Toneel en poppenteater, vernieuwingen op zesde Begijnhoffeesten te Dendermonde Appelse Feesten op nieuwe leest geschoeid Dendermonde peilt naar grieven van de middenstand Centrum Werkende Jongeren organizeert informatie- en vormingsaktiviteiten Nienburg met hele busvloot naar Dendermonde lil 0 Vijftienhonderd KWB-KAV-ers uit Dendermonde trokken naar Lourdes Kursussen voor werkzoekenden in Dendermonde Lebbeeks kwislornooi aan vierde editie toe Bieren van bij ons in Wachtebeke Indirekt-arbeidsmarktgerichte opleiding voor laaggeschoolde werkloze jongeren in Dendermonde 10 - 9.8.1985 - De Voorpost Wanneer de foorkramers het stadscentrum in kermisbe- slag nemen, maakt het Dendermondse Sint-Alexiusbegijn- hof zich op voor zijn jaarlijkse feesten, die dit jaar tijdens het weekend van 23, 24 en 25 augustus e.k. plaatshebben. Jaar najaar groeiden deze Begijnhoffeesten uit, vorig jaar omtrent 10.000 bezoekers en ruim 700.000 fr. in het laadje t.v.v. de restauratie van het begijnhof. Om de aantrekkingskracht van de feesten op peil te houden en te houden en te verhogen, trachten de organisatoren het programma der feesten syste matisch bij te sturen. Attrak- ties die het in het verleden goed deden, keren weer en worden aangevuld met interes sante nieuwe evenementen. Erg eenvoudig is dit geenszins, omdat het programmatie-bud- get eerder beperkt is. De toe gang tot de feesten is immers gratis, van een zware sponso ring is evenmin sprake en al bij al dient men het doel van de feesten - een aardige som voor de restauratie samen te bren gen - in samenhang met dit programmatie-budget te zien Voor de podiumacts wordt het dan vooral beroep doen op «vrienden van het begijnhof». Gelukkig bleken die ook dit jaar te vinden te zijn. Naast een puik pakket harmo nie-, jazz- en bigbandmuziek. komt in de zesde editie van de feesten voor 't eerst toneel en poppenteater aan bod. Toen de vernieuwde reuzenomme- gang een 15-tal jaren geleden door de stad trok, werd te dier gelegenheid een wagenspel op gevoerd. Akteurs reden op een wagen in de stoet mee en brachten driemaal een opvoe ring van «Nu noch» of «Die genoeglijke Kluchte van Mie de Gendarm». Dit midde leeuwse stuk wordt nu op de Begijnhoffeesten hernomen. «Nu noch» behoort tot de ty- Dendermonde. Begijnhoffeesten. De voorbije jaren bleef er geen plaatsje onbezet i, Dendermondse begijnhof, (arch) Het Centrum voor Werkende Jongeren vzw begint aan zijn negende werkjaar. Misschien nog meer dan vroeger is in deze krisistijd informatie en vorming voor laagge schoolden noodzakelijk. Het Centrum voor Werkende Jongeren wil werkende en werkloze jongeren begeleiden in hun werk of werkloosheid en dat via informatie en vorming. Informatie Om de schoolverlaters wegwijs te maken in de nieuwe wereld waarin ze zijn terecht geko men. worden een drietal infor matienamiddagen georgani- zeerd. Hierbij zal informatie worden gegeven omtrent rech ten en plichten van de werklo zen, wat is het CWJ en boe kunnen plaatselijke initiatie ven worden opgezet. Deze in formatienamiddagen hebben plaats op woensdag 14 augus tus in het jeugdhuis Juvenes aan de Markt 21 te Zele om 14.00 uur, op dinsdag 20 au gustus in het parochiehuis aan de Kattestraat te Wetteren eveneens om 14.00 uur en op donderdag 22 aueustus in het CWJ aan de Gentsesteenweg 58 te Dendermonde om 14.00 uur. Vorming Naast deze informatienamid dagen worden ook enkele vor mingsaktiviteiten opgezet. Om werkloze jongeren te begelei den in hun werkloos-zijn, wor den er twee kursussen «kijk uit je doppen» georganizeerd. Daar zal dieper worden inge gaan op de rechten en de plich ten van werklozen, hoe en waar werk vinden, hoe sollici teren, vakbonden, bedrijfsbe zoeken, diensten van de RVA, enz. De eerste kursus heeft plaats in Juvenes te Zele van woensdag 28 augustus en dan de vier daaropvolgende woens dagen telkens van 9.00 tot 17.00 uur. De tweede kursus vindt plaats in het CWJ aan de Gentsesteenweg te Dender monde. De kursus start op donderdag 5 september en loopt de vier daarop volgende donderdagen, telkens van 9.00 tot 17.00 uur. Een derde kursus kreeg als tema «Werkloos, maar niet toezien». In een groepje van ongeveer 15 personen wordt gehandeld over het werkloos zijn en alles wat een werkloze kan boeien en bezighouden. De deelnemers stellen zelf het programma samen De kursussen zijn gratis en tijdens de middag wordt er gezamenlijk gegeten. Werklo zen krijgen voor deze kursus sen vrijstelling van stempel- kontrole. Voor meer informa tie en inschrijvingen, kan je .terecht bij het CWJ, Gentses teenweg 58 te 9330 Dender monde (052/21.78.48). pisch middeleeuwse boerden, ook sotternieën, esbattemen ten, faertsen of cluyten ge naamd Dergerlijke stukken vonden hun oorsprong in de processies die meer en meer mondaine elementen kregen. Ongeveer zoals de Ros Beiaar dommegang is geëvolueerd. Onze uitdrukking «het spel zit op de wagen» slaat op dit soort wagenspelen. En of het spel op de wagen op de wagen zit bij Mie de Gendarm!... Lammen, - de naam alleen al! - heeft het zwaar te verdu ren onder de sloef van Mie de Gendarm. Lammen zon- en weekdag in het gareel en vrouwtje maar mooi leventje scheppen Dat kan zelfs Lap pen, Lammens buurman, niet langer aanzien en hij stookt "Lammen tegen Mie op. Ruzie, geknor en geknots van jewel ste wordt het resultaat, dat hoeft geen betoog. «Mie de Gendarm» en haar fraaie gezelschap treden op za terdag 24 en zondag 25 augus tus voor het voetlicht, telkens om 19 uur. Op zondag is ook om 17 uur een voorstelling voorzien. In dit gelegenheidsgezelschap van Leeuwerckenaers en (oud- )Willen is Kunnen-akteurs: Luc Pieters (nar), Malou Teu gels (Mie de Gendarm). Fer- nand Moens (Lammen). An- dré Pauwels (Lappen) en René Legat (Fierlaflonke). Een orgigincle belieman die de diverse optredens aan elkaar zal praten - ook een innova tie - zal welgemoed de komst van het poppenteater Kalleke Step-teater. liep vlug warm voor een opvoering op de be gijnhoffeesten. Als jonge snaak uit Sint-Gillis-Binnen was hij en waren ook zijn broers in de dertiger, veertiger jaren misdienaar in de begijn hofkapel. De pastoors en de begijntjes van weleer heeft hij dan ook van nabij gekend. De ze herinneringen uit vervlogen tijd verwerkte hij een stuk dat hij speciaal voor de feesten schreef «Begijnhofvertellin- gen» en dit wordt dus informa tie uit de eerste hand. De idee om een te'aterstuk rond het begijnhof te schrijven kreeg Gust Dierickx toen hij Felix Timmermans' novelle «De mooie uren van juffrouw Sym- phorosa, begijntje» n.a.v. het 700-jarig bestaan van het Gentse begijnhof in een pop- penteaterstuk zag omgewerkt. In «Begijnhofvertellingen» gaat het om een aantal anek doten. een aantal scènes die een totaalindruk willen geven van het leven zoals het zich vroeger op «den hof» af speelde. Er is het gedweep om en de passie van twee begijntjes voor de melkboer Xavier. nochtans een boljewist en pinterpakker in de Vooruit. Er is het tumult om een priester-leraar uit het H. Maagdkollege met wiens benoeming het niet