Stekene krijgt een nieuwe, moderne, gemeentevlag OCMW-Temse, terugblik en plannen Opnieuw interkommunale ter sprake André De Kimpe, een Elverseelse priester Stadskliniek Sint-Niklaas makkelijker bereikbaar Lagere btw in de bouw: Temse en Beveren akkoord Echtpaar uit Sint-Niklaas gedood in Grobbendonk Volksvertegenwoordiger M. Smet drukt regionale en lokale t.v. door Haasdonkenaar gedood in Antwerpen Nog het avontuur van Marie-Louise in Tielrode P Rioleringswerken in 't Waasland Hollands lichtensysteem op «expressweg» Antwerpen-Knokke? Iemand heeft een ontwerp voor de gemeentevlag van «groot-Stekene» gemaakt. Hoe alles juist in z'n werk is gegaan, kwamen we niet te weten. Feit is dat dit ontwerp tot bij de dienst Monumenten en Landschapszorg is geraakt en dat deze dienst gunstig advies heeft verleend aan het ontwerp. De juiste omschrijving is als volgt: «Blauw met een geel verkort latwerk met zes stukken beneden horizontaal uitlopend tot de broedzijde en tot de vluchtzyde». Wie dit niet begrijpt kan misschien iets wjjzer worden door bijgaande afbeelding in wit-zwart... In het ontwerp werd gepoogd om de teloor gegane vlasnij verheid in de gemeente als het ware als bindmiddel te doen fungeren voor de drie entitei ten van de nieuwe gemeente Stekene. «De drie visjes wer den dus vervangen door lat ten». aldus de burgemeester, «want vlas en klei toch de roem van Stekene eertijds zijn moeilijk in vlag te bren gen. De drie lijnen moeten én de drie vissen én de drie ge meenten symboliseren, terwijl het geheel verwijst naar het vlas. Dit alles op een abstrakte manier. Bovendien moeten de gekruiste latten de vereniging van de drie vroegere entiteiten uitbeelden.» Gedaan dus met de Stekense stekelbakskens. Maar ja. de jeugd-van-tegenwoordig gaat tóch niet meer vissen met een zelfgemaakte hengel op de Ste kense Vaart. Het Stekense Hoogstudenten- verbond had het blijkbaar voe len aankomen toen ze hun naam kozen: Stekenezen i.p.v. Stekelbakskens zoals vroeger. Merkwaardig eensgezind Het was misschien met een zekere weemoed dat dit punt op de gemeenteraad werd be handeld én daarom dat de Ste kense verkozenen voor en door het volk het ongelooflijk roerend eens waren met het gemeentebestuur. Nog nooit in «mijn geschiedenis» zijn de raadsleden het zó roerend met elkaar eens geweest als deze keer. OCP-er Van der Steichel vond het ontwerp in naam van z'n groep merkwaardig goed. Hij noemde nog een hele reeks redenen waarom hij het bij zonder goed vond, terwijl CVP-er Rollier de mening van z'n partij vertolkte wanneer hij de ontwerper van harte felici teerde met dit fraaie ontwerp. Openbare verlichting Bij de uitbreiding van het elek triciteitsnet in de Heerbaan vroeg de elektriciteitsmaat schappij of bij de plaatsing van de ondergrondse kabel de ka bel voor de openbare verlich ting mag bijgelegd worden. Het gaat hier om een lengte van 225 meter en dit voor een kostprijs van 51.468 fr. Schepen Koppen maakte er weinig woorden aan vuil: «De toelichting is zeer-duidelijk» Maar toen CVP-raadslid Sam son enige nadere uitleg vroeg, replikeerde de schepen nogal ongepast: «We zullen u aan stellen als kontroleur van de werken daar, zulle...». Dit lok te een scherpe reaktie uit van het raadslid, die meende dat ook met de schepen in kwestie én met burgemeester Boey- kens want die wilde zich in het debat mengen héél wat kon gelachen worden.. En ja, een aandachtige lezer kent reeds het vervolg: diskussie op het scherp van de snee tussen Samson. Koppen en Boey- kens. Mét