STREEMIEIJWS 32 - 12.7.1985 - De Voorpost Dendermoncle. In Schoonaarde gebeurde er op Eegenen een auto-ongeval dat Al allerergste liet vermoeden. Vit deze twee wagens diende men licht gekwetsten te halen <j "i Aalst. Na de paardenwedstrijd hield de brandweer grote schoonmaak a Berlare. De Overmeerse middenstanders hielden hun II' handelsbeurs in de jongens school (jj) Kamnie SOCIALE WONINGEN De Nationale Landmaatschappij wenst in de wijk Vlieil achter de Mergelbeekstraat. een kompleks voor social gen op te richten waarbij ongeveer 95 woningen, gespr meerdere jaren, kunnen gebouwd worden. Deze zullen enkel gebouwd worden op vraag van geïnteres en alleen op belofte van aankoop. Het zijn geen huurv OPENBARE VERKOPEN De gemeente Hamme zal een stuk grond openbaar verkd het Akkershoofd. groot 11 a. Ook het gemeentelijk het centrum op het marktplein (de oude telefooncentn openbaar worden verkocht. Oppervlakte 220 m2. Ins 700.000 F of de schattingswaarde Onder deze prijs kan ijl geval verkocht worden. KROTVERKLARINGEN De burgemeester heeft volgende woningen krot verklaa onbewoonde woning, gelegen Driegotenkouter 60, de &,j woonde woningen. De Ring 8. 10 en 12 en de onbevw woningen Polderstraat 2 en Driegoten 45 De Vlaamse Executieven beslisten om het herwaarderitj bied Gasmeterstraat - Spoorwegstraat - Guillaumestrat te keuren. Dit betekent dat in eerste fase geplande vervang bouw van 11 woningen door de SV De Zonnige Woont worden gerealiseerd. Tevens kunnen de particuliere renovatiepremie aanvragen voor de uitvoering, binnen goedgekeurde gebied, van invulbouw of renovatiewerken woninggebouwen, waarvan zij huurder of eigenaar zijn. d renovatiepremie vervangt de bouw en saneringspremie. Berlare. In de sporthal werd het feest van de Vlaamse gemeenschap gevierd (jj) merken. Aalst Beveren Erembodegem KAV-Jong-KAV kooklessenreeks Door de «Praktische School» van KAV-Jong-KAV Erembode gem wordt een kooklessenreeks ingericht die vanaf 19 septem ber tot en met 12 december 1985, iedere donderdag zal doorgaan in de Crypte onder de O.L.Vr. Hemelvaartkerk. De lessen kunnen er gevolgd worden te 13,30 u. of te 19 uur. Het inschrijvingsgeld dat vóór 20 augustus e.k. dient te worden betaald bedraagt 570 fr. voor de leden en 990 fr. voor niet- leden. Wie reist er mee met B.G.J.G.-K.W.B.-Erembode- gem? Zaterdag 3 augustus: Bezoek aan Luxemburg-stad. Rit door 23-25 augustus Chinees Weekend op het domein van Kasteel het Blumenthal. de valleien van Namen en Eisch. Door onze augustus organizeertSport-Plus Kiel- Berlare. De drie Berlaarse zangmaatschappijen brachten een gemeenschappelijk optre den ter geledenheid van het Feest van de Vlaamse GemeenschapHet grootste suksesnummer was ongetwijfeld 'De drie klokken(jj) Inbraakpreventie Van «Match-box», miniatuurauto's e.d. J.P. Schuddings bracht De inwoners van Berlare die op reis vertrekken kunnen bij de één en ander bij elkaar Te bezichtigen van 9 tot 12 uur. politie, de rijkswacht of de veldwachter een formulier bekomen dat zij goed ingevuld opnieuw kunnen inleveren. Politie en Kampioenenhulde in Kallo rijkswacht zullen dan geregeld op patrouille komen langs de Sportschepen Frans Van Overmeiren zal zaterdag 13 juli op het betrokken woning om na te gaan of er niets verdachts valt op te oud gemeentehuis van Kallo de drie kampioenenploegen van 1 SK Kallo ontvangen. De huldiging start om 18 u. Bekers worden overhandigd. Er staat bovendien wat onder de kurk. Ardennen terug.. Prijs 440 fr. Kinderen -12 jaar betalen 400 fr. Zaterdag 24 augustus: Naar Senlis. Geleid bezoek aan het prachtig kasteel en park van Chantilly, de bossen van Chantilly en Ermenonville. Prijs 530 fr., kinderen -12 jaar betalen 480 fr. drecht de dertiende internationale fietstocht (20, 40 en 80 km en de derde Fietsklassieker Kieldrecht-Nieuwvliet over 150 km). Muzikale uitstap in Vrasene In deze prijzen zijn de boottocht, bezoek kasteel en fooi Ter