Stekene geeft geld voor 21 juli, biblioteek en brand Pioniers in Stekense rijksbasisschool NAAST DE ZON OOK WAT NATTIGHEID Verbetering buurtwegen in Sint-Gillis-Waas Speeipleinwerking Riebedebie in Stekene De groene gratie van het Waasland onder de loep Landelijke raad van Lokeren Eerste botenzoektocht te Eksaarde Verkeerssituatie aan rijksweg 14 in Belsele ^geregeld DIERENWERELDKRUIS 21 JULI-VIERING Denk aan je dieren Driehonderd jaar Hallebedevaart vanuit Sint-Niklaas De Voorpost - 19.7.1985 - 7 dt Pie 'ijdens de laatste gemeenteraadsvergadering te Stekene »erd een voor deze noord-Wase gemeente nogal «moei- og aar puntje behandeld, namelijk de «Herziening van de a"e ac emeentelijke toelage aan G.E.B. (Groepering voor de n" ^el tudracht der Beigen) voor de 21 juiiviering». Wie zitterj 'tekene en z'n recent verleden zo'n beetje kent beseft dat r inderdaad onrust in de lucht hangt als zo'n onderwerp zitter M de orde En dan zeker op een vergadering van een bestuur tmeentebestuur (mét de oppositie) dat amper een paar lene l ur geleden de kei-harde, fanatieke, onverzoenbare Ai tgenstellingen met de mantel der politieke liefde bedekte s,re! m in groot-Stekene tot een «grote verzoening» te komen, it. Ter :stjes' ■yenw'c^t OCP-er Van der Steichel repli- rd er 'el was financiëschepen Hey- keerde: «Waarom heeft de liteegt t is de 21 juiiviering dan GEB slechts 5.000 fr. gekregen 8en een feestelijkheid? die dit terwijl ze 10.000 fr. hebben da. tlikate punt voor de raad gevraagd? Is het waar dat men uursle «nbracht. «Om de 21 julivie- die mensen heeft wijs gemaakt n aan °P onze gemeente wat dat die 5.000 fr. niet voor de n uj(e neer luister bij te zetten heeft gemeenteraad moest komen»! ,loiek( G.E.B. een verhoging van Schepen Heyse zei dat dit larie het v Ie toelage gevraagd», aldus de is en dat het enkel te maken js van verzoeningsschepen». «Wij heeft met het budget van de de N lebben daarover een onder- gemeente. Waarop de OCP-er net ta oud 8ehad tnet deze mensen dan weer: «Voor 11 juli wordt :n uiteindelijk stelt het sche- 30.000 fr. uitgetrokken en 21 enkollege voor om de voor- juli krijgt slechts 5.000 fr!». 6 ~ne toelage van 2.700 fr. op Dan sprak schepen Heyse de trekken naar 5.000 fr.:. historische woorden: «De gemeente zoekt een evenwicht te vinden tussen de verschillen de tendenzen die leven op on ze gemeente» en hij voegde eraan toe dat het een één- drachtige beslissing was van het voltallige schepenkollege. Van der Steichel vroeg of er kon worden gestemd over z'n tegenvoorstel van 10.000 fr., maar Heyse weigerde dit. Na dat burgemeester Boeykens had verduidelijkt dat die 5.000 fr. een reserve waren, verkon digde schepen De Saegher: «Wij hebben helemaal geen schrik om hiermee voor de raad te komen zulle, maar an ders moet er weer een begro tingswijziging komen...». De burgemeester gebood om te stemmen over het voorstel van het schepenkollege: 5.000 fr. voor de 21 juiiviering. Ge meentebelangen en de Steken- se Volkspartij stemden voor, de Onafhankelijke Centrum partij stemde tegen terwijl de Christelijke Volkspartij (liever 10.000 fr.) en de Socialistische Partij (25.000 fr.) zich onthiel den Biblioteekkasten De schepen van kuituur meen de dat de gemeentelijke open bare bibliotheek best enkele kasten kan gebruiken. Hij vroeg de raad dan ook om bij middel van een beperkte offer- teaanvraag deze aankoop te doen. Lot 1 gaat op 1 enkelzij- dige plus een dubbelzijdige bi- bliotheekrek, 4 leestafels, 20 leesstoelen. 