GERRY VAN LIEROP HAALT STERK UIT IN EEN ADEMBENEMENDE MACHTSSPURT GERRY VAN LIEROP «GEMAKKELIJKER DAN VERWACHT» STEPHANVANLEEUWE BLIJFT DROMEN VAN EENPROFKONTRAKT De Voorpost - 12.7.1985 - 19 twoon Itlrennen. Gerry Van Lierop werd Belgisch kampioen bij [nieuwelingen (c) De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05^/21.40.60 BELGISCH KAMPIOENSCHAP VOOR NIEUWELINGEN WIELRENNEN erry Van Lierop kampioen van België bij de nieuwelin- n. Voor velen klonk het als een verrassing. Wij waren er rt over verwonderd. Vorige week woensdag waren we eciaal naar Haaltert getrokken om Van Lierop aan het •nlc< trk te zien. Op een biezonder lastig parcours, boordevol [x)a «bbelige kasseien, heuvelend tot en met, onderstreepte ij er zijn aanleg. Gerry werd geen winnaar. Wel heeft hij ll0; iim een halve wedstrijd een solotocht gehouden. In de la rint kon hij de zware inspanningen niet met een zege ii ti tkronen. De Waaslander heeft gewacht tot vorige zondag Fra Lummen. Daar werd hij de trotse eigenaar van de De» tolore trui. In zijn supporterslokaal was het zondag- k 0 ond feest. g rr. Et nieuws van zijn overwin- maakten hun opwachting. De Rod vcrsPre'dde zich als een driekleurige vlag werd gehesen pend vuurtje doorheen wie- en even later deed Gerry dan minnend Waasland. Naar- toch zijn verschijning. itc de klok naar negen uur Vader Van Lierop was zo fier tdraaide liep het stamlokaal als een pauw. Gerry zelf deed, ordevol aanhangers. Ook de als eenvoudige volksjongen ienden en kollcga's renners heel gewoon. Net of het ging ircn op de afspraak. Guy om een doordeweekse over- Erberckmocs vroeg zich af of winning. Intussen had de rui- nergens geen verfwinkel me supportcrsschare een koor zou zijn». Dan konden gevormd. «Leve onze Gerry en de straat, waar Gerry hij mag er wezen.,.», gaan beschilderen». Zo klonk het tot een stuk in de leefde mee in de nacht. Nooit eerder had jonge De waard achter de Gerry die vandaag vrijdag ze- ast deed intussen gouden ventien wordt, zoiets meege- i. Alleen onze (Dender- maakt. Voor de gelegenheid se) fotograaf deed wat mocht hij mceprocven van al Als chauffeur met wat die avond in het op de avond nog dertig supporterslokaal werd gescr- eters voor de boeg moest veerd. Kampioen van België et gouden gerstenat - af- worden is geen alledaagse ge- i. Dat was tegen zijn zin. beurtenis. Gerry heeft die titel n was het wachten op op zak. Hij zal die een gans komst van de kersverse leven meedragen. Voor de uit- pioen. Rond 22u. draai- muntende prestatie wensen we enkele auto's de parking hem in ieder geval van harte Luidruchtige supporters proficiat. E.D.M Wielrennen. Gerry Van Lierop won duidelijk de spurt en kreeg de nationale nieuwelingentrui om zijn lenden. Het verschil h s niet groot, maar hij is duidelijk de sterkste. (foto Het Laatste Nieuws) Gerry Van Lierop vertoonde na afloop van de titelren geen tekenen van vermoeidheid. Het was net of hij een gewone wedstrijd achter de rug had. «Och, het ging gemakkelijker dan verwacht», zegt het eerder kleine kereltje uit het Waas land. «In het begin heb ik mij wat rustig gehouden. Ik heb trou wens altijd wat tijd nodig om op dreef te geraken. Eens de vierde ronde achter de rug, schoof ik langzaam op naar de voorste gelederen. Bij mijn aanval speelde ik in feite alles of niets. Het moest in één keer gebeuren. Met twaalf andere renners, was ik mee met de goede ontsnapping. Op een ogenblik dat die kloof was ge slagen. ben ik erin beginnen geloven. Aanvankelijk reikte mijn eerste objektief niet ver der dan een plaats binnen de eerste tien Ik kan wel mijn plan trekken in de sprint, maar ben er ook al vaak in geklopt. Bij het ingaan van de laatste rechte lijn koos ik het zog van Luc Sprangcrs. Ik wist bij er varing dat hij de snelste was. Met nog zowat honderd meter voor de streep leek het of iedereen stil viel. Ik ben toen met sukses mijn kans gegaan» Gerry Van Lierop werd door de meeste waarnemers niet tot de superfavorieten gerekend. In de zegestand stond hij met «slechts» zes overwinningen genoteerd. Enige' tijd was hij minder op dreef geweest. Dat had te maken met de voorbe reiding van examens. Intussen behaalde hij een A3-diploma in automcchanick. Aan zijn verdienste als Bel gisch kampioen kan memand iets afdingen. Hij was het die de beslissende aanval gestalte gaf. Daarbij getuigde hij in de zenuwachtige slotfaze van het meeste koersdoorzicht door het wiel van Luc Sprangers te kiezen. Dat was niet