M nI G SSvoor Man, Vrouw en Gezin Tem se Langename en leerrijke kennismaking met ;oede muziek en knappe dirigent j Tentoonstelling fin Grembergen Fendermondse rijschool eranda's i^tenasdecor "lüre verKI >0, de Sint-Gillis-Waas Off Voorpost - 12.7.1985-33 ten van de opstelwedstrijd bekendgemaakt, in de sporthal. Er zijn, van 13 tot 19 juli, ook een heleboel schietingen op liggende en staande wip en met de kruisboog. Kastelenroute van Den Eglantier Zondag 14 juli start aan jeugdhuis Den Eglantier, Apostelstraat 25, een fietstocht van deze klub naar kastelen in o.m. Waas munster, Sint-Niklaas en Elversele. Vertrek tussen 10 en 14 u„ afstand 42 km. Om 11 u. stipt vertrekt een geleide fietstocht. Nieuwkerks telefoonnummer De administratieve diensten in het vroegere gemeentehuis van Nieuwkerken kregen een nieuw telefoonnummer: 777 27.80. De politiediensten in Nieuwkerken behouden nummer 776.05.18 Stadsdiensten met vakantie Gesloten tot 28 juli: het zwembad van Sint-Niklaas, kinderdag verblijf Hermelijn, de sportcentra van Sinaai en Nieuwkerken en de sporthallen van de Witte Molen (aan de Witte Molen kan je wel aan buitensporten doen). Ook de stadsfeestzalen (en de daar gevestigde bibliotheek) blijven tot en met 28 juli dicht. De bibliotheekfilialen zijn gesloten tot en met zondag 14 juli. Het huisvuil wordt niet opgehaald tot en met 12 juli. ime. Een nieuw vaandel voor de Landelijke Gilde en de KLJ. E.h. Van den Broeck, proost, zegende het vaandel in vervang Woonst uiieren letwaterexploratie in De Klinge binnen «dag 14 juli speurt Wielewaal in De Klinge aan een rustige werken naar allerlei ongewervelde waterbewoners. Afspraak om ■mte" 1 3an de k6rk V3n °e Klin9®' lnfo via ,el 770.64.26. Sint-Niklaas ün de lang. laan de Casinostroaat 20 te Sint-Niklaas gevestigde hulp- en >t aan «escentrum blijft geopend tijdens de vakantieperiode. Je kan laar Ka «ht (gratis) van 9 tot 12 en van 14 tot 18 u (niet op irter. o Kiagnamiddag). Bellen naar 03-777.14.14. rmis in Sint-Niklaas irenaer te"™5 )n Sint-Niklaas loopt naar z'n einde toe. Vrijdagna- Jdag 12 juli, 14 tot 16 u.. op rekreatieoord De Ster open zeil- 'vedstrijden ingencht door de Sint-Niklase Watersport vereniging en 's avonds (19 u.) WAOD-wielerwedstrijd aan de Grote Markt. Zaterdag 13 juli om 15 u. volksspelen aan café Rembrandt in de Breedstraat 160 en vanaf 20 u. aan de Grote Markt optreden van straatband De Baronnen uit Breda. Zondag 14 juli organizeert De Zeester een hengelwedstrijd in de vijver van het stadspark en op het rekreatieoord De Ster is er een wedstrijd voor waak- en verdedigingshonden in een organi satie van de Sint-Niklase Hondenafrichtingsklub. Op het markt plein vanaf 20.30 u. optreden van het akkordeonensemble Hoger Streven uit Essen. Schietingen zijn er vrijdag 12 juli in de Hondeklub, Driegaaien- straat 5 (15 u., liggende wip), bij De Volksvrienden (Kristus Koningkerk), 15 u. en bij de Jonge Bastianen aan de Antwerpse Steenweg 55. Zondag 14 juli krulsboogschieten bij De Vergulde Spoor in de Knaptandstraat 220. Kermis in Sinaai Zaterdag 13 juli in Sinaai wielerwedstrijd voor juniors, vanaf 15.30 u., op initiatief van Gemeentebelangen: en om 19.30 u. koncerteert harmonie Sinte-Cecilia op de Dries. Zondag 14 en maandag 15 juli. van 10 tot 12 en van 15 u. tot 19.30 u„ boekenbeurs van het Davidsfonds in het parochiehuis aan de