KAMWIELTJES STEPHAN VAN LEEUWE MET EEN KLASSIEKE ZEGE, DIRK DE GAUWER STERWINNAAR EN GERRY VAN LIEROP ZELFS NATIONAAL KAMPIOEN!!! FRANCOIS VAN VLIERBERGHE IN DE LAATSTE KILOMETERS op Aalsters criterium Schouppe gevlast De Bod! VercaulQ Borchtlo Sint-Gillis- FRANK VAN DEN ABBEELE Frank Van Den Abbeele is voorlopig van het wiclcrtoneel verdwenen. De amateur uit Schoonaarde kwam in Bassc- velde ten val en liep een sleutelbcenbreuk op Gips was nodig. Het zal nog een viertal weken duren alvorens hij opnieuw aan de start zal verschijnen. Broer Gunthcr doet het niet slecht bij de juniores. Voorlopig bracht hij slechts één overwinning op zijn aktief. Vorig weekeinde in Wichelen legde hij beslag op een vierde plaats. GERT MAES Gert Macs uit Temse kan al flink meedoen met de juniores. Tot die vaststelling kwamen we vorige week vrijdag in Buggenhout. Daar toonde de Scheldczoon zich zeer werklustig en was bovendien bestendig in de voorste gelederen te vinden. Gert is hét blijkbaar al gewend. Bij de overstap naar.de juniores had hij even moeite. Nu moet men echter van ver komen om olijke Gert bij de neus te nemen. We zijn ervan overtuigd dat hij her of der wel eens een bloementuil zal meepikken XAVIER HU ON Xavier Huon was in Buggcnhout-Opdorp een nobele onbekende. Niemand had ooit van deze renner gehoord. Hij woont ook niet bij de deur. Xavier Huon is een Waal, wiens woonplaats gesitueerd ligt midden Brussel en Ber gen. Bijna kreeg hij de bloemen. In de sprint moest hij echter met het kleinste verschil de duimen leggen. Xavier spreekt geen gebenedijd woord Nederlands. Toch lonkt hij naar de Vlaamse wegen en wil zich daarop in de toekomst nog meer manifesteren. «Het is hier aangenamer om te rijden. Er is meer volk. en bovendien is het allemaal zoveel beter georganiseerd dan bij ons.» zegde het sympatickc Waaltje. Wc hadden hem na de wedstrijd in Buggenhout gezegd dat er zondag in Wichelen geld zou te rapen zijn. Xavier was die wenk niet vergeten. We zagen hem aan de start. De wedstrijd kende echter een ongelukkig verloop. Halfweg brak het stuur van de achttienjarige junior Hij kwam zwaar ten val en liep verwondingen op. Spijtig voor deze jongen die toch flink wat kilometers had afgelegd om zich andermaal op de Vlaamse wegen te komen manifesteren. Op zaterdag 14 september wordt er in zijn gemeente (Hennuyères). gemakkelijk te bereiken via de autoweg Brussel-Bergen, een wedstrijd voor juniores georgani seerd. Het is een biezonder heuvelend parcours. Mis schien voor ambitieuze renners een wenk om ook even naar het Walenland uit te wijken en er hun kans te gaan. Stevige knapen als een Bart Heirewegh. Gino Verbrackcn en noem maar op zouden zich ook daar eens kunnen manifesteren DIRK DE CAUWER Dirk De Cauwer. winnaar van de Ster der Juniores had na afloop last met het... wateren. Hij werd voor een dopings- kontrole uitgenodigd. Het duurde geruime tijd vooraleer hij erin slaagde een eerste plasje te maken. «Het was verduiveld niet gemakkelijk. Bovendien staan ze dan nog op je handen te kijken», lachte Dirk. «In het vervolg ga ik eerst een paar stevige geuzen achterover drukken alvorens ik mij naar de kontrolc begeef». GUY DE JONGHE Guy De Jonghc