Negende Gezoarse Feesten in aantocht kerse feesten zijn op komst Anny Blatt of exklusieve breimodellen in Lokeren r Schakelfeest in 0 Oudenaarde ANNY BLATT MODESHOW Lokerse Daan in Baccarabeker Barbecue van de Lokerse beenhouwers Laines anny blatt ANNY BLATT ('t Wolwinkeltje) De Voorpost - 12.7.1985 - 3 )e in Lokeren onder het teken van de kreeft geboren Daan Van Den Durpel (foto) maakt amen met Unity en Hildegard De Buck deel uit van het Oostvlaamse team voor de I laccarabeker '85. Dit zangfestival, waarin de vijf Vlaamse provincies het tegen elkaar I ipnemen. wordt van dinsdag 6 augustus tot donderdag 8 augustus betwist in het Casino van liddelkerke. De finale vindt op 8 oogst om 20 u. plaats. Het Oostvlaamse team wordt door Lily Castel gecoacht. Daan Van Den Durpel behaalde erstc prijzen woordkunst en toneel aan het Gentse muziekkonservatorium. Hij ging in Jew York jazzballet, tapdans en zang studeren en vertolkte ook rollen in musicals als Company», «Foxtrot», «Rock Horror Show» en «Jesus Christ Superstar» Voor jong en oud Ook dit jaar nodigt de jeugd van Eksaarde jong en oud uit op hun negende Gezoarse Feesten. De aktiviteiten zijn niet gebonden aan één bepaalde plaats, de echte Vlaamse dorpssfeer kan je opsnuiven, zowel in de prachtige hovingen van het oud-gemeentehuis, als in de parochiezaal (Den Uil), waar de Oudenaardse Mater weer veel dorsti- gen zal laven. Door de goede samenwerking van de jeugdbewegingen KSA, KLJ, VKSJ en het jeugdcomité Eksaarde kunnen zij volgend programma voorstellen. Op vrijdag 16 augustus vindt de tweede Europese avond plaats in Den Uil. Waar vorig jaar de Grieken te gast waren, is het dit jaar de beurt aan de Polen. Deze avond worden we vergast op een optreden van een heuse Poolse dansgroep. Voor de hongerigen en dorsti- gen staan er typische Poolse specialiteiten op het program ma. De reden waarom het dit jaar een Poolse avond wordt is tweevoudig: enerzijds omdat België 40 jaar geleden onder de Polen bevrijd werd en an derzijds omdat er onder de Eksaardse bevolking heel wat Poolse meteen vertegenwoor digd zijn. Op zaterdag 17 augustus komt de Eksaardse jeugd volop aan zijn trekken. Om 14 u. start een spelnamiddag voor de plaatselijke jongeren tot 12 jaar in en om de hovingen van het oud-gemeentehuis. Dezelfde dag treedt om 20 u. 'en. De medewerkers aan de Lokerse Feesten op een rijtje gezet (foto Polo) de nieuwe ploeg van de «Lokerse Feesten» niet alleen vermelden voor hun inzet: Luc ■stand heeft van het organizeren van feesten, maar ook Foriers, voorzitter, Jérome het geven van perskonferentics, hebben wij verleden ig, allemaal aan den l(jve ondervonden. Het was geen jione perskonferentie meer, maar een kleine show- Ind. begon al vooraleer de ie voorzitter zijn maiden- :h kon beginnen. Want verscheen Koning Boude- him-sclf. met een passcn- toespraak tot zijn «Waarde toespraak die werd door een echte irlogse «Brabanqonne». was ineengestoken door nieuwe Lokerse groep «De Deze groep is nog pas erkend en aangeno- als volwaardig lid van de Kulturele Verenigin- De statuten verschijnen Stdaags in de «Monitcur». de loop van de perskonfe- ntie zijn ze dan nog opgetre- amet een tweetal sketchen. dit eerste optreden kon de «we voorzitter Luc Foriers wal steken. Na 10 jaar is er leen aflossing van de wacht komen. De «Moezc» had dit uwens verleden jaar al aan- tondigd. Na tien vruchtbare heeft hij afgehaakt, sa- tn met den Dcllc. Pitou en Prise. Dat betekent