Dries. Zondag en maandag zijn Tinelmuseum en de Kamer van Baudelo, in de Tinelstraat 31, vrij toegankelijk. Nog wielerwedstrijden Maandag 15 juli om 15 u. voor liefheb bers en donderdag 18 juli ook voor liefhebbers. Maandag 15 juli wordt om 20 u. door het Davidsfonds een Guldensporenfeest op het getouw gezet en worden de laurea- Boudelo-opgravingskampen In het kader van de opgravingskampen van Vobov in de (vroegere) abdij van Boudelo wordt dinsdag 16 juli om 20 u. in het ontmoetingscentrum aan de Kasteelstraat te Klein-Sinaai een voordracht met dia's ingericht. Te gast is Hugo Arens, vroegere burgemeester van Daknam. Bibliotheek dicht Tot en met zondag 21 juli blijft de gemeentelijke bibliotheek van Temse gesloten. Elversele te kijk Heemkring Braem uit Elversele richt in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat 16, in Temse, een tentoonstelling in. Diverse aspekten van het 'historische' Elversele komen aan bod. De toegang is gratis. Elk weekend, tot en met 29 september. Wandeltocht Wandelklub Kwik uit Bornem richt zondag 14 juli een wandel- Natuurwandeling tocht in te Temse, met vertrek aan café De Reisduif, Boelstraat 33. HANSEVELDE-KERMIS Zaterdag 13 juli: Om 15 uur de 33® wielerwedstrijd voor juniores de Grote Prijs Voeders Baert Om 20 uur T-dansant in zaal Ons Huis. Zondag 14 juli: Zangfestival naar aanleiding van het 110-jarig bestaan van de Kon. Zangmaatschappij De Vlamingen Vooruit. Om 16 uur is er een muzikale optocht door de Wijk waar wordt aan deelgeno men door de Leerzuchtige Broeders uit Berlare, de Kon Zzangmaatschappij Eendracht Heikant Zele, de Kon. Zang maatschappij De Scheldegalm Moerzeke en de lokale jubileren de zangvereniging. Om 17 uur geeft de verschillende zangvere nigingen een koncert in Zaal Ons Huis. Maandag 15 juli: Om 14 uur wordt voor de zestiende keer de beroepsrenners- wedstrijd georganiseerd, de Grote Prijs Zakenkantoor Dannv De Block. KOUTERFEESTEN Vrijdag 12 juli: 20 uur. Kaarting: jasspel 5.000 F prijzen. Dartswedstrijd: 10.000 F pnjzen trofeeën Zaterdag 13 juli: vanaf 20 uur Breugelavond met Bob Copejans in prachtig Breugeliaanse sporthal. Inschrijvingen bij comitéleden of op de pastorij Zondag 14 juli: 10 uur. Kindermarkt: met prijzen voor beste verkoper en best verklede. Hondendressur. Fakir King Djambo. 14 uur: Oude Ambachten - 40 standwerkers. Jazzorkest - volksdans - vendelzwaaien - vlegelen - accordeon show 20.30 u. Familieavond met The Blue Lines. Maandag 15 juli: 15 uur Eddy Wally voor de 3de leeftijd en alle geïntereseerden Dinsdag 16 juli: 20 uur - WILL TURA Inkom 300 F - voorverkoop 250 F bij de comitéleden Zondag en dinsdagmiddag: restaurant. Het Witte Paard (Weinstube). zondag- en dinsdagavond. Verder crémerie: sneltombola en uitzonderlijke stemming. Waasmunster Blauwendael-open-deur Zondag 14 juli van 10 fot 12 en van 14 tot 17 u. open deur in het heemmuseum in kasteel Blauwendael, Kerkstraat 21. Zondag 14 juli vertrekt om 9.30 u. een wandeling van CVN in het park van kasteel Blauwendael. ■py-in voor jonge muzikanten in Baasrode urode en meer bepaald de Koninklijke Katolieke Harmonie De Eendracht baant zich i weg naar een vooraanstaande plaats in de muziekwereld. Iedereen weet dat het aw-goude korps van Baasrode tot een van de allerbeste show-harmonies mag worden V «end. Een korps dat trouwens op geen frank ziet wanneer het