snor zit. Er is de jaarlijkse kaarkenspro- cessie en de konferentie voor de grot van O.L. Vr. van Lour- des, waar de zieken lagen... Pittige tot vernijnige dialogen zullen evolueren in een knap dekor waarin de grot centraal staat naast schilderingen van de binnen- en buitenkant van de kerk en natuurlijk de vale huisjes. Nieuwe poppen wer den speciaal voor dit stuk ge sneden en ook een klankopna me waarop de Kalleke Step- jiers het Tantum Ergo zingen en de litanie van alle heiligen prevelen behoren tot de ingre diënten van dit opzet. Deze markante opvoering staat in de eerste plaats open voor volwassenen. Voor de kleineren is er als toemaatje een reprise van het vermakke- lijkc «Kalleke Step in Brus sel». «Begijnhofvertellingcn» kan je zien op zaterdag 24 en zondag 25 augustus, telkens om 16 uur en 20 uur. In een volgende bijdrage meer over het muzikale luik van het programma en de onderschei den stands en expo's. Was men oorspronkelijk van plan om vanuit de Duitse stad Nienburg massaal per trein naar de zusterstad Dendermonde te reizen om in de Ros Beiaardstede de jaarlijkse braderieën 1 de binnenstad mee te maken, dan heeft Nienburg van dat plan moeten afzien Men rekende ters voor de treinreis immers op 460 personen die al op zaterdagmorgen 24 augustus in de vroegste vroegte op de speciale trein zouden stappen om dan naar Dendermonde te sporen. Nog dezelfde zaterdag, maar dan een stuk in de nacht zou men de terugreis aanvatten. Het getal 460 heeft men evenwel niet bereikt. Tot voor enkele dagen waren er 150 inschrijvingen voor de trip binnen. De organizatoren in Nienburg. de schepen van kuituur, besloot dan ook een vloot aan bussen te charteren. Het heeft op de koop toe nog wat voordelen. Men kan de autocars immers ook gebruiken voor een ritje doorheen de stad eo wat nog interessanter is: de uitstap van een dag wordt er een stuk beterkoop op. Voor de treinreis betaalde men 77 DM en 22 DM voor de slaapwagen. De busrit kost maar 48,50 DM. Men vertrekt nu in Nienburg op zaterdagmorgen om 7u30 en rijdt dan in gestrekte draf met meedere autocars naar onze hoofdstad, waar een kort bezoek aan de stad op het programma staat. Natuurlijk wordt er ook even halt gehouden aan de grens en krijgen de reizigers de kans om de eerste honger te stillen. Na zes uur rijden zal het gezelschap dan in Dendermonde aankomen, waar ze dan van harte welkom zijn. De terugreis wordt aangevangen om 1 u. op zondag. Witt igre ter chie dep pilt ko odi;J den De voorbije weken zijn liefst, 1500 leden van de KWB en KAV van het arrondissement Dendermonde op bedevaart naar Lourdes geweest. Om de drie jaar wordt een dergelijke verbondsbedevaart georgani zeerd cn de deelnemers kun nen de keuze maken tussen een trein- of een vliegtuigreis. Het programma kan men ver gelijken met dat van een groepsreis. Er wordt niet al leen gedacht aan religieuze manifestaties, maar er worden evenzeer ontspanningsmoge lijkheden voorzien. Men heeft voor de jongeren trouwens een programma uitgewerkt dat op vele punten afwijkt van dit van de volwassene. De deelnemers aan de bede vaart doen dit om zeer uiteen lopende redenen. Sommigen gaan naar het Frans bede vaartsoord om te danken. Voor een geslaagde operatie, een huwelijksjubileum of om dat men werk heeft gevonden. Anderen gaan op bedevaart om er hun zorgen, hun wensen en hun vragen uit te spreken: de studies van de kinderen, de gezondheid die niet te best meer is, problemen in'het ge zin, de angst voor een onzeke re toekomst. Nog voor ande ren