•C •C I BART HEIREWEGH HAALT EERST ACHTERSTAND OP EERSTELING VAN CHRIS BRYSSINCK gN WINT DAN SPRINT EINDELIJK ZEGEVIERT TOLLEMBEEK VAN VLAANDEREN PAUL ENGELS: NET GEEN TWEEDE OVERWINNING IRK DE GAUWER DENKT AL AAN DE ONDE VAN VLAANDEREN [DIER DE WITTE SNELLER DAN JOHNNY PRAATJES OP DE AALSTERSE HOUTMARKT E DOBBELAER EN JAN J00S LOUIS VAN VOSSEL UIT MOERZEKE: EEN VLIEGKOLONIE VOOR ALLE AFSTANDEN! CHRIS BL0MMAERT WINT AFGESCHEIDEN IN VRASENE [Voorpost19.7.1985 - 19 WIELRENNEN KAATSEN Bryssinck voelde zich in Eikevliet de gelukkig- :ns van de wereld. Voor :rst in zijn loopbaan als :nner werd hij eigenaar [de bloemen. Moeder Brys- Chris' hevigste suppor- was in de wolken. In het had men lang op die bloementuil gewacht. :uweling uit Temse heeft niet gemakkelijk om te tvieren Dat komt omdat over geen sprint beschikt. I is een zware handikap. Hij xt dus vroeg voorop gera- wil hij kanshebber zijn op wi| eindzege. gebeurde dat ook in het Kleinbrabantse Bomem. «Kort na de start is een renner in de aanval gegaan», vertelt de Temsenaar. «Samen met Luc Lauwers heb ik de achtervolging ingezet en de aansluiting gerealiseerd. Geruime tijd zijn we voorop gebleven. Later kwamen ons nog vier renners vervoegen Op zowat vijf kilometer voor de streep heb ik gedemar reerd. Ik sloeg een kloof en kon de voorsprong behouden. Die bedroeg aan de streep zo wat tweehonderd meter.» Naast die ene overwinning heeft Chris Bryssinck toch al een aantal ereplaatsen in de wacht gesleept. 1 wee keer werd hij derde. Ook werd hij eens vierde en legde driemaal beslag op een vijfde plaats. De nieuweling beschikt over geen supportersklub. Voorals nog vindt hij dat niet nodig. Vader en moeder staan er zelf borg voor dat hun spruit in de beste omstandigheden aan de startlijn verschijnt en peppen hem tijdens de wedstrijd zelf voldoende op. Tot veertien september blijft Chris Bryssinck nieuweling. Alvorens hij overstapt naar de juniores rekent hij vast nog op een overwinning. EDM Hoewel hij als een favoriet werd getipt, heeft het er in de wedstrijd voor juniores in Grembergen geruime tijd naar uitgezien dat Bart Heirewegh geen winnaar zou worden. Halfweg wedstrijd had de Hammenaar bijna anderhalve minuut achterstand opgelopen op de leiders. Toen hij nadien aan een remonte begon en de koplopers in het vizier kreeg, werd hij het slachtoffer van een lekke band en verloor op nieuw kostbare tijd. Hij is moedig verder blijven strijden haalde alsmaar meer van de achterstand op en be reikte uiteindelijk de leiders. Op dat ogenblik stonden nog zowat twintig kilometers op het programma. In het gezel schap van Pascal Fockenier, Patrick Heirewegh, Johnny Van Haute en Peter Hermans is hij de finale ingetrokken. Toen het uiteindelijk op sprin ten aankwam, stond er geen maat op de kracht van de ze ventienjarige renner die met een aan zijn twaalfde overwin ning toe was. In Grembergen waren er voor de vierentwintig deelnemers vijftien ronden af te leggen. Al na enkele kilometers vormde zich een leidersgroep. Die ver enigde Jorgen Van Bauwel, Mare Jacobs, Jurgen Willems, Luc De Clercq en de lokale renner Johnny Van Haute. Later kwamen nog een tiental renners de vijf koplopers ver voegen, maar niet Bart Heire wegh. Hij verloor terrein en verzeilde met enkele wieltjes zuigers in de achtergrond. Vooraan kwam er beweging en in de vijfde ronde gingen Chris Van den Berghe en Peter Her mans in de aanval. Zij hielden het een tiental kilometers vol maar werden halfweg bij de lurven gevat. In de negende ronde kreeg men zeven ren ners aan het kommando. Peter Hermans, Pascal Fockenier, Guy Van Herreweghe, Luc De Clercq, Mare Jacobs, Patrick Heirewegh en Johnny Van Haute. Intussen was ook Bart Heirewegh genaderd. Onder