ook maar zijn uiteit kan verbeteren. Bewijs daarvan: de aankoop van een tweede show-uniform irnen de tijd van enkele maanden. Dat dergelijke prestaties alleen maar het gevolg innen zijn van hard werken is zonder meer duidelijk. is dan ook niet verwon k dat Fedekam Oost deren zich tot de men- van Baasrode richt om play-in voor jongeren te organize ren. Voorde de maal al. Een dergelij kursus voor jonge muzi ten had in Hamme t8. Baasrode geniet om lei redenen het wen van de Fedekam g. Men beschikt er in idermondc. Play-in. Vee! volk voor het studiekoncert dat in open lucht plaats vond 0 Piel Hermans). derdaad over de nodige ak- komodatie, men vindt er gelukkig nog de nodige gastgezinnen en men be schikt er over een bestuur dat wordt omringd door een massa vrienden en sympathizanten die de han den uit de mouwen kunnen steken. Zo kwam het dat op woens dag 3 juli 137 jonge muzi- kanten uit 32 verschillende maar allen bij Fedekam aangesloten fanfares en harmonies naar de gemeen telijke jongensschool van Baasrode kwamen afge zakt, om deel te nemen aan de zesde play-in. Ze werden er opgewacht door de ver antwoordelijken van de Eendracht, door de pleeg- ouders-voor-drie-dagen en door leermeester en diri- Naar aanleiding van «Statiekermis» wordt jaarlijks jen tentoonstelling opgezet in 't Ros Beiaard aan Mt Groot Zand in Grembergen. De Culturele Cen- kale zorgt er telkens weer voor dat een aantal 1 kunstenaars van eigen bodem er aan bod kunnen komen. Dit jaar exposeert een trio: niet. Hij schildert dingen ■fnns Cricq, Frans Maes en die hem vertrouwd zijn, ®ri Van Laar. Zij zullen beoordeelt die ook naar zijn 1 vrijdag 12 juli om 20 maatstaven en wanneer hij ir worden ingeleid door vindt dat het niet goed is, P-Volksvertegenwoordi- krijgt niemand het werk té Norbcrt De Batselier. zien Hij was vorig jaar al •ngstellenden kunnen eens te gast in Grembergen tentoonstelling gaan op een CC-tentoonstelling. ijken op zaterdag 13 juli Frans Maes voorstellen is 15 tot 21 uur en op moeilijker dan men zou jPdag 14 juli van 10 tot 13 kunnen vermoeden. Hij ex- li van 15 tot 20 uur. poseert een 26-tal werken 'ons Cricq is afkomstig en dan gaat het om pente- lY*n Lebbeke maar woont keningen, pyrogravures en |nu al een hele tijd in Grem- schilderijen. Men kon het gen. Van hem zijn er op tekentalet van Frans Maes .tentoonstelling negen al bewonderen tijdens de lilcierijen en drie pente- tentoonstelling die in het ningen te zien Hij schil- stadhuis werd gehouden ïrw1 vooral 'andschappen, naar aanleiding van de her ige jaar geleden begon hij denking van de bevrijding. I du**ilderen uit 6611 drang Frans gaf er toen aan vele ||He zich in hem manifes- bezoekers afdrukken van Fort van Breendonk voor stelt. Hij is daar enkele ja ren aktief geweest als boeiende gids voor de vele toeristen die dit nationaal gedenkteken aandoen. De gruwel van de koncentra- tiekampen houdt hem in tens bezig eri in zijn pente keningen komen dan ook meerdere malen de logge gebouwen en houten barak ken voor die hij tijdens de oorlogsjaren van nabij heeft gezien Tenslotte is er nog Henri Van Laar. die in Brussel werd geboren maar nu in Dendermonde woont. Hij is 33 jaar en begon een goede twintig jaar geleden zich toe te leggen op schilderen. Hij volgde sporadisch les sen aan de akademies van Brussel en Dendermonde. Van hem krijgt men beeld houw werken