is een bedevaart een zoek tocht: geloofszekerheid, ver trouwen, hoop. Al die intenties dateren niet van deze tijd. Ze zijn van alle tijden en dat zal ook zo wel blijven. De Appelse Feesten zijn een traditie die niet meer kan worden weggecijferd in het ontspanningsleven van het Dendermondse. Met de jaren zyn de feesten voortdurend aangepast aan de nieuwe noden en behoeften van de tijd. En ook, nu weer werd gezorgd voor de nodige vernieu wing. Men begon met een «Paling- kermis». Kort daarop kwamen er al televisievedetten aan te pas. Onder meer de populaire «Sander» uit «Schipper naast Mathilde» kwam naar Appels om de feesten luister bij t« zetten. Het hele gebeuren speelde zich toen nog af in de prachtige hovingen van Nazai- re Eeckhoudt. Maar het kana- lizeren van de Dender stelde daar een eind aan. Na de vedetten van het kleine scherm en van de zo geliefde volkse feuilletons, was het de beurt aan de zangers met naam en* faam. De feestelijkheden werden verlegd naar de «Ap pelse Hoogte» en nog later vond men onderdak in de groentcnhallen Heuvinck. Daar werden echt daverende shows ten beste gegeven. We herinneren het optreden van Freddy Breek, Marva, James Lloyd, Bertricc Reading en ve le anderen. Het was een volks feest tot en met. Dan kwam de Appelse sporthal en men verhuisde voor een zoveelste keer. Men pakte ook uit met een andere formule. Op zaterdag kontrak- teerde men een grote vedette en op zondag bood men een zeergevarieerd programma aan. Dit jaar heeft men een gelijkaardig programma weten uit te werken waarbij vooral de nadruk wordt gelegd op de volkse gezelligheid. De hang naar het zo mooie verleden dat bij velen nog leeft Alles speelt zich dit keer af in het hartje van Appels zelf. Programma De Appelse Feesten worden ingezet op zaterdag 10 augus tus met een loopkoers. AC Denderland heeft zijn gewaar deerde medewerking toege zegd zodat men voor geen ver rassingen zal komen te staan. De wedstrijd speelt zich af rond de café Half-Af in de Hoofdstraat, 's Avonds komt televisie-presentator Luc Ap- permont naar de zaal Half-Af. Hij zal er zorgen voor de nodi ge animatie. Ook het huisor kest van de zaal treedt op. «The Occasional All-round Yellow Players» kan men er dus aan het werk zien. Deze groep voorstellen is echt over bodig. Ze is genoegzaam be kend in het Dendermondse en telkens weer wanneer deze ge- legenheidsgroep optreedt loopt het publiek storm. Zondag wordt dan een topper. Op het middaguur wordt ge start met een «plaing- cn mos selfestijn» aan werkelijk de- mokratische prijzen. Inschrij ven op voorhand is gewenst. In de namiddag kan men in de zaal Half-Af weer terecht voor een kopje koffie en bijhorende pannekoek. Buiten is er door lopend barbecue en zijn er ak- tiviteiten aan de lopende band. De bekende televisie-vedetten uit Oudegem (uit het feuilleton De Filosoof van Hagcm) met name de «Kon. Fanfare De Ware Belgen» geven een straatparade ten beste. Oui ambachten en volksspelen vf len de namiddag. Dat zal A beuren in de Hoofdsttf waar de grote attraktie alljl wordt gevormd door de 151 gervoertuigen die dateren f het einde wereldoorlog en die dank 1 een speciale relatie ter r schikking worden gesteld d het «Militair Voertuigeni seum». Om 17.00 uur kan men d weer terecht in de zaal Half-1 voor een judodemonstratic f wordt verzorgd door de beken de Dendermondse judodtl Yawarakwai. De avond won mdt besloten met een gezellige 1 ude dansant. Het wordt dus een gevarieet programma op een volla ndi leest, waarbij er voor iederec