1 jeugdleestafel plus 4 stoelen, 1 kinderleesta fel plus 4 stoelen, 4 zitkussens, 1 boekenwagen en 1 opentas- senrek met 8 vakken. De ra ming hiervoor bedraagt 278.460 fr. Lot 2 bestaat uit twee wandkasten voor het do- kumentatiecentrum. Die moe ten worden uitgevoerd in wa tervast gelijmde blokplaat, be plakt met fineereik. Raming 476.000 fr. Toen CVP-raadslid Rollier vroeg: «waar zullen die kasten worden geplaatst?», vond schepen Heyse dat dit een Uylenspiegelachtige vraag was, want... dat kasten er reeds staan! «Dat ge véél durft, dèt wist ik», aldus Rollier. «Maar dat ge zó ver durfde te gaan, dat vind ik toch een beetje over dreven!» De schepen deed de ze verwondering af met te stel len «dit was van gemeentelijk belang». Raadslid Rollier betreurde dat al die boeken van Maurits Nonneman achter slot en gren del steken én dus niet te raad plegen zijn, waarop de sche pen replikeerde dat ze voorlo pig maar worden opgeslagen. «Later zullen ze worden ge klasseerd en geïnventaris- seerd, waarna ze dan onder begeleiding zullen kunnen worden geraadpleegd. Raads lid Van Hoye apprecieerde het feit dat de schepen «ridderlijk» toegaf dat de kasten er reeds staan, terwijl aan de raad ge vraagd wordt om ze aan te kopen. En over de technische kant had hij z'n twijfels: «Ik hoop dat die gelijmde blok plaat het zal blijven doen, maar ik vrees van niet. Ik vrees dat de gemeente zich ander maal heeft laten lijmen...», woordspeelde hij. Schepen Heyse was er toch zeker van dèt het degelijke kasten zijn en vroeg de goed keuring. Die kwam er van alle aanwezigen. Brandweermateriaa) Aankopen voor het gemeen telijk brandweerkorps komen regelmatig op de agenda. Deze keer was het evenwel iets spe ciaals. Inderdaad, in een om zendbrief van 19 maart liet het ministerie weten dat ook de C- korpsen of autonome gemeen ten van een staatstoelage (50%) kunnen genieten bij aankoop van brandweermate riaal. Voorwaarden zijn o.m. dat het aan te kopen materiaal in een beperkende lijst moet voorkomen en dat het pro gramma vóór 31/7/*85 moet worden binnengestuurd. De Stekense brandweer had dan ook volgend programma van materiaalaankoop voor de periode 1985-'88 opgesteld: 1 snelle hulpwagen, 4 mobiele radioposten, 3 draagbare ra- dioposten, 1 standaard lader. 800 meter persslangen van 70 en 400 meter van 45 doorme ter, 1 luchtkompressor. Dit al les wordt geraamd op 2.880.000 fr., waarvan de ge meente 1.444.000 fr. zou moe ten bijdragen. Iedereen ging uiteraard met dit programma akkoord. Daarnaast krijgt de Stekense brandweer ook de beschikking over een hydraulische ram-vij- zel. Gezien het steeds stijgen de aantal ernstige verkeerson gevallen op de Expressweg bestelde het schepenkollege een ram-vijzel om het red dingsmateriaal aan te vullen. Met deze vijzel kunnen brede re openingen worden gemaakt om geklemde personen uit au towrakken e.d. te redden. De kostprijs is 47.780 fr. plus btw en wordt afgenomen van het voorziene krediet van 300.000 fr. in de buitengewone begro ting '85. SP-er Fruytier vroeg waarom deze ram-vijzel niet in het ma teriaal aankoopprogramma werd opgenomen, zodat ook hier 50% staatstoelage zou kunnen worden bekomen. Burgemeester Boeykens deel de mee dat deze vijzel reeds was besteld en wellicht reeds geleverd. Precies omdat het zó dringend was. Bij nazicht bleek trouwens dat hij niet was opgenomen in de lijst van het materiaal dat voor dergelijke toelage in aanmerking komt. Gremar Onze weersverwachting We krijgen de komende dagen te maken met een voor de tijd van het jaar gematigd weertype. Computers bereken den aanvankelijk een uitbreiding van het Azorenhoge- drukgebied in de loop van het weekeinde, maar die zijn daar nu wat op teruggekomen, en laten enkele buien over ons heen komen. Vandaag vrijdag passeert een randstoring van een oceaan depressie ons land. Van het zuidwesten uit neemt dan ook de bewolking toe, en er valt af en toe regen, of enkele buien. Bij een matige en aan de kust vrij krachtige Z.W.