in polyester en schilderijen te zien. Wat de schilderijen betreft, waagt hij zich aan de aarts moeilijke spuittechniek gent Guy Duijck. van Theo Huggens en Vanbij de aanvang werd ge- «Springtime» van Guy wezen op enkele leefregels Duijck. die men graag had zien na- Het tweede deel van het pro- geleefd. Een noodzaak, wil- gramma werd ingezet met de men van deze driedaagse een mars van Baasrodenaar het sukses maken dat ieder- Paul De Decker «Pittoresk» zich voor ogen had ge- om dan weer een werk van nomen. Het dient gezegd Ted Huggens te spelen dat de leerlingen, van wie «The Happy Cyclist» waar de leeftijd toch schommelde in Jan De Geyter de fietsbel- tussen de 12 en de 25 jaar solo voor zijn rekening zich biezonder goed hebben nam Van Werner Van gehouden aan deze regels Cleemput bracht men het en daarvoor dan ook de ge- «Flandria Nostra» en het lukwensen meekregen van slotstuk was «Moment for de organizatoren. Morricone» een arrange- P ht' k rt ment van J. De Mey. Een rw» Prafht ,van ®en werk dat Dendermonde. Play-in. Liefst 137 jonge muzikanten uit 32 korpsen volgden de lessen. beslote?Ter«„U wÏÏrvi Skïï fc.oTafieZZf" Muimm k0"C'"«l koncert» zoals dat heet. en waardering voor het pu- U Hermans). Maar eer men zover was. bliek ook een deeltje werd diende men natuurlijk een hernomen, aantal nummers in te stu deren. Dat was de zware Waarde taak die op de schouders De vraag die velen bezig- rustte van dirigent en kom- houdt is: wat gebeurt na ponist Guy Duijck. Maar een dergelijke play-in? Fe- die bewees dat hij die taak dekam voorzitter Oost- ook aankon. Guy Diujck is Vlaanderen Pierre De trouwens lang niet de eer- Smedt daarover: De bedoe- ste de beste. Hij is leraar ling van de play-in is in de aan het konservatorium in eerste plaats jonge muzi- Gent, direkteur van de mu- kanten in de gelegenheid te ziekakademie van Ronse en stellen kennis te maken was gedurende zijn be- met een dirigent en zijn roepsaKtiviteit als kapel- werk. Daarnaast wil men w meester. Guy Duijck won de deelnemers ook goede muzikanten heel wat virtuoziteitsdiplo- muziek bijbrengen en hen Vooraf had Marcel Her- ma's onder meer voor hobo inzicht geven in de stukken en eerste prijzen voor no- die ze spelen Dat is het tenleermuziekgeschiede- muzikale aspekt. Daar- nis, fuga, kontrapunt, hobo naast, maar evenwaardig, en Engelse hoorn. Als mili- ntaat het opvoedkundig as tair kapelmeester schreef pekt Wê willen af van de-j*. hij enkele marsen en heel vaak nog geldende opvat- overstaan van de leerlingen wat koncert werken. Hij is ting dat muziekmaatschap- die er een fijne driedaagse vaak ook werkzaam als ju- pijen alleen maar van her- hadden van gemaakt en rylid voor blaasorkesttor- berg tot herberg wandelen, zich langs hun beste zijde nooien Dat is niet zo. Moderne, ei- hadden getoond. Hij dankte Onder leiding van deze man gentijdse muziekkorpsen ook de organizatoren voor koncerteerden dan de 137 zijn waardevolle, goed ge- hun inzet en medewerking, leerlingen vrijdagavond in struktureerde en uitge- Dirigent Guy Duijck kreeg open lucht. Ze begonnen al bouwde verenigingen die van zijn «leerlingen» trou- onmiddellijk met een werk hun eigen fierheid be- wens een bloemetje, van Guy Duijck «The Bus- zitten.» Onder de aanwezigen op ker», waarna ze vervolgden Komen we dan tot de play- het studiekoncert heel wat met «Solemn and