PETER DHAUWE: LEIDER IN HET KAMPIOENSCHAP ZOGSE PILOOT PETER DHAUWE TITELKANDIDAAT CORNER BLIJFT DE TOON AANGEVEN Vorige week werd in Hofstade enkel een kampioenschapsproef gereden voor de kategorie nationalen 250/500cc waarin Peter Dhauwe opnieuw een goede zaak kon doen en naar de eerste plaats oprukt. Ook Franky van Clapdorp kon met zyn sterke wedstrijd heel wat puntenwinst boeken bij de 250cc-ers. Patrick Boesman eindigde als tweede en wordt ook tweede in de tussenstand van het kampioenschap. Verder ging er een tweede plaats naar Edward van de Klooster terwijl Lieven de Vylder, Kurt Bussens en Luc Van Clapdorp derde werden in de eindstand. In de B.M.B.-wedstrijd ging terug een overwinning naar Lieven Vercruysse. In de eerste reeks 125cc was zestiende plaats kon eindigen, een 21c en een 24c plaats en het Luc Van Clapdorp die de Peter Hemelaert werd hier de werd ook 24c in de eindstand, bende op sleeptouw nam en dichtste waaslander met in de Eric Brems moest in de eerste onmiddelijk toonde hij dat hij eerste reeks een tiende plaats reeks genoegen nemen met deze ook waard is maar in de maar in de tweede serie verliep een 24c plaats maar kon dan in derde ronde kwam hij op een het minder goed. Hij werd de tweede serie toch een acht- hindernis ten val, werd naar veertiende met een elfde plaats ste plaats innemen, een zesde plaats verwezen in de eindstand. Dirk Raman Johan De Pauw, teruggekomen maar finishte uiteindelijk nog wist in de eerste reeks van de uit de B.V.M. federatie kwam als vierde. In de herneming veertig juniores 250cc op een hier ook aan de start bij de nam hij na de eerste ronde een negentiende plaats te komen juniors 500cc maar heeft wel derde plaats in en kon ze ge- maar in de herneming kende nog wat aanpassing nodig. Hij makkelijk behouden door met hij ook enkele tegenslagen en eindigde op een 25' en een 21' ruime voorspring t.o.v, de werd slechts dertigste met een plaats en was ook 25' in de dichtste achtervolgers te eindi- 24' plaats in de eindstand. Ed- eindstand, gen. Ook in de eindstand dy De Coster moest na de stop- Ronny De Schacht wist in de kwam hij op een derde plaats, zetting van het zijspan met eerste reeks uitzonderlijk op Ingmar Smet kon in deze eer- Roger Vercruysse de driewie- een achttiende plaats te eindi- ste reeks van de ruim 35 ver- Ier verlaten en komt nu aan de gen maar in de tweede serie trekkers nog op een zestiende start bij de juniors 250cc, met verliep het terug minder goed plaats etndigen maar in de een 28' en een 31' plaats was waarin hij genoegen moest ne- tweede reeks werd hij in de hij 29* in de eindklassering. men met een dertigste plaats voorlaatste ronde door proble- Bij de juniors 500cc ging het en hij was 27' in de eindstand, men te voet gesteld. Hij werd voor Herman Lenaerts in de cm not als 33' geklasseerd en was eerste reeks niet zcbestI waarin 26' in de "eindstand. Ronny hij als derde was gestart, door Heyman eindigde in beide een hapering naar een vijftien- Bij de nationalen 250cc had reeksen op een 27' plaats en de plaats werd teruggebracht, den we het reeds eerder ver werd ook 27' in de eindstand. en na enkele ronden weer een meld dat Franky Van Clap- Patrick Van Vlierbcrghe werd zesde plaats innam. Uiteinde- dorp de laatste weken steeds in de eerste reeks door moei- lijk kwam hij nog met een dichter bij de overwinning kwam en vorige zondag in Hofstade was het weer bijna zover. De eerste reeks was hij als tweede gestart, kwam even aan de leiding maar door een defekt werd hij naar een vierde plaats verwezen. Een ronde daarna was hij opnieuw derde en als eerste 250cc-er maar in de slotronde moest hij aan de sterke aanvallen van Claus weerstaan en eindigde als tweede 250cc-er op een vierde plaats. In de tweede reeks was hij sterk op dreef nadat hij pas rond een tiende plaats uit de start kwam. In enkele ronden wist hij naar een tweede plaats op te komen en