston Van Extergcm De koördinatie van de jeugdtrai- ning berust bij Roger Van Beveren. Voilé. Dat was het. Een dracht Sint-Gillis begint vol hoge verwachtingen aan een nieuwe kompetitie. Daarin staan cen aantal derbies gepro grammeerd. Dat zal allicht een hoger toeschouwersaantal voor gevolg hebben, wat de klubkas uiteraard flink kan ten goede komen. Ook bij Sint- Gillis is er geen overschot. Maar waar wel? (E.1I.M.) Basketbal. BBC Osiris won Vlaanderen (per) de finale tegen Koksyde met 55-32 en werd kampioen - Op 30 juni werd de transferperiode afgesloten. Dit betekent echter niet dat een overgang naar een andere ploeg niet meer mogelijk is. Inderdaad, tot 31 juli kan nog een transfer afgedwongen worden via ontslag waarna een kommissie begin september zal bepalen tegen welke voorwaarde betreffende spelers hun overgang toch krijgen. -Het is anders vrij rustig gebleven op de transfer markt. Heelwat kontakten werden gelegd maar tot een akkoord kwam men blijkbaar niet zo vlug. De financiële toestand van de meeste klubs laat inder daad geen ruimte voor «gekke» dingen en blijkbaar heeft men dat begrepen en is men bij vele klubs overgestapt naar een intensieve jeugdwerking. - Wellicht ligt daar de oorzaak dat bv. in de Oost vlaamse kadettenreeks 11 ploegen inschreven. Een verstandige keuze, menen wij. -Het belangrijkste nieuws lijkt ons dan ook te vinden in het trainerskorps. Eddy De Vlieger neemt de taak van Eddy Van Geel over bij Ajax Lebbeke en Avantitrainer L. De Nil krijgt een assistent in de persoon van Y. Gijssels die tevens de jeugdploegen onder zijn hoede neemt. Dat L. Krogstrup dan toch trainer blijft bij H.B.C. Den dermonde komt wel enigszins verrassend over evenals het feit dat Peter De Smedt, op een toch relatief jonge leeftijd, A vanti Femina onder zijn hoede krijgt. Niet dat ook maar iemand twijfelt aan de kapaciteiten van deze student L.O. aan de V.U.B. maar wij kunnen ons toch voorstellen dat broer Eddy een hele steun zal betekenen. - A vanti Femina Lebbeke 2 start na lang twijfelen dan toch in 2' afdeling. Het neemt de plaats in van Meiveren 2 in de kalender en het krijgt er A. Van Renterghem en L. Boute bij (beiden ex-Gent). - Avanti Lebbeke liet Agneessens en De Ketelbutter vertrekken naar E. V. Aalst en de jonge F. Coppens naar Ajax Lebbeke. De Marokkaan Elhafi Hantza komt van Kraainem de Lebbeekse kern aanvullen. Ook de jonge doelman W. Van Hove komt van Gent de schaapstal opnieuw vervoegen. - V.Z.W. Avanti Lebbeke blijft onderhandelen met een hoofdsponsor en alles wijst erop dat een vervanger voor Boule d'Or zal gevonden worden. Groep De Cuyper blijft co-sponsor; Avanti Femina blijft de steun krijgen van Nopri Lebbeke. - Het sekretariaat van Avanti Lebbeke komt in handen van het duo L. De Lathouwer-VQuarin. - F. Van Gucht, die naar wij uit Aalsterse bron vernamen, de rangen van Eendracht Vrij kwam versterken, blijft dan toch bij Ajax Lebbeke zodat trainer Wellekens wellicht naar een andere speler zal dienen uit te kijken. - M. Hendrickx verlaat wel Ajax om trainer-speler te worden bij Brabo Denderbelle. H.C. Lokeren kwam tot een akkoord met Buggen- hout betreffende de overgang van Luc Van Cau wenberghe. Ook start Fl. D'Hanis met een dames- ploeg die in de derde afdeling zal uitkomen. In die derde damesafdeling gaat Olympia Aalst op inaktief en schreef G.S.K. Hamme niet meer in voor de kompetitie. Ros Beiaard Dendermonde neemt een deel van de Hamse speelsters over en naast het fanionteam dat in 2' afdeling speelt, start Ros Beiaard met een tweede ploeg in 3' afdeling. J. Van Hout blijft trainer-coach. Dat het bij Squadra Femina Lebbeke op wieltjes loopt blijkt nog maar eens. Het aantal speelsters neemt bestendig toe zodat IV. Van Hove en C° na amper één seizoen aktiviteit zowat verplicht zijn met een tweede ploeg te starten. Ook de jeugdploe gen blijven aktief. Minder goed nieuws bij Sparta Aalst. De oudste Oostvlaamse handbalklub schreef tot op heden nog niet in voor de kompetitie 1985-86 en hardnekkige geruchten doen de ronde dat na de degradatie naar provinciale Sparta er het bijltje zou bij neerleggen. E.V. Aalst heeft doelman Luc Moens van Kraai nem ingelijfd. Deze Aalstenaar en ex-junioresin- ternationaal komt dus na verschillende seizoenen opnieuw bij Eendracht Vrij terecht. Samen met Agneessens en De Ketelbutter (ex-A vanti Lebbeke heeft Aalst zich tot nu toe versterkt met uitsluitend echte «Ajuinen». Op 1 juli werden 11 nieuwe scheidsrechters die slaagden in het examen, door het P.K.O. in het bezit gesteld van hun diploma. Uit het Voorpostge- bied volgende geslaagden: B. De Hauwere, W. De Proft, Luc Van Beglen, W. Van Hove, M. Vlassen- root en St. Vlassenroot. De bijzonder aktieve Provinciale Scheidsrechters- kommissie van Oost-V laanderen is zopas gestart met een kontaktblad. Onder de hoofding Oost- Vlaanderen fluit» wil men met dit periodiek Kon taktblad alle Oostvlaamse scheidsrechters nog nau wer betrekken bij de provinciale werking. Om deze handbalsprokkels te besluiten een minder opwekkend bericht: het Uitvoerend Komitee van de V.H.V. heeft een definitief arrest geveld in de zaak «A. Poppe». Robuco Buggenhout moet volgend seizoen in de provinciale reeks uitkomen en kreeg dus geen genade. A. Poppe zelf zag zijn levenslan ge schorsing gewijzigd in een 5 jaar durende schorsing. Voorwaardelijk kan hij gerehabiliteerd worden na die 5 jaar op eigen aanvraag. Wij kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat in deze zaak sommige mensen eindelijk de stok gevon den hebben om de hond te slaan. EVA

De Voorpost | 1985 | | pagina 25