verwijten en ver dachtmakingen. Over de modernisering van het openbaar verlichtingsnet in de Heikant viel minder «diskus sie». Intergem stelde voor om de Heikant te voorzien van acht lichtpunten met natrium- hogedruklampen. Palen, ar maturen. lampen én plaatsen door Intergem worden ge raamd op 292.679 fr.. waar voor een staatstoelage wordt gevraagd. CVP'er Rollier vroeg of enkel De nieuwe vlag van de gemeente Stekene de Heikant en dus niet de Heistraat van modernere ver lichting zal worden voorzien, waarop zijn burgemeester hem antwoordde dat dit later, vol gens plan zal worden uitge voerd. En de interkommunale? SP-er Paul Noens dacht dat nu duidelijk is gebleken in ver band met de aankoop van een wegmarkeringsmachine dat de gemeente een eigen dienst voor wegmarkering gaat op richten. terwijl de Interkom munale van het Land van Waas waarvan Stekene nog steeds lid is diezelfde dien sten aanbiedt aan z'n leden. «En dit tegen de meest voorde lige voorwaarden.» aldus de SP-er «Onze vraag is dan ook: heeft het schepenkollege een ekonomische studie gemaakt over dit punt? Is er een verge lijking gemaakt tussen de jaar lijkse kostprijs?». Hij drukte erop dat de raad moet beseffen dat het aan te kopen materiaal slechts voor een korte periode kan gebruikt worden en dat het voor de rest van het jaar nutteloos in de gemeentelijke magazijnen zal worden opge borgen. Hij vroeg dan ook dat de raad zich rond die ekonomi sche vergelijkende studie zou beraden op de juiste te nemen beslissing. Burgemeester Boeykens meende zonder over een vergelijkende studie te gewagen dat zo'n weg markeringsmachine meerdere jaren kan dienen en dat door de aankoop ervan de mensen aan het werk worden ge houden. De SP-er vond echter dat men daardoor de mensen van de Interkommunale op straat zet... OCP-er Geerinck had alles netjes nagerekend en kwam tot de vaststelling dat voor am per 74.000 fr. «dus zowat de helft van wat schepen Heyse ons wil wijsmaken», aldus het raadslid alles door de Inter kommunale wordt gedaan, ter wijl het nu 300.000 fr. gaat kosten plus de verf, onderhoud machine, werklieden, dienst wagen enz... CVP-er Van Hoye deed ook zijn duit in het zakje. Hij was van oordeel dat het materiaal slechts enkele weken kan wor den gebruikt. Schepen Windey dacht dat met het zelfde materiaal ook bij voorbeeld de sporthal zal kun nen worden geschilderd, maar raadslid Van Hoye dacht het tegendeel: «Die slangen blij ven slechts goed indien ze re gelmatig worden gebruikt Ze zullen spoedig vergaan» En hij besloot met te stellen dat Uit een nutteloze aankoop is. Bij de stemming noteerden we «ja» vanwege GeBe en SVP. «nee» vanwege OCP en CVP en onthouding van de SP. Diens'wagen Het volgende puntje van sche pen Windey lokte minder dis kussie uit. Het kollege stelde voor om een dienstwagen aan te kopen voor de groendienst en de wegmarkeringsdienst. Dit door middel van een be perkte prijsofferte. Het voer tuig moet voorzien zijn van een laadbak. De raming, btw inbegrepen, is 650.000 fr. Schepen Windey meende dat die dienstwagen zou gaan die nen om «dat ding» (zie hier voor) te vervoeren én voor het vervoeren van de mannen van de groendienst, want. «nu moeten die mensen zich ver plaatsen met de fiets!». Te Stekene zijn het dus géén «groene fietsers», die mannen van de groendienst... Uitein delijk werd er gestemd. Met hetzelfde resultaat als na het voorgaande punt: «nee» van OCP en CVP. «ja» van SVP en GeBe en onthouding van SP. Gremar Sint-Niklaas. In zaal De Panda aan de Grote Markt