had de ganse tijd de overwinning in handen maar in de laatste meters kon Claus nog een plaats winnen zodat deze opnieuw de eindze ge op zijn naam schreef. Fran ky werd nog eerste 250cc pi loot in de tweede reeks met een tweede plaats in de eind stand. Na vier reeksen tegen- i j slagen in de kampioenschaps- Motorsport. De motorklub uil Moorsel won in ZeU de pr£ven b hij inn,fddcl, tt„g. regelmatigheidsrit met 65 ingeschreven deelnemers. Zij gekomen naar een vierde namen de reuzetrofee in ontvangst, (bvw) plaats lijkheden uitgeschakeld en kon gedubbeld renner ten val waar- Kurt Bussens keek hier wel de in de herneming een 24' plaats bij het motorblok werd gebro- kat uit de boom om zijn twee- innemen. ken en dat was meteen het de plaats in de tussenstand van Bij de juniors 250cc werden de einde In de herneming liet hij het kampioenschap te behou- Wase favorieten voor de over- dan toch zien dat de overwin- den. De eerste reeks was hij winning uitgeschakeld. Leslie ningsbloemen anders mis- niet zo best gestart en moest Van Puyvelde kende in de eer- schien wel voor hem waren bij de finish vrede nemen met ste reeks een minder goede want nadat hij pas als vijfde een achtste plaats als derde start, was na enkele ronden was gestart, kwam hij in één van zijn kategorie en in de reeds naar een tiende plaats ronde naar de leiding en liet tweede serie kon hij een vierde opgeklomen maar hij brak het zich deze eerste plaats niet plaats innemen. De eindstand schakelvoetje en moest stop- meer afnemen. Voor Guy gaf hem ook een derde plaats pen. In de tweede reeks kon Dhaene verliep het niet zo best en in de tussenstand van het hij op een derde plaats ein- want in de eerste reeks moest kampioenschap heeft hij terug digen. hij zijn leidersplaats afstaan enkele punten voorsprong we- Gian Franckaert werd hier aan Koen Keyenberg en ook in ten te nemen op de derde, evenmin van tegenslagen ge- de herneming werd hij door Luc Verbraecken was in de spaard. in de eerste reeks was een hapering naar een zevende eerste reeks na de verken hij reeds naar een derde plaats plaats verwezen en was hier- ningsrondc op een vijfde plaats gekomen toen hij door een mee derde in de eindstand, gekomen maar had enkele kc- vastgelopen motor werd uitge- Geert Bruggeman ging het ook ren een hapering waarmee hij schakeld en in de herneming, niet zo best want in beide reek- teveel terrein verloor maat uit vaar hij met reservemateriaal sen moest hij teveel plaatsen eindelijk nog als zevende kon moest starten ging het ook niet zien verloren gaan door hape- eindigen Ook in de tweede zo best waarmee hij pas op een ringen en eindigde tenslotte op reeks verloor hij door een val enkele plaatsen, eindigde te rug als zevende en was hier mee bij de 250cc-ers vierde in de eindstand. In de tussen stand van het kampioenschap staat Luc op de derde plaats op slechts zeven punten van Kurt Bussens met nog titelproeven te Brakel en Wannegem-Lede. Dirk Vereecken reed hier terug een goede wedstrijd, spijtig dat hij steeds van te ver moest terugkomen, hetgeen de dich tere ereplaatsen bemoeilijkt. In beide reeksen moest hij van rond een 25' plaats opkomen met in de eerste reeks een zestiende plaats als negende 250cc-er en in de herneming werd hij twaalfde of zevende van zijn reeks met ook een zevende plaats in de eindstand. Karei Heirbaut was in de eer ste reeks pas 27' of zeventien de van zijn kategorie en in de herneming nam hij een twin tigste plaats in als veertiende 250cc-er met een vijftiende plaats in de eindklassering. Omer Coppieters werd in de reeksen op een 28' en een 25' plaats afgevlagd waarmee hij achttiende en zeventiende 250cc-er werd en een zestiende plaats kreeg in de eindstand Bij de 500cc-ers kwam het er voor Peter Dhauwe op aan om de eerste plaats in te nemen in de tussenstand van het B.L.B.