r I P DANNY D'HONDT: BOORDEVOL AMBITIE KAV Dendermonde - Veurne Zondag 28 juli '85 Onsim ZAIREZEN ZORGEN VOOR HEELWAT HEIBEL!!! Beker van België eerste provinciale van West-Vlaanderen Sportstadion Dendermonde te 16 uur WIE NEEMT IN HAMME DE HANDSCHOEN OP TEGEN BART HEIREWEGH? DOFFE ELLENDE VOOR DE BELGEN 16 -19.7.1985 - De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL WIELRENNEN Danny D'Hondt debuteerde vorig seizoen met de Lokerse eersteklasser tegen Beerschot. Hij leverde een opmerkelijke prestatie. Iedereen kwam onder de indruk van de intrinsieke klasse en de lef die de eenentwintigjarige doelman tentoon spreidde. De Grembergenaar heeft zes wedstrijden postgevat in het doel van Sporting Lokeren. Bij iedere gelegenheid onderstreepte hij zijn aanleg. Slechts één keer werd hij op een slippertje betrapt.Met puntenverlies voor gevolg. Na zijn maidenmatch, die bo vendien een onvervalste thril ler was, ontving hij kompli- mentjes en vele felicitaties. Danny had nooit zoveel be langstelling rond zijn persoon meegemaakt. In ieder gesprek relativeerde hij zijn prestaties. Dat kenschetst trouwens zijn ingesteldheid. De hoog opge schoten blonde knaap loopt nooit op met eigen verrichtin gen. Hij vindt het allemaal doodnormaal en blijft bij dat alles de gewone volkse jongen met wie het prettig is omgang te hebben en een gesprek te voeren. Ambitieus Men kan het Danny D'Hondt niet kwalijk nemen dat hij am bitieus naar de kompetitie toe leeft. Hij steekt zijn ambitie niet onder stoelen of banken, hoewel hij goed beseft dat hij voorlopig met Bob Hoogen- boom (die vorig weekeinde in de fout ging) heeft af te rekenen Maar het einde van diens voet balloopbaan is in zicht. Het is evident dat Danny D'Hondt zijn opvolger wordt. Zijn be- kwaamheidsgetuigschnft heeft hij reeds op tafel gegooid. «Ik laat niets onverlet om mij voor te bereiden op een kom petitie waarvan ik veel ver wacht. Dat ik vlug titularis wil worden kan zelfs Bob Hoo- genboom mij niet ten kwade duiden. Ik ben al vele weken keihard aan het trainen. Slechts tijdens een korte periode heb ik ver pozing gezocht en de teugels wat losser gelaten.» Danny D'Hondt is iemand die zijn mening recht voor jc raap kenbaar maakt. Hij maakt er geen geheim van dat hij een duel met Bob Hoogenboom wil aangaan met de rol van titularis als inzet. Danny beseft best dat zijn «ri vaal» niet afgeschreven is. In tegendeel. Hij kijkt er naar op en hoopt de voetsporen van de Nederlander te kunnen drukken. De jonge Lokerse doelman weet waar hij naartoe wil. Een loopbaan als profvoetballer uitbouwen is zijn streefdoel. Over zijn inzet heeft niemand, ook trainer Antheunis niet, re den tot klagen. Danny zelf heeft vertrouwen in Sporting Lokeren, diens klub- leiders en trainer. Dat hij ta lent aan boord heeft, daarvan heeft hij al de bewijzen gele verd. Als voetballer koestert Danny D'Hondt ook belangstelling voor de wielersport. Hij is een vurig supporter van Bart Hei- rewegh. De junior uit Hamme die deze week een dertiende seizoenzege op zijn aktief bracht. E.D.M. Voetbal. Danny D'Hondt van SC Lokeren staat in bewon dering voor Hamme naar Bart Heirwegh. Dinsdag was Bart alweer goed voor een zege in Wintam-Bornem. (c) SPORTKRING SINT-NIKLAAS NIET UIT DE AKTUALITEIT TE SLAAN Daar waar ons landje zich vooral op politiek vlak nog niet in de komkommertijd bevindt, kan hetzelfde zeker gezegd worden over de geel-blauwen uit de Wase hoofdstad! Het was dan wel de bedoeling van trainer Novak en de zijnen om op een serene wyze de voorbereiding van dit seizoen aan tegaan maar of men nu wil of niet de testspelers sturen deze rustige bedoelingen in de war. Alles draait natuurlijk om de twee negers: Kongolo en Ma- kukula die normaal gezien ze ker tot eind van juli bij Sportkring zouden testen en dan nadien maar dat is al kwasi zeker een langdurige verbintenis zouden aangaan. Na de eerste oefenmatch in Oostende waren de kritieken op zijn minst gezegd lovend en was er blijkbaar geen vuiltje aan de lucht; eind vorige week riep men echter alle hens aan dek omdat de twee Zairezen niet meer kwamen opdagen op de oefeningen. Ook zaterdag tijdens de eerste thuismatch in de Beker van Vlaanderen te gen Beerschot heel wat vraag tekens en verbazing dat er geen enkele landgenoot van Mobutu tussen de lijnen stond. Er was wel een Kameroenese testspeler maar