vond de finale plaats vu nuK playbackwedstrijd. Uit de preselekties traden vijftien kandidaten naar vorenDe j - dan. De groep Wham, een uit het Antwerpse afkomstig duo. werd laureaat, nipt ge irus tr< door de Sint-Niklase Rod Stewart (An) en juffrouw (nou ja, jongen) Madonna. ter. foto An Roels en de groep Wham. In de jury zaten zangeressen Linda (Fancy) en zanger Ignace en disc-jockey Jim Houston. Presentator was Tom Gerritsen. Van fi Stewart werd vernomen dat in de toekomst nog dergelijke playbackshows zullen georganiseerd in De Panda (foto dw) De meerderheidsgroep binnen het OCMW-bestuur van Temse hield onlangs een perskonferentie. Thema was het OCMW-beleid. meer bepaald in het voorbije werkjaar. Voorzitter René Temmermans, ajunkt-voorzitter Fran cois Fonck, raadsleden Arlette Meersman, Tony De Meirleir, dokter Lode Broeckx en Simonne Raes waren op de bijeenkomst aanwezig. OCMW-sekretaris Herman Fonck was eveneens van de party. Voorzitter Temmermans wees op het belang van een tijdig ingediende begroting. Die beoogt vooral een meer ratio nele en efficiënte uitbouw van de automatizering en de koör- dinatie van de diensten. De automatizering ging reeds van start in de OCMW-instellin- gen. Ondermeer de loonadmi nistratie. de budgettaire boek houding en de registratie van de sociale dienst gebeuren thans met de komputcr. De aanvang van de automatizering ging (uiteraard) gepaard met kinderziekten. De informatie verwerking zal een vluggere en juiste fakturatic mogelijk maken. Koördinatie en centralisatie De vroegere V-dienst, thans R(evalidatie)-dienst, is mo- Het is bijna een halve eeuw geleden dat Temses deelge meente Elversele nog een priester uit eigen rangen zag voortkomen. Zondag jl. ging André De Kimpe voor tijdens een eucharistieviering en de Margrietgemeente was echt in feest. André De Kimpe woont aan de Steenweg Hulst-Lessen 3. in de landelijke omgeving nabij de grens met Sint-Niklaas. Hij is de oudste uit een gezin van drie kinderen en werd op 18 oktober 1957 geboren. Na z'n studies bij de Broeders in Sint-Niklaas volgde hij Grieks-Latijnse humaniora aan het kollege (Sint-Jozef-Klein-Seminarie) in Sint-Niklaas Hij volgde een jaar regentaat aan de bisschoppelijke normaal school in Sint-Niklaas en studeerde theologie aan het Gentse Groot-Seminarie. In juli vorig jaar wijdde mgr. De Kesel hem tot diaken en zaterdag jl. wijdde mgr. Van Peteghem hem tot priester. De Wase bouwaannemers zijn op hun hoede Dat meld den we vorige week n.a.v. een door de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland opgezette aktie met het oog op het verlengen van het btw-tarief van 6 procent in de bouwsektor. Gemeld werd dat de gemeentebesturen van Stekene, Sint-Niklaas en Lokeren de SKBW-kampagne steunen. Vernomen wordt nu dat ook Temse en Beveren de aktie een goed hart toedragen. Beveren schreef in een brief aan de minister van financiën dat de gunstmaatregel voor de bouw verlengd zou moeten worden en legt duidelijk een link naar de werkgelegenheid - of het behoud daarvan - in de gemeente. De gemeente raadsleden van Temse willen ook dat het btw-pcrcentage van 6 procent wordt gehandhaafd. In de nacht van zondag op maandag zijn Willy Verstraeten en z'n echtgenote Erna De Cock, uit de Damstraat 32 in Sint-Niklaas, op tragische wijze om het leven gekomen in Grobbendonk. Het ongeval deed zich voor op de Boudewijnsnelweg. In nog niet opgehelderde omstandigheden botste de wagen van de Sint-Niklazenaren tegen een stilstaand voertuig op de pechstrook