trok vorige week de neus op toen de melding binnenkwam dat hij begin augustus zou opgeroe pen worden om zijn vaderlandse plichten te vervullen. De Waaslandcr wist dat hij soldaat moest worden, maar hoopte in stilte om toch maar zo dicht mogelijk bij huis te worden gekazerneerd. Die hoop is ijdcl gebleken. Guy moet naar Duitsland, meer bepaald naar Soest. «Ver van huis, ver van de verloofde, moeke toch. wat hebben ze mij nu toch gelapt». DANNY VAN OVERTVELDT Danny Van Ovcrtveldt werd vorig weekeinde in Kontich uitgesloten. De Waaslandcr had een lekke band opgelopen. Door een bereidwillige autobestuurder werd hij mee «geholpen» tot bij het peloton. De koersafgevaardigde had van dat «hulpje» lucht gekregen. Danny werd prompt uitgesloten. Allicht hangt hem een schorsing boven het hoofd. GINO VERBRAEKEN Gino Verbrackcn, winnaar in Wichelen werd na afloop ondervraagd door de man aan de mikro. Die stelde de vraag hoe het kwam dat Gino al eens met een «Hollands aksent» sprak. «Deugniet» zegde Gino. tegen ondergetekende die toeval lig ook op de koers aanwezig was «Gij hebt dat die man weer in het oor geblazen». «Kijk» verduidelijkte hij. «mijn vriendinnetje woont in Holland. Vandaar dat er al eens gegekscheerd wordt». TONY THIELEMAN Het zit Tony Thieleman echt niet mee dit seizoen. Na een langdurig aanslepende bronchitis, wordt hij nu geplaagd door een maagzweer. Het zal dus nog een aantal weken duren vooraleer we de renner uit Kicldrecht weer op de fiets zullen zien. Spijtig, want het begon de laatste weken echt goed te gaan. Naast ereprijzen behaalde hij ook een overwinning. Wc kunnen de onfortuinlijke Tony niets anders dan een spoedige genezing toewensen. BART HEIREWEGH De verloofde van Bart Heirewegh werd zondagavond in diepe rouw gedompeld. Bij haar thuiskomst merkte ze dat haar konijntje gestorven was. Ik hield zo van dat beestje zegde ze een traan wegpinkend. Ik hield er bijna zoveel van als van «mijn» Bart... Een dagje later was het leed alweer vergeten, toen Bart met bijna drie minuten voor sprong de wedstrijd in Buggcnhout-Opdorp won. GUY VERBERCKMOES Guy Verbcrckmoes uit Melsele is in Kontich ten val gekomen. Meer details over de valpartij bereikten ons niet. Naar verluidt zou het niet al te erg geweest zijn. Gelukkig. E.D.M. 20 - 12.7.1985 - De Voorpost yi ,y d WIELRENNEN HET WASE WIELERVAATJE Kortom een weekje fietsen om u tegen te zeggen De Waas- landers hebben zich in de afge lopen dagen inderdaad opge worpen tot bijzonder verdien stelijke wieleratleten en dat doet heel de achterban zicht baar goed. Beginnen we bij de broodren ners die naast de zege van Van Vlierberghe in Sint-Niklaas ook bij de pinken waren. Zo onder andere Ronan Onghena die niet werd aangeduid voor de Skilploeg in de Ronde van In Kapellen-Glabbeek eindig de Heirweg vijfde en William Tackaert negende. En uit de Ronde zelf hopen Jan Bogaert en Etienne De Beule de Alpen ongeschonden over te geraken en nog iets te kunnen preste ren in de laatste dagen. De amateurs dan met Stefan Van Leeuwe als grote blikvan ger omdat hij voor de tweede achtereenvolgende keer de klassieke Omloop van Hene gouwen op zijn naam bracht. Een niet te onderschatten wed- nishte Frangois