die voldeed niet. Na lang gezoek kreeg een Sint-Niklaas bestuurslid dan een telefoon van een zoge naamde manager éné Maukula die kortweg stelde dat Sportkring geen aanspraak meer kon maken op Kongolo noch Makukula omdat beiden verkozen voor Seraing te gaan spelen. Natuurlijk laten voor zitter Decorte en zijn mensen een en ander niet zomaar over hun kant gaan en wordt er uitgedokterd hoe er alsnog een vergelijk met de Zairezen of met Seraing uit de bus kan komen. We houden u dienaan gaande op de hoogte. Oefenmatchen verlopen niet onaardig Door al deze verwikkelingen zou men warempel vergeten dat het in se allemaal om voet bal draait, en wat dat betreft geeft Sportkring een veelbelo vende indruk. Zaterdagavond werd het vooral in de tweede helft een sterke wedstrijd te gen Beerschot dat aanvanke lijk op zijn sokken uitliep naar een bijna onoverbrugbare 0-3 voorsprong. Sportkring liet echter niet begaan en maakte de opgelopen averij goed in het laatste halfuur. Tot drie maal toe werd een penalty toe gekend door spelleider Boeck- staens voor fouten op Ver- bruggen deze nieuweling maakt al het goede over hem verteld voorlopig meer dan waar Vandenhende en De- proot. Peter Van Wambeke verzilverde de eerste straf schoppen en Gaude Deproot zette de derde strafschop keu rig om. Naderhand kwam een goeie poging van Verbruggen na puik samenspel met Van denhende tegen de staander terecht en bleef zodoende een te rechtvaardigen drawn op de tabellen. Na afloop werd er natuurlijk meer gepraat over de eerder geschetste perikelen maar zei trainer Novak toch dat hij vooral de prestaties van «nieu welingen» De Meyere en Ver bruggen hoog inschatte. De testspelers werden anderzijds bedacht met een minder posi tief rapport. Woensdagavond reisde geel- blauw dan naar Beveren en uit de samenstelling bleek dat de kontraktverlengingen van on dermeer Erik Lacroix, Fred Truycns en Mark Leroy zo goed als rond waren. Ook in deze wedstrijd kon iedereen konstateren dat doelman Rudy Demeyerc zondermeer een ke rel met de nodige klasse is en kon Patrick Verbruggen al weer enkele open doekjes ha len tegen hoger gekwoteerde tegenstanders. Niettemin ging Sportkring na een openings doelpunt van Vandenhende naderhand ten onder aan het snellere spel van de Freethiel- ploeg. Bekers van minister Poma en deputé De Mol als inzet Voetbal. KAV Dendermonde stelde woensdagavond de nieuwe spelers voor. De klub gaf bovendien een overzicht van a toekomstige aktiviieiten. (foto P. Hermans) Mpt mpilpuuprliinn uan ftrnpn IIp Puunor Bart Heirewegh heeft vorig jaar in eigen Hamme de 21 juliprijs gewonnen. Hij was toen nog nieuweling en reed van bij de eerste doortocht aan het kommando. Meer dan vijftig kilometers ging hij de solotoer op. Bij de ontknoping werd hij onbedreigd winnaar. Mee evoluerend met de leeftijd van de renner, werd er deze keer een wedstrijd voor juniores georganiseerd. Naast de traditionele prijzen, zijn er ook twee belang rijke bekers aan verbonden. Omdat het 21 juli is en 's lands nationale feestdag, schenkt minister van Neder landse Cultuur Karei Poma, net als vorig jaar, een beker. Ook deputé Alfons De Mol doet, als naar traditie, zijn duit in het zakje. Hij overhandigt een beker aan de eerste Oostvlaamse renner. Vorig jaar werd de wedstrijd maar een matig sukses. Dat kwam omdat te weinig deelnemers aan de inschrij vingstafel waren gepasseerd. Weinigen hadden schijn baar de lef om met Bart Heirewegh te wedijveren. Dat is een bedenkelijke mentaliteit. Wie renner wil worden moet het zware werk en vooral de konkurrentie opzoeken. De organisatoren hopen op een ruimere deelname. Hoewel ook daaraan wordt getwijfeld. Het is een verschijnsel dat weinigen de handschoen durven opne men tegen een zegekaper. Bart Heirewegh bracht tot nu toe immers twaalf overwinningen op zijn aktief. Gehoopt wordt dat de juniores van W.S.C. Vooruit St.