zijn impuls werd het tempo Kaatsen. Een kaatshoogdag op de Aalsterse Houtmarkt ter gelegenheid van het kampioen- opgedreven en moesten een schap van Vlaanderen, (da) aantal renners afhaken waar door er vijf leiders aan het kommando bleven. Deze ren ners bleven tot de finish voor- ter Hermans^ Pascal Focke- IN HET KAMPIOENSCHAP nier, Johnny Van Haute en Patrick Heirewegh. Nieuwelingen in Waasmunster •nnen. Inde Dendermondse Donckstraat werd het Oostvlaams kampioenschap van de tamse Wielerbond verreden. In de A-kategorie won Johnny Scheerlinck en tweede werd len fgenhoutenaar Chris Heymans. (c) k De Cauwer is in konditie. junior troont hij momen- het Waasland boven n ween uit. In iedere wed- jd eindigt hij binnen de eer vijf. De winnaar van de der Juniores, bracht vorig ikeindc een vierde zege op aktief. Die kwam in Sinaai stand. ereen moest buigen voor de islander die van bij de start iatievcn nam en haast on- InJ lerbroken het kommando x>( rde. Zijn werklust werd n leraf beloond met een klin- ukl de en biezonder verdiende twinning. Dirk zelf over de ig istrijd: zowat tien kilometer wed strijd ben ik in de aanval ge gaan. Gunther Nauwelaerts en Stefan De Beleyr zijn gevolgd. Wij zijn geruime tijd voorop gebleven. Toen kwam er ver sterking uit de achtergrond. Zeven renners kwamen ons vervoegen. Ik werd het spoe dig beu om zoveel volk rond mij te hebben. Daarom ook dat ik, nog voor het ingaan van de finale, ben weggesprongen. Gunther Nauwelaerts en Gino De Munck hebben zich ook in het avontuur gestort. Later slaagde Patrick Suy erin om de kloof die ruim één minuut be droeg dicht te rijden. Ik was verrast over die krachttoer. In de laatste rechte lijn heb ik de spurt op gang getrokken. Ik bleef voorop en won met ruim twee fietslengtes verschil». Dirk De Cauwer heeft nog niet uitgemaakt waar hij komend weekeinde aan de start zal ver schijnen. De kans is klein dat hij naar Hamme afzakt om er de handschoen op te nemen tegen zijn ploegmaat en vriend Bart Heirewegh. Een zeker heid is wel dat hij volgende week naar de Ronde Van Vlaanderen trekt. Daar wil hij zich in gunstige zin manifeste ren en op zijn minst de beste Waaslander worden. E.D.M. <x* 4ATEURS IN SINAAI Paul Engels was in Waasmuns ter zeer aktief. Hij nam initia tieven en was met Karei Roes voorop in de finale. Tegen de snelle benen van de nieuweling uit Poederlee, moest de zoon van de Hamse fietsenmaker de duimen leggen. Dus geen tweede overwinning voor Paul Engels die eerder in Buggen- hout-Opstal de oppergaai pikte. Tweeëndertig renners kregen acht ronden af te leggen. Jean Boone was de eerste die uit zijn kot kwam. Hij wipte na enkele kilometers in de aanval maar werd al bij het ingaan van de tweede ronde bij de lurven gevat. Toen gingen Chris Bryssinck en Gino Ver- cauteren, twee renners uit Temse, in het offensief. Meer dan vijftien sekonden wisten ze niet te vergaren. Het pelo ton onder het kommando van flukse Jean Boone bleef er im mers een hoog tempo op na houden en realiseerde vrij spoedig de aansluiting. Half weg kreeg men opnieuw vier leiders: Carl Roes, Frank Ver biest, Paul Engels en Gino Vercauteren. Enige tijd bleef dit kwartet het hoge woord voeren, maar waarschijnlijk lag het tempo voor Gino Ver cauteren en Frank Verbiest al te hoog, zodat zij moesten af haken. Paul Engels en Carl Roes bleven dus voorop. Dat zou zo tot de finish blijven. Toch werden er nog pogingen ondernomen om de koplopers te counteren. Dirk Raman en Geert Wouters probeerden het waar te maken en later wipten ook Frank Van Nuffel, Patrick Nauwelaerts en Geert Persoon in de achtervolging. Ook Dan ny in 't Ven zou dat eventjes proberen, maar allemaal was het boter aan de galg. Roes en Engels bleven buiten schot, hoewel ze naar het einde toe van hun voorsprong moesten prijsgeven. Bij de streep had den ze nog vijftien sekonden overschot. Daar had Carl Roes het niet moeilijk om Paul En gels in de luren te leggen. De Hammenaar kwam er in de sprint niet eens aan te pas. Frank Van Nuffel zou later derde worden voor Danny in 't Ven. Wat later maakten ook Bruno Wilsen, Peter Van Hoof, en St.