r amateurs gooien hoge ogen ■nelertoeristen uit Waasmunster B zeven ritten van Waasmunster naar ■liaan - San Remo PATRICK SUT LONKT NAAR NOG TWEE OVERWINNINGEN KENNY FRANSSENS REKENT OP NOG ENKELE OVERWINNINGEN ETIENNE DE WILDE, SAFIRWINNAAR VAN DIENST MARTIN SMET DEMARREERT OP HET GEPASTE MOMENT DIRK DE GAUWER MET WEL TWEE LENGTES VOORSPRONG WIELRENNEN ■latere U Hert oer D© Voorpost - 19.7.1985 - 17 I(zaterdag 10 augustus om 7 uur vertrekt een groepje «risten uit Waasmunster naar Milaan - San Remo. i hoopt de ruim 1.380 kilometer die tussen beide ltsen liggen in zeven dagen te overbruggen. Overnach- splaatsen zyn Revin, Giffaumont, Vesoul, Cully, de pionpass en Milaan. Hieraan nemen dit jaar deel: do Buyle, Maurice Engels, Willy Goossens, Herman Ipiau, Leon Van Buyten en Jozef Van Houtte. Begelei- i zijn de familie Eddy Van Santvoet met een goed trichte motorhome. Organisator van deze internatio- t fietstocht is Herman Hulpiau. Deze wielertoeristen is geen organisatie van een of andere wielertoeris- dub. Herman Hulpiau is hiervan de grote organisator, Is dat ook in vorige uitgaven het geval was. km. Op zondag 11 augustus Revin - Giffaumont 188 km. De derde rit op maandag 12 augustus gaat van Giffaumont naar Vesoul over 189 km. De vierde rit op dinsdag 13 augus tus van Vesoul naar Cully zijn de 182 km. De vijfde rit over 167 km gaat het van Cully naar de bekende Simplonpass Op donderdag 15 augustus staat een 175 km-rit op de agenda van de Simplonpass - 2005 meter - naar Milaan. Be slist een vrij lastige rit, aldus initiatiefnemer Hulpiau. De deze zes dappere wielertoeris ten. Ondertussen hebben deze wielertoeristen al heelwat kilo meters in de benen. In Duits land werd een 130 km rit gere den in de omgeving van Mon- schau, ook Parijs - Roubaix en Parijs - Waasmunster over 333 km. Naast de gewone zondag se trips werd ook Brugge - Waasmunster begin deze maand afgelegd als voorberei ding op hun zevendaagse wie- lertocht naar Italië. Naast de Simplonpass 2005 m staan er volgende bergbeklimmingen op het programma: La Bascule 281 m, de Mazagran 170 m, de Frignicourt 396 m, de Colom- bey-les-deux-Eglises 352 m, de Coté d'Alun 384 m, de Lang- res 466 m, de col de Jougne 1025 m, Cully - Lausanne 400 m, Montreux 398 m, Matigny 476 m, Sion 508 m, de Brig 684 m, de Crevola d'Ossola 360 m en de Passo di Turchino 532 m. De kranige Waasmunsterse wielertoeristen hopen dat de weersomstandigheden gunstig zijn om deze zware zevendaag se te overbruggen. In hun lo kaal 't Heiken wacht hen bij aankomst een ontvangst waar na het stoetsgewijze langs de Langeaardstraat naar de Korte Heesdon kstraat gaat waarmee de vierde trip zal afgewerkt zijn. P. Van Gendt Patrick Suy wordt op 1 augus tus onder de wapens geroepen. De junior uit Stekene zal in Zwijndrecht worden gekazer neerd. Dat is op een boog scheut van zijn woonplaats. De Waaslander is tevreden met die gang van zaken. Onmiddel lijk in de buurt gekazerneerd zijn, wil ook zeggen dat hij vaak naar huis zal komen en tijd zal kunnen vrijmaken om te trainen en zich op wedstrij den voorbereiden. In Lokeren werd Patrick Suy voor het eerst dit seizoen in de bloemen gezet. Het heeft lang geduurd alvo rens ik een overwinning heb behaald», zegt de renner uit Stekene. De laatste weken was ik aan een groeiende konditie toe. Ik werd tweekeer tweede, be haalde een derde plaats, werd tweemaal vierde, evenveel keer vijfde en legde vijf keer op een zesde plaats beslag. Je ziet, ereplaatsen genoeg, maar de lang verwachte zege bleef uit. Tot nu in Lokeren. Het ging