gelegenheid van de jaarlijkse zomerkermis zal de fanfare chauffeur begrepen. Eendracht op zaterdag 13 juli een muzikale wandeling maken Inschrijven bij Pereboom Paul. IJzerenwegstraat 37, Erembo- doorheen de straten van de gemeente. Om 19.30 u. vertrek aan degem. Vakantiespeelplein te Erembodegem het lokaal. Jaarmarktanimatie De opvang voor Erembodegem heeft plaats in de Rijksschool, Leuvestraat, iedere werkdag van 9 tot 17 uur. Er is een van het OCMW en in de dorpskom van Vrasene vanaf 11 u. - - - straatanimatie in met Leonardo Alalu als vedette. bijkomende opvang voorzien, 's morgens van 8 tot 9 uur, avonds van 17 tot 18 uur, van 3 juli tot en met 23 augustus. Prijs «.ui per dag: 60 fr. (koeken, dranken, fruit, verzekering enz. inbe- Wijkkermis op Smishoek grepen). 8.30 u. op het plein. Groot barbecuefestijn Op zaterdag 3 augustus vanaf 18 uur in de Keppestraat, lokaal Forum. Organisatie: Wieiersportvnenden Forum Erembode- Rulldag te Kieldrecht gem. ten voordele van de wielerkoersen Forum - De Dender- zonen. Volksdansen iédere vrijdag in het AaJsters stadspark (niet op 26.7 en 2.8) van 19.30 u. tot 22 uur. Organisatie: Volksdansgroep Uilenspiegel. De Vrasense wijk Smishoek viert vrijdag 19 juli kermis met allerlei attrakties in de straten. Om 20 u. stapt daar ook de fanfare op voor een muzikale opluistering. Zondag 14 juli zal te -15 uur twee nieuwe wandelj ingewandeld worden op Kastel Ze vertrekken aan d Deze wandelwégen werden uitgestippeld door de V.V.V me en dit'op Vraag van elke middenstanders van Kastel genodigden zullen een korte wandeling doen. waarbij det „jru paden zullen gekombineerd worden Wandeling 1 bewegd met rode betonnen paaltjes, is ongeveer 12 km lang. 0 laan wandeling loopt langs de Scheldedijk en dit tot aan "®ac Pompstation van Moerzeke om dan terug te keren naar Ka whl De tweede wandeling, groene paaltjes, ios veel korter, a sda9 veer 5 km. Ze bestrijkt de andere hoek van de parochie, ric ^j. Baasrode en Vlassenbroek. Men keert terug via de Trams waar men in Galerie Ghastel een kunstbezoek kan brencer *err Tassynsridders Haasdonk Van zondag 14 juli tot donderdag 18 juli richten de Tassynsrid ders LRV van Haasdonk een ponykamp in met een 150-tal ruiters. Op dinsdagavond 16 juli is bovendien een «open-deur» gepland vanaf 19 uur. Er zijn gratis attrakties. een reuze-tent Enkele augustusaktiviteiten mel mogelijkheid van spijs en drank. Noteer nu al enkele aktiviteiten voor augustus, te houden in E.h.b.o.-kursus Bartje groot-Beveren. Op zondag 11 oogst vijfde internationale hon- Uq, cr,D.lr,,oin oor(l„ in Doel. van 17 tot en met 25 augustus Beverse Feesten en op - 23-25 „unustus Chin««» w««k«nrt nn h„, mogeliikheid om een eerste basiskennis op Ie doen. Vanat 14 u. De kursus is gratis. Kruibeke Wandelen in Bazel CVN organizeert zondag 14 juli een wandeling langs Barbierbeek. Start om 14,30 u. aan de kerk van Bazel. Lebbeke Kursus automechaniek De jeugd van Bartje kan van 22 juli tot en met 26 juli op het speelplein een eenvoudige kursus automechaniek volgen bij Kris Rotthier en Albert Thuy. Experimenteren met oude voertui gen is er ook bij. Deelname 300 fr. Het aantal deelnemers is beperkt Schrijf tijdig in bij Claes F,, Oude Zandstraat 12 te Beveren, tel. 03/775.33.87 Het speelplein aan de Floralaan is dagelijks geopend vanaf 8.30 u. Jongeren van 4 tot 14 jaar kunnen er terecht. Dagprijs 35 fr. Voor vrijdag 26 juli is er een daguitstap voorzien, per autobus Woensdag 17 juli richt de kulturele raad Vrasene in de hovingen naar e Belgische kust. Schrijf nu reeds in (275 fr.). Vertrek om „nn kM nrkMAl In #Ia ^nrn<.knm V/rnrano uindl 11 li - Nationale feestdag Zondag 21 juli viert ook Beveren de nationale feestdag met om 10 u. h. mis. te 11 u. optocht naar het oorlogsmonument, te 11.30 u neerleggen van bloemen aan het standbeeld van generaal Maczek, te 12 u. receptie op het kasteel Cortewalle, om 21.15 u. optreden