1 Zestig jaar BGJG te Aaigem Titelstrijd gaat tussen Volgend Jaar Beter en Kannernieopkomen in Netwerkkwistornooi Erpe-Mere start met jeugdbiblioteek Vijfde hengelwedstrijd Vivoko, of hoe kleine wedstrijden groots kunnen zijn Vrijetijdsbestedingsideetjes te kijk te Erembodegem Spijbelen wordt moeilijker te Aalst 4 - 5.7.1985 - De Voorpost In de gemeentelijke kulturele raad van Erpe-Mere staan officieel ruim 90 verenigingen opgetekend en hier zijn de sportgroeperingen noch de «officieuze» niet meegerekend. Het verenigingsleven tiert er dan ook welig en sommige zyn niet bepaald op recente datum gesticht. Een Bond op jaren is zeker deze van Grote en Jonge Gezinnen uit Aaigem. In 1925 werd de Bond voor nooi. Om 11 u.. is er om het Kroostrijke Gezinnen in deze jaar van de muziek te eren, het deelgemeente gesticht maar aperitiefkoncert. gevolgd door -J- een eetmaal. In de namiddag wordt men op een zeer gevarieerd program ma vergast De sportfederatie van de BGJG zal er optreden met een reeks volksdansen en het lokaal - onlangs opge richt - toneelgezelschap 't Nat- schikken deze. toch relatief Aaigem brengt kluchtig straat oude verenigingen niet over toneel. De vendels zullen wap- archivalia en zijn de dokumen- peren en zwaaien dank zij de ten over hun werking maar volkskunstgroep Uilenspiegel vermits in onze huidige samen leving het «kroostrijke» niet meer modern is. werd ook hier de titulatuur veranderd en aan gepast aan de omstandig heden. Spijtig voor de geschiedschrij ver (op lokaal vlak dan) be- Aalst. Netwerkkwis. Verspeelde VOK zijn laatste titelkansen. (a) Het laatste Netwerkkwisavond voor de vakantieonderbreking bracht onder leiding van VAL-Buggenhout werk van hoog niveau. Het waren doorlopend de betere ploegen die de toon aangaven en in het eerste gedeelte leek VOK-Moorsel leider Volgend Jaar Beter van de kopplaats te kunnen dringen. Volgend Jaar Beter vocht nadien echter sterk terug, won nog punten op VOK, maar kon toch niet verhinderen dat titelhouder KNOK opnieuw een avondzege binnenhaalde. De strijd om de eindzege in de vierde editie van het Aalsters kwisgebeuren lijkt nu een zaak tussen V.J.B. en Knok. weinig of niet bewaard geble ven. Wat in de ogen van de opeenvolgende besturen ge bleken is zou voor later uit Erpe-Mere. Allemaal interessante evene menten maar wie dit nog niet voldoet, kan terecht bij de Leider Volgend Jaar Beter be gon erg slecht aan de zesde avond. Na vijf vragen. VOK had niets gemist en stond ver vooruit, had de Dendermond- se ploeg met de «aanklacht» van Zola en keizer Tiberius maar twee juiste antwoorden Hoe Grijzer Hoe Wijzer, had net als de meeste andere ploe gen. geen last met de 'Witvoe ten' van Aalst. Na tien vragen plakten vijf ploegen met één puntje verschil bij elkaar en vermits de leidersploeg van Dirk Buyst bij de eerste globo- vraag ook al George Eraly voor Brigitte Bardot had geno men was er voor V.J.B. weinig hoop. Halfweg zat trouwens Knok, na twee zwakkere avonden weer goed op dreef, aan de leiding met 43 punten, op een puntje gevolgd door VOK. dat daar virtueel op kop van de rangschikking kwam, terwijl ploeg X met 41 punten in de running bleef. Pol De Paepe. vrijdagavond aandachtig toeschouwer kreeg met zijn B.B. de fles wijn als zaalkwiswinnaar. In de pauze werd er door de kwissers fel gerekend en vermits Knok met een soloantwoord op schilder Vogels ook nog een bijkomen de joker had liggen kreeg de ploeg van de gebroeders Goossens de beste kansen. Kanemieopkommen zou dat vertrouwen in de tweede helft niet beschamen maar opval lend was de terugval van VOK-Moorsel en het betere presteren van leider Volgend Jaar Beter dat nog nauwelijks miste. Alleen schilder De Vos, de stripvraag over Ncllo en Patrache. acteur Donald Plea- sence. het kattenknuppelen in Wervik en de Cypriotische Atillaiijn werden gemist ter wijl kwismaster Val na Debo rah Kerr met de