-wind wordt het overdag een graad of 20. Het weertype voor het weekeinde ziet er redelijk uit. Zowel zaterdag als zondag en allicht ook begin volgende week, wordt het overdag 20 tot 22 graden, misschien wel eens 23-24 graden. Naast zonnige perioden moet met de mogelijkheid van een bui rekening gehouden worden. Wat het weer op het Europese vasteland betreft: warm is en blijft het voorlopig nog in centraal Europa. Het is er 25 tot 30 graden. Ook Frankrijk, Italië en Spanje bieden uitstekend zomerweer. Minder is het in Scandinavië. Stockholm meldde gisteren langdurig regen. Die nattig heid heeft te maken met een depressie bij Finland. De Britse eilanden tenslotte. Daar is het koel en naast opklaringen vallen er enkele buien. Overdag wordt het er hooguit een graad of 18. Vandaag vrijdag 19 juli beginnen de hondsdagen. Daar over zegt de volkswijsheid het volgende: komen de hondsdagen met veel regen, dan gaan we slechte tijden tegen. En, zijn de hondsdagen hel en klaar, verwacht dan maar een vruchtbaar jaar. E.D.M. 17'er gelegenheid van de viering van een kwarteeuw rijksbasisschool in Stekene waren ast een aantal hoogwaardigheidsbekleders en prominenten, ook heel wat pioniers en/of nertsen die zich op één of andere manier verdienstelijk hebben gemaakt voor de school inwe 'zig. Op de foto poseren de aanwezige RBS-Stekene-pioniers samen met de huidige rektrice. Van links naar rechts herkennen we: Marie-Lou'ise Liekens, mevrouw Mgeotte, mevrouw De Jaeck (direktrice), de heer Vercauteren (ere-schoolhoofd), torthy de Witte (25 jaar lid van het onderhoudspersoneel), Guy Migeotte en Cazemira 'obiscovna ofte mevrouw Thuy. Gremar Treuren kan je om de teloorgang van heel wat natuurlijke gegevenheden in 't Land van Waas. Of er heimweeërig over doen. Maar je kan je bekommernis net zo goed in echt engagement vertalen Inzet aan de dag leggen dus, en dat doen de verzamelde milieuvereni gingen uit het Waasland intens; hun (vooralsnog niét verontreinigde) kanaal heet 't Groene Waasland, en uit dat tijdschrift ademt nu al sedert vijf jaar veel vinnigheid. 't Groene Waasland vertolkt vaak ferme standpunten die aan de basis, in het verenigingsle ven, opkiemen. Het blad is een bewustmaker. Maar registreert ook, en dringt vandaar uit op kentering en ommezwaai aan. Of konstateert gewoon dat een of andere trend goéd, iverantwoord is. Met de aanpak van het tijdschrift lijkt alles o.k vooral omdat men naar achtergronden peilt, konteksten tracht te schetsen. Dan kom je aan de weet waarom een toestand scheef is gegroeid, kan je vergelijken met vroeger, situaties relativeren. Ook in de jubileumeditic van het blad wordt, middels een zestal interviews, gegraven naar dc Wase landschappelijke situatie. Zo zijn er impressies en toelichtingen over het Schauselbrock in Tcmsc en de steenbakkerij van Stekene en wordt zelfs nagegaan hoe het komt dat de Wase akkers aan het verdwijnen zijn. Op bezoek bij een schapenhoeder, te F gast bij een man die als lenzenslijper en magazijnier aan de kost kwam en zich nu als I ornitholoog ontpopt. Mooie, frisse, niét hoogdravende bijdragen. Het jubileumnummer van 't Groene Waasland meldt dat het onlangs opgestarte Natuur- t fonds Waasland al ruim veertigduizend frank wist te vergaren. Het kreëren van die instantie i op zich is al een zeer verdienstelijke zaak. W.V. Info over 't Groene Waasland bij o.m. S. Lockefeer, Beekstraat 99 in 2788 Vrasene, tel. 031 f 775.50.37. Verantwoordelijk uitgever is W. Van Overloop, Eikenlaan 13 in 9180 Belsele. Met de vakantie is er in Steke ne ook weer Riebedebie en dit 5 weken lang. Het speelplein, een intiatief van het plaatselij ke gemeentebestuur, staat open voor alle schoolgaande kleuters en alle kinderen van de lagere school. Ook dit jaar is er werking op zes verschillende plaatsen. Voor Kemzeke is het verzame len geblazen op de gemeen teschool. De Stekense kleuters zijn welkom aan de sporthal in de Nieuwstraat en de kinderen van de lagere school in de Broederschool (grote koer) recht tegenover de oude rijks wachtkazerne. Dit van 9 tot 16 u. op dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 23 juli tot 23 augustus. Voor Koewacht, Klein-Sinaai en Hellestraat is er een andere regeling dan vo rig jaar. Daar is men voortaan iedere maandag en woensdag vanaf 22 juli tot en met 21 augustus telkens van 9 tot 16 u. De prijs voor verzekering en spelmateriaal (en andere on kosten) bedraagt na 7 jaar nog steeds 35 fr per dag en iedere dag zijn er op het speelplein frisdranken en vanaf dit jaar ook melk en chocomelk te ver krijgen voor slechts 10 fr. Ook dit jaar gaan we weer een heleboel leuke dingen doen zoals: koerspelen, bosspelen, tochten, uitstapjes, allerlei pleinspelen, knutselen, binnenaktiviteiten,.. Dit alles onder begeleiding van monito ren en monitrices die de ver schillende aktiviteiten ver werkt hebben rond een be paald thema. Dit jaar zijn naast de gewone programma's ook' enkele speciale aktivitei ten. Ieder jaar is er een uitstap met de bus naar het provin ciaal domein te Wachtebeke Voor Stekene en Kemzeke is dit op donderdag 8 augustus, voor Hellestraat, Koewacht en Klein-Sinaai heeft deze uitstap plaats op woensdag 7 augustus. Vrijdag 16 augustus is de kin dergroep Klutske te gast in Stekene, speciaal voor Riebe debie. Ook de drie kleine plei nen worden die dag opgehaald met de bus om dit spektakel mee te maken. De allereerste dag start men op het speelplein met een bal lonwedstrijd. De laatste dag is er dan tijdens het massaspel (groot spel met alle kinderen van het plein samen) de be kendmaking van de uitslag. Aan deze wedstrijd zijn enkele kleine prijzen verbonden. Het belooft weer een leuke zomer te worden voor de Ste kense kinderen. Dit is slechts mogelijk door de belangloze inzet van een grote groep mo nitoren en monitrices. Hun voorbereidingen voor deze zo mer begonnen reeds in de Paasvakantie toen er een weekend plaatsvond te Sinaai. Daar werd kennisgemaakt met de nieuwe leiding en eerste plannen werden gesmeed voor deze zomer. Gremar CVP-senator Ferdinand De Bondt verneemt dat mede door zijn toedoen de gemeenschapsminister van leefmilieu, onderwijs en waterbeleid een belangrijk dossier van de gemeente Sint-Gillis- Waas heeft goedgekeurd. Het gaat om het gedeelte riolerings werken in de Doornstraat (buurtweg 4 en 19), en in de Heirwegstraat (buurtweg 20), voor een bedrag van 11.024.000 frank. Het jaar 1985 staat voor de Landelijke Raad van Lokeren in het teken van de «Hoevebe namingen». Aangezien het een traditie was de boerderijen met naam te noemen, wü de Landelijke Raad hiermee terug aankno pen. In samenwerking met de Heemkring van Lokeren, wer den passende streeknamen op gediept en een 40-tal bedrijven werden bereid gevonden hun hoeve een (nieuwe) naam te geven. Deze gebeurtenis kan niet on gezien voorbijgaan en op 11 augustus heeft een plechtige ontvangst plaats op het stad huis. De burgemeester zal er, namens het schepencollege, de oorkonden overhandigen aan de betrokken landbouwers. Op de bedrijven zelf zullen de namen in smeedijzer of in hout gebrand, aangebracht worden. Om alle inwoners van de stad de kans te geven met deze namen kennis te maken, orga niseert de Landelijke Raad op 15 augustus een grote «Auto- en fietszoektocht». Deze hoe- venroute wordt een leerzame tocht voor de deelnemers, af gewisseld met ontspannende, praktische proeven. De in schrijvingen gebeuren op het bedrijf Van Damme - Emals- teen Hillare 26 Lokeren tussen 13.30 u. en 14.30 u. Voor een geringe deelnamekost (100 F) ligt een mooi prijzenpakket te wachten ter waarde van 25.000 fr. Iedereen kan meedoen! Daar waar men wekelijks spreekt over auto- en Fietsen- zoektochten, was het de plaatselijke volleybalclub Delta uit Eksaarde, die op het origineel idee gekomen was om op zondag 