echter I dat zij de Lokerse feesten rug hebben toegekeerd In- tndccl. Want zij waren nog 'op post en ze zullen opvolgers nog altijd met en daad bijstaan. Voor het dus nog niet begrepen deze wijziging van be- veroorzaakt zeker irdbeving Fundamcn- veranderingen komen er L De nieuwe ploeg streeft naar om het beleid, het t .ter en de sfeer van voor- i. tc behouden. Net zoals "igc jaren werden nieuwe fligingen en mogelijke ge- resseerden aangezocht om t te doen. Zo verlenen de fcbazen van de Markt een opmerkelijke bijdrage lit te pakken met een ikbierenfestival op de jaar- fkt. Ook de foorreizigers dit jaar mee. In één groot staan ze achter de fees- al voegen ze daar onmid- toe dat hun aktievc rage noodgedwongen he it zal blijven. Dat de stcde- ic adviesraden nu wel dcfi- ;ief de smaak tc pakken heb- kan afgeleid worden uit de "Welling van het pro- ma j® waren op de perskonferen- P ook aanwezig de voorzitter n de fecstkommissic en de Porziticr van VW Toerisme. P°k de Kulturele Raad zelf is Pjw betrokken bij diezelfde n^lcn. Maar vooraleer over i programma te beginnen "st nog enkele toelichtingen r de financiële problemen, de mei hoorden wc het kchtc nieuws dat de belang- jjlwte sponsor afhaakte. De mouwen werden opgestroopt en het kan ongelooflijk klin ken. maar in vier weken tijd werden er alternatieven gevon den die het verlies volledig dekken. Natuurlijk is een spe ciale vermelding voor onze sponsors op zijn plaats: Barco, de Zeep- en Vcrffabriek, Het Nieuwsblad. Elan-Keuken, de ASLK. Hotel De President, een anonieme schenker en de vele adverteerders van de re- klamc-brochurc. En nu het programma Het begint op zaterdag 3 au gustus met bazuingeschal van- op de Sint-Laurentiustorcn. gevolgd door een stratenloop. samen met de fanfare «De Moedige Vlamingen» van Heiende 's Avonds volgt dan telkens het optreden van drie verschillende groepen. Wij gaan ze hier alleen maar ver melden. Dus zaterdag: Patch work, Dirk De Caluwé met zijn groep en Zachary Richard uit Canada. Op zondag: The Avalangc. A- frican Culture (GB) en Harvey en The Wallbackers. Op maandag: N.O. Train Jazz Band, de Gigantjes, Raymond van het Grocncwoud. Op dinsdag geen optreden. Maar wel start van de wereld- rekordpoging Onderwaterfict- sen (Orka); een rcuzebarbecue met playbackshow en ander amusement op de Oude Vis mijn en op de Grocntenmarkt. Woensdag: Daisy's band. La Esterclla, Connie Vandcnbos. Donderdag. Chow-Chow. La Cosa Nostra, Luc Van Acker Band. Vrijdag: Stage Pried. Blaine Reininger (USA) en Twee Belgen Zaterdag: Kolassuyu Nan (Bo- livië), Brasero 7. Alafia (Togo). Zondag: Guido Belcanto, Ga ga en Boothill Foottrappcrs. Tijdens de namiddagen zijn er ook volksspelen voorzien, een geleide natuurwandeling. Er is een gratis kcrmistombola, georganiseerd door de foorkramers. En ook nog een volksdansavond en een jaar markt voor kinderen en nog een wandelzoektocht, georga niseerd door V. V.V. -Toeris me. Zoals ge ziet: Er zal leute, plezier en afwisseling genoeg zijn. De animatie wordt ver zorgd door de Schizo's. door De Pistron, en door Frank' zijn wilde kippen De presen tatie is in handen van de Wicnc (Erwin Huvghc). Rest ons nog tenslotte een aan gename taak: Al de nieuwe medewerkers eens speciaal tc voor de tweede maal de forma tie Seven Roots op in Den Uil. We mochten deze reggae-men- sen reeds aan het werk zien in Den Uil vorig jaar, nl. op 19 mei. Voor hen die Seven Roots toch nog niet kennen: er zijn met minder dan