- kampioenschap. hetgeen hem ook lukte. De eerste reeks was hij op een derde plaats gestart en kon na een drietal ronden de eerste plaats innemen en in de herneming nam hij direkt na de start de leiding in om die niet meer af te staan en telkens met een ruime voorsprong de wedstrijden te winnen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg (Brakel en Wannegem- Lede) heeft hij drie punten voor op Patrick Boesman. Patrick Boesman kon in de eerste reeks aan de leiding ver trekken en enkele ronden de wedstrijd beheersen maar moest dan toch een geprikkel de Peter Dhauwe laten voor gaan. Patrick wist toch sterk de tweede plaats in te nemen maar in de laatste ronde werd hij nog door Claus overgegaan en eindigde hij als derde. In de tweede serie was hij in het spoor van Dhauwe uit de start gekomen maar had na de eer ste ronde een hapering waar door hij naar een vijfde plaats werd verwezen. Hij kwam te rug naar een vierde rang maar moest terug in de laatste ronde een snelle Claus laten over gaan en eindigde hij als vijfde. Hij was telkens tweede 500cc- er met ook een tweede plaats in de eindstand. Momenteel staat hij drie punten achter op Dhauwe maar met nog vier reeksen te rijden is er zeker nog niets verloren. Met goede moed en een sterke doorzet ting zit alles er nog in. Ronny Volckerick was de eerste reeks rond een zevende plaats ge start maar door enkele moei lijkheden moest hij uiteinde lijk genoegen nemen met een tiende plaats. Ook in de twee de reeks was hij niet meer de eersten vertrokken maar hij eindigde nog als zesde en werd vierde in de eindstand. Ook in de tussenstand van het kam pioenschap blijft Ronny op een vierde plaats. Bij de inters 250cc was het Lieven De Vyl der die in de eerste reeks het Motorsport. De regelmatigheidsrit die in Zele door de Durmevrienden werd georganiseerd, lokte heelwat belangt I zoverre dat het plein voor het lokaal bomvol was gelopen voor de prijsuitreiking (bvw) M Motocross. Peter Dhauwe komt na zondag in Hofstade aan de leiding in het kampioenschap. Is hij op weg naar z'n tweede opeenvolgende driekleurtrui? (dirk) tweede in de eindstand. Peter Dhanis werd in het begin der eerste reeks in een valpartij betrokken waardoor de strijd direkt ten einde was maar de tweede reeks verliep beter. Nadat hij als twaalfde was ge start kon hij half wedstrijd naar een zesde plaats terugko men maar uiteindelijk werd hij naar een zevende plaats ver wezen. Voor de B.L.B-piloten wordt zondag de wedstrijd gereden te Zomergcm, terug op de om loop van «De Gru» waar enke le jaren terug nog de jongeren- trofee werd gereden. Er zijn hoogteverschillen van 10 meter en er worden kampioenschaps reeksen gereden voor nieuwe lingen 125 cc en inters 500 cc. Derde overwinning voor Lieven Vercruysse In de B.M.B.-wedstrijd te Lil le wist Lieven Vercruysse zijn derde overwinning bij de ju niors 500cc te behalen nadat hij ook al in de trainingen de beste tijden had weten te ma ken. De eerste reeks was hij als derde gestart, kon naar een tweede plaats komen maar in de laatste ronden blokkeerde hij nog in een bocht en werd terug naar een derde plaats verwezen. In de herneming was hij rond e gestart maar wist hj recht naar de eerste te rijden, hetgeen i goed was om de en behalen. Tony Hofq p minder geluk bij de 500cc waar hij in J reeks door een v werd uitgeschakeld! herneming werd hij strijd genomen met d te versnellingsbak. Kester misschien geluk! Pascal Bal was in hetfl eerste reeks ten valp en moest terug hercj uit een 28' positie n de toch nog knap 0 gende plaats. Ook injfl ming was hij in de ee| slechts vijftiende mal achtste plaats bij werd hij nog negen eindklassering. wedstrijd wordt zond den te Kester. Frad reed de M.C.B. wo Koekelaere maar brat niet zonder tegenslag x.