Nauts als ze vende. Franky Wielandt als negende. Jean Blommaerts werd veertiende en Arie Plat- teau twintigste. Op zaterdag mocht ook Erik Wuytack voor het eerst dit sei zoen het zegegebaar maken. Hij lukt dat in Moerzeke waar hij net nog uit de greep bleef van het aanstormende peloton. Guido Haentjens was tweede Peter Van Huffel derde, Ron- ny Mettepcnningen vierde, Johny De Dobbelaere vijfde. Wielrennen. Didier de Witte was in Tielrode weer supersterk (dw) Frankrijk. Geen nood. de Sint- Niklazenaar sprokkelde in Humbeek een tweede plaats achter een ontketende Willy Teirlinck. Mare Dierickx be haalde in deze koers een zesde prijs en Frangois Van Vlier berghe pakte een zeventiende plaats. In Houtem was Dirk Heirwegh derde en vorige don derdag werd Mare Dierickx in de spurt verslagen door Mark Maertens in Heusden. Fran cois Van Vlierberghe werd zes de, Dirk Heirweg achtste en William Tackaert zeventiende. strijd waarin hij zijn naaste vluchtgezel Dirk Clarysse te vlug af bleef en zodoende de kandidatuur voor het wereld kampioenschap in de verf zet te. Ook Didier De Witte be wees zondag in Tielrode op scherp te staan in het vooruit zicht van het nakende natio- naalkampioenschap zondag aanstaande in Roosdaal. Di dier kleurde daar de ganse wedstrijd en bleef in de laatste rechte lijn nog de baas over Guido Haentjes (2de) en Pa trick Smet (5de). Verderop.fi- Jan Joos zesde. Frangois Nauts zevende. Mare Galle negende, Patrick De Waegemaecker tiende, Arie Platteau elfde. Danny Janssens twaalfde. Pe ter van Duyse dertiende Peter Galle 16de. Geert Bulteel 17de en jean Blommaert 18de. Ook Walter De Veerman deed het niet onaardig met een heuse dubbelslag. Zaterdag bleef hij iedereen te sterk in Melsen en zaterdag deed hij het op nog opvallender wijze in Eksaarde in het lokale kritcrium. In die laatste wedstrijd ging hij Rik Van Slijcke en Rudy De Vijl- der vooraf. Rudy Saelens werd er vierde. Mark Machans vijf de. Peter Burms achtste. Erik Wuytack negende. Lucien van Goethem 13de, Johan Koppen 14de. Benny Van Buynder 18de en Ronny Van de Kerkchove 19de. Naast deze vijf overwinningen nog een resem ereplaatsen met op zaterdag een vierde plaats van Yvan Vereecken in Vich- te. Rudy Saelens, was derde in Oostkamp waar Lucien Van Goethem zevende eindigde Eric Verheyen zocht het weer verderop en tikte als zesde aan in Pottes In Bomem-Eikevliel werd Guy Rooms nipt gesla gen door Chris Blommaert, Danny Jansens was hier derde. Beno Present zesde en Danny Cant 18de. Over dan naar zon dag met een derde prijs van Patrick Van Wetter in Wuust- wezel, een derde voor Johnny De Dobbelaer in Herzele waar Walter Ongena vijfde werd. In Borchtlombeek legde Guy Rooms beslag op een tiende en Peter Van Huffel op een twaalfde prijs. Bij de juniores springt dus de eerste plaats van Dirk De Cau wer in de Ster der Juniores in de gaten. Dirk wordt hiermee bekroond voor zijn regelmatig heid en is eigenlijk ook door toedoen van zijn sterke ploeg zover gekomen Het succes voor W.S.C. Vooruit Sint-Gil lis was inderdaad frappant met niet minder dan drie renners op de drie eerste plaatsen. Bart Heirewegh vijfde. Erwin Enthoven achtste en Patrick Suy negende. Nog op zaterdag