vijf natio naliteiten vertegenwoordigd in de groep. De achtkoppige for matie is samengesteld uit twee Belgen, drie Zaïrezen, één Ruandees, één Fransman en één inlander van de Kaap Ver- dische eilanden. Deze jongens brengen muziek die zeer dicht bij de oorspronkelijke Jama- ïcaanse reggae aanleunt: Afro- reggae met funky ondertonen. Internationale bekendheid kregen zij door de verzorging van voorprogramma's van di verse bekende artiesten. Zondag 18 augustus opnieuw afspraak in Den Uil voor de reuze-jeugdinstuif. Discobar EXQ's zorgt ervoor dat de tie ners hun gading vinden deze namiddag, met de laatste mu ziekstijlen. Zaterdag 24 augustus is het de beurt aan de derde leeftijd van Eksaarde. De organisatoren zorgen voor toffe animatie o.a. het optreden van twee geken de goochelaars, voor de men sen die liever een kaartje leg gen wordt er een seriekaarting ingericht. De reeds traditione le koffie en koeken ontbreken uiteraard ook niet dit jaar. Op deze namiddag hopen de orga nisatoren op een opkomst van ongeveer 150 bejaarden. Diezelfde dag beleeft Eksaar de de come-back van de for matie van eigen bodem: De Grabbeltons. Deze naam zal bij vele tieners van de jaren '70 menig herinnering oproepen. Dit optreden vindt plaats in de hovingen van het oud-gemeen tehuis. bij warm en vast weer. De huidige formatie bestaande uit Gabriel Robijn (bas). Frank Robijn (drum). Dirk De Caluwé (ri'megitaar), Eddy ter. Danny Pensaert. sekreta- verder Werner Hillaert cn Pe ris. Kurt Rombaut. penning- ter Poppe. meester, en verder Werner, en J-V.L. Mul (sologitaar),, Johan Ro bijn (perkussie) en Etienne Dierickx (orgel) brengt hoofd zakelijk echt «balmuzick» uit de jaren '60 '70. Deze jongens, die hun laatste optreden reeds 8 jaar achter de rug hebben, brengen op 24 augustus om 20 u. een optreden dat qua kwali teit en afwerking (lichtshow) nog stukken beter heet te zijn dan vroeger. Zondag 25 augustus start de traditionele folkloremarkt in en om de hovingen van het oud-gemeentehuis om 13 u.: een rommelmarkt, meer dan dertig oude ambachten, schil ders, talrijke attrakties. barbe cue, volksdans... In het kader van de Gezoarse Feesten zal ook de Eksaardse koffiebranderij (in de onmid dellijke omgeving) voor het publiek toegankelijk zijn. Vanaf 15 u. kan je rustig een kijkje nemen hoe men nu en vroeger koffie brandt en brandde bij Estrella. Talrijke attrakties fleuren het geheel op en geven de Eksaardse folklo remarkt zijn zo typisch «Ge- zoars» tintje: hobbydemon straties, accordeontentoonstel ling, seriegaaibolling, volks zangers. straatmuzikanten, een ludieke tumgroep, volks dans door de plaatselijke KVLV, een bijzonder verzorg de cafétaria, vlaaien, goede oude Oudenaardse bruine Ma ter van 't vat... een Breughe- liaansc kermis. Om 14u30 start een wipschieting (1500 fr. gra tis). Alleen bogen zonder vi zier. zonder gewichten, zonder moderne snufjes zijn toegela ten. Een uurtje later start de traditionele barbecue. De prij zen werden, zoals alle andere trouwens, erg demokratisch gehouden. Rond 19 u. zet de plaatselijke volksdansgroep KVLV de slotavond van het laatste weekend in. Later op de avond gaat het volksdansen over in iets moderner dansen op de muziek van de eigen «Gezoarse Feesten-DJ» tot on geveer 1 u.. waarmee een ein de komt aan de 12 u. durende volkse happening in de buiten gewone schilderachtige hof van het oud-gemeentehuis. Vorig jaar noteerden de orga nisatoren een zestigduizendtal bezoekers op hun