louter een gok. Wel een doordacht ma neuver. Gerry is aangesloten bij de wiclcrklub «Willen is Kunnen». Hij begon zijn loopbaan als vijftienjarige. Vorig jaar be haalde hij drie zegepralen De nationale titelren leverde hem dit seizoen een zevende over winning op. Vandaag vrijdag viert hij zijn zeventiende ver jaardag. Onmiddellijk na aan komst tekende de kersverse kampioen een kontrakt om de zer dagen een wedstrijd in de buurt van Gcraardsbcrgen te vrwHy er s ^Sttojr heeft 9HA voorkeur ':/j5^§HhhEi streek niet een W A naar de J "BBMBaf s «muur» ondernemen. Vori- I Jf*■mR..V. ge weck Haaltert legde hij er nog eens duchtig de pees op 1% i op de titelren. Meer van de overgang naar een hogere ka- H tcgorie. Ik had er echt van ge- droomd om kampioen van Bel- Wielrennen. Gerry Van Lierop werd door zijn supporters hartelijk verwelkomd (c) gië te worden. In de nachten voorafgaand aan het kam pioenschap heb ik overigens In tegenstelling met vele kon- tuig dus. Maar je ziet dat dit ge trui zal zijn leven voorwaar maar slecht geslapen. Dat luid kurrenten verscheen de Waas- niet nodig is om superfavorie- niet grondig wijzigen Gerry te maken met de drukkende lander met een merkloze fiets ten in de luren te leggen. blijft de volkse jongen die vele aan de start. Geen duur super- Het behalen van de driekieuri- vrienden telt h.D.M. warmte. WINNAAR VAN DE OMLOOP VAN HENEGOUWEN FAVORIET IN NATIONALE TITELREN rennen. Uiteraard moesten de supporters samen met Gerry Van Lierop op het plaatje (c) Stephan Van Lecuwe is één van de favorieten die dit weekend aan de start verschijnen van de nationale titelren. De amateur uit Lokeren leverde vorige zaterdag andermaal een opmerkelijke prestatie. Voor het tweede achtereenvolgende jaar won hij de Omloop van Henegouwen. Het werd een ware afvallingsracc. die uiteindelijk onder de aanvallers werd bevochten. Zo'n aanvallen waren er zowat de volle lujpderdtachtig kilometer lang. Nadat waaiervorming niet alleen het kaf van het koren scheidde, maar ook tal van valpartijen had veroorzaakt, zetten Vandevijvcr. Lcfcver. Roucher, Rooscn en Daems op de helling Les Strëpys een eerste ernstige vlucht in. Corneille Daems. die zou de hele dag voorin strijden en zijn konditie voor hel Belgisch kampioenschap uitstralen'. Net als Edwig Van Ilocydonck. die zich liet opmerken door in zijn eentje de vijf voornoemde vluchters voorbij te snellen. Een solo die niets opleverde. Er kwam een hergroepering. Bij het ingaan van de finale schoten Provoost. Bruycre. Clarvsse en Stephan Van Lccuwe voorop. Die gingen op de eindspurt af. Bij de streep hernieuwde Van Lccuwe zijn overwinning van vorig jaar. Gemotiveerd Dat Stephan Van Lccuwe gemotiveerd naar het Walenland uitweek, daar hadden wc eerder al lucht van gekregen. De man uit Lokcrcn stak het niet onder stoelen of banken dat hij zich als favoriet wou laten gelden. Waarom kiest Stephan die zware wedstrijden uit? Gewoon omdat hij in zijn achterhoofd van een profkontrakt blijft dromen. "Als ik nu geen aanbieding krijg, zal het mij nooit lukken", zegt Stephan Van Lee uwe "Vooraf wil ik mij nog laten gelden. Nu zondag in het nationaal kampioenschap in Roosdaal. Een zware karwei. Daarna wenkt de "Internatic in Rcningelst. Die heb ik vorig jaar gewonnen. Misschien kan ik dal nog eens overdoen. Zoals vorige zaterdag in de Omloop van Henegouwen. Dat zou al te mooi zijn. maar je weet nooit. Hopelijk is het warm weer. Ja zelfs broeiend heet. Zoals vorige week. Pas dan is het echt mijn weertje. In de Ardense Pijl regende het pijpestelcn. Het was koud. Ik bibberde over gans het lichaam. Uiteindelijk moest ik vroegtijdig de pijp aan Maarten geven. Nee. in zo'n weer voel ik mij nooit in mijn sas. Ik heb nu eenmaal de warmte nodig. Dat weten de keuzeheren die nu maandag hun seleklies voor het Wereldkampioenschap en de Toekomstronde bekend maken, heel goed. Ik hoop dat ze me na deze klassieke overwinning niet over het hoofd zullen zien. Een voordeel daarbij isdat ik flink wat internationale ervaring in de weegschaal kan leggen. Met andere woorden, de Vredeskoers. de Ronde van de Sarthe. Ook leerde ik vorig jaar al heel wat cols in de Toekomstrondc kennen. Koersen in ploegvcrband moet me al evenmin geleerd worden. Eerst en vooral is het nu uitkijken wat het zondag in Wielrennen. Stephan Van Leeuwe (arch) Roosdaal wordt Daarna is het wachten op wat er maandag uit de bus komt (E.D.M.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 19