een tiende plaats voor Emma nuel Cornu in Lede en een achtste stek voor Wim Wuyts in Kontich met Guy Verberck- moes op elf. Vrijdagavond had Bevernaar Gunther De Bauw zijn eerste zege bij de juniores laten optekenen in een krite- rium te Buggenhout. Daarvoor bleef hij Xavier Huon. Pascal Bauwcns (3de) Patrick Heire wegh (4de). Mare Laureys (5de) en verderop Ivo Ivens (14de) te vlug af. Op zondag was Gunther De Bauw weer goed in de weer Wielrennen. Bart Heirewegh uit Hamme wint in Buggen- hout-Opstal met ruim twee minuten voorsprong (vh) maar werd hij nipt tweede in Knesselare Niet getreurd, die dag was toch nog goed voor twee zeges. Eerst voor Gino Verbraeken in Wichelen waar de Gillisnaar het niet onder de markt had met Wim Racs en Jan Mobach. Bruno Verwulge was hier achtste. En ook in Eksaarde behaalde Patrick Suy met een demarrage in de laatste kilometers een verdien de palm. Edwig De Thaey was vierde. Ivo Ivens vijfde. Her man Van Eetvelde zesde. Lie- vens Persoon achtste en Mare Van Cauteren elfde. Op maan dag dan in Kontich een vijfde plaats voor Robby Brijs. een twaalfde voor Guy Verberck- moes en een 14de voor Wim Wuyts. In Elewijt werd Francis Maras nog zevende en Werner Van Bogaert twaalfde terwijl in Eikevliet-Borncm Patrick Suy vierde werd. Te Waar schoot was Mark Laureys vier de. Herman Ferket vijfde en Edwig De Thaey elfde. Ook bij de nieuwelingen grote vreugde op de triomf van Ger ry Van Lier in het nationaal kampioenschap in het kam pioenschap te Lummen. De zwijndrechtenaar toonde na een slopende wedstrijd zijn snelle benen en mocht meteen nog vijf dagen de nationale trui om Naast dit exploot ook nog twee andere overwinnaars bij de beginnelingen. Kenny Franssens behaalde in Schelde- windeke zijn tweede seizoens zege doordat hij Joeri Ver- straeten achter zich hield. Pas cal Bauwens werd hier zesde. En dan was er nog Chris Brys- sinck die dinsdag de Gouden Fiets-proef in Eikevliet - Bor- nem op zijn naam bracht Chris liet zijn veertien vlucht- gezellen in het zicht van de aankomst in plan en liet aldus zij allereerste zege noteren. Chris Wuyts was vierde. Gerry Van Lierop achtste. Geert De- laruelle negende en Gert Bijl tiende. Om te sluiten nog enkele zij gaaien. Patrick De Thaey werd in Gaasbeek in extremis Re- klopt door Claude De Bevel was Gino vierde en Gino negende. In Aalter no Brijs een derde plaats waar Mario De Maere als de finishte. En in beek eindigde Gino ren vijfde en Gino Verbet s moes zevende Met een acht j, stek voor Kurt Notenbaen Ravels en nog een derde Gerry Van Lierop in Haab ,e' zijn we hopelijk volledig wensen we u allen een prett vakantie toe. Wielrennen. In Buggenhout won vrijdag Gunther De Bauw uil Beveren i Xavier Huon. (foto Piet Hermans) BWCL-wielrennen. Roger Colman uit Moerzeke en R De Maeseneer uit Baasrode. Wielrennen. Ronny Mette- penningen bij de amateurs in Moorsel (per) Wielrennen. Chris Van Bergh uit dermonde behaalde zijn ste zege bij de junior Erembodegem v) Wielrennen. Eric Wuytack won in Hamme de amateurskoers. Harry Platteaux eerste streekrenner. (vh) PROFS IN SINT-NIKLAAS De beroepsrenners maakten er woensdag in de jaarlijkse kermiswedstrijd een levendige wedstrijd