folklore markt. "Dit jaar zullen zeker weer alle rekords gebroken worden, want de ambachten markt is opnieuw opgenomen in het weekend van het Land van Waas. een organisatie van het VVV Sint-Niklaas. Thuis alléénblijven 7 Of nieuwe Vriend(lti)nen ont moeten Partners van Je leeftijd en nhro willen hier graag met Je kennismaken. Van mens-tot-mens. Geen nog wettig-gehuwden toegelaten. Kom eens kijken, kom kennismaken. Zondag 28 Juli, vanaf 14u-20u30 Salons "Mantovanl", Doorn 1 (Bn. Ronse) Kaartverkoop enkel aan Zaal, dit vanaf 13uur.Tele- fonische informatie 's avonds tussen 7u en 7u30. Scha kei-Kon takt Telefoon Oudenaardsestw. 380,8500 Kortrijk 056*22.63.43 j Men zegt dat de Lokerse been houwers een handje voor heb ben bij de Heilige Clara. Want één uitzondering niet te na gesproken: die Lokerse been houwers hebben altijd goed weer. Zo ook weer verleden zondag. Vanaf 's middags wa ren de talrijke stoelen in het Verloren Bos reeds volzet en men moest drummen om een plaats, een hapje en een glaas je te bemachtigen. De gehan dicapten van Lokeren kunnen er maar wel bij varen. De totale netto-opbrengst gaat volledig naar die inrichtingen en verenigingen voor gehandi capten. Acht jaar geleden zijn de Lokerse beenhouwers be gonnen met hun barbecue en steeds met stijgend sukses. De ambiance werd er ingehouden door het Rock en Roll-orkest The Rocks. Er waren ook twee Lokerse muziekverenigingen die in de namiddag voor de afwisseling zorgden. Dit jaar was het de beurt aan de socia listische harmonie «Vooruit» en aan het orkest «Excelsior». De eerste onder leiding van Etienne Clappaert. de tweede onder leiding van Olivier Van Driessche. Dan volgde er ook nog het verrassingsoptreden van een Lokerse groep, 'The Gruppo's'. die zich vrijwillig had aangeboden voor een paar nummertjes, en ook nog van Benny Philips, die op een on geëvenaarde manier in het voetspoor treedt van Urbanus Van den Anus. Een hartelijk proficiat voor beide vrijwilli gers De heer Meert, een van de bestuursleden, wist ons te ver tellen dat er verleden jaar 3000 hoofdgerechten waren veror berd, dat er 9250 konsomma ties waren geteld en dat er daarna nog 520 taarten werden gegeten. En de totale op brengst bedroeg 211.500 fr.! En dit jaar gaat het dezelfde richting uit. Voorzitter Fierens kon diezelfde avond natuurlijk nog geen volledige cijfers ge ven - die volgen nog wel! - maar om 22 uur was de hele voorraad uitgeput. J.V.L. Breien is weer volop in. Het schaften de uitbaters van 't teem. Komt dan nog een maal overeen met de wer- zoeken naar geschikte mo- Wolwinkeltje zich ook de kollektie van draden die kelijkheid. Men moet er re- delletjes, naar goede wol kollektie Anny Blatt aan. speciaal zijn behandeld, kening mee houden dat het en vaak ook naar personen Die zet sloeg bij de Loker- zodat ze ook machine- telkens om wol van de al- die deskundige uitleg kun- se bevolking onmiddellijk wasbaar zijn. Een niBt te lerbeste kwaliteit gaat en nen verschaffen over het te aan- Dat kwam omdat de onderschatten voordeel, dat men dus de vergelijking breien model, maar ook af- Anny Blatt kollektie werke- Op de vierde plaats komt moet gaan maken met wol hankelijk van het truitje dat 'ijk uniek is en bovendien dan de voorsprong die An- van eenzelfde kwaliteit, men wil breien. Uitgangs- °°k volledig. Anny Blatt is ny Blatt op het vlak van de maar op de markt gebracht punt is dat men kwaliteits- zowat de leidinggevende mode heeft op zijn konkur- door