-Gillissenaar Dan ny Daelmans hun opwachting. Al bij al kende de wedstrijd een behoorlijk verloop en ook voor wat betreft de publieke belangstelling hadden de orga nisatoren geen reden tot kla gen. Volgend jaar verschijnt de «Grote Prijs Café Onder den Toren» opnieuw op het programma. EDM Afgelopen zaterdag had in Aalst de finale plaats van het gave van 1982. Bij Buizingen 59ste Kampioenschap van Vlaanderen. Uit de schiftings- trad achterman Mare dagen kwamen respektievelyk: Tollembeek, Braine, Bui- Goossens opnieuw in het tra- zingen en Welar. Of dus twee Vlaamse vertegenwoordi- ffziu-r? £,h'' vcm°8 de falende gers contra twee Waalse tegenstanders. 68 (Buizingen kwam maar 1 x op Voor een ruime publieke be- koncentreerd te kaatsen zodat 40/40). Zodat het voor de langstelling (circa 2.000 toe- Buizingen de aansluiting kreeg Markzonen een «Espagnole» schouwers) kwam landskam- tot 6-6. In het beslissende spel overwinning werd. Hans Der- pioen Tollembeek in de halve stonden de twee kapiteins, delinckx was met drie overge- finale uit tegen Braine, of de ^an Hasselt en Eric Becq aan keerde ballen de absolute uit- nummers 1 en 2 uit het huidig de opslag. Welar kwam wel 15/ blinker, klassement. De Markzonen 30 voor, maar Becq werd daar- haalden wel het eerste spel, na °P een tamis-fout betrapt Uitslagen: maar keken daarna vrij vlug zodat het 30/30 werd en Van Braine - Tollembeek 5-7, We- tegen een 1-4 achterstand op. Hasselt won daarna de twee lar - Buizingen 6-7, Tollem- Mede door het slecht «leve- beslissende kaatsen. De eigen- beek - Buizingei» 7 - 0. ren» van de Walen (Brandsma l'jke finale was een wederuit- (A.T.) sloeg in één spel de drie ballen out!) kwam Tollembeek dich terbij (4-4). In het volgende spel haalde Hans Derdelinckx het van Brandsma met 40/30. De Walen kwamen deze op doffer niet te boven en verlo ren uiteindelijk met 7-5 cijfers. De andere finalist moest gebo ren worden uit de partij Bui zingen - Welar. In onze natio nale kompetitie viel Buizingen nu juist uit de top zes, zodat Mare Van Hasselt Co hun zinnen op de nationale tor nooien en de Beker van België zullen zetten. Tot 2-2 verliep de partij gelijkopgaand. Dan faalden achtereenvolgens De Ridder - Gheys en Van Has selt, en enkele minuten later keerde Dehon een bal op 40/40 over zodat Welar een ruime 2 - 6 op het bord bracht. Wie dacht dat de partij hiermee was afgelopen had het ver keerd voor. Een plaatswisse ling De Ridder - Toumay ken de het gewenste resultaat en de jonge Walen begonnen onge- De Fries Brandsma «Verdiend verloren. We hebben een 4-1 voorsprong verloren door ongekoncentreerd te spelen! Wij hebben veel fouten gemaakt, en ik heb mijn spel verloren, door mijn eigen schuld» Over zijn verblijf in België sprak Johannes het volgende: «Ik ga nog vermoedelijk hiema 1 jaar kaatsen. (Als ze mij nog willen, voegde hij er lachend aan toe!). Marc Van Hasselt Op de vraag hoe het komt dat zijn vijftal na een 2-6 achterstand nog zegeviert? «Ik denk dat als het 6-2 is ge een beetje de koncentratie verliest, en als de tegenpartij dan vlug een spel of 2 kan meepikken dan begint ge zelf onnuttige fouten te maken, want in 7 spelen kan er veel gebeuren». Hans Derdelinckx (uitgeroepen tot de beste speler van het tomooi). «Fantas tisch, iedereen heeft eens een goede dag, vandaag was het mijn beurt! Ons vijftal