dierenfamilie der bokken een tweede onop losbaar probleem de zaal in stuurde. VOK had het lastig en toen de ploeg van Willy Pietcrs wist dat ook de tweede globo, met generaal Patton als ant woord, mis liep was de fut er voor de Moorselse ploeg uit. KNOK, in de tweede helft met 46 punten net evenveel als V.J.B., haalde makkelijk zijn tweede avondzege. Opvallend was dat vijf ploegen omgere kend meer dan 90% haalden terwijl nu alleen Bedtwerk met 42 onder de helft bleef. In de tussenstand schuift Vol- onschatbare bron van feiten doorlopende spektakels als geweest zijn. Maar daar denkt eierwerpen. vogelpik. ballon- men niet aan en het is pas wedstrijd en boogschieten, achteraf, als men er gaal be- Om 17 u. is er opnieuw volks- dans. straattoneel en vendel- zwaaien voor degenen die het eerste optreden zouden missen. Een grote gebeurtenis staat te wachten om 19 u. als men een warme luchtballon zal laten opstijgen. Daarna is er nog een gezellig samenzijn, gevolgd door de huldiging van de ge zinsvriendelijke handelaars en tot besluit een traditionele tombola. Deze bondsfeesten ter gele genheid van de zestigste ver jaardag van de BGJG-afdeling Aaigem bieden dus heel wat animatie en moet de moeilijk ste bezoeker kunnen tevreden stellen. Deze viering moet dan ook uitgroeien tot een hoogte punt van hun werking en zal alvast eens te meer blijk geven van een voortdurend begaan lang in stellen, dat men het verlies van affiches, uitnodi gingen. programma's e.d.m. gaat betreuren. Ook de BGJG van Aaigem is in dit geval en mensen als voorzitter L. Van Impe en sekretaris G Raes hebben het tot hun leedwezen moeten ondervinden. Voor hen is er nu Ook op dit gebied een taak weggelegd en zullen zij erop waken dat binnen en kele jaren een uitgebreid archief over hun vereniging zal samengesteld zijn. Niettemin hebben zij voor hun zestigjarig bestaan een twee daagse feestviering geprog rammeerd waarvan de aktivi- teiten op de wijk Aaigemdries zullen doorgaan. Op 14 oogst is er te 16 u een kleiduifschie- ting gevolgd door een traditio nele kaarting om 20 u. Voor gend Jaar Beter verder weg van VOK maar de leiders moe- - w«. .wuuuituu ucgaan ten op 23 augustus een verlof- a'' °°8st neemt het program- zjjn met (je vereniging en voor dag offeren als kwismasters ma u"' van de zevende avond. Als KNOK die avond wint dan komt de winnaar van vorig jaar aan de leiding Het Netwerk- tornooi blijft dit jaar spannend tot het eind. a een volledige dag in beslag want men begint reeds om 10 u. met een kinder- en bóeren- markt. opnieuw een kleiduif- schieting en een ruitertoer- om deze nog meer naar buitenuit te doen kennen en waarderen. JV De uitslag 1 KNOK 100. 2. Ploeg X 93. 3. V.J.B. 92. 4. Opba en As- dammen 90; 6 VOK 86. 7. Fiasco 79, 8. Palugama 78, 9. Kwistetweernie 66, 10. Hoe Grijzer Hoe Wijzer 63. 11. Ossenboek 59, 12 FN 58, 13. Bedtwerk 42 p. De tussenstand Moeten nog een avond organi seren 1. Volgend Jaar Beter 532, 2. VOK 520, 3. KNOK 451. 4. Ploeg X 412. 5. Fiasco 410, 6. VAL 408, 7. Opba 396, 8. Asdammen 362. 9. Kwistet weernie 344. 10. Palugama 335, 11. Hoe Grijzer Hoe Wij zer 321, 12. FN Club 302. 13. Bedtwerk 280 en 14. Ossen- boek 264 Aalst. Op de vrijetijdsmarkt waren ook echte ambachtslui te zien. (a) Op zondag 30 juni II. had traditiegetrouw de jaarlijkse hengelwedstrijd Vivoko plaats georganiseerd door de Aalsterse hengelsportzaak met gelijkluidende naam. Als plaats van handelen werd. zoals in het verleden ook het geval was, gekozen voor d:landt visrijke vijvers van «Het Forellenhof» te Iddergem De belangstelling voor deze manifestatie was zo overweldigend, dat zelfs vele wedstrijd! sers moesten geweigerd worden om deel te nemen, dit wegens plaatsgebrek. re Ook de weergoden waren deze jubileumeditie gunstig gezind Het slechte weer van d; j„| voorbije dagen maakte plaats voor een warm zonnetje. Deze omstandigheden hielpet zeker mee om de ganse organisatie vlekkeloos te laten verlopen. 