wel wat te rapen valt. GOEDE TEAM MEDEWERKERS Het spreekt vanzelf dat et A dergelijk feest niet kan plaatt tk i vinden zonder de bcreidwillij ae medewerking van velen Appelse Feesten kunnen al jl ]tm ren rekenen op een goed tea ird medewerkers. Om en bij de I personen worden ingeschake tn om de feesten naar best va tkc mogen te laten verlopen. D rer voorbereiding van de Appels neg Feesten duurt ongeveer et jaar. Dat is nodig, wil me althans een degelijke affich kunnen naar voor brengen nu enkele vedetten Dat is dn ook dit jaar weer het geval. E dat zal ook zo zijn volg jaar, want terwijl U geniet het drukke maar luchtige pro gramma, wordt achter schermen al ijverig gedokter aan het programma voor 1986 Sinds einde maart organizeert de ACV werkzoekendenwer- king in Dendermonde een aan tal praktische kursussen voor werkzoekenden: snit en naad, eerste hulp bij ongevallen, ko ken, daktylo en elektriciteit. De eerste reeks is achter de rug en de deelnemers aan de kursus hebben hun «eindeksa- men» gevierd op een passende wijze. Met een afscheidsfeestje dat er mocht wezen. Het suk- ses van de kursus en het entoe- siasme van de deelnemers was zo groot, dat de initiatiefne mers hebben besloten de reeks verder te zetten Na de vakan tiemaanden worden de kursus sen dus hernomen. Maar men gaat wel de keuze nog uitbrei den. In de loop van de maand september kan men naast de al eerder opgesomde tema's ook nog kiezen uit Frans, artistiek atelier en misschien ook En gels. Men zoekt evenwel nog naar een aantal lesgevers. Per sonen die daarvoor belangstel ling hebben, kunnen steeds kontakt opnemen met het se- kretariaat van de werkzoeken- denwerking op het adres Oude Vest 166 te Dendermonde (052-22.04.00). Deeltijds werken en leren Het kan ook: deeltijds onder wijs, wat wil zeggen dat je gedurende het hele schooljaar per week 15 uur les krijgt. Die 15 uur worden gesplitst in een deel algemene vorming cn een deel beroepsopleiding. In het deel algemene vorming be paalt de groep rond welke te- ma's er wordt gewerkt De beroepsopleiding kies je zelf in overleg met je begeleiders. Je moet voor deze vormen van deeltijds leren en deeltijds werken wel jonger zijn dan 18 jaar, maar ouder dan 15 jaar en twee verschillende jaren la ger secundair onderwijs heb ben genoten. Het kan ook van af je zestiende zonder meer. Voor meer informatie verwij zen we je naar de dienst onder wijs van het ACW, Oude Vest 166, te Dendermonde (052- 22.04.00), waar Jo Uyttendae- le en Hendrik Verwaren je alle verdere nuttige informatie geven. Een club 50-organisatie Op vrijdag 13 en zaterdag 14 september a.s. organiseert de Lebbeekse «Club 50», in zaal Heidehof langs de Heizijdestraat te Lebbeke het «Vierde Lebbeeks Kwistornooi». Aan dit tornooi, dat vorig jaar enorm veel bijval kende, kunnen ploegen deelnemen'van minimum twee en maximum vier personen. Twee van hen moeten echter de gemeente Lebbeke bewonen. Nieuw dit jaar is dat de organisatoren het aantal deelnemende teams tot dertig beperken De volgorde van inschrijving is bepalend. Per avond worden twintig vragen gestéld. Onderwerpen zijn: geschiedenis, aardrijkskunde, kunst en kuituur, film en toneel, muziek, aktualiteit, sport, literatuur, Nederlandse taalkennis, varia, radio en televisie, het jaar 50 en wetenschappen. Per korrekt antwoord worden twee punten toegekend. Bij een tweeledige vraag wordt één punt per juist antwoord toegekend. Elke ploeg beschikt over een joker. Elk team kan deze joker éénmaal per vragenreeks inzetten. Bij