heeft uitstekend gespeeld». A.T. lev mi lier De Witte heeft in het y ionaal kampioenschap lijk een beetje ontgoo- d. Hij verdween uit de Istrijd nog voor die goed en op gang kwam. De man uit Niklaas heeft echter in Si- een vuist gemaakt en een P|i6 op zijn palmares geschre- Reeds na pakweg twintig ncter vormde zich een lei- :p. Uiteraard was Di- Witte erbij. Deze ren- realiseerden een voor tot driekwart minuut, in het peloton bleef men bij de pakken zitten. Der- incrs sloegen de handen kaar en kregen spoedig plopers in het vizier wedstrijd kon dus opnieuw 'nnen. Van dan af noteer- we tal van ontsnappings- ;cn. Paul Van Vlierber- Peter Van Duysse, Ed- Heyndrickx en Lucien Van bundelden hun bliezen de aanval. Jan Joos, Didier De Witte en Johnny De Dobbelaer beant woorden de aktie. Met zeven dus aan het commando en daar werd ook flink samengewerkt. De voorsprong werd intussen langzaam maar zeker verder opgedreven. Op hun beurt flitsten ook Benny Van Buyn- der en Ivan Vereecken weg uit het peloton. Ze konden echter de kloof niet meer dichten en bleven op zowat een halve mi nuut hangen. Intussen kregen de leiders de finish in zicht. Daar haalde Didier De Witte krachtig uit. Hij versloeg in een ware machtssprint Jan Joos, Johnny De Dobbelaer, Lucien Van Goethem, Edwin Hendrickx, Peter Van Duyse en Paul Van Vlierberghe. Ivan Vereecken legde beslag op een achtste plaats voor Benny Van Buynder. Guy Van Hese won dan de sprint van het peloton voor Rudy Saelens, Philip Saman en Johan Koppen. (edm) DUIVENSPORT Hoewel het bij het samenstel len van zijn vliegploeg Louis Van Vossel nog niet voor de wind ging, is hij toch een gere nommeerd en sterke spelend liefhebber. Hij heeft op geen inspanningen gekeken om een kweekhok op te bouwen waar uit hij momenteel goede dui ven haalt, die op alle fronten hun man kunnen staan. In 1985 zette hij op bepaalde dagen uitmuntende resultaten neer, waarover vriend en tegenstander verbaasd waren. Aan de Groenstraat in Moer- zeke hebben Louis en zijn ver zorger Jozef Peelman hun vlie gers in een uitstekende kondi tie gebracht. De uitslagen liegen er niet om in Verbond Moerzeke - St. Gillis - Baasrode: 5/5: 233 oude: 6e, 14e, 15e, 34e, 62e, 109e, 111e (7 op 9). 12/5: Quiévrain: 120 oude: le, 28e, 40e, 47e, 52e (5 op 6) 13/5: 223 oude: 14e, 40e. 58e. rennen. Serge Van As- uit Zele is aan een 'lercarrière begonnen. Bij nieuwelingen rijdt hij nu tgeld prijzen. We wach- I nu nog op een eerste I. Zijn duiven hebben er genoeg gevlogen. Wanneer BWB-dopingskon- troleur Willy De Poorter zijn opwachting maakt, krijgt men telkens het verschijnsel dat een aantal renners er vroegtijdig de brui aan geven. Dat was ook het geval in Vrascnc, waar het bovendien nog door de zuiderse temperatuur een ware afvallingswedstrijd werd Na zowat vijfentwintig kilome ter schoten Ivan Vereecken cn Roger Schelfout in aktie. Zij verwierven weldra een voor sprong die halfweg wedstrijd zowat driekwart minuut be droeg. Intussen kwam cr reak- tie in de achtergrond. Frankie Wielandt schoof weg peloton en kreeg nog en ners in zijn gezelschap. Zij naderden de koplopers. Ivan Vereecken die als eerste het nutteloze van zijn vlucht inzag, liet de armen zakken cn werd bijgebeend. Roger Schelfout wou van opgeven niet weten. Hij bleef moedig verder fietsen en dreef, tot eenieders ver- u'nml/T.nn .1» tot zelfs dertig sekonden. Op dat ogenblik had ook hij zijn beste pijlen verschoten. Op zo wat vijftien kilometer voor de finish werd hij door de achter volgers gegrepen. Van dan af volgde een spervuur van ont snappingspogingen. Vooral Peter Galle, smaakmaker bij uitstek, was aktief op dat ter rein. Ook Frankie Wielandt en de latere winnaar Chris Blom- maert lieten zich niet pramen. Op zowat drie kilometer van het einde plaatste Blommaert andermaal een demarrage. Het bleek de goede keer te zijn. Hij fietste een voosrprong bijéén, die hij tot de finish kon behouden. Peter Galle die tij dens de wedstrijd al te roeke loos met zijn krachten had om gesprongen won de sprint voor de tweede plaats voor Frankie Wielandt en Geert Debuck. Patrick Van Duyse en Kurt Bal werden beiden als vijfde ge klasseerd. (edm) Duivensport. Louis Van Vossel en verzorger Jozef Peelman (bvw) 80e (9) - 212 jaarlingen: le, 2e, 3e, 22e, 116e (8). 