aan en verzeilde dan naast de baan. Willy en Erna, 43 jaar, werden heel ernstig gewond en overleden tijdens hun overbrenging naar het ziekenhuis. De Sint-Niklazenaren kwamen terug uit Spa, plaats waarnaar ze enkele leden van de Wase Zwemkring voor een trainingsstage hadden weggevoerd. Met het echtpaar Vestraeten was, in een aparte wagen, het ouderpaar Van Remoortere meegereisd. Het ongeval in Grobbendonk gebeurde trouwens onder de ogen van het echtpaar Van Remoortere. Na het drama op de E39 heerst verbijstering in Sint- Niklaas. Willy en Erna waren de ouders van vijf minderjarige kinderen. Willy Verstraeten was be stuurslid van WZK, de Wase Zwemkring. Zaterdag 13 juli vindt om 10 u. in de Don Boscokerk in Sint-Niklaas de begrafenisplechtigheid plaats. Op 26 juni jl. werd de nieuwe parking van de stadskliniek te Sint-Niklaas officieel geopend door Roger Van Ranst, voorzitter OCMW. Deze parking voorziet 117 parkeerplaatsen en lost definitief alle parkeerproblemen op van bezoekers, geneesheren en pesoneelsleden. Tevens werd door deze oplossing de binnenhof van het rusthuis volledig autovrij gemaakt, wal de bejaarden zeker ten goede komt. Ondanks de tegenstand van de P.R.L. slaagde volksverte genwoordiger Miet Smet erin een sleutelartikel in het wetsontwerp betrefTende de handelsreklame op radio en tv grondig te wijzigen. Dc regering voorzag in haar tekst dat enkel dc nationale t.v.-omroep (dc publieke of de nog op te richten privé om roep) reklame zou mogen op nemen. Nu is het duidelijk dat een privé omroep maar finan cieel kan tot stand komen in dien er inderdaad mogelijk heid tot reklame geboden wordt. Volksvertegenwoordi ger Smet diende een amende ment in om ook reklame mo gelijk te maken op nog op te richten lokale of regionale pri- vézenders. Zo deze mogelijk heid niet geboden wordt - zo oordeelde zij - mag men een kruis maken over ideeën voor lokale t.v. gezien zij financieel niet leefbaar zouden zijn. Dc PRL weigerde dit amende ment mee te tekenen en maak te er een regeringszaak van. In de regering haalde dc PRL uiteindelijk bakzeil en werd het amendement Smet overge nomen als rcgcringsamcndc- ment. Intussen werd dit wetsontwerp in kommissie goedgekeurd en zit het deze weck in openbare zitting. In het Koopcentrum Waasland worden de winke lende Waaslanders en vakan tiegangers op lokale televisie «getrakteerd». Het program ma voor deze weck voorzag trouwens een interview met... Miet Smet. De 49-jarige André Van Den Troost, uit de Zand straat 77 in Haasdonk, is bij een werkongeval in de Antwerpse haven om het leven gekomen. Aan num mer 369 van de dokken kreeg hij het tegcngewicht van een forklift tegen z'n lichaam. Hij overleed in de reanimatieafdeling van het Antwerps Stuivenberg- ziekenhuis. menteel nog in het oud zieken huis Sint-Elisabeth gehuisvest. Deze dienst (24 bedden) zal worden ondergebracht in zie kenhuis De Pelikaan, meer be paald op de vierde verdieping. Op dc linkervleugel van dc derde verdieping zullen heel- kunde-patiëntcn worden opge nomen. Deze vleugel deed tot op heden dienst als technisch kwartier van dc materniteit. De materniteit blijft op de rechtervleugel van deze ver dieping gevestigd, het aantal bedden werd evenwel geredu ceerd. De overbrenging van dc R- dienst zal (toekomstgericht) dc uitbatingskostcn sterk druk ken. Zware onderhoudskos ten. verwarmings- en verlich- tingskostcn verminderen en een gevoelig rendementsver- lies zal verdwijnen. De plannen zijn klaar en dc procedure kan starten. De ra- mingskosten