er om een criterium over achtendertig ronden. Ik ver trok als favoriet. Althans zo werd mij door omstaanders ge zegd. Nog voor halfweg raakte ik voorop met twee anderen. We hebben de premies onder ling verdeeld. Toen het pelo ton dreigde terug te keren heb ik gedemarreerd. Ik sloeg al spoedig een kloof. Op een be paald ogenblik naderde de groep zelfs tot op vijftig meter. Ik heb toen mijn reserves aan gesproken, dreef mijn voor sprong op en aan de streep had ik een boni van 1 min. 15 op mijn aktief. In Bomem werd ik vierde. Daar is Benno Wouters aan de haal gegaan. Niemand was bij I» machte om hem een halt toe te roepen. Tijdens de finale raak te ik in konflikt met Mignolet. Het bleef niet bij een woor denwisseling. Uiteindelijk werd ik derde in de sprint voor de tweede plaats. Patrick Suy is komend week einde in Vrasene aan de slag. Alvorens zijn militaire ver plichtingen te vervullen hoopt hij nog twee overwinningen te behalen. Volgend seizoen gaat hij als amateur van start. Wielrennen. Junior Patrick Suy gaat naar het leger maar zal allicht tijd genoeg hebben om te trainen, (arch) tnnen. Van links naar rechts: Kurt Thierens, Raoul Van Hoeyweghen, Omer De ver, Antoine Van Helder, Mark De Cauwer, sponsor Lenaerts van de Fiat-garage, rt Piessens, begeleider Rik Sterck en Werner Thierens. de trip van de Waasmuns- lars wordt begin augustus van de vierde grote Euro- wielertoeristentocht i zes deelnemers het ek zullen nemen op zater- lO augustus aan de woning Herman Hulpiau aan de Heesdonkstraat 16 te imunster. In 1982 stond munster - Lourdes op het imma, in 1983 Waas- er Alpe d'Huez en jaar werd de Achtlan- >cht met negen deelne- afgelegd. Volgend jaar als vijfde uitgave en waar schijnlijk het sluitstuk gezien de gevorderde ouderdom van enkele deelnemers staat de ronde van Zwitserland op hun programma. Dit jaar bleken zes vrienden belangstelling te hebben voor de 7 dagen lange trip. Waasmunster - Milaan - San Remo in zeven ritten Het uitgestippelde programma voor de deelnemende wieler toeristen ziet eruit als volgt: lste rit op zaterdag 10 augustus Waasmunster - Revin over 185 laatste en zevende rit op vrij dag 16 augustus over 294 km wordt er van Milaan naar San Remo gefietst. In het totaal 1.380 km. Op zondag 18 au gustus worden de krachtpat sers uit Waasmunster terug verwacht in de Korte Hees donkstraat waar hun een ont vangst zal worden aangeboden en waarop ook het schepencol lege zal worden uitgenodigd, naast vrienden en sympatisan- ten. De buren zullen er beslist voor een gezellige ontvangst zorgen na deze zeven dagen lange en harde fietstocht van Kenny Franssens doet het be hoorlijk goed de laatste tijd. Niet alleen eigent hij zich ere plaatsen toe, hij sleept ook overwinningen in de wacht. Eerst toonde hij in Laame zijn snelle benen. Vorige week leg de hij in Scheldewindeke in de sprint vier opponenten in de luren. «Ik was er eerst op achtervol ging aangewezen», vertelt de nieuweling uit Beveren. «Twee renners waren vroegtij dig voorop geraakt. Halfweg heb ik ze bijgehaald, samen met Joeri Verstraeten en De Clercq. Tot de finish zijn we onbedreigd aan het komman- do gebleven. Dan toonde ik mij sneller dan de anderen.» In St.