een korrekt antwoord worden de punten verdubbeld. Bij een foutief antwoord heeft de joker geen weerslag. Alle deelnemende teams kwissen zowel op vrijdag- als zaterdagavond. De resultaten van deze twee kwisronden worden samengeteld en hieruit resulteert de eindrangschikking. Aan dit «Vierde Lebbeeks Kwistornooi» zijn waardevolle prijzen verbonden. Ook de winnaar van de zaalkwis - deelname mogelijk voor alle aanwezigen - ontvangt een waardevolle prijs. Inschrijven kan nog tot eind augustus in Gasthof Bierboom, O.L. Vrouwstraat 1 te Lebbeke. pvr 'Bicrke Plezierke' is het thema van de schuimend frisse gamma aktiviteiten die de hele augustusmaand op het getouw worden gezet in het provinciaal doipcin Puyen- broeck in Wachtebeke. De Oostvlaamse toeristische fede ratie richt de «Maand van de Oostvlaamse streekbieren» Vier brouwerijen uit Oost-Vlaanderen doen intens mee aan die promotie. Zulte, Roman-Oudenaarde, Van Steen- berge uit Ertvelde en Van Roy uit Wicze zijn van de partij. De streekbieren worden geschonken in authentieke glazen. Elk augustusweekend (ook op 15 en 16 oogst) en ook op 1 september kan je jezelf in de gepaste sfeer 'onderdompelen'. Sfeer met bier, maar ook met muziek. Op 10 en 11 augustus is jazz troef, met de Willy Aelvoets New Orleans Swing Band en pianist Vicky Wally Op 15-16 oogst musiceert dansorkest AJain Jacques. Op 17 en 18 augustus zijn geprogrammeerd resp. het Café Chantant van Pat Remuc met Fred Geirnaert en het Moereloerekabaret Op 24-25 augustus 'Bal 1900' met orkest Frans Bonne. En op 31 augustus en 1 september alweer Frans Bonnein Oberbayernsfecr ditmaal. Tegelijk 'loopt' een tentoonstelling over 'het brouwérsam- bacht vroeger en nu'. Het brouwproces, de bierhandel en de herberg; dat zijn de onderdelen van deze expositie die in de feestzaal van het restaurantkomplex te bekijken is, heel augustus elke dag van 9 tot 21 u. (gratis toegang). (wv) Sedert enkele weken is er in Dendermonde een «Dienst Middenstand» aktief. De dienst heeft een voorlopig karak ter en wordt geleid door schepen Patrick Van Cauteren, schepen van middenstand en openbaar ambt. Op initiatief van het stadsbe stuur van Dendermonde werd een BTK-projekt aangevraagd met de bedoeling een dienst verlening op te zetten voor de Dendermonde middenstan ders. Het projekt werd goed gekeurd en men kon dus aan vier jonge mensen voor een periode van (vermoedelijk) zes maand een job aanbieden. De voorlopige «Dienst Mid denstand» bestaat uit M Broothaerts, sociaal assistent, C- Grysollc, klerk-typiste. R. Osselacr en R. Van Gyse- ghem, opstellers. Hij is geves tigd op het stadhuis, eerste verdieping. Grote Markt 1 te Dendermonde. De eerste taak van deze dienst bestaat erin de middenstand te leren kennen in zijn specifieke situatie, noden, verlangens en grieven. Met deze bedoeling werd trouwens een enquête opgesteld die door de mede werkers aan een 1.400 midden standers van de hele stad werd overhandigd. Zodra de formulieren degelijk en wel ingevuld, zijn opge haald, kan worden begonnen met het verwerken van de ge gevens. De uiteindelijke resul- Or Vakantiegenoegens wandelde in Serskamp Vakantiegenoegen arrondissement Dendermonde trot seerde zondag het minder mooie weer voor een wandeling doorheen Serskamp. Om en bij de 150 wandelaars waren present om er langs het rozenpad de schoonheid van de streek te bewonderen. Het merendeel van de wandelaars opteerde resoluut voor de lange wandeling van 9 kilome ter. Met een prima bewegwijzering en een al even uitstekende