2/6: 265 oude: le, 5e, 7e, 15e, 38e, 54e, 56e, 60e, 129e (10 op 12); 365 jlG le, 5e, 8e, 43e, 57e (5 op 6). 9/6: 248 jaarlingen: 2e, 96e (3). 16/6: 242 oude: 2e, 3e, 5e, 19e, 35e, 43e, 56e, 76e, 98e (9 op 10); 270 jl: le, 3e, 42e, 46e, 71e, 90e (6 op 6). 23/6: 158 oude: 5, 27e, 37e, 43e, 47c, 64e, 76e, 82e (14). 7/7:145 oude: 4e, 26e, 27e, 33e (9); 168 jl: 3e, 16e, 26e, 78e (5); 893 jonge: le, 2e, 103e, 111e, 132e, 247e, 288e, 306e, 348e, 390e, 425e, 445e (20). Gerenommeerde afstamming Louis Van Vossel stemde de basis van zijn kweekhok af om de afstammelingen van zeer sterke hokken als dit van Frans Lesage uit Kampenhout en Staf Dujardin uit het Neder landse Groede. Die kruisingen koppelde hij aan duiven van de origine Omer Van den Balck uit Kampenhout (dezelfde bloedstroming als Lesage) en rechtstreekse Janssens Aren- donk. Het werd voor Vanvos- sel een sukses. De Moerzeekse crack, die een sterke Noyon palmares in 1985 aan het ver zamelen is, heeft nooit verle gen gezeten om grote namen op zijn hok te halen. Hij geeft grif toe, dat dit niet altijd tot sukses leidde. Rassen als Me- dard Baute Kaprijke, Stan Raymaekers Antwerpen, Ro ger Vereecke Deerlijk hebben een plaats te Moerzeke. Naast de halve fond en de Noyon vluchten, heeft Louis zeer sterk gespeeld op Quié vrain. Zijn snelheidscracks kweekte hij uit een duiver van Frans Lesage en een duivin van André Claessens uit Grembergen. Drie broers zorgden voor kampioenentitels op een rijtje, maar in 1984 kreeg Louis te maken met de paramixo ziekte en de Quié vrain vliegers hadden er heel wat onder te lijden. Het gaat zeer goed momenteel met de Vanvossel kolonie, maar Louis is het verlies van zijn beste duif nog niet te boven. De «hercules», uit een koppe ling Dujardin - Lesage, was een echte kampioen in spe. Als jong vloog het uit Dourdan een half uur vooruit en uit Noyon klokte hij die duif tien minuten voor alle konkurren- ten. De eerste Noyonvlucht 1985 werd die duif fataal. Alle afstammelingen die hij er nog van had, gingen onmiddellijk naar het kweekhok: één broer, drie zusters en drie dochters. Meeval, staat niet in Louis dui- venwoordenboek. Voor de vuist weg citeert hij verschil lende cracks die op rampvluch- ten achterbleven: de «asduif», de «raket», de «blauwen», hadden hem nog hoger kunnen brengen op de kampioenen ladder. De voorkeur gaat uit naar dui ven die kracht uitstralen en die zeer goed gebouwd zijn. Het borstbeen en de ijsbeentjes moeten één lijn vormen. Een goede en soepele vleugel en een stevige rug. behoren tot de noodzakelijke eigenschappen. Met de jonge duiven wordt voorzichtig omgesprongen. Louis laat ze betijen. De dui- vinnetjes met goede afstam ming gaan naar de kweek en de duivertjes worden uiteraard vliegers. Met de kwekers wordt uiteraard aan vroege kweek gedaan De weduw naars worden na één ronde gescheiden en na tien broed gaan ze op het spel. Louis is van oordeel dat een goede duif niets speciaals nodig heeft. De kwaliteit en de klasse spelen een hoofdrol, maar het is niet altijd gemakkelijk om die klas se apart te kweken. BENO Duivensport. Alfons Cool en zijn echtgenote met hun cracks, tbc»0

De Voorpost | 1985 | | pagina 19