van de dansgroep Lange Stien in Cortewalle en om 22.30 u. vuurwerk. Tevens wordt het zestig Zondag 21 juli richten de Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden in jarig bestaan gevierd van de Beverse afdeling van het Nationaal Het Centrum de maandelijkse ruildag in met mini-tentoonstelling Verbond der Oorlogsinvaliden. Openingsuren gemeentelijke diensten Tijdens de maanden juli en augustus zijn de burelen toegar lijk op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 7.30 tot 13 u. op dinsdag van 8 u. tot 12 u, en van 13 u. tot 19 u Selectieve inzamelaktie van oude geneesmiddele Oude geneesmiddelen worden volgens decreet gerangsd onder gevaarlijke huishoudelijke afvalstoffen. Daarom he< openbare afvalstoffenmaatschappij besloten, in samenwe met de Algemene Pharmaceutische Bond, de vereniging 1 Belgische steden en gemeenten en de OPHACO een selectr inzamelactie van oude geneesmiddelen over het gehele Vla se gewest te organizeren. ledereen kan terecht in elke apotheek om oude geneesr len te deponeren. De hiertoe voorziene recipiënten worde iedere apotheker opgehaald en naar vernietigingscentra a voerd. Ziekenzorg Op zaterdag 20 juli organiseert Ziekenzorg een éendagstfl met bedevaart bij de zaligverklaarde broeder Isidoor te Koi^ en achteraf bezoek aan het vlasmuseum. Vertrek te 9 uur. Berlare Wipschietingen Vrijdag 12 juli bij Black Gold te 19.30 uur - bij De Dreef Berlare 19.30 u. - bij De Zwaan te Uitbergen om 15 uur. Zaterdag 13 juli bij S.K. Klappel te 15 uur. Bij Ons Vermaak te uitbergen te 15 uur. Zondag 14 juli bij Blauwe Duivels (St. Hubertus) te 15 uur. Bij Strijpwegel Uitbergen te 15 uur en bij Voetbal te Uitbergen om 9.30 uur Maandag 15 juli te 15 uur bij Strijpwegel Uitbergen en bij Donkhoeve Berlare Donk Dinsdag 16 juli te 15 uur bij De Blauwe Duivels (St. Hubertus) Woensdag 17 juli te 15 uur bij De Blauwe Duivels Overmere (Fina) Donderdag 18 juli Koningsschieting bij S.K. Klappel en verlof- schieting voor iedereen. Vrijdag 19 juli te 19 uur bij Donk Eendracht en bij Vrijschutters Uitbergen Zaterdag 20 juli te 15 uur bij Rodeo Overmere en bij Kermisvo gels te Uitbergen, Te 20 uur bij Weekendschutters te Berlare Donk. Zondag 21 juli bij Vrijschutters Uitbergen en tweede schieting bij Donk Eendracht. Dinsdag 23 juli voor 55-plussers bij S.K. Klappel te 14.30 uur. -Woensdag 24 juli te 15 uur N.S.B. schieting in café Het Anker Donklaan 70, ook te 15 uur bij Voetbal Uitbergen. Donderdag 25 juli te 15 uur verlofschieting bij S.K. Klappel. Bij kaartersklub «De Oude Guide» Bij de kaartersklub van het café De Oude Guide in de Brugstraat te Berlare was vorige week de eindstand bekend van hun jaarkampioenschap. We kregen volgende eindstand: 1. Van Der Snickt Raymond. 2. Öe Naer Jozef, 3. Verstuyft Edward. 4. Van De Wiele Petrus. 5. Van De Velde Marina. 6 Samson Jean-Pierre Kunsttentoonstelling Graficus en beeldhouwer geboren Berlarenaar Paul Van Gijse- gem houdt tot 31 juli in verschillende bankinstellingen te Berlare tentoonstelling van zijn werken, welke te bezichtigen zijn tijdens de kantooruren. Minivoetbalornooi in Sporthal Berlare Van 19 tot 24 augustus loopt er in de sporthal te Berlare een miivoetbaltornooi voor de Kernploegen van Berlare. Er zijn 40.000 F prijzen in natura voorzien. Men kan inschrijven tot 10 augustus bij V.D.M. Sport Em. Hertecantlaan 64 te Berlare. Inschrijvingsrecht bedraagt 1.000 fr. HERWAARDERINGSGEBIED WANDELPADEN TE KASTEL Dendermonde. Jozef Jansegers en Sopltie Waterschoot uit de Hooistraat te Sint-Gillis zijn 65 jaar getrouwd. Zij hebben 3 kinderen. 7 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen. Jozef was meer dan veertig jaar werkzaam bij de NMBS (v) Berlare. Vorige zondag nam de brandweer van Berlare een nieuwe wagen in gebruik (jj) Berlare. De snoekvangst op het Donkmeer is gestart. Leon Tackaert uit Zele haalde i een kanier op

De Voorpost | 1985 | | pagina 32