5 Voor de schiftingen 's morgens traden 153 hengelaars aan. vertegenwoordigers van praktisch alle plaatselijke klubs. Ook al waren de resultaten misschien minder dan vorige jaren, toch kon men spreken van een spannend verloop. Tot de laatste minuut werd om de puntjes geknokt en de specialisten gaven elkaar geen duimbreed toe. Na de weging van de gevangen vissen werden 53 finalisten weerhouden om 's namiddags te strijden voor de eer en de prachtige prijzentafel. Deze laatste was meer dan de moeite waard, gaande van carbon-wedstrijdhengels overL allerlei werphengels, abonnementen op hengelsportbladcn en allerlei klein maar waardevol! materiaal. Gezien het totaal veranderde weertype liet de vis het op sommige plaatsen afweten, in I andere scktoren kwamen de rijkelijk aanwezige karpers roet in het eten gooien en de dunne 1 nylonsnoertjes sneuvelden bij bosjes. Het zou misschien geen slecht idee zijn om op vijvers! met zo'n overvloedig karperbestand de matchhcngel in te schakelen, daar deze toch op! internationale en provinciale wedstrijden mag gebruikt worden. Op deze manier zou het! eenvoudiger zijn de gehaakte karpers te landen en zo meer gewicht ter weging aan tc\ bieden. Deze hcngelkombinatic zou zeker de mogelijkheden van onze wedstrijdhengclaars l uitbreiden. Maar... onbekend is onbemind. 3 Wanneer wij de einduitslag even overlopen krijgen wij volgende resultaten te zien: 1Freddy De Raes 2. Remi De Bolle 3. Bruno Vinck 4. Mare Weilekcns 5. Luc Meert Kamicl Roclandt 7. RonnyArijs 8. Jean De Bolle 9. Guillaumc Lijs 10. Jcan De Bisschop 1.500 g 1.330 g l.lOOg 1.050 g l.OlOg le dame; Diane Bccckman 700 g le junior: Peter Hoffelinck 470 g le veteraan: Louis Vcrpctcn 730 g le klub: De Plasvisscrs De organisatoren mogen zeker terugblikken op een suksesrijke dag, de deelnemers waren 1 in hun nopjes en zullen zeker volgend jaar opnieuw paraat zijn. Dit bewijst dat deze ontmoeting tussen wedstrijdhengclaars zeker nog in de toekomst voor herhaling vatbaar is en dat men met de organisatie van zo'n evenement nog vele jaren door kan gaan Sinds het nieuw dekreet op het biblioteekwezen is er in Erpe- Mere al heel wat gepalaverd over dit onderwerp. Door de overheid is voortdurend uitstel verleend om een plaatselijke openbare biblioteek op te rich ten en aangezien de algemene krisis is het geen wonder dat het dekreet tot op heden nooit naar de letter werd toegepast. Resultaat: de deeltijdse biblio teek met de voorgeschreven 6.000 boeken, is er nog niet. Om vele moeilijkheden te om zeilen is men in Erpe-Mere nu eindelijk met een jeugdafde ling gestart en toen wij er een kijkje gingen nemen, kon men vaststellen dat dit wel de defi nitieve start moest worden. Die is er dan ook gekomen want deze week werd de jeugdafdeling met een plechtig tintje door schepen J. Van den Steen geopend. Deze start is trouwens noodzakelijk om de officiële erkenning te bekomen en bijgevolg ook de onver smaadbare subsidies die eraan verbonden zijn. De biblioteek bevindt zich op het gelijkvloers van het ge meentehuis. in Steenberge en is toegankelijk langs de achter kant (raadszaal). Het lokaal zelf is niet zo ruim maar de rekken zijn op rationale ma nier geschikt en geplaatst dat zij toch enkele duizenden jeugdboeken kunnen bergen. Op het ogenblik zijn er onge veer 2.000 boeken beschikbaar en de uitrusting voorziet ook een paar leestafels. Het geheel is trouwens konform volgens de regels van het bibliotcckde- kreet. Hopelijk wordt hier de basis gelegd van een breed lezerspu bliek en zal de uitleenfrekwcn- tie stelselmatig toenemen. Veel zal afhangen van het on derwijzend personeel dat de kinderen de weg naar de bi blioteek moet wijzen en met de gelegenheid ook zelf een boek kan meenemen. Het is een begin van modernisering van biblioteekwerking en mits een dynamisch bïblioteckbe- leid kan