Lokerse feestenRaymond deed het Orka-Lokeren haalt zeker het rekord elan Oostvlaams Instituut voor Samenlevingsopbouw opgericht Kolkenreiniging diskussiepunt in Stekene 14 - 9.8.1985 - De Voorpost >an hel Groenewoud kreeg suksessc kontro i bcklot nog ovi Remzekc. Buijl Lokeren. De groep African Culture kon zaterdagavond het doornatte publiek weinig onder stoom brengen. Het zwarte danseresje deed wel alle moeite om de aandacht naar zich toe te trekken en te bekoren (polo) Lokeren. Woensdagnamiddag werd in de tent een schieting %e houden (PoloL Wie nog over voldoende reser ves beschikt wordt ook tijdens het komende week-end ver wacht op de Oude Vismijn waar geleidelijk naar de apo theose wordt toegewerkt. De programmaties sluit voldoen de mogelijkheden in om inder daad naar een absoluut hoog tepunt toe te werken. Maar ook zij die gewoon even van de sfeer op de Oude Vismijn willen proeven zijn daar uiter aard welkom. Men krijgt er gewoon geen tijd om zich te vervelen. De Lokerse kabaret- groep de Shizo's zorgen tus sendoor voor de nodige ani matie wat ook de opdracht is van Frank en zijn wilde kippen. Maar ook naast het gebeuren op de Oude Vismijn is er tij dens dit slotweek-end van de Lokerse Feesten nog heel wat te gebeuren. Lokeren. Voor het wereldrekord onderwaterfietsen waren de eerste renners Ronny De Meersman (ontwerpen) en Alfons Cassiers (ere-voorzifter). (Polo) Lokeren. Deze rennerneemt een laatste hap frisse lucht. Een uur lang zal hij trappen en ongeveer 11 kilometer afleggen (Polo) Vrijdag 9 augustus Opnieuw animatie op het Kerkplein waar op initiatief van de Lokerse kulturele raad een volksdansfeest zal gebouwd worden. Dit zal uiteraard ge beuren met de Lokerse vereni ging WK Roeland terwijl ook enkele gastgroepen zullen op treden. Dit volksdansfeest be gint te 20 u. Op de Oude Vismijn worden de feestelijkheden reeds te 19 u. ingezet met de groep Stage Friend die instrumentale jazz funk brengen waarbij Latijn- Amerikaanse ritmes met wor den geschuwd. Vervolgens wordt de Amerikaan Blaine Reininger op het podium ver wacht. Hij slaagt er in om elek tronische muziek te mixen met een crooner-stem. De Twee Belgen die inmiddels wel met vijf zijn moeten niet meer voorgesteld worden. Met hun «Operation coup de poing» wisten zij immers defi nitief het grote publiek te berei ken. Zij zijn een garantie voor een denderend orgelpunt. Zaterdag 10 augustus De aktiviteiten worden dit keer reeds te 13 u. op gang getrok ken op de Oude Vismijn. Dat is te danken aan de dartsklub uit café Cambrinus uit de Room- straat die een dartswedstrijd organiseren in de feesttent op de Oude Vismijn. De wielerfans worden vanaf 14 u. in de Beekstraat ver wacht waar door het feestko- mitee Spoele een dubbel wie- lerkriterium wordt georgani seerd. Een initiatief van voor zitter Willy Van Sompel en zijn medewerkers dat reeds aan de zesde editie toe is. Te 14 u. zullen de nieuwelingen van start gaan en in deze wedstrijd zullen de Lokerse renners Geert Wouters, Geert Buyle en Peter Scheire aanzetten die het o.m. zullen opnemen tegen Dirk Raman en Peter Saey uit Eksaarde. Voor de eerst geklasseerde uit Groot- Lokeren is trouwens een beker voorzien. De juniores zullen te 16 u van start gaan en in deze wedstrijd wordt Bart Heirwegh ongetwij- Lokeren. Deze twee mannen hadden heel wat bekijks tijdens het ludiek criterium. Blijkbaar kwamen zij pas terug van