festive in, waarin telkens weer de dirigenten van muziek- music» waaruit we de Mars klemtoon wordt gelegd op maatschappijen. Geen won der Priester van Mozart en een bepaald element uit de der, wanneer men weet dat het Rondo van Purcell ont- muziek. De vorige jaren zij precies via deze play-ins houden. Van Guy Duijck ging alle aandacht naar de ideeën opdoen om nieuwe werd ook de «Youth Band homogeniteit en de werken op te nemen in het Suite» ten gehore gebracht klankzuiverheid, dit keer al rijke repertoire van de en het eerste deel werd af- stond de techniciteit voor- Oostvlaamse fanfares en gerond met «Give us Peace» aan. Zo komt men geleide- harmonies. lijk tot een volledig beeld en dat is misschien ook de ver klaring waarom zovele mu zikanten vijf en zelfs meer jaren naar de play-ins ko men. Dit jaar vierde men Guido Fleurinck uit Den- derhoutem die voor de vijf de keer deelnam. Hij kreeg een mooi aandenken mee naar huis. Maar ook de deelnemende korpsen kre gen een diploma voor hun medewerking. Dat gebeur de na het optreden van de mans, voorzitter van de KKH De Eendracht de deel nemers en de pleegouders bedankt en na het studie koncert sprak dirigent Duijck zijn dank uit ten STEEDS techniek via ervaring onder de knie gekregen. In de zes grafische werken die van hem zijn opgehangen op de tentoonstelling, kan men zich een goed beeld vormen van deze techniek. Er staan ook vijf mooie beelden van zijn hand. Hij expozeerde reeds eerder in Brussel en in Zele 't Vaatje Naast deze tentoonstelling van schilderijenpenteke- en beeldhouwwer- ken. kunnen de bezoekers van de expositie ook ken nismaken met 't Vaatje, de vereniging die zich toelegt op het zelf maken van wijn. Met zijn ruim 180 leden zit de wijngilde "t Vaatje op de goede weg, vooral wanneer men weet dat ze nog maar een paar jaartjes geleden er proeven werd opgericht, 't Vaatje mensen van brengt in de zaal 't Ros Bei aard een boeiend beeld van hoe men zelf wijn kan ma ken. Natuurlijk, kan men er ji^nass^infonnatie aanschaffen over deze vrije tijdsbesteding, maar men kan evenzeer het materiaal en vooral het eindprodukt van het werk bewonderen. Wat dat laatste betreft, fruitwijnen en wijnen van andere produkten die men in eigen tuin kan telen, zijn Vaatje verwachten de bezoekers dan ook tijdens de ope ningsuren van de tentoon stelling. Men is er van har te welkom. FEECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matrassen Schuimrubber. Late*. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18 AALST 33 0321 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespectalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool... op slechts 1 adres: Veldstraat 47„Sint-Gillis-Dendermonde. O-SPORT Alles, maar 1 sportkledij en c Gezinszegels 052-21.17.59 oio's Holman Tel. 053/70.33.95 skend voor de laagste pnjzen 'specialiseert in de beste merk Ie benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 UBUCITEIT 052-21.40.60 FUANDO 053-21.40.60 ie Latijnse woordies volledig 10 maken ando. quomodo enz wie wat waar i\ U gegeven door Green De Cuvper Qe betere veranda's - ook op maat. 053/70.09.59 - Gratis phjsbestek UtW/IU.UB.kPB f Roger De Woll. Schoolstraat 25, Wieze y n een toverformule"' Neen een onze vaklui geven samen een problemen Bei even naar Grofep De Cuyp 052-21.40.60 vergelijking Uw inbreng en

De Voorpost | 1985 | | pagina 33