bedragen voor ruwbouw en afwerking, sani tair. bemeubcling. schilder werken: 13,7 miljoen (begro ting 1985), voor elektriciteit, signalisatie, brandveiligheid: 5 miljoen (begroting 1985). Het samenbrengen van dc ad ministratieve diensten en het centraal stockbehcer zijn twee andere projektcn in het raam van de koördinatie van de ver scheidene diensten. Het gewezen rusthuis (tevoren deed het dienst als materniteit) zal worden omgebouwd om al le administratieve diensten te gaan herbergen. Het dossier voor die ombouw is gereed. De kostenraming voor ruw bouw, afwerking, sanitair en elektriciteit bedraagt 13,6 mil joen (begroting 1986). Het centraal stockbcheer dan. Voorbereiding en samenbren gen van de nodige gegevens gebeuren momenteel. De pro grammering voor komputcr- verwerking zou dan ook in op timale voorwaarden kunnen verlopen. Het vernieuwde mortuarium is sinds begin mei in gebruik. De OCMW-voorzittcr lichtte toe. dat dc vernieuwingswerken met eigen mensen, van de on- derhouds- en technische dienst, zijn gebeurd. De kost prijs bedraagt 1.9 miljoen, waarvoor een lening werd aan gegaan bij het Gemeentekre diet. Temmermans stipte het op nieuw gunnen van voedingswa ren en het verhoogde toezicht op overuren en oproepen aan, als zijnde maatregelen met een gunstige weerslag. Sociale dienst Het voorbije werkjaar stond in het teken van een gestadige uitbouw van de sociale dienst, stelt Temmermans nog. Aan de hand van de geregistreerde aanvraagdossiers werd de dienstverlening aangepast en verbeterd. Dc registratie van de sociale dienst van het OCMW in Temse. behoort tot de 4 of 5 beste van het land. Naast de reeds bestaande diensten werd met een aantal nieuwe zaken van start gegaan. De klusjesdienst is daar één van. De opvang van zieke en gehandikapte kinderen (btk- projekt) is ook een nieuw ini tiatief. Nochtans ontvangt men hiervoor reeds zo'n 35 oproe pen per maand. In samenwer king met de Regie der Poster ijen werd een «melddicnst« in het leven geroepen. Gedurende de voorbije (barre) wintermaanden werd in het OCMW voor opvang van hulp behoevenden gezorgd. Hierbij werd samenwerking bekomen van de mutualisten. de post diensten en het Rode Kruis. Dc sociale dienst heeft verder ook een uitlccndicnst van ma teriaal. Ziekenhuisbedden, toiletsloelcn. metalen steunen en wat dies meer zij worden gratis te beschikking gesteld. Het OCMW werd voor de be volking beter bereikbaar door het houden van (sociale) zitda gen in dc deelgemeenten. Die vinden eens per maand plaats. De eerste woensdag van de maand in Steendorp. de twee de in Tielrodc. de derde in Elversele. telkens van 10 tot llu3U in het plaatselijk ge meentehuis. Berichten aangaande voormel de voorzieningen verschijnen regelmatig in dc plaatselijke weekbladen en in het gemcen- kindc volta s. na: de Br kom tsje te mien e telijk informatieblad, plant herhalingen van berichten om én de be* wegwijs te maken bi diensten van het OCMf drempelvrees weg te De onderhoudsplicht,! Icgd bij K.B. 244. toegepast. Momenteel wordt ge' een wrtzijnskaart in van een brochure D een inventaris op worden van alle soci, zieningen in de regio, chure wil een voorb voor een informatiebei ze beurs wordt geplat 1986 en zou doorgaat polyvalente zaal Dc Reiger. De bedoeling is, specifieke hulp nodig (en hun omgeving) van matie te voorz van gehandikaptenzot zinsmoeilijkheden, problemen, drugs, opvt gelijkheden- doorganj Het OCMW wil ook d plichte onderhoudsplicj gevolge van het K.B. een soepele manier toepassen. Gelet op dc