hier de grondslag ge legd worden voor een volwaar dige biblioteek voor volwas- JV Hebben de Erembodegcmnaars bij het begin van de traditionele jaarlijkse vakantieperiode geen nood aan nuttige ideetjes voor een goede eigentijdse vrijetijdsbeste ding? Of vergissen we ons en waren het de dreigende regenzwan- gere donkere wolkenvelden en de nogal kille, winderige weersomstandigheden, die er vooral zaterdag, maar ook zondagnamiddag, zowel de jeugd als volwassenen weer houden, heeft op het Erembodegemse Kerkplein en in het Parochiehuis een gelegenheidsbezoekje te brengen aan een legertje bedrijvige hobbyisten die er hun hobby demon streerden? Het «Aalsters Koördinatiekomitée» bindt de strijd aan tegen spijbelen. Het beweegt zich echter ook op het vlak van krisisinterventie en yvert voor een realistisch woonwagenbe- leid. Het «Koördinatiekomitée» bestaat uit leden van de gemeenteraad, leden van de OCMW- raad en afgevaardigden van het ASO, het «Aalsters Sociaal Overleg» dat op zijn beurt een overkoepelend orgaan is van heel wat verenigingen actief qua welzijnsbeleid. Gezamenlijke aanpak een must zoek verkende het Koördina- de «100 dagen» of tot het me- Spijbelen, de lessen verzui- tiekomitee het terrein qua spij- dewerken aan een al dan niet men, is een dermate ingewik- beien. Gekonstateerd werd dat regelmatig verschijnend keld probleem dat om enig vooral «grote» scholen aan de schoolkrantke resultaat te behalen een geza- spijbelziekte bij hun leerlingen menlijke aanpak zich opdringt, lijden. Eveneens scholen zon- Interesse? Ouders, de school, welzijns- der kontrolesysteem of waar A,s belangstelling van de werkers, artsen en PMS-centra dit om allerhande redenen oucJers voor het schoolgaan dienen zich in onderling over- werd afgeschaft. Het kostte te van ^un kind(eren) zich be leg in te zetten. duur. Het was niet efficiënt Per'ct ,tot het innen van het Het Komitee ziet als oorzaken, want de leerling in kwestie wist maandelijks kindergeld, is uit- naast uiteraard de krisis en de het bericht te onderscheppen eraafd bij de meeste leerlingen slechte vooruitzichten na het e.d.m Ook scholen waar men we'n'g motiviatie te vcrwach- eventueel behalen van een dip- makkelijk in en vooral uit kan, ten- Evenmin als studenten te lorna - men komt bijna zeker huisvesten nogal wat spijbe- Pas en ten °npas voor allerlei in de werkloosheid terecht - laars. klusjes van school worden ge- een opvang in de school die houden en de ouders zelf ten weinig attraktief is, een oplei- Verder ziet het Komitee een gerieve van hun kind voor de ding die bijna uitsluitend op verband tussen enerzijds de al school een of ander smoesje weten en parate kennis is afge- dan niet aktieve wijze van be- bedenken. Waarbij dan nog stemd en niet in het minst het leven van de pauzes cn het zou blijken dat sommige ge- ontbreken van een efficiënt spijbelen zelf. Waar aktieve nccshcren nogal makkelijk kontrolesysteem. Verder uiter- opvang is bvb. tijdens de mid- omspringen met het verstrek- aard ook interrclationelc. pro- daguren hebben de meeste ken van attesten die de student blemen, een opvoeding thuis leerlingen geen behoefte aan ziek verklaren cn dus een «va- die te wensen overlaat en een spijbelen. Maar meestal be- 'abcle» reden zijn om niet de horecasektor die een web spint perkt het ludieke in de school 'essen te volgen, rond de potentiële spijbelaars. - we hebben het over het se- Dat de politie regelmatig prc- cundair onderwijs - tot in het ventieve aktics doet vindt het vieren op burleske manier van Koördinatickomitcc heel Onderzoek In een maandenlang onder goed. Wel wordt aangedron gen op nog meer kontrole en dan inzonderheid kontrole op spitsdagen als bvb. de vrijdag namiddag. En wanneer er geen naschool se opvang in de school is en moet gewacht worden op het openbaar vervoer belanden de studenten quasi automatisch in drankgelcgcnheden of luna parken