- Gillis-Waas naar Hamme zullen afzakken. Inzonder heid zij die deelnamen aan de jongste Ster der Juniores. Het zou logisch zijn dat Dirk De Cauwer aan de start verschijnt. Hij heeft tijdens de Ster ruim schoots op de steun van zijn ploegmakker kunnen rekenen. Indien ook nu te weinig renners hun op wachting maken, is het niet uitgesloten dat voor volgend jaar de wedstrijd eenvoudig van het program ma wordt geschrapt. DOZIJN OVERWINNINGEN Bart Heirewegh zelf behaalde vorig weekeinde in Grembergen een twaalfde overwinning. Geruime tijd waande men hem in een verloren positie, toen hij bijna anderhalve minuut achterstand telde op de koplopers. Op het ogenblik dat hij aan een remonte was begon nen, werd hij het slachtoffer van een lekke band en het zag er naar uit dat hij uitgeschakeld was. Maar Bart Heirewegh heeft toen op de tanden gebeten en het onwaarschijnlijke gerealiseerd. «In het begin heb ik mij laten verrassen. Een paar keer heb ik een demarrage geplaatst. Telkens kreeg ik de rest van het deelnemersveld op de nek. Ik heb toen geen initiatieven meer genomen. Dat deden Pascal Fockenier en nog een aantal andere renners wel. Zij gingen aan de haal en realiseerden een voorsprong van meer dan één minuut. Ik was verrast door die gang van zaken. Ik stelde voor aan de renners die in mijn gezelschap verkeerden om samen te werken en in de achtervolging te gaan. Niemand ging op die uitnodiging in. Ik heb het dan maar alleen moeten doen. Tot overmaat van ramp werd ik gekonfronteerd met een lekke band. Eventjes spookte het door mijn hoofd om te stoppen. Maar dat wou ik niet. Ik zou te veel supporters hebben ontgoocheld. Ik heb op de tanden gebeten en ben alleen in de tegenaanval gegaan. Geleidelijk kreeg ik de leiders in het vizier en nog voor het ingaan van de finale, realiseerde ik de aansluiting. Toen heb ik de sprint afgewacht. Ik rekende erop de vier maats die in mijn gezelschap verkeerden, af te kunnen in de laatste rechte lijn. Dat is mij gelukt Bart Heirewegh, die komende zondag uiteraard van start gaat in zijn eigen wedstrijd, maakt zich intussen op om zondag over acht dagen in de Ronde van Vlaanderen een degelijk resultaat na te streven. Wan neer hij in zijn dagje is en met geen tegenslagen wordt gekonfronteerd, zal men met hem moeten afrekenen. EDM Wielrennen. Bart Heirewegh uit Hamme was iedereen te sterk in Grembergen. (c) AKTUEEL RONDE VAN FRANKRIJK Als Bernard Hinault zondag voor de vijfde keer als eindwinnaar van de Ronde van Frankrijk wordt gelauwerd, en de Bretoen daarmee naast Anquetil en Merckx komt, dan heeft 'de das' dat vooral te danken aan zijn wilskracht, zijn koersdoorzicht en zijn rondeervaring. Er leken aanvankelijk geen problemen voor Hinault, meester in de tijdritten, meester in de Alpen, tot wanneer een val hem een 'lelijke neus' zette. Roche, Kelly, Anderson waren daar zijn dichtste belagers en ze deden eik wat ze konden om Bernard uit het geel te fietsten. Tevergeefs, in de Pyreneeën raapten ze slechts sekonden. Hinault bleef overeind. Het lijkt ons dat alleen Greg LeMond Hinault had kunnen onderuit halen maar de spits van de Angel saksische Tourinvasie reed met dezelfde merkentrui als de Fransman en moest noodgedwongen tot een volgend jaar wachten. Het overwicht in het rondewerk is trouwens hele maal overhoop gehaald. Bij de eerste tien geen Fransen, geen Italianen, geen Nederlanders en geen Belgen. Angelsaksers, Ieren, Amerikanen en Austra liërs. Alleen de Spargaarden redden het oude konti nent. Met Pedro Delgado als meest begaafde ronde- renner. Een toekomstig winnaar? En verder de Columbianen. In 1983 verschenen ze voor het eerst in de Tour. Haast onopgemerkt 1984 was al beter, met een ritzege voor H err era. En nu. De verrassing. Herrera twee ritzeges, Parra een derde. En men zegt dat de beste Colombianen thuis bleven: Jiminez en Cor- redor. Winnaars van het bergklassement, winnaars van de witte trui... Gun ze nog wat tijd, voor we 1990 schrijven heeft een Colombiaan de Tour gewonnen. In de vlakkere ritten verloren ze nu nog veel tijd, ploegentijdritten geven valse waardeverhoudingen. Renault hengelt naar Herrera. Omringd door enkele renners met rondeervaring zit er voor Luis vast nog meer in. Het sukses van de Colombianen steekt dan weer schril af tegen het Belgisch onvermogen. De verwachte spit sen deden het helemaal niet. Lucien Van Impe werd zelfs op zijn terrein uit de wielen gereden en wereldkampioen Criquielion werd kompleet ontluis terd. Het heette dat hy slechts tevreden was met een plaats op het erepodium. Iiy moest zich reppen om bij de eerste twintig te blijven. Doffe ellende voor een wielerland dat ruim 25% van de deelnemers aan de grootste 'wielergebeurtenis van het jaar leverde. En hoop voor de toekomst is er ook al niet. Hugo Aerts

De Voorpost | 1985 | | pagina 16