de rally Parijs-Dakar (polo) Lokeren. Raymond belangstelling (Polo) Lokeren. Er was in de vroege vooravond op maandag reeds heel wat volk aan de Oude Vismijn. Raymond van het Groenewoud was dan ook de trekpleister (Polo) feld de grote favoriet. Tussendoor is op de Oude Vismijn te 15 u. een jaarmarkt voor kinderen van start ge gaan en dit met de medewer king van Speloke en de Stede lijke Jeugdraad. Te 17 u wordt de trekking voorzien van de tombola die door de foorreizigers wordt ge sponsord. Het avondprogramma wordt traditioneel te 19 u. ingezet maar die aanhef is dit keer de finale van de dartswedstrijd Nadien volgt een avond vol exotische muziek die hopelijk kan plaats hebben in even exotische weersomstandighe den om het publiek gemakke lijker «in de mood» te brengen. Vooreerst wordt het optreden voorzien van Kollasuyu Nan uit Bolivia. In tegenstelling met hetgeen de naam laat vermoe den is Brasero 7 een Belgi sche formatie die uitgebouwd werd rond Jay Brasero en naast blues en soul ook stevi ge rock roll brengt. De zater dagavond zal dan afgerond worden met Afrikaanse ritmes door de groep Alafia die af komstig is uit Togo en Benin. Zondag 11 augustus Door de VW-Toerisme word een wandelzoektocht georga niseerd waarvoor men tussen 13u30 en 15 u. kan inschrijven op de Oude Vismijn. Te 17u30 wordt dan iedereen in het stadspark verwacht waar de traditioneel ballon vaart wordt voorzien Het avondprogramma zal dan te 19 u. ingezet worden op de Oude Vismijn door Guido Bel canto die levensliederen brengt waarvan de inhoud evenwel duidelijk verschilt van de traditionele smartlap. Na Guido Belcanto wordt dan het optreden voorzien van de Nederlandse groep GAGA die momenteel furore maakt bij onze Noorderburen. Eerst daags wordt trouwens een mi- ni-L.P. van deze groep ver wacht. Maar vooraleer GAGA op het podium zal komen zullen de leden van Orka reeds hun re- kordpoging afgewerkt hebben terwijl rond 22 u. een pauze wordt ingelast om de bezoe kers van de Lokerse Feesten de kans te geven in de Durme- laan het slotvuurwerk van de Lokerse kermis te gaan be kijken. De Lokerse Feesten zelf zul len dan definitief afgesloten worden door de Boothill Foot- tappers die ongetwijfeld een garantie zijn om de sfeer op de Oude Vismijn naar een onge kende climax te stuwen. Het Provinciaal Instituut voor de Samenlevingsopbouw (Pri- so) Oost-Vlaandercn werd of ficieel opgericht. Tijdens de plechtige installatievergade ring ervan onderstreepte be stendig afgevaardigde Etienne De Cuyper dat er een efficiën te samenwerking tot 3tand is gekomen tussen het werkveld en het provinciebestuur, met een duidelijke versnelling in het oprichtingsproces van het Priso als een goed resultaat. De algemene vergadering van het Priso bestaat voorlopig uit 32 leden, van wie 4 gekoöp- teerden. Haar samenstelling berust hoofdzakelijk op ver tegenwoordigers van bevol kingsgroepen en maatschappe lijke verbanden (uit de wel zijnszorg, ckonomische we reld, sociaal-kulturelc sektor, ruimtelijke ordening). Territo riaal zijn deze gespreid over de vier regio's die bij het initiatief betrokken zijn: het Dender- mondse, het Waasland. Gent en Eeklo en het Meetjesland. Het is de bedoeling op korte termijn ook steunpunten uit te bouwen in de streken Ouden aarde. Ronse en Aalst-Ninove. Het dagelijks bestuur ligt in handen van 15 bchcerraadsle- den. Voorzitter is Johan Tem merman uit Lochristi, oud voorzitter van de Federatie Territoriaal Opbouwwerk. Ondervoorzitter is Jan Wil- I lems uit Waarschoot en sekre- taris-penningmeester Etienne Van Heckc uit Dendermonde De voorzitter omschreef de krachtlijnen van het Priso als volgt: De essentie van de her- strukturering dient eigenlijk nog aan te vatten. De oprich- Lokeren. Terug van weggeweest op de Lokerse ting van een nieuwe organiza- de Canadese Richard Zachary (Polo) tie is niet het essentiële van de herstrukturering. Het essentië le ligt meer in het met elkaar uitzuiveren van wat dient aan gepakt in deze provincie aan maatschappelijke problema tiek en hoe wc dit aanpakken, konform de basisbeginselen ei gen aan de sektor samenle vingsopbouw. Of anders ge steld: de essentie ligt in het stimuleren van onderzoek en studie om kennis en inzicht te verwerven met betrekking tot maatschappelijke problema tiek en het ontwikkelen van meer deskundigheid in het aanplakken van deze pro blemen». Het voorlopig kontaktadres van Priso-Oost-Vlaanderen is dat van de voorzitter: Johan Temmerman, Oudburgweg 9, te 9130 Lochristi. OCP-raadslid Andrë De Blieck vindt dat er in Stekene te weinig leven in de brouwerij zit. «Zo is het onder meer reeds véle jaren geleden dat er een vuurwerk heeft plaats ge had. De 21 julivicring is daar voor een ideale gelegenheid», zei hij tijdens de gemeente raad. «Samen met nog andere festiviteiten. Dus méér dan en kel de traditionele schietin gen Hij vroeg een toelage van 25.000 fr om die 21 julivie- ring wat meer luister bij te zetten, in samenwerking met de vaderlandslievende vereni gingen van Stekene. Burgemeester Boeykens zei dat er reeds was gestemd over 5.000 fr, maar OCP-er Gce- rinck vroeg de stemming over 25.000 fr. Dat werd geweigerd door de burgemeester en tus sen hen beiden ontstond een diskussic. De OCP vroeg nogmaals wan neer de kolkenreiniging nu eindelijk zal gebeuren Men wilde ook weten wie de goede werking van deze reiniging kontrolecrt. Blijkt dat iemand van Zelzate verantwoordelijk is voor de kolkenreiniging en dat landmeter Luc Smet (van de gemeente) daar toezicht op uitoefent. Het reinigen van de rioolkol- ken was ook een punt van CVP-'cr Samson. «Door de hevige regenval van de laatste weken zijn meerdere straten onder water komen te staan», aldus de CVP'cr. «Dit is het gevolg van het slecht reinigen van de rioolkolken en van het feit dat de gemeente daarop geen enkele kontrole uitoe fent. Het schepen kol lege be taalt rekeningen maar heel wat Lokeren. De Gigantjes uit Nederland brachten uit de gouden sixties Polo) kolken worden gewoonweg niet gereinigd. Het is dus weg gegooid geld. De inwoners be klagen zich daarover». Schepen Windey gaf toe dat enkele kolken inderdaad niet waren gereinigd. «Door verge telheid», meende hij. «Doch ik ben gaan zien en heb moeten vaststellen dat de firma heel wat moeite gehad heeft met de reiniging. Het gevolg van het niet goed kuisen van vroeger. Door de Interkommunale...». CVP'e'r Samson zei dat het om minstens 500 kolken ging die niet waren gereinigd en GcBc- er Dhollandcr rondde dit af door zich te verheugen het feit dat sommige den aktief zijn in het leren... Politietoezicht CVP-raadslid Samson zich in de raadszitting het ontoereikende zicht aan de sisschool te meester Boeykens zei dat politickorps onderbezet maar dat de rijkswacht een mobiele kontrole instaat.

De Voorpost | 1985 | | pagina 14