| In de eerste reeks l™ vrede nemen met cenf! plaats waarin hij vijf mi1 er werd en in de twee werd hij bij een val ai gekwetst en moest bij reeks stoppen. Eeen sportieve toekomst kan hoe eigenaardig ook plots een andere richting uitgaan. Dit is het geval bij Peter Dhauwe uit Hamme-Zogge. Peter was in zijn prille jeugd begonnen met paardrijden waarin hij heelwat mooie prijzen wist te behalen, maar in het jaar 1982 werden thuis de paarden waarmee Peter koerste gestolen en ze bleven spoorloos. Peter bewees dat hij uit het sportieve hout gesneden was en schakelde over naar de motosport. In 1983 zette hij zijn eerste stappen bij de nieuwelingen 125 cc. Op een tweedehandsmac hine deed hij zijn debuut en onmiddellijk toonde hij dat hij in deze sport ook zo maar geen meeloper zou zijn. Door vele sympatisanten en vurige supporters werd spoedig een nieuwe SUZUKI aangekocht. Dankzij dit nieuwe materiaal kon Peter Dhauwe zich onmiddellijk in de kijker rijden. Hij werd meteen een te duchten kandidaat, samen met Briek Schelhout en Rik Claus, in de kampioenschapproeven waar hij uiteindelijk een derde plaats behaalde. In 1984 werd overgestapt naar de juniors 250 cc. Alle B.L.B. -renners zullen zich wel de spannende wedstrijden herinneren die door Peter Dhauwe werden betwist. Het was tot in de laatste proef van deze kategorie dat de spanning bleef en het was uiteindelijk Peter Dhauwe die de driekleurige trui mocht omgorden. In zijn klublokaal te Zogge werd er toen gefeest dat men er nu nog over praat. Peter Dhauwe die intussen zijn dienstplicht vervult stapte over naar de Nationalen 500 cc. Met zijn splinternieu we KAWASAKI kende hij in het begin geen geluk. Veel tegenslagen hoopten zich op en men begon te twijfelen of Peter geen slechte keuze had gemaakt met de overgang naar de halve liter klasse? Maar toen ging alles beter. Peter, intussen «afgezwaaid» uil het leger, kan nu weer naar hartelust oefenen en de uitslagen bleven niet uit. De achterstand die hij had opgelopen maakte hij terug goed en door de overwinning zondag te Hofstade nam hij plaats aan de leiding, zij het dan samen met zijn naaste rivaal. Met nog twee wedstrij den te rijden, Brakel en de finale te Wannegem-Lede. kan Peter Dhauwe zonder mechanisch defekt of tegenslag nog moeilijk van de titel der nationalen 500 cc gehouden worden. Van Haver Albert snelste wegkwam. Wel werd hij enkele ronden door De Beuckelaere naar een tweede plaats verwezen, hetgeen hij achteraf terug wist goed te ma ken. De tweede reeks was hij niet zo goed weg, werd vijfde na de eerste ronde maar moest ook bij de eindmeet genoegen met een vierde plaats. In de eindstand werd hij derde na De Beuckelaere en Schcele. To Van de Walle was in de eerste reeks ook goed gestart met een vijfde plaats in de eerste ronde maar door enkele haperingen moest hij met een negentiende plaats genoegen nemen. In de herneming wist hij toch naar een elfde plaats terug te komen en werd hierna twaalfde in de eindstand. Bij de zijspannen werd het terug een sterke wedstrijd voor Omer en Luc Van Vllerberghe die in de eerste reeks een vier de plaats voor hun rekening konden nemen en na de start der tweede serie ook een vier de plaats innamen. Na enkele ronden werden ze derde maar in de laatste ronden wisten ze dan toch nog tweede te worden achter Ramon-Goethals waar ze anders wel dicht waren bij gekomen. Voor de eindstand werd het een kwestie met de tijd om de ereplaatsen maar met enkele sek. verschil moes ten ze vrede nemen met een vierde plaats. Werner Lauwers en Dominique Maeten konden in de eerste reeks een sterke start nemen maar door een val werden zc uitgeschakeld en konden ook in de tweede reeks niet meer aan de start komen Het duo Van Osselaer was ook terug uit de andere federatie gekomen en wist in de eerste reeks op een negentiende plaats te rijden en werd zes tiende in de tweede reeks of vijftiende in de eindstand. Luc Fruytier met Andre Van den Bossche eindigden op een 21' en een 20* plaats en werden hiermee negentiende in de eindklassering. Valere Van Laere met Luc Van Driessche werden in beide reeksen door moeilijkheden