-Gillis-Waas was Kenny andermaal bij de zaak. Pas in de finale liet hij zich door Mar tin Smet verrassen. «Martin werd de dat was een verdiende belo ning», meent Kenny Frans sens. «Al in de eerste ronde was hij aan de slag. Hij heeft ongeveer vijftien kilometer alleen voor op gereden. Je begrijpt dat we hem zomaar niet de vrije teu gel gaven. Met ondermeer Chris Bryssinck en Danny Daelmans hebben we de krachten gebundeld. Bij het ingaan van de voorlaat ste ronde kregen we een ande re situatie. Er was toen een kopgroep gevormd waartoe ik behoorde samen met Martin Smet, Joeri Verstraeten, Joeri Verbruggen en Gino Verbe- rekmoes. We verdeelden het werk. Op het laatst sprong Martin Smet, weer hij, weg. Hij schoot als een pijl uit een boog vooruit en bleef ongrijp baar. Voor mij was er alleen nog een tweede plaats wegge legd.» Tot maart van volgend jaar blijft Kenny Franssens nieuwe ling. Graag zou hij nog een vijftal overwinningen op zijn aktief brengen. Zoals hij thans in konditie is, behoort dat tot het domein van de mogelijk- heden. EDM PROFS IN TEMSE Wase wielervaatje Het werd woensdag wel een erg levendige wedstrijd in de Scheldegemeente. Al van bij de aanvang werd duidelijk dat de wit-blauwen van de Aalster- se brouwerijploeg niets onver let zouden laten om één van de hunnen op het podium te bren gen Bij elke schermutseling was inderdaad iemand van de Safirploeg betrokken en dat was ook zo wanneer rond half koers de definitieve kloof werd geslagen door een negental Dat waren in volgorde Goffin, De Keukelaere, Van Ende, Devos, Desaevcr, Verlinden, Govaerts, Van Holen en Ver- schueren. Uit de achtergrond raakten enkel nog Heirweg, Frijns, Dierickx, De Wilde en Illegems tot bij de koplopers waarbij Verschueren, Goffin en Desaever wegvielen. Slot som was dat er bij de elf leiders niet minder dan 6 Safirrenners schuilden en dat impliceerde vanzelfsprekend dat er een aanvalletje werd uitgedacht en opgezet door deze mannen. Zeienaar Dirk Heirweg nam het initiatief en sleepte in zijn aktie ploegmakker Etienne De Wilde en Roger Illegems mee. In de laatste kilometers mocht de «witte uit Laame» dan ook met vrijgeleide van afstopper Heirweg op weg naar zijn pas tweede ereronde van dit sei zoen. Dirk Heirweg pakte zelf de tweede plaats voor Roger Illegems en Wemer Devos won de sprint van de achter volgers voor Van Ende en Frijns. Achteraf was de winnaar na tuurlijk verheugd over zijn sukses en gaf hij nog eens. het verhaal van zijn huidige wie- Ierjaar. «Het begon goed dit jaar voor mij tot ik vanaf half april door een blessure en een slepende ziekte werd afgeremd. Ik fopte dan nog mezelf door te vlug te willen hervatten maar voelde me de jongste dagen met de nieuwe warmte weer sterker worden. Daarom vroeg ik ook steun bij de ploegmakkers en het is vooral aan hen dat ik mijn zege van vandaag te dan ken heb. Ik wil natuurlijk in de komende weken nog enkele bloementuilen toevoegen en vooral in het wereldkampioen schap puntenkoers eind augus tus in Italië mijn naam alle eer aandoen!» Uitslag: 1. Etienne De Wilde (Laame) de 149 km in 3u32\ 2. Dirk Heirweg op 10", 3. Roger Ile- gems, 4. Wemer Devos op 20", 5. Bert van Ende, 6. Ludo Frijns, 7. John De Keukelaere, 8. Ronny Van Holen, 9. Luc Govaerts, 10. Mare Dierickx, 11. Gery Verlinden, 12. José Vanackere, 13. Luc Wallaeys, 14 Mare Maertens, 15. Willy Teirlinck, 16. Mare Van Geel, 17. Alain Desaever, 18. Jac ques Cambier, 19 Jozef Kris ten (W-Dtsl), 20. Dominique Turcksin. door Hobokenaar Chris Blom- maert. Peter Galle mocht er voor de tweede prijs spurten, Franky Wielandt was derde, Patrick Van Duyse zesde, Yvan Vereecken zevende, Ro ger Schelfhout achtste, Filip Saman negende, Jan Joos tien de, Guy Van Hese twaalfde, Rudy Saelens 15de, Mare Gal le 17de, Guido Hacntjens 18de en Rudy Heyns 19de. Op zaterdag behaalde Eric Verheyen nog een tiende plaats in leper en pakte Johan Koppen