met alle gevolgen vandien. Vragen Het Koördinatiekomitée heeft dan ook een aantal vragen naar de scholen toe. Is het gebruikt kontrolesysteem adekwaat en werkt het vol doende vlug? Is er voldoende voor- en naschoolse opvang waar nodig? Wordt er in de school iets gedaan om de mid dagpauze attractief te maken? Worden af cn toe steekproe ven gedaan, vooral op kriti sche momenten die van school tot school wel zullen verschil len. Tonen dc leerkrachten voldoende kreatievc inzet bij de begeleiding van hun studen ten of laten ze die zo maar doen? Blijkbaar dus nog heel wat werk op de winkel. LH «Marktanimatic. Een namid dag vrije tijd», een initiatief van de Stedelijke Dienst Vrije Tijd. ditmaal i.s m. de Dekenij Dorp Erembodegem. blijkt nu wel in minder goede omstan digheden gestart te zijn. De belangstelling voor deze hob- bymarkt bleek echt niet zo denderend. En nochtans viel er twee namiddagen lang heel wat te belevenVooral de «Verenigde Hobbyisten van Groot-Aalst« - een vereniging die steeds dolgraag ingaat op elk verzoek om één of andere festiviteit, waar ook te lande, een Aalsters hobby-istisch tint je te geven - gesticht in 1984. met sekretariaat: Oude Den- dermondse Steenweg 131, Aalst cn als doel anderen te inspireren hoe de steeds maar toenmende «vrije tijd» «nut tig» te besteden, hebben er noch tijd noch moeite ge spaard om er de resultaten van hun aktiviteitcn in het volle daglicht te stellen. In dc ruime Parochiezaal, za terdag ook op het Kerkplein, kon elkeen kennismaken met voorzitter Liesaardc Julicn, die heel wat houtsnijwerk ten toonstelde cn met sckretaressc Charlotte Van Nieuwcnhove die er mooi kunsthaakwerk uitstalde. Tekenen is de gelief de hobby van «schatbewaar der» Jozef Dierickx. maar ook van Nicole Dc Schrijver en Rosa Roelandt. Licvens Gil bert heeft reeds geruime tijd een voorkeur voor schilderen. umUh Backer Denis, Van Mulders Willy en Goedgebuur Maricttc uiten graag hun schilderstalen ten. Martin Jozef cn Rony. Van Der Cruyssen Chris, schil deren liefst op fluweel, terwijl Fieremans Ignacc. Coleman Jean. Dauwe Paul en mevr Dierickx-Van Sande uit Oude- gem heel wat vrije tijd beste den aan etsen Luc Peerlinck beelhouwt graag. Gustaaf D'Hondt haalt eer van zijn fineerwerk en Dirk Roelandt vindt zijn zin in patineren. Boyen Jan liep reeds meermaals in de kijker met zijn modelbouw en Boyen Marie krijgt stilaan naam als ontwerpster van sieraden. So gers Rosa en Hassaert Franci- nc zorgen voor handwerk cn Jet De Koninck brengt sfeer met droogbloemen. Dc Corte Michel houdt enorm veel van speelkaarten en ver zamelaar Alderson Michel (Oude Dendcrmondsesteen- weg, 70, Aalst), zoekt oude menu's, oude prentkaarten, brieven en bidprentjes. Waar devol lacéwerk wordt gemaakt door De Schrijver Dcnise. Voor de public-relations van dit hele hobbyisten-gezelschap zorgt Lydia Everacrt.. Op het Kerkplein kon je te recht voor een partijtje petan- quc. Daar ook stond dc Mo- delbouwklub «Speedy Aalst» in de kijker: een aktieve klq0\ gesticht in 1979, met als klif lokaal 't Apostelken. en regt matige afspraken in het Ali sters stadspark (Ballonvijvet naast dc Balboogmaatschapp S: «De Klauwaerts» cn de Om a thologische Vereniging Arend». Centraal stonden voo René Van Assche, ondervoo zittcr André Broet en sckrctl ris Marcel Daclman. steeds b reid om u wegwijs te maken dc Vlaamse Vereniging voo Familickunde Afdeling Aal» Volgens hen: «Vrijetijdsbeste ding! Een modern probleem.. cn een oplossing: FAMILIE KUNDE! Voor de muzikak begeleiding van dit hele gebeu- c ren was 't Klein Muzickskei h uit Gijzegem present. Ma* n ook met deze muzikale anim» tic zijn de organizatoren t niet in geslaagd de Erembode gemnaars naar buiten te lol ken... In de nabije toekomst zal dr animatie-initiatief herhaak worden in de andere Aalsters! deelgemeenten. Hopelijk d* met stijgend sukscs! DJ

De Voorpost | 1985 | | pagina 4