uitgeschakeld. Edward Van de Klooster op een tweede plaats Edward van de Klooster weet het met zijn andere machine toch beter te doen en kon te Hofstade in de eerste reeks op een derde plaats eindigen. Ook in de tweede reeks nam hij een goede start en ging als derde de tweede ronde in maar ™,r JS5r°iLTv'«™«i Motocrosi. Kun Bussens, momenteel onder de slaat op de tweede plaats in de tussenstand kampioenschap bij de nationale 250cc. Hij Hofstade een derde plaats (dirk) naar een vijfde plaats verwe zen, om uiteindelijk toch nog vierde te worden en werd hier mee dank zij een goede tijd M0T0KLUB DE DURMEVRIENDEN UIT ZELE IN DE BELANGSTELLING Motoklub De Durmevrienden zelfs klubs uit het Nederlandse motoclub uit Moorsel, die met zc reeds besloot van de Dijk Durmcn in Zele Hulst. De jongste deelnemer 65 ingeschreven klubleden, de jaar een rit op het organiseerde een regelmatig- was twee en een half jaar en de winnaars werden van de reuze- te zetten. heidsrit. Het was een suksesvol oudste deelnemer uit Oosten- trofee van 1,80 m. initiatief. Er namen 670 motor- de. was 73 jaar. De organiserende klub was zo rijders aan deel. Er kwamen De rit werd gewonnen door de tevreden over het initiatief, dat KAATSEN Motorcross. Piloot Peter Dhauwe uit Hamme-Zogge (vh) In de tweede reeks van de Hamse kaatskompetitie blijft Corner de toon aangeven Ook al hebben ze al hard op de tanden moeten bijten om over eind te blijven. Corner-Wembley (12-11). De thuisploeg, gestart met Pierre Van Cleemput. Cools Jacques, Van Den Broeck André. Ver- cammen Leon en Hcirwcgh Jacques, heeft van de bezoe kers van Hammc Sint-Anna meer last ondervonden dan hun lief was. Voortdurend heeft Wembley met René Ple- tinck, Eddy Diclcman, Antoi- nc Van Hecke, Gustaaf De Bonte, Dirk Vandcr Stockt de corner-mensen in het haar ge zeten. Uiteindelijk heeft het laatste spel de eindoverwin naar moeten aanduiden bij een ging tenslotte naar de thuis ploeg, die toch echt mag bof fen. Want halfweg wedstrijd keek zc al tegen een 2-6 ach terstand aan. Maar gelukkig zijn ze fors kunnen terugko men in het tweede gedeelte. Boemerang i Geemzicht (12- 7). De thuisploeg heeft zich zo maar niet de les laten spellen van de bezoekers, want in het eerste gedeelte heeft de thuis ploeg met Van Dc Velde. Scheirs, Van Broeck. Van Dc Vrekcn en Van Hcmclrijck haar tanden laten zien en cén 6-2 voorsprong kunnen opbou wen. Maar in het tweede luik moesten zc toch toezien hoe 't Geemzicht naar een goede overwinning ging. Jcan-Picrrc IJscwijn. René Van Hasselt, Eddy Raemdonck. Cyricl Wil- iéaÉÉ«iaÉAtÉÉai zijn bezig aan een mooi seizoen. Van Gaeveren-Corner (6-12). Niemand had verwacht dat de plaatsclijkcn maar zes spelen zouden winnen. Van Gaeveren was met Eric Mocrnout. Fran cois De Beer. Frans Van Gae veren. Eddy Christiaens. en Dirk Boon zeer goed gestart. Want Corner moest naar adem snakken om halfweg de wed strijd nog een kleine 4-6 voor sprong te verwerven. Maar daarna vlotte het minder bij dc jongens van de Kille. Ze verlo ren meer en meer terrein en zouden eindelijk met zware cijfers toch moeten knielen. 't Geemzicht-Wembley (8-12). Dc thuisploeg heeft forse weerstand geboden tegen de jongens van Hammc Sint-An- na. Vooral in het eerste ge deelte konden zc flink stand houden en gaven geen vin toe aan dc bezoekers. Met een 4-6 aan dc rust kon dc wedstrijd bezoekers lieten en konden deze sprong nog verder Corner-Geemzicht thuisploeg heeft niet schot gehad om de met een nederlaag te sturen. In het een koud kunstje Corner om te verslagen. Maar i dc gedeelte speelde I voortreffelijk. Wcjl hun coach wat whid drankje gedaan. Del kwamen steeds dichq kcr ogenblik begon ploeg al te pnnikefi gelukkig waren ze j genoeg om Gcemzil eindsprint te kloppen Wedstrijden voor de Vrijdag: Gorner-Gin Zaterdag: Boemel bley. Van Gaevel zicht. 36 5-7.1985 O. VoorpostMOTORCROSS

De Voorpost | 1985 | | pagina 36