een achtste prijs in Sint-Kruis-Brugge. Op zóndag alweer Walter De Veerman op twee, nu in Des- telbergen ten voordele van Jacques Bostocn. Gunther Van Steelandt was daar elfde en Geert Bulteel twaalfde. Jean-Marie Van Ghijsel ein digde van zijn kant als negen tiende in Aarsele. Zondag was ook kampioen schapsdag in Roosdaal maar dat werd voor onze vertegen woordigers maar een flauw beestje: enkel Stefaan Van Leeuwe op 17 en Patrick Van Wetter op 38 reden uit zodat verdere kommentaar wel over bodig lijkt. Maandag stond dan blijkbaar in het teken van de revanche en dan vooral voor Ronny Westeriinck die in het Pajot- tenland niet opviel. In Baasro de zette De Zeienaar de punt jes op de i door in de laatste vijftien kilometer uit een kop groep weg te springen en in grootse stijl zijn achttiende bloementuil van het seizoen binnen te halen. Franky Wie- landt werd er derde, Danny Jansscns vierde en Peter Van Huffel zevende. Ook Didicr De Witte moest hoogstnodig weer eens in de koersakatualieit. De Sint-Niklazenaar was in Sinaai steeds in de voorwacht wéér te vinden en gaf in de sprint een overtuigende demonstratie van zijn eindjump. Jan Joos was tweede, Johnny De Dobbelaere derde, Lucicn Van Goethem vierde. Peter Van Duyse zesde, Paul Van Vlierbcrghe zevende, Yvan Vereecken achtste, Benny Van Buynder negende, Guy Van Hfese tiende, Rudy Saelens elf de, Filip Saman twaalfde, Jo han Koppen 13de, Gin'o De Pauw 14de, Rudy Heyns 15de en Mare Macharis 15de. Guy Rooms eindigde dinsdag nog een vierde plaats in Ter- nat. Maar natuurlijk is er ook teurs en met name de aandui ding van Stefaan Van Leeuwe én Didier De Witte voor het wereldkampioenschap. De Lo keraar werd geselekteerd voor het wegkampioenschap en Di dier De Witte mag het zowel in de puntenkoers als de achter volging individueel en ploegachtervolging pro beren. In de jongste kategoriccn was er deze week eigenlijk niet zoveel te melden. Dirk De Cauwer befestigde als Sterwin naar zijn klasse in Sinaai, was voortdurend voorin te vinden en vond naderhand nog vol doende kracht om in de beslis sing het best te spurten. Gino De Munck werd derde, Patrick Suy vierde. Pascal Bauwens vijfde. Peter Van Vlaaanderen zesde, Guy Verberckmoes ze vende, Patrick Van de Ven achtste. Bruno Verwulgen ne gende, Herman Ferket tiende, José Rooms elfde, Stefaan De Beleyr twaalfde en Emmanuel Comu dertiende. In Destel- bergen werd Erwin Enthoven op de meet verslagen door vluchtpartncr Gino Primo. Ga ry De Cock werd er negende. Gunther De Bauw was 15de in Mariakerke en in Houtem bij Vilvoorde werden Gino De Muynck en Edwin Enthoven respektievelijk zevende en negende. Over dan naar zondag met een vierde prijs van Emmanuel Comu in Kapelle-op-den-Bos, een tiende plaats van Lieven Persoon in Aalter en een 12de van Herman Ferket in Zomer- gcm. In Gavere-Vurste legde Gunther De Bauw beslag op de vierde en Dirk De Cauwer eindigde er als tiende. Edwin Enthoven onderscheid de zich daags nadien in Len- nik-Eizeringen met een derde plaats en Patrick Van De Ven pakte daar een zevende stek. Om te sluiten nog een over winning van Bart Heirewegh in Bornem-Wintam. De Hammenaar toonde nog eens zijn snelle benen ten na dele van Nico Bodart. Ook Robby Brijs derde, Patrick Suy (vijfde), Gary De Cock (zesde), Guy De Jonghe (acht ste), Gerry Van Lierop (ne gende), Pascal Bauwens (tien de) en Emmanuel Comu (der tiende) waren er aan voor de moeite In Halanzy plaatste Guy Verberckmoes zich dins dag nog als elfde. Bij de nieuwelingen één week- zege met Sint-Niklazenaar Martin Smet