anderen. Dan komt wol moet kopen wil men fimra op het stuk van brei- renten. Die moeten oot- men tot de vaststelling dat ook een mooi resultaat be- goederen. Het is de kon- moedig erkennen dat Anny Anny Blatt gemiddeld 10 komen. Het fabeltje dat kurrentie altijd een jaartje Blatt de richting aangeeft, procent minder duur is dan kwaliteitswol biezonder vooruit en dat biedt natuur- De algemene opmerking de konkurrentie. Goed van duur is, wordt door Anny 'ijk aan de kopers van de dat de wol van Anny Blatt Anny Blatt, vind U niet? Blatt naar de vergeethoek Anny Blatt wel enige voor- duur is, stemt niet hele- verwezen. delen. In de Roomstraat 18 te Lo- keren, waar vroeger 't Wol- grote troeven winkeltje was en nu eigen- LI zeggen dat de wol die lijk nog steeds is, heeft de Anny Blatt te koop biedt unieke kollektie breimodel- me' de grootste zorg werd len van het al even unieke geselekteerd, is allicht en wereldbefaamde huis °P®n deuren intrappen. Anny Blatt een plaats ge- Men maakt er inderdaad kregen, 't Wolwinkeltje ge- ®®n erezaak van dat alleen niet al sedert jaar en dag het beste van het beste naam en faam in Lokeren wordt aangekocht, zoals en omgeving omwille van men °°k met de grootste zijn kwaliteit en ook omwil- zorg waakt over de model- Ie van de vriendelijkheid die in de biezonder waarmee er men wordt ge- 'raaie breiboeken worden holpen. Die beide trends opgenomen. Daarbij wordt worden ook in de toekomst dan niet alleen aandacht aangehouden. Alleen heeft besteed aan de vele mo- men nu resoluut de kaart dellen voor dames, maar van de exklusieve breimo- evenzeer vindt men er een dellen en van de al even massa pull's in terug voor exklusieve wol getrokken, mannen en ook voor kinde- Gewoon omdat het beste ran- Dat a"emaal in kleurrij- nauwelijks goed genoeg is ke mooie foto's en met een voor de vele tevreden toelichting van de wijze klanten. waarop het model moet worden gemaakt die niets Volledige kollektie aan duidelijkheid te wen- Al zeven jaar maakte 1 sen overlaat Mocht dat Wolwinkeltje het wel en eventuee toch niet zo klaar wee uit van iedereen die en du,dB"ik ?ln' d?n kan van breien hield. Men kon l?en Beds ,erecht ln de er terecht voor de alom P13" wlnkel in de gekende wol «Berger du Roo™straaL waar men Nord», een oersterke vnendeljk en attent maar draad die in het verleden ze6r akkuraat wordt geho - zijn grote kwaliteiten had PBn„GBBn ™a« 15 ,ev6el bewezen. Met de jaren We hadden het over vler Wil je alles weten over de Anny Blatt mode dan kan u steeds gaan kijken naar de grote Anny Blatt modeshow die op woensdagavond 4 september wordt georganizeerd in het Kultureel Centrum te Lokeren. Kaarten voor deze modeshow kan u nu reeds bespreken bij Anny Blatt, Roomstraat 18 te Lokeren (091/48.47.14). Maar zolang hoeft u echt niet te wachten, in de Roomstraat kunt u zich nu al overtuigen van de vier grote Anny Blatt voordelen. Wachten zou zonde zijn. grote troeven. En die heeft Anny Blatt ook te bieden. In de eerste plaats zijn er de breiboeken met de mooiste modellen die zich vooral toespitsen op de eigen pro- duktie. Daarnaast is er de zeer grote keuze aan kwa liteitswol met een niet na der te bepalen aantal kleu ren die overigens steeds makkelijk zijn bij te be stellen via een uniek sys- Roomstraat 18 te 9100 Lokeren 091/48.47.14 Open elke weekdag van 9 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 19 u. Gesloten op zondag en donderdag.

De Voorpost | 1985 | | pagina 3