van die aanvankelijk werd gekenmerkt door enkele uitvallen van weinig betekenis. Dat veranderde wanneer er zich in de elfde ronde dertien man afzonderde, daarbij waren Patrick Versluys, Herman Frison, Rudy Dexters, de Nederlander Martin Kemp, Eric Stevens, William Tackaert, Ronan Onghena. Mark Dierickx, Frangois Van Vlierberghe, Patrick Deneut. Werner Devos, Theo Appeldoorn en Hans Daams. Deze kopmannen begrepen elkander goed want in de achtervolging volgde wel enige reaktie maar die kreeg geen enkele kans om te naderen Met enkele Waaslanders in de gelederen was het duidelijk dat er nog vluchtpogingen zouden volgen. Eerst probeerden Tackaert en Onghena maar bij het ingaan van de laatste ronde hadden Mark Dierickx en noorderbuur Martin Keptp meer sukses. Frangois Van Vlierberghe haakte gauw zijn wagentje in en liet zijn twee vluchtgenoten in de laatste kilometers zelfs in de steek om met een boni van ongeveer 10 sekonden het zegegebaar te mogen maken op de Grote Markt. Mark Dierickx werd tweede door dat hij Kemps te snel af bleef en Werner Devos won de spurt van de vierde plaats voor William Tackaert en Theo Appeldoorn. Na afloop vroegen we natuurlijk tekst en uitleg aan de Puiveldenaar, die in de wolken was met zijn eerste seizoenspalm. «Het werd de hoogste tijd dat ik eens van mij liet horen, de vorige weken was ik bijna altijd bij de goeie ontsnappingen mee maar haalde nooit een prijs van betekenis. Vandaag pakte ik het anders aan. Ik keek de kat uit de boom, hield me lange tijd koest en heb me pas naar het einde toe in de vuurlijn geriskeerd. Met het bekende gevolg. Natuurlijk een bijzonder goeie reklame voor mijn privésponsor Masta uit Sint-Niklaas en wellicht de zekerheid dat ik ook volgend jaar nog in de profrangen zal meefietsen». De uitslag: (52 profs): 1 Frangois Van Vlierberghe de 148 km in 3 u. 16 min.2. Mare Dierickx, 3. Martin Kemps (Ndl.) op lOsek.). 4. Werner Devos op 30 sck, 5. William Tackaert. 6. Theo Appeldoorn. 7. Patrick Deneut. 8. Patrick Versluys. 9. Eric Stevens. 10. Ronan Onghena. 11Rudy Dexters. 12. Hans Daams (Ndl.). 13. Dirk Heirweg op 3 min. 14. Michel Deal (G-Br). 15. Johan Mullan (G-Br.), 16. Victor Buisman (Ndl.), 17. Walter Dalgal. 18. Jozef Kristen (W-DI.). 19. Peter Hecren (Ndl 20. Rudi Busselen. Wielrennen. Bij de beroepsrenners in Sint-Niklaas niets dan glunderende gezichten dankzij de streekzege van Frangois Van Vlierberghe (dw) Gustaaf Schouppe heeft in Ne- derhasselt zijn eerste palm be haald. al is deze jonge renner nog maar drie maanden aktief in de wielrennerij. Vader Schouppe ooit wcreldrekord- houdcr op de rollen, gelooft volop in de mogelijkheden van zijn zoon. Vorig weekend in Borchtlom beek zou Gustaaf zeker een tweede plaats behaald hebben, had één der medevluchters hem niet aan zijn trui getrok ken. Daarom wil Gustaaf nu snel revanche nemen en Aalsters criterium op naam zetten. Verzorger Kicckens zegt zijn poulain in goede zit .al heeft hij momenteel een zware verkoudheid kampen. Maar dat mag ga- belemmering zijn voor deelname op maandag 22 ju want dan staan al zijn supp ters met voorzitter Erik zd op het parcours. (ji NIEUWELINGEN IN NEDERHASSELT

De Voorpost | 1985 | | pagina 20