organizatie, die werd gedragen door de plaat selijke afdeling, kon de wandeling alleen maar een sukses worden. En daar kon zelfs de regen niets aan veranderen. De volgende verbondelijke wandeling heelt plaats op zondag 8 december in Ovcrmere. Op 2 september start voor de tweede keer de «indirekt ar- beidsgerichte opleiding voor laaggeschoolde werkloze jon geren» in Dendermonde Deze opleiding wordt georga nizeerd door de subregionale tewerkstellingsdienst Het projekt wil aan een dertig tal jongeren uit de regio, die na hun lager onderwijs geen ander diploma behaalden, de kans bieden gedurende twintig weken een opleiding te volgen. Info-vergadcringcn rond dit te- ma hebben plaats te Dender monde op maandag 12 augus tus van 9 u. tot 11 u, en om 14 u. en op dinsdag 13 augustus van 9 u. tot 11 u. en om 14 u. De opleiding neemt dus 20 weken in beslag en duurt van 2 september tot 4 januari. Per week heeft men 20 uur les. Op het programma staan taal. re kenen. maatschappelijke vor ming. elektriciteit cn houtbe werking. De lessen worden ge geven in de Brcestraat 109 te Sint-Gillis Dendermonde. De ivergoeding bedraagt 40 fr. per lesuur (bruto) en voor perso nen die meer dan 5 kilometer van Dendermonde wonen zijn er verplaatsingsonkosten. Informatica-opleiding De RVA organizeert in sa menwerking met de ASLK cn het Onderwijs voor Sociale Promotie een projekt «Initiatie in de informatica» voor werk zoekenden tot 25 jaar cn met een studieniveau hoger secun dair onderwijs. Deze opleiding omvat een teoretiscn en prak tisch gedeelte met betrekking tot de basiskennis van de infor matica en inzicht in de werking van de computer. De opleiding is geheel gratis. Voor inlichtin gen cn inschrijvingen: RVA Dendermonde. Geldroplaan 1 te Dendermonde (052- 21.32.73 binnenpost 16). talen zullen vervat worden een werkboek, dat niet enk de syntese, maar tevens i analyse van deze op zeer ruin schaal gevoerde enquête ma bevatten. Het werkboek is di ook opgevat als een werl strument voor iedereen die gaan is met Dendermoi middenstand cn meer in bijzonder voor de schepen vt middenstand, die uit het wertj boek de nodige richtlijnen ki halen voor een efficiënt beleid In de enquête worden een aat tal vragen gewijd aan identifi katiegegevens zoals bedrijft oppervlakte, rechtsvorm, p« 1 soneelsbcstand, enz., ina^ men vindt er ook vragen terug die betrekking hebbe op de lokale toestanden, eva als vragen naar kritiek en alt* natieven naar het beleid toe. In het onderzoek worden ooi vijf vragen gewijd aan het zicht van de binnenstad. 1 wordt (nog maar eens) ff vraagd naar de mening van 4 middenstanders omtrent autovrije Brusselsestraat tut sen de Vlasmarkt en het Hé denplein, wat zij vinden v» een eenrichtingsverkeer in t Brusselsestraat (richting ce» trum) maar dan op voorwaar de dat de voetpaden wordfl verbreed, dat er parkeervrf ken komen met parkeermeto en een afzonderlijk fietspad Er is ook een vraag bij omtiS het verplaatsen van de mail naar andere straten dan d Brusselsestraat en naar de ganizatic van een avondmait voor de lokale middenstands en over de verbindings** Zuidlaan-Gentsestecnweg a> dat de ring rond de stad won vervolledigd. Bij de deelgemeenten vin( men vragen terug omtrent ht oprichten van een handelsfoor eindejaarsaktics cn een eve# tuelc gezamenlijke eindejaart aktie. Nog een teer punt in M onderzoek is het industrie» rein Hoogveld waar men mening had willen kennen men voor of tegen het inpl* ten van ambachtelijke winkd

De Voorpost | 1985 | | pagina 10