die in Sint-Gillis- Waas als eerste en laatste aan valler gold. Martin pakte aldus zijn eerste overwinning, Ken ny Franssens spurtte zich op twee, Gino Verberckmoes werd derde, Joreri Verstraeten vierde, Gino Vercauteren zes de, Dany Daclcman achtste en Geert Persoon negende. Op maandag werd het in Waasmunster een overinning voor Hoevenaar Karei Roes, hij bleef Paul Ingels te snel af. Danny Daelman finishte als zevende en Gino Vercauteren als tiende. Daags daarna was Dries Echelpoels eens te meer onze Waaslanders te slim af. In Vrasene. Kenny Franssens was derde, Mario De Mere vijfde, Martin Smet zevende, Jean- Pierre Ivens achtste. Danny Van Goethem negende en Fi lip Rooms tiende. (.MN) Wielrennen. Bij de profs in Zele werd de spannende spurt om de tweede plaats gewonnen door Etienne De Wilde, (bvw) aangetrokken, gaf het volle pond en bereikte licht afge scheiden de finish. Nieuwelingen in St.-Gillis-Waas Op zowat vijf kilometer voor sens, Gino Verberckmoes en de streep demarreerde Martin Joeri Verstraeten mekaar te Smet uit St.-Niklaas. Op dat beloeren. Martin Smet heeft ogenblik zaten Kenny Frans- zich daarvan allemaal niets Achtentwintig deelnemers ver enigde de nieuwelingenkoers in St.-Gillis-Waas. Daaronder de plaatselijke renners Johan Daelmans en Ivan Van Hese. Laatstgenoemde moest half weg wedstrijd worden geëva cueerd. Hij bleek al te veel last te hebben van de hitte. In de derde van de dertien af te leggen ronden zette Martin Smet een aanval op. Hij reali seerde een voorsprong van dertig seconden, maar werd drie ronden verder ingelopen door de rest van het deelne mersveld. Even voorbij halfweg ging Ma rio De Maere zijn kans. Even later kreeg hij Martin Smet, Erwin Verleyen en Gino Ver berckmoes in zijn gezelschap. Op het ogenblik dat ook Joeri Verbruggen en Joeri Verstrae ten hun opwachting maakten, moest Mario De Maere lossen. Hij verdween in de achter grond. Er bleven dus nog vijf leiders aan het kommando. Vijf kilo meter van het einde is Martin Smet weggedemarreerd. Hij realiseerde een voorsprong die bij de streep nog honderdvijf tig meter bedroeg op Kenny Franssens die de spurt won voor de tweede plaats, vóór Gino Verberckmoes en Joeri Verstraeten. EDM Juniores in Sinaai Dirk De Cauwer uit St.-Gillis- Waas heeft in Sinaai een vier de zege op zijn aktief gebracht. Met wel twee lengstes verschil versloeg hij Gunther Nauwc- laerts in de sprint. Gino De Munck werd derde en Patrick Suy die in de laatste meters nauwelijks kon wedijveren leg de beslag op een vierde plaats. Tijdens de eerste vijf van de twaalf af te leggen ronden kreeg men de ene schermutse ling na de andere. Enkele ren ners raakten voorop, maar werden telkens bij het nekvel gegrepen. Halfweg schoten nog twaalf van de tweeëntwin tig vertrekkers over. Zelfs fa vorieten als Stefan De Beleyr en José Rooms verdwenen op OBenbUj^u^^edstriich Dirk De Cauwer een demarra ge Hij kreeg dadelijk Gunther Nauwelacrts en Gino De Munck in zijn gezelschap. De ze drie leiders werkten goed 'samen en wisten een voor sprong van anderhalve minuut te realiseren. Intussen was Pa- I trick Suy in de tegenaanval gegaan. Wat niemand had ver- y wacht, realiseerde de junior uit i Stekene. Op anderhalve ronde van het einde vervoegde hij de I drie leiders. De rest van het deelnemersveld was intussen in de achtergrond verdwenen. De vier leiders verschenen sa men in de laatste rechte lijn, waar Dirk De Cauwer met een krachtige eindspurt voor de vierde keer dit seizoen eige- n..r werd ».n hlm. iSORt*

De Voorpost | 1985 | | pagina 17