maximale 1 ting in beide rustoord® Reiger in Temse en Sim destus in Steendorp) I voor Steendorp een aan tot uitbreiding van het bel bestand ingediend (van 3fl den naar 38 bedden), die uitbreiding te komed den een aantal konditid steld van het ministeriel Daaraan werd tegemoet fl men. De uitbreiding zal 1 gens geen ingrijpende wijl gen in de struktuur gebouw met zich brenge dus de OCMW-voorzittefll nigini In verband met ons artikel omtrent het drieste avontufl dat Marie-Louise Everacrts in Tielrode meemaakte (a DVP van vorige weck) een reaktie van burgemeester V* Riet van Temse. pendelend tussen Knokke en Temse deze vakantieperiode. Dc burgervader meldt dat hij aan Maric-Louisc eigenha dig en tijdig een lijst met alle leegstaande woningen gaan overhandigen. Zo'n inventaris wordt overigens, 1 verzoek van de burgemeester elke zes maand doorfl politic opgemaakt. De burgemeester heeft deze zaakl de voet gevolgd, bemiddelde overigens een paar kcerl dc vrederechter en zegt nog dat de eigenaars van het hm in de Hofstraat inschikkelijkheid aan dc dag heblxr gelegd. bl Volksvertegenwoordiger Miet Smet mocht vanwege dc Minister voor Leefmilieu een overzicht ontvangen van rioleringswerken en waterleidingswcrkcn die gedurende het tweede kwartaal 1985 goedgekeurd werden door het Waasland. Sint-Gillis-Waas: rioleringswerken door verbeteringswer- ken aan dc buurtwegen nrs. 4 en 19 (Doorncstraat) en nr. 20 deel (Hcirwcgstraat) voor een bedrag van II.024.(KM) fr. een bedrag Beveren: Waterleidingswcrkcn 260.(KK) fr. Lokcren: waterleidingswcrkcn voor een bedrag van 739.000 fr. Sint-Niklaas: watertoren Nieuwkcrkcn-Waas voor een bedrag van 14.803.000 fr. Het totale bedrag van deze goedgekeurde werken in het Waasland bedraagt 26.826.(MM> frank. Dc zgn. «expressweg» Antwcrpen-Zclzatc-kust (rijksweg 617) is een bijzonder ongcvalsd voeligc weg Vooral de kruispunten eisen regelmatig een zware tol (hoewel vele ervan n verkeerslichten uitgerust zijn) en dan vooral op het vak Antwerpen-Wachtcbcke. CVP-senator Ferd. De Bondt. heeft in zijn hoedanigheid van voorzitter van dc scnaatskond missie voor de infrastruktuur. in 1983 dc ombouw gevraagd van dc rijksweg 617 (4 autosnelweg. Dc minister van openbare werken heeft intussen reeds het vak Antwerpen! Zclzatc in de katcgoric van dc autosnelwegen ingeschreven, maar daar is het totnogtoe br gebleven. De recente golf van zware ongevallen, dwingt ertoe ernstig werk te maken van tussentijd maatregelen om het leven van zoveel mogelijk weggebruikers te sparen. Daarom hefl CVP-Scnator Ferd. Dc Bondt aan dc minister van openbare werken gevraagd, dat de zf pluridisciplinaire kommissie onverwijld een plaatsbezoek aan het bewuste wegvak 2 brengen, en meer bepaald om twee elementen in het bijzonder na te gaan: - dc toestand van dc niet door lichten beschermde overgangen. - de installering van het Nederlandse lichtensysteeem Dit houdt in dut linksafslaati voertuigen niet meer tegelijk groen licht krijgen met hun rechtdoor rijdende tegenliggers, f het Belgische Duitse) systeem kruisen beide elkaar bij groen licht voor allebj verscheidene zware ongevallen zijn hieraan (c wijten geweest. Normaal moet deze aanpassing goede resultaten geven, en dus aanleiding vormen om latei? op nationale schaal de nieuwe formule toe te passen. Met gunstig gevolg voor lv' ongcvalscijfer. Een en ander belet niet dat intussen hel voorbereidende werk voor de ombouw tot sneiwt van het baanvak Antwerpen L.O. - Zclzatc zou starten.

De Voorpost | 1985 | | pagina 6