14.7.1985 en dit ter gelegenheid van 'Damkermis' een 'botenzoektocht' in te richten, hetgeen meteen een schot in de roos was. Niet minder dan 44 deelne- P? overwinning ging uiteinde- mers. verdeeld over 24 boten Ji' de 17Jan8e Joln De (kano s kayaks - rnbberbo- voor ren, ene.) hadden hiervoor in- he' rabh«f"-duo De Colve- „cschreven naer MarceI en Coppieters Raf De deelnemers moesten een en de derde plaats ging tritein- afstand van 15 km aüeggen op dai,l) na"tLeo Dc Schepper de zeer mooie 'Zuidlede', Moe dwars doorheen het Provin- De pnjs voor de vers komende ciaal Domein Puyenbroeck, deelnemer ging naar Lepiae uit met stopplaatsen aan de Et- *®Per hos, Stcnenburg en Puyen- De origineelste deelnemers waren de S AC V-innoeren int brug. waar de praktische proe- »"en dc 5 ACV-jongeren uit ven moesten uitgevoerd ^keren met hun boot worden. 'Speedy'. De sportiefste deelnemers wa ren het echtpaar Stevens-De Mol Luc. De moedigste ploeg was de jonge Kurt Buyssens en zijn vriend en de natste deelne mers waren de familie Vervaet Dirk uit Eksaarde. die het klaarspeelden om met drie te gelijk een duik te nemen. Alle deelnemers, de één al minder na dan de andere, lya- ren niet uitgesproken over de zeer mooie namiddag die ze doorbrachten op dc Zuidlede met haar ongelooflijk mooie, ongekende en ongerepte natuur. Een initiatief dat zeker vol gend jaar terug zal ingericht worden door V.C. Delta uit Eksaarde. Volksvertegenwoordiger Miet Smet mocht op haar schrijven in verband met de verkeerssi tuatie op de rijksweg 14 te Belsele een gunstig antwoord ontvangen van dc minister van 801 openbare werken. Door het '.ktiekomitee tegen de tur» uit Belsele werd aktie 'rail|evoerd om te verhinderen dat «r verhoogde bermen zouden - komen ter hoogte van het vo kruispunt Vijverstraat- Schoonhoudtstraat-Nieuwc Baan, daar waar recent licht- ngnalisatie geplaatst werd op de.R.W. 14. De argumenten aangevoerd door het aktiekomité waren de "olgende: Na het plaatsen van de ver keerslichten gebeurde er geen onkel noemenswaardig onge val meer voordien een twin tigtal per jaar zodat gelijk welke wijziging de toestand niet meer kan verbeteren; door de aanleg van verhoogde middenbermen wordt niet al leen de gewone burger maar worden ook een tiental zelf- «tandigen of vrije beroepen owaar getroffen, daar een ge makkelijke toegang tot hun woning of bedrijf van zeer it belang is voor het uitoe- n van hun beroep; oen «komité voor veilig ver keer» in Belsele dat destijds onder erg emotionele omstan digheden werd opgericht uwihr - geen verkeersongevallen meer en de veilige overtocht van de rijksweg 14 is verzekerd. Het aanleggen van bermen kan al leen maar het aantal ongeval-' len door voorachterwaartse aanrijding terug doen toene men; men meent dat de gelden die voor dit projekt zouden gebruikt worden, in deze tijd van bezuinigingen, misschien beter kunnen besteed worden aan noodzakelijker en drin gender werken waardoor mo gelijk andere ongevallen met hun smartelijke gevolgen kun nen vermeden worden. De minister is gevoelig ge weest voor deze argumenten en heeft het behoud van de huidige situatie aanvaard, mits twee voorwaarden, zo schrijft hij aan volksvertegenwoordi ger M. Smet, nl: de omlegging van de fiets paden t.h.v. de kruispunten met verkeersgeleiders en flet se rsoversteken; de aanpassing van dc drie kleurige lichtsignalisatie aan het fietsersverkeer. Dierenbescherming Klein-Brabant. Asiel «Roosendaelhoe- ve». Molenstraat 228, Weert-Bornem. Tel. 052/33.45.03 33.48.92 - 33.37.39. Volgende dieren zijn ter adoptie: Bruine hond gem. ras, reu. Gevonden te St.-Gillis- Waas, fox, reu. Gem. ras gevonden te Ruisbroek, teef langha rig, bruine halsband. Gem. ras, bruin/zwart, reu. Eng. Basset, teef, Tatjy D. staande, zwart-bruin- grijs, gevonden te Steen- dorp. Fox, zwart, reu, gevon den garage Datsun Oppuurs. Gem. ras labrador, reu 9 mnd. Rambo. D. herder, teef, Dolly. Gem. ras labrador, zwart, reu, Milo. D. herder, reu, Blacky. D. herder, reu, Kazan Gem. ras, zwart, reu, Rex. Gem. ras klein, teefje, Rikky. De gevonden dieren wensen terug bij hun meester te zijn, mocht U uw dier verloren zijn kom dan eens zien naar de Roosendaelhoeve. STAD DENDERMONDE 1985 Ter herdenking van de onafhankelijkheid van België worden door de stad Dendermonde, In samenwerking met de Stedelijke Culturele Raad, volgende plechtigheden Ingericht ZONDAG 21 JULI 1985 10.30 uur: in de Dekanale O.-L.-VrouwekerkPLECHTIG TE DEUM gevolgd door optocht naar het oorlogsmonument op het Heldenplein, neerlegging van bloemen en défilé 11.00 uur VRIJZINNIGE HERDENKING van de Natio nale Feestdag in'de Aymonzaal in het stadhuis. Inleider: Dhr. W. Vermorgen 19.30 uur: BEIAARDCONCERT door de heer P. De Smedt, stadsbeiaardier 20.00 uur CONCERT op de Grote Markt door de Muziekkapel van de Stedelijke Brandweer o.l.v. Kapitein-Kapelmeester P. De Corte De Koninklijke Maatschappij voor Dierenbescherming doet in periode van warme dagen een oproep tot alle dierenbezitters om de nodige voorzienin gen te treffen. En dan niet alleen voor de dieren in huis, ook voor die in de weide of die hun leven slijten op het erf of in de tuin. Dat er steeds drinkwater in het bereik van de dieren moet staan is allerduidelijkst, maar tijdens de warme dagen moet dat water regelmatig ververst worden. Alle dieren moeten over een schaduwrijk plekje kunnen beschikken. Automobilisten laten hen in geen geval achter in een volledig afgesloten voertuig. Gevaar voor verstikking of hartstilstand zijn in dat geval niet ondenkbaar. Zij proberen hun auto zoveel mogelijk in de schaduw achter te laten als het dier er toch moet blijven inzitten en laten een recipiënt met water achter. Dan zijn er de vakantiegangers tot wie de jaarlijks weerkerende oproep dient gericht: laat uw dieren niet in de steek. Wie geen weg weet met zijn huisdier tijdens de vakantie kan bij de dierenbescherming adressen bekomen van goede pensions. Het droppen van honden en katten op de openbare weg is ten strengste verboden en de wet voorziet strenge straffen. Voor onze regio kan men terecht bij Dierenwereldkruis Dierenbescherming Klein-Brabant, opvangcentrum «Roosendaelhoeve» Molenstraat 22. Weert. Tel. 052-33.48.92 - 052-33.37.39 of 03-771.36.25. Het is dit jaar de driehonderdste maal dat men vanuit Sint- Niklaas het 65 kilometer lange trajekt naar Halle al bedevaardend aflegt, al biddend om voorspraak van OLVrouw-van-Halle. Sedert 1685 bleef de afstand ongewijzigd, maar het schoeisel verbeterde en de banen zijn bijna perfekt te noemen. Toch is de nood vaak schrijnend, soms nog groter dan vroeger. En de roep om bijstand even groot, derhalve. De Konfrerie van Onze-Lieve-Vrouw van Halle, gesticht in 1699, wil voor de gelegenheid en bij wijze van jubileum nog eenmaal het zeer oude Mariabeeld uit het kerkmu- seum halen en het dan in processie, en naar voorouderlijk voorbeeld (periode 1685-1960), naar de kapel op Tereken in Sint-Niklaas dragen (wat men ook vroeger deed, vooraleer naar Halle te trekken). Het jubileum gaat vanaf 15 augustus met een aantal plechtigheden en aktiviteiten gepaard. Zo wordt op 15 oogst een gedenksteen onthuld en zijn er enkele jubelmis sen en dankmissen. Op 30 augustus worden de voetgan gers die naar Halle trekken door een kaarskensprocessie uitgeleide gedaan. De Sint-Niklase broederschap wordt voorgezeten door Luc Vermeulen. Diane De Mol zit het feestkomité voor en Vincent Foubert is er sekretaris van. Het spreekt vanzelf dat De Voorpost aan zowel historische achtergronden als aan aktiviteiten in het kader